Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 27.04.2016 r., godz. 13.01)

Chciałoby się powiedzieć „Jaka wiosna, takie w prasie lokalne informacje”. Tym razem króciutko o dwóch sprawach.

„Wyszkowiak” przedstawił obszerną relację ze spotkania, na którym odbył się pokaz wyprodukowanego przez Instytut Pamięci Narodowej filmu o cichociemnym Hieronimie Dekutowskim – pseudonim „Zapora” (artykuł „O niezłomnym Zaporze”). Bardzo żałowałam, że nie mogłam uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu, zwłaszcza gdy na stronie internetowej gazety ukazały się m. in. takie komentarze: „Spotkanie bardzo ciekawe, wielowątkowe. Oczywiście przede wszystkim historia Zapory niezwykła i dramatyczna. Jego żołnierze, świadkowie tamtych czasów wypadli świetnie mimo swojego podeszłego wieku. Można było dobrze wczuć się w klimat tamtych czasów. A do tego wystąpienie Mirka Widlickiego, syna wyszkowskiego AKowca o zrzutach cichociemnych i naszych, lokalnych, z tym związanych tematach i sprawach. I jeszcze historia maturzysty Wiesława Boruckiego, zamordowanego najprawdopodobniej przez UB niedługo po wojnie, szczegółowo opowiedziana przez pana Andrzeja Eychlera. Warto było tego dnia odwiedzić bibliotekę”, „(...) Można by pomyśleć, że wszystko w tym temacie zostało poukładane, coroczne składanie kwiatów i zniczy pod pomnikiem, jakieś spotkanie KGP, Marsz Młodzieży Wszechpolskiej, rocznice w Jurgach, okolicznościowe wystawy w Bibliotece. Cała gama wydarzeń, a wciąż mamy nowe inicjatywy jak zorganizowany 28 lutego Bieg „Tropem Wilczym”, nowa nocna formuła Marszu Żołnierzy Wyklętych ulicami miasta z pochodniami, no i spotkanie w Bibliotece”.

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się felieton europosła Jarosława Kalinowskiego „Polska za żelazną kurtyną?”, który zaczyna się tak „Trybunał Konstytucyjny, jedna z najważniejszych instytucji w państwie, nie działa”. Nie działa? Jak to nie działa? Z tego co się orientuję, to działa i ma się całkiem nieźle. Zaniepokoiłam się jednak trochę tą informacją, pomyślałam, że coś przespałam, więc zajrzałam na stronę internetową Trybunału, by sprawdzić co się stało. Na stronie znalazłam kilka kwietniowych wyroków, co oznacza, że Trybunał działa. Pomyślałam, że pan europoseł już w pierwszym zdaniu wprowadził czytelników w błąd. Dalej pan Jarosław napisał „W zeszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim przyjęliśmy rezolucję w sprawie Polski. Podkreślam – nie jest to dokument przeciwko Polsce, przeciwko naszej wolności i autonomii, ale przeciwko złym decyzjom rządu, który z premedytacją łamie Konstytucję i wprowadza chaos w Polsce. Parlament Europejski wezwał polski rząd, by zastosował się do rekomendacji Komisji Weneckiej, o które zresztą sam się zwracał”. Trochę szkoda, że pan Kalinowski zapomniał dodać, że przyjęta rezolucja nie ma wiążącej mocy prawnej. Czytając felieton odniosłam wrażenie, że pan Jarosław z czegoś się tłumaczy. Ciekawe, z czego? Być może z tego, że on również głosował za przyjęciem rezolucji. Jak wiemy, tuż po jej przyjęciu w sieci pojawiła się „Lista Wstydu”, czyli lista europosłów, którzy za nią głosowali. Za jej poparciem byli politycy części polskiej opozycji (z wyjątkiem Jacka Saryusz-Wolskiego z PO, który nie głosował w ogóle), czyli europosłowie PSL, PO i SLD. Pan Kalinowski felieton kończy słowami „Z całego zamieszania wyłania się jeszcze jeden problem. Eurosceptyczny PiS próbuje wmówić Polakom, że Unia Europejska to jakieś ciało obce, a urzędnicy unijni to jacyś „oni”. Tymczasem jest to organizacja, którą Polska współtworzy, której jest ważnym graczem. Jesteśmy jednym z największych państw we Wspólnocie. Ale wiadomo – wysoką pozycję naszego kraju w Unii wypracował poprzedni rząd. A wszystko, co robił, było przecież złe. Podobno dopiero teraz zmierzamy ku potędze”. Felieton pana Jarosława Kalinowskiego przeczytałam kilkakrotnie i niestety, nie wiem w jakim celu pan Kalinowski go napisał. Szkoda, że w „Nowym Wyszkowiaku” tekst nie został wystawiony do komentowania.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Henryk R, w dniu 27.04.2016 r., godz. 13.57
Pani Judyto,co do felietonu europosła Kalinowskiego mam odrażające wrażenie a jednocześnie smuci mnie fakt,ze tacy ludzie reprezentują nasza Polskę. Czytelnik w mig wyłapuje manipulacje i przekłamania. Panie Kalinowski,my Polacy jesteśmy zadowoleni z obecnego,demokratycznie wybranego Rzadu,który pracuje na korzyść Polski,a nie na pomnażanie osobistych majątków.
Poprzednio nigdy nie miałem przyjemności czytania
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.00
felietonów p. Kalinowskiego ale dobrze ,że taki opublikował. Czytelnik ma możliwość poznania obecnych opinii czasem może trudnych w zrozumieniu ale jednak opinii płynących i to wprost z Europarlamentu. Czekam na kolejne felietony poruszające bieżące sprawy. Zgadzam się z Judytą ,że każdy ma prawo do wyciągania wniosków.
Takie typy tak mają
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.17
Droga Judyto, sprawy, które dotyczą wszystkich należy szczególnie mieć na uwadze. Twoje komentarze, rzadko co prawda ale miejscami są chaotycznie podobne.
Dodane przez ME, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.18
Raczej z Jackowa te felietony, prosto od znudzonej żony.
Dodane przez Ola, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.18
Europoseł pisząc,ze wysoka pozycje w naszym kraju w Unii,wypracował poprzedni rzad,może miał na mysli pozycje na kolanach. Bo to tak tylko można nazwać. Politycy wybrani do europarlamentu,powinni wspierać Rząd Polski,a nie działać na destabilizację. Zastanawiam się tez w jakim celu p. Kalinowski napisał ten felieton?
Nowoczesna nawiązuje do polityki prof. Władysława Bartoszewicza
Dodane przez Nowoczesne dyletanctwo, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.48
– stwierdziła Joanna Schmidt w programie Polsat News. Posłance partii Ryszarda Petru chodziło zapewne o przypomnienie dorobku zmarłego przed rokiem Władysława Bartoszewskiego, ale przez swoją pomyłkę wzbudziła tylko wesołość internautów.
I tak ciąg dalszy wziął i wystąpił ,
Dodane przez Szymon, w dniu 27.04.2016 r., godz. 14.51
żebym nie wiem jak się wstydził a co w takim razie miał też i obecnie zrobić? Czy aby to tylko szukanie dziury w całym przez czytelnika? Ludowa mądrość dziś już zadaje pytanie, czy to jest..., nie to nie ten motek , czy należy się robić się z sensem ? Może jakiejś mądrości czytelnik się w końcu dopatrzy.
Dodane przez ola, w dniu 27.04.2016 r., godz. 15.13
Oba teksty przeczytałam raz, i niestety, nie wiem po co zostały napisane; na spotkaniu pani nie była, natomiast pismo pana Kalinowskiego jest ogólnie dostępnie i zrozumiałe dla każdego, kto umie czytać ze zrozumieniem - natomiast ja okiem rzuciłam i zobaczyłam ,że księża podczas mszy majacej miejsce w USA, podczas pobytu tam pani Premier, zbierali datki! Polak potrafi! - pani Premier raczej nie miała zamiaru nic dawać, ani nie szukała po kieszenich - "obciach" to czy nie? - jak pani czuje, pani Judytko?
ola,tobie jak zawsze maci się w glowie
Dodane przez Gambi, w dniu 27.04.2016 r., godz. 15.53
Komentarze dotyczą felietonu europosła Kalinowskiego,a ty swoim zwyczajem piszesz nie na temat i w dodatku głupio. Jak ci żal,ze nie dano ofiary na tace,to idź do kościoła i daj od siebie,a przy okazji poproś o to czego jak widać brakuje ci.
Dodane przez Marek, w dniu 27.04.2016 r., godz. 15.54
Panie Darku proszę o interwencję jeśli to jest prawda. Od znajomego dowiedziałem się, że duże pieniądze pojawiły się na sport, obiekty sportowe w Wyszkowie, kilka lub kilkanaście milionów. Jest ponoć tylko jeden problem, podobno Sobczak i Nowosielski nie mogą się dogadać, kto ma przypisać sobie sukces z pozyskania tej kasiory. Obaj się o to kłócą a kasa może w końcu przepaść. Już raz Nowosielski kasę stracił, na obwodnicę, teraz mogą stracić drugą na biedny wyszkowski sport. Będą piłkarze mieli gdzie grać. Proszę o informację co się udało załatwić.
Dodane przez Wiktoria, w dniu 27.04.2016 r., godz. 17.47
Trybuny już zainstalowali? To jest naprawdę poważna sprawa i nie jest istotne czy Urząd Miasta wyznaje się za sportem czy też nie. Tak jak w przypadku Festiwalu Disco Polo. Mieszkąńcy miasta preferują w większości inne rodzaje muzyki. Jak ktoś sportu nie uprawia, nie lubi oglądać meczy to niech inni z tego tytułu nie cierpią.
Głupota ludzka
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2016 r., godz. 18.11
nie zna granic!
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 28.04.2016 r., godz. 11.34
Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie ze znanym publicystą, dziennikarzem i autorem książek - Bronisławem Wildsteinem. Na spotkaniu przewidziana jest dyskusja na temat najnowszej książki autora "Cienie moich czasów". Start o godz. 18:00, 05 MAJA (CZWARTEK) 2016r. Biblioteka Miejska w Wyszkowie.
Dodane przez Dariusz Andrzejewski, w dniu 28.04.2016 r., godz. 11.45
Szanowni Państwo w związku z pojawieniem się informacji na temat konfliktu podanego przez'' Marka'', chciałbym sprostować , że nie jest to prawdą w/g mojej wiedzy. Od 7 lat masę czasu poświeciłem na zorganizowanie piłki nożnej w Wyszkowie ( nie tylko czasu). Będę działał i namawiał innych do pomocy w sprawie dofinansowania stadionu i nie tylko. Wygranym będzie Wyszków i to mi przyświeca .Pozdrawiam o efektach będzie można przeczytać w prasie.
Dodane przez Gan, w dniu 28.04.2016 r., godz. 13.24
Nikt nie brał chyba na poważnie wpisu Marka i rzekomego konfliktu na poziomie Nowosielski - Sobczak
Dodane przez Marek, w dniu 28.04.2016 r., godz. 13.47
Dobrze, że Darku trzymasz rękę na pulsie, ale powiedz czy takie pieniądze są. Co do konfliktu między Sobczakiem a Nowosielskim to tego nie wykluczam, bo tym typkom nie wierzę. Nowosielski zmieniał przecież plan aby zrobić ze stadionu blokowisko a stadion przenieść gdzieś na Pułtuską.
Rzekomy konflikt
Dodane przez Anonim, w dniu 28.04.2016 r., godz. 13.53
jak zwykle chytre!
Dodane przez K.S., w dniu 28.04.2016 r., godz. 14.26
Dzielą skórę na niedzwiedziu?
Dodane przez Lupa, w dniu 28.04.2016 r., godz. 15.36
Spotkanie jak wszystkie inne ciekawe. Zawsze warto wstąpić do bibliotek. Historia to jej mocna strona.
Dodane przez pytający, w dniu 29.04.2016 r., godz. 12.41
ola a dlaczego jeszcze samorząd Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego nie podjął uchwały o stosowaniu się do orzeczeń TK ? To teraz takie modne.
Dodane przez obserwatorre, w dniu 29.04.2016 r., godz. 12.56
Nowosielski nic dla sportu nie zrobił oprócz kilku gal dla mięśniaków.Sobczak nie wypowiedział żadnego słowa o sporcie, a Andrzejewski podczas kampanii popierał Nowosielskiego ale na sport nic nie załatwił a Bug niedługo będzie grał z Rząśnikiem w jednej lidze.
Dodane przez plejada.wwy, w dniu 29.04.2016 r., godz. 14.13
Miasto dla klubu Bug robi wiele, ale przyczyny marazmu w wyszkowskim sporcie poszukałbym między tymi, którzy popadli w rutynę i myślą, że dojadą do emerytury odcinając jedynie kupony.
Liga Bug - Rząśnik, bez obciachu
Dodane przez Pigii, w dniu 29.04.2016 r., godz. 14.24
wtedy wybiorę się na występy disco polo, nie ma rady.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.04.2016 r., godz. 16.30
Na lokalnym sporcie nie mozna nic " ugrać", to po co d...ę sobie nim zawracać?
Dodane przez Loniek, w dniu 29.04.2016 r., godz. 16.56
Wyszków tonie,Madonna się zestarzała,a świr z Pułtuskiej i ola z Urzędu dorwali się do komputera i piszą głupoty jakich najstarsi ludzie nie pamietają. Jednym słowem koniec świata.
Widać starają się
Dodane przez Michaś, w dniu 29.04.2016 r., godz. 18.43
jak umieją dostosować do utartego poziomu.
Do nizadowolonych z PIS-u
Dodane przez Aktywny dzialacz KOD, w dniu 29.04.2016 r., godz. 19.19
A ja tam wole poprzednio wladza. Prezydent Duda jest taki sztywny , no bo wyksztalcony , kultularny i szarmancki. Komorowski to byl taki hrabia, ale swoj chlopak, taki chlopek roztropek. Co to sie nie przejmowal pisaniem bez bledow i jak kazdy z nas KODowcow potrafi przynajmniej w jednym zdaniu zrobic z piec bykow, potrafi chodzic z rozpietym rozporkiem, drapac sie publicznie po jajach a nawet skakac po taborecie w japonskim parlamencie. A jak trzeba to przeklnie lub podprowadzi zyrandol lub gesiarke , zaradny chlop. A i szacunek mial , bo jak go ktos skrytykowal to BOR rano delikwenta aresztowal.... Premier Szydlo tez mi nie odpowiada. Jej rzad jest za bardzo patriotyczny i demokratyczny , no i o ludzi dba.... chodzimy po ulicach , obrazamy obecny rzad , siikamy w bramach, lamiemy prawo i nic .... Kopaczowa ta miala respekt , nikt nie mogl demonstrowac a jak probowal to zaraz palowanie i zimna woda a jak trzeba to kazala strzela do ludzi z broni glatkolufowej....Do bani z obecna wladza , my z ola i markiem w seledynowej kamizelce jedziemy protestowac. Troche grosza wpadnie , chociaz ostatnio mni obiecali 200, a dali 150....
Mam pytanie do P. Judyty
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.04.2016 r., godz. 20.19
Nazwiska osób, które głosowały za przyjęciem rezolucji nazwała pani "listą wstydu". Pytam się więc - czy pani nie wstydzi się wypowiadać podobne brednie, czy nie wstyd pani identyfikować się z bandą, która przejęła władzę w Polsce, niszczy Polskę i ma za nic prawo i Konstytucję? Czy pani ma świadomość co jest patriotyzmem, a co działaniem na szkodę własnego kraju? Czy wstydem wg. pani jest nagłaśnianie łamania prawa i Konstytucji w organizacji do której Polska należy i podpisywała świadomie i zgodnie z wolą polskiego narodu umowę stowarzyszeniową kiedy do niej przystępowała? I na koniec pytanie - jeśli pani zostałaby zgwałcona to wstydem dla pani byłoby złożenie zeznań, wskazanie sprawcy gwałtu i wniesienie o jego ukaranie? Może czymś niegodnym? Patriotyzm, droga pani polega również na umiejętności pomocy własnemu krajowi w sytuacji gdy obywatel widzi i jest przekonany, że ludzie nami rządzący wyrządzają krzywdę mojej ojczyźnie. Z taką sytuacją mamy dziś do czynienia, kiedy rządzący okazali się zdrajcami własnego narodu gwałcąc Konstytucję.
Dodane przez Pytanie retoryczne, w dniu 29.04.2016 r., godz. 21.10
Czy pana ktoś w dzieciństwie zgwałcił?
Dodane przez AntyBox, w dniu 30.04.2016 r., godz. 07.32
Panie Eychler, jutro 1majówka. To jest pańskie święto rodem z poprzedniej epoki. Powinien Pan ramię w ramię defilować z SLD i wszelkiej maści lewactwem na POchodzie towarzyszu. Dzieciom psuć Paradę Shumana 7maja tylko POtraficie towarzysze. Jestem zawiedziony waszą towarzyszu POstawą.
Dodane przez ola, w dniu 01.05.2016 r., godz. 09.22
dzisiaj Ruch Narodowy wyjdzie na ulice, aby protestować przeciwko udziałowi Polski w Unii Europejskiej - to już 12 lat - pomimo wcześniejszych protestów, głównie rolników, oni na tym skorzystali najwięcej, bo pieniędze poszły z ręki do ręki - tak było do tej pory, bo w tym roku "dobra zmiana" nie umie wypełnić wniosków o dopłaty unijne i rolnicy czekają...P.S. Parada Schumana! Dbałość o poprawność języka ojczystego to też patriotyzm
jedzie Eichler i Siwko pociągiem
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2016 r., godz. 09.52
Ejchler- mogę zapodac kawał? dawaj- Siwko, Siwko skocz po piwko, hahahahahha dobre. pod koniec podróży -Siwko- moge zapodać - dawaj- Eichler, Ejchler, Ty ch...
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2016 r., godz. 10.22
Dalej ola wychwala wejście do Unii Europejskie. Szkoda tylko że weszliśmy na "kolanach" i gdyby dalej rządziło PO PSL to już byśmy mogli się tylko "czołgać". Unia może zablokować dopłaty dla rolników, bo nici z wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców. Gdyby dalej rządziło PO PSL to za kilka lat polscy rolnicy byliby parobkami u zachodnich obszarników w Polsce.
Dodane przez olek, w dniu 01.05.2016 r., godz. 16.27
UE chce, żeby za każdego nieprzyjętego imigranta państwo płaciło ćwierć miliona euro. To ma być to partnerstwo wszystkich państw, ktoś narzuca swoją politykę imigracyjną pozostałym państwom. Schetyna i cała ta banda chce referendum pozostania w UE. Niech zbiera podpisy. Ja mu odpowiem co myślę o obecnym stanie UE. Niemcy nie chcą przepuścić wojsk amerykańskich przez swoje terytorium na manewry do Polski. A gdy będzie wojna z Rosją to Niemcy też będą sabotować pomoc dla nas? Protestujcie my was podsumujemy za donosy na Polskę i niedbałość o nasze bezpieczeństwo. Targowica pełną gębą. Parada Schumana, Schuman to się w grobie przekręca.
Dodane przez olek, w dniu 01.05.2016 r., godz. 16.30
Upublicznić jeszcze bardziej "listę wstydu". Widzimy efekty osłabiania Polski przez tych realizujących interesy innych w Polsce. W obronie żłoba, niektórzy zrobią bardzo dużo.
Dodane przez ola, w dniu 01.05.2016 r., godz. 20.12
Prezydent dzisiaj w Kaliszu:" za dobrze, z zaangażowaniem wykonywaną pracę, nalezy się godziwe wynagrodzenie" - swięte słowa, szkoda tylko, że to Niemcy tak robią, i nasi walą na ich rynek pracy, chociażby na zmywak
Dodane przez Kaliope, w dniu 01.05.2016 r., godz. 20.44
Wiesz ola, jesteś dla nas tu zbyt "Nowoczesna". Lewactwo tu nie znajduje jak widzisz poklasku. Rzuć te lizanie i wyjedź na saksy, może do jakiejś kancelarii w Niemczech :) Ściezki masz już przetarte :)
CZYŻBY BRAK
Dodane przez Wiktoria, w dniu 02.05.2016 r., godz. 10.58
seksu w długi weekend lub inne powody , braków może być przecież dużo! miały wpływ na porównanie o charakterze seksualnym do Ustawy Konstytucyjnej ? Dla mnie osobiście jest wręcz bluźnierstwo, niczym czytanie teksów chrześcijańskich bez oddania się tematowi z należytą powagą. Proponuję Harleckina lub Wisłocką wciąż aktualną. Mieszanka gwałtu i najważniejszej Ustawy w państwie o szczytnych, światowych tradycjach konstytucyjnch jest nie do przełknięcia i tak naprawdę kojarzy się właśnie z brakiem miłości, szacunku do ojczyzny.
Nic tak Polaków nie jednoczy jak "prezydent" A. Du...a
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.05.2016 r., godz. 10.19
Andrzej D. zwany w pewnych kręgach "prezydentem" został WYGWIZDANY na meczu Legia-Lech przez kibiców OBYDWU drużyn!!! Dodajmy - zwaśnionych drużyn. I w ten oto sposób ostatnia deska ratunku poszła na dno.
Dodane przez AntyBox, w dniu 03.05.2016 r., godz. 12.49
Fiu, fiu, fiu. Właśnie wygwizdałem Marka Eychleja :) Jest prawie ja prezydent fiu fiu
Bronisław Wildstein- Niezłomny, Wielki Polski Przedstawiciel Inteligencji.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 03.05.2016 r., godz. 13.32
W dniu dzisiejszym, 3 Maja, Prezydent Andrzej Duda odznaczył m.in. Bronisława Wildsteina najwyższym polskim odznaczeniem, orderem Orła Białego. Bronisław Wildstein będzie gościem spotkania zorganizowanego przez klub Gazety Polskiej w Wyszkowie, w dniu 5 maja (czwartek) o godzinie 18.00 w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie.Będzie można nabyć ostatnią książkę pana Bronisława. Zapraszam serdecznie. Oto co powiedział Prezydent Andrzej Duda o odznaczonym : "........Szanowny panie redaktorze, a przede wszystkim – człowieku niezłomny, wielki polski inteligencie. Ukazujący ten etos polskiej inteligencji przez te wszystkie lata. Człowieku niezłomny, nieustraszony, od wczesnej młodości, od studiów, od studenckiej walki o niepodległą i prawdziwie suwerenną Polskę. O Polskę zasad, o możliwość podtrzymywania polskiej tradycji w przestrzeni publicznej. Oficjalnie, a nie tylko poprzez podziemie. I zawsze głosicielu własnych przekonań, bez strachu, bez chodzenia na moralne kompromisy i gotowości do służby dla Polski, pomimo wcześniejszych prześladowań, a potem zmasowanej i wściekłej krytyki. Głosicielu prawdy i człowieku żądający prawdy i niezłomnie do nich dążący. Do prawdy o PRL-u i o tym jak ludzie się wtedy zachowywali. Dziękuję i proszę o jeszcze........" Bronisław Wildstein w imieniu odznaczonych powiedział :" .........Przypadł mi w udziale podwójny zaszczyt. Nie tylko zostałem odznaczony orderem Orła Białego, ale też mam możliwość wygłosić podziękowanie w imieniu wszystkich odznaczonych Pan prezydent już powiedział jak różnymi osobowościami, postaciami są dzisiejsi odznaczeni. Jest coś co łączy tak rożnie nasze działania. Jest to świadomość, perspektywa, ze nasze indywidualne poczynania odnajdują się w horyzoncie czegoś co nazywamy dobrem wspólnym i dzięki temu uzyskują dodatkowy sens i znaczenie. Jako ludzie jesteśmy członkami wspólnot. W tym największej do jakiej należymy, z którą utrzymujemy tożsamość - to narodowa wspólnota polska, wspólnota losu, która pozwala nam przekroczyć naszą doraźną, indywidualną tożsamość. Skoro ta wspólnota odznacza nas swoim najważniejszym odznaczeniem, to trudno sobie wyobrazić większą nagrodę. Ale jednocześnie nagrodę tę traktujemy jako zobowiązanie. Nasze doświadczenie podsuwa nam dość oczywistą prawdę, że nie ma momentu w życiu człowieka, w którym jest zabezpieczony przed zła decyzją. Ale świadomość, że działamy dla dobra szerszej zbiorowości i ograniczenia swojej roli pozwala te zagrożenia zminimalizować....." . :)
Dodane przez ola, w dniu 03.05.2016 r., godz. 15.05
zawsze coś, Kaliope - A.D. nie znalazł poklasku - do zobaczenia 7 maja 2016 roku, o godz. 13.00, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego
Do eychleja
Dodane przez Anonim, w dniu 03.05.2016 r., godz. 15.31
Zastanawiam się jak takie byle co jak on umie pisać na komputerze,,bo myślec i rozumieć to już nie jego dziedzina. Prostaku,jeżeli zachwycasz sie chamskim zachowaniem ludzi podobnych do ciebie ,ze wygwizdali,to napewno nie byli kibice tylko ustawka z twojego deptania demokracji. Na takie numery nikt mądry nie da sie zmanipulować. Twoje szczęście polega na tym,ze nie rozumiesz jaka jesteś sierota bez szans na poprawę.
Garść faktów o 3 maja i Targowicy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.05.2016 r., godz. 18.35
Inicjatorami "Targowicy" były 4 siły Kościół, Moskwa, magnateria ( oligarchia) oraz kręgi Katolicko-Patriotyczne wystraszone unowocześnianiem i zmianami w Polsce po wprowadzeniu Konstytucji 3-go Maja. Siedmiu biskupów i Prymas należeli do "Targowicy" byli to : 1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski 2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski, 3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć, 4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki, 5. bp. Łucki Adam Naruszewicz, 6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski, 7. bp. Inflancki Józef Kossakowski, 8. bp. Przemyski Michał Sierakowski, A całej tej antypolskiej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież Pius VI (listownie). tzw. Konfederacja Obojga Narodów. Później kolejny papież Powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od boga i należy ją uznawać. Watykan nałożył też ekskomunikę na wszystkich powstańców tak Listopadowych jak i Styczniowych oraz powstańców Kościuszkowskich, a nasz Papież Jan Paweł II tej ekskomuniki z nich nigdy nie zdjął więc w myśl nauki kościoła ci powstańcy do dziś smażą się w piekle. Kościuszko powiesił dwóch katolickich biskupów Ignacego Jakuba Massalskiego i Józefa Kossakowskiego podczas Insurekcji kościuszkowskiej. Prymas ukrył się w Moskwie, powieszono go tylko symbolicznie (jego portret na rynku w Warszawie). Teraz mamy to samo, kręgom "patriotyczno-katolickim" nie podoba się konstytucja a kościół w strachu o wpływy, majątki, fundusz kościelny i etaty w szkołach ich popiera. No to kto tu jest Targowicą?
Dodane przez Ja, w dniu 03.05.2016 r., godz. 20.06
Łączy ciebie Eychler z olą to, że żywicie się mainstreamowymi podpuchami, które już po kilku godzinach obracają się przeciwko ich autorom oraz wam. Jak z tym wygwizdaniem, które zdementowali sami kibice. Do czego was ta "dieta" doprowadzi? chyba tylko do wrzodów żołądka.
Przemówienie, które miażdży Nowoczesną Targowicę
Dodane przez Demos, w dniu 03.05.2016 r., godz. 20.58
Proszę wpisać w wyszukiwarkę: Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Dodane przez AntyBox, w dniu 03.05.2016 r., godz. 22.12
Niech się wstydzą Targowicy. Dzisiaj Targowica to cztery siłki zła. PO, Nowoczesna, KOD i PSL! Należy wyciągnąć nauki z przeszłości.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 03.05.2016 r., godz. 22.37
Twój koleżka, Rysiu. bratnia dusza, uważa, że nadal obowiązuje konstytucja z 3 Maja 1791 roku. Podobnie ty uważasz, że straszą starzy targowiczanie. Prawda może jest bardziej prozaiczna, jest konstytucja z 1997 roku i pojawili się chyba nowi targowiczanie. Dzisiejsze uroczyste wydarzenia utwierdzają, że ludzi dobrej woli jest więcej. Są radośni i uśmiechnięci. A dzisiejsze marsze KODowskie jako odreagowanie na uroczystości patriotyczne nowej władzy okazały się wielką żenadą, że nawet TVN nie chciał tego pokazywać. Dobrej zabawy 7 maja, bo im będzie was więcej tym nasz sukces większy.
Gajeski, wasz sukces już widać
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.05.2016 r., godz. 23.32
- szczególnie w postaci wygwizdujących "prezydenta" kibiców. A tak liczyłeś na nich, razem z Głowackim...coraz was mniej towarzyszu.
7 maja się zbliża
Dodane przez !, w dniu 04.05.2016 r., godz. 07.36
Zrzutka na wyjazd, czy szef wyszkowskiej PO funduje? Eychlej żółtą kamizelkę już ma, na balkonie. Niech nie zapomni też żółtych papierów czerwony towarzysz.
Niech Lis przyjdzie na mecz, to usłyszy, co to są gwizdy
Dodane przez I znowu wrzody żołądka, pupa od tego rośnie ola, w dniu 04.05.2016 r., godz. 07.53
...oczywiście, że nie gwizdałem na prezydenta, a na naszej trybunie było na tyle głośno, iż w ogóle nie słyszeliśmy tych gwizdów - mówi Radosław Majchrzak, prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. - Jest niemożliwe, żeby kibice w tydzień po pogrzebie Łupaszki gwizdali na prezydenta Dudę – stwierdza z kolei "Pawełek" z grupy Old Fashion Man Club, przedstawiający stanowisko kibiców Legii Warszawa. Kampanię wokół rzekomego wygwizdania prezydenta rozpoczął Tomasz Lis, który dotąd zwykł nazywać kibiców pieszczotliwe "kibolskim bydłem". "Na Pucharze Polski kibice zgodnie wygwizdali prezydenta Dudę. A jednak coś łączy Lecha i Legię" - napisał na Twitterze. "Niech Lis przyjdzie na mecz, to usłyszy, co to są gwizdy"
większość wie podobno ,że Ola pracuje w urzędzie miasta
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2016 r., godz. 09.24
ja nie wiem, ale jeżeli to prawda i nawołuje do spotkania 7 maja to już powinna być , powiem kulturalnie wyje...
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 04.05.2016 r., godz. 09.30
Śmieszysz, rozbawiasz. Prezydent jest na początku kadencji, rzadko bywał na Narodowym a kibice nie lubią VIPów. Natomiast Andrzej Duda był tam z obowiązku, wręczał Puchar Polski zwycięskiej drużynie. Zbigniew Boniek chce nadać pucharowi odpowiednią rangę, to nie wyszło przez kibiców Lecha, którzy nie dotrzymali porozumienia i rzucając racami w bramkarza przerwali widowisko. Jakby wyczytali "Marek Eychler szef KODu w Wyszkowie" to też dostałbyś porcję gwizdów i jeszcze racą po głowie, Mówiąc po sportowemu,Andrzej Duda to talent czystej wody, rozwija się bardzo dobrze i będzie wielką gwiazdą drużyny biało-czerwonej. To bardzo dobry transfer społeczeństwa polskiego.
Podpucha prawdę ci powie
Dodane przez wiktoria, w dniu 04.05.2016 r., godz. 09.54
Komentarze dotyczące Eychlera są zbyt osobiste. Wieje z nich chore, agresywne, prostackie chamstwo . Pisze je pewnie miejscowy/ a no ale przecież już stołeczny powiedzmy zawodowy , profesjonalny komentator. Skoro ktoś wymaga poziomu niech sam go zachowa w swych komentarzach i nie używa powyższych argumentów . Komentarz Eychlera na temat Targowicy zawiera wiele ciekawych, dla mnie niektórych nieznanych faktów historycznych. Trzeba mieć wiedzę ,żeby napisać taki tekst. Współczesne analogie podparte historią każdy ma do nich prawo ale nie kążdy umie je wysnuć. Jaki jest więc prawdziwy powód tych zadziwiających niby wysokich a przecież Niskich opinii? Wstyd i te jawne podpuchy o czym to świadczy ? Czyżby powtórka z rozrywki na temat tu ciśnie się tylko słowo - kretynów miejscowych czy już zamiejscowych.
Dyletanctwo tego lydera nie zna granic. Tak ma wyglądać ta "NowoczesnaPL", dziękuję. Ten pajac moim autorytetem nie jest i nie będzie.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 04.05.2016 r., godz. 10.46
Petru - "Nasza Konstytucja ma już 225 lat. Druga na świecie, pierwsza w Europie. Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się, by właśnie teraz przeszła przymusowy lifting. Wierzę, że mimo przejściowych „niedogodności” będzie nas chronić przez kolejne stulecia. A ewentualne zmiany będą dokonywane za zgodą Obywateli, a nie według chwilowych potrzeb rządu". Kiedy reszta "Nowoczesnych" się zorientowała, wpis został skorygowany. Co na to ola?
Wyższość Wielkiejnocy nad innymi Świętami
Dodane przez Aśka, w dniu 04.05.2016 r., godz. 11.31
temat seksu był i jest na topie!
Dodane przez Jest różnica!, w dniu 04.05.2016 r., godz. 14.05
Jak kibicom nie podobała sie POlityka, to śpiewali i pisali transparenty: "Donald matole, twój rząd obalą kibole". Za co ścigano ich przez służalczą POlitycznie prokurwaturę. Na narodowym ikt niczego podobnego nie śpiewał. Jest różnica?
do komentarza - Ola pracuje w Urzędzie a ja naprawdę wolę swoją mamę@
Dodane przez Darek, w dniu 04.05.2016 r., godz. 14.48
Nie ma co , wchodzimy już w etap komentarzy z dennym zdaniem niestety poniektórych - wysokiego typu. W powyżej przytoczonym komentarzu zamieszczone zostało słowo - maistre... (co to wogóle znaczy) . Etap podpuchy i dziwacznych określeń, dobrze ,że nie epitetów. Ha, ha naprawdę jakie to śmieszne . Zdaniem niektórych komentatorów podpuchy i wymyślne słownictwo jeśli nie wymyślone ( skąd my to znamy) gwarantują wysoko poziom, władzę nad innymi, są powodem do dumy. Każdy głupi już wie,że w niedzielę jest święto Z tego właśnie powodu nic na to już nie chcesz wymyśleć i poradzić . A potem się dziwią. Przerażająca głupota.
Drodzy mieszkańcy - co to wszystko ma wspólnego z
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2016 r., godz. 15.05
treścią powyższych artykułów ?!
Grzegorzu Gajewski
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.05.2016 r., godz. 15.29
Mówiąc po sportowemu - jesteś pisowskim talentem czystej wody, rozwijasz się by zostać wielką gwiazdą drużyny, która chwilowo i przez pomyłkę doszła do władzy. Oto przykłady - człowiek nazwiskiem A. Duda nie jest na początku swojej kadencji lecz na jej końcu (zgodnie z jego zapowiedzią z kampanii ustąpi ze stanowiska jeśli w pierwszym roku nie obniży wieku emerytalnego i nie podniesie do 8 tys. kwoty wolnej od podatku). Mam nadzieję, że jest to człowiek honorowy, a jeśli nie jest to mu to przypomnimy i wyegzekwujemy , zostało już niewiele dni, rok właśnie zaraz mija. Piszesz o nadaniu Orderu Orła Białego Bronisławowi Wildsteinowi, a jednocześnie nazywasz polską opozycję Targowicą. Gdzie tu logika Grzegorzu? Gdybyś choć odrobinę znał historię wiedziałbyś, że właśnie ten order nadawano również największym zdrajcom, a w szczególności właśnie targowiczanom - biskupom Massalskiemu i Kossakowskiemu, powieszonym przez Kościuszkę za zdradę państwa. Więc jakby niema się tu czym chwalić, analogii za to jest nazbyt wiele. Oni wówczas, tak jak wy dziś również siebie samych nazywali - kręgami katolicko-patriotycznymi, a obłudę waszą widać jeszcze mocniej niż ichnią w XVIII w.
Dodane przez targowica - reaktywacja., w dniu 04.05.2016 r., godz. 15.52
Powiedz Eychlej dlaczego europoseł tłumaczył się w NW z tego , że poparł rezolucje przeciwko Polsce i znalazł się na "liście hańby"? Ty jesteś w tej samej drużynie, po ciemnej stronie mocy.
ola, Ejchler POd ASP demonstrować, PiS bierze się za aferzystów, trzeba bagna bronić!
Dodane przez Bagno w warszawskiej ASP, w dniu 04.05.2016 r., godz. 16.58
ASP w Warszawie - bagno sprzyjające poprzedniej władzy!...Wątpliwości komisji wzbudziły m.in. również przewody doktorskie rysownika Andrzeja Dudzińskiego oraz fotografika Tomasza Tomaszewskiego. Z kontroli wynikło, że Tomaszewski miał w dwa lata zrobić licencjat, zdobyć tytuł magistra i otworzyć przewód doktorski.
Dodane przez Ej, w dniu 04.05.2016 r., godz. 17.09
Kim jest ten marek ejchler. bo pisze o czyms o czym nie ma pojecia, nie byl, nie widzial, nie slyszal a sie wypowiada.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 04.05.2016 r., godz. 20.14
Ścierojady, słyszeliście już o zdemaskowaniu prymitywnej manipulacji Polsatu z wygwizdaniem Prezydenta Andrzeja Dudę. Jak wy ścierojady łakniecie takiego g.... Smacznego ścierojady.
Dodane przez ..., w dniu 04.05.2016 r., godz. 20.53
To taki żałosny pajacyk na sznurkach, na którego nawet własna rodzina w wyborach nie zagłosowała. Taki mało śmieszny, sprzedajny trol internetowy, z którego wszyscy się śmieją, ale ponieważ dostaje kasę za wpisy pod artykulikami to produkuje te żałosne kopiowane wypociny. Ogólnie to nie ma czym się przejmować, w każdej wsi był taki jeden...
POsprzątamy
Dodane przez Dobra zmiana, w dniu 04.05.2016 r., godz. 20.58
Krystyna Janda pożaliła się w Gazecie Wyborczej, że dostała zaledwie 10 procent wnioskowanej dotacji na swoje dwa warszawskie teatry. Chciała 1, 5 miliona złotych, a wicepremier Piotr Gliński dał jej tylko 150 tysięcy. Minister kultury wyjaśnia na czym polega problem i odpowiada na zarzuty aktorki. - Nie oceniam na ogół poziomu artystycznego teatrów – choć teatr pani Jandy ma uznaną renomę. Natomiast nie jestem przekonany, czy system, w którym ktoś zakłada prywatny teatr i opiera go w dużej mierze na środkach publicznych, jest systemem właściwym – a jeśli tak, to w takim razie i inne prywatne instytucje powinny mieć równy dostęp do środków publicznych
Do G. Gajewskiego i reszty
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.05.2016 r., godz. 21.30
A więc jak sam widzisz termin Targowica pasuje do was jak ulał, nic dodać, nic ująć. Ale nie martw się, mam pewien pomysł jak z tego wybrnąć. Otóż nie kto inny jak wy właśnie macie ogromne doświadczenie w zmienianiu faktów i pojęć, w odwracaniu kota ogonem szczególnie jeśli idzie o historię. Skoro z bandyty Łupaszki, na którym ciążą zbrodnie przeciw ludności cywilnej (zabijanie litewskich kobiet i dzieci, również w kołyskach) potrafiliście zrobić bohatera, a z Wałęsy - zdrajcę, to dla was żaden problem ogłosić, że Targowica była dziełem patriotów. Wasz elektorat (nie będę tu cytował klasyka) i tak w to uwierzy. A jak jeszcze sam Rydzyk w Radiu to ogłosi to hohoho, prawda najprawdziwsza będzie, twoja i najtwojsza.
Uwaga, Uwaga, Uwaga!!!
Dodane przez KOD, w dniu 04.05.2016 r., godz. 21.50
ola z urzędu i Eychler z KODu-Smrodu zapowiedzieli swój udział w jutrzejszym (czwartek) spotkaniu z Bronisławem Wildstainem w wyszkowskiej bibliotece!!! A
Tak jest , bagna należy bronić ale z jakiego powodu, kto to wie?
Dodane przez Eugeniusz, w dniu 05.05.2016 r., godz. 09.40
Czy to się aby da tak bez lipy, tak w dwa lata i licencjat i magistrat i przewód doktorski też stworzyć . Czy to aby jest też na odpowiednim już nikt przecież nie wymaga wysokim ale chociaż przyzwoitym poziomie naukowym? Z której strony to ugryźć , żeby później w pseudonaukowy, pyszny sposób nie traktować normalnych obywateli?
Na żadne spotkania z gówniarzami nie chodzę
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.05.2016 r., godz. 10.17
Oto właśnie wasze (płatnych pisowskich troli) metody. Podać kłamstwo, a potem pisać, że nie przyszedł bo... i tu cała litania chorego psychicznie fanatyka.
Proszę o przybliżenie w kolejnym wydaniu
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2016 r., godz. 10.24
wersji elektronicznej Wyszkowiaka osoby pana M. Eychlera, który zapowiedział swój udział na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Aż się wierzyć nie chce ,że człowiek, którego komentarze reprezentują dużą wiedzę zarówno historyczną jak i w odniesieniu do czasów współczesnych jest tak sponiewierany przez miejscowych komentatorów. W tak prostacki sposób ( jechanie po bandzie - typu, wyśmianie, osobiste odniesienia) niszczy się ludzi. Merytoryczna dyskusja jest podstawą na temat , nie jakieś przycinko - ścinki z zakamuflowanej bocznej ulicy. E,!
Dodane przez Jurry, w dniu 05.05.2016 r., godz. 10.32
Ejchler przyjdzie na spotkanie z Wildstajnem, nie wierzę, bo uważam go za trolla za komputera. Założę się, że jeszcze do południa stchórzy i niby wypadnie mu pilny wyjazd do Niemiec, gdzie przecież często bywa.
Dodane przez J, w dniu 05.05.2016 r., godz. 10.34
Przepraszam, a w sobotę gdzie w Wyszkowie jest zbiórka na wyjazd do Warszawy na manifestację Targowiczan?
Trzeba mieć na uwadze,że
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2016 r., godz. 10.42
temat artykułów Judyty znikł w nawale komentarzy o innej treści.
Minister finansów dba o nasze interesy. :)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 05.05.2016 r., godz. 13.04
- Dostałem pismo od ministra finansów, w którym poproszono mnie żebym nie wypowiadał się do 13 maja. Wtedy agencja ratingowa „Moody’s” opublikuje raport wiarygodności kredytowej Polski, a moje słowa, według ministra, mogą na niego wpłynąć – mówił prof. Rzepliński.
Kłopoty KOD - celebrytów - ćpunów
Dodane przez KOD, w dniu 05.05.2016 r., godz. 13.04
Dziesiątki warszawskich celebrytów czeka wezwanie do prokuratury - narkotykowy skandal zatacza coraz szersze kręgi. Już dwóch usłyszało zarzuty, a śledczy mają informacje, że w aferze może być umoczonych nawet 300 osób o znanych nazwiskach. Afera wybuchła pod koniec kwietnia, gdy funkcjonariusze CBŚ zatrzymali w Warszawie 48-letniego Cezarego P. Mężczyzna natychmiast został nazwany "dilerem celebrytów", bo sprzedawał kokainę ludziom z pierwszych stron gazet. Ludzi chętnie manifestujących na wiecach KOD-ORMO. 7 maja będą mięli kolejną okazję zaistnieć.
Do Anonima z 10.24
Dodane przez Herek, w dniu 05.05.2016 r., godz. 14.43
Ubolewasz,ze Eychlej nie jest doceniany. Może wiedzę historyczna to on ma,ale kultury i poszanowania innych nie ma. Komentarze które pisze za srebrniki są porażająco chamskie,prostackie i kłamliwe. Obraza osobę Prezydenta jak tez inne osoby normalne i samodzielnie myślące. Takie typy jak on i ola nazwałbym wyrzutkami społeczeństwa i eliminował ich .Skoro stajesz w obronie jego chamstwa,to mogę ci tylko współczuć tego co lubisz.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta