Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 września 2019 r., imieniny Maurycego, Tomasza

Utalentowana młoda malarka debiutuje w „Hutniku”

(Zam: 18.05.2016 r., godz. 12.22)

Dominika Maria Nasiadko zaprezentowała w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” swoje obrazy. Młoda artystka poświęca je ludziom i zwierzętom.

Niespełna 24-letnia Dominika Maria Nasiadko do tej pory pokazywała publicznie swoje prace w ramach zbiorowych ekspozycji w Galerii „Łaźnia” w Radomiu, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, Galerii Sztuki w Płocku, Lutheraneum w Warszawie. 6 maja w WOK „Hutnik” odbył się wernisaż jej pierwszej indywidualnej wystawy. Gości tego wydarzenia witał dyrektor ośrodka Mariusz Kowalski. Zapowiedział on występ dwojga młodych wokalistów, którzy rozpoczynali swoją muzyczną drogę w Studiu Piosenki Ireny Zdunek – Moniki Turek i Ernesta Bereskiego. Więcej o bohaterce wieczoru opowiedziała instruktor plastyki w „Hutniku” Irena Filipowicz. Dominika Maria Nasiadko jest studentką czwartego roku malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Stanisława Baja i dr. Arkadiusza Karapudy. Obecnie odbywa specjalizację w Pracowni Medalierstwa pod kierunkiem prof. dr hab. Hanny Jelonek i asystentki Aleksandry Mazurkiewicz.
Ukończyła z wyróżnieniem Liceum Plastyczne im. Józefa Brandta w Radomiu. Jej licealna praca dyplomowa, rzeźba zatytułowana „Sfora”, otrzymała najwyższą notę i została przekazana jako dar Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu do zbiorów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dominika Maria Nasiadko przygodę z malarstwem rozpoczęła pod kierunkiem Katarzyny Słowikowskiej, artystki plastyka z Kamieńczyka, która była obecna podczas piątkowego wernisażu. Młoda malarka to prywatnie córka Małgorzaty Ślesik-Nasiadko – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie oraz Romana Nasiadko. Rodzice pogratulowali jej wystawy w trakcie piątkowego spotkania.
– Głównie interesuje mnie człowiek – mówiła o swojej twórczości Dominika Maria Nasiadko. – Na pracach widać postać kobiety, bo skupiam się na formie, a to sylwetka kobieca jest piękniejsza.
Wystawę można oglądać do 29 maja.
J.P.

Komentarze

No, bardzo ładnie
Dodane przez Magdalena, w dniu 18.05.2016 r., godz. 15.42
wręcz chce się rzec tak pięknie, że aż nadobnie. Wystawa obrazów w Domu Kultury i jeszcze rzeźba do zbiorów Ministerstwa, pogratulować. Powodzenia.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl