Bug wygrywa w Sochaczewie

(Zam: 08.06.2016 r., godz. 17.32)

Piłkarze Bugu Wyszków po dramatycznym meczu pokonali w Sochaczewie miejscową Bzurę Chodaków 4:2, mimo iż do przerwy przegrywali 0:2.

Spotkanie z Bzurą zostało rozegrane w sobotę 28 maja. Wyszkowianie podchodzili do niego już bez trenera Salamona na ławce rezerwowych (tymczasowo zastąpił go Arkadiusz Mielczarczyk) oraz po trzech porażkach z rzędu. Pierwsza połowa spotkania z Bzurą nie poprawiła humorów kibicom Bugu. Po słabym widowisku (walka głównie w środku pola, mało sytuacji podbramkowych), Bzura prowadziła 2:0. Przełom nastąpił na szczęście w drugiej odsłonie. Bardzo szybko bramkę kontaktową strzelił Łukasz Wolf, a po niespełna kwadransie było już 2:2, gdy na listę strzelców wpisał się Łukasz Kowalczyk. W samej końcówce, po faulu na Kamilu Kapucie w polu karnym miejscowych, sędzia podyktował „jedenastkę” dla Bugu. Na gola zamienił ją Mateusz Maciak. Kibice gospodarzy nie mogli uwierzyć w to, co dzieje się na boisku. Tymczasem przysłowiową kropkę nad „i” postawił w doliczonym czasie gry Kowalczyk, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu i ustalając jego wynik na 4:2.
Bzura Chodaków – Bug Wyszków 2:4 (2:0)
Bramki dla Bugu: Ł. Wolf, Ł. Kowalczyk (2), M. Maciak.
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Rogulski – Ł. Damętko, M. Maciak, A. Wróbel, Ł. Wolf – E. Dobkowski, P. Herman, J. Rejnuś, K. Kaput – A. Majczyna, M. Krawczyk.
W najbliższym tygodniu Bug rozegra dwa kolejne mecze ligowe. W środę 1 czerwca wyszkowianie zmierzą się na własnym stadionie z Koroną Szydłowo. Początek meczu o godz. 18.00. W sobotę 4 czerwca Bug będzie natomiast podejmowany w Wołominie przez miejscowy Huragan.

MKS Ciechanów – Naprzód Skórzec 4:0
Mławianka Mława – MKS Przasnysz 2:1
Mazur Gostynin – Czarni Węgrów 4:1
Huragan Wołomin – KS Łomianki 6:1
Korona Szydłowo – Wisła II Płock 1:4
Wkra Bieżuń – Błękitni Gąbin 3:0 (wo)
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:1