Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Modesta

Posłanka Nowoczesnej: PiS chce pokazać, że może wszystko

(Zam: 11.05.2016 r., godz. 13.29)

– KOD, mam wrażenie, to prawdziwi patrioci, którym zależy, by Polska była krajem praworządnym, demokratycznym. Łączy ich poczucie odpowiedzialności za państwo.Tego brakuje mi w politykach PiS-u – mówiła posłanka partii Nowoczesna Kamila Gasiuk-Pihowicz, która 9 maja gościła w Wyszkowie.

W Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” podczas otwartego spotkania z mieszkańcami komentowała bieżące wydarzenia polityczne.
– Partia może realizować swój plan polityczny, ale nie za wszelką cenę, niszcząc poczucie praworządności, tego, że jesteśmy obywatelami państwa – zaznaczyła.
Kamila Gasiuk-Pihowicz na początku spotkania odniosła się do sporu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.
– Wyroki powinny być opublikowane i żaden przedstawiciel władzy wykonawczej nie ma prawa ich kwestionować. One są ważne, bo jeśli zgodzimy się, by prezydent i premier łamali prawo, to co może się zdarzyć w mniejszych miejscowościach, gdzie nie będzie mediów centralnych i ćwierć miliona osób ludzi nie wyjdzie na ulicę – podkreśliła. – Do tej pory wiedzieliśmy, że Polska jest rządzona przez lepszych czy gorszych polityków, wiedzieliśmy dokąd idziemy. Teraz to się skończyło, musimy działać w obronie praworządności. To od naszych działań zależy, jak będzie wyglądać Polska. PiS wygrało wybory, ale nie ma zgody na to, by realizowała program pomijając ramy porządku prawnego – zaznaczyła. – PiS chce nam pokazać, że może zrobić wszystko. Musimy jako społeczeństwo postawić temu tamę, pokazać, że nie godzimy się na łamanie prawa.
Jak podkreśliła, w Sejmie trwa dyktat jednej partii i brak jest jakiegokolwiek dialogu. Podkreśliła, że partia Nowoczesna wyznaczyła kierunki programowe, w których znalazły się postulaty m.in. ograniczenia biurokracji, zmniejszenia podatków, odbudowy szkolnictwa zawodowego, poprawy systemu opieki zdrowotnej, przekazywania 1 proc. z podatku CIT na kulturę.
Większość spotkania posłanka poświęciła odpowiedziom na pytania słuchaczy.
– Gdzie była Nowoczesna, kiedy odbywało się referendum? Nie było was nigdzie, nikt z was tego święta demokracji nie chciał celebrować – zaznaczył Rafał Bujak.
– Prowadziliśmy kampanię związaną z referendum – podkreśliła K. Gasiuk-Pihowicz. – Partie PiS i PO zrobiły wszystko, by je ośmieszyć. Dla mnie to było szokujące. Ja cenię finanse publiczne i jeśli wydaje się środki na referendum, należy je uszanować. Nie korzystaliśmy jako partia ze środków budżetowych, ale mieliśmy je od osób nas wspierających, być może dlatego nie widział pan naszych bilbordów. Nasza kampania odbywała się pod hasłem „JOW-y to nie wszystko”. Polacy wykazując tak znikome zainteresowanie referendum pokazali, że zawarte w nim pytania, to nie są tematy im bliskie. Ich interesują niskie podatki, możliwość znalezienia pracy, możliwość dostania się do lekarza bez kolejek.
Rafał Bujak zapytał też żartobliwie posłankę, czy podoba się jej określenie „myszka agresorka”.
– Debata parlamentarna rządzi się swoimi prawami – zaznaczyła. – To, co mnie interesuje to to, co zdarzyło się podczas komisji sprawiedliwości. Zabroniono mi wykonywania funkcji. Zastanawia mnie, co robili posłowie PiS, Kukiz 15 nie zadając pytań. Ja staram się wykonywać obowiązki rzetelnie.
Nie zabrakło też dyskusji na temat uchodźców, których posłanka definiuje jako tych, którzy uciekają przed wojną.
– Należy przede wszystkim rozwiązać ten problem poza granicami Polski. Potrzebne są spójne działania w ramach Unii Europejskiej. Żaden kraj samodzielnie z tą kwestią sobie nie poradził – zaznaczyła. – Polska osłabiając swoją pozycję w Unii osłabia swój wpływ na kształt polityki imigracyjnej UE. Uchodźców mamy obowiązek przyjmować na podstawie konwencji ONZ-owskiej. Jest jednak trudność w odróżnieniu uchodźcy od migranta ekonomicznego. Najgorszym rozwiązaniem jest w tej sytuacji zamykać oczy na to, co się dzieje.
Według niej, przybysze z innych kontynentów nie chcą zatrzymywać się w Polsce.
– Nie ma co demonizować lęków, zwłaszcza pod dyktando jednej partii – podkreśliła.
Według niej program „500 zł na każde dziecko” okazał się programem na każde drugie dziecko, a obietnica darmowych leków dla seniorów ograniczy się do wydawania im witaminy C.
– Realizowanie takich programów w nieudolny sposób to oszustwo – zaznaczyła.
Jak zaznaczyła, Nowoczesna opowiada się za likwidacją przywilejów emerytalnych dla takich grup zawodowych jak policjanci, czy wojskowi.
– Stawiamy na równość. Jesteśmy za ograniczeniem przywilejów rolników związanych z płaceniem KRUS-u. Prowadzenie gospodarstwa rolnego bardzo często jest prowadzeniem przedsiębiorstwa – uznała.
Według niej, także związki zawodowe nie powinny mieć takich przywilejów jak obecnie.
– One sobie świetnie poradzą bez przymuszania pracodawców do udostępniania lokali czy tworzenia etatów związkowych – zaznaczyła. – Państwo powinno wspierać rodziny z dziećmi, ale Program 500 + jest niesprawiedliwy, jeśli ja dostanę te pieniądze jako posłanka, a emeryt otrzyma dodatkowo do emerytury jedynie 2 zł. Należy pomagać tam, gdzie jest taka potrzeba – oznajmiła.
Według niej, w budżecie państwa nie ma pieniędzy na świadczenia typu 500 +.
– Trzeba je skądś wziąć, być może będzie podwyższony VAT, opłata od deszczówki. To wam te pieniądze będą zabrane. To jest 500 zł długu na każde dziecko – podkreśliła. – Te pieniądze znalazły się tylko dzięki kreatywnej księgowości. Pieniądze z podatku handlowego czy bankowego to źródła palcem na wodzie pisane. Przedstawiliśmy jako Nowoczesna program dotyczący rodziny. Nie zdarzyło się na świecie, by system jednokierunkowych transferów pieniędzy przyczynił się do zwiększenia dzietności. Skuteczniejsze są szeroko opracowane programy, zapewniające przedszkola, żłobki, stołówki, dostęp do lekarza.
Według niej, Nowoczesna opowiada się za podatkiem liniowym.
– Państwo musi działać, jednak PiS prowadzi do rozrostu biurokracji. Oni wykorzystują instrumentalnie hasła, które napędzają ich elektorat. Nie dajmy sobie wmówić, że wszystko co było robione w ostatnich 25 latach było złe – podkreśliła.
J.P.

Komentarze

Dodane przez KOD - przyjdziemy i PO was!, w dniu 11.05.2016 r., godz. 13.58
Mając za swojego lidera kogoś tak żenująco dennego jak Petru Ryszard, spaliłabym się chyba ze wstydu. Pani Kamila też uważa, że Konstytucja 3 Maja nadal obowiązuje? Dziękuję za taką nowoczesność. Żenada.
Dodane przez FRED, w dniu 11.05.2016 r., godz. 15.13
Na czym polega ta żenująca denność Ryszarda Petru??? Czy pani zna konstytucję 3 Maja?? Jestem pewien,że nie.
Dodane przez RubiKOŃ, w dniu 11.05.2016 r., godz. 15.32
Na ty, że pajac wierzył, że nadal obowiązuje Konstytucja 3 maja. Ja jestem pewien, że już nie obowiązuje. Podlinkować brechy z pajaca?
Dodane przez Dred, w dniu 11.05.2016 r., godz. 15.37
WSTYD
do Freda
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2016 r., godz. 15.51
z jakiej choinki się urwałeś?
Dodane przez ola, w dniu 11.05.2016 r., godz. 16.23
PO - POst komuna, dziękuję.
Dodane przez knom, w dniu 11.05.2016 r., godz. 16.31
Pani Kamilo, właśnie trwa tzw. audyt. Wnioski są porażające. Można się z waszej strony spodziewać reakcji na miarę marszy Komitetu Obrony Demokracji? Zorganizujecie wiece pod siedzibami PO i PSL? Chętnie poprę takie działanie. Sprawa Trybunału Konstytucyjnego wypaliła się i mało mnie ona interesuje. Inwigilowana nas na potęgę, i dziennikarzy i zwykłych organizatorów patriotycznych manifestacji. Jestem w szoku, a teraz mówię do was obrońców demokracji - sprawdzam.
Dodane przez PiSków, w dniu 11.05.2016 r., godz. 17.21
Jestem za PiS i rządem i powiem, ze jak dalej będą mieli takich opozycjonistów jak żenująca Pani Kamila, to jestem spokojny. Na początek, o czym z nią rozmawiać, kiedy śni jej się ćwierć miliona demonstrantów 7 maja? Bo jej tak powiedział ratusz? Ten sam urząd policzył ilość demonstrantów na ostatnim Marszu Niepodległości w ilości 15 tys. Policja ćwierć miliona zredukowała do 45 tys. co potwierdzili dziennikarze. Pani Kamilo, obecny na spotkaniu Adam Mróz, też opowiadał bzdury, że my tu w Wyszkowie jesteśmy "liderem w pozyskiwaniu środków unijnych na Mazowszu". Wyśmiał go Marek Głowacki, a ten wsadził głowę w piasek. Taka z wami polityka, polemika.
KOD - to prawdziwi patrioci. Dodam od koryta.
Dodane przez Jątek, w dniu 11.05.2016 r., godz. 17.59
Wystarczy zapoznać się z pierwszymi rewelacjami audytu po rządach PO - PSL. Naród oczekuje teraz rzetelnych działań apolitycznej prokuratury.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2016 r., godz. 18.06
PiS be, ale ze Schetyną wam po drodze? Nie dla was nowocześni milionerzy Wyszków.
Dodane przez wwy, w dniu 11.05.2016 r., godz. 19.13
Ale tłumy.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2016 r., godz. 19.52
Czekam na ruchy PiS w temacie obniżenia POdatków.
Dodane przez knom, w dniu 11.05.2016 r., godz. 20.20
Przez długie osiem lat mój kraj był pustoszony przez grupę regresywnych, prymitywnych typów, powiązanych wspólnotą kłamstwa i nienawiści, a niemal każdy dzień przynosił wiedzę o kolejnych aktach podłości i nadużywania prawa. Nie były to pojedyncze incydenty, ale planowe i konsekwentne działania mające na celu represjonowanie obywateli i budowę państwa policyjnego. Wy z Nowoczesnej idziecie tym samym torem, ze zdrajcami z PO i PSL pod rękę. Jesteście tyle samo warci.
Nie głosowałam na PO, na Niezależną też nie zamierzam
Dodane przez ola, w dniu 11.05.2016 r., godz. 20.28
Następnym razem przyślijcie do Wyszkowa kurę, będzie miała więcej do powiedzenia.
Państwa zainteresowane miny mówią wszzystko
Dodane przez TD, w dniu 11.05.2016 r., godz. 20.47
A tymczasem warto przypomnieć z jakiego kalibru ekspertem mamy do czynienia. "Kamila Gasiuk-Pihowicz, podczas jednego z wywiadów, zaliczyła dosyć znaczącą wpadkę. Rzecznik partii Ryszarda Petru nie znała odpowiedzi na – wydawałoby się – bardzo proste pytanie. W sieci coraz większą popularność zdobywa rozmowa w Radiowej Trójce (sprzed wyborów), podczas której Kamila Gasiuk-Pihowicz, była wypytywana przez dziennikarza o pomysły jej formacji na kwotę wolną od podatku tj. ile powinna wynosić, ile dzisiaj wynosi i jaki okres czasu przewiduje .Nowoczesna na osiągnięcie proponowanej przez siebie wysokości kwoty wolnej od podatku. Zakłopotanie poseł formacji Petru jest o tyle bardziej zaskakujące, że .Nowoczesna jest mocno kojarzona z szeroko pojętą ekonomią, a jej politycy kreowani są na znawców tematu. – W tym momencie nie chciałabym się na ten temat wypowiadać, bo są to założenia, które mogą się zrealizować, albo nie. Najważniejsze jest to, że z naszych w tym momencie wyliczeń wynika, że jest to kwota 3×16 – jest neutralne dla budżetu i to jest najważniejsze – powiedziała Gasiuk-Pihowicz. Dziennikarz prowadzący rozmowę nie dawał za wygraną i dopytywał się o aktualną wysokość kwoty wolnej od podatku. Poseł .Nowoczesnej miała jednak problem z odpowiedzią na to pytanie i koniec końców odpowiedzi udzielił sam prowadzący wywiad.
Pani Kamila - Jaki Pan, taki kram
Dodane przez TD, w dniu 11.05.2016 r., godz. 20.54
Całą Polskę obiegła informacje, że Ryszard Petru nie ma pojęcia jaka obecnie obowiązuje konstytucja. Żeby się nie powtarzać, to polecamy kliknąć TU, aby poczytać, lub przypomnieć sobie raz jeszcze przebłyski lidera Nowoczesnej. W jego obronie stanęła dzielna i waleczna posłana Nowoczesnej Kamila Gasiuk – Pihowicz. Wytłumaczyła dlaczego tak jest, że Ryszard Petru notuje wpadkę za wpadką. W rozmowie dla Faktów po Faktach, czyli oczywiście TVN24, wyjaśniła, że Petru jest tak bardzo zapracowany, że bidny nie ma czasu zapoznać się z funkcjonowaniem mediów społecznościowych... - Niestety Ryszard Petru bardzo ciężko pracuje, aż tak dużo tego czasu nie ma – wyjaśniła. Czy pomogła swojemu politycznemu mentorowi? W naszej ocenie, ani ciut ciut... Wręcz przeciwnie i można nawet tutaj dodać takie znane powiedzenie: jaki pan, taki kram.
Bez czci i wiary
Dodane przez Rudy, w dniu 11.05.2016 r., godz. 21.01
Posłowie VIII kadencji złożyli ślubowanie. Dziennikarze zastanawiali się, czy wszyscy dodadzą na koniec zwyczajową formułę "Tak mi dopomóż Bóg". Jako pierwsza wyłamała się Kamila Gasiuk-Pihowicz z .Nowoczesnej.
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 11.05.2016 r., godz. 21.15
Jestem zwolennikiem obecnie rządzącej Zjednoczonej Prawicy, nie oczekujcie ode mnie wsparcia tego typu politycznego folkloru, ale powiedźcie gdzie są jego zwolennicy? Nie potrafią zabrać głosu, chociażby dla równowagi?
Marek Siekierski na widowni
Dodane przez Anonim, w dniu 12.05.2016 r., godz. 07.40
Czy też w nowoczesnej?
Lekką ręką
Dodane przez Rudy, w dniu 12.05.2016 r., godz. 08.09
Kamila Gasiuk-Pihowicz 33 l. to obok Ryszarda Petru 44 l. największa gwiazda partii .Nowoczesna. Taki był zresztą plan, więc sympatyczna posłanka jeszcze w kampanii szkoliła się w występach przed kamerą. U sąsiadki, ale nie za darmo. No i z tym „nie za darmo” jest właśnie pewien kłopot... Posłanka Gasiuk-Pihowicz mieszka przy jednej z ulic w Pruszkowie. Z dokumentów złożonych w Państwowej Komisji Wyborczej w ramach rozliczenia kampanii wyborczej wynika, że szkolenie odbyło się w domu, przy tej samej ulicy dosłownie dwa numery dalej. Z rachunku wystawionego przez Dorotę P. wynika, że za jednodniowe "szkolenie medialne" zapłaciła 4550 zł. Sporo. Dorota P. Przyznaje, że prowadzi szkolenia, dysponuje sprzętem niezbędnym np. do prób przed kamerą. Cena? – Jednodniowe szkolenie to około 1500 zł – usłyszeliśmy, kiedy zadzwoniliśmy do niej i podaliśmy się za osobę zainteresowana takim jednodniowym kursem. A więc gwiazda .Nowoczesnej przepłaciła, i to trzy razy! Mimo to posłanka Gasiuk-Pihowicz nie uważa, że wydała za dużo. W rozmowie z Faktem podkreśla, że szkolenie odbyło się u niej w domu a nie u sąsiadki. – To był mój wybór, gdy zostałam rzeczniczką prasową – tłumaczy. Gasiuk-Pihowicz mogła mieć wolną rękę w wyborze trenera medialnego, bo jej mąż Robert Pihowicz to pełnomocnik finansowy kampanii .Nowoczesnej. Ten sam komitet wyborczy w czasie kampanii za wykład motywacyjny, szkolenie i trening dla całej partii zapłacił znanemu psychologowi i trenerowi Jackowi Walkiewiczowi 54 l. tylko 4920 zł. Sąsiadka widać jest znacznie lepsza...
Dodane przez TVPiS, w dniu 12.05.2016 r., godz. 10.35
Nie, nie w .Nowoczesnej. Jest przykaz z centrali, żeby lokalni działacze PO mięli na oku wszystkie przejawy aktywności będącej liderem na opozycji .Nowoczesnej. Jak widać Po przyszła nawet z osiłkiem Delugą.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.05.2016 r., godz. 11.06
Tworzenie nowych bytów politycznych o charakterze kanapowym jest działaniem paranoidalnym. Co 4-5 osób jest nam zaproponować dotyczącego spraw publicznych? Mamy w naszym powiecie wiele takich podobnych bytów. Nie licząc PSL, które rządzi w każdej gminie i powiecie, więc trudno ocenić ile wśród tej formacji jest osób aktywnych, pozostałe byty publiczne czyli partie i komitety są obiektami niemrawymi, nic sobą nie reprezentującymi. PO kilka osób aktywnych, kilka w partii JKM, PiS może kilkanaście i kilkanaście w komitetach prawicowych. A ile prowadzi samodzielne działanie- może jedna, dwie grupy. Dlatego Wyszków nie ma swojej reprezentacji. W naszym okręgu widzimy, kto rządzi - Siedlce, Ostrołęka i teraz dołączył Mińsk Maz. Reszta, czeka na resztki z centrali.
Dodane przez Jątek, w dniu 12.05.2016 r., godz. 11.34
Czyli niby opozycyjna koalicja, ale walka o przywództwo trwa. Fałszywe przymilanie się, ale chyba tylko po to, żeby kontrolować przyjaciela - konkurenta.
Dodane przez ola, w dniu 12.05.2016 r., godz. 11.59
Gdyby Pani Kamila miała jakiekolwiek wątpliwości, to uprzejmie informuję, że oficjalny komunikat brzmi: Pani Kamila Gasiuk-Pilhowicz została ciepło przyjęta w Wyszkowie.
Dodane przez !!!!, w dniu 12.05.2016 r., godz. 12.51
Petru na konferencji prasowej broni PO za osiem lat rządów i atakuje PiS. To po co tworzyć Nowoczesną, córkę PO. Nowoczesna to zero, znaczy nic.
Dodane przez Kura, w dniu 12.05.2016 r., godz. 13.57
Co za huśtawka nastrojów pani "olu", menopauza?
Dodane przez JA, w dniu 12.05.2016 r., godz. 14.52
Spotkanie wypadło bardzo marnie. Tylko ataki na PiS i nawiązania do sytuacji w TK. Prócz tego zero konkretów co do działania nowoczesnej.
Dodane przez Stary W, w dniu 12.05.2016 r., godz. 16.32
Czytam te komentaże i nie wiem czy śmiać się czy płakać.Widzę,że większość jest tak zajadła w nienawiści do innych,że nawet nie ma co komentować.Co wy w tym zapyziałym Wyszkowie oprócz wywodów i wskazówek Radia Maryja wiecie.Jeżeli nic was nie oświetli to dalej będziecie w tym zapyziałym miasteczku trwali jak Rudy,TD,knom i inni.
Co oni robią na widowni
Dodane przez Rysio, w dniu 12.05.2016 r., godz. 17.31
Dziwi mnie obecność państwa Konarzewskich na widowni. Zasłużeni działacze związkowi Solidarności, lubiani przez kolegów, obecnie samotni wojownicy o rzekomą zagrożoną demokrację, stracili większość starych kolegów i przyjaciół . Dzisiaj widać schorowani, ciągle w przychodniach i poradniach, w niedziele w kościele i u Komunii Św. zawsze. A tu niespodziana odmiana. Widać cieszą się na widok pani poseł z .Nowoczesnej. Frekwencja cieniutka. Widać prawie samych emerytów. Być może przyszli z ciekawości, a może identyfikują się z nową liberalno-lewicową partia, może chcą się ewakuować z upadłej PO, jak kiedyś z UW do PO. .Nowoczesna teraz w modzie: - popiera związki "partnerskie", - jest za finansowaniem "In Vitro" z budżetu [ podatników ] - likwidacją finansowania religii z budżetu - faktycznie likwidacją nauki religii w szkołach.
Dodane przez bolek, w dniu 12.05.2016 r., godz. 18.44
ludzie na tej sali razem z tą damulką to zZDRAJCY NARODU POLSKIEGO
KONFIDENT
Dodane przez WAŁESA, w dniu 12.05.2016 r., godz. 18.52
TO JEST KARIEROWICZKA KTÓRA RZUCA SIĘ JAK RYBA NA PATELNI NIEDŁUGO JEJ KONIEC JAK .PALIKOTA I CAŁEJ NOWOCZESNEJ A KTO Z WYSZKOWA JĄ POPIERA TO RAZEM Z NIĄ NIECH SIĘ ZABIERA NA SYBERIE ONA TAM JECHAĆ CHCE A DLA POKRZEPIENIA DUSZ TO ONA NADAJĘ SIĘ DLA JEDNEGO Z PANSTWA ISLAMSKIEGO ONI JEJ MIŁOSĆ J WYROBILI NA KILKA LAT TAKI ODPAD LUDZI POKROJU JEJ I POPIERAJĄCY JĄ WYSZKOWIACY TO NA SZUBIENICĘ
Dodane przez Kto nadzoruje?, w dniu 12.05.2016 r., godz. 20.08
Czy ktoś zajmuje się tutaj cenzurowaniem wpisów? Groźby karalne nie powinny być publikowane. Powinny być zgłoszone do prokuratury.
Dodane przez bell, w dniu 12.05.2016 r., godz. 20.29
Jakbym wiedziała, że w Wyszkowie będzie ta osóbka, to poszłabym zobaczyć na żywo. Dlaczego nie informowaliście wcześniej? Taki cyrk mnie ominął!
Dodane przez wywiadowca, w dniu 12.05.2016 r., godz. 21.17
ale piękna ta pani tylko zakochać sie...
Dodane przez zakochany, w dniu 12.05.2016 r., godz. 21.18
ta pani trzyma sztame z pruszkowem jak zadawnych czasow
Dodane przez znajomy, w dniu 12.05.2016 r., godz. 21.20
ona niema z kolegami z parti zadnego programu
Dodane przez roms, w dniu 12.05.2016 r., godz. 21.24
Odnośne wydarzenie na FB zawierało zaproszenie na to spotkanie dla sympatyków Nowoczesnej.
Dodane przez Im gorzej tym lepiej., w dniu 13.05.2016 r., godz. 11.44
Siedzi Petru i jego dziewki takie jak Pihowicz czy Wielgus i trzymają kciuki. Obniżcie Polsce rating, obniżcie Polsce rating, zabierzcie dotacje dla Polski, zabierzcie dotacje dla Polski, ukażcie Polskę, ukażcie Polskę, wywalcie Polskę z NATO, wywalcie Polskę z NATO.
Dodane przez V, w dniu 13.05.2016 r., godz. 13.49
NIE MAM ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI.PANI KAMILA TO PRZYSZŁA PREMIER R.P..... POWODZENIA W WALCE Z CIEMNOGRODEM.
zakochany wywiadowca
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2016 r., godz. 14.56
lepiej nie potrzeba!
Dodane przez myszka na premiera., w dniu 13.05.2016 r., godz. 16.34
Co powie klasyk o Nowoczesnej - nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.05.2016 r., godz. 19.11
Bardzo jestem ciekaw przyszłości tej nowo-starej partii. Niby nowej, a starej. Oczywiście trochę ludzi się nabiera na tę nowość. Ale sądzę, że wzrost organizacyjny i intelektualny Nowoczesnej jest możliwy jedynie przez adatptację działaczy PO, ponieważ obecne kadry są bardzo słabe i niedoświadczone. A wówczas stanie się oczywiste, że to jednak stara partia. Nie ma więc dobrego wyjścia zarówno dla Nowoczesnej jak i PO. Jedna się wzmacnia to druga osłabia, ale suma potencjałów będzie wg mnie malejąca. To na szczęście dogorywanie III RP, tego pokracznego, okrągłostołowego bękarta. Najpierw odstrzelony został Palikocik i SLD, teraz kolej na PO i Nowoczesną.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2016 r., godz. 21.19
Oj Głowasiu,,,przychodzi chyba czas na "Palikocika".Społeczeństwo powoli dojrzewa do niego.Palikot pojawił się na scenie politycznej o 10 lat za wcześnie.Nie chcemy państwa zależnego od kościoła rządzonego przez fanatyków popieranych przez kibiców-górników z łomami.
Dodane przez Erazm, w dniu 13.05.2016 r., godz. 22.00
Lepiej żeby Twój "klasyk" od szamba i perfumerii czyli ojczym Rydzyk zajął się modlitwą a nie polityką wierceniem dziur w ziemi,mąceniem prostaczkom w głowach.
Cała rodzina się cieszy !!!!!
Dodane przez Jarek k, w dniu 13.05.2016 r., godz. 22.15
Bardzo dobre wiadomości.Populiści z pis znowu spadają w sondażach.Polacy przeglądają na oczy.Brawo KOD.
do Jarka K. wielbiciela KOD-u
Dodane przez klucznik, w dniu 14.05.2016 r., godz. 08.56
"Demokracja" dzisiaj w modzie Ojciec w ORMO, synek w KODzie, Alimenciarz płodził dzieci, Ale płacćł nie ma chęci.
Dodane przez PO prostu obciach, w dniu 14.05.2016 r., godz. 13.30
Politycy Nowoczesnej zaliczają wpadkę, za wpadką. Kolejne występy w mediach kończą się pośmiewiskiem w internecie. Ostatnio prawdziwy popis dała Joanna Schmidt z zarządu partii Ryszarda Petru. Pytana o politycznego idola ostatnich 26 lat, bez chwili wahania wskazała... Władysława Bartoszewicza. Teraz internauci mają pożywkę i zastanawiają się, kim jest ów Bartoszewicz. Joanna Schmidt z zarządu Nowoczesnej była gościem programu na antenie Polsat News. Pytana o to, kto jest najwybitniejszym politykiem w przeciągu ostatnich 26 lat i do kogo jej ugrupowanie chce nawiązywać, bez chwili zastanowienia wskazała... Władysława Bartoszewicza.
Dodane przez Żenada., w dniu 14.05.2016 r., godz. 13.57
Dlaczego w Polsce decydujemy się na eksperymenty. Na Zachodzie partie liberalne zbierają kilka procent a w Polsce rządziły 8 lat ze znanym skutkiem. Na Zachodzie alimenciarzy się ściga i wsadza do więzienia, w Polsce alimenciarz Kijowski jest autorytetem moralnym a kobiety zapraszają go na swój kongres i jeszcze jest gościem honorowym. To nie zmierza w dobrym kierunku dlatego PiS mimo totalnej histerii ma niezagrożoną pozycję.
Dodane przez AntyBox, w dniu 14.05.2016 r., godz. 16.41
Dlaczego "liberalne" musi w Polsce oznaczać "przygłupie"?
Nie wiem za kim jestem, ale wiem za kim nie jestem i nie będę. To .Nowoczesna Petru.
Dodane przez AWP, w dniu 14.05.2016 r., godz. 19.39
W Wyszkowie ta Pani ma szansę POrwać prawdziwe tłumy. Kolejki PO autografy na było widać końca.
KOD się POgubił, protest kod przeciwko budowanej pod Słupskiem antyrakietowej tarczy
Dodane przez TD, w dniu 14.05.2016 r., godz. 20.43
Zapytany, sprawę skomentował dziś generał Roman Polko. - Czy uważa pan, że budowę tarczy antyrakietowej będzie zwalczać opozycja, taktując to jako sukces PiS, a nie jako ważny element bezpieczeństwa obywateli? - Myślę, że KOD już się sam gubi we własnych strukturach. Szukają jakiegokolwiek punktu zaczepienia. Ostatnio okazało się, że audyt poprzedniego rządu jest czymś strasznym, który nie powinien mieć miejsca, choć z mojego punktu widzenia i każdego obywatela – wreszcie ktoś zaczyna pilnować państwowych pieniędzy. Na podstawie rzetelnego policzenia - wiadomo co zrobiono z perspektywy bezpieczeństwa. KOD podważa własną wiarygodność i ośmiesza sam siebie. Takie działania, gdzie jego flagi pojawiają na takiej demonstracji, niezgodnej z interesami naszego kraju – pokazuje małość tych ludzi, którzy stawiają własne interesy wyżej niż bezpieczeństwo państwa - powiedział generał.
Precz z pisem
Dodane przez Anonim, w dniu 14.05.2016 r., godz. 20.57
Stara,nowa partia ?? Kamila ma 33 lata, Petru 44 ??? Jaka to jest "stara partia" ????????????? Pis dołuje w sondażach.Z 34% za rok zostanie 14%...Pikował by na łeb na szyję gdyby nie 500+.Zrozumta pisoskie palanty że nie macie żadnych szans w walce o serca polaków.Zatrzymaliście się na 38% i zwolenników ubywa.Żadnaaa kwota nie zagłuszy i otumani zwolenników demokracji.Kobiety zapraszając Kijowskiego widocznie czują się źle w państwie pisoskim.Wybuczy was za rok cała Polska !!!
Dodane przez goło słowny, w dniu 14.05.2016 r., godz. 22.02
Rządzi rząd a nie sondaże skompromitowanych sondażowni. "Hrabia" Bredzisław Komoruski słuchał sondaży i jak na tym wyszedł?
Same zgredy
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 15.05.2016 r., godz. 02.25
Na nielicznej widowni przewaznie stare zgredy. Moze seniorzy mieli do tego cyrku wstep za darmo . Aha, dla obrazalskich, tez jestem zgred.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.05.2016 r., godz. 09.05
UPADEK KAŻDEGO RZĄDU ZACZYNA SIĘ OD JEGO ZŁEGO RZĄDZENIA POTEM NASTĘPUJE ZNACZNY SPADEK POPARCIA CO SYGNALIZUJĄ SONDAŻE.PO CZYM DOCHODZI DO ODSUNIĘCIA OD WŁADZY SKOMPROMITOWANYCH.Z całego serca życzymy tego fanatycznemu,niedemokratycznemu,marionetkowemu rządowi Szydło Beaty.
Dodane przez Jątek, w dniu 15.05.2016 r., godz. 10.01
Niestety, nie jest to "KONCERT ŻYCZEŃ" dla ciebie, i TV już nie ta.
Dodane przez Władek, w dniu 15.05.2016 r., godz. 10.59
Władysław Bartoszewski w grobie się przewraca na to co robi Pis. Jeżeli chodzi o przejęzyczenia to prymitywni ludzie szybko na nie reagują.Jak się nie ma argumentów to czepia się drobiazgów.
Tabu
Dodane przez do przemyślenia, w dniu 15.05.2016 r., godz. 11.35
Moim autorytetem Bartoszewski nie jest. Miliony ofiar Auschwitz przewracają się w swoich symbolicznych grobach, na wiadomość, że jeden szczwany współlokator baraku, wyszedł stamtąd na L4.
Praworządna .Nowoczesna. Żartowałem
Dodane przez Rudy, w dniu 15.05.2016 r., godz. 11.54
Niejasności w wykazach wpłat na fundusz wyborczy Nowoczesnej i w rozliczeniu kampanii, nagła rozdzielność majątkowa Ryszarda Petru z żoną tuż po wygranych wyborach w 2015 r. rodzą coraz więcej wątpliwości co do finansów Ryszarda Petru i jego partii. Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) analizuje dokumenty finansowe Nowoczesnej i jej lidera. - Informacje, które docierają do CBA, są szczegółowo analizowane i weryfikowane. Wyniki analiz w każdej sprawie przesądzają o ewentualnych dalszych krokach Biura" – napisali pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. Według ustaleń "Gazety Polskiej" analizie zostały poddane m.in. oświadczenia majątkowe Ryszarda Petru, rejestr korzyści oraz dokumenty wyborcze. Jeżeli okaże się, że w rozliczeniach są nieprawidłowości, zarówno partię, jak i jej lidera czekają spore kłopoty.
Do AWP
Dodane przez Lidka, w dniu 15.05.2016 r., godz. 14.13
Nie wierze w to co napisałeś,Wyszków to miasto mądrych ludzi,manipulacje,krętactwa, kłamstwa i inne przekręty nigdy ich nie porwą. Malutka garsteczka ludzi popiera Nowoczesna,ale sa to osoby,które walczą o swoje z nadania kolesi stołki.uczciwy nie bawi sie w rozrabiactwo.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.05.2016 r., godz. 21.22
Korzystający z 500+,zwolennicy,niewolnicy kaczyńskiego piszą coraz głupsze komentarze.Przykładem jest wpis jegomościa "tabu".Ręce i spodnie opadaą.L4 to ci się należy od urodzenia.
Bartoszewski autorytet...
Dodane przez AproPO, w dniu 15.05.2016 r., godz. 21.50
W sprawie rotmistrza Pileckiego Europosłowie z PO głosowali przeciwko wpisaniu rGo w poczet bohaterów Europy. Głosowali tak jak im niemiecki przewodniczący Partii Ludowej nakazał. Bartoszewski też był przeciw.
Dodane przez goło słowny, w dniu 15.05.2016 r., godz. 23.12
Panie Darocha, kiedy doczekam się jakiejś konstruktywnej działalności waszej .Nowoczesnej? Chyba, że ta wasza ".Nowoczesność" jedynie na KOD - owaniu PO - lega.
...by Polska była krajem praworządnym, demokratycznym. Łączy ich poczucie odpowiedzialności za państwo
Dodane przez ela, w dniu 16.05.2016 r., godz. 10.40
O nieprawidłowościach związanych ze zbieraniem funduszy na kampanię .Nowoczesnej słyszałam już przed wyborami. Warto dokładnie przyjrzeć się tej sprawie. Pani Kamilo, myślę, że tak samo "rządziłaby" Pani publicznymi pieniędzmi (szastała), jak w przypadku tego Pani medialnego szkolenia, za które zapłaciliście trzykrotną stawkę waszej sąsiadce. Kawa na ławę.
Tak trzymać!
Dodane przez KOD wyszkowski, w dniu 16.05.2016 r., godz. 11.03
Pan Paweł Wojtunik ma prawo bronić swojego dobrego imienia, ale przede wszystkim będzie musiał się bronić w prokuraturze - powiedział minister-koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński. Jednocześnie podkreślił, że nie kieruje się prywatnymi odczuciami. To ważne sprawy państwowe i nie ma tu miejsca na osobiste emocje - zaznaczył.
Dodane przez Klient, w dniu 16.05.2016 r., godz. 15.49
Żal mi tych obecnych na sali słuchaczy. A swoją droga nikt z nich nie wpadł na pomysł żeby zapytać o podejrzane finansowanie kampanii partii Petru? PiS doskonale wie, że towarzystwo się pogubiło w tym temacie i ze spokojem będzie grillowało sobie tę pieczeń aż do czerwoności. co zrobi alimenciarz, kiedy dowie się, że finansowanie .Nowoczesnej rozminęło się z prawem, zorganizuje marsz poparcia dla prokuratury, dla rządu, który z tym walczy?
Dodane przez Anonim, w dniu 16.05.2016 r., godz. 21.42
Jeżeli jak piszesz 200 tysięcy ludzi przyjeżdza na "marsz poparcia dla prokuratury"To coś naprawdę nie jest tak w państwie rządzonym od jesieni przez Pis...Robicie problem i atakujecie do krwi faceta który płaci alimenty i nie zajmuje żadnego stanowiska i nie widzicie problemu ze świrem,który jest na bardzo,ale to bardzo znaczącym i ważnym dla Polski stanowisku.Ten typek kompromituje Nas Polaków dosłownie każdego dnia.Proponuję KOD-owi zbieranie podpisów za referendum.Brawo Kamila !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez KOD wyszkowski, w dniu 16.05.2016 r., godz. 22.32
Czytaj ze zrozumieniem. 1) Klient namawia do marszu poparcia dla prokuratury, by ją zdopingować do rozliczenia Petru z niepraworządności w zbieraniu funduszy na kampanię. 2) Tym świrem na bardzo, ale to bardzo znaczącym i ważnym dla Polski stanowisku jest, niech zgadnę... Tfusk? 3) Myślałem, że dzieci ma Tfusk już dorosłe i nie musi płacić alimentów, chyba, że ma jeszcze inne dzieci. jak ma, niech płaci, bardzo wysokie. 4) Brawo Kamila? Z datków na kampanię 4-krotnie przepłaciła usługę medialną u swojej sąsiadki, a ty bijesz brawo. Sam widzisz, jakie Wy wszyscy tworzycie bagno "praworządności".
Partia "Zmiana" na demonstracji KOD
Dodane przez Partia "Zmiana", w dniu 16.05.2016 r., godz. 23.18
Podczas ostatniej demonstracji KOD-u Kijowskiego, Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i reszty zamożnego towarzystwa, nasi aktywiści chcieli zabrać głos by zapytać o to dlaczego ci sami, którzy blokowali od ponad roku rejestrację naszej partii, teraz występują jako "demokraci". Głosu nam nie udzielono, ale jeden z naszych działaczy który głośno wypowiedział swoje zdanie, został potraktowany tak jak widać na załączonym filmiku. (wpisz: Jak KOD niszczy wolność słowa !!!) Jednocześnie zaznaczamy, że nie jest to nasz film i chcielibyśmy bardzo podziękować autorowi za nagranie tej sytuacji. Niech będzie widać kto w Polsce pragnie uchodzić za "obrońców wolności słowa".
Dodane przez jan, w dniu 17.05.2016 r., godz. 09.40
,,Nowoczesna" to nadzieja dla Polski. Macie duże poparcie w społeczeństwie. W wyszkowskim też, ale ludzie po prostu boją się przyznać do tego, że nie podobają im się rządy PIS. ,,Dobra zmiana" jest mściwa i zaraz ich zmiecie, ale wyrażą swój sprzeciw w kabinach do głosowania i to będzie ich koniec.
Narkotyki nie tylko dla celebrytów
Dodane przez Rudy, w dniu 17.05.2016 r., godz. 10.05
Najbardziej zaskakującym aspektem afery "dilera elit" Cezarego P. jest chyba to, że kokainę kupowali u niego nie tylko skandalizujący artyści, znani z niekonwencjonalnego stylu życia, ale także aktorzy, którzy do tej pory nie dostarczali pożywki tabloidom. Na liście jego klientów mają się znajdować także osoby absolutnie nie kojarzące się z wciąganiem białego proszku, czyli znani prawnicy i lekarze!!! Przynajmniej nie kojarzą się opinii publicznej, bo specjaliści nie mają na ten temat złudzeń. Każdy policjant, zajmujący się problemem narkotyków, wie doskonale, że środowisku medycznym !!! narkotyki to prawdziwy problem - twierdzi komisarz Jacek Wrona, który przez ponad dwadzieścia lat zajmował się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2016 r., godz. 12.52
Wiadomo, że takie narkotyki jak koks, czy Kryśka utrzymują się w organizmie człowieka przez dłuższy czas. Co by było gdybyśmy poddali narkotestom lekarzy panie Darocha. Ptaszki na wierzbach ćwierkają (Jacek Wrona z policji), ze to środowisko szczególnie zaćpane. Może to tylko Wrony krakanie, a może nie? Wyjdzie pan z taką inicjatywą ?
do 12.52
Dodane przez do Rudy, w dniu 17.05.2016 r., godz. 14.28
Oj z ćpaniem jest tu katastrofa. Szczególnie niepokojące są młode dziewczyny i całkiem już dojrzałe panie. Kreska w toalecie i jest siła żeby całą noc walić wódę na równi z facetami i balować do rana transe.
Do Jana
Dodane przez Edi, w dniu 17.05.2016 r., godz. 14.39
Piszesz to o czym sam marzysz prawda jest inna,kto zasila wasze bojkoty,napewno nikt z uczciwych Polakow dla ktorych Polska jest ich Ojczyzna, Wasze klamstwa wylapuja w mig przedszkolacy,a nas na klamstwa nie nabierzecie, jedno jest pewne Wyszkow wymaga szybkiego oczyszczenia z chwastow,
Do KODziarzy
Dodane przez Juek, w dniu 17.05.2016 r., godz. 15.50
Zamiast wydawac gruba forse na bezsensowne lazenie po ulicach, przeznaczcie te dochody na prewencje jak i walke z narkomania. Utworzcie patrole obserwujac nasze miasto. Eychler skoro tak kochasz nasze Ojczyzne,piszac tak mi dopomoz Bog,moze zorganizujesz wraz z Darocha i innymi walczacymi z praworzadnoscia takie patrole. Ta inicjatywa zdobedzie uznanie.
Panie Darocha ma pan pole do popisu
Dodane przez Julka, w dniu 17.05.2016 r., godz. 15.56
Anonim z 12.52 poruszyl bardo wazny problem,pan bedac czlowiekiem po. medycynie moglby zrobic cos z istniejaca patologia. Oczekujemy nie tylko krytyki naszego Rzadu,ale tez czegos dobrego dla nas spoleczenstwa.
Lipa
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2016 r., godz. 16.13
to nie jest chwast!
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2016 r., godz. 17.05
Jasiu nie fantazjuj, bo gucio z tego.
Dodane przez Narkotest, w dniu 17.05.2016 r., godz. 19.35
Lekarze niech się zajmą lepiej pacjentami, a nie politykami.
odLOT
Dodane przez PLL Lot, w dniu 17.05.2016 r., godz. 20.41
Narkotesty dla ćpunów w pracy. Popieram.
Do Julka
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2016 r., godz. 21.11
Naprawdę to rząd może dla Nas zrobić coś dobrego.Ja społeczeństwo to mogę Ci postawić co najwyżej dobre piwo.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.05.2016 r., godz. 09.40
Terleckiego (twarz PIS-u) zamknąć na odwyku bez narkotestów, i z dala od butaprenu, a całą resztę solidnie przebadać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl