Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraOkiem rzuciłam

(Zam: 08.06.2016 r., godz. 17.49)

W tym tygodniu kilka rzeczy przykuło moją uwagę, ale tylko o dwóch sprawach króciutko napiszę. …moda, snobizm, potrzeba … W „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Uczeń na korkach – moda, snobizm czy potrzeba”.

Artykuł przeczytałam z wielkim zainteresowaniem, gdyż od dawna stawiam podobne pytania: czy korepetycje każdemu są potrzebne? Może korepetycje to moda i nie wypada ich nie mieć? Może łatwiej wysłać dziecko na płatne, dodatkowe lekcje niż samemu poświęcić mu chwilkę czasu? Na korepetycje można wydać majątek. Na korepetycjach można nieźle zarobić. Dobrego korepetytora pilnujemy jak największego skarbu. Jeśli dobry korepetytor jest na dodatek korepetytorem tanim, to przekazujemy go sobie z rąk do rąk jak cenną, rodzinną pamiątkę. Jestem troszkę zdziwiona wypowiedziami niektórych dyrektorów wyszkowskich szkół, którzy uważają, że ich uczniowie z korepetycji nie korzystają. Pani Grażyna Kalinowska, dyrektor CEZiU twierdzi, że uczniowie jej szkoły w niewielkim stopniu korzystają z korepetycji „Jeśli już, to niewielki procent. Tak pracujemy, że gdyby młodzież chciała poszerzyć wiedzę, bądź nadrobić zaległości, to ma duże możliwości bez korepetycji”. W podobnym tonie wypowiada się dyrektor ZS nr 1 pan Marian Popławski „Nasi nauczyciele uczą tak, by uczniowie nie musieli korzystać z korepetycji. Są uczniowie, których nauczyciele wspierają w ramach godzin karcianych”. Nie wiem, czy dyrektorzy nie wiedzą, że ich uczniowie uczęszczają na dodatkowe, płatne lekcje, czy też nie chcą o tym wiedzieć, czy też wiedzą, ale wstydzą się o tym mówić i udają, że sprawa korepetycji w ich szkole praktycznie nie istnieje. Warto więc, by dyrektorzy przeczytali wypowiedzi swoich uczniów: „Zawsze miałam z nim problem (z językiem angielskim – przyp. red.). Chodzę na zajęcia do byłej nauczycielki języka angielskiego. Jestem zadowolona. Więcej się nauczyłam niż w szkole” (Małgosia z CEZiU), „Na korepetycje chodzę już od podstawówki. Bardzo mi pomagają. W szkole nic nie rozumiem. Kiedy ktoś mi dokładnie wytłumaczy, jest inaczej” (koleżanka Małgosi), „Nie radzę sobie z matematyką. Takie zajęcia bardzo dużo mi dają. Lepiej mi idzie na lekcjach” (Piotrek z ZS nr 1). Z korepetycji dzieciaki będą korzystały zawsze. Dobrze, jeśli na korepetycje wysyłamy dzieci dlatego, że sami nie jesteśmy w stanie pomóc im w lekcjach, gorzej jeśli korepetycjami uspokajamy nasze sumienie z powodu brak czasu dla naszych pociech lub z powodu ich zwyczajnego lenistwa.

…tak dobrze, że aż źle…
„Nowy Wyszkowiak” przedstawił nam relację z ostatniej sesji rady powiatu, na której zatwierdzono sprawozdanie finansowe SPZZOZ za 2015 r. (artykuł „Jest tak dobrze, że aż źle. Będzie nagroda”). Rewidenci na temat sprawozdania szpitala napisali: „aktualna sytuacja finansowa jednostki nie upoważnia do prognozowania poważnego zagrożenia dla kontynuacji jej działalności w roku następnym. Jednakże niezbędna jest kontrola wewnętrzna poziomów podstawowych wskaźników ekonomiczno-finansowych (tj. rentowność, finanse, aktywa, płynność finansowa), gdyż sytuacja finansowa jednostki nie jest w pełni stabilna. Szczególną uwagę zwraca stopa procentowa łącznego zadłużenia, która przekracza bezpieczny wskaźnik, określony na poziomie 50% aktywów”. Jednocześnie Rada Społeczna SPZZOZ zawnioskowała o przyznanie dyrektorowi szpitala nagrody w wysokości dwukrotności jej średniego miesięcznego wynagrodzenia w 2015 r. (czyli około 20 tys. zł), która wypłacana jest z budżetu szpitala. Przeciwna nagrodzie była pani Anna Król reprezentująca w Radzie Społecznej wojewodę, która stwierdziła „(…) należałoby się w ogóle zastanowić nad zasadnością nagrody, ale ta kwestia w ogóle nie była głosowana, tylko wysokość nagrody”. Ostateczną decyzję o przyznaniu nagrody dla dyrektora podejmuje Zarząd Powiatu. Nagroda dla dyrektora szpitala co roku wzbudza niemałe emocje nie tylko wśród personelu szpitala, lecz również mieszkańców Wyszkowa. Od dawna zadaję sobie pytanie, dlaczego nagroda musi być i dlaczego nagroda, która musi być wypłacona dyrektorowi musi stanowić 200% jej średniego miesięcznego wynagrodzenia w 2015 r.? Nie można, nie opłaca się, czy też nie wypada przyznać mniejszej nagrody? Na sesji radny pan Jerzy Żukowski dopytywał, jakie były powody przyznania nagrody „Jak to się ma do wyniku? Jest tak dobrze, że aż źle. Nie wiem, jak to odbierać. Z jednej strony wynik jest dodatni, ale w sumie wcale tak dobrze nie jest”. Kto wie. jak to jest z finansami w naszym szpitalu – dobrze, czy źle?
Judyta
judyt@wyszkowiak.pl

Komentarze

Bez skrupułów jak ta hiena, żadnych zahamowań nie ma.
Dodane przez Adelajda, w dniu 08.06.2016 r., godz. 21.09
Popieram postawę Pani Anny Król. Nie można pudrować noska kiedy smród koło tyłka. Takie to oszukiwanie samych siebie. Jak widać przedłużenie koalicji PO-PSL dalej ma się dobrze i dopóki będzie mogło będzie grabić pod siebie. Bez skrupułów...
Dodane przez Przyjdziemy i PO was, w dniu 08.06.2016 r., godz. 21.23
Tak było i będzie? A może nie będzie. Dobre przykłady porządków idą z góry. Minister skarbu ma głowę na karku i złożył już wiele zawiadomień do prokuratury. Te dobre praktyki zejdą i na dół. Całkiem prawdopodobne jest, że i my dowiemy się o powiedzmy kreatywności naszych władz. Kwestia czasu.
elytka
Dodane przez Kaśka, w dniu 08.06.2016 r., godz. 22.37
Pozostaje jeszcze nauczycielska etyka. Znana nam jest taka jedna "sorka" od" profesorka", która z tą nie ma wiele wspólnego, członkini komitetu z klasą. Specjalistka od korków, korkująca własnych uczniów. Można? Można!
Dodane przez AdaM, w dniu 09.06.2016 r., godz. 00.14
Pielęgniarki ogólnie, po tym co zrobiły w Centrum Zdrowia Dziecka, straciły bardzo dużo w moich oczach. Długo nie wyzbędę się do nich tej rezerwy.
Dodane przez BRRRRRRRRRRRRR, w dniu 09.06.2016 r., godz. 09.10
PIELĘGNIARKI NIECH NIE PRZESADZAJĄ ,OPIEKUNKI W DOMU OPIEKI MAJĄ POŁOWE ICH ZAROBKÓW I TEŻ PRACUJĄ ŚWIĘTA NOCE BEZ ŻADNYCH DODATKÓW A PRACA O WIELE CIĘŻSZA I NIE STRAJKUJĄ MOŻNA?
Dodane przez Jacek, w dniu 09.06.2016 r., godz. 12.22
Jak widać zawsze są dwie strony medalu. Te pielęgniarki z CZD przegięły szantażując rząd/ministerstwo porzuceniem małych pacjentów. rzutuje to na wszystkie "siostry". Mało, to na zmywak, tak teraz będę traktować wielkie panie, co to by chciały rządzić w szpitalach.
Dodane przez Lupa, w dniu 09.06.2016 r., godz. 13.58
Nasi nauczyciele niech uczą tak, żeby zdawalność, wyniki matur były na wiele wyższym poziomie.
Do rRRR
Dodane przez Anka, w dniu 09.06.2016 r., godz. 14.05
Nie masz wiedzy i komentujesz. Opiekunki w Domach Opieki to sa opiekunki,a pielęgniarki to pielęgniarki. Co możesz wiedzieć na temat,która praca jest cięższa. Ogólnie każda praca przy chorym, czy zniedołężniałym człowiekiem jest praca ciężka i nie zwykle odpowiedzialna. Na ten temat mogą tylko wypowiadać sie osoby pracujące w tym zawodzie. Jedno jest prawdziwe,ze zarobki sa skandalicznie niskie w porównaniu z zakresem obowiązków i stres który niejednokrotnie towarzyszy przy wykonywaniu tej pracy.. Czy nie jest porażające to,ze przy tak niskich wynagrodzeniach,które cały czas blokuje pani Domzala,sama bez skrupułów pobierała niesamowicie wysokie nagrody,z budżetu szpitala. Trzeba być człowiekiem o niskim morale i bez empati,aby te pieniądze pobierać. Wiadomo,ze to rozdawanie naszych pieniędzy to robota PSLowcow,ktorzy tak ograbili nasza Polskę. Słowa szacunku do pani Anny Król,która odważnie zakwestionowała te decyzje. Brawo Rzad i PiS coraz bardziej Was narod kocha,
Pielegniarki stoją na boku, mało która zdejmie pampersa
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2016 r., godz. 16.46
a pensje mają dużo wyższe. Całą robotę wykonują opiekunowie. Myją, dźwigają , balsamują, pampersują, karmią, przebierają, wyprowadzają na msze itp. i tak przez 24 godz stosownie do pory dnia i nocy. Jeżeli pielęgniarki chcą podwyżek niech się wezmą za robotę. W przeciwnym razie dojdzie do większego jeszcze wykorzystywania i tak już sponiewieranych przez nie opiekunów. Te pieniądze za ich ciężką pracę należą się opiekunom medycznym.
Do anonima z16.46
Dodane przez Anka, w dniu 09.06.2016 r., godz. 21.17
Pracownik zaczynajacy prace dostaje od przelozonego zakres obowiazkow,t opiekunowie jak sama nazwa wskazuje zajmuja sie pielegnacja,pomagaja przyjecia karmieniu,toalecie,asekuruja w czasie spacerow. Pielegniarki w wiekszosci sa to osoby po wyzszych studiach,ich zakres obowiazkow z pewnoscia nie znasz gdyz nie potrzebne to do Twojej wiedzy. Zeby madrze zabrac glos,nalezy byc obeznanym w temacie, Na nic twoje proroctwa lie to powinni zarabiac,gdyz od tego sa ludzie kompetentni,znajacy sie na tym, Obecne dzialania Rzadu zmierzaja ku poprawie,a zatem tez opiekunowie z pewnoscia beda lepiej wynagradzani w ich tez ciezkiej pracy.
Dodane przez Monter, w dniu 09.06.2016 r., godz. 21.54
Ten mit cierpiętnicy pielęgniarki powoli zaczyna pryskać. Miałem okazję jako nie gość pacjenta, a więc nie wzbudzałem podejrzeń sióstr, poobserwować ich pracę z bliska. Kawka w socjalu na pietrze, ze czajnik nie stygnie. Dobre cukiereczki w pokoiku z ławą i fotelikami, bombonierki. Nie ma tragedii, a przy chorych czuwają bliscy.
Z humorem
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 09.06.2016 r., godz. 22.47
Pan Arkadiusz niedoszły przyszły starosta wyszkowski oraz poseł wypsztykał się ze... no właśnie, czy ze swoich naboi? Może pani Kamila podeśle smsem gotowy temat na felietonik zgodny z nowoczesna partyjna linią?
Dodane przez brrrrr, w dniu 10.06.2016 r., godz. 07.50
pielegniarki pokonczyly studia pomostowe 1.5 ro nu pp liceum medycznym.studia wyzsze Maja nieliczne.a studium maja wszystkie opiekunki.
do Sol
Dodane przez Racjonalista, w dniu 10.06.2016 r., godz. 08.34
A wasz Głowacki też?
Do Montera
Dodane przez Stach, w dniu 10.06.2016 r., godz. 13.58
Skoro twierdzisz,ze pielegniarki nic nie robia,a czynnosci za nie wykonuja bliscy,to po co hospitalizowac tych chorych'i obciazac budzet. Nie lepiej byloby,aby chorzy pozostawali w domach, bo przeciez bliscy wszystko robia. Kompromitujesz sie takim komentarzem, ktorym w nie udolny sposob probujesz wspierac dzialania nieudolnej wyszkowskiej wladzy PSL,ktora zhanbila swoje dzialalnoscia nasze miasto i wioski. Przedstawiasz sie za podgladacza, a faktycznie to co napisales Monterze to tylko chora wyobraznia od montowania i prymitywnej manulacji.
Dodane przez Witold, w dniu 10.06.2016 r., godz. 14.12
Pan Arkadiusz pojawil sie i wyskoczyl jak Filip z konopi, Ludzie ockneli sie i widza o co gra Nowoczesna. Dzieki obecnemu Rzadowi i PiS zyjemy w innej Polsce. Odziedziczyl Rzad po poprzednikach taki brud i zamet,ze mozna podziwiac dzialania Pani Premier jej zaangazowanie i skutecznosc w dzialaniu dla dobra Polski.
Dodane przez Komisja skrutacyjna, w dniu 10.06.2016 r., godz. 14.15
Darocha jak chce zostać lokalnym politykiem, nie może mieć przed elektoratem tajemnic. Szczególnie dotyczących tego co robi i za ile.
Dodane przez Uczeń, w dniu 10.06.2016 r., godz. 15.20
Dyrektor - nauczyciel. Ręka rękę myje.
Do Anki
Dodane przez Anonim, w dniu 10.06.2016 r., godz. 15.25
Twój komentarz odzwierciedla poziom większości pielęgniarek, którym ciągle mało.
Dodane przez Z pultuskiej, w dniu 10.06.2016 r., godz. 15.56
Dlaczego prawie wszystkie pielegniarki sa takie grube i otyle..??? czyzby od ciezkiej fizycznej pracy...!!!
Brak zdjęć z sesji radnych
Dodane przez Anonim, w dniu 10.06.2016 r., godz. 16.41
w ogóle radnych nie widać.
Dodane przez Przyjdziemy i PO was, w dniu 10.06.2016 r., godz. 19.07
Do POwiatu, ta nagroda jest jak naplucie ludzim w twarz.
Strajki pielęgniarek w celach finasowych
Dodane przez Anonim, w dniu 10.06.2016 r., godz. 19.25
straszenie ,że odejdą od łóżek to już tradycja.
Jak wam nie wstyd?
Dodane przez 101, w dniu 10.06.2016 r., godz. 20.09
Helikoptery Caracal, na które zdecydowało się Ministerstwo Obrony Narodowej za rządów Ewy Kopacz, są jak pendolino albo Stadion Narodowy – ich możliwości techniczne będą mniejsze, niż oczekiwano, za to koszty dużo większe, niż przewidywał preliminarz – informowaliśmy rok temu. Okazuje się, że za 3,5 mld dolarów (równowartość 13,4 mld zł) Turcja kupiła 109 Blackhawków. A Polska za taką właśnie kwotę (13,3 mld zł) wynegocjowała 50 sztuk Caracali. To ponad połowę mniej! Co ciekawsze śmigłowce dla Turcji składane są w tym kraju…
Dodane przez .., w dniu 10.06.2016 r., godz. 20.37
Po to była Król wsadzona aby być przeciw, to jasne i byłoby bardzo źle gdyby nie zrobiła tego co do niej należy.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.06.2016 r., godz. 13.47
Ta Król, ładna jest.
Dodane przez Antek, w dniu 12.06.2016 r., godz. 06.47
Bardzo ładna powinna wystartować na miss Polski botoks. ...
Dodane przez Anek, w dniu 12.06.2016 r., godz. 09.13
Już mamy jedną miss w wyszkowskiej PO-lityce. ...
Dodane przez Anka, w dniu 12.06.2016 r., godz. 15.32
Dzisiaj w zycie wchodzi ustawa o darmowych lekach dla pacjentow powyzej 75 roku zycia,a od 1wrzesnia powstanie lista specyfikow,ktore zostana dofinansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Na taki Rzad czekalismy,brawo Pani Premier Beata Szydlo.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.06.2016 r., godz. 21.05
Żeby dostać te darmowe leki trzeba mieć ukończone 75 lat i zgodę rodziców (obojga). Oczywiście chodzi wyłącznie o środki antykoncepcyjne.
Do wpisu z 21.05
Dodane przez Anka, w dniu 12.06.2016 r., godz. 22.21
IQ na poziomie zalosnym- poplacz koles tyle ci zostalo z twojego chorego snu. Uczyli cie erystyki jak gmatwac dyskusje alo to za ciezki temat dla ciebie i twojej glowy a to co piszesz to szajs.
Dodane przez Obserwator, w dniu 13.06.2016 r., godz. 10.37
Anko, z tego co tu widzimy, co pisałaś ty i co pisał Pan Marek Eychler to jego IQ jest co najmniej dwa razy takie jak twoje, o kulturze osobistej, językowej już nawet nie wspomnę. Jasno widać, że masz z tym ogromny problem, próbujesz się w taki sposób dowartościować. PIS-ie, masz kiepskich trolli, dajcie lepszych, ci was tylko ośmieszają.
Dodane przez Widz, w dniu 13.06.2016 r., godz. 12.24
A Eychler Marek członek PO przynosi chlubę i popularność swojej partii. Jak na tym wychodzą, zaobserwowałeś obserwatorze? PO i Eychler ostatnio przegrali wszystko.
Do obserwatora
Dodane przez Anka, w dniu 13.06.2016 r., godz. 13.56
To co napisales to chyba z jakiejs podpowiedzi,bowiem widze,ze nie wiele odbiegasz od tego skompromitowanego goscia. Polske trzeba budowac a nie ruinowac. Takie toto lazi po KODach i tylko podryguje,a czym zasluzyl sie chociazby w Wyszkowie. Tylko glupota. Co ten facet bierze? Wali w beret mocno. Jest szKODnikiem.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.06.2016 r., godz. 14.50
Od 7 lat nie jestem w PO.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.06.2016 r., godz. 14.53
Od 7 lat nie jestem w PO. Trochę nieświeże macie wiadomości. Owszem, startowałem i to dwukrotnie z list PO w wyborach, ale na prośbę kolegów z PO. Tyle w tym temacie.
Dodane przez Josek, w dniu 13.06.2016 r., godz. 16.23
Wyglada na to, ze Eychlerom nie udalo sie w PZPR, PSL, PIS i PO, to nie uda sie w KOD ( za duzo chetnych do koryta z osmiorniczkami). Chyba , ze wystarczy funkcja porzadkowego w seledynowej kamizelce..!!!
Do Eychlera
Dodane przez Robert, w dniu 13.06.2016 r., godz. 16.59
Jednym slowem jestes do wynajecia. Wyliniejesz i tylko to po tobie zostanie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.06.2016 r., godz. 20.30
Co? Zatkało kakao?
Owszem, startowałem na prośbę kolegów z PO...
Dodane przez Kaliope, w dniu 13.06.2016 r., godz. 22.37
Nic dodać nic ująć. Wiemy Panie Marku, że nie jest pan z PO. Kura czy osioł?
problem
Dodane przez xxx, w dniu 13.06.2016 r., godz. 23.18
Problemem jest Eychler który jest wszędzie w tych artykułach . Podejrzewać należy że Panu płacą za pisanie głupot. W obu gazetach . Albo ktoś skończy z tym albo Wyszków nadal będzie jak "wyszkowyje ". Ponad to jest Pan na usługach naszego wszechwladnego najjaśniejszego ..... aby robić zamęt w sprawach istotnych i ważnych dla społeczności wyszkowskiej . Blokada na takich .... na serwerach ......
do xxx
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.06.2016 r., godz. 07.46
xxx nauczyłeś się oceniać wszystkich własną miarką? Do pustego łba nie dociera, że coraz więcej ludzi ma inne poglądy niż pisobolszewicy?
Dodane przez Adelajda, w dniu 14.06.2016 r., godz. 09.27
Z zadowoleniem przeczytałam w dzisiejszym Wyszkowiaku o stanowisku Pani Anety Kowalewskiej w sprawie nagrody dla dyrektor szpitala Pani Cecylii Domżały. Pani Aneta podziela również moje stanowisko, ze nie można pudrować noska, kiedy smród koło tyłka.
Dodane przez Ryszard, w dniu 14.06.2016 r., godz. 14.42
xxx poruszyles bardzo wazny temat. Nie moze byc,ze taki osobnik jak Eychler zasmieca wyszkowskie gazety swoja glupota.Wiadomo,ze nie zdarzylo sie aby napisal chociazby raz cos sensownego. Nie ulega watpliwosci,ze robi to bezinteresownie,a to daje nam obraz,kto i jaki sort nami rzadzi. Wyszkow wymaga jak najszybszych zmian w urzedach. To co teraz mamy to obraz nedzy. Wszyscy nadani przez PO i PSL. Lider PiSu powinien tez byc zmieniony. Co przez ten czas zrobil dobrego? Tylko nasza aktywnosc,bez chwili zwloki moze odmienic ten brud i ,ktore rzadzacy zgotowali.
Na układy nie ma rady?
Dodane przez SNOB, w dniu 14.06.2016 r., godz. 16.00
Które sprawy jaśnie społeczność wyszkowska uważa się za ważne i istotne ? Szczególnie jak ich realizacji przyjrzeć się w kontekście innych miast i ich okolic .W taki sposób na przestrzeni lat wypacza się świadomość. Bo to przecież MY! Po zapoznaniu się z tylko kilkoma przykładami miejscowych głupot świadomych czy przeliczonych włosy dęba stają!
Dodane przez A!, w dniu 14.06.2016 r., godz. 17.18
Dajcie spokój Adelajdo z tą ozdobą burmistrza Kowalewską. Wskoczyła w temat, bo widzi, że poza PSL nikt tych nagród nie popiera.
Dodane przez knom, w dniu 14.06.2016 r., godz. 19.24
Mróz PO-piera! Bo na tym samym wózku co dyrektor jedzie. Będą chapać do końca.
Dodane przez Adelajda, w dniu 14.06.2016 r., godz. 21.42
będą chapać do końca i o jeden dzień dłużej
Tak ma wyglądać ta dobra zmiana?
Dodane przez SexPiSdols, w dniu 14.06.2016 r., godz. 22.28
Według danych magiczny wskaźnik wysokości "średniej" emerytury wynosi 2100 zł, co oznacza, że w tej chwili niejedna babcia i dziadek co tu zaglądają złapali się za głowę. Realnie polski emeryt do podobnej kwoty się nie zbliża i najmniej dwóch musi się złożyć na 2100 zł. A jak wygląda średnia esbecka? Żadnych niespodzianek, oni mają 3200 zł od listonosza. Takie średnie uposażenie uzyskuje około 10 tysięcy dawnych funkcjonariuszy tajnych służb PRL, z czego około 120 najwyższych rangą pobiera ponad 10 tysięcy. Dużo szczegółów i nie jeden diabeł w nich siedzi, bo chociaż zasada słuszna, to praktyka może różnie wyglądać. Sprawiedliwość przychodzi za późno i w takiej skali, która rozczarowuje. Jeśli przeciętny esbek dostawał 3200 zł i teraz dostanie 2100 zł, to gdzie tu pocieszenie dla ofiar, które często i gęsto żyją za 1100 zł miesięcznie. Warto zatem spytać skąd taki pomysł, żeby esbecy nadal dostawali dwa razy więcej niż poniewierani przez nich Polacy? Jestem zmuszony zgadywać, ponieważ nie doszukałem się wyjaśnienia ani w zrębach projektu ustawy PiS, ani w medialnych doniesieniach. Prawdopodobnie chodzi o ochronę praw człowieka, łamanie konstytucji i pozostałe komisje europejskie rozstrzelone po całym świecie. Tak wyobrażaliście sobie tę "Duda" sprawiedliwość?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.06.2016 r., godz. 08.20
Trzeba być chyba naiwnym żeby sądzić, że "dobra zmiana" zabierze esbekom ich wysokie emerytury. Dziś Polską rządzą Polską właśnie oni lub ich bliscy kolesie. Są to ludzie uwikłani w dawne komunistyczne układy i spodziewałbym się raczej podwyższenia tych emerytur.
Niedosyt jest, ale PiS załatwił sprawę najlepiej jak można było
Dodane przez MK, w dniu 15.06.2016 r., godz. 10.58
Zredukować SB-ckie emeryturki można, ale redukcja ma swoje granice, o których oczywiście zdecyduje ET Praw Człowieka w Strasburgu i pozostałe światłe sądy. Granica średniej emerytury w Polsce jest skutecznym zabezpieczeniem przed ewentualnymi decyzjami światowych organizacji. Jeśli coś jest średnie dla wszystkich, w sposób oczywisty nie może naruszać praw marginesu, jakim są esbecy. Nie wiem na ile moje przypuszczenia mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, ale jakoś nie podejrzewam Kaczyńskiego, Macierewicza, czy Ziobro o litość dla peerelowskiej bezpieki. PiS wybrał drugą możliwość, ścieżkę realistyczną i mam nadzieję szybką, zamiast się szarpać latami z krajowym i międzynarodowym sądownictwem. Niedosyt jest, ale zaleta tego wyboru to skuteczność, alternatywą byłaby rozwlekła procedura pod publiczkę, a takich to już trochę przeżyliśmy i dziękuję bardzo za podobne atrakcje.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta