Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiOkiem rzuciłam

(Zam: 03.08.2016 r., godz. 12.07)

Zahartowałam się:) Jestem morsem:) Od tygodnia z kranu leci zimna woda. Zimną kąpiel mam rano i wieczorem, w zimnej wodzie codziennie myję głowę. Chyba jestem odważna. PEC ciepłej wody pozbawił nie tylko mnie, lecz prawie połowę miasta. Bez względu na uroki kąpieli w lodowatej wodzie, z niecierpliwością czekam na dzień, kiedy w końcu będę mogła wskoczyć pod ciepły prysznic.

Z „Wyszkowiaka” (artykuł „Teren w centrum nie będzie bezimienny”) dowiedziałam się, że tzw. plac ratuszowy, który znajduje się w centrum miasta między ul. Sowińskiego i 11 Listopada, będzie się nazywał Plac Miejski. Taką nazwę pozytywnie zaopiniowała komisja promocji i kultury Rady Miejskiej. Nazwa placyku nie jest zbyt wyszukana, moim zdaniem, nawet troszkę tandetna. Szkoda, że gmina nie ogłosiła konkursu i nie poprosiła mieszkańców, by zaproponowali nazwę dla tego niewielkiego kawałka zieleni w centrum miasta. Do tej pory na placu zasiana została trawa, pojawiła się żwirowa ścieżka, kilka klombów i parę ławeczek. Jak na razie placyk nie zachęca do spacerów i odpoczynku, zwłaszcza że znajduje się tuż przy największej galerii w Wyszkowie, a jego najbliższym sąsiadem jest niemały betonowy parking. Z nieukrywaną ciekawością czekam na koncepcję gminy na zagospodarowanie tego mizernego kawałka terenu, przepraszam … Placu Miejskiego:). Ciekawe propozycje nazwy placu można znaleźć na forum gazety. Internauci puścili wodze fantazji i proponują, by placyk nazwać Placem Radnych, Placem Wiejskim, Placem Gumowca, Placem Seledynowej Kamizelki, Placem Różowego Balonika. Jak widać, konkurs na nazwę placu byłby jak najbardziej wskazany.

***

Również w mojej gazecie ukazał się artykuł „Rząd każe, samorząd musi”. Pod koniec czerwca minister edukacji pani Anna Zalewska podsumowała ogólnopolską debatę „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” i przedstawiła propozycje zmian systemu edukacji. Od 1 września 2017 r. szkolnictwo czeka reforma, która zakłada powrót ośmioklasowych szkół podstawowych oraz 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. Krótko mówiąc, powróci taki system szkolnictwa, jaki obowiązywał, gdy ja uczęszczałam do szkoły. Proponowana zmiana spotkała się z dużą krytyką nie tylko ze strony opozycji, ale również ze strony Związku Nauczycielstwa Polskiego, który uważa, że reforma ma charakter rewolucyjny, zaś jej skutkiem będzie obniżenie poziomu jakości edukacji. Nie wiem, czy jeszcze bardziej można obniżyć poziom edukacji. Moim zdaniem, bardziej się nie da. Nie uważam również, aby planowana reforma miała charakter rewolucyjny. Mnie propozycja rządu ucieszyła. Uważam, że utworzenie trzystopniowej struktury nauczania w 1999 r., czyli zredukowanie nauczania w szkołach podstawowych do 6-klas, utworzenie gimnazjów i okrojenie nauki w szkołach ponadgimnazjalnych do 3 lub 4 lat, było pomysłem chybionym, krytykowanym nie tylko przez rodziców i nauczycieli, ale również przez samych uczniów.

***

W „Wyszkowiaku” ukazał się wywiad z panem Łukaszem Dziemianowiczem, szefem kuchni w warszawskiej restauracji „Słony”, właścicielem mieszczącego się kiedyś na ul. Strumykowej „Kredensu”. Pan Łukasz swoją przygodę z gotowaniem opisuje tak, że czytając wywiad dostaje się tzw. ślinotoku, człowiek staje się głodny i marzy, by natychmiast zjeść coś wyjątkowego (a może tylko ja tak mam?). Wielka szkoda, że „Kredens” został zamknięty. Do dzisiaj pamiętam wyjątkowy smak bezowego tortu, który tylko tam można było zjeść... Pycha!

***

Na koniec troszkę krytyki skierowanej w stronę lokalnych gazet. Niemal od dwóch tygodni mieszkańcy Wyszkowa rozmawiają o reportażu, jaki został wyemitowany w TVN w cyklu „Uwaga”. W reportażu pokazano, w jaki sposób można było dostać się na szybką, nieumawianą wizytę u specjalisty w naszym powiatowym szpitalu. Za tzw. cegiełkę kupioną u jednej z pielęgniarek wizytę u ortopedy można było zorganizować w jeden dzień. Z niecierpliwością czekałam, co na temat wydarzeń w wyszkowskim szpitalu napiszą lokalne gazety. Niestety, oprócz streszczenia reportażu (reportaż można sobie obejrzeć w Internecie), które ukazało się w dwóch gazetach, nic więcej nie przeczytałam. Z przykrością muszę stwierdzić, że naszym wyszkowskim dziennikarzom brakuje dociekliwości i ciekawości. Szkoda, że w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności nie pojawia się chęć przeprowadzenia małego, dziennikarskiego śledztwa.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

za Izą
Dodane przez Jacek, w dniu 03.08.2016 r., godz. 12.23
Już przypominają, że samowola urzędnicza przypomina aroganckie słowa Piórkowskiej "Budżet jest nasz, a nie wasz", to samo z placem?
Dodane przez Anonim, w dniu 03.08.2016 r., godz. 16.19
Nasi Państwo zaczynają w tym Urzędzie odlatywać. Prywatny folwark sobie ubzdurali.
Zaparte równo
Dodane przez Anonim, w dniu 03.08.2016 r., godz. 16.44
a jak widać w konsekwencji dla podatników ..., Czy w kwestii samowoli nastąpi ciąg dalszy i jaki ? Myślę ,że nie jest to jej koniec. Jak widać radna pełniąc swą rolę czuje się wyśmienicie. W kontekście wyboru nazwy placu też tak to czuję.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.08.2016 r., godz. 18.15
Judyto, sama postaw się w sytuacji , w której miała byś wczuć się rolę dziennikarza śledczego i narazić swym w, tym najwyższym zwierzchnikom. W tej kwestii nie zgadzam się z Tobą, zbyt poważna sprawa.
Dodane przez Knom, w dniu 03.08.2016 r., godz. 19.22
Trochę cicho o tej radnej, czekmany na kolejne występy.
Dodane przez S., w dniu 03.08.2016 r., godz. 22.47
Wręcz kwitnie w swojej roli. Kto jednak pcha ją ku przepaści. Burmistrz pomyślał, że może być dla niego zagrożeniem..? Na ulicy Strażackiej są schody i mała widokowa galeryjka z herbem Wyszkowa. Władza chciałaby żeby młodzież nazywała to miejsce spotkań: na herbie, ale życie od dawna ma swoje na to określenie: cipa. Młodzież spotyka się na c.... Tak samo może być z placem, władza swoje, a życie pozostanie przy nazwie: Patelnia. Będzie to niewątpliwy sukces propagandowy władzy. Oczywiście pod honorowym patronatem burmistrza Wyszkowa.
droga Judyto!,
Dodane przez Anonim, w dniu 04.08.2016 r., godz. 00.32
naprawdę wystarczy troszkę zaradności życiowej, ażeby nie kąpać się i nie myć głowy codziennie w zimnej wodzie, no chyba że twój organizm tego potrzebuje to wtedy "kubeł zimnej wody" jest nawet wskazany.....
Dodane przez Radna Komitetu z Klasą, w dniu 04.08.2016 r., godz. 10.25
Nikt nie popiera Nowosielskiego bezinteresownie.
do S
Dodane przez Anonim, w dniu 04.08.2016 r., godz. 15.46
dwukrotnie spotkałem się z określeniem tej działki - Patelnią Mógłbyś przybliżyć nie wtajemniczonym o co w tym biega? Potocznie Patelnia to Patelnia ale dlaczego?
Ciuch dla ciucha
Dodane przez Anonim, w dniu 04.08.2016 r., godz. 16.35
Liczy się prezencja podczas zabawy w przesmradzanie się gęsiego ulicami miasta.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.08.2016 r., godz. 16.55
A dlaczego herb nazwano cipa, i czy musi o coś biegać? Może plac przypomina mieszkańcom patelnię?
Dodane przez Zaparta równo, w dniu 04.08.2016 r., godz. 17.05
Wyśmienita radna. Tylko życiorys już taki wyśmienity nie jest.
Dodane przez Pingwin, w dniu 04.08.2016 r., godz. 17.11
Skoro plac jest okrągły jak beczka nie będzie patelnia ale ta cipa na dłuższą metę nie przejdzie gdyż większość mieszkańców miasta nie lubi wulgaryzmów.
Dodane przez 101, w dniu 04.08.2016 r., godz. 23.04
A większość panienek po wyszkowskich klubach nie wciąga w nos.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.08.2016 r., godz. 00.41
Młodzież nie należy w tym mieście do większości.
Dodane przez KOD, w dniu 05.08.2016 r., godz. 11.12
Nazwa placyku nie jest wyszukana, a nawet tandetna. Komisja pozytywnie zaopiniowała. Komisja nie jest zbyt wyszukana, a nawet tandetna jest i przypadkowa. Kto z dwojga niewyszukanych, a nawet tandetnych burmistrzów jest autorem wniosku?
Jak na mój nos autorem pomysłu - plac miejski
Dodane przez Anonim, w dniu 05.08.2016 r., godz. 15.23
jest jakaś osoba o wsiowych korzeniach, chcąca się dowartościować. Az się ciśnie na usta pytanie - a co z Ratuszem Miejskim?!
Dodane przez Wyszków stolica wsioszków, w dniu 06.08.2016 r., godz. 12.29
Ratusz miejski, zamieniony został na Plac Miejski. Zakompleksieni o rolniczych korzeniach poczuli się lepiej? Wiocha.
Dodane przez Jacek, w dniu 06.08.2016 r., godz. 13.42
Po co ratusz miejski, żeby wsiowe zaplecze Nowowsielskiego mogło się dowartościować?
Dodane przez Łyba, w dniu 06.08.2016 r., godz. 17.48
Wyszkowska demokracja ma swojego patrona. Stąd chyba ten wyśmienity nastrój radnej z klasą. Pewnie Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej,stoi za naszą władza murem.
Dodane przez K15, w dniu 07.08.2016 r., godz. 11.54
Jeśli jakaś fundacja firmuje tu cokolwiek, to teraz ze wstydu zapadła się pod ziemię. Demokracja naszych elit jet niereformowalna. One żyją poprzednim ustrojem.
Dodane przez Zbigniew Kuźmiuk, w dniu 07.08.2016 r., godz. 22.24
Wprawdzie Komitet Obrony Demokracji ma ciągle wsparcie zarówno części wpływowych mediów, polityków opozycji, a nawet pewnej grupy celebrytów ale jego kolejne protesty pokazują, że „paliwo” do nich wyraźnie się wyczerpuje" "Wczoraj pod pałacem prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu odbył się kolejny tym razem związany jak to zapowiadano z „podsumowaniem” pierwszego roku prezydentury Andrzeja Dudy ale, zgromadził on zaledwie kilkaset osób. A przecież ten protest był długo przygotowywany, zapowiadano go bardzo mocno na portalach społecznościowych, co więcej to był protest przeciwko prezydenturze, którą KOD wręcz zwalcza, a mimo to protestujących, było jak lekarstwo. Nawet zaprzyjaźnione z KOD-em telewizje nie mogły nic zrobić, na przebitkach pokazywanych z góry widać było w szczytowym momencie protestu zaledwie kilkaset osób, a zapowiadano, że będą ich tysiące".
Dodane przez Zbigniew Kuźmiuk, w dniu 07.08.2016 r., godz. 22.30
Protesty w obronie zagrożonego ponoć Trybunału Konstytucyjnego rzadko kogo już interesują, do czego przyczyniają się także coraz bardziej aroganckie zachowania jego przewodniczącego Andrzeja Rzeplińskiego" - podkreślił eurodeputowany. A co dalej? (...) pewnie jeszcze pojawią się jakieś protesty KOD-u ale nie ulega wątpliwości, że nie będą one miały już takiej siły jak te z wiosny tego roku. Nie chcą już uczestniczyć w tych protestach opozycyjne partie polityczne głównie Platforma i Nowoczesna, ich liderzy zorientowali się, że wspieranie protestów KOD-u, to „budowanie” jego lidera Mateusza Kijowskiego, a przecież to Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru walczą o liderowanie po stronie opozycyjnej". W tej sytuacji przy wyczerpywaniu się „paliwa” do protestów i odcinaniu się od nich głównych partii opozycyjnych, KOD powoli będzie schodził ze sceny politycznej i nie pomogą nawet pieniądze kierowane do tego ruchu przez George Sorosa". Z.K. No to żegnamy Mateusza Kijowskiego... Bez żalu. Ale Panu w żółtej kamizelce naprawdę współczujemy.
Dodane przez AntyBox, w dniu 08.08.2016 r., godz. 12.41
KOD się zwija.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 08.08.2016 r., godz. 12.58
Pan Arkadiusz Darocha niech przeprowadzi dziennikarskie śledztwo. W końcu to jego podwórko.
Pani Judyto
Dodane przez 1, w dniu 08.08.2016 r., godz. 16.22
Pan, inny nowoczesny Arek, zakładając gazetę odgrażał się, że będzie władzy patrzył na ręce.
Czyż życie nie jest pełne absurdów?
Dodane przez Anonim, w dniu 08.08.2016 r., godz. 18.41
do 1 - Czytając Twój komentarz odnosi się wrażenie ,że obecnie jest odwrotnie.
?
Dodane przez Dobra zmiana?, w dniu 09.08.2016 r., godz. 11.15
Kuźmiuk wielkim myślicielem jest...
Jestem przecież miasta, to czuć ...
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2016 r., godz. 11.47
Nowy Wyszkowiak proponując podanie szerszych informacji często zachęca do kupna aktualnego wydania w formie gazety. Nie będę tego komentował i właśnie z tego powodu na złość mamie kupię takie wydanie. W temacie przyszłego Ratusza - nadanie nazwy Miejski placowi z powodu ułatwienia jego lokalizacji osobom pozamiejskim to gruba przesada. Wówczas gdy nadejdzie taki czas ( a z pewnością wiąże się to z funduszami, których jak widać teraz wydaje się dużo gdzie indziej, nie rzadko na bzdety) i stanie tam długo oczekiwany już Ratusz , perspektywicznie plac powinien nosić nazwę Ratuszowy.Wówczas nie było by nazw nieoficjalnych typu - Patelnia. Nie byłoby również kolejnych, nowych decyzji i anulacji starych przez radnych miejskich. Natomiast z jakiego powodu mieszkańcy miasta plac przechrzcili nazwą gara z dziedziny restauracyjnej to ja już nic z tego nie rozumiem. W tym miejscu nasuwa się zasadnicze pytanie - kiedy wybudowany zostanie Ratusz Miejski ? Zagospodarowanie tego terenu zaczynając od przeznaczenia na rozrywkę miejską jest co najmniej dziwne a już z pewnością mało gospodarne.
Wielka mi filozofia!
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2016 r., godz. 11.53
Mądre myślenie zawsze było w cenie a przy brzydkiej pogodzie albo przy bardzo brzydkiej można pograć w karty albo marynarza i tak na przemiał.
Dodane przez Jest różnica?, w dniu 09.08.2016 r., godz. 11.56
Chyba jest Europosłem i porównajmy jego myślicielstwo z innym europosłem Kalinowskim. Widzicie różnicę, przepaść intelektualna.
Kompas
Dodane przez Marian, w dniu 09.08.2016 r., godz. 12.58
Ja, bym te działki z powodu ich lokalizacji nazwał Placem, ulicą Licealistów albo ,żeby brzmiało dumniej Placem Weteranów LO. Wówczas każdy z pewnością nie wstydziłby się tej nazwy i z pewnością nawet już turystycznie z przyjemnością odnalazł to miejsce i zabawił się skoro takie są tutaj plany miejskie. Dawno w Wyszkowie nie byłem ale przy takich zmianach na cmentarz chyba trafię?
Wiosną był tu cyrk
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2016 r., godz. 14.02
Na obecnym Placu Miejskim, rokrocznie w latach 70 stacjonował cyrk objazdowy. Ale to już historia. Większość mieszkańców miasta pamięta te czasy. Chodziliśmy na przerwach oglądać lwy w klatkach. Może właśnie historia tych działek przyczyniła się do obecnego przeznaczenia tego miejsca na na plac rozrywki.
I wystarczy.
Dodane przez Prezes, w dniu 09.08.2016 r., godz. 17.09
Orkiestra dęta na Złotych Piaskach jak donosi Nowy Wyszkowiak.
Dodane przez Lupa, w dniu 09.08.2016 r., godz. 17.51
Cmentarz komunalny radni z komisji też zamierzają nazwać, apetyt rośnie. Co nam wymyślą?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.08.2016 r., godz. 22.56
Pani Aneta była za Placem Komunalnym, ale radni ze wsi się nie zgodzili. Dobrze, bo byłoby jeszcze gorzej.
Plac Komunalny
Dodane przez Jacek, w dniu 10.08.2016 r., godz. 09.39
Bo co, komuna źle się im kojarzy?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.08.2016 r., godz. 11.16
Pani Aneta też ze wsi.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta