Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Aleksandra Żebrowska walczyła w MŚ na Cyprze

(Zam: 10.08.2016 r., godz. 12.27)

Reprezentantka Polski w siatkówce plażowej, wyszkowianka Aleksandra Żebrowska, w ostatnim tygodniu rywalizowała w Mistrzostwach Świata Juniorek (U-19) w siatkówce plażowej, które odbywały się w cypryjskiej Larnace.

Przypomnijmy, że Aleksandra Żebrowska to obecna wicemistrzyni Polski w siatkówce plażowej juniorek (U-19). Srebrny medal w MP wyszkowianka wywalczyła w Częstochowie, grając w parze z Martyną Kłodą. W cypryjskich Mistrzostwach Świata Aleksandra startowała jednak w duecie z inną zawodniczką, swoją imienniczką, Aleksandrą Patek. Polska para w swoim pierwszym meczu trafiła od razu na bardzo silną ekipę ze Słowenii – duet Tajda Lovsin/Spela Morgan. Dziewczęta postawiły jednak swoim rywalkom niespodziewanie ciężkie warunki. W pierwszym secie pojedynku emocje sięgały zenitu. Walka punkt za punkt przez niemal całą partię doprowadziła do zaciętej końcówki, w której zwyciężczynie wyłoniła dopiero walka na przewagi. W niej, niestety więcej zimnej krwi zachowały przeciwniczki, które ostatecznie wygrały 23:21. W drugiej odsłonie z Polek wyraźnie „zeszło powietrze”. Dziewczyny walczyły do końca, jednak tym razem przegrały wyraźniej, 21 do 13 i ostatecznie uległy w całym meczu rywalkom 0:2. Ta przegrana kosztowała je szansę gry w turnieju głównym MŚ.
Słowenki okazały się zmorą również dla drugiej polskiej pary w turnieju – Martyny Kłody i Moniki Gorzkiej. Wspomniany duet uległ Lovsin i Morgan w fazie grupowej turnieju głównego, w rezultacie również odpadając z dalszej rywalizacji. Obu polskim duetom, a w szczególności Aleksandrze Żebrowskiej, gratulujemy startu w imprezie najwyższej rangi światowej i życzymy, by zdobyte tam doświadczenie zaprocentowało w przyszłości.
Na koniec chcielibyśmy również sprostować nieścisłość, która wkradła się do naszych poprzednich tekstów o wyszkowskiej siatkarce. Aleksandra Żebrowska należy do Kadry Polski w siatkówce plażowej już od blisko trzech lat (od momentu podjęcia nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi). We wcześniejszych tekstach sugerowaliśmy, iż została do niej powołana dopiero przed Mistrzostwami Świata na Cyprze. Przepraszamy za potencjalne wprowadzenie naszych Czytelników w błąd.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl