Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Bug sparował z Dolcanem i Raszynem

(Zam: 03.08.2016 r., godz. 11.42)

W ostatnim tygodniu drużyna seniorów Bugu Wyszków rozegrała kolejne dwa spotkania sparingowe, przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem ligowym. Wyszkowianie ulegli Dolcanowi Ząbki 1:2, pokonali natomiast KS Raszyn aż 5:0.

Spotkanie Bugu ze zdegradowanym z I ligi Dolcanem Ząbki zostało rozegrane w środę 20 lipca w Rembertowie. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę osiągnęli piłkarze z Ząbek. Rywale udokumentowali ją bramką, która padła po błędzie jednego z wyszkowian i sytuacji sam na sam. Na początku drugiej połowy wyrównał Błażej Rejnuś. Rywale jednak po kilku minutach ponownie byli na prowadzeniu, ponownie po błędzie wyszkowian. W ostatniej fazie drugiej połowy piłkarze Bugu stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji bramkowych, jednak zabrakło skuteczności. Mecz zakończył się ostatecznie 2:1 dla Dolcanu.
Dolcan Ząbki – Bug Wyszków 2:1 (1:0)
Bramka dla Bugu: B. Rejnuś.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – A. Majczyna, testowany obrońca, testowany obrońca, K. Kaput – M. Bala, J. Rejnuś, P. Bazler, T. Kobyliński, E. Dobkowski – testowany napastnik.
W niedzielę 24 lipca wyszkowianie udali się do Raszyna, gdzie zmierzyli się z miejscowym KS-em. Bug całkowicie zdominował słabszego rywala. Po bramkach testowanego pomocnika, Tomka Cichockiego, Mateusza Krawczyka oraz dwóch trafieniach Karola Skocznia, Bug wygrał 5:0.
KS Raszyn – Bug Wyszków 0:5 (0:1)
Bramki dla Bugu: testowany pomocnik, M. Krawczyk, K. Skoczeń (2), T. Cichocki.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – K. Kaput, testowany obrońca, Ł. Damętko, A. Majczyna – J. Rejnuś, Ł. Łada, P. Bazler, E. Dobkowski, testowany pomocnik – testowany napastnik.
W obu spotkaniach wystąpiło kilku testowanych zawodników. Bug jest blisko pozyskania niektórych z nich, jednak ich personalia będziemy mogli ujawnić dopiero po ostatnim meczu sparingowym, który zostanie rozegrany w piątek 29 lipca w Sulejówku. Bug zmierzy się tam z miejscową Victorią.
Pewne jest natomiast, że z Bugiem pożegna się dotychczasowy kapitan zespołu seniorów, Mateusz Maciak. Wyszkowski stoper będzie w przyszłym sezonie bronił barw Huraganu Wołomin (III liga). Mateuszowi życzymy powodzenia w nowym klubie!