Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 29.06.2016 r., godz. 12.57)

Pan Arkadiusz Darocha w swoim najnowszym felietonie „Młodzież” („Wyszkowiak”) poruszył temat młodych ludzi mieszkających (jeszcze) w Wyszkowie: „Młodzież z Wyszkowa, ucząca się w Warszawie często rozważa przeniesienie do stolicy po zakończeniu studiów.

To niesie za sobą negatywne prognozy dla miasta na przyszłość. Czy zastanawialiście się Państwo, co jest tego przyczyną? Moja diagnoza tego stanu rzeczy jest następująca: to, co większość z nas docenia w Wyszkowie – spokój, przyroda i bliskość instytucji/sklepów, jest jednocześnie czynnikami zniechęcającym młodych do pozostania w mieście. Wszystkie te cechy Wyszkowa są dla młodzieży po prostu rutyną, a stolica staje się ich wymarzonym miejscem do zamieszkania. (…) Polska wciąż się rozwija i czy tego chcemy czy nie, zmierza w kierunku Zachodu. Kraje rozwinięte charakteryzują się tym, że wielkie aglomeracje miejskie przyciągają nowych mieszkańców. Tak jest też z naszą Warszawą, w której młodzi po prostu się nie nudzą”. Moje zdanie jest trochę odmienne. Uważam, że wielu młodych ludzi po burzliwych, studenckich latach spędzonych w stolicy chętnie wraca do naszego małego Wyszkowa. Powód? Spokój, wolniejsze tempo życia, tańsze mieszkania, bliskość rodziny, która w mniejszym lub większym stopniu pomoże w wychowaniu małego dziecka. Oczywiście część młodych decyduje się na mieszkanie w Warszawie z powodu zdecydowanie wyższych zarobków i możliwości zrobienia tzw. kariery, a nie z powodu licznych rozrywek czekających tam na nich, z których przestają korzystać w chwili, gdy w ich życiu pojawia się nowy, mały człowiek. Część młodych od maleńkości nie cierpi wyszkowskiej małomiasteczkowości i marzy o anonimowości, jaką daje duże miasto i tylko dlatego uciekają do stolicy, by stać się … warszawiakami. Czy Wyszków stanie się miastem ludzi starych? Nie sądzę, bliskość Warszawy kusi, by tu się osiedlić. Pan Arkadiusz swój felieton kończy słowami „Jakie są Państwa pomysły na zmiany w Wyszkowie, aby wszystkim, również młodym, żyło się lepiej?”. Mój pomysł na zmiany w Wyszkowie jest taki – nudzącej się, wypalonej gminnej władzy samorządowej w najbliższych wyborach zdecydowanie należy pokazać wilczy bilet.

***

Tuż przed rozpoczęciem Euro 2016 wyszkowskie gazety poinformowały nas, że Telewizja Polsat za możliwość pokazania meczów w publicznej strefie kibica zażądała od gminy Wyszków 202 950 zł. Z tego też powodu gmina zrezygnowała z organizacji strefy kibica na tzw. placu ratuszowym („Wyszkowiak” nr 23 artykuł „Wyszków bez strefy kibica”). Decyzja gminy jest jak najbardziej zrozumiała, ale patrząc na poczynania polskiej reprezentacji na Euro 2016 coraz bardziej żałuję, że w Wyszkowie zabrakło miejsca, byśmy wszyscy, wspólnie mogli oglądać kolejne zmagania naszej reprezentacji.

***

Moje prywatne powody do radości:
Powód pierwszy – w sobotę nasi piłkarze w 1/8 finałów Euro 2016 wygrali mecz ze Szwajcarią. Mecz był ekscytujący, dla mnie wyjątkowo nerwowy i cieszyłam się jak szalona, gdy po serii rzutów karnych nasze chłopaki weszli do ćwierćfinałów. Co prawda, kibic ze mnie marny i nie wiem, kiedy jest spalony, karny i rzut wolny, ale każdy mecz polskiej reprezentacji oglądam. Za każdym razem zaopatruję się w piwo, którego raczej nie lubię, colę, której zazwyczaj nie pijam i chipsy, których zwykle nie jadam. Na czwartkowy mecz zaopatrzyć się muszę w coś innego do picia i jedzenia, bo piwa, coli i chipsów mam zdecydowanie dosyć:)
Powód drugi – w czwartkowym referendum Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej. W piątek Centralna Komisja Wyborcza poinformowała, że za pozostaniem w UE głosowało 48,1% Brytyjczyków, zaś za wyjściem z UE opowiedziało się 51,9% Brytyjczyków. Ciekawa jestem, jak opowiedzieliby się Polacy, gdyby zapytano ich czy są za, czy przeciw wyjściu z UE?
Powód trzeci – rozpoczęły się wakacje! Co prawda, do szkoły już nie chodzę, więc wakacji tak jakby nie mam, ale mam wolne od jęczenia dziecka typu: nie chce mi się, mam już dosyć, jestem zmęczona, niewyspana, podduszona w szkolnych murach, chcę na dwór, pomogę ci, to nie będę musiała się uczyć i jestem nieszczęśliwa.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Brawo pani Judyto
Dodane przez Aga, w dniu 29.06.2016 r., godz. 15.46
Wspanialy pomysl na zmiany w Wyszkowie. Oprocz wilczego biletu,nalezy bardzo dokladnie rozliczyc i wyegzekwowac kary pieniezne za niegospodarnosc, nic robienie. Lacznie z konfiskata majatku. Nie moze byc tak,ze pobiera sie wysokie wynagrodzenie i obowiazki ma sie gdzies. Polska idzie w dobrym kierunku a zatem nalezy oczyscic z cwaniakow.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.06.2016 r., godz. 16.25
Wy cwaniaki jeszcze się doczekacie oczyszczenia. Ta dezynfekcja i deratyzacja po pisowskich nierządach znów będzie Polskę kosztowała kilka lat straconych.
Do Deratyzatora, wpis godz.16.25
Dodane przez Josek, w dniu 29.06.2016 r., godz. 18.48
Jezeli "niekumaty czlowiek " zalozy na siebie seledynowa kamizelke z napisem KOD, to wydaje sie mu , ze jest madry..?..., -- a to tylko kamizelka jest madra..!!!
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 29.06.2016 r., godz. 19.59
Tarczyński wyzwał jeszcze kogoś na solo, czy tylko Bolka? :)
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 29.06.2016 r., godz. 21.33
- Insynuować Polakom, że nie wiedzą, czym jest demokracja i wolność, zakrawa - szczerze mówiąc - na arogancję, szczególnie jeżeli czynią to Niemcy - powiedział Schaeuble podczas dyskusji o przyszłości Europy zorganizowanej przez berlińską Akademię Sztuk Pięknych. W rozmowie uczestniczył też szef dyplomacji Luksemburga Jean Asselborn. - (Polacy) wykazali w walce o wolność dużo odwagi i determinacji - podkreślił polityk rządzącej w Niemczech CDU. Jak zaznaczył, "zupełnie mu się nie podoba to, co w tej chwili robi Polska, tak samo krytycznie ocenia Węgry", jednak "Europa musi bronić swoich wartości w taki sposób, by ci, którzy mają inne doświadczenia, nie odbierali (krytyki) jak aroganckich pouczeń". Kwestie, takie jak migracja, są dla krajów środkowoeuropejskich "problemami, których nie znają" - dodał niemiecki chadek.
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 29.06.2016 r., godz. 21.43
Dudę i Glińskiego Wam wygwizdali na obchodach Czerwca '56.
Dodane przez AWP, w dniu 29.06.2016 r., godz. 21.48
Jesteście żałośni oPOzycjo. Okopcie się, bo spędzicie tam sporo czasu.
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 29.06.2016 r., godz. 21.48
komuch Piotrowicz dziennikarzy straszy. Cenzura Wam się marzy?
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 29.06.2016 r., godz. 22.04
Nie wiem z czego się cieszysz? Oglądałem fragment dobrego przemówienia prezydenta A. Dudy, później wystąpienie prezydenta Węgier. Słyszałem ten hałas w tle i pomyślałem, że to przeciwnicy. To przykre musiało być dla głównych bohaterów tamtych wydarzeń czerwcowych w Poznaniu. Ale taka jest kultura polityczna obecnie w Polsce.
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 29.06.2016 r., godz. 22.07
trzaskacie apel smoleński codziennie razem z pacierzem, czy tylko od święta?
Do Eychlera
Dodane przez Kamil, w dniu 29.06.2016 r., godz. 22.09
Czlowieku lecz sie, Wiadomo kto pisze glupie,prostackie,msciwe komentarze. Podpisujac sie Anonim,Herman,101 wiadomo,ze to piszesz ty. Nikt inny z komentatorow nie jest tak nie wychowany i prostacki w przekazaniu. Jak tam seledynowa kamizelka? Czy juz sie wietrzy? Dobrze byloby jeszcze cos innego przewietrzyc.
Czy Wajda podejmie się tego?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.06.2016 r., godz. 22.10
Bohater tak zwanego "Prawa i Sprawiedliwości" Dominik Tarczyński, poseł z ramienia PiS, lat 37 wyzwał NA SOLO 73-letniego Lecha Wałęsę nazywając przy tym legendę Solidarności - bydlakiem.Heroiczna i odważna postawa posła PiS zasługuje na nakręcenie nowego odcinka filmu - "Człowiek z pisuaru".
Do seledynowej kamizelki
Dodane przez Janek, w dniu 29.06.2016 r., godz. 22.13
Dlaczego nie napiszesz,ze caly Wyszkow gwizdze na ciebie,sieroto.
fiu, fiu
Dodane przez Fan, w dniu 29.06.2016 r., godz. 22.45
My wyfiukaliśmy całą poprzednią ekipę. Skutecznie :)
.....................
Dodane przez ekwadrat, w dniu 29.06.2016 r., godz. 23.28
nasze chłopaki?????????????????weszli..............RATUNKU
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 30.06.2016 r., godz. 11.18
butapren Terlecki bierze się za Tarczyńskiego sugerując ewentualne zaburzenia umysłowe... A Wy karzecie mi się leczyć?
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 30.06.2016 r., godz. 11.22
to ''karzecie'' to z karą dla Was od razu mi się skojarzyło :)
Do 101
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.06.2016 r., godz. 14.21
Oni mają w większości zaburzenia umysłowe. Trzeba mieć coś z rozumem nie za bardzo żeby do dziś popierać PIS.
Dodane przez Tomasz, w dniu 30.06.2016 r., godz. 15.35
Zastanawiające jest z jakiego powodu Gmina Somianka wiedzie pri orytet w zakupie urn przezroczystych, przez które jak sama nazwa wskazuje widać wszystko jak na talerzu.
Profesor
Dodane przez 102, w dniu 30.06.2016 r., godz. 15.48
Uf jak gorąco!
Dodane przez Królówka, w dniu 30.06.2016 r., godz. 17.17
Twoi Eychler Marek zwolennicy, boją się ciebie popierać, czy się raczej wstydzą? KOD w całym kraju coś organizuje, a w Wyszkowie? Zaproś burmistrza i zastępcę i przewodniczącą i jej zastępcę do obrony wyszkowskiej demokracji. Pokażcie, że w kaszę dmuchać sobie nie dacie.
Judysiuniu... :)
Dodane przez 101, w dniu 30.06.2016 r., godz. 18.44
Dwie blondynki oglądają mecz w telewizji. Akurat jest rzut karny. Niestety piłkarz nie trafia do siatki. - Zobacz, zobacz, będzie strzelał jeszcze raz, może będzie gol - mówi jedna do drugiej w momencie powtórki telewizyjnej. - E, nic z tego nie będzie, widać, że wolniej do piłki podbiega...
Dodane przez POwodzenia, w dniu 30.06.2016 r., godz. 19.08
Wiceprzewodnicząca rady straci stołek? Na łęgami gromadzą się ciemne chmury.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 01.07.2016 r., godz. 00.11
Nic dwa razy się nie zdarza. Niestety przegraliśmy mecz karnymi. Nie ma co narzekać na chłopaków, dostarczyli nam dużo emocji, dużo radości. Natomiast z drugiej strony Nawałka mógł zaryzykować, postawić się ostrzej i próbować rozstrzygnąć mecz w 90 minutach. Wóz albo przewóz, albo my albo oni. Nie ma co się także czarować ale Łukasz Fabiański, który grał wspaniale w meczach, słabo bronił karne, z Szwajcarią rzucał się w przeciwne strony, teraz też. Polacy było super. Kibice byliście dwunastym zawodnikiem. :)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.07.2016 r., godz. 01.32
Nie trzeba być znawcą piłki (ja nim absolutnie nie jestem) żeby zauważyć, że bramkarz rzuca się z wyprzedzeniem, zanim piłkarz wykona strzał. Przewaga jest więc zawsze po stronie strzelającego, a nie bramkarza. W takiej sytuacji piłka w siatce to nie błąd bramkarza, ale prawidłowo wykonany strzał. Natomiast strzał obroniony to zawsze błąd strzelającego.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2016 r., godz. 08.16
Na karne powinniśmy zmienić, świetnego w meczu Fabiańskiego, chociażby na Boruca. Fabiański w karnych jest beznadziejny. Pokazał to już w karnych ze Szwajcarią.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 01.07.2016 r., godz. 09.05
Ja do chłopaków pretensji nie mam. To oni mogą mieć do siebie żal. Bo szło im dobrze, mieli dobrą drabinkę turniejową, mogli być wyżej. Może się okazać, że w następnych turniejach, będą jeszcze w wyższej formie, trafią na dzień konia innej drużyny i odpadną dużo wcześniej. To jest sport, to jest piłka nożna. Nad czym powinien popracować Nawałką - na pewną poszukać wartościowych zmienników. Szkoda, że nie było Wszołka, Rybusa. Ale to za mało, Turnieje są wyczerpujące, faza pucharowa wymaga dużo sił i mając 23 na wysokim poziomie zawodników, z doświadczeniem, którzy mogą w każdej chwili wejść i dać dobrą zmianę. Kierunek jest dobry - tworzenie dobrego kolektywu,perfekcyjne zgranie, różne taktyki w zależności od przeciwnika. Widzimy to także u wikingów z Islandii, jak się uzupełniają i odnoszą sukcesy. Trochę raziła także skuteczność, chłopaki dochodzili do sytuacji ale marnowali zbyt dużo. 4 bramki w pięciu meczach to zbyt mało.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.07.2016 r., godz. 10.37
Równie dobrze mogłoby w bramce nie być w ogóle bramkarza, zarówno polskiego jak i portugalskiego. Nie strzelenie gola z 11 m to tylko i wyłącznie błąd strzelającego (na tym poziomie piłki oczywiście).
Dodane przez Lila, w dniu 01.07.2016 r., godz. 10.39
Chodkowski na francuskim stadionie prezentyuje się jak zawodowy kibic. Szkoda,że w karniakach przegraliśmy.
Dodane przez Bąk, w dniu 01.07.2016 r., godz. 10.52
Radni zajmują się doborem, zakupem wymyślnych gatunków nowych drzew a stare, spróchniałe przygniatają samochody jak to miał miejsce w Łosinym gdzie spróchniały konar przygniótł BMW. Nie wiadomo w jakim stanie są drzewa rosnące w pobliżu. To jest kolejna zaniedbana lipa i trudno wszystko zwalać na warunki atmosferyczne. Należy od czasu do czasu w rękę wziąść piłę. Tyle w tej sprawie mieszkańcy mogą doradzić. Kto w zaistniałej sytuacji ponosi winę , co z odszkodowaniem za pogniecione BMW?
Piknik
Dodane przez Pies, w dniu 01.07.2016 r., godz. 14.11
A widział kto Chodkowskiego na meczu wyszkowskiej drużyny? Taki to kibic koniunkturalny.
W sprawie artykułu Borzymkowej
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2016 r., godz. 14.39
Wielka szkoda ,że autorka imiennie nie wymienia gości specjalnie zaproszonych . W tej sytuacji podobnie jak przy sprawie telebimu mieszkańcy obawiają ,że nikt nie przyjedzie na spotkania o tematyce morza. No cóż trzymamy za słowo. Na spotkaniach proponuję podkład muzyczny w postaci utworów zespołu Kapitana Nemo oraz wspólne śpiewanie szant między innymi - ,, Hej ha kolejkę nalej'' !W Hutniku zaś przeliczyli się ze zdolnościami tanecznymi uczestników gdyż w 3 godziny to nawet tym co się udaje cóś zatańczyć nie nauczą się dobrze tańczyć. No, chyba ,że jest to cóś w ramach zachęty do zajęć rozpoczynających się we wrześniu. Za darmo to ,,,!
Austriacki Trybunał Konstytucyjny nakazał powtórzenie sfałszowanych (?) na rzecz lewicowo-zielono-unijnego kandydata wyborów prezydenckich.
Dodane przez Przyjdziemy i PO was, w dniu 02.07.2016 r., godz. 11.40
Tylko z tego powodu, że przy obliczaniu głosów korespondencyjnych istniała sama "możliwość manipulacji" wyborczej. W Polsce, po oczywistym zafałszowaniu wyborów samorządowych z tysiącami udokumentowanych nadużyć, Sądy taśmowo odrzucały protesty wyborcze, a prezydent państwa B. Komorowski, prezes Trybunału Konstytucyjnego A. Rzepliński, prezesi Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego wspólnie, już następnego dnia, jeszcze bez podliczenia głosów i rozpatrzenia protestów wyborczych przez sądy ogłosili, iż kwestionujący wyniki wyborów samorządowych "popadli w odmęty szaleństwa", dołączając przy okazji typowe dla oszustów obelgi pod adresem Polaków.Wyborów nie powtórzono, zaś próbowano - nieskutecznie - postawić przed sądem Jarosława Kaczyńskiego, publicznie kwestionującego wyniki tych wyborów. Takie standardy demokracji. Przyjdziemy i PO was!
PiSobolszewicy,
Dodane przez 101, w dniu 03.07.2016 r., godz. 19.40
żoliborski gnom planuje zapier... resztę z OFE. Twierdzi, że to dla dobra ludzi... Przytaknijcie raz i dokładnie aż się Wam płytka chodnikowa na czole odznaczy.
Dodane przez 101-1, w dniu 03.07.2016 r., godz. 22.19
Ahahhah, resztę z OFE? A co z resztą tej reszty kapucynie? hahahahahhhaaaaa
Dodane przez Ja, w dniu 04.07.2016 r., godz. 16.56
Te resztki które zostały PO grabieży przez wspaniałych POprzednikach -dobre
Do 101 z Pultuskiej
Dodane przez Waldi, w dniu 04.07.2016 r., godz. 18.24
Chlopek do jakiej szkoly ty uczeszczales i w jakim srodowisku obcowales,ze oprocz chamstwa nie potrafisz nic z kultura napisac, a moze to plytka chodnikowa o ktorej piszesz,jest nastepstwem twoich niedomagan zdrowotnych, Bo to na to wskazuje.
Z kulturą, to ja się odnoszę
Dodane przez 101, w dniu 04.07.2016 r., godz. 20.45
do ludzi wartościowych. Nie do buractwa o komuszej mentalności. Nie mieszkam na Pułtuskiej.
Dodane przez Do 101, w dniu 05.07.2016 r., godz. 12.36
Kulturę to się wynosi z domu. Ale u Ciebie 101 niestety brak i jednego i drugiego . Nic tylko współczuć.
Do 101
Dodane przez Anonim, w dniu 05.07.2016 r., godz. 14.41
Nie tylko ziejesz nienawiscia i chamstwem,to nawet nie wiesz,ze mieszkasz na Pultuskiej, a to juz ciezka przypadlosc bez dobrych rokowan.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.07.2016 r., godz. 15.36
Do 101 - mylisz kulturę ze sztuką. Albo się jest osobą kulturalną, albo się ją odgrywa, tak jak to obecnie czynią buraki nowobogackie, których nie brak na "salunach". Aktor z ciebie kiepski.
Taa...
Dodane przez 101, w dniu 05.07.2016 r., godz. 17.45
i nikt Wam nie wmówi, że białe jest białe...
zaproszenie do tetru cieni
Dodane przez Beata, w dniu 05.07.2016 r., godz. 18.21
W temacie teatru polecam ,,Sztukę ...'' - Michaliny Wisłockiej . Jej uważna analiza prowadzi do Victorii czyli tłumacząc z łaciny zwycięstwa w szkoleniu przy każdym ułożeniu jakiegoś kierunku niekoniecznie dramatycznego do , którego nie każdy sie przecież nadaje gdyż jak wiadomo szczęście jest podstawą sukcesu nawet małego.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta