Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 13.07.2016 r., godz. 12.59)

We wtorek wyszkowskie gazety poinformowały nas o kolejnych utrudnieniach w ruchu drogowym. Od czwartku na ul. Kościuszki przejezdny jest tylko jeden pas ruchu w kierunku dawnego Białego Domu.

Wyszkowski armagedon…
Nie mamy również ani wjazdu, ani wyjazdu na ul. 3 Maja z tzw. malowanego ronda. Z powodu długo wyczekiwanego remontu wiaduktu od kilku tygodni poruszanie się ulicami Wyszkowa przyprawiało nas o ból głowy. Na dodatek, tuż przed wakacjami gminne władze zafundowały nam remoncik ul. Okrzei, co spowodowało, że niemalże w całym mieście utknęliśmy w niewyobrażalnych korkach. Wydawało się, że nie może być już gorzej. Nic bardziej mylnego. W czwartek nastąpił istny armagedon. Późnym popołudniem korek na ulicy Pułtuskiej (w stronę centrum miasta) sięgał od świateł na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Pułtuskiej, przez rondo do połowy ul. Piłsudskiego. Zakorkowany był również wyjazd na ul. Białostocką tuż przy poczcie na ul. Daszyńskiego. Kierowcy musieli wykazać się niezwykłą cierpliwością stojąc w korku sięgającym aż do ul. Kowalskiego. Nie mniej atrakcji czekało nas przy wyjeździe z ul. Matejki na ul. Białostocką. Moim zdaniem, cierpliwość mieszkańców Wyszkowa poddana została niezwykłej próbie. Jednych cieszą prowadzone remonty, gdyż jak mówią „Żeby było lepiej, najpierw musi być trochę gorzej, nie ma co narzekać”, innych prowadzone remonty drażnią, o czym piszą na stronie internetowej „Wyszkowiaka” (artykuł „Kolejny pas na Kościuszki zamknięty dla ruchu”): „Żaden remont Kościuszki nie zastąpi straconej bezmyślnie przez Nowosielskiego małej obwodnicy, na którą było przyznane 22 mln zł. Skandal. Podziękujcie mu”, „Jak można zaczynać tyle dróg jednocześnie, zamiast najpierw dokończyć obwodnicę, przygotować w ten sposób objazd, to oczywiście nie, robić byle szybko. Nikt nie pomyślał, że i tak jest duży ruch, wielu przyjezdnych działkowiczów, dużo tirów przejeżdża itd. Ktoś ma ciekawą wyobraźnię”, „Po to jest urząd, aby roboty drogowe koordynował, a nie wszystko na żywioł. Ale w naszym urzędzie najbardziej rozbudowany jest wydział promocji... burmistrza, żeby mu zrobić fajne zdjęcie, może coś nowego otworzy, zatańczy zumbę”. Mnie prowadzone remonciki dawno już wyprowadziły z równowagi. Wysiadłam z samochodu i zaczęłam uprawiać sport typu chodzenie. Niestety, czasami z auta trzeba korzystać, wówczas jazda samochodem wymaga od nas dużej cierpliwości, której mi niestety brakuje…

Drzazga w oku brata – to moja belka…
W „Wyszkowiaku” ukazała się relacja z sesji absolutoryjnej rady powiatu (artykuł „Większość radnych pozytywnie oceniła budżet”). Zdecydowana większość powiatowych radnych zagłosowała za udzieleniem absolutorium dla zarządu powiatu za 2015 r. Bez większego zdziwienia przeczytałam, że jedynie 3 przedstawicieli PiS zagłosowało przeciw. Radnym PiS nie podoba się m. in. brak decyzji dotyczących racjonalizacji wydatków, zwiększanie zadłużenia powiatu, planowanie inwestycji drogowych nieuwzględniających napraw istniejących nawierzchni, przyznanie nagrody dla dyrektora szpitala, utrzymywanie Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu oraz zatrudnienie w Starostwie na pełne etaty osób, które mają prawa emerytalne. Nie będę pisała o racjonalności wydatków powiatu (lub ich braku) oraz o inwestycjach drogowych, gdyż kompletnie się na tym nie znam, nie śledzę powiatowych inwestycji i nie zagłębiam się w budżet powiatu. Od dawna jednak zastanawiam się, w jakim celu utrzymywany jest Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu. Na stronie internetowej POKiS znajduje się aktualny kalendarz powiatowych imprez kulturalnych oraz terminarz imprez sportowych. W roku 2016 POKiS jest organizatorem 12 imprez kulturalnych i kilkunastu rozgrywek sportowych. Moim zdaniem, nie ma potrzeby utrzymywania sztucznego tworu, jakim jest Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, gdyż do realizacji tak „obszernego” kalendarza imprez kulturalnych i sportowych powiatu wystarczyłaby jedna energiczna osoba. Popieram pomysł radnego PiS pana Waldemara Sobczaka, by zatrudnieni w Starostwie emeryci udali się na zasłużone emerytury. Nie sposób jednak nie zgodzić się z komentarzem, który ukazał się na stronie gazety „(…) To dlaczego Sobczak – emeryt zajmuje stanowisko radnego powiatowego, przecież może zrezygnować i wejdzie nowy z listy, dlaczego Sobczak – emeryt nie zrezygnuje z wice rady nadzorczej PWiK, przecież są inni młodsi, co się znają. Dlaczego Sobczak popiera Nowosielskiego, u którego jest spora grupa radnych emerytów, którzy nic nie robią dla naszego miasta”. Często jest tak, że drzazga w oku brata – to moja belka. Być może trzeba zatem zająć się swoją belką…
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 13.07.2016 r., godz. 14.09
Ludzie klną stojąc w korkach, tylko pytam gdzie była ich wyobraźnia, kiedy władza pokazała figę i nie dokończyła śródmiejskiej obwodnicy. Głosujcie dalej na nieudaczników i klnijcie.
ludzie sukcesu
Dodane przez Wujek dobra rada, w dniu 13.07.2016 r., godz. 21.35
Ludzie składają ręc do modlitwy że w Wyszkowie nie wygrali zwolennicy dobrej zmiany i ich pomysły....
Dodane przez Iza, w dniu 15.07.2016 r., godz. 12.58
I co z tego mamy, że wygrali ci co wygrali. Mowa oczywiście o samorządzie, bo biorąc pod uwagę wybory prezydenckie i parlamentarne Wyszków zdecydowanie opowiedział się za"Dobrą Zmianą". Wracając do wygranych, co dzięki nim mamy, brak obwodnic miasta i zakorkowane ulice. Szerzące się nepotyzm i niekompetencja.
Dodane przez Knom, w dniu 15.07.2016 r., godz. 13.34
PO aktach terroru w Nicei, polski rząd powinien w referendum zapytać Polaków jak ma być kształtowana polityka imigracyjna w naszym Kraju. czy będziemy pozwalać na to, żeby o przesiedlaniu obcych kulturowo nacji decydowano z nas w Brukseli czy Berlinie? Na Węgrzech podobne referendum odbędzie się w październiku. Czy rząd PiS będzie na tyle uczciwy względem Polaków?
Dodane przez Jacek, w dniu 17.07.2016 r., godz. 12.09
Remont Kościuszki oznacza tylko to, ze GDDiA stawia na tranzyt ciężarowych aut przez Wyszków. Obwodnicy jak nie ma tak nie będzie jej nawet widać.
Dodane przez 101, w dniu 17.07.2016 r., godz. 13.46
Burmistrz jest chyba z PiSu, taki nieudaczny.
Nie używaj mojego nicka,
Dodane przez 101, w dniu 17.07.2016 r., godz. 22.00
PiSobolszewio.
do @101
Dodane przez 102, w dniu 18.07.2016 r., godz. 12.20
czemu Wszystkich dookoła obrażasz - czyżby wytyczne POszły z góry
101 - PO-lszewik
Dodane przez AWP, w dniu 18.07.2016 r., godz. 12.30
PO-lszewik, niedługo rocznica pognania PO-lszewików.
:) PiSobolszewio...
Dodane przez 101, w dniu 18.07.2016 r., godz. 20.17
Z góry, to na Was wszyscy normalni leją...
do Jacka 17.07.2016 r., godz. 12.09
Dodane przez Ręce opadają, w dniu 18.07.2016 r., godz. 21.21
W całej Polsce budowane są obwodnice miast a w Wyszkowie GDDKIA poprawia przepustowość ruchu przez środek miasta! Zaiste sukces to i cywilizacyjny postęp. Nic tylko się radować, co nie?:) Tymczasem nasi lokalni politycy są nieoczekiwanie jednomyślni. Zgnuśniali rządzący żadnego problemu chyba nie widzą a opozycyjni wolą rozprawiać o 500+, Brexicie i innych "Niderlandach" albo o temacie zastępczym - lokalnej obwodnicy śródmiejskiej, której budowa to jedna wielka porażka i powinna być już dawno zakończona ale przecież nie po to żeby przejmować ruch tranzytowy. Wszystkich ich łączy najwyraźniej jedynie polityczna ambicja przy braku wyobraźni i ochoty do działania. Ręce opadają...
Ofiarny kamuflarz
Dodane przez Stynka, w dniu 19.07.2016 r., godz. 16.27
Wdrażanie Pomysłów na poprawę przejazdu przez środek miasta przy braku perspektywy obwodnicy miejskiej . Taki indywidualny pomyślunek prowadzi do dziadostwa jak by to nie interpretował . Podatniku przelicz swoje straty sam nie licząc zdrowia ! By nie robić obciachu takich rzeczy rzeczywiście lepiej nie promować. Przejezdni, turyści nie przyjadą bo znają lepsze miejsca. W korku przez zasmrodzony środek miasta mam jechać? A przyczyna tego - myślami jestem tam gdzie zarabiam i mieszkam, ja i moje dzieci czyli w stolicy .Co mnie już tam jakaś obwodnica obchodzi to nie moja rola. Najwyżej świnię mogę jeszcze podłożyć. Swoje ego dowartościowuję gdzie indziej. Ale miasto w pole wyprowadzili. Mentalni tubylcy zaś snobistycznie dalej twierdzą ,że wpływów i turystów nie chcą. Do wyborów samorządowych pozostało jeszcze dwa lata , czy to da się w ogóle prędzej czy później załatać?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta