Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2019 r., imieniny Mateusza, Miry

Radosna „Otwarta scena”

(Zam: 01.06.2016 r., godz. 14.13)

W „Hutniku” odbył się II Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Otwarta Scena”. W sali widowiskowej 19 maja zaprezentowali się przedstawiciele dziewięciu placówek, które zgłosiły się do udziału w wydarzeniu.

Przedsięwzięcie ma na celu promocję talentów i umiejętności osób z niepełnosprawnościami, wzmacnianie ich wiary we własne możliwości, pobudzanie do osobistego rozwoju i samodzielności oraz do aktywności społecznej. Służy również popularyzacji działalności wielu podmiotów prowadzących działalność rehabilitacyjną oraz edukacyjną osób z niepełnosprawnościami. Festiwal poprowadzili Anna Mielczarczyk i Adam Łoziński, zebranych witał kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Marek Rosłoniec. Śpiewając, tańcząc, prezentując scenki wystąpili podopieczni wyszkowskich placówek: Przedszkola Integracyjnego nr 4, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, „Bezpiecznego Przedszkolaka”, Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej „Akademia Ucznia”, Malinowego Przedszkola, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Szkoły Podstawowej nr 5. Byli też artyści z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku i Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w Gaju.
Uczestnicy otrzymali statuetki, dyplomy, słodycze oraz drobne niespodzianki. Nie byli oceniani, nie walczyli o miano najlepszego wykonawcy – przełamując swoje ograniczenia pokazali, że mogą przygotować występ, który da radość zarówno aktorom, jak i widowni.
Nagrody ufundowali: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, WOK „Hutnik” i Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Festiwal zorganizowali: koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl