Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłyGospodarka, głupcze!

(Zam: 15.06.2016 r., godz. 11.22)

Mieliśmy niedawno w gościnnej, wyszkowskiej bibliotece spotkanie z wiceministrem w Ministerstwie Skarbu, panem Markiem Zagórskim.

Ucieszyłem się, jak tylko dotarła do mnie ta informacja, bowiem odczuwam wyraźny przesyt politycznych bojów inicjowanych przez przeróżnych „obrońców demokracji”. Środowiska, które niszczyły przez lata suwerenność Polski i krok po kroku pogłębiały nasze podporządkowanie wobec możnych tego świata dziś podnoszą larum, gdy Polacy zdecydowali się zakończyć proces wasalizacji naszego kraju. Platforma Obywatelska i jej klony w postaci Nowoczesnej oraz KOD-u pełnią dziś rolę współczesnej targowicy. Robią piekło z każdej najdrobniejszej sprawy. Atakują bez przerwy, zarówno od wewnątrz, jak i przy pomocy różnych międzynarodowych ośrodków niezadowolonych z tego, że Polska próbuje wybić się na samodzielność.
Tymczasem pan minister Zagórski należy do szeroko pojętej ekipy gospodarczej rządu i miałem nadzieję, jak się okazało uzasadnioną, że uda mi się więcej dowiedzieć o sprawach gospodarczych. Prezentacja półrocznych dokonań nowego rządu była utrzymana w spokojnym, wyważonym tonie. Robiło to dobre wrażenie i przekonywało, że mamy do czynienia z przedstawicielem zespołu ludzi, który ma jasno określony kierunek działań dla Polski i wie, jak to osiągnąć. Po bardzo krótkim podsumowaniu słabości poprzedników prelegent omówił najważniejsze kierunki działań i osiągnięcia nowej władzy, ale również pokazał, co jeszcze nie zostało zrobione i wyjaśnił dlaczego. Nie będę relacjonował całego spotkania, a skupię się jedynie na wątkach gospodarczych, które są wg mnie najciekawsze. Plan Morawieckiego, ogłoszony w połowie lutego został omówiony w swoich najważniejszych punktach. A obejmują one reindustrializację, innowacje, pozyskanie kapitału, ekspansję zagraniczną i filar społeczny, którego elementami są: Program 500+, Mieszkanie+ oraz zrównoważony rozwój regionalny. Filary tego gospodarczego projektu zostały jednak na razie przedstawione w ogólnych zarysach, które krok po kroku są wypełniane poprzez konkretne działania z wymienionych wyżej obszarów. Program jest więc jednocześnie tworzony i realizowany, choć cele i kierunki są jasno określone, a konkretne wskaźniki wzrostu do roku 2020 tworzą zobowiązanie, z którego będziemy nową władzę rozliczać. Jak wynikało ze spotkania, pewne jest, że zakłada on wzmocnienie aktywnej funkcji państwa we wszystkich wymienionych obszarach. Neoliberalna zasada, według której wszystko wyreguluje „niewidzialna ręka rynku” przestaje obowiązywać. Premier Morawiecki kilka dni temu, prezentując pierwszy pakiet ułatwień dla przedsiębiorców powiedział nawet wprost, że „widzialna ręka państwa” będzie wspierać „niewidzialną rękę rynku”. Aktywna postawa państwa staje się oczywista i niezbędna, kiedy uświadomimy sobie, jak wiele podatków wypływało z polskiego budżetu. Straty z nieszczelności samego tylko podatku VAT są szacowane na ok. 45 mld zł rocznie. Niestety, poprawa sytuacji w tym obszarze to proces rozłożony nie tylko na miesiące, ale nawet na lata. Bardzo ważne jest jednak, żeby on postępował, a wg informacji z Ministerstwa Finansów kilka rozwiązań zostanie wprowadzonych już w tym roku, w tym pierwsze już od 1 lipca.
Po stronie dzisiejszej nowoczesnej PO-wsko – KOD-owskiej opozycji widzę próbę totalnej blokady dzisiejszej władzy, totalną krytykę i żadnej refleksji nad swoimi błędami i zaniedbaniami, natomiast po stronie zwolenników nowych rządów, niestety, zbyt małe zainteresowanie sprawami gospodarczymi i brnięcie w koleiny politycznych nawalanek. Ekipa gospodarcza nowego rządu z trudem przebija się ze swoimi pomysłami do jednych i do drugich. Choć ważność spraw gospodarczych znana jest od zawsze, a słynne powiedzenie Billa Clintona to jedynie bardzo dobitnie podkreśla.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Obserwator, w dniu 15.06.2016 r., godz. 13.21
Dawny UB, SB, PZPR, PIS, KK, MW, ONR, Klub GP oraz jego klon - Marek G. pełnią dziś rolę współczesnej Targowicy. Za 500 zł zaprzedali polskie prawo, wolność i swobody obywatelskie. Za 2000 sprzedaliby Polskę nawet Putinowi.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2016 r., godz. 13.38
GDYBY P.O. WAM KASY NIE ZOSTAWIŁA TO NIE MIELIBYŚCIE NA 500 Z PLUSEM.NA 100% ROZREGULUJECIE GOSPODARKĘ.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2016 r., godz. 13.49
Żeby to Polak mieszkający w mieście nie mógł kupić ziemi na wsi ??? Co ten pis narobił.
Polska Zachodnia (UE) i Polska Wschodnia(Unia Euroazjatycka)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.06.2016 r., godz. 14.29
Przykro to mówić, ale ja widzę polską przyszłość w postaci wariantu jaki przyjęła Czechosłowacja. Dziś, po latach szczucia jednych na drugich, gdzie swój znaczny udział miał polski Kościół Katolicki, a głównie jego hierarchowie oraz środowiska skrajnie nacjonalistyczne i populistyczne widać wyraźnie w Polsce dwa wrogie sobie plemiona. Każde jakby z innego świata, i nie wierzę żeby kiedykolwiek te plemiona mogły się ze sobą pogodzić, a jeśli już to chyba tylko w kwestii ustalenia granicy pomiędzy nimi, fizycznego płota z zasiekami i drutem kolczastym z północy na południe, z wprowadzeniem wzajemnym wiz wjazdowych, własnymi symbolami i całą państwowością. Do tego chyba Polska zmierza.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.06.2016 r., godz. 14.35
I modlić się powinniśmy o to, żeby to był wariant czechosłowacki, a nie koreański.
Dodane przez Zenek, w dniu 15.06.2016 r., godz. 15.20
Poprzednie trzy komentarze napisala ta sama osoba,Gosciu pisz glupoty do woli,to tylko to co wam zostalo. Wasze manipulacje sa na poziomie umyslowo chorego szympansa. Co PO i PSL PO sobie zostawilo to wiemy,a jezeli tego nie wiesz,to czytaj prase,a nie przepisuj glupot od zleceniodawcow. Sondaz PiS rosnie i bedzie rosl,bowiem ludzie przejrzeli na oczy. Obecne Rzad mimo krotkiej kadencji tak wiele dobrego robi dla Polski i mysli przede wsystkim o nas obywatelach. Na taki Rzad dlugo czekalismy i jestesmy zadowoleni,ze jego przywodcy nas nie kompromituja za granica,sa madrzy,wyksztalceni o wysokiej kulturze i z klasa.
Dodane przez Aszkenazy, w dniu 15.06.2016 r., godz. 20.00
GP nie da się już czytać. Zejdźcie na ziemię Głowacki.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2016 r., godz. 20.20
W TVP nie ma Euro 2016.Pseudo prezesik z pisu Kurski obiecał taaaakie transmisje a tu nawet strzelone bramki to zdjęcia pokazują.Za gitarę niech się truteń weźmie i zwolni miejsce komuś kto by dał kibicom transmisje ze wszystkich meczów.Za komuny to wszystko było od rana puszczane.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2016 r., godz. 21.08
Pis nic innego nie robi w polityce zagranicznej oprócz kompromitowania Polski w świecie.Wykształcona i z klasą jest faktycznie posłanka Pawłowicz Kryśka.Totalne dno polityki.Jeżeli chodzi o zadowolonych to są to odbiorcy przekupieni 500+
Dodane przez Jacek Kurski, w dniu 15.06.2016 r., godz. 21.44
Tylko mecze i mecze, a propagandę to kiedy mam puszczać?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2016 r., godz. 21.47
Zenek,Josek.Piszesz takie texty jakbyś w Korei Północnej mieszkał i d... liżesz Kim-czorowi.No weź się pohamuj z tymi poddańczymi ciągotkami i chwaleniem dnia przed zachodem słońca.Dzięki takim klakierom jak ty.Polska spadnie w przepaść.
Do Anonima z 20.20
Dodane przez Lena, w dniu 15.06.2016 r., godz. 22.11
Napisales ,ze za komny wszystko bylo puszczane,masz racje jeszcze gdyby dluzej rzadzili to by nas z pustymi torbami puscili. . Jak tesknisz za nimi,to zmien kraj i nie wybrzydzaj,a sam wez sie za leczenie,bo tyle idiotyzmow w twoich wydaniu,ze zaden pacjent gabinetow bez klamek ci nie dorowna trutniu.
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 15.06.2016 r., godz. 22.22
Euro - głupcze - kontraktuje się duuuużo wcześniej. Prezesik z pisu nie miał z tym nic wspólnego, ale zapowiedział już, że te w 2020 r. będzie transmitowane w TVP.
Dodane przez dzwoneczek, w dniu 16.06.2016 r., godz. 08.54
Nie wiem czego wy bronicie towarzyszu Eychler. Tych 8 lat rządów PO, Tuska i Kopacz. Tej kontynuacji dawnego PRL. Ten system rządów PO-PSL jest nadal w samorządzie,także w wyszkowskim samorządzie. Stanowiska dla swoich, partyjni urzędnicy są lepiej opłacani niż ci z służby cywilnej, apartyjni. Zlecenia z wolnej ręki tylko dla swoich, kilku wykonawców, z różnych branż. Ceny sa większe od rynkowych, między sobą ustalają ceny. Czy taki monopol swoich jest dobry? Interesy tylko z niektórymi. Pamiętacie jak Wyszkowiakowi nie dawali reklam. A normalni ludzie, którzy najgorzej odczuli skutki przemian, jak dostali 500 zł na dziecko to taka zawiść tej hołoty jak Eychler. Tak plują na tą Polskę, rodzina Sikorskich, PO i PSL w Europarlamencie, Cimoszewicze, Wałęsy itp. Co im zrobiłi Polacy, że teraz na nią donoszą, w imię pseudo-demokracji. To teraz mamy demokrację, możemy wybrać Kaczyńskiego albo odsunięte od koryta dawne władze. My męczyliśmy się ponad 20 lat z tymi elytami a ty Ejchler i tobie podobni nie mogą przeżyć, że Polacy okazali się mądrzy i wyrzucili ich od władzy. Dobrze, że jest taki Kaczyński, Kamiński, Macierewicz, Ziobro, że biorą się za tyłki tej hołocie. Dobrze, że jest Głowacki w Wyszkowie, pytanie dlaczego takich Głowackich w Wyszkowie jest tak mało. Czy ludzie nie widzimy co oni wyczyniają w samorządzie? Czas na dobrą zmianę w Wyszkowie i to jak najszybciej. Czas się obudzić.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 09.00
LAST MINUTE Dzisiaj kasa jutro wszystkie mecze z Euro.Pieniądz rządzi światem.
Dodane przez ola, w dniu 16.06.2016 r., godz. 10.13
pan Głowacki, jak zawsze ma rację w ostatnim zdaniu swojego felietonu - ekipa gospodarcza nowego rządu przebija się ze swoimi pomysłami! - otóż właśnie: pomysłami! PiS w propagandzie jest mistrzem świata, a jak sobie radzi z pisaniem ustaw, to każdy widzi: albo bzdury od czapy, albo zaraz do nowelizacji. Ale mnie to wcale nie dziwi, przecież wszystkim steruje naczelny Naczelnik, człowiek ze wszech miar "nowoczesny" i 'innowacyjny" - do godziny 3 w nocy ogląda walki byków, śpi do południa, a jak już powstanie z kolań zaczyna myśleć - i co ostatnio wymyślił? Wspaniały pomost współpracy między nauką a biznesem, a to cudo przedstawił wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki jako Start in Poland i państwo zaiwestuje 3 mld zł w start-upy ze środków publicznych pochodzacych z funduszy europejskich, na lata 2014-2020, drugie tyle mają dać fundusze światowe venture capital, jeżeli zechcą zainwestować! To wszystko, pisane kijem na wodzie ma się wydarzyć, a póki co nie wszystkie województwa otrzymały pieniądze na program 500+ i trzeba naprawdę silnej wiary, aby w to uwierzyć, czego akurat PiS-owi i ich zwolennikom nie brakuje! A jak się ma do planu Morawieckiego ewentualny Brexit, to już szkoda pisać, ręce opadają...w każdym razie Kana Galilejska blisko ( nolens volens arabska wioska !)
do dzwoneczka
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.06.2016 r., godz. 10.51
Cyt. - " jak dostali 500 zł na dziecko to taka zawiść tej hołoty jak Eychler." To cię będzie drogo kosztowało, dzwoneczek.
Dodane przez MM, w dniu 16.06.2016 r., godz. 11.04
Tych grafomańskich popisów felietonisty już się czytać nie da... Jakby co to podsuwam pomysł na następny pt. "Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie ale co Ty możesz...." a w nim proponuję napisać jak to było źle za poprzedniego rządu i jak teraz z tego powodu (i tylko z tego powodu (sic!)) jest dobrze niezależnie od logiki i wszelkich faktów...
Dodane przez dzwoneczek, w dniu 16.06.2016 r., godz. 11.48
Plan Morawieckiego dla Wyszkowa - jak odsunąć Nowosielskiego, Mroza i spółkę od władzy. Wtedy Wyszków wreszcie odżyje.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 11.48
Chorzy ludzie z Pis zrobili z Polski wrzód na mapie Europy.Z państwa demokratycznego,postępowego zmieniamy się w NACJONALISTYCZNE,KONSERWATYWNE,EGOISTYCZNE,NIETOLERANCYJNE ZE ŚLEPYMI IDEOLOGICZNIE ZARZĄDCAMI NA CZELE I PARANOIKIEM KACZYŃSKIM WIDZĄCYM DOOKOŁA SAMYCH WROGÓW...Przez 8 lat Polacy żyli i rozwijali się w pokoju i spokoju.Niestety do władzy doszedł Pis.Równia pochyła.Staczamy się codziennie a PO-wskie pieniądze niedługo się skończą.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 11.57
Podwyższenie minimalnej stawki godzinowej to uderzenie w każdego kto zatrudnia pracowników.To wyższe podatki i ZUS.......ZACZĘŁO SIĘ FINANSOWANIE 500 Z PLUSEM PRZEZ WSZYSTKICH.Tych z pustostanem i ledwo zipiących również.
Dodane przez 101, w dniu 16.06.2016 r., godz. 12.08
olu, notowania Rządu rosną, notowania PiS rosną, notowania Prezydenta rosną. Twoje notowania ola spadają. Spadaj na drzewo :)))
Brawo dzwoneczek,
Dodane przez Inga, w dniu 16.06.2016 r., godz. 14.12
Myslacych podobnie jak Ty jest nas bardzo duzo, skowyt szKODnikow to siygnal dla nas,ze sa bezradni w swojej propagandzie i manipulacji. To co pisze Judasz z Pultuskiej czy w menopauzie ola,to tych wyrzutkow spoleczenstwa nikt powaznie nie traktuje. Sa tylko posmiewiskiem. Odezwal sie tez Anonim z. 11.48 i napisal to co przez dlugi czas nas oklamywal.. Wrzod to jestes ty sam,czas najwyzszy aby rozliczyc takich jak ty, Masz czelnosc jeszcze zachwalac poprzedni Rzad,ktory zostawil pusta kase,piszac jak to zylo sie w pokoju i spokoju miales na mysli tylko siebie. Nie zaprzeczam,ze teraz masz sie czego bac i to bardzo. Oh bedzie co rozliczyc,oh bedzie.
"gospodarka, głupcze!"
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 14.27
oryginalny tytuł felietonu, i nawet pasuje w odniesieniu do obecnej władzy. A już tak na poważnie to "dobra zmiana" jest tylko pustym hasłem jakich wiele. Jeżeli ktoś proponuje dobrą zmianę to powinien powiedzieć: co chce zmienić? w jaki sposób chce tego dokonać? jakie będą koszty tej zmiany? i jakie uzyska się efekty po dokonaniu tej zmiany oraz jakie ryzyko dla społeczeństwa i kraju niesie niepowodzenie wprowadzenia tej zmiany. Tego jest brak więc nie ma co się dziwić, że ludzie "opluwają" wszelkie działania rządu. Ludzie zgodzili się na zmiany i poparli PIS, tylko teraz otworzyli oczy bo kompletnie nie wiedzą jakie te zmiany mają być a obecne działania sieją tylko niepokój wśród społeczeństwa.
Dodane przez Zenek, w dniu 16.06.2016 r., godz. 14.40
Jak to sie trolle uaktywnili. Bronia cieplych posadek i nieuzasadnionego szybkiego bogacenia sie. Jacy to zniesmaczeni praworzadnoscia,oburzeni,ze nie mozna juz bezkarnie okradac, Mysle,ze niektorzy beda mieli czas na przemyslenie w izolacji.
Dodane przez Anka, w dniu 16.06.2016 r., godz. 15.44
Aktualne zmiany nie powoduja niepokoju wsrod spoleczenstwa,tylko wsrod PO I PSL. My,spoleczenstwo jestesmy zadowoleni z pracy obecnego Rzadu,ktory wzial sie za zlodziejstwo,korupcje,nepotyzm. Wasze glupie komentarze,to nic innego jak rozpaczliwie obrona przed konsekwencjami,ktorych nie uda sie wam uniknac. Polska pieknieje,to widac.
Dodane przez roms, w dniu 16.06.2016 r., godz. 17.09
GOSPODARKA tak, ale nie administracyjnie zarządzany proces wytwórczy zapropagowany przez wiceministra. Jak dla mnie, to gwoździem spotkania był Grzegorz Gajewski, którego drugie pytanie sprowokowało Gościa do przyznania, że prezentowane przez Niego treści trącą socjalizmem.
Dodane przez Szafot, w dniu 16.06.2016 r., godz. 17.28
Wygraj i rządz PO swojemu Anonimie (ola?) z 14.27. o ile się na tobie wcześniej nie poznaja i nie zawiśniesz na srodku placu.
Dobra zmiana
Dodane przez Josek, w dniu 16.06.2016 r., godz. 17.29
Wygladana to , ze fan moich wpisow Marek E. zachowuje sie jak pies Pawlowa , bo przypisuje wpisy "ZENKA" jako moje.....Panie Marku...wyborcy w demokratycznych wyborach dali mandat zaufania obecnej wladzy, by dokonac proby rozliczenia destrukcji panstwa polskiego przez PO-PSL. Czy beda rezultaty rozliczenia przekretow - czas pokaze ; samo skladanie wnioskow do prokuratury o pdejrzeniu popelnienia przestepstwa, jeszcze nie oznacza ukarania winnych, poniewaz w sadach zasiadaja resortowi, skorumpowani sedziowie o mentalnosci Kalego, czyli postkomunistyczno - KODeroskiej...
Do Joska
Dodane przez Zenek, w dniu 16.06.2016 r., godz. 20.01
Komplementem jest utozsamienie z Toba. Komentarze ktore piszesz sa prawdziwe w tresci i obrazuja autentycznosc sytuacji. Zaledwie trzy osoby nie wiecej,podajac rozne nicki zasmiecaja swoja propaganda. Trzeba przyznac,ze ich judaszowe komentarze oprocz bezsensu nic nie wnosza i nikt nie bierze tego na powaznie. Poziom ich myslenia przeraza, Natomiast my cieszymy sie ze mamy Rzad na jaki dlugo oczekiwalismy. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 20.11
I z czego wy się tak cieszycie.Czterdziestoprocentowe poparcie (za pieniądze podatnika 500+) oznacza,że 60% POLAKÓW WAS NIE POPIERA..
DO szafot
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 20.21
Ormowcy za słaby łomot ci sprawili.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 20.28
W demokratycznych wyborach NIKT nie przewidział,że Twój pier..y rząd pozwoli na wycinanie Puszczy Białowieskiej !!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 20.31
Uroczystości państwowe i wizyta Dudy w Berlinie a prezes podwładny prezesa puszcza "Krzyżaków" w TVPis.No cholera trzeba mieć odrobinę taktu panie Kaczyński żeby Kurskiemu na to pozwolić.
PRECZ Z PISEMMMMMMMMM
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 20.36
NOWOSIELSKI WYGRA TE WYBORY.NIE DOPUŚCIMY PISU DO WŁADZY.PRZEGRACIE SIEJĄCY NIENAWIŚĆ W MIEŚCIE,POLSCE I ZA GRANICĄ.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.06.2016 r., godz. 21.27
Pani olu, jeszcze niedawno opowiadała pani, że Kijowski podczas swojego PObytu w Waszyngtonie odwoła NATOwski szczyt w Warszawie oraz, że wiosną wybuchnie antypisowskie powstanie. Kijowski spotkał się w Stanach jedynie z jednym gościem, który zna kogoś w Kongresie USA, szczyt niedługo się odbędzie i nawet Putin - ulubieniec Donalda Tuska nie jest w stanie tego zmienić, wiosny zostało już raptem kilka dni, a powstania jak nie było tak nie ma. Po ostatnich KODziarskich występach z okazji „święta 4 czerwca” stało się jasne, że gwałtowne podgrzewanie atmosfery prowadzi jedynie do …… wyczerpania psychicznego tych, którzy na siłę próbują wciskać Polakom ciemnotę. Jeżeli chodzi natomiast o istotną treść felietonu – plan Morawieckiego tak jak każdy projekt o tej skali i ważności jest budowany, wdrażany i korygowany jednocześnie. Dotyczy to wszystkich jego pięciu wymienionych również w moim tekście filarów. W miarę upływu czasu budowanie planu się zakończy ( jak wynika m.in. z e spotkania z p. ministrem Zagórskim jeszcze w tym roku), ale wdrażanie i korygowanie będzie trwało jeszcze długo, w mojej ocenie kilka lat. Cele wymierne zostały co prawda wyznaczone na rok 2020, ale z pewnością nastąpi kontynuacja, bowiem Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczona Prawica bardzo dobrze rozgrywają te szachy, a eleganckie towarzystwo jest kompletnie pogubione. Radziłbym pani troszeczkę poczytać o planie Morawieckiego. Być może dzięki temu uda się pani wrócić do rzeczywistości.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 22.04
Sędziów też zmienią,. To dopiero będzie sraczka. 30 lat wolna amerykanka, rączka rączkię myła, a tu taki Kaczyński mówi dość. Jakim trzeba być inteligentnym, żeby pokonać takie rekiny jak ......?
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2016 r., godz. 23.27
PO MANDACIE ZAUFANIA DLA PISU NALEŻY SIĘ KOLEJNY,,,,,,,,KARNY.Niszczycie wszystko co można zniszczyć.
Ekipa prawicy przejmie w Wyszkowie władzę, to ola zmienić będzie musiała pracę. Rozumiecie już?
Dodane przez ..., w dniu 17.06.2016 r., godz. 07.06
MK. Przypomnijmy sobie, że Telekomunikację Polską S.A "sprywatyzowano" poprzez sprzedaż państwowemu operatorowi francuskiemu. Sprzedaliśmy polską firmę należącą do państwa, państwu francuskiemu. Wypisz wymaluj transakcja na linii ZSRR – PRL, my im 200 ton okrętów albo traktorów, oni nam 200 ton stali. Po drodze na „prywatyzacji” zarobiło mnóstwo polskich i zagranicznych złodziei, na końcu przez całe lata mieliśmy najdroższe usługi telekomunikacyjne i Internet w Europie.
oj dobra dobra
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 07.49
"wkoło sami kryyyminaliści"... tylko Jarek Killer może się z tym rozprawić.;) kiedyś była "wian Tuska", teraz jest wina poprzedniego rządu PO-PSL, ciekaw jestem jakie będzie kolejne hasło. Co ten PIS zrobi jak już wszystkich rozliczy, powsadza do więzień, wyśle na Łubiankę albo na Madagaskar... itd, itd. A naród obserwuje, KOD przygaśnie ale mas jest więcej. Co pozostaje? "nie mój cyrk, nie moje małpy".
Dodane przez MM, w dniu 17.06.2016 r., godz. 08.00
Ależ Josek naginasz rzeczywistość (17.29)... wyborcy dali mandat zaufania obecnej władzy bo przede wszystkim miało być inaczej (lepiej) a nie jeszcze gorzej (dużo gorzej) a w kwestii rozliczeń to guru PIS w kampanii mówił zupełnie coś innego, że właśnie nie będzie się mścił i rozliczał wcale nie bronię i nie mówię że źle i że nie należy tego zrobić ale chodzi o to, że ze zupełnie się oderwałeś od rzeczywistości... Ale jak trzeba w taki właśnie sposób dorabiać teorię do faktów to o czymś to świadczy...
Dodane przez Kaliope, w dniu 17.06.2016 r., godz. 08.56
olu, już brakuje ci odwagi żeby się PO-dpisywać pod własnymi komentarzami? Próbujesz budować wrażenie, że jest was siła. Guzik, dziś nawet PO-wiactwo załamuje ręce na bezradność swoich elit. Lewak Sierakowski dobrze to wszystko podsumował i z przerażeniem opowiada, że PiS odnosi sukcesy. P.s. jak będziesz miała honor, odejdziesz z urzędu sama. Inaczej zachowasz się jak świnia, o których wiadomo, że honoru nie mają.
oj, wieje wiochą.....
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 10.47
niby dobra zmiana a jednak co niektórym nadal brakuje rozumu. I to jest dowód, że co niektórzy myśleli, że jak zdobędą władzę to razem i wiedzę. Akurat na to nie było promocji!!!;) po prostu wtopa.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 14.43
Kaliope !!! Jak jesteś taki silny to podawaj nazwisko !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 14.56
Kaliope (Josek) jak takiś odważny to podpisuj się nazwiskiem pod swoimi komentarzami.Będziesz miał natychmiast sprawę w sądzie.
Dodane przez Anka, w dniu 17.06.2016 r., godz. 15.19
Juz teraz szczury,ola,toto z Pultuskiej co syfon bije mu w glowe,chowaja sie w swoich norach i pisza jako Anonim. Pmyslec jak prymitywnych i bezczelnych oplacaja szKODniki. Jedno i drugie okrylo sie hanba i pogarda. Ich komentarze nawet ociezali umyslowo uznaja za idiotyzm. Mysle,ze juz nie mozecie przestac pisac, srebrniki judaszowe wziete,robota musi byc wykonana,Bo inaczej......bedzie z wami nie wesolo.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 15.51
Cytuję "Środowiska,które niszczyły przez lata suwerenność Polski i krok po kroku pogłębiały nasze podporządkowanie wobec możnych tego świata". To po Pisosku..........Po Polsku jest to integracja i pogłębianie współpracy w KAŻDEJ DZIEDZINIE z wysoko rozwiniętymi państwami Zachodniej cywilizacji po wejściu w struktury DO CZEGO NIKT NIE ZMUSZAŁ A CAŁE POKOLENIE O TO WALCZYŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sp...... dziadu na Białoruś i nie psuj Polski.
Finał
Dodane przez Stynka, w dniu 17.06.2016 r., godz. 17.19
ja załatwię tą sprawę bez porady.
do josek
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 17.48
Naprawdę nie do pojęcia jest twoja nienawiść do ludzi,którzy nic złego Polsce nie zrobili (Ola,M.Eychler i in.).Nie spotykany jad jaki z siebie wylewasz nie jest godny istoty rozumnej,homo sapiens,Polaka,katolika.Coś strasznego świadczącego o bardzo zaawansowanej chorobie psychicznej w najgroźniejszej formie.Są pewne granice chamskiego języka,które dawno przekroczyłeś.To co tu piszesz świadczy o Twojej WŚCIEKLIŹNIE.Jesteś po prostu chory na wściekliznę.Weterynarz czeka bo lekarz nie zechce Cię przyjąć.
Ad vocem
Dodane przez Josek, w dniu 17.06.2016 r., godz. 20.16
Josek to taki typ czlowieka, ktory wykazuje sie pewna umiejetnoscia myslenia / percepcyjnego i analitycznego / stanowiacego warunek "sine qua non"...Dlatego Josek zanim cos napisze, weryfikuje i sprawdza informacje, ktore do niego docieraja....Okazuje sie jednak ,ze tacy niezbyt madrzy zwolennicy KOD z kompleksem prowincji ( M.E. alias seledynowa kamizelka- czesto piszacy jako anonim), lykaja bzdety propagandowe TVN, Gazety "Wybiorczej", KOD , PO i Nowoczesnej...Czyli stek bzdur, insynuacji, zaklaman, faktow mieszanych z fikcja...itd...i nie zapala im sie nawet czerwona lampka alarmowa....!!!! Czesto reaguja , jak psy Pawlowa i przypisuje niektore komentarze ( inny nick) Joskowi.!!!, jesli ten nawet ze wzgledu na Mistrzostwa Europy postanowil ograniczyc wpisy.....PS Pozdrawiam ZENKA , za mile slowa......
Dodane przez ola, w dniu 17.06.2016 r., godz. 21.12
panie Głowacki - dla porządku: nigdy nie pisałam nic o wizycie pana Kijowskiego w USA, ani ogólnie, ani w szczegółach. Również nigdy nie użyłam określenia 'antypisowskie powstanie" - marsze w obronie demokracji odbywały się, odbywają się i będą się odbywać i to są fakty niezaprzeczalne. Natomiast wyżej nie zabrałam głosu w kwestii tzw. planu Morawieckiego, który w szczegółach, jak obiecuje (!) PiS, będzie przedstawiony na jesieni tego roku (?). Odniosłam się natomiast do, jak nazwał Naczelny Naczelnik, "rewolucji przemysłowej IV RP", której autorami są pan Morawiecki Młodszy oraz pan Gowin (!). Zarówno tzw. plan Morawieckiego, jak i nowy byt, to nic innego jak kontynuacja wydawania unijnych pieniędzy z transzy na lata 2014-2020, ale pod kontrolą rządu - co z tego wyjdzie, zobaczymy- radzę czytać co piszę ze zrozumieniem, ale też trochę więcej niż tutaj piszący, jeżeli uzurpuje pan sobie rolę mentora - miłego weekendu
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 21.13
W demokracji głos debila ma taką samą wagę jak profesora,doktora habilitowanego,którym zapewne nie jesteś.Przepisywanie tekstów nie uczyni z Ciebie senatora nawet z Pisu.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 21.25
Durnie z Pis też będą mieli swoje Amber-Goldy.To jest wyłącznie kwestią czasu.Nie da się objąć wszystkiego i kontrolować.Jeżeli chodzi o prowadzących działalność gospodarczą to ŻYCZĄ WAM SZYBKIEJ KĘSKI.Najlepiej w przyspieszonych wyborach.
Dodane przez :), w dniu 17.06.2016 r., godz. 22.21
Kiedy ta wiosenna rewolucja? olu
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 22.42
Mamy nadzieję że chociaż po przyjeździe Papieża do Polski zamkniesz ryja i przestaniesz pisać te idiotyzmy.
POrządzie powiat Wyszków (NIE Ejchler)
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 23.05
Koalicja PO-PSL w szczycie "powodzenia" miała poparcie około 48% oraz 52% obojętnych....Pis szczytuje na 40% ale ma 60% WROGÓW... Jeszcze nigdy żadna partia nie doszła do władzy przez czysty populizm i program absolutnie nie do zrealizowania.K.Pawłowicz i jej "szmaty Unijne" utkwiły w pamięci CAŁEJ EUROPY oraz znakomitej liczby Polaków w 80% popierających U.E. i konsultacje,narady,spotkania wewnątrz unijne.
grunt to dorwać się do koryta
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 08.01
mamy efekt koryta. jedni odchodzą a drudzy się podstawiają i jeszcze próbują ludziom ciemnotę wcisnąć że tamci to żarli bez opamiętania i umiaru a my znamy umiar i będziemy żreć kulturalnie a jak się coś nam uleje to i innym skapnie. Korwin dobrze to ujął "odsunąć świnie od koryta"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.06.2016 r., godz. 08.13
Pani olu, fakty niezaprzeczalne mogą dotyczyć tylko przeszłości. Jest pani mistrzynią w pisaniu bajeczek o różnych "faktach niezaprzeczalnych", które są jedynie rojeniami michnikopodobnych pseudoelit.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.06.2016 r., godz. 08.15
W ostatnim czasie, powiedziałbym gdzieś od miesiąca zauważam dużą aktywność ekipy gospodarczej rządu, która skutecznie dociera do społeczeństwa z dobrze zaprezentowanym przekazem informacyjnym dotyczącym właśnie spraw gospodarczych. Zarówno minister rozwoju i wicepremier Mateusz Morawiecki, jak i ministrowie Tchórzewski, Jackiewicz, Adamczyk i in. ( dobrym przykładem jest również wizyta min. Zagórskiego w Wyszkowie) pojawiają się na kongresach, uniwersytetach i przeróżnych sympozjach tłumacząc cele polityki gospodarczej i objaśniając środki do nich prowadzące. Pokazują, co już zostało zrobione, co niedługo będzie, a na co trzeba jeszcze poczekać. Bardzo mnie to cieszy, ale nie mniej ważne jest, że nowoczesny PRLowsko - POwsko – KODerski jazgot spływa po Polakach, jak woda po kaczce. Ostatni wzrost notowań Prawa i Sprawiedliwości pokazuje jednoznacznie to, o czym pisałem już wiele razy - przemysł pogardy już nie działa tak jak kiedyś. Powiększa jedynie frustrację przeróżnych apostołów postępu, uniwersalnych, wszystkowiedzących mędrców ze stajni Michnika i oczywiście „obrońców demokracji”.
Skoro było tak dobrze, to dlaczego jest tak fatalnie?
Dodane przez AntyBox, w dniu 18.06.2016 r., godz. 08.34
Jak można było roztrwonić tak wielkie PO-parcie (48-60%) koalicji PO-PSL? Dziś PSL na granicy progu i z 15 % PO-parciem PO. Nie jest to panie Eychler PO-wód do dumy.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 09.16
Natura ludzka jest "skomplikowana".Nowosielski przez lata zmienił Wyszków nie do poznania a są siły,które chcą go odsunąć od władzy.Nie osiągnięcia lecz polityka i podkopywanie dołków jest skuteczne.Pis zgromadził pod swoimi skrzydłami nieudaczników,którzy nie potrafią sobie poradzić, zwykły "plangton",którym łatwo sterować i wbić mu negatywne myślenie do głowy oraz przekupionych 500 plus ich rodziny.Dodajcie do każdego dziecka 2 rodziców,czworo dziadków i już 6 osobowa grupa wyborców i klakierów,którzy mają w dupie wszystko oprócz łapówki od Pis.Kaczyński wiedział,że kupi sobie wyborców tym programem.Pis będzie za wszelką cenę utrzymywał ten program wiedząc,że to jest być albo nie być jego partii.Coraz większa grupa fizycznie otrzymuje te pieniądze i poparcie wzrosło....Ot i cała tajemnica sukcesu.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 09.19
POWODEM DO DUMY DLA PANA MARKA EYCHLERA JEST TO CO ROBI.BRAWO KOD.NIE DAMY PISOWI ZNISZCZYĆ POLSKI !!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 09.31
PIS - FABRYKA POGARDY I AWANTURNICTWA CONTRA RESZTA ŚWIATA.Ja tak to postrzegam a na wybory nie chodzę.
@ godz. 08.01
Dodane przez roms, w dniu 18.06.2016 r., godz. 09.42
I dlatego mamy do czynienia nie tyle z dobrą zmianą co z drobną zamianą. "Gdy koryto jest pełne to świnie pchają się do niego". Charakter obecnego "przełomu" porównywalny z Gierkowskim sprzed 45 lat.
Dodane przez ola, w dniu 18.06.2016 r., godz. 14.35
ekipa rządząca rzeczywiście w ostatnim okresie uaktywniła się "gospodarczo", ponieważ już dzisiaj mają poślizg ośmiu miesięcy w pomyśle na wydawanie unijnych pieniędzy -tzw. plan Morawieckiego to nic innego, tylko próba zawłaszczenia unijnych milionów na "nowatorskie" pomysły tęgich głów PiS-u - w związku z tym wymyślili kontrolę CBA w Urzędach Marszałkowskich, z lat, uwaga ! 2007-2013!, nie mając wiedzy, że akurat te środki finansowe są kontrolowane jak żadne inne, też przez UE - PiS ma w planie złapać na przestępstwie obecne samorządy, aby w przyszłym roku przeprowadzić wybory i wygrać - sądzą, że wtedy dostęp do funduszy europejskich będzie niczym nieograniczony. Wypada mi tylko życzyć powodzenia!P.S. "niezaprzeczalny": taki, któremu nie można zaprzeczyć, nie budzący wątpliwości. Panie Głowacki, ma pan wątpliwości, że jeszcze niejeden marsz w obronie demokracji się odbędzie? bo ja nie. Co wczoraj nie było faktem, już dzisiaj jest: w stolicy manifestują dzisiaj np. lekarze rezydenci i kobiety. Pozdrawiam Anonima z 17.06 - z godz. 17.48
Do Anonima z 17 06 godz.23.05
Dodane przez Donek, w dniu 18.06.2016 r., godz. 14.41
Skoro przeciwnym PiSowi jak piszesz, jest. 60 % ,to przy sondazu dla PO 15% przeciwnych i jest az 85% spoleczenstwa. To 15% ktore was popiera to zgnilizna,dla ktorych najwazniejsze to pelen portfel i nienasycony zoladek.Masz jeszcze czelnosc manipulowac,twoje teksty nadaja sie tylko ograniczonych Toto z Pultuskiej w bezradnosci i rozpaczy do reszty rozum stracil,ktory funkcjonowal mu w granicach jego poparcia czyli 15% .Eychler i ola zyja jak we mgle, jedyne co do nich dociera to obowiazek wywiazania sie z judaszowych srebrnikow i obowiazek przepisywania narzuconych im paszkwili.
Dodane przez Jola, w dniu 18.06.2016 r., godz. 14.44
Cieciowi w zoltej kamizelce polecam gleboka lewatywe,dobrze robi na wytarty mozg.
Dodane przez Zenek, w dniu 18.06.2016 r., godz. 14.48
Wypowiedzi Josek,panow Glowackiego, Gajewskiego bardzo skladne i rzetelne,takich nam potrzeba. Pozdrawiam.
Dodane przez Anka, w dniu 18.06.2016 r., godz. 15.02
Jak tak dalej Rzad bedzie pracowal,to PiS bedzie mial wzrost poparcia niespotykany w histori. Tak trzymac,
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.06.2016 r., godz. 16.10
Roomsie, pytanie dotyczące liberalizmu gowinowskiej partii, której reprezentantem jest p. min. Zagórski rzeczywiście padło na spotkaniu. Pan minister nie odpowiedział na nie jednak wprost. W mojej ocenie lekko je ominął. Nie było jednak z pewnoscią żadnego, jak piszesz “przyznawania się do socjalizmu”. To już nadinterpretacja.
Do oli
Dodane przez Iza, w dniu 18.06.2016 r., godz. 16.24
No coz,jedni lubia kwiatki,a drudzy tak jak ty chamstwo,lgarstwo,sprzedajnosc. Zachwyca cie inny cwok tak jak ten ze starej budy z Pultuskiej. Jak na kobiete posiadasz obrzydliwy charakter i nie zastanawiasz sie jak pozniej bedziesz zyc? Powinnas wiedziec,ze wkrotce trzeba dokladnie rozliczyc zdrajcow z ich ,,karier" ,,dorobku" trzeba policzyc ich ofiary,opisac ich podlosc,bezprawie i czyny haniebne,Nazwac to PO imieniu.Elementarna sprawiedliwosc tego wymaga.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 18.06.2016 r., godz. 20.33
Bardzo cieszy, że środowisko centroprawicowe w Wyszkowie ma w swoim gronie takiego lidera jak Marek Głowacki, osobę potrafiącą zwracać uwagę na różne problemy i wyzwania naszego życia publicznego. Oczywiście to jeszcze nie ma przełożenia na nasze wpływy w samorządzie ale wszelkie dyskusje o charakterze politycznym czy gospodarczym, niekiedy bardzo burzliwe, będą miały przełożenie na przyszłość. Mieszkańcy naszego rejonu, będą mieli większe przekonanie, że władzę, a co za tym idzie odpowiedzialność, chce przejąć grupa sensownie myśląca, o przedyskutowanych rozwiązaniach a nie hołota chcąca dorwać się do koryta. Już widzimy dlaczego obecna ekipa skupiona wokół obecnego burmistrza Grzegorza Nowosielskiego nie chce rozmawiać z społeczeństwem wyszkowskim - bo nie ma nic temu społeczeństwu do powiedzenia i zaproponowania. Skłania się do schlebiania swoim i prowadzenia polityki wizerunkowej, proponując w różnych pismach wywiady- rzeki, właściwie o treści dosyć miałkiej.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 18.06.2016 r., godz. 21.22
Co do "zaczepek" komentatora romsa, którego pozdrawiam, to na tym etapie nie ma jeszcze zarzutów o zbyt wielki interwencjonizm państwowy, o zbyt duże zarządzanie administracyjne.Wiceminister, opisując zjawisko współpracy miedzy firmami państwowymi, spółkami w którym państwo ma wpływ, opisał to jako, myślę, zjawisko tymczasowe, aby rozładować bieżące problemy gospodarcze albo zwiększenie możliwości niektórych firm albo usunięcie niektórych idiotyzmów.Poprzednia władza stosując zasadę ciepłej wody w kranie wiele decyzji nie podjęła w odpowiednim czasie np. w sprawie górnictwa, co spowodowało pogarszanie się sytuacji i należało podjąć decyzję aby sytuacja nie była jeszcze gorsza lub mogła doprowadzić do upadku firm, dalszej utraty miejsc w pracy, lub niepotrzebnych, niekorzystnych protestów publicznych. Wszystko to dopóki nie nastąpi główne działanie czyli w coraz większym stopniu do konkurowania polskich firm nie tylko najniższą ceną ale innowacyjnością, bardzo dobrym produktem, robotyką, organizacją pracy, pomocą państwa w wejściu na rynki zagraniczne itp. Bez tego doganianie państw zachodnich będzie przychodziło coraz trudniej i w coraz mniejszym ułamku, w ogóle konkurowanie na rynku globalnym będzie coraz trudniejsze a eksploatacja Polaków coraz większa. Po wypowiedziach ministra Zagórskiego widać było, że wkomponował się w biało-czerwoną drużynę natomiast moją intencją było zapytanie jakie elementy liberalne (pan Zagórski jest członkiem partii Jarosława Gowina) i przemyślenia chce wnieść do tej drużyny. Odpowiedzi nie usłyszałem. Pamiętamy, że w poprzednim rządzie dosyć dużą rolę odgrywała liberałka Zyta Gilowska, która zmniejszyła m.in. podatki, co nie wszystkim w PiS się spodobało. Niektóre propozycje liberalne w gospodarce mogą wyjść na dobre.
do Donek(?)
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 21.25
JEST PARTIA RZĄDZĄCA I OPOZYCJA.RZĄDZĄCA MA 38% POPARCIA A RESZTA JEST INNEGO ZDANIA I PODZIELA OPINIE PO,PSL,KORWINA,NOWOCZESNEJ ITP....CZY TO KUR. TAK TRUDNO WAM PISUAROM POJĄĆ ?????????????????
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 21.41
W zasadzie to widać tu Joska pod różnymi nickami.Cały czas toto głupieje na tym forum.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 22.38
KWIATKI ZWIĘDŁY,SZAMBO ŚMIERDZI
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 22.48
W temacie sprzedajności to Gowin sprzedał się Pisowi
do Anka
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2016 r., godz. 22.51
Raczej ha,ha,ha,Hanka jesteś.Ty naprawdę wierzysz w to co Ps robi ????????????
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 18.06.2016 r., godz. 23.59
Te 38% to może być powyżej 50% wszystkich posłów jak pokazały ostatnie wybory. Te 38 % to nie znaczy, że pozostali maja 62 % poparcia. Bardziej 35% bo prawie połowa społeczeństwa mówi wstrzymuje się. Panie Eychler, nawet pod nickiem Anonim to może kulturalniej proszę.
do Gajewski
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2016 r., godz. 09.26
POPROŚ O KULTURĘ Joska.38% zagłosowałoby dziś na Pis.Jak się wstrzymuje to znaczy NIE POPIERA a Ja nie jestem Eychler.Czy Wy naprawdę wierzycie w takie bajki,że Eychler jest jedynym przeciwnikiem rządzącej pseudo partii w Wyszkowie ??
Nie używaj mojego nicka,
Dodane przez 101, w dniu 19.06.2016 r., godz. 09.37
PiSobolszewicki kmiocie.
Dodane przez Herman, w dniu 19.06.2016 r., godz. 10.56
67 urodziny Waszego guru bez prawa jazdy,żony,dzieci,konta w banku.,rozdawcy stanowisk niekompetentnym kolesiom.Największego szkodnika w dziejach Polski,Kaczyńskiego Jarosława.Pożegnajmy tego pana na niezasłużoną emeryturę.Nie dziękujmy."Podziękuje" mu Trybunał Stanu za łamanie konstytucji i pomniejszenie roli Polski w świecie.Żegnaj pośle i facet i nie plącz się pod nogami bo przeszkadzasz ciągle mącąc
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 19.06.2016 r., godz. 11.34
Anonim, proszę cię. 101 %, że Eychler=Anonim, niezależnie od tego ilu jest przeciwników obecnej władzy.
Dodane przez ola, w dniu 19.06.2016 r., godz. 11.37
właśnie tak, Herman - nazwałeś problem dla Polski po imieniu
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2016 r., godz. 12.09
Kaczyński ciągle przeszkadza okradać Polskę obrońcom dekokraści. Dla was to szkodnik, dla innych bohater narodowy. Wielu w Wyszkowie dostaje po dup...ku, bo skończyło im się bezkarne okradanie skarbu państwa i dotacji unijnych. Nadchodzi czas rozliczeń.
Dodane przez hERMAN-ANONIM-NIE EYCHLER, w dniu 19.06.2016 r., godz. 12.44
Kto to pisze ?? Dojść,namierzyć,zniszczyć.To mentalność pisowca..Nie co pisze tylko kto pisze.O co Ty Gajewski mnie prosisz ?? na 101% Eychler nie jest sam.Za wyjątkowo chamskie ataki na niego i nazywanie "toto" obrońcę demokracji będę z Wami walczył do krwi ostatniej.Nadejdzie kiedyś dzień delegalizacji Waszej oszukańczej organizacji.POZDROWIENIA DLA PANA MARKA I OLI,WYTRWAŁOŚCI.
Ad vocem 2
Dodane przez Josek, w dniu 19.06.2016 r., godz. 13.11
Postaram odniesc sie do kilku ww. wpisow dotyczacych mojej osoby.... Zamiescilem tylko dwa komentarze .....Moj adres IP w redakcji , to potwierdza...Przypisywanie innych komentarzy jako moich - jest naduzyciem..!!! Takze zarzucanie mi braku kultury jezyka pisanego ("chamski jezyk") przez " seledynowa kamizelke z pultuskiej", piszacego czesto jako anonim, jest z jego strony nietaktem. Przy jego formie jezyka / zacytuje ostatnie: " chory na wscieklizne", "weterynarz czeka") moje moze nieraz wyrazone dosadnym jezykiem wpisy to "pikus".Musialo go widocznie ukluc porownanie do psow Pawlowa /mnie chodzilo tylko o aluzje do tzw. warunkowania klasycznego, ktorego widocznie nie zrozumial ? /, a nie porownywanie go do p...a , byloby to oczywiscie obelga dla tego zwierzatka....Staram sie przynajmniej, aby moje komentarze mialy charakter racjonalno - dyskursywny i byly wyrazone jezykiem intersubiektywno- komunikatywnym i sensownym, czyli jednakowo zrozumialym dla wszystkich....Oczywiscie styl i jezyk moich wpisow i komentarzy zalezy ed kultury jezyka moich adwersarzy...!!!! Pozdrawiam tych , ktorzy mnie czytaja....., w krotce sie odezwe...
Brawo Herman, brawo ola
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 19.06.2016 r., godz. 14.37
I taki "nikt", ograł takie tuzy jak wy i wasze PO, PSL, Nowoczesną do zera? Ale mam PO-lew! Trzeba sPOjrzeć prawdzie w oczy :)
Do Hermana
Dodane przez Danka, w dniu 19.06.2016 r., godz. 14.52
Co koles nie podoba ci sie,ze obecna wladza polozyla reke na bezczelne rozkradanie i ,trwonienie majatku Polski. Stad twoja wscieklosc,ze zabrano,albo wkrotce zabiora ci koryto,Bo tylko to dla ciebie jest najwazniejsze. Co do obsadzania stanowisk,to chyba groszego sortu nie bylo jak za czasow PO i PSL. Jako jeden z przykladow to chociazby psychiatra ministered obronnosci. Paranoia i tyle. Nastepnie bedzie rozliczenie i odpowiedzialnosc za te czyny,dobrze bedzie wraz z konfiskata nie uczciwie zgromadzonego majatku. Przypuszczam,ze teraz notariusze beda mieli kokosy.,bowiem zaczal sie haos i przepisywanie majatku na rodziny,ale to. nic nie pomoze,bowiem w dokumentacji jest data przepisania. No i co Herman,masz nerwowke?
Do Eychlera
Dodane przez Anka, w dniu 19.06.2016 r., godz. 15.00
Tobie mozg padnie od tej zgadywanki kto jest kim,my natomiast wiemy,ze idiotyzmy pod roznymi nickami,pozbawionymi sensu i chamskie sa tylko pisane przez ciebie.Wiekszgo blazna Wyszkow nie pamieta. Jeszcze troche a wypalisz sie swoja nienawiscia i grozeniem.
Dodane przez MK, w dniu 19.06.2016 r., godz. 18.48
Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w Gazetę Wyborczą zainwestowali nowojorscy żydzi polskiego pochodzenia. Żadna to tajemnica, ale naturalnie nikt "poważny" nie śmie publicznie o tym mówić, żeby nie dostać po łbie antysemityzmem, który jest jednym z najbardziej bezlitosnych kadrowych w Polsce. Mnie nie straszno, raczej śmieszno, dlatego przypomnę, że inwestycje lewicowych Żydów w gazetę dla Polaków, to nic nowego. Przed Sorosem byli inni akcjonariusze, przede wszystkim Wanda Rapaczyński z domu Gruber. Jedynie dla formalności wypada napisać, że ta pani ma oczywiście klasyczną dla środowiska Gazety Wyborczej proweniencję i wywodzi się z rodziny żydowskich komunistów działających przed wojną w Polsce. Rapaczyński wyjechała z Polski w 1968 roku, gdy komunistyczne pany (Żydzi) walczyły z komunistycznymi chamami (Polakami). Był to podaj jedyny przypadek w historii, w którym pany przegrały z chamami, ale są też i tacy, co to twierdzą, że pozwolili chamom wygrać, aby przeprowadzić największy po wojnie transfer polsko-izraelski. Nieważne, nie czas i miejsce na aż takie dywagacje, istotne jest to, że prawą ręką Wandy Rapaczyński została Helena Łuczywo z domu Chaber. Ponownie tylko dla porządku i statystyki dodam, że pani Helena wywodzi się z rodziny żydowskich komunistów, którzy po wojnie wylądowali w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego. Przy wspomnianej „instytucji” SB i WSI to byli harcerze. W czasach gdy obie panie rządziły Agorą rozkwitł złoty wiek dla propagandy Michnika i jego funkcjonariuszy prasowych. Trzeba uczciwie oddać, że „Gazeta Wyborcza” nie miała żadnej konkurencji.
Dobra zmiana - malych krokow- w sadownictwie
Dodane przez Josek, w dniu 19.06.2016 r., godz. 21.11
Zmiany w sadownictwie beda trudnym wyzwaniem dla PIS-u.... Z zalozenia apolityczny wymiar sprawiedliwosci, w imie obrony swego politycznego srodowiska, ukladow towarzysko-rodzinnych, nieczystych interesow i powiazan zyciorysowych, jest gotowy jawnie i otwarcie nie przestrzegac prawa, a nawet go lamac oraz uzywac swojego autorytetu do manipulowania opinia publiczna... Sedziowie Trybunalu Konstytucyjnego, Sadu Najwyzszego i Krajowej Rady Sadownictwa to w wiekszosci resortowi skorumpowani spadkobiercy postkomuny o mentalnosci Kalego .....Takim typowym sedzia broniacym starych ukladow oraz zwolennikiem szkodliwej i zdradzieckiej dzialalnosci KOD jest prezes Sadu Konstytucyjnego A. Rzeplinski.....Nieuczesany i nieogolony, z rekami w kieszeniach, bez krawata, z otepialym wzrokiem i mruczeniem pod nosem od jakiegos czasu zatruwa oraz paralizuje zycie publiczne i polityczne w Polsce. Ma sie nieodparte wrazenie , ze gostkowi cos dolega..Krotkie badanie psychologiczne wykluczyloby, lub potwierdzilo , stan umyslowy delikwenta: depresje lub poczatki demencji starczej...? Zapewne wiekszosc, jak ja, jest bezradna i przygnebiona oraz zupelnie nie ma pomyslu, w jaki sposob pozbyc sie wewnetrznego dyskomfortu, ktorym jest swiadomosc, ze tacy, jak ten prostak w kazdym calu/ mowi jak prostak , zachowuje sie jak prostaki zachowuje sie jak prostak/, sprawuje jeden z najwyzszych urzadow w Polsce , nic pozytywnego i dobrego nie robiac, a biorac przez 9 lat ponad 20 tys. miesiecznie za pasozytnictwo...!!! I taka "elite" sadownicza w Polsce popiera i broni na spedach KODziadostwa, nasz wyszkowski KOD-er w seledynowej kamizelce ( oo....h , przepraszam zoltej .. Od ciaglego suszenia i prania, aby pozbyc sie smrodu wichrzycieli i szkodnikow Polski---zblakla na balkonie i ma odcien zolty....) .
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2016 r., godz. 21.27
Pani (w futrze,przyjaciel rodziny Kaczyńskich),która pożyczyła Jarosławowi pieniądze.Dostała dobrze płatne stanowisko w zarządzie spółki skarbu państwa.Będzie decydowała o rozwoju energetyki i budowie elektrowni jądrowych w Polsce.
Dodane przez Herman, w dniu 19.06.2016 r., godz. 21.38
Josek !!! Nap.... chamskich wpisów i płaczesz,że dostałeś ripostę po mordzie.Jesteś cham nad chamy.Nie wykręcaj się bo od tygodni ziejesz siarą a w dniu dzisiejszym zacząłeś się od tego odcinać.Trzeba było to zrobić wcześniej gdybyś nie pisał tych chamskich wypocin.
Ad. MK
Dodane przez Jątek, w dniu 19.06.2016 r., godz. 21.49
Ilu Polaków dało się otumanić temu dziadostwu
Dodane przez Herman, w dniu 19.06.2016 r., godz. 22.08
Chory Kaczyński z Maciarewiczem wbijali wam do głowy afery za PO-PSL i w te bzdury uwierzyliście.Żaden rząd nie może interweniować w działalność firmy.Chyba że ruski.Nawet takiej jak Amber-Gold.Trzeba stworzyć ramy i hamulce żeby takie nie mogły działać.Zamordyzm nic tu nie da.Ludzie muszą myśleć.
Dodane przez ..., w dniu 20.06.2016 r., godz. 08.15
Naucz się wieloimienny trollu robić spacje.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2016 r., godz. 09.24
Deficyt budżetowy po objęciu przez Pis władzy wzrósł z 3% do 15% !!!!!!!! ale "spacja" i kto to pisze jest najważniejsze.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2016 r., godz. 09.37
Żeby w Polsce przybyło milion samochodów elektrycznych to trzeba zjechać z podatkiem Vat do ZERA.Nierealne bo na 500 z plusem nie będzie.
do Gajewskiego.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.06.2016 r., godz. 10.15
Gajewski zejdź na ziemię. W Polsce mnie nie było przez czas pewien to i zaglądać tu mi się nie chciało zbyt często (ciekawsze miałem zajęcia). Ale wiesz co? Bo to ludzie mówią, że Gajewski to Josek, Anka, a nawet, o zgrozo ...Głowacki, że o anonimach już nie wspomnę. Litości, chłopie!
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2016 r., godz. 11.09
OŚMIU PISOWSKICH PROKURATORÓW ROZGRZEBUJE KATASTROFĘ SMOLEŃSKĄ PRAWDOPODOBNE EKSHUMACJE PO CO ??
ekshumacje
Dodane przez Jątek, w dniu 20.06.2016 r., godz. 12.04
Bo nierząd Tfuska i jego moskiewscy PO-kuratorzy PO-wkladali ciała w przypisane komu innemu trumny. Dla rodzin np. nie jest to obojętna sprawa. Dlatego odpowiadam PO To właśnie!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2016 r., godz. 13.15
DZIESIĄTKI TYSIĘCY RODZIN O WYSOKICH DOCHODACH DOSTAJE JESZCZE 500 PLUS.DLACZEGO JESTEŚCIE TAK ROZRZUTNI ???
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 20.06.2016 r., godz. 14.09
Nie dziwi mnie ostry ton wypowiedzi przeciwników drużyny bało-czerwonej. Jak się nie ma idei w serduchu to można tylko krytykować, oskarżać i pluć na innych. Oczywiście nie jest tak, że jako zwolennik dobrej zmiany, nie jestem krytyczny co do niektórych działań czy wypowiedzi. Bardzo "zniesmaczyła" mnie ostatnio wypowiedź Joachima Brudzińskiego w "kawie na ławę", gdzie stwierdził, że z bojownikami ISIS nie należy walczyć zrzucając im ulotki tylko należy ich POZABIJAĆ. Taka wypowiedź w ustach wicemarszałka Rzeczypospolitej jest karygodna. Niestety rozpłynęło się to w przestrzeni publicznej ale Brudziński powinien zrezygnować albo być odwołany z tej funkcji. Jakiś poziom intelektualny powinien obowiązywać najważniejszą władzę.
Do Grzegorz Gajewski
Dodane przez Arkadiusz Darocha, w dniu 20.06.2016 r., godz. 16.18
Muszę przyznać, że podoba mi się, że potrafił Pan spojrzeć obiektywnie. Mniej jadu między wszystkimi i można byłoby budować coś konstruktywnego, a tak to mamy wciąż podziały. Pozdrawiam
Dodane przez gs, w dniu 20.06.2016 r., godz. 18.07
Panie Marku, czytając ten felieton można odnieść wrażenie, że tak jak Zjednoczona Prawica tęskni Pan za poprzednim systemem. Może nie całkowicie, ale jeżeli chodzi o zasady zarządzania gospodarką, to tak. Chce Pan aktywnej postawy państwa? Przecież to czysta zasada systemów, które w większości się nie sprawdziły i upadły. Wyjątkiem są Chiny i tu nasuwa się pytanie czy to jest wzór do naśladowania dla Pana? Widząc jak Zjednoczona Prawica podchodzi do Chin odnoszę wrażenie, że taki model gospodarki im się podoba. Z jednej strony otwarty na zagraniczne inwestycje, ale z drugiej centralnie planowany i zarządzany. Zdaje Pan sobie sprawę z tego jak taki model jest korupcjogenny? Dalej, interpretując zapowiedzi programu można stwierdzić, że Zjednoczona Prawica chce stworzyć z państwa firmę (prywatny folwark), która ma przynosić dochody. Przypomina mi to znowu poprzedni ustrój. Firmy prywatne mogą być marginalizowane w takim układzie. Państwo będzie miało monopol, pierwszeństwo w wielu gałęziach. Gdzie tutaj miejsce na zdrową konkurencję? Widać wyraźnie, że Morawiecki chce stworzyć z państwa firmę, którą chce zarządzać. Nic dobrego dla ludzi chcących prowadzić własną działalność z tego nie wyniknie. Państwa które odniosły sukces w tym USA miały jedną zasadę. Jak najmniej państwa w gospodarce i jak najwięcej własności prywatnej.
Dodane przez Anka, w dniu 20.06.2016 r., godz. 20.35
Paszkwile pisane sa wtedy,gdy zaKODowane lby. (takie jak ten w zoltej,smierdzacej kamizelce) nie widza syfu wokol siebie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.06.2016 r., godz. 21.05
Wracając do spraw gospodarczych – podczas wizyty chińskiej delegacji w Polsce ma być podpisanych łącznie 40 gospodarczych umów, w tym kilka porozumień otwierających możliwość exportu polskiej żywności do Chin. Można ? Można. A pani ola ( razem z chórkiem gazetowo-wyborczym) kilka miesięcy temu, po wizycie prezydenta Dudy w Chinach zauważyła jedynie, że potknął się on podczas spaceru po murze chińskim. Okazuje się jednak, że inne rzeczy były ważniejsze. Pani olu, będzie słowo przepraszam, czy raczej ogłosi pani rewelacje o nowych „faktach niezaprzeczalnych” ?
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2016 r., godz. 21.05
Kaczyński miał ideę na sercu.Wygrać wybory za wszelką cenę po 8 latach klęsk. Jest w tej chwili najbardziej nielubianym i nieszanowanym politykiem w historii.Nawet pińcet nie pomogło...Jeżeli chodzi o identyfikację zwłok katastrofy Smoleńskiej.DNA się bada każdej ofiary.No jak można jeszcze w to wątpić.To naprawdę nie jest sprawa polityczna.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.06.2016 r., godz. 06.08
Znamienne jest zaangażowanie międzynarodowego spekulanta Sorosa w ratowanie GazWyb. Gazeta ta traci czytelników regularnie od lat. Rok do roku na poziomie 15 - 18 %. Akcje Agory spadły w ciągu ostatnich kilku lat z ponad 100 zł do ok. 10. Ale w ostatnim czasie GazWyb podtrzymywana była przy życiu dzięki politycznej kroplówce - obfitym prenumeratom ze strony przeróżnych państwowych instytucji i spółek skarbu państwa, ogłoszeniom o sprzedaży amunicji artyleryjskiej umieszczanym przez MON pana Klicha, czy Siemoniaka itp., itd. Dziś żerowanie Michnika na budżetowych środkach skończyło się, to kroplóweczkę podłączył spekulant, który uważa się za boga, a jest jedynie takim pospolitym, współczesnym, postępowym bożkiem.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2016 r., godz. 08.57
Kaczyński i Maciarewicz to ludzie,którym Polacy nie ufają.Brudziński to pikuś.Prezes nie ma ręki do obsadzania stanowisk dobrymi fachowcami.Jak można było dać Ziobrze aż takie uprawnienia.Kobyła Mazurek nie powinna pokazywać się w Telewizji.Nawet TVPis u karierowicza Kurskiego.
Dodane przez Herman, w dniu 21.06.2016 r., godz. 12.56
Duda wykorzystał moment i okazję wiedząc,że Chiny planują ekspansję w Europie i budowę nowego jedwabnego szlaku.Gdyby tu prezydentem był Jaruzelski to jeszcze szybciej by się dogadali.Nie ma powodu do chwały robić interesy z państwem,w którym łamane są prawa człowieka,jednakże biznes to biznes....Gazeta Wyborcza to nie jest gazeta codzienna dla zwykłego zjadacza parówek.To opiniotwórcza gazeta dla elit.
Do Anonima z 21 06 gods. 08.57
Dodane przez Anka, w dniu 21.06.2016 r., godz. 14.49
Nie dziwi to,ze tobie nie podobaja sie ludzie madrzy,uczciwi w dzialaniu,kochajacy Polske. Wiadomo,ze jestes inny sort popierajacy takich jak Ty. Twoj mozg nie mysli,to nie dla ciebie zajecie. Obetrzyj jad bo ci kacikami ust scieka. .
Herman zapowietrzyles sie
Dodane przez Anka, w dniu 21.06.2016 r., godz. 15.00
Dawno nikt mine nie rozbawil takim stwierdzeniem,ze GW to gazeta dla elit. A moze miales na mysli niestrawionych jelit. Jezeli ty uwazasz sie za elite,to rowniez skunksa mozna nazwac pawianem. Tacy jak ty maja rozne urojenia,jeden jest Napoleonem,inny Cesarzem,a jeszcze inny Zbawicielem. Taka jest prawda jelito w zoltej kamizelce.
Do Anki z 14,49
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2016 r., godz. 15.12
kolejny denny komentarz do tego jeszcze z twoimi radami . Aż się prosi napisać pluj świni w oczy a świnia mówi ,że deszcz pada, znaczy się dalej radzi no bo jakże ma być inaczej?
Dodane przez Czytelnik, w dniu 21.06.2016 r., godz. 16.00
Ludzie, pogadajcie ze sobą normalnie, posługujcie się w dyskusji argumentami, faktami, przytoczcie dane, powołajcie się na źródła swojej wiedzy, innymi słowy rozmawiajcie merytorycznie. Poczytałem tę całą pyskówkę i wnioski są dwa i to smutne - 1. społeczność wyszkowska chyba jest naprawdę mocno sfrustrowana bo z wpisów głównie przebija jad i nienawiść 2. Szanujcie tych, którzy występują w tej dyskusji z imienia i nazwiska bo mają to czego nie mają pozostali - odwagę. I jeśli widzę, że ktoś w anonimowym wpisie obraża kogoś kto pisze przedstawiając się publicznie z imienia i nazwiska to śmierdzi mi to wyjątkowo nieciekawym charakterem. Szacun dla nie-anonimowych - Głowackiego i Eychlera!
Ten w zoltej kamizelce
Dodane przez Alek, w dniu 21.06.2016 r., godz. 16.21
Zapomnial wziac lekow i swiruje. Chamskie jak wczesniej napisano niestrawionych jelit komentarze,to dowod jaki prymityw I bezmozgowie probuja na sile manipulowac. Bardzo biedny,wymagajacy profesjonalnej opieki czlowieczku z Pultuskiej,tobie tylko lekka praca fizyczna wskazana i nic poza tym.
Gazeta Wyborcza dla ELIT - polecam lekturę za MK
Dodane przez TD, w dniu 21.06.2016 r., godz. 16.58
Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w Gazetę Wyborczą zainwestowali nowojorscy żydzi polskiego pochodzenia. Żadna to tajemnica, ale naturalnie nikt "poważny" nie śmie publicznie o tym mówić, żeby nie dostać po łbie antysemityzmem, który jest jednym z najbardziej bezlitosnych kadrowych w Polsce. Mnie nie straszno, raczej śmieszno, dlatego przypomnę, że inwestycje lewicowych Żydów w gazetę dla Polaków, to nic nowego. Przed Sorosem byli inni akcjonariusze, przede wszystkim Wanda Rapaczyński z domu Gruber. Jedynie dla formalności wypada napisać, że ta pani ma oczywiście klasyczną dla środowiska Gazety Wyborczej proweniencję i wywodzi się z rodziny żydowskich komunistów działających przed wojną w Polsce. Rapaczyński wyjechała z Polski w 1968 roku, gdy komunistyczne pany (Żydzi) walczyły z komunistycznymi chamami (Polakami). Był to podaj jedyny przypadek w historii, w którym pany przegrały z chamami, ale są też i tacy, co to twierdzą, że pozwolili chamom wygrać, aby przeprowadzić największy po wojnie transfer polsko-izraelski. Nieważne, nie czas i miejsce na aż takie dywagacje, istotne jest to, że prawą ręką Wandy Rapaczyński została Helena Łuczywo z domu Chaber. Ponownie tylko dla porządku i statystyki dodam, że pani Helena wywodzi się z rodziny żydowskich komunistów, którzy po wojnie wylądowali w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego. Przy wspomnianej „instytucji” SB i WSI to byli harcerze. W czasach gdy obie panie rządziły Agorą rozkwitł złoty wiek dla propagandy Michnika i jego funkcjonariuszy prasowych. Trzeba uczciwie oddać, że „Gazeta Wyborcza” nie miała żadnej konkurencji.
ku pokrzepieniu, bardzo miła historia
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.06.2016 r., godz. 17.10
Na prośbę szefowej Akcji wracając z Warszawy robiłem zakupy dla biura Regionu Mazowsze. Różne szpargały biurowe, materiały itp. Pomyślałem sobie - po cholerę mam to kupować w supermarkecie, zajadę do niewielkiego prywatnego sklepiku, a taki był po drodze. Kiedy podawałem dane do faktury właściciel zapytał - to wszystko dla KOD-u? Tak, odpowiedziałem. No to płaci pan połowę. No co, ja też chcę mieć w tym swój udział, odparł z uśmiechem. A kiedy zobaczył, że mam na swoim samochodzie z tyłu nalepkę KOD uparł się, że chce na swój taką samą. Przy sobie nie miałem, ale obiecałem mu podrzucić na dniach. Nazwy sklepu nie podam by nie być posądzanym o kryptoreklamę.
An Hermann, sächsicher Bauer...!!
Dodane przez Josek, w dniu 21.06.2016 r., godz. 17.37
Herman chyba zwieracze puszczaja, bo twoje komentarze smierdza, jak wyblakla kamizelka z pultuskiej..!!!!!
Do czytelnika
Dodane przez Fabian, w dniu 21.06.2016 r., godz. 17.59
Poruszyles wazny temat,ale czytajac komentarze pod nickami Herman, Anonim i jeszcze. inne chamskie i odbiegajace od przyzwoitosci komentarze powinienes dostrzec ,ze pisze je nie kto inny,tylko gosc z Pultuskiej. A zatem szacun dla Eychlera,to nie porozumienie. Natomiast wszystkie komentarze pana Glowackiego sa na wysokim poziomie kultury,obiektywne,rzeczowe,skladne,a przede wszystkim prawdziwe i z pewnoscia pisane nie za judaszowe srebrniki. W pisaniu paszkwili nikt nie przebije ola z urzedu i sierote z Pultuskiej. Jedna metoda, insynuacje,oszczerstwo,a u sieroty jeszcze wulgaryzm w tresci i grozenie.
@
Dodane przez Anka, w dniu 21.06.2016 r., godz. 19.20
Gdzie byl przetrzymywany ten toto z Pultuskiej, bredzi o swiniach,moze o tych swoich z towarzystwa,ktorym zabrano koryto i zalosnie kwicza. Im wscieklejsze ataki,tym wieksze przekonanie,ze Rzad robi dobra robote. Tak trzymac.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.06.2016 r., godz. 20.16
Elektorat PIS-u ma w d... Polskę, to co się z nią stanie za rok czy dwa...liczy się 500+, mieszkanie+ i co tam jeszcze +. G... ich obchodzi obrzydliwy taniec na grobach , łamanie prawa, konstytucji , fałszowanie historii, niszczenie autorytetów itd. Ważna jest micha i igrzyska. Jak skończy się jedno i drugie to może ruszą d... Na razie chamstwo, buta, głupota ośmielona przez PiS idzie całą szerokością ulicy. Ale ok, im gorzej tym lepiej, na dłużej i trwalej naród tą "dobrą zmianę" zapamięta i już, mam nadzieję nigdy więcej nie wybierze komuny i populistów.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.06.2016 r., godz. 21.05
Polska drużyna przechodzi do drugiej rundy eliminacji w mistrzostwach Euro 2016 !!!!!!! Brawo !!!! Dobra zmiana również w piłce nożnej ?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2016 r., godz. 21.09
Jakiś głupek ciągle pisze o kamizelkach.Chyba trzeba Ci rzucić ratunkową bo psychika siada,nicki zmieniasz a stylu pisania się nie da.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2016 r., godz. 21.21
Jerzy lecz się kuźwa bo na linę się rzucisz
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2016 r., godz. 21.25
ABSOLUTNA 100 % RACJA EYCHLERA
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2016 r., godz. 21.30
MIESZKANIA,BLOKI,MOGĄ BYĆ NA DZIAŁKACH PKP,WZDŁUŻ TORÓW. TAKIE MAJĄ TERENY.KLAJSTROWANIE OCZU NAIWNYM.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.06.2016 r., godz. 22.23
Panie gs, nie interesują mnie teoretyczne dysputy, lecz praktyka. Międli pan wyblakłe neoliberalne bon-moty. To nieprawda, że aktywna rola państwa w gospodarce występuje jedynie w Chinach. Podobnie jest w wielu innych krajach np. w Niemczech. Również i USA wspierają wspiera różne kierunki rozwoju kraju i amerykańskie firmy w obszarach strategicznych. Jeżeli chodzi o korupcjogenność to taki system stworzyła koalicja PO-PSL. Nie wątpię, że korupcja będzie się w najbliższych miesiącach i latach radykalnie zmniejszać. Żadne ataki Sorosa, Schetyny, Petru, czy Michnika tego nie zmienią.
Dodane przez Naklejka, w dniu 21.06.2016 r., godz. 23.03
Gdyby miał pan Eychler na sobie żółtą kamizelkę, sklepikarz zapewne PO-wiedziałby, że chce mieć taką samą :) Ale kamizelka ciecia suszyła się zapewne na balkonie :)
Do Fabiana
Dodane przez Czytelnik, w dniu 21.06.2016 r., godz. 23.46
Drogi Fabianie, skąd ta pewność, że p. Eychler pisze pod różnymi nickami? Skąd to wiesz? Jak mówi stare powiedzenie "głupcy zawsze wiedzą wszystko, mądrzy są zawsze pełni wątpliwości". Poproszę o dowody? Domysły nie są dowodami jakby co. A poza tym to moje zdanie o poziomie dyskusji i jej uczestnikach, po kolejnych wpisach uległo dalszemu obniżeniu. A podobno poruszyłem ważny temat... :)
Głowackiemu
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.06.2016 r., godz. 07.02
Dobra zmiana nie RÓWNIEŻ tylko PRZYNAJMNIEJ w piłce nożnej.
Panie Głowacki
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.06.2016 r., godz. 09.24
Praktyka "dobrej zmiany" wygląda tak, że inwestorzy wycofują się z Polski, giełda leci na łeb na szyję, podobnie jak oglądalność nowej TVpis, a Kurski zastępuje brak wpływu pieniędzy z reklam pieniędzmi podatników ( od każdego licznika prądu). Można by jeszcze w nieskończoność wyliczać straty jakie ponosi Polska w wyniku dojścia dziś do władzy komuny. Tak, KOMUNY, bo wy jesteście komuną, starą, śmierdzącą bolszewicką onucą komuną, jakbyście się z tym nie maskowali to nią jesteście.
Dodane przez gs, w dniu 22.06.2016 r., godz. 09.29
Panie Marku, korupcjogenność jest tam, gdzie jest centralizacja zarządzania (łatwiej dotrzeć z "kopertą" do człowieka), a widać wyraźnie, że teraz właśnie to się dzieje. Może Pan przywoływać poprzednią ekipę, ale fakt niezaprzeczalny jest taki, że Zjednoczona Prawica robi to z jeszcze większą zachłannością i bez żadnego wstydu. Po prostu robi to bezczelnie mając za nic jakąkolwiek etykę czy szacunek do obywatela. Widzę też, że inaczej interpretujemy aktywną rolę państwa. Ja widzę to tak, że Morawiecki chce traktować państwo jak firmę, która ma przynosić dochody. Jednak państwo powinno jedynie tylko odpowiednimi regulacjami motywować prywatny kapitał do inwestycji. Jak czytam, że Morawiecki chce, aby państwo prowadziło start-up'y to jest to wyraźne wskazanie nie na wsparcie, ale aktywne prowadzenie działalności zarobkowej i stwarzanie konkurencji na rynku. Państwo nie powinno prowadzić takiej działalności. Państwo w poprzednim systemie było właśnie takim tworem. Wiemy też, że większość z nich była utrzymywana na siłę, wiemy też, że większość z nich nie dała sobie rady po zmianie ustroju. To jest właśnie efekt ingerencji państwa w obszar gospodarki.
Do ME
Dodane przez kaśka, w dniu 22.06.2016 r., godz. 10.10
Co ma pan jeszcze za pół ceny, móżdżek ptasi? Żenująca jest ta wyssana z palca historyjka o sklepiku.
Dodane przez MM, w dniu 22.06.2016 r., godz. 11.35
Porównanie roli państwa w Chinach do tej w Niemczech i USA to prawdziwy majsterszyk... Jak trzeba być oderwanym od rzeczywistości i zaślepionym, żeby coś takiego napisać... A pan gs ma rację niestety i bardzo rzeczowo wszystko wyjaśnił (może dlatego tak się p.Głowacki napuszył), PIS chciałoby, żeby Państwo było zmonopolizowaną maszynką do zarabiania pieniędzy dla nich tylko gdzie tu miejsce dla tylu firm o które tak mocno w kampanii wyborczej zabiegał.. A korupcja? Ile by Pan Głowacki nie międlił gładkich słówek to wystarczy spojrzeć co się dzieje na Węgrzech, na które Kaczyński się tak zapatrzył, żeby stwierdzić, że to tylko pustosłowie... To jest zła zmiana, bardzo zła zmiana i tyle... 90% tego co słyszymy to jest na zasadzie że będzie, jest planowane myślimy o tym czy że będzie spadało jak napisał p.Głowacki o korupcji... I tak od prawie roku już.. A im dalej w las tym coraz bardziej się okazuje że się nie da że to nie takie proste...
Do czytelnika
Dodane przez Fabian, w dniu 22.06.2016 r., godz. 14.02
Nalezy posiadac inteligencje,zeby bez problemu stwierdzic,kto jest chamskim i prymitywnym w komentarzach. Niski iloraz inteligencji rzeczywiscie moze sprawiac klopoty w indentyfikacji,ale coz moge tylko ci wspolczuc. Dobrze napisales,ze madrzy sa zawsze pelni watpliwosci,a ty tej watpliwosci nie masz co do oceny goscia w zoltej kamizelce.
Kto pomoze zoltej kamizelce
Dodane przez Stach, w dniu 22.06.2016 r., godz. 14.06
Osobnik szalejacy i ublizajacy w komentarzach wymaga szybkiej profesjonalnej interwencji. Przy zdrowym rozumie nikt tak nie pisze.
Dodane przez Zenek, w dniu 22.06.2016 r., godz. 14.11
Gosc w zoltej kamizelce tez mieszka w poblizu torow kolejowych,dlatego ma takie skojarzenia odnosnie mieszkan dla mlodych.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.06.2016 r., godz. 22.51
Czy ty nie możesz w bardziej inteligentny sposób udawać różne osoby?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.06.2016 r., godz. 23.35
Panie gs. Jest pan drugim wcieleniem oli ? "Fakty niezaprzeczalne" to afera hazardowa i spocone twarze Rycha i Zbycha, Amber Gold i premierowicz Tusk, jako element krycia układu oraz sędzia Milewski obiecujący wyznaczyć "właściwego sędziego" do sprawy, afera Rywin - Michnik, w której taśmy leżały przez wiele miesięcy zanim dysponent zdecydował się je ujawnić, fałszowanie głosów przez wałbrzyską PO w wyborach samorządowych, afera taśmowa z ministrem Sienkiewiczem, Bieńkowską itp.itd. Korupcjogenność jest więc tam gdzie Platforma Obywatelska i jej zaplecze, a więc dzisiejsze nowoczesne KODy i czady.
Dodane przez MM, w dniu 23.06.2016 r., godz. 08.39
Wszystko ok (Głowacki 23.35) tylko w jaki sposób to jest usprawiedliwienie dla bałaganu który robi obecny rząd PIS z Kaczyńskim na czele? Niepojęte i tak od samego początku dla Pana i Panu podobnych jednym argumentem dla poparcia obecnego stanu (złego bardzo) jest to że wcześniej też było źle....
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.06.2016 r., godz. 09.04
Rządy PIS-u są jedną wielką aferą, codziennie przynoszącą nowe bulwersujące fakty, przy których peowskie pseudoafery to mały pikuś. Np. afera Skoków, łamanie prawa i konstytucji, powoływanie na stanowiska rządowe aferzystów, przestępców i komunistycznych dygnitarzy, wymieniać nawet nie warto, zajęłoby to całą stronę, a to dopiero 7 miesięcy tych nierządów.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.06.2016 r., godz. 11.40
Afera Michnika wg. Głowackiego polegała na tym, że ujawnił aferę Rywina. Również to ciemny lud ma kupić?
Dodane przez Wanda, w dniu 23.06.2016 r., godz. 15.56
Mądra i rozumna władza nie dzieli społeczeństwa na takich czy owakich. A tu zamiast wymiany poglądów nt. spotkania wychodzi jedynie jad i nienawiść jednych do drugich. W większości anonimowy hejt. A swoją drogą p. Zagórski nie powiedział nic nowego. Zastanawiające że w tych wszystkich planach (np. Morawieckiego) jest to, że edukacja jest na ostatnim miejscu. To daje do myślenia. Także czytając wpisy na tym forum. Przypomnę tylko co powiedział Jan Zamoyski - "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie… Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli". Tyle w tym temacie.
do MM
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.06.2016 r., godz. 20.49
Absolutnie nie mogę się z panem zgodzić, że " jednym argumentem dla poparcia obecnego stanu " są denne rządy koalicji PO-PSL. Tych argumentów podałem bardzo wiele np. w moim ostatnim felietonie, a także w kilku poprzednich. A jeżeli chodzi o pana poprzedni wpis to uważam, że te oceny są po prostu dziecinne. Niemcy bardzo sprytnie i konsekwentnie wspierają niemieckie firmy, niemiecki export itp., itd. ( korzystając m.in. ze swojej dominacji w UE) i znajdują wiele sposobów na to, żeby bronić swego rynku. Widzę, ze nie ma pan na ten temat zielonego pojęcia.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.06.2016 r., godz. 20.53
Pani Wando, słynne powiedzenie Jana Zamoyskiego jest mi z jednej strony znane, a z drugiej bardzo bliskie. Zgadzam się, że edukacja to jedna z najważniejszych spraw. Rząd Zjednoczonej Prawicy wg. mnie przywiązuje do tych spraw również dużą wagę. Zdaje się, że w najbliższych dniach mają zostać ogłoszone kierunki zmian w tym obszarze. Mam nadzieję, że pójdzie to we właściwą stronę.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta