Bug pokonał Koronę, przegrał z Huraganem

(Zam: 15.06.2016 r., godz. 10.58)

W ubiegłym tygodniu drużyna seniorów Bugu Wyszków rozegrała dwa spotkania ligowe. W środę pokonała na własnym stadionie Koronę Szydłowo 2:0, by w sobotę przegrać pechowo z wołomińskim Huraganem 0:1.

Spotkanie z Koroną Szydłowo przez zdecydowaną większość czasu kontrolowali piłkarze Bugu. Podopieczni trenera Wesołowskiego obie bramki zdobyli na samym początku premierowej odsłony. W 4. minucie wynik spotkania otworzył Aron Majczyna (co ciekawe, bramka zdobyta bezpośrednio z rzutu rożnego). Kilka minut później wynik spotkania (jak się później okazało) ustalił Łukasz Wolf (strzałem z dystansu). Do końca pierwszej połowy Bug narzucał rywalom swoje warunki gry, goście jednak w samej końcówce zmarnowali dwie bardzo dobre sytuacje bramkowe.
W drugiej odsłonie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Nadal dominował Bug, wyszkowianie nie potrafili jednak przełożyć swojej przewagi na kolejne bramki. Rywale praktycznie nie zagrozili bramce Krzysztofa Golenia i mecz ostatecznie zakończył się 2:0 na korzyść gospodarzy.
Bug Wyszków – Korona Szydłowo 2:0 (2:0)
Bramki dla Bugu: A. Majczyna 4., Ł. Wolf 8.
Bug: K. Goleń – Ł. Damętko, M. Maciak, R. Nogaj (75. – K. Maciak), K. Kaput –Ł. Wolf (70. – M. Bala), J. Rejnuś, T. Kobyliński (60. – Ł. Kowalczyk) – E. Dobkowski, A. Majczyna, M. Krawczyk (80. – Ł. Kamiński).
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:3
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Wkra Bieżuń 6:0
Błękitni Gąbin – Bzura Chodaków 0:3 (wo)
Wisła II Płock – Huragan Wołomin 0:2
KS Łomianki – Mazur Gostynin 4:0
Czarni Węgrów – Mławianka Mława 1:2
MKS Przasnysz – Naprzód Skórzec 2:2
Trzy dni później, w sobotę 4 czerwca, piłkarze Bugu rozegrali wyjazdowe spotkanie w Wołominie, z miejscowym Huraganem. Faworytem meczu byli gospodarze, którzy nadal liczą się w walce o pierwsze miejsce w lidze. Na boisku nie było jednak widać różnicy klas. Mecz miał nieciekawy dla kibiców przebieg. Brakowało okazji bramkowych, a szarpana walka toczyła się głównie w środku pola. Do przerwy był bezbramkowy remis. Na początku drugiej połowy rywale zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Po wyrzucie z autu na prawym skrzydle, gospodarze przerzucili piłkę na drugą stronę boiska, gdzie futbolówkę przyjął napastnik Marcin Mańko i uderzył z narożnika pola karnego. Piłka, po rękach Krzysztofa Golenia, wpadła do siatki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.
Huragan Wołomin – Bug Wyszków 1:0 (0:0)
Bug: K. Goleń – K. Kaput, M. Maciak, T. Kobyliński (55. – P. Herman), R. Nogaj – E. Dobkowski, M. Bala (76. – K. Maciak), J. Rejnuś, Ł. Damętko – A. Majczyna (66. – Ł. Wolf), M. Krawczyk.
W najbliższą sobotę (11 czerwca), Bug rozegra ostatni w tym sezonie mecz u siebie. Rywalem wyszkowian będzie Mazur Gostynin. Początek meczu o godz. 17.00.
MKS Ciechanów – MKS Przasnysz 1:2
Naprzód Skórzec – Czarni Węgrów 2:1
Mławianka Mława – KS Łomianki 0:2
Mazur Gostynin – Wisła II Płock 1:1
Korona Szydłowo – Błękitni Gąbin 3:0 (wo)
Bzura Chodaków – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 1:1
Wkra Bieżuń – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:1