Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraOkiem rzuciłam

(Zam: 15.06.2016 r., godz. 11.20)

Nie jestem kibicem. Mecze piłki nożnej mnie nudzą, ale z przyzwoitości staram się oglądać te z udziałem polskich piłkarzy w trakcie piłkarskich Mistrzostw Europy.

Za możliwość pokazania w Strefie Kibica meczów rozgrywanych podczas tegorocznego Euro Telewizja Polsat zażądała od gminy Wyszków ponad 200 tys. zł. Nie dziwi więc, że wyszkowski samorząd zrezygnował z transmisji meczów na telebimie ustawionym w centrum miasta między ul. Sowińskiego i 11 Listopada. Domniemam, że miłośnicy piłki nożnej muszą się czuć mocno rozczarowani, że zamiast oglądania w bardzo szerokim gronie meczów reprezentacji Polski będą musieli sami zorganizować Strefę Kibica w zdecydowanie mniejszym gronie w którejś z lokalnych knajpek lub we własnym domu (o zgrozo!). Skoro jednak ogromny ekran został już wynajęty, władze gminne postanowiły uatrakcyjnić mieszkańcom Wyszkowa czas wolny i w niedoszłej Strefie Kibica zorganizują kino za, bagatela, 15 tys. zł. W weekend 17-19 czerwca na tzw. placu ratuszowym będzie można obejrzeć polskie komedie takie jak „Kiler” czy „Miś”, bajki oraz bardziej ambitny film „Ogniem i mieczem”. Na telebimie będzie można zobaczyć również transmisję z wyszkowskiej gali disco polo, która 18 czerwca odbędzie się na stadionie WOSiR. Nie bardzo rozumiem, jaki jest sens oglądania gali disco polo na wielkim ekranie, skoro kilkadziesiąt metrów dalej będzie można na żywo pogapić się na „artystów”. Ciekawa jestem, czy kino pod chmurką będzie cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców Wyszkowa, czy też dla tzw. frekwencji klientami kina będą głównie miejscy urzędnicy i radni?

***

Z uporem maniaka będę pisała o drogowych inwestycjach, a co za nimi idzie, o coraz większych utrudnieniach w ruchu. Do korków na ul. Pułtuskiej, Sowińskiego, 3 Maja, KEN i 11 Listopada chyba zdążyliśmy się już przyzwyczaić i niemal każdy już wie, że dzisiaj zdecydowanie szybciej się chodzi niż jeździ. Z lekkim zdziwieniem więc, a nawet zdenerwowaniem zauważyłam, że kolejny kawałek Wyszkowa, tj. cała ulica Okrzei została wyłączona z ruchu. Remont ul. Okrzei miał być podzielony na 3 etapy: Sienkiewicza – Dworcowa, Dworcowa – Prosta i Prosta – Pułtuska. Dlaczego więc gmina pozwoliła na to, by cała Okrzei została wyłączona z ruchu? „Nowy Wyszkowiak” w artykule „Okrzei w remoncie” napisał „Wykonawca zdecydował jednak o sfrezowaniu nawierzchni na całej długości. I zrobił się bałagan, szczególnie od strony zakorkowanej Pułtuskiej. Jechało się bardzo trudno, tym bardziej, że oznakowanie robót nie było najlepsze, a wczesnym popołudniem lunął rzęsisty deszcz. Zdezorientowani kierowcy jeździli po chodnikach”. Zastanawiam się, jakimi remontami ulic, a co za tym idzie, jakimi utrudnieniami w ruchu zostaniemy zaskoczeni jeszcze w tym roku? Cieszę się, że połatane i dziurawe jak szwajcarski ser ulice naszego miasta będą wkrótce równiutkie niczym blat stołu. Jednocześnie dziwi mnie „mnogość” drogowych inwestycji, która mogłaby wskazywać na zbliżające się wybory samorządowe. Czyżbym była źle poinformowana i nie wiem o jakichś?

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Zastępca burmistrza przeciwna nagrodzie”, z którego dowiedziałam się, że kolejny członek Rady Społecznej SPZZOZ (wcześniej zrobiła to pani Anna Król) wypowiedział się w sprawie przyznanie nagrody dla dyrektora SPZZOZ. Pani Aneta Kowalewska zastępczyni burmistrza w piśmie do starosty napisała „Z pełnym szacunkiem do Pani Dyrektor i wysoko oceniając jej kompetencje uważam, że obecna sytuacja w szpitalu jest na tyle trudna, że nie jest to czas na przyznawanie nagród i jestem temu przeciwna. W tym momencie wszyscy, w spokoju i życzliwości powinniśmy pochylić się nad problemem istniejącego w SPZZOZ konfliktu, próbując go rozwiązać. Sukces w tym zakresie będzie dobrym momentem do nagradzania i satysfakcji”. Po raz pierwszy członkowie Rady Społecznej SPZZOZ mają podzielone zdania co do zasadności nagrody dla dyrektora szpitala. Jestem ciekawa, czy Zarząd Powiatu, który jest ostatecznym decydentem w sprawie przyznania lub nieprzyznania nagrody dyrektorowi SPZZOZ, weźmie pod uwagę stanowisko pani Anny Król i pani Anety Kowalewskiej?

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Jestem przekonany że w sprawie nagrody dla dyrektora
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2016 r., godz. 16.31
Zarząd weźmie stanowisko pod uwagę i nie da się ukryć,że podobne stanowisko w tej sprawie ma wielu zainteresowanych tą sprawą
Dodane przez Jątek, w dniu 15.06.2016 r., godz. 18.21
Podpisali umowę bez wyjścia. Trzeba teraz próbować ten sprzęt wykorzystać.
Dodane przez Puszczak, w dniu 15.06.2016 r., godz. 19.46
Ludziom się nie będzie chciało, to zawistne, wredne miasto napływowej swołoczy.
Dodane przez Ewa S., w dniu 16.06.2016 r., godz. 09.32
Karaoke!
CBA u MARSZAŁKÓW
Dodane przez Przyjdziemy i PO was, w dniu 16.06.2016 r., godz. 12.18
Takiej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego jeszcze nie było. Agenci CBA weszli do 16 urzędów marszałkowskich. Będą sprawdzać sposób wydawania środków unijnych, a także zweryfikują oświadczenia majątkowe marszałków województw. No to mogą trupy z niektórych szaf powypadać. Z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki kontroli. Urzędów marszałkowski jest w Polsce szesnaście, w każdym wojewódzkie. Dzisiaj rano do wszystkich weszli agenci CBA. "Celem skoordynowanej akcji jest kontrola wydatkowania funduszy unijnych z budżetu w latach 2007-1013. Łączna suma środków zaangażowanych w 16 programów regionalnych wyniosła 17,3 mld euro" Taka akcja po raz pierwszy jest przeprowadzana, ale chyba nie powinna być zaskoczeniem. Od lat bowiem sposób wydawania środków unijnych budził kontrowersje. Teraz będzie kompleksowa ocena. Obyśmy jak najszybciej poznali jej wyniki. CBA sprawdzi również oświadczenia majątkowe marszałków województw.
Dodane przez Urzędniczka niższego szczebla, w dniu 16.06.2016 r., godz. 15.39
Nick "Przyjdziemy i PO was" jest niezwykły. Aż dreszcze przechodzą. Wiem, że dużo ludzi z wyszkowskiej kliki ma wiele za uszami. Będzie się działo i tu.
Dodane przez AntyBox, w dniu 16.06.2016 r., godz. 20.19
Będzie się działo. Chociaż nie myślę żeby Wyszków specjalnie skorzystał z marszałkowskich przekrętów. Za cienkie Bolki.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 06.45
Ooo, zawiści w tym mieście nie brakuje.
Dodane przez Żywią i piją, w dniu 17.06.2016 r., godz. 12.41
Jestem ciekawa, czy Zarząd Powiatu, który jest ostatecznym decydentem w sprawie przyznania lub nieprzyznania nagrody dyrektorowi SPZZOZ, weźmie pod uwagę stanowisko pani Anny Król i pani Anety Kowalewskiej? NIE - bo na ich sztandarach widnieje napis "nie rzucim koryta skąd nasz ród"
Do AntyBoks
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2016 r., godz. 15.40
Nie masz racji,wyszkowski PSL to jedna sitwa.przeciez wiesz kto tutaj rzadzil,kto tutaj niszczyl. ludzi,kto wyrzucal z pracy osoby kompetentni,aby obsadzic te miejsca swoimi,kto nagradzal wysokimi nagrodami za balagan,sklocenie,lekcewazenie ludzi,kto doprowadzil Wyszkow do nedzy. A kto tak szybko pomnazal swoje majatki,bogacac sie ekspresowo,.nie kto inny ale wlasnie oni mieli praworzadnosc za nic. Nic nie moze wiecznie trwac,napewno beda musieli za to dranstwo odpowiedziec,to tylko kwestia czasu,Bo to co PSL i PO zostawili PO sobie to dramat. A starosta wyszkowski jeszcze probuje cos wyszarpnac z naszego szpitala,a moze to nagroda dla Domzalowej za milczenie? wkrotce wszystko sie wyjasni.
Na łamach GWna
Dodane przez Grzegorz Sroczyński, w dniu 17.06.2016 r., godz. 22.25
BYLIŚCIE IDIOTAMI!!! - wy wszyscy, którzy wiedząc przez tyle lat w jakich warunkach żyją Polacy i co muszą robić, żeby mieszkać spokojnie. Rozwiązania, które są w tym programie były do wzięcia 5 i 10 lat temu. Ale byliście IDIOTAMI, STRASZNYMI, STRASZNYMI IDIOTAMI bo uznaliście, że Polacy sami sobie z tematem mieszkania poradzą. A wystarczyło poczytać badania, co Polacy o swojej sytuacji mieszkaniowej myślą, wystarczyło się porównać z innymi krajami UE. Naprawdę, wystarczyło umieć czytać. Ale BYLIŚCIE OKRUTNYMI IDIOTAMI. Mieliście to w d...
Lewak
Dodane przez Sławek Sierakowski, w dniu 17.06.2016 r., godz. 22.36
W pewnym sensie tylko PiS jest prawdziwą partią polityczną w Polsce. Ta partia jest fantastycznie zakorzeniona społecznie. Może przegrać osiem wyborów z rzędu i się od tego nie załamać.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 19.06.2016 r., godz. 11.51
EURO 2016 trwa. Mamy zwycięski remis z Niemcami i jest bardzo duża szansa na wyjście z grupy. Przed nami trudny mecz z Ukrainą ale sądzę, że sobie poradzą. Polska drużyna wygląda dobrze. Duża jest rola Roberta Lewandowskiego w drużynie ale dla mnie najlepszym piłkarzem, po tych dwóch meczach, jest Grzegorz Krychowiak. Taki spokój, umiejętności w tym umiejętność przetrzymania piłki nożnej, rozegrania, odebrania piłki przeciwnikowi itd. Należy także docenić klasę Kamila Glika, bo Polska jest na razie na zero z tyłu. Gratulacje także dla naszych kibiców, którzy robią furorę. "Ogórek, ogórek, ogórek, zielony ma garniturek ......." to super hit.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2016 r., godz. 08.16
Im więcej pochwał, tym gorszy efekt. Przykład: Kapustka grał jak sparaliżowany.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 21.06.2016 r., godz. 21.44
Trzeci mecz zwycięski. Trudny, bo Polacy już myślą o następnym meczu a tu trzeba włożyć wiele sił aby podtrzymać serię bez porażki. Wyszło także kilka mankamentów, przede wszystkim słaba skuteczność i gra Roberta Lewandowskiego. O ile wcześniej można powiedzieć, że walczył to w tym meczu mógł wiele zrobić i się nie popisał. Nie będzie także pociechy z Zielińskiego i Cionka, Kapustka sam się wyeliminował kartkami. Teraz mecz z Szwajcarią, która ma 2 dni więcej na regenerację. Będzie pewnie ciężko, ale liczę, że wreszcie Lewandowski, Milik i Grosicki pokażą klasę i większą skuteczność. Bo obrona z Glikiem i Pazdanem na czele jest naszą ostoją i bronią albo skutecznie albo szczęśliwie. Cieszę się także, że w bramce broni Fabiański. :)
Dodane przez do G G, w dniu 22.06.2016 r., godz. 09.57
Ty to się chyba na wszystkim znasz
Dodane przez Wiatr Zmian, w dniu 22.06.2016 r., godz. 12.12
Panie Grzegorzu, myślał Pan o konkursie na dyrektora WOSiR, bije Pan na głowę te obecne znudzone, rodzinne towarzystwo.
Wynajęli
Dodane przez Anonim, w dniu 22.06.2016 r., godz. 16.32
wydali 15 tys. to niech chociaż się pokażą i dla przyzwoitości proponowane bajki oglądają. 15 tysięcy podzielić na dwa dni, prosty rachunek sobota - 7,5 tys. , niedziela - 7,5 tys. Jak szaleć to szaleć.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta