Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 06.07.2016 r., godz. 12.01)

Do czwartku Polacy jak jeden mąż pałali wielką miłością do naszej reprezentacji w piłce nożnej. Wszyscy byliśmy kibicami zakochanymi w polskich piłkarzach. W czwartek około godz. 23.30 u części rodaków, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, uczucie miłości zamieniło się w niechęć i rozczarowanie.

No cóż, wszyscy wiemy, że od miłości do nienawiści kroczek jest niewielki. Ja tam chłopaków z reprezentacji kocham dalej…

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Śmieci do Warszawy nie zawiozą”, w którym po raz kolejny został poruszony temat śmieci „produkowanych” przez działkowiczów. Mieszkańcy miejscowości letniskowych (w tym przypadku Kamieńczyka) skarżą się, że po każdym weekendzie miejscowe kosze są przepełnione, gdyż letnicy podrzucają swoje śmieci nie płacąc za nie. Z jednej strony rozumiem zdenerwowanie mieszkańców, którym nie podoba się, że warszawiacy za darmo korzystają z ich śmietników. Z drugiej, należy się cieszyć, że wytworzone przez letników śmieci nie trafiają do okolicznych lasów. Przewodnicząca rady pani Elżbieta Piórkowska wypowiedziała się również w kwestii sprzątania po zwierzętach i dopytywała „Czy kosze na odpady po zwierzętach nie mogłyby być częściej poustawiane? Myślę, że to zmotywuje mieszkańców, żeby częściej sprzątali po swoich zwierzętach”. Od dawna z uwagą przyglądam się, jak w naszym mieście respektowane są przepisy dotyczące sprzątania przez właścicieli piesków psich kup. Moim zdaniem, zdecydowana większość właścicieli czworonogów nie ma ochoty sprzątania kupek swoich pupili i nie ma znaczenia, czy w mieście będą specjalne kosze na psie odchody. Co może zmotywować mieszkańców do sprzątania po swoich pieskach? Być może mandaty. Zastanawiam się, czy w historii straży miejskiej zdarzały się przypadki karania właścicieli piesków za niesprzątanie psich kupek?

***

„Wyszkowiak” przedstawił relację z walnego zebrania w Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” (artykuł „Spółdzielnia „Przyszłość” podsumowała rok”). Nie będę komentowała remoncików i problemów, z jakimi boryka się zarząd Spółdzielni. Nie chce mi się zastanawiać, czy koszty działalności SM są duże czy też małe. Moją uwagę zwróciło wystąpienie pana Bogdana Osika, który poruszył sprawę publikacji informacji dotyczących spółdzielni (m.in. o przetargach) na jej stronie internetowej. Pan Osik powiedział „Ja nie wnioskuję, ja żądam publikacji. Jesteśmy członkami spółdzielni, płacimy na nią i chcemy mieć wiedzę” oraz zwrócił uwagę na to, że inne spółdzielnie w kraju udostępniają informacje na swoich stronach internetowych. Prezes Spółdzielni pan Mirosław Marszał udzielił panu Bogdanowi takiej odpowiedzi „Rozumiem, że spółdzielnie to robią, tak powinno być, ale nie musi. Założyliśmy stronę internetową, informacje podstawowe na niej się znajdują. Nie było sytuacji, żeby ktoś, kto się zwrócił do nas, nie otrzymał żądanych informacji. (…) Nie jestem jednak zwolennikiem, by cała Polska rozczytywała się, co się dzieje w spółdzielni w Wyszkowie. Nie wiem, czy to właściwe, żeby inni mieli o nas wiedzę.” Skoro inne spółdzielnie mieszkaniowe nie widzą problemu w udostępnianiu informacji, o których mówił pan Bogdan, to zastanawiam się, co stoi na przeszkodzie, by takie informacje znalazły się na stronie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość”? W chwili obecnej na stronie SM „Przyszłość” znaleźć można informacje tylko te najbardziej podstawowe, niekoniecznie aktualne – szkoda…

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł dotyczący sesji absolutoryjnej rady miejskiej („Ustępujemy my, ustępuje pan burmistrz, chociaż może mniej”), w którym przedstawiono nam mnóstwo cyferek oraz ochów i achów skierowanych w stronę burmistrza. Z nieukrywaną radością przeczytałam wypowiedź radnego pana Jana Abramczyka „Niektórzy z mieszkańców będą niezadowoleni z tego, co zrobiliśmy, ale większość zauważa na co dzień, że miasto pięknieje, jest więcej infrastruktury. Trzeba to zawdzięczać przede wszystkim mądrej polityce burmistrza, skarbnika, nas radnych oraz ciągłości władzy, burmistrz jest już 4 kadencję, niektórzy z nas również”. Moje krótkie podsumowanie tej wypowiedzi: grunt to samozachwyt. Jeśli nikt nas nie chwali, chwalmy się sami.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Babilon
Dodane przez Anonim, w dniu 06.07.2016 r., godz. 14.56
Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny z klasą niepokonanym. Być jak zagadka, której nikt nie zdąży zgadnąć... bo jeszcze się taki nie narodził co wszystkim dogodził . Święta prawda.Wsadzone lipki fantastycznie się trzymają.
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 06.07.2016 r., godz. 16.47
Wasi przyjaciele z UPAdliny kolejny raz pobili Polaków przy granicy z Ukrainą. Czy zamierzacie przepraszać ich za Wołyń i dać im kolejne miliardy złupione od polskiego podatnika?
Dodane przez A!, w dniu 06.07.2016 r., godz. 21.06
Panie prezesie, czego się pan obawia? Ma Pan coś na sumieniu, bo zachowuje się Pan podejrzanie.
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 06.07.2016 r., godz. 21.58
Wasi przyjaciele z USA (Hollywood), nakręcili film o neonazistach (Imperium). W zwiastunie wykorzystano polskie flagi do zobrazowania marszu neonazistów. Zdjęcia prawdopodobnie z Marszu Niepodległości. Gdzie jeszcze tego typu przyjaciół macie, Wy sk... ?
Dodane przez Brrrr, w dniu 07.07.2016 r., godz. 09.34
Dopadła cię pedagogika wstydu? Jak to jest wstydzić się za cały świat, samemu będąc świnią?
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 07.07.2016 r., godz. 11.59
złodziejska raso buraczana, obok wałka Amber Gold, proszę wyjaśnić wałek SKOK. Amber Gold - 800 mln, SKOK - ok. 4 mld i rośnie.
Dodane przez Zielony zmielony, w dniu 07.07.2016 r., godz. 15.38
Tak wyjaśnić wałek SKOK POwiązany ze WSI i ex prezydentem Komorowskim. Wyjaśnić koniecznie.
Do 101 z chamskimi,chorej glowy komentarzami
Dodane przez Robert, w dniu 07.07.2016 r., godz. 15.38
Zachowujesz sie jak sprzedajne bydlo. Nie znam nikogo bardziej chamskiego, zolta kamizelka trafiona w dziesiatke, Chlopku lecz sie, zajadlosc i ciagla nerwowosc pogarsza twoj stan,co widac PO komentarzach.
Sprzedajne bydło,
Dodane przez 101, w dniu 07.07.2016 r., godz. 19.03
to za ich własne pięć stów można kupić. Chcieliście chamów w rządzie, to teraz będzie chamstwo wszędzie. Do chamów należy przemawiać językiem, który rozumieją. P.S. Wymyślcie matoły coś innego, bo zazwyczaj to chorzy na łeb każą się innym leczyć.
PiSobolszewicy
Dodane przez 101, w dniu 07.07.2016 r., godz. 19.31
nie dopuścili do głosowania nad ustawą, ani uchwałą upamiętniającą ofiary banderowskich bandytów. *** Bandera i Szuchewycz patronami ulic w Kijowie - Jedna z głównych ulic w Kijowie będzie nosiła imię Stepana Bandery – zdecydowali miejscy radni. Swoją ulicę będzie miał też inny przywódca ukraińskich nacjonalistów UPA – Roman Szuchewycz.
Dodane przez ola, w dniu 08.07.2016 r., godz. 09.37
miasto pięknieje z dnia na dzień tak bardzo, że wczoraj, już po godz. 22.00, a więc podczas ustawowej ciszy nocnej, "słynna" już firma dbająca o zieleń w mieście, która scięła wcześniej kwiatostany hortensji w pełni kwitnienia, kosiła trawę!!! gratuluję łamania prawa i poszanowania mieszkańców - może radny Jan Abramczyk zechciałby to wyjaśnić? A do pani radnej Elżbiety Piórkowskiej mam prośbę, zmotywujcie się wszyscy w tym magistracie - do myślenia!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2016 r., godz. 16.45
To za "szczaw i mirabelki" od PO PSL PiS przejął władzę. Nie przepadam za PiSem, nie zyskam 500, ale za pogardę dla Polaków, "won" dla poprzeniego rządu.
To nasz ostatni taniec
Dodane przez Jolu z 0937, w dniu 08.07.2016 r., godz. 17.26
W przypadku niektórych osób, mając na uwadze psychikę w różnym ujęciu żądasz rzeczy niemożliwych. Normalnie i na stosownym poziomie nie dają rady, po prostu nie nadają się. Takie osoby w pracy lub działalności publicznej wykorzystują wzorce układów rodzinnych. Zostało to już niejednokrotnie potwierdzone. Swoje ego wyrażają poprzez ciuchy, fryzury itp., nie zawsze z resztą gustowne. Pracując , działając publicznie zabiją życiową dziurę . Myślę ,że właśnie z powodu braku myślenia są niechciane w społeczeństwie podobnie jak w małżeństwie. Czy również podatnik zmuszony jest to oglądać?
Mieszkańcu masz prawo spać!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2016 r., godz. 17.45
Firma od zieleni przy koszeniu pewnie trafiła na glinę i z tego powodu zakłócała ludziom ciszę nocną. I co byś zrobił mając do czynienia z takimi ludźmi na przestrzeni czasu? W takim przypadku uzasadnioną podstawą jest wezwanie Straży Miejskiej lub Policji.Mówiąc kolokwialnie ktoś za to prędzej czy później beknie. Flance hortensji nie przyjęły się bo jak miały się przyjąć i ostało się już tylko siano może do jesieni zieleń przetrwa.
Wstyd na cały świat
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.07.2016 r., godz. 09.05
Prezydent Obama miażdży polskiego du...ę. Brawo Obama. Miny obydwu - BEZCENNE.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2016 r., godz. 13.21
Siano zgrabią, ziemię przekopią, psadzą "dwudziestoletnie" astry po cenie dudziestokrotnie wyższej niż na targu i będzie super.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 09.07.2016 r., godz. 21.49
Niektóre wypowiedzi o szczycie NATO w Warszawie: "Polska odniosła sukces. Deprecjonowanie tego sukcesu małymi sprawami, podczas gdy patrzy na nas cały świat jest wielkim błędem. (…) Był to najbardziej dynamiczny szczyt. Cieszy mnie, że NATO z upudrowanego wojska zaczyna być realną siłą" - Marek Jakubiak z KUKIZ'15 : "Chcemy też być pewni, że Rosja odbiera ten sygnał jako jednogłośny. Ten szczyt był właśnie po to, by zademonstrować, że rosyjskie działania są niepotrzebne i bezprawne wobec porządku światowego. " - premier Kanady : "Polacy powinni być dumni z osiągnięć szczytu. Zachód zrozumiał, że Polacy ostrzegając przed Rosją, mieli rację" - Edward Lucas : " Dziękuję Polsce, która jest gospodarzem szczytu NATO i dziękuję NATO, ponieważ sojusz dotrzymuje słowa i wspomaga nas w trudnej sytuacji " - Nadia Sawczenko "NATO daje jasny sygnał: będziemy bronić każdego członka Sojuszu. Wzmacniamy gotowość naszych sił; siły NATO mogą w szybkim tempie zostać zlokalizowane w dowolnym miejscu w Europie." - Barack Obama. ITD.
Dodane przez Stynka, w dniu 11.07.2016 r., godz. 10.46
Na grabie co grabią od siebie jak widać nie ma już co liczyć, stare już się nagrabiły i wyszczerbiły leżą martwym bykiem w domu.
Dodane przez Rycho, w dniu 11.07.2016 r., godz. 14.32
Dac swini pioro do pisania,to atrament wypije,Dac chlopkowi z Pultuskiej komputer to szambem zalewa.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 11.07.2016 r., godz. 15.05
Mistrzostwo Europy w piłce kopanej zdobyła Portugalia. Gratulacje dla Portugalii, gratulacje dla Ronaldo, który zdobył mistrzostwo także z drużyną reprezentującą swój kraj, co np. nie udało się jeszcze Messiemu. To był turniej wielu zaskakujących wyników, wiele drużyn nie było dobrze przygotowanych do turnieju. Siedem meczów w trzydzieści kilka dni to był duży wysiłek i niektórzy faworyci w fazie grupowej nie grali na 100 %, przez to takie a nie inne wyniki i dosyć silna druga "połówka". Niektórzy proponują aby za 4 lata było 32 drużyn w finale, ale wydaje się, że to zły pomysł, bo jeszcze bardziej obniży poziom turnieju.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.07.2016 r., godz. 15.36
Alkohol to świnia , która wyciąga wszystko.
Zachowując się jak świnia
Dodane przez Anonim, w dniu 11.07.2016 r., godz. 15.38
możesz znaleźć si e w chlewie.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.07.2016 r., godz. 16.28
Z małej chmury duży deszcz!
spec
Dodane przez Wujek dobra rada, w dniu 11.07.2016 r., godz. 16.42
Kto obniżył jeszcze bardziej poziom turnieju? Węgry, Islandia czy Walia? Panie Gajewski komentujesz prawie każdy tekst ale może cokolwiek na poparcie głoszonych tez?
Dodane przez Josek, w dniu 11.07.2016 r., godz. 20.43
W sobote lider KOD, Ali Menciarz Kijowski zorganizowal manifestacje " I have a dream"( mam marzenie ) w Warszawie. Zaprosil na impreze samego Buraka Obame...!!!!!!! Ten zaproszenie przyjal .... Po szczycie NATO Obama kazal sie wiesc na impreze do slynnego, nie tylko w Polsce alimenciarza....Po kilku rundach ulicami Warszawy Amerykanie zadnej manifestacji nie znalezli...!!! Zrezygnowani wracajac do hotelu zobaczyli grupe ok. 150 manifestantow KOD....Podjechali blizej i Obama pomny swej obietnicy chcial wysiasc z pancernej limuzyny , ale doradcy wybili mu ten pomysl z glowy...! Sluchaj Burak -" To nie manifestacja , to wyglada na spotkanie warszawskich meneli. A ten wygladajacy na ich herszta z koltunem na glowie, zapewne nie byl odwszawiony przez Secret Service ? " .....I tak rozczarowany Obama slynnym KOD-em wrocil do hotelu i zakazal cokolwiek wspomninac o tym incydencie.....!!!!!!
Dodane przez Marysia Kobuszewska, w dniu 12.07.2016 r., godz. 10.21
Czy to bajka czy nie bajka mówcie sobie w lecie co tam chcecie...
Dodane przez Klient zniesmaczony, w dniu 12.07.2016 r., godz. 17.47
W jednym z małych Topazów uległem rekomendacji pani sprzedawczyni i zakupiłem 10 dkg cukierków, które miały być czekoladowe i produkcji firmy Mieszko. Nie były też tanie, za kilo trzeba zapłacić ok. 33 zł. W trakcie konsumpcji okazało się, że cukierki o nazwie Regina, nie są produkowane przez Mieszko, ale to jakiś czekoladopodobny szajs z galaretką w środku i podstawą z zakalcowatego mleka w proszku, wyprodukowany na Ukrainie. Chciałem zapytać czy można legalnie tak wprowadzać klienta w błąd. Może ktoś wie?
Dodane przez Desant Prawdy, w dniu 12.07.2016 r., godz. 20.56
To jest rodzaj wsparcia UPAdliny czekoladowego POroszenki, wspieranego przez PiS. Pod polskimi markami handlują szajsem UPAdlińskiej firmy ROSHEN prezydenta z kontem w Panamie.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta