Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 01.06.2016 r., godz. 14.27)

Dzisiaj troszkę krócej niż zazwyczaj… Kolejny pomysł na budynek WOSiR. 18 maja w Urzędzie Miejskim miała się odbyć publiczna dyskusja nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego zagospodarowania.

W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Stadion do remontu, pomoc społeczna do przeniesienia”, z którego dowiedziałam się, że na spotkanie tłumnie przybyli... dziennikarze i urzędnicy. Władze miejskie planują dostosowanie budynku WOSiR przy ul. Kościuszki na potrzeby Centrum dla Rodziny, w którym będą się mieścić Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Dziennego Pobytu „Senior”, Świetlica Socjoterapeutyczna „Słoneczna”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Soteria”. To kolejny pomysł burmistrza na zagospodarowanie budynku WOSiR. Niespełna rok temu w artykule „Przygotują koncepcję modernizacji stadionu” („Wyszkowiak” nr 29/2015) czytaliśmy „Firma z Tczewa ma zaproponować modernizację budynku administracyjno-biurowego, ale gmina dopuściła ewentualną rozbiórkę jego części w celu obniżenia kosztów jego utrzymania. Samorząd sugeruje zaprojektowanie w części hotelowej po jej przebudowie czterech szatni, gabinetu odnowy biologicznej, pokoju dla sędziów, siedziby klubów sportowych, sali konferencyjnej, toalet dla publiczności”. Czy nowa koncepcja burmistrza przetrwa próbę czasu, czy za kilka miesięcy magistrat przedstawi nam kolejny, nowy pomysł na wykorzystanie budynku WOSiR przy ul. Kościuszki? Mieszkańcy Wyszkowa nie skorzystali z zaproszenia, by dyskutować nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego zagospodarowania. Czy oznacza to, że nie jesteśmy zainteresowani tym, co planują urzędnicy? A może wyznaczona pora dyskusji (godz. 10.00) spowodowała, że wyszkowianie nie skorzystali z zaproszenia?

…z życia…
Czy rowerzysta może korzystać z chodnika dla pieszych?
Rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu przeznaczonego dla rowerów, wytyczonych w kierunku, w którym się porusza. Jeżeli takie nie są wyznaczone – rowerzysta musi poruszać się po jezdni. Czasami jednak rowerzysta może jechać rowerem po chodniku. Prawo o ruchu drogowym dopuszcza trzy sytuacje, w których korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone.
Zasada 1: Rowerzysta może jechać po chodniku, gdy pod jego opieką znajduje się dziecko do lat 10 kierujące rowerem.
Zasada 2: Kiedy szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów dozwolony jest z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 metry i brakuje wydzielonej drogi rowerowej oraz pasa ruchu dla rowerów.
Zasada 3: W momencie, gdy warunki pogodowe takie jak śnieg, silny wiatr, gołoledź, ulewa czy gęsta mgła zagrażają rowerzyście na jezdni, może on skorzystać z chodnika lub drogi dla pieszych.
Jeżeli rowerzysta znalazł się w którejś z powyższych sytuacji i będzie jechał po chodniku, ma obowiązek jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i …ustępować miejsca pieszym. Dlaczego o tym piszę? Z uwagi na trwający remont ul. Kościuszki, wiaduktu i ul. Serockiej część mieszkańców Wyszkowa porzuciło swoje autka i rozpoczęło piesze wędrówki lub postanowiło dojeżdżać do pracy rowerem. Zdecydowanie częściej jestem piechurem niż rowerzystą i być może dlatego z lekkim zdenerwowaniem reaguję na mknących wąskimi chodnikami, dzwoniących na mnie rowerzystów. Moim zdaniem, troszkę szacunku należy się ze strony rowerzystów dla tych, którym nogi służą za środek lokomocji. Na chodniku to pieszy zawsze ma pierwszeństwo.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

W przeciwnym wypadku
Dodane przez Anonim, w dniu 01.06.2016 r., godz. 16.12
Straż Miejska jak też Policja może zbierać od kierujących jednośladami mandaty. Pytanie, czy też jednakowo wysokie może też w niektórych wypadkach wystarczy pouczenie.
Dodane przez Pedał, w dniu 01.06.2016 r., godz. 17.50
Sprawy nie ułatwia radosna twórczość kolorystyczna władz w sprawie ścieżek rowerowych. Wciąż jest ich za mało i nie są połączone.
Dodane przez adam, w dniu 01.06.2016 r., godz. 18.58
W Nowym Wyszkowiaku ukazała się lista umorzonych i odroczonych podatków. Wygląda jak lista kupowania przyszłych wyborców niż system wsparcia podatników czy promocji inwestycji. Najlepszym przykładem tej patologii jest umorzenie Marek Curuł – 576 zł. Zapraszam do analizy i pokażcie bogatych, którym umorzono lub odroczono. Czy ktoś kontroluje czy tym, którym odroczono, zapłacili w następnym roku
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 01.06.2016 r., godz. 22.48
Zaczęło się szaleństwo piłkarskie EURO 2016. Przegraliśmy z Holandią 1: 2. Mecz bez wielkiego halo, trochę błędów w obronie, słabo Zieliński i nie skoncentrowany Milik, który powinien strzelić na początku. Nie jestem za Wojtkiem Szczęsnym, szczególnie po EURO w Polsce. Jestem, żeby bramkarzem był Fabiański. Rozumiem, że są po ciężkim treningu ale powinni bardziej pokazywać się i wychodzić na pozycję To sparring ale trochę nadmuchano naszą reprezentację. Oglądałem fragment meczu Francja - Kamerun (kojarzący się z Petru) i to był fajny mecz, gdzie była płynność gry.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.06.2016 r., godz. 08.05
Co to Gajewski, rubryka sportowa?
Dodane przez MM, w dniu 02.06.2016 r., godz. 08.21
Znaczy, że p.Gajewski należy od tych, co się na wszystkim znają... To wiele wyjaśnia... :)
Dodane przez ola, w dniu 03.06.2016 r., godz. 07.41
reprezentacja nie musi wygrywać, bo już jest traktowana jak mistrzowie Europy, analogicznie do Prezydenta, nic nie musi robić, wystarczy, że jest - itp. itd. - po zapyziałym PRL-u, dla niektórych, erzac zastępuje wszystko, taki mamy klimat...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.06.2016 r., godz. 09.31
Rzeczywiście jazda rowerem po Wyszkowie nabrała nowego praktycznego znaczenia - dzięki temu można omijać korki, których mamy coraz więcej. A rowerzystów jest dużo więcej niż kiedyś. Ewentualne kolizje z pieszymi to poważny temat. I tak, jak kierowca samochodu ma większą odpowiedzialność przy kolizji z rowerzystą, tak rowerzysta z kolei w przypadku kolizji z pieszym. Staram się być bardzo uważny jadąc rowerem, ale szczególnie niektórzy młodzi ludzie jeżdżą po mieście szybko i bez wyobraźni. Uważam również, że bardzo podwyższa ryzyko kolizji słuchanie muzyki. Powodem jest z jednej strony dekoncentracja, a z drugiej muzyka zagłusza dźwięki, które mogą być ostrzeżeniem przed groźną sytuacją. Groźne sytuacje niestety mogą powstawać również z powodu chaosu kolorystyczno-organizacyjnego, który zafundowała nam nasza władza gminna na ścieżkach rowerowych.
Dodane przez MM, w dniu 03.06.2016 r., godz. 09.56
Cóż za odkrywczy komentarz p.Głowackiego... Ech...
Ćhłopek roztropek
Dodane przez Anonim, w dniu 03.06.2016 r., godz. 16.54
kto by pomyślał ,że tyle może.
Brązowy język naczelnego Wyszków24, czyli co wazelina robi z informacją
Dodane przez 101 - 2, w dniu 03.06.2016 r., godz. 17.40
"...i znów muszę PO-chwalić naczelnika działu promocji Leszka Marszała i jego ekipę, za wielki wkład i zaangażowanie... - Leszku (co za zażyłość) czekam na festiwal disco polo w twoim wykonaniu :)" Rzecz o Dniu Dziecka połączonym z Moto Sercem. Panie Arku, zamiast wazeliny, niech Pan przyłoży się do strony redakcyjnej zamieszczonych w Wyszków24 treści. Konstruktywnie apeluję o rzetelność. Opisując tę niebywale udaną imprezę podajecie, że zebrano 30 litrów krwi. " - Łącznie krew oddało około 25 osób, tj. w przeliczeniu około 25 - 30 litrów krwi" i to "tam także było ok 50 osób, czyli łącznie około 55 - 60 litrów krwi..." O co chodzi, a o to, że jednorazowo dorosła osoba może oddać 450 ml (niecałe pół litra) krwi w odstępach dwumiesięcznych. Skąd wam wyszło 25-30 i 55-60 litrów od 25 czy 60 osób? Inna sprawa to to, że w całej tej wazelinie redakcji, jak pijanej namnożyło się atrakcji, których tam po prostu nie było np. symulatora dachowania, symulatora zderzeń, symulatora poduszki powietrznej, symulatora jazdy, motocyklowego toru przeszkód, punktu medycznego, „w którym doświadczeni ratownicy instruowali uczestników w zakresie ratowania życia”. Jakże wymownie brzmią teraz słowa naczelnego: „ -Leszku czekam na festiwal disco polo w twoim wykonaniu”, i pewnie na kolejne zlecenia od kolegi naczelnika. Przecież za taką nadgorliwość, wirtualne atrakcje i kilo wazeliny należą się mu one jak psu buda. Pan Arek od trzech lat nie widział lepszej imprezy, za to widział rzeczy, których nikt inny w tym dniu nie widział. Ale jeżeli „Leszkowi”, wydziałowi, burmistrzowi zależy na takiej promocji… niech ją sobie nadal u Pana Arka kupują. Papier, jak widać, przyjmuje wszystko. Impreza, swoją drogą, udana i chyba największym uznaniem i podziękowaniem dla organizatorów była frekwencja i uśmiechnięte buźki dzieci. Niekoniecznie wazelina naczelnego.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 03.06.2016 r., godz. 20.26
Radosna twórczość naczelnego, który odgrażał się, że władzy będzie patrzył na ręce.
Konstruktywna krytyka niech przyniesie korzyści... całemu wyszkowskiemu społeczeństwu
Dodane przez 101 - 2, w dniu 03.06.2016 r., godz. 22.34
Rok 2014 – Arkadiusz Wróbel: Nam, jako organizatorom, pasjonatom jednośladów, zależy na tym, aby propagować bezpieczną jazdę. Motocykle są wspaniałym środkiem lokomocji, ale jedynie wtedy, gdy jeździ się na nich mądrze – powiedział Dariusz Domalewski, członek klubu Free Horses. @@@@@@ Rok 2016 Katarzyna Tomczak: Nam, jako organizatorom, pasjonatom jednośladów, zależy na tym, aby propagować bezpieczną jazdę. Motocykle są wspaniałym środkiem lokomocji, ale jedynie wtedy, gdy jeździ się na nich mądrze …- Klaudiusz Kwiatkowski, prezydent klubu Free Horses.
:)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 03.06.2016 r., godz. 23.21
Pani olu, oni nie muszą wygrywać, aby tylko pięknie grali i nieraz wygrywali, bo w sporcie nie zawsze się wygrywa. Jak będę miał czas to będę oglądał mecze Polaków ale także innych drużyn Anglików, Francuzów, może Włochów, Belgów czy Hiszpanów. Piłka kopana to fajny sport. A przecież w lecie także Igrzyska w RIO. Mamy dwie drużyny, w ręcznej i siatkówce. Sukcesu pewnie nie odniosą ale na dreszczowce można liczyć. Lekkoatletyka, strzelanie, żagle, ciężary itp. Jest za kogo trzymać kciuki.
Dodane przez Kaliope, w dniu 04.06.2016 r., godz. 11.04
"Na złość hejterom i w sumie dlatego, że jestem w .Nowoczesnej, chcę wyrazić swoją wdzięczność za tak liczna obecność na spotkaniu z poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz" - czy również na złość czytelnikom i hejterom chciał pan Arkadiusz wyrazić swoją wdzięczność naczelnikowi Leszkowi i posunął się pan do niesmacznego wazeliniarstwa, na dodatek podszytego dziennikarską nierzetelnością? .Nowoczesność! :)
"Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki" - teraz już nie
Dodane przez impossible - możliwe, w dniu 04.06.2016 r., godz. 11.54
W artykule "Słoneczko" w końcu sprzedane" czyt. "W ostatnim ogłoszonym przetargu na sprzedaż terenu między 11 Listopada a Sowińskiego cena wywoławcza wynosiła 4,1 mln zł. Wadium wpłaciły dwie lokalne firmy. Przetarg wygrała firma MGT Transport Krajowy i Międzynarodowy Mariusza Grycza z ofertą w wysokości 4 mln 360 tys. zł." , zaś w atykule "Burmistrz podatki chętniej odracza niż umarza" na liście widnieje Mariusz Grycz – 80.954 zł (Raty i odroczenia) - możliwe? impossible !
Dodane przez Lupa, w dniu 04.06.2016 r., godz. 18.11
Jeżeli chodzi o odroczenie, to nie widzę w tym nic strasznego. Może nie łapię wszystkiego?
W 24
Dodane przez Jątek, w dniu 04.06.2016 r., godz. 21.47
Kolejna "zaprzyjaźniona" z władzą gazeta? Pan Arek i S-ka połknęli własny ogon.
KUBA
Dodane przez ANTEK, w dniu 05.06.2016 r., godz. 21.12
Kuba pięknie zaśpiewał w Opolu.
Dodane przez knom, w dniu 06.06.2016 r., godz. 08.08
I dał dowód na to, ze ma problem,którym powinna zająć się jego staruszka mama. Stary chłop, a głupi...
Gdzie te tysiące kontrmanifestantów? No gdzie?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.06.2016 r., godz. 09.35
Prorządowa antypolska szczujnia czyli środowiska ONR, Gazety Polskiej, Młodzieży Wszechpolskiej i wszelkiej maści ludek w beretach i szalikach zapowiadał swoją wielotysięczną kontrmanifestację na trasie naszego marszu. Mieli tymi "tysiącami" zablokować start Marszu KOD w miejscu gdzie się miał pierwotnie rozpoczynać czyli na Pl. Piłsudskiego i Królewskiej. Aby nie rozdeptać tej zdesperowanej "armii" Zarząd KOD podjął w ostatniej chwili decyzję o przeniesieniu startu naszego marszu kilkaset metrów dalej - na Pl. Bankowy. Decyzja była chyba słuszna, bo ta "kontrmanifestacja" liczyła ok. 20 osób (słownie dwadzieścia). Reszta chyba ze wstydu nie dotarła na miejsce zbiórki. 4 czerwca, polskie Święto Wolności było przez Polaków obchodzone w całym kraju, w ponad 20-tu miastach na wielotysięcznych marszach tłumy uśmiechniętych twarzy pozdrawiających się uniesionymi dłońmi w kształt litery V. Jakże pięknie to kontrastowało ze szczękościskiem i nienawiścią dzisiejszych targowiczan spod znaku PIS występujących w TVPISie i jego klonach mających za nic narodowe święta Polaków.
o Marku Eychlerze
Dodane przez www.onet.pl/forum, w dniu 06.06.2016 r., godz. 10.30
Spotkali się w święto o piątej przed kinem Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem. Tutejsza idiotko! - rzekł kretyn miejscowy - Czy pragniesz pójść ze mną, na marsz nasz KOD-owy? Miejscowa kretynka odrzekła - z ochotą, Albowiem cię kocham, tutejszy idioto. Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko I poszedł poskakać z tutejsza idiotką. Na śmiesznym skakaniu spłynęła godzinka I była szczęśliwa miejscowa kretynka. Aż wreszcie szepnęła: - kretynie tutejszy! Ten marsz nasz KOD-owy, jest coraz nudniejszy. Więc poszli na sznycel, na melbę, na winko, Miejscowy idiota z tutejszą kretynką. Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym. W ten sposób dorobią się córki lub syna: Idioty, idiotki, kretynki, kretyna. By znowu się mogli spotykać przed kinem Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem.
Kuba w Opolu
Dodane przez 101, w dniu 06.06.2016 r., godz. 11.21
przetarł Wami podłogę, PiSobolszewio.
Dodane przez AntyBox, w dniu 06.06.2016 r., godz. 11.41
Armia prorządowa (obecnego rządu), poszła masowo do urn chłopku, reszta to robienie sobie z takich jak ty i alimenciarz, jaj. Sam przyznajesz chłopku, że 20 osób (słownie dwadzieścia:) wystarczyło, żeby alimenciarzowi puściły zwieracze i musiał w panice przenosić wielotysięczny marsz o kilkaset metrów dalej. To dopiero moc 20 osób. Następnym razem chłopku wystarczy tych osób 10 (słownie dziesięć) chłopku.
Dodane przez Jątek, w dniu 06.06.2016 r., godz. 16.03
Ten wierszyk z g. 10.30 nie zginie!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.06.2016 r., godz. 19.51
Wszelkie moje próby podania namiarów na konto KOD są tu blokowane przez cenzurę.
Pytanie do Eychlera
Dodane przez Joanna, w dniu 06.06.2016 r., godz. 22.17
Skoro cenzura blokuje nr konta Kodu,to moze pan napisze numer konta na żółtej kamizelce. I przejdzie sie kilkanaście razy w ciagu dnia,najlepiej byłoby nie w godzinach pracy,i kiedy ludzie wracają z kościoła,lub jakiejś imprezy,a moze wybierze sie pan do pobliskich wiosek Zaangażowanie powinno przynieść korzysci Mam pytanie,czy oprocz pieniędzy można przesyłać inne dary. Mam nie zniszczone czerwone spodnie i ładne zapinki do długich męskich wlosow. Jeżeli to odpowiada to prosze dać odpowiedz,
Dodane przez KOD konto, w dniu 06.06.2016 r., godz. 22.28
Spróbuj na nowokomuchu komuchu
spotkanie w sprawie miejscowego projektu zagospodarowania
Dodane przez Anonim, w dniu 07.06.2016 r., godz. 14.07
z powodu braku frekwencji podatników powinno odbyć się w sobotę.
Dodane przez Lex, w dniu 07.06.2016 r., godz. 16.42
Taaa, wszystkie te niby konsultacje odbywają się w takich godzinach, żeby tylko jak najmniej osób mogło z nich skorzystać. Te kwestie powinna regulować jakaś uchwała.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta