Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiOkiem rzuciłam

(Zam: 18.05.2016 r., godz. 12.34)

Na początek malutki rzut oka na wyszkowskie ulice… Trwa remont ul. Serockiej i ul. Kościuszki. Miasto stanęło. Korki są wszędzie. Zdecydowanie łatwiej poruszać się pieszo niż tkwić w niekończącym się sznurze samochodów.

Nasze niewielkie miasto opanowały wielkie tiry. Zrobiłam się poirytowana, że zrobiło się głośno, ciasno, śmierdząco. Dlatego też ucieszyłam się, gdy na forum „Wyszkowiaka” znalazłam wpis, który świadczy, że nie tylko mi przeszkadza wszechobecny komunikacyjny bałagan „Jak już samorząd nie przygotował się do inwestycji – budowy wiaduktu i modernizacji Kościuszki, to chociaż mógłby zmniejszać skutki dolegliwości ruchu jednokierunkowego tą trasą. Chociażby poprosiłby KP o jednego policjanta, który pokierowałby ruchem na skrzyżowaniu 3 Maja i KEN, od 7.40 do 8.15. KEN zakorkowana, 3 Maja po przejeździe pociągu także. Nie wiem jak na innych skrzyżowaniach. Może straż miejska pomogłaby. Dajcie żyć. Jak nie rozwiązujecie problemów ruchu kołowego w Wyszkowie, tylko budujecie ponad standardowo drogi dla swoich radnych, w Skuszewie, Gulczewie, Pustkach itp., to chociaż jednostkowo reagujcie, co się dzieje w Wyszkowie”. Czas najwyższy, by chociaż w godzinach szczytu (czyli w godzinach rannych 7.30-8.30 i popołudniowych 15.30-16.30) policja lub straż miejska pokierowała ruchem tak, byśmy w miarę sprawnie przedostawali się przez zakorkowany Wyszków do pracy i szkoły.
***

W „Wyszkowiaku” ukazał się rewelacyjny felieton pana Marka Głowackiego „Wyszków zawsze w Europie”. Dawno się tak nie śmiałam czytając tekst pana Marka, który stwierdził, że inspiracją był wyjazd grupy wyszkowian na KOD-owy 7-majowy marsz do Warszawy. W sobotę na Facebooku ukazało się zdjęcie marszowiczów stojących na placu przed Urzędem Miejskim z transparentem z hasłem „Wyszków zawsze w Europie”. Oryginalne hasło pan Marek podsumował tak „Hasło „Wyszków zawsze w Europie” bardzo mi się podoba nie tylko ze względu na swój dynamizm. Po prostu się z nim identyfikuję. Jestem zdecydowanie za tym, żeby Wyszków pozostał w Europie. Myślę, że grupa wyszkowian, która pod transparentem z takim hasłem ruszyła do Warszawy wyciągnęła wniosek z tego, że skoro już od samego początku istnienia naszego miasta leży ono w Europie, to nikt nie powinien tego zmieniać”. Hasło wyszkowskiej delegacji PO, KOD i.Nowoczesnej nawiązywało do hasła, które 4 maja ukazało się na Facebooku na oficjalnym profilu.Nowoczesnej. Ta nawoływała, by 7 maja o 13.00 przyjść na marsz KOD i opozycji w Warszawie, wziąć flagi Polski i flagi UE, i pokazać, że „Jesteśmy i będziemy w Europie”. Moim zdaniem, zdecydowana większość Polaków wie, że od zawsze byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy w Europie, bez względu na to, czy to się komuś podoba czy też nie. Tak oczywiste hasła niczego nie wnoszą i niczego nie zmienią. Moją uwagę zwróciło coś zupełnie innego. Wyszkowska grupa KOD-owców wyruszyła na marsz z placu, który znajduje się tuż przed budynkiem Urzędu Miejskiego, który jak wiadomo w weekendy nie działa, bramy ma zamknięte i jest niedostępny dla zwykłego śmiertelnika. Zastanawiam się więc, czy każda zorganizowana grupa, która będzie wyjeżdżała do stolicy na Marsz Niepodległości, marsz narodowców, PiS-owców bądź jakikolwiek inny marsz będzie mogła jako miejsce zbiórki wykorzystać teren Urzędu Miejskiego, czy też taki przywilej należy się jedynie wybrańcom?

***

Posłanka partii.Nowoczesna Kamila Gasiuk-Pihowicz swą obecnością zaszczyciła Wyszków („Wyszkowiak” artykuł „Posłanka Nowoczesnej: PiS chce pokazać, że może wszystko”). Do WOK „Hutnik” na spotkanie z panią posłanką nielicznie przybyli jej sympatycy oraz grupa ciekawskich, którzy chciały posłuchać, co ciekawego do powiedzenia ma pani zwana powszechnie myszką agresorką. Uczestnicy spotkania donieśli mi, że nic ciekawego nie powiedziała, a półtoragodzinne spotkanie można by skrócić o dobrą godzinę, bez uszczerbku dla jego zawartości merytorycznej (?). Ponadto doniesiono mi, że jeden z uczestników spotkania głośno zastanawiał się nad nazwą Komitetu Obrony Demokracji i dopytywał panią Kamilę, czy KOD nie powinien posługiwać się inną nazwą, np. Komitet Obrony Konstytucji (być może tej z 3 maja) lub Komitet Obrony Prawa. Moim zdaniem, nazwa Komitetu Obrony Demokracji nie ma nic z nią wspólnego, ale ponieważ skrót Komitetu – KOD brzmi zdecydowanie lepiej niż np. KOK w przypadku Komitetu Obrony Konstytucji lub KOP w przypadku Komitet Obrony Prawa (KOP), Komitet nazwy nie zmieni.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2016 r., godz. 14.41
Policja jest od ważniejszych spraw. Tylu rowerzystów po piwie grasuje między polami. trzeba robić na nich obławy.
Do p. Judyty
Dodane przez Arkadiusz Darocha, w dniu 18.05.2016 r., godz. 17.36
Trochę pani źle okiem rzuciła, skoro doszukała się Pani delegacji .Nowoczesnej na zdjęciu, przyporządkowując nas do hasła "Wyszków w Europie". Proszę o sprostowanie.
Dodane przez 102, w dniu 18.05.2016 r., godz. 17.37
Wiecej meneli bywalo pod "grzybkiem" jak sympatykow Nowoczesnej na spotkaniu z Gasiuk-Philipowicz....
.Nowoczesna i praworządność?
Dodane przez Rudy, w dniu 18.05.2016 r., godz. 18.51
Niejasności w wykazach wpłat na fundusz wyborczy Nowoczesnej i w rozliczeniu kampanii, nagła rozdzielność majątkowa Ryszarda Petru z żoną tuż po wygranych wyborach w 2015 r. rodzą coraz więcej wątpliwości co do finansów Ryszarda Petru i jego partii. Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) analizuje dokumenty finansowe Nowoczesnej i jej lidera. - Informacje, które docierają do CBA, są szczegółowo analizowane i weryfikowane. Wyniki analiz w każdej sprawie przesądzają o ewentualnych dalszych krokach Biura" – napisali pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. Według ustaleń "Gazety Polskiej" analizie zostały poddane m.in. oświadczenia majątkowe Ryszarda Petru, rejestr korzyści oraz dokumenty wyborcze. Jeżeli okaże się, że w rozliczeniach są nieprawidłowości, zarówno partię, jak i jej lidera czekają spore kłopoty.
Na czym ta praworządność w wykonaniu "nowoczesnej" polega?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2016 r., godz. 20.01
I pani Kamila, co to praworządnie aż 4 -krotnie przepłaciła za szkolenie medialne u specjalistki, która okazała się jej sąsiadka.
Himalaje hipokryzji - jakie to .nooczesne
Dodane przez Alpinista, w dniu 18.05.2016 r., godz. 22.35
Pani Kamila uprawia himalaje hipokryzji PO sąsiedzku.
Ciągle to samo gs
Dodane przez Nuda, nic się nie dzieje, w dniu 18.05.2016 r., godz. 22.43
Ile to już lat bredzimy i nikt nie chce tego słuchać i czytać? Chyba będzie ze 20 co najmniej. Czy udało ci się kogoś obudzić, poza żoną do roboty?
Poparcie PiS i sprzeciw opozycji - takie reakcje wywołał poselski projekt ustawy o inwestycjach dot. elektrowni wiatrowych.
Dodane przez .Nowoczesna oPOzycja, w dniu 18.05.2016 r., godz. 23.16
Zamierzeniem PiS jest, by wiatraki stawiano w odległości od domów nie mniejszej niż 10-krotność wysokości tych instalacji - Co mi się bardzo podoba. Zdaniem klubów opozycyjnych - doprowadzi do całkowitego zahamowania rozwoju energetyki wiatrowej - z czym się n ie zgadzam. W projekcie niezadowolenie "Targowicy" wzbudził zapis, że farmy wiatrowe nie będą mogły powstawać w mniejszej odległości od budynków mieszkalnych niż 10-krotność ich wysokości wraz z wirnikiem i łopatami. W praktyce to 1,5-2 km. Ta sama odległość miałaby być zachowana przy budowie nowych wiatraków przy granicach m.in. parków narodowych, rezerwatów, parków krajobrazowych, obszarów Natura 2000. Po takich działaniach oPOzycji, na pewno wielu jej zwolenników obudzi się i przejrzy na oczy. Prawda panie gs?
Dodane przez Kaliope, w dniu 19.05.2016 r., godz. 10.05
Jak na dłoni widać, że ta pożal się Boże opozycja, działa na rzecz własnego (PSL) oraz zachodniego kapitału. Nie ważni są ludzie, o 500 metrów będą się żreć, bo tam już nie działka lokalnego działacza PSLu. Pokrzyżowały się banksterskie plany.
Dodane przez hajke, w dniu 19.05.2016 r., godz. 11.49
Ale ten lider wyszkowskiej PO (Platformy Obywatelskiej) jest "przebiegły". Patrząc na zdjęcie spod Urzędu, aż ciśnie się zapytać czy Urząd te wycieczkę finansował? Swoją drogą, nie powinnam się dziwić, Pan Mróz to przecież pierwsza, samcza persona prowincjonalnego "komitetu z klasą".
Dodane przez nowoczesny, w dniu 19.05.2016 r., godz. 14.27
Dziwi, że GDDKiA buduje już wiadukt i Kościuszki a nasze samorządowe tuzy siedzą za biurkami. Kiedy zaczniecie budować drogi w tym roku? Na deszczową jesień czekacie?
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2016 r., godz. 16.20
Jak zwykle początek w październiku, a poprawki na wiosnę
Wyszków w Europie
Dodane przez Kamila, w dniu 19.05.2016 r., godz. 16.49
Jak Mróż w lodówce.
Bądź jak bulterier - do Kamili przecież
Dodane przez Onomatopeja, w dniu 19.05.2016 r., godz. 19.05
Dasz radę i będziesz? Czarnowidztwo nie jest wskazane.
Dodane przez kierowca, w dniu 20.05.2016 r., godz. 11.03
Pani Judyto, władza posłuchała i wystawiła policjantów na skrzyżowanie 3 Maja i KEN. Policjanci wyglądali na sflaczałych, gdzie ta energia pani policjantko i panie policjancie. Teraz trzeba rozwiązać następne problemy czyli na czerwonym rondzie i przy wjeździe do urzędu. Urzędnicy nie potrafią sprawnie wjeżdżać na swój teren. Może straż miejska ruszy tyłka i pomacha trochę przed urzędem. Urzędnicy nie tamujcie ruchu albo na rowerki.
Policjant też człowiek i czuje ,że cóś
Dodane przez Ciuniackiewiczowa vel ..., w dniu 20.05.2016 r., godz. 14.44
nie tak. Nie ma się co dziwić ,że w takiej sytuacji źle się czują, każdy by się tak czuł. Wygląda na to , że mieszkańcy miasta również ruchem kierują. I to nie jest lipa i to jest zadaniem niektórych normalne. Tak jak to ,że jest biblioteka a Ratusza nie ma. Czy urzędnicy potrafią wyjeżdżać z terenu Urzędu ? Oto jest niebezpodstawne pytanie podatników. Urzędnicy z Urzędu Miasta i Gminy w Warszawie źle się czują, nie radzą sobie. Jak wyście przez tyle lat to znosiliście?! - CO ROBIĆ ? Na to wieczne pytanie rada jest już od dawna znana - poradzić się jakiegoś bezinteresownego poddanego, samemu wziąść kasę. Frajera publicznie opluć. On z pewnością nawet zza światów dalej będzie patrzył się na to i radził , O!
Dodane przez ola, w dniu 20.05.2016 r., godz. 16.44
czy niejaka "dziennikarka" Judyta mogłaby pisać bardziej gramatycznie i bezbłędnie?, bo do tego, że komentuje to co "uchem usłyszała" a nie "okiem zobaczyła", jeszcze można sie przyzwyczaić, ale do takiej "nowomowy" jak wyżej, to już trudno...
Dlaczego Mróz
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2016 r., godz. 18.21
przecież są inni ?
VEL,
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2016 r., godz. 18.42
O lu, czego nie rozumiesz, co sprawia Ci trudność lub czego nie możesz znieść. Chętnie przetłumaczę z polskiego na nasze. O co ci tak naprawdę chodzi?
Dodane przez Kaliope, w dniu 21.05.2016 r., godz. 15.04
Jak zwykle, oli puszczają zwieracze. Ze złości.
Do oli
Dodane przez Adam, w dniu 21.05.2016 r., godz. 20.40
Znasz sie na poprawnej pisowni tak jak swinia na pieprzu. Osoba nieustannie krytykujaca robi to z roznych powodow, Najczesciej nieudane zycie osobiste, brak akceptacji w srodowisku ktorym przebywa .donoszenie na wspolpracownikow albo zaburzenia emocjonalne z brakiem swiadomosci o swoich problemach a jednoczesnie brak logiki,ze za te glupie wpisy godzace w dobro Polski z pewnoscia trzeba bedzie poniesc konsekwencje chociazby moraine. Jestescie z toto z Pultuskiej posmiewiskiem.
Dodane przez Wyszków w Europie, w dniu 22.05.2016 r., godz. 09.48
Wyszków zawsze w Europie - Mróz zawsze przy żłobie!
Dodane przez Po, w dniu 22.05.2016 r., godz. 11.44
PO-wiat powinien przyjąć uchwałę w sprawie TK.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 22.05.2016 r., godz. 15.44
Widzę, że nie tylko mi przeszkadza wszechobecny komunikacyjny bałagan. Modernizacja Kościuszki pokaże nam jakie jeszcze zaniechania mamy obecnej ekipy. Jeśli będzie zmodernizowana sieć kolejowa do Ostrołęki to będą kolejne niespodzianki dla kierowców.
Dodane przez MM, w dniu 23.05.2016 r., godz. 09.01
Adam psychoanalityk jest śmieszny a Ola robi dobrą robotę i tak trzymać.
Dodane przez Kaliope, w dniu 23.05.2016 r., godz. 10.57
"ola" robi POd siebie i tak trzymać. Albo POpuścić. Zwieracze już nie te. Fuj.
Do Kaliope
Dodane przez MM, w dniu 23.05.2016 r., godz. 11.03
Ale poziom, tak trzymać... Pięknie się wpisujesz w PIS-owską retorykę... Gratuluję...
Dodane przez AntyBox, w dniu 23.05.2016 r., godz. 11.32
Nic nie przebije waszej mowy nienawiści - przemysłu POgardy. A ola robi i robi...
Antyboxie
Dodane przez MM, w dniu 23.05.2016 r., godz. 15.06
Mowa nienawiści i język polityki obecny do dzisiaj to zaczął się jak PIS pierwszy raz wygrało wybory i to wtedy np. zostali ze smyczy spuszczeni Brudziński, Kurski... zwani bulterierami PIS (wcześniej nikt na taki przydomek nie zapracował a to tylko jeden przykład) więc z łaski swojej cynicznie nie odwracaj kota ogonem i bezmyślnie nie powtarzaj tego, co Twoi guru mówią próbując zaklinać rzeczywistość. Czy obecna opozycja jest święta? Oczywiście, że nie ale to PIS tylko i wyłącznie to wszystko zaczął...
do MM
Dodane przez ola, w dniu 23.05.2016 r., godz. 15.29
Pis ma spisane dwie księgi mowy nienawiści. Ubolewający mogą się wykazać czyś podobnym. Było tej mowy za mało i nikomu jej spisać się nie chciało?
Do MM
Dodane przez Kropka, w dniu 24.05.2016 r., godz. 16.03
Tracisz grunt pod nogami,? Nic nie moze przecież wiecznie trwać,trzeba będzie za wszystko zapłacić.
Dodane przez MM, w dniu 24.05.2016 r., godz. 23.58
Nic nie może wiecznie trwać....;-)
do kropka
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2016 r., godz. 09.26
grunt to rodzina
Dodane przez Adelajda, w dniu 25.05.2016 r., godz. 11.14
Andrzej Duda, nie czyta z kartki... ...nie wchodzi na krzesła podczas zagranicznych wizyt ...nie wynosi z Pałacu sokowirówek i innego sprzętu AGD ...nie nazywa Pań innych nacji "kaszalotami" ...użycza parasola w czasie deszczu osobom towarzyszącym ...nie wypija szampana gościom siedzącym obok ...nie potrzebuje suflerki w czasie kontaktów z obywatelami i tak można by pisać bez końca...
Do Adelajdy
Dodane przez MM, w dniu 25.05.2016 r., godz. 11.32
No fantastyczne wprost kwalifikacje na prezydenta... To, że jest lepszy zdecydowanie od poprzednika, (no jest oczywiście) przede wszystkim wizerunkowo, to nie znaczy, że jest dobrym prezydentem w ogóle (no nie jest)...
do pana A. Darocha
Dodane przez Judyta, w dniu 27.05.2016 r., godz. 12.48
Źle okiem rzuciłam na zdjęcie z delegacją jadącą na KOD-owy 7-majowy marsz do Warszawy. Pan Arkadiusz Darocha wyjaśnił, że wśród wyszkowskiej delegacji nie było członków .Nowoczesnej.
I do tego d...
Dodane przez Endrju (_:_), w dniu 27.05.2016 r., godz. 14.30
czyni cuda!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta