Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 20.07.2016 r., godz. 14.18)

Tym razem troszkę o pogodzie i króciutko o maturach. W tym roku lato mamy troszkę kapryśne. Najpierw smażyliśmy się w tropikalnych temperaturach, potem nad naszymi głowami pojawiły się gęste chmury, z których co i raz pada rzęsisty deszcz.

Nie sposób opisać tego, co działo się na ulicach naszego miasta we wtorek po krótkiej ulewie. W wielu miejscach zdecydowanie łatwiej było przepłynąć niż przejść, czy przejechać. Internautom humory dopisywały i na Facebooku lokalnych gazet proponowali np. spływ ul. Strumykową. Pytali również, czy na ul. Sowińskiego mamy Bałtyk, czy może Wenecję. Zastanawiali się, czy śmiałkowie, którzy postanowili jeździć po powstałych nagle zbiornikach wodnych mają samochody, czy przez przypadek posiadają amfibie. Śmiało można stwierdzić więc, że w ogólnym bałaganie, który nagle stworzył się przez kapryśną aurę nie zabrakło wątków humorystycznych. Z lekkim niedowierzaniem, jak również z nieukrywaną fascynacją patrzyłam na wpół zatopione miasto. Zastanawiam się, dlaczego podczas krótkotrwałych, ale intensywnych opadów ulice Wyszkowa zamieniają się w rwące potoki i tymczasowe bajora. Być może odpowiedzi szukać można w komentarzach, które znalazły się na forum internetowym „Wyszkowiaka” (artykuł „Potop w Wyszkowie”): „A nie tak dawno modernizowali, zrywali kilka razy asfalt. A tu jeszcze studzienki nie są w stanie zebrać wody z drogi. Przykro wszystkim, tylko nie władzom. Jak oni robią inwestycje?”, „A straż miejska? Ile jest mandatów za zabłocanie Wyszkowa? Budują się apartamenty na Szopena, a błoto z budowy ciężarówki wywlekają na ulice i wszystko to potem zatyka kanalizację deszczową. Można sprawdzić. A Mróz mówi nam o nowoczesnym Wyszkowie. To samo z rozjeżdżanymi trawnikami. Błoto ze zniszczonych trawników parkingów spływa do studzienek zapychając je. PWiK potem płacze, że glina i błoto zapycha studzienki i podnosi nam dwa razy do roku podatki za wodę i ścieki. Obudź się głupi ludzie, bo ta szmira samorządowa puści ciebie z torbami. Syf, malaria, a straż rozliczana jest jedynie z przebimbanej kilometrówki. Nowoczesny SyfWyszków”.

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Matury nie tak źle”. W naszym powiecie na 704 maturzystów egzamin dojrzałości zdało 584. Jak zwykle solą w oku okazała się królowa wszystkich nauk – matematyka. Z ciekawości dokonałam szybkiego porównania matur ogłoszonych w lipcu ubiegłego roku i matur tegorocznych z trzech wyszkowskich szkół, tj. I LO, ZS nr 1 oraz ZS nr 2 (obecnie CEZiU „Kopernik”). Wyniki ubiegłorocznych matur znalazłam na stronie „Tuby Wyszkowa” (artykuł „Znamy wyniki matur!” z 01.07.2015 r.). W 2015 r. w I LO matury nie zdało 14 uczniów, zaś w tym roku 20 osób. W ZS nr 1 w roku 2015 do matury przystąpiło 171 uczniów (w LO 83 osoby, w technikum 88), z czego nie zdały 43 osoby (20 z LO i 23 z technikum). W 2016 r. do egzaminów przystąpiło 183 osoby, z czego nie zdało 24 uczniów. W ZS nr 2 w 2015 r. matury w LO nie zdał nikt, zaś w technikum 60% uczniów, czyli 40 osób. W tym roku do egzaminów maturalnego w CEZiU „Kopernik” przystąpiło 122 uczniów, zdało je 98. Z nieukrywaną złośliwością pomyślałam sobie, że największy skok intelektualny poczynili uczniowie CEZiU „Kopernik”, zaś wyjątkowym brakiem wiedzy okazali się licealiści z „Norwida”. Jednocześnie na stronie „Nowego Wyszkowiaka” moją zwrócił komentarz: „Ja bym się tak nie cieszył z tej zdawalności. W Norwidzie 20 osób nie zdało matury (mimo wszechobecnych korepetycji) i dumy to szkole nie przynosi. Porównanie liczby tegorocznych maturzystów z liczbą przyjętych gimnazjalistów (dla ZS1 i ZS2) świadczy, że do matury dotrwało może z 60% wyjściowego składu osobowego. A co z resztą? Wykruszyła się po drodze lub nie została dopuszczona do matury. Jakby te osoby doliczyć, statystyka całego powiatu by radykalnie siadła. Nie chce się nawet wspominać o ściąganiu, jakie odchodzi przy okazji egzaminów...”. Moim zdaniem, wszechobecne korepetycje nie rozwiązują problemu chęci lub braku chęci do intensywnej nauki przed maturą. Jeśli chcesz zdać maturę na przyzwoitym poziomie, nie ma rady, musisz się uczyć. Na nic zdadzą się dodatkowe, słono opłacane lekcje, jeśli miesiącami, ba czasami nawet całymi latami, głowa przyszłego maturzysty buja w obłokach. Patrząc na wyniki tegorocznych matur w niektórych szkołach zastanawiam się, czy na pewno na maturze nie można ściągać...
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez acha, w dniu 20.07.2016 r., godz. 15.41
Jarosław Kaczyński (67l.) nie wiedział o tym, że w projekcie zmian ustawy o wynagrodzeniach najważniejszych osób w państwie przewidziano podwyżki dla posłów i senatorów! Projekt albo czekają gruntowne zmiany, albo wyląduje on w koszu! – Prezes jest wściekły i ciska gromy! – mówi Fakt24 polityk z otoczenia Kaczyńskiego. Jak dowiedział się Fakt24 prezes PiS bardzo się zdenerwował na to, że nie znał wszystkich szczegółów projektu o podwyżkach. – Wcześniej omawiane były kwestie pensji dla pierwszej damy czy zwiększeniu uposażeń wiceministrów, bo z tym jest rzeczywiście problem. O podwyżkach dla posłów i senatorów nie było mowy – mówi nam ważny polityk PiS. – Prezes jest wściekły. Nie wiedział o podwyżkach dla parlamentarzystów. O tym nie było mowy! – dodaje. Także premier Beata Szydło (53l.) już zdystansowała się od projektu i zapowiedziała, że przewidziana dla niej podwyżka jest zbyt wysoka. Według naszych informacji decyzje co do projektu będą zapadały dzisiaj. Czym to się skończy? – Albo zmianami, albo prezes wywali ten projekt w kosmos, bo w takim jest stanie – mówi nam polityk PiS. I dodaje: nie chcę być w skórze tych, którzy to forsowali. W PiS już od momentu ujawnienia szczegółów projektu zdania co do jego skutków politycznych były podzielone. Wielu polityków zwracało uwagę na to, ze społeczeństwo będzie oburzone i PiS mocno na tym straci. Inni argumentowali, że właśnie złożono projekt w dobrym momencie, kiedy wielu Polaków jest na wakacjach i nie interesuje się tym, co się dzieje w Sejmie, a potem o sprawie zapomną.
Chlor to nie brud a też należy go zmyć!
Dodane przez Anonim, w dniu 21.07.2016 r., godz. 17.46
Ciepłej wody brak przez 2 tygodnie. Basen nieczynny jeszcze dłużej. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Metody są różne zależy jak kto czuje.
Komentarze w Nowym Wyszkowiaku są obwarowane
Dodane przez Anonim, w dniu 21.07.2016 r., godz. 18.44
Jest to wbrew demokratycznym zasadom wyrażania swych opinii. Cenzury nie ma od lat. Nawet wybory są anonimowe. O co chodzi, jakie sprawy chcemy zaowalować jak dawniej , co teraz zyskać? Jak widać komentarzy w tym piśmie prawie nie ma . Komentarze , które nie odpowiadały i tak były usuwane. Czytelnicy obawiają się a opinie komentatorów mają pozytywny wpływ na życie miasta i okolicy. Źle świadczy to o zarządzających pismem. Czuję się wolnym człowiekiem i dlatego kupuję i czytam tylko Wyszkowiaka gdyż jest pismem wiarygodnym!
Dodane przez Czas na zmiany, w dniu 22.07.2016 r., godz. 12.51
Now Wyszkowiak nie musi się starać o komentarze, chce, żeby była cisza w eterze bo tego chce główny sponsor, nie chcą nic przeciwko władzy Nowosielskiego, Mroza, PSL i PiS. Za to są reklamy, ogłoszenia, które po dodaniu kasy z sprzedaży gazety starcza na godne życie. Po co więcej. Komentujmy ale i kupujmy naszą gazetę Wyszkowiak, aby się dla nas rozwijała.
Do Czas na zmiany
Dodane przez Antek, w dniu 22.07.2016 r., godz. 14.12
Wiesz coś ale nie do końca. To jaśnie panujący i władczy Waldemar wchodzi w układy a pozostali nie wiedzą i nie mają wpływu na jego działania. PiS tak ale nie pod jego przywództwem. A czy ktoś zechce się jemu przeciwstawić, nie sądzę.
Kiedyś tam
Dodane przez Stynka, w dniu 22.07.2016 r., godz. 15.54
Antek rozpoczął , założył nowy wątek sprawy w kwestii lokalnej prasy. Ja kupuję i czytam Wyszkowiaka. W wersji elektronicznej nie ukrywam,że z ciekawością czytam opinie ludzi. Nie wszystkie są odpowiednie ale prawda po środku stoi. Doceniam fakt ,że ludzie mają możliwość wypowiedzi a jakieś bzdety można filtrować albo się pośmiać
Ty pójdziesz górą , ja pójdę dołem!
Dodane przez Anonim, w dniu 22.07.2016 r., godz. 16.36
Dwa identyczne znaki na jednej ulicy informujące pieszych o przejściu drugą stroną ulicy parę metrów od Urzędu Miasta!
Dodane przez Brak wolnej prasy to brak demokracji, w dniu 22.07.2016 r., godz. 21.05
Prasa lokalna się nie sprawdziła podczas wyborów samorządowych. Pamiętamy jak zataili informację o stracie przez burmistrza Nowosielskiego 24 milionów na obwodnicę śródmiejską, o której wiedzieli przed wyborami 2010 roku a poinformowali po wyborach jakby nic się nie stało. Pamiętam o zachowaniu redaktora wyszkow24, który jako szef gazety startował z listy burmistrza i nadawał nieprawdę na Marka Głowackiego. Nie widzę w Wyszkowie już Głosu Wyszkowa, pewnie padła i dobrze. Jeśli chcemy dobrej władzy samorządowej w Wyszkowie to musi się zmienić także prasa lokalna, bo samorząd nie może opierać się na nieprawdzie, bo kto będzie informował o niegodziwościach tej władzy i pilnował na przyszłość. Tylko wolne media lokalne są wartością. Inne będące uwikłane w gry i gierki, są tylko tubą propagandową. Bądźcie odpowiedzialni wobec mieszkańców a my to docenimy.
Do wyszukiwarki:
Dodane przez 101, w dniu 23.07.2016 r., godz. 14.14
Kryśka, Kryśka... Kabaret pod Wyrwigroszem
Do wyszukiwarki:
Dodane przez 101, w dniu 23.07.2016 r., godz. 15.04
Kabaret Dudek Krzysztof Kowalewski - Kasjer du.a
Dodane przez Josek, w dniu 23.07.2016 r., godz. 21.44
KOD (Kabaret Osmieszania Demokracji ) jest lepszy.....czyz nie...
Cenię Wyszkowiaka! Bez pro!
Dodane przez Anonim, w dniu 25.07.2016 r., godz. 10.54
Jest pierwszym i poprzez to jak widać najbardziej wiarygodnym pismem .
Do 101:
Dodane przez Julek, w dniu 25.07.2016 r., godz. 12.08
obawiałem się go też ,że kabaret pomimo swego bajecznie wręcz pseudo moralnego scenariusza nie wypali ale już sam tytuł - ,,Kasjer du'' jest bardzo dobry. Temat podany na jak tacy .Na prawdę trzeba również uczciwie powiedzieć , na tacy ale tylko jak się przecież ktoś trafi. Polecam !
Zimny okład.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.07.2016 r., godz. 12.55
Jedyny komentarz jaki jest w Nowym Wyszkowiaku dotyczy braku ciepłej wody.
Wielka filozofia czyli wiem,że nic nie wiem
Dodane przez Anonim, w dniu 26.07.2016 r., godz. 16.31
Każdy wie i umiałby w ten sposób ,że w niedzielę jest święto. Taki wniosek nasuwa misię po przeczytaniu kolejnego niebezcelowego tłumaczenia się ze swoich zarządzeń , które widać w ostatnim zdaniu artykułu na temat miejskich gimnazjalistów jaki zamieścił Nowy Wyszkowiak. Za to przecież bierze się pieniądze. Co jeszcze chce się zyskać? Tak szczerze od serca do mieszkańców , z pewnością zrozumieją , odpłacą też sercem . - POMOŻECIE - to już było, obecnie jest PORADZICIE? - Jak najbardziej nawet sami sobie. A tak naprawdę to ja nic nie rozumiem bo ja tu tylko sprzątam. Na litość boską - taka metodyka pracy na takich stanowiskach jest nie do przełknięcia.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta