Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Bug przegrywa regionalne derby

(Zam: 18.05.2016 r., godz. 12.15)

Przegraną Bugu Wyszków 1:2 zakończyło się sobotnie spotkanie ekipy trenera Salamona z rywalem „zza piłkarskiej miedzy”, Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Szkoda straconych punktów, bo przeciwnicy byli jak najbardziej w zasięgu wyszkowian.

Mecz został rozegrany w sobotę 7 maja w Ostrowi Mazowieckiej. Mecz nie miał wyraźnego faworyta, przed nim oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli IV ligi, a w jesiennym meczu w Wyszkowie padł bezbramkowy remis. Miejscowi mieli za sobą co prawda atut własnego boiska, jednak piłkarze Bugu nie raz już pokazali, że radzą sobie w wyjazdowych spotkaniach.
Początek spotkania należał do Bugu. Po kwadransie gry wyszkowianie wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Mateusza Krawczyka (strzał z niewielkiej odległości po asyście Michała Hermana). Po kolejnych piętnastu minutach gry było już, niestety 1:1. Strzałem głową Krzysztofa Golenia pokonał napastnik miejscowych, Dominik Dzwonkowski. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.
Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 58. minucie strzelec pierwszej bramki dla Ostrovii ponownie trafił głową do bramki Bugu, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. Mimo ambitnej walki wyszkowianie nie potrafili później zagrozić bramce rywali i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Ostrovii.
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Bug Wyszków 2:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: M. Krawczyk 15.
W najbliższej kolejce wyszkowianie będą pauzowali. W rezultacie, najbliższym meczem ligowym Bugu będzie starcie z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 18 marca na terenie rywali.