Terlikowski na podium KJS Św. Krzysztofa 2016

(Zam: 22.06.2016 r., godz. 12.46)

Wyszkowski kierowca rajdowy Kacper Terlkikowski oraz jego pilot Victor Yaskiv zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie miejsce w klasie, podczas Konkursowej Jazdy Samochodowej św. Krzysztofa, która odbyła się w niedzielę 19 czerwca na warszawskim Bemowie oraz jego okolicach.

KJS Św. Krzysztofa to cykliczna impreza rajdowa, której wyniki brane są pod uwagę podczas wyłaniania załóg do grudniowego Rajdu Barbórka. Do niedzielnej rywalizacji przystąpiły 42 załogi, spośród których 38 ukończyło rywalizację. Na wynik końcowy rajdu składały się rezultaty uzyskane przez poszczególnych kierowców na 9 odcinkach specjalnych. Jadący Citroenem Saxo Terlikowski i Yaskiv zajęli drugie miejsce w klasie III, ulegając załodze Rafał Jeromin/Tomasz Kamiński (również Citroen Saxo) o niespełna 1 sekundę. Oba wymienione teamy pogodziła w klasyfikacji generalnej, jadąca w klasie V załoga Dariusz Chodzyński/Hubert Frelich (Subaru Impreza), która wyprzedziła Terlikowskiego o zaledwie 1,5 sekundy. Gratulujemy podwójnego podium!
Kolejny występ Kacper Terlikowski zaliczy już w najbliższy weekend. W niedzielę (26 czerwca) odbywają się dwie duże imprezy rajdowe – IV eliminacja Pucharu AK Centrum oraz Rally Sprint Milano na lotnisku w Ornecie. Kacper weźmie udział w jednym z wymienionych rajdów. Życzymy powodzenia!