Rhinos rozbili Krzyżowców 41:0

(Zam: 29.06.2016 r., godz. 13.00)

Wyszkowskie Nosorożce świetnie rozpoczęły swój drugi sezon w rozgrywkach PLFA II, pokonując w meczu inauguracyjnym Crusaders Warszawa 41:0! Spotkanie odbyło się w niedzielę 26 czerwca na płycie głównej stadionu WOSiR w Wyszkowie.

Dopingowanych przez tłumy fanów Nosorożców czekał bój nie tylko z silnymi przeciwnikami ze stolicy, ale również z upalną pogodą (ponad 35 stopni w cieniu).
Wyszkowianie wybiegli na boisko przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. Silna motywacja była widoczna w poczynaniach Rhinos od początku pierwszej kwarty. Wyszkowska defensywa kasowała wszystkie próby ataków ze strony stołecznych. Natomiast już pierwsza akcja ofensywna Nosorożców zakończyła się przyłożeniem Briana Robinsona. Ten sam zawodnik kilka minut później zaliczył drugi „touchdown”, a przed zakończeniem pierwszej kwarty trzecią akcję punktową zakończył przyłożeniem Bartosz Szymański. Przed przerwą kolejne punkty zdobył jeszcze Robinson i w rezultacie, na półmetku wyszkowianie prowadzili 27:0. W drugiej połowie trwała dominacja gospodarzy. Fantastyczną akcją popisał się running back (biegacz) Rhinosów Tobiasz Jędrzejczyk, który przebiegł z piłką ponad 60 jardów. Chwilę później ten sam zawodnik zaliczył przyłożenie. Ostatecznie wyszkowianie zwyciężyli 41:0, dając swoim wszystkim rywalom jasno do zrozumienia – Rhinos idą po mistrza! MVP niedzielnego spotkania został Tobiasz Jędrzejczyk.
Rhinos Wyszków – Crusaders Warszawa 41:0 (20:0, 7:0, 14:0, 0:0)

Rhinos:
Formacja ataku: P. Wykowski (TE) K. Kowalczuk (RT) K. Kukwa (RG) B. Szymański (WR) M. Ślesik (LT) S. Berbeć (WR) B. Robinson (WR) T. Jędrzejczyk (RB) K. Nowak (C) J. Kosewski (LG) M. Van Deripe Jr (QB)
Formacja obrony: H. Deptuła (ILB) D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ROLB) K. Wykowski (RE) Ł. Berbeć (LE) M. Zaręba (DT) M. Lubański (CB) T. Iwański (CB) D. Górski (ILB) C. Adorno (S) D. Thomas (S)
Formacja specjalna: B. Szymański (KR2) M. Ślesik (LS) B. Robinson (PR1) T. Jędrzejczyk (PR2) D. Górski (P,K) C. Adorno (KR1) M. Van Deripe Jr (H)
– Mecz odbył się zgodnie z planem. Wykonaliśmy założenia trenerów, którzy świetnie przeanalizowali grę Crusaders. Wynik wysoki oraz do zera oznacza, że nasze obie formacje świetnie się rozwijają. Wygrana cieszy, ale to dopiero początek długiej drogi do mistrzostwa, o które zamierzamy walczyć. Więc po odpoczynku w poniedziałek, od wtorku wkręcamy się już na najwyższe obroty i zaczynamy przygotowywać się do kolejnego spotkania. Dziękujemy wszystkim naszym kibicom oraz sponsorom za pomoc i obecność na meczu – podsumował inauguracyjny mecz prezes Rhinos Piotr Wykowski.
Podczas meczu przedstawiony został również oficjalnie główny sponsor Rhinos Wyszków. Jest nim Ringier Axel Springer Polska – firma będąca wydawcą m. in. tygodnika Newsweek.
Na następny występ wyszkowskich Nosorożców kibice będą musieli poczekać do 31 lipca. W tym dniu Rhinos będą podejmowani w Warszawie przez rezerwy Warsaw Sharks.