Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiOkiem rzuciłam

(Zam: 20.04.2016 r., godz. 12.50)

Ot, takie moje wiosenne, smutne obserwacje: jesteśmy zazdrośni, nic nam się nie podoba, niczego nie lubimy, tylko siebie, wszystko krytykujemy. Ot taka nasza natura…

O zazdrości…
W ubiegłym tygodniu w gazetach ukazała informacja, że pani Joanna Bala z wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości została powołana na stanowisko dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie. Na stronie „Nowego Wyszkowiaka” internauci na panią Joannę wylali wiadro pomyj. Pod artykułem pojawiły się komentarze, które początkowo chciałam zacytować, po czym stwierdziłam, że tak naprawdę nie należy ich przytaczać. Jak większość mieszkańców powiatu wyszkowskiego nie znam pani Joanny. W trakcie kampanii wyborczych najpierw do sejmiku, potem do sejmu i senatu na łamach lokalnych gazet można było przeczytać co nieco o pani Joannie. Skoro pani Bali nie znam, to nie jestem w stanie stwierdzić, czy podoła, czy też nie obowiązkom, jakie ciążą na dyrektorze KRUS-u. Czytając komentarze pomyślałam, że zapewne większość komentujących również nie zna pani Joanny, nigdy z nią nie rozmawiało, nigdy z nią nie pracowało, nie wie co potrafi, na czym się zna, a na czym nie. Mimo to, większość komentujących z sobie tylko znanych powodów postanowiła powiedzieć co o niej myśli. Zastanawiałam się, z jakich powodów ludzie postanowili jej dokopać. Zapewne jednym z powodów jest zazdrość, bo jak to jest możliwie, że jej się udało, a nam nie? Kolejnym powodem może być jej przynależność partyjna. Samo to, że jest aktywną działaczką PiS powoduje, że przez przeciwników PiS jest nielubiana. Czytając komentarze pomyślałam, że większość z nas nie potrafi, a może nie chce cieszyć się z czyjegoś sukcesu. Zastanawiam się, ilu komentujących, wśród których być może są dyrektorzy, samorządowcy, kierownicy i specjaliści wyższego szczebla ukończyło w trybie dziennym (czyli stacjonarnym) prestiżową wyższą uczelnię? Ilu z nich biegle zna języki obce? Jak wielu komentujących zapracowało na awans, a ilu z nich ten awans po prostu się trafił, być może z partyjnego nadania?

O dekomunizacji…
W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Ustawa dekomunizacyjna: jakie nazwy znikną?”. Pomimo iż od 27 lat nie ma już PRL-u, w wielu miejscach w kraju w dalszym ciągu w oczy kłują nazwy ulic, skwerów, rond związane z poprzednim systemem. W ciągu roku samorządy mają usunąć nazwy upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub go propagujące. Gazeta napisała „Mamy jeszcze ulice np. Bojowników o Wolność i Demokrację (os. Ogródki) czy Gwardii Ludowej (os. Młodych). Nie powiodła się podjęta wiele lat temu próba zmiany nazwy ul. Hanki Sawickiej (os. Zapole). (…) Burmistrz liczy, że ustawa będzie jednoznacznie określała, jakie nazwy i obiekty z mocy nowych przepisów powinny zniknąć”.
Jesteśmy sentymentalni, czy leniwi i dlatego nie potrafimy rozstać się z nazwami ulic, których nazwy przez lata wbiły się w nasze głowy? Pod artykułem na stronie internetowej ukazał się komentarz, pod którym chętnie się podpisuję „Czy naprawdę potrzeba aż ustawy, żeby w końcu pozmieniać nazwy w Wyszkowie. Przecież mogli i mogą o tym zdecydować radni miejscy”.

Muzycznie…
Już w czerwcu fanów disco polo czeka nie lada atrakcja. Gmina Wyszków organizuje Galę Muzyki Disco („Wyszkowiak” artykuł „Gala Muzyki Disco 18 czerwca”), w trakcie której będzie można popląsać w rytm muzyki takich gwiazd jak zespoły: Mig, Power Play, Jorrgus, Gesek, Marioo, E-Maill. Fanką muzyki disco polo nie jestem i nie wiem, czy podane zespoły to faktycznie gwiazdy, czy też raczej wątpliwej jakości gwiazdeczki. Muzyki disco polo nie słucham, ale uważam, że na każdej szanującej się imprezce musimy chociaż raz zatańczyć discopolowy kawałek.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Disco Polo
Dodane przez knom, w dniu 20.04.2016 r., godz. 19.22
Gala- nazwa szumna. Organizatorzy postanowili wypromować Wyszków na tym gatunku muzyki? W której TV ta Gala będzie transmitowana? Chyba nie wykręcą się Świtalskim.
Dodane przez ic, w dniu 20.04.2016 r., godz. 19.59
Bojowników o Wolność i Demokrację to nazwa ponadczasowa. Co z nią nie tak?
Dodane przez ola, w dniu 21.04.2016 r., godz. 10.21
Droga Judytko, jak nie wiesz skąd spirala nienawiści, do często nieznanych osób, udaj się pod znany adres w Warszawie a dowiesz się u źródeł jak to się robi i dlaczego - a na co dzień jest instrukcja w mediach narodowych i tak się infantylnie nie "dziwuj", bo aż nie przystoi taka niewiedza dziennikarce...do której zresztą sama, we wszystkich trzech tematach, się przyznajesz
Dodane przez Kaśka, w dniu 21.04.2016 r., godz. 10.49
Oli polecam "przemysł poigardy" I i II część. Miłej lektury.
Dodane przez Partyjne nadania, w dniu 21.04.2016 r., godz. 11.41
Jedna pani z ARMiR, koleżanka partyjna A. Mroza znająca się przecież na rolnictwie, po zwolnieniu razem z dotychczasowym kierownikiem doskonale odnalazła się w powiatowym budownictwie. Można panie Mróz?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.04.2016 r., godz. 11.47
Olu jednak twój adres jak i nazwisko jest ogromną tajemnicą, także nici z informacji z kąd tyle jadu i nienawiści.
Dodane przez WIKTORIA, w dniu 21.04.2016 r., godz. 13.50
DUŻY ROZKROK W KOMENTARZACH!
Dodane przez Wiesel, w dniu 21.04.2016 r., godz. 14.27
Co za obrzydla baba jest ta ola,nie tylko manipulantka na zlecenie,ale tez wyrafinowana,bez czci .ile w tej babie jadu,glupoty,a klamstwem smierdzi na odleglosc. Pomyslec ,ze takie pomiotlo moze pracowac w Urzedzie. Zmien prace na podrzedny targ,a tam swoim kretactwem,uroda i pyskowka napewno zaistniesz.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.04.2016 r., godz. 20.36
Celne spostrzeżenia Judyty w sprawie pani Joanny Bali i prymitywnego oczerniania jej przez niektórych internautów. Gratuluję Judycie, że dobrze wstrzeliła się w ważny temat. Pani Joannie natomiast życzę wszystkiego najlepszego na nowych ścieżkach zawodowych.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 22.04.2016 r., godz. 01.30
Joannie Bali, która zajęła stanowisko dyrektora mazowieckiego KRUS życzę także wszystkiego najlepszego. Natomiast nie popieram w pełni postępowania władzy, centralnej i samorządowej, która obsadza ważne stanowiska osobami niekompetentnymi lub nie mającymi pojęcia o zarządzaniu, lub nie potrafiącymi kierować zespołami ludzi i podejmować decyzje. Należy zwalniać partyjniaków poprzedniej władzy jeśli dostali stanowiska po linii partyjnej, niezależnie czy są dobrzy czy są źli. Tak dzieje się także w USA gdy zmienia się ekipa w Białym Domu. Ale zastępować należy osobami kompetentnymi, osobami merytorycznymi z zaplecza partii lub dobrymi organizatorami struktur terenowych. W pozostałych przypadkach należy organizować otwarte konkursy na stanowiska lub wyszukiwać bezpartyjnych fachowców, takich "perełek" jak np. minister cyfryzacji, Anna Streżyńska czy Mateusz Morawiecki. Należy także brać pod uwagę, że osoby z służby cywilnej, te najbardziej kompetentne, powinny mieć jasną ścieżkę awansu zawodowego. Polityczni spadochroniarze powinni o tym pamiętać. Chciałbym też zwrócić uwagę także na inną rzecz. Nie da się ukryć, że agresywny, wyniszczający spór wokół TK, jeśli będzie się przeciągał, będzie miał wpływ na sprawy gospodarcze, plan Morawieckiego itp. Zawirowania w sferze prawnej, podwójne stosowanie prawa, wpłyną na (nie)podejmowanie decyzji przez biznes prywatny, polski i zagraniczny, w sprawie długoterminowych inwestycji. Rząd PiS, jak niektórzy oceniają, na tym nie zyskuje. Niestety nie ma partnera w opozycji, z którym można w tej sprawie dojść do wspólnych wniosków i dokonać zmian ustawowych a w niektórych sprawach do zmiany konstytucji. Nie mam wątpliwości, że przeważająca przyczyna konfliktu leży po stronie opozycji PO-Nowoczesna-PSL- KOD, a twarde stanowiska obu stron nie zmienią się do grudnia. Szkoda Polski.
Dodane przez Bożena, w dniu 22.04.2016 r., godz. 07.43
Wszystko na forum resortowej gazetki, z którą wdał się w romans pan święty Franciszek. Swój do swojego ciągnie, a widać, że jak trzeba to i dokopać można komu się należy. Wiadomo, że Joanna stołek zawdzięcza nie jemu a Czartoryskiemu, który nie bardzo leży naszym lokalnym, pisowskim graczom. Stąd chyba ta zawiść. Dodając nienawiść miejscowej opozycji politycznej do wszystkiego co z PiS związane, wyszło wyszkowskie bagienko.
Dodane przez obywatel, w dniu 22.04.2016 r., godz. 11.57
Dlaczego NW nie wrzucił felietonu europosła Kalinowskiego na stronę internetową ? Pewnie boi się, że aktywni prawicowi komentatorzy, rozłożą na czynniki pierwsze propagandę europosła Kalinowskiego, który głosował za rezolucją w sprawie Polski albo boją się, że M. Eychler nazwie go swoim przyjacielem.
Dodane przez KOD, w dniu 22.04.2016 r., godz. 21.12
"Czy naprawdę potrzeba aż ustawy, żeby w końcu pozmieniać nazwy w Wyszkowie. Przecież mogli i mogą o tym zdecydować radni miejscy" - ale nasi radni miejscy i wiejscy to w przewadze "Bojownicy o Wolność i Demokrację"
do koryta dobra zmiano
Dodane przez ela, w dniu 22.04.2016 r., godz. 21.28
Panie Gajewski, w taki sposób w jaki Pani Bala dostała intratne stanowisko w taki straci. Super macie fachowców
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 25.04.2016 r., godz. 12.57
W pierwszej kolejności chciałem podziękować naczelnikowi Michałowi Szewczykowi, który "poprawił " drogę , ul. Dobrej Wróżki w Rybienku Nowym jak również na części ul. Św. Mikołaja. Można zareagować i podjąć działanie - można. Akurat naczelnik jest z "konkursu" . Niektórzy mi zarzucają, że mówię o drogach na Rybienku Nowym ale obecny Burmistrz Nowosielski, w ciągu 14 lat jego rządzenia, wybudował na Rybienku Nowym, 0,5 km asfaltówki na ul. Handlowej, ,2 km drogi z kostki betonowej na ul. Dobrej i krótką ulicę Orzechową po drugiej stronie ul. Serockiej.To trochę kompromitujące. Przejeżdżam drogą do Pułtuska i widzę jak budują drogę na końcu gminy, w Łosinnym ale można byłoby także coś zrobić bliżej np. u nas dokończyć ul. Dobrą i przymierzyć się do ulicy Dobrej Wróżki, na odc. od ronda do ul. Św. Mikołaja. Widać, że ta droga jest coraz mocniej wykorzystywana i konserwacja w obecnej formie, będzie coraz więcej kosztowała. A co z ulicą Św. Mikołaja, która jest w całości zabudowana.
Dodane przez Stokłosy, w dniu 25.04.2016 r., godz. 14.16
Najważniejsze, że burmistrz kombinuje drogę w polu pod swój nowy dom. A może by tak odczekał chociaż średni czas, który inni muszą czekać na drogi pod swoimi domami.
o Bali
Dodane przez Dobiesław, w dniu 25.04.2016 r., godz. 20.27
Mam znajomą w KRUS Warszawa, niestety wszyscy mówią ,że awans P.Bali to polityczna wtyka, z dnia na dzień zwolniono kompetentnego dyrektora a zatrudnili politycznego faworyta ,którym łatwo sterować. na pewno nie jest to kompetentna osoba, bo nie miała gdzie tych kompetencji zdobyć ( praca w starostwie to większość urlopy macierzyńskie). Do starostwa ,tez nie dostała się z ulicy tylko z poparcia PIS............Myślę ,że Ci ,którzy startowali w konkursach na różne stanowiska wiedzą ile wymaga to kompetencji i nie łatwo objąć wyższe stanowiska państwowe z ulicy ,trzeba być naprawdę dobrym, albo druga droga ,którą poszła P.Bala po linii partii albo znajomości. Jak ma wyglądać nasz kraj i gospodarka, skoro obsadzamy ważne stanowiska przypadkowymi ludźmi bez zielone pojęcia. Czasy figurantów już u nas były
Dodane przez Anonim, w dniu 26.04.2016 r., godz. 18.39
Na piosenkach disco polo jak i układach tanecznych dobrze się wychodzi. Impreza z pewnością przyczyni się do promocji tego rodzaju rytmów.
Do Dobiesława
Dodane przez Nowy, w dniu 27.04.2016 r., godz. 10.38
Pani Bala w starostwie pracowała 9 lat i tylko 2 była naurlopie macierzyńskim
Dodane przez Piggi, w dniu 27.04.2016 r., godz. 11.22
Dużo osób nie preferuję tego rodzaju muzyki dlaczego Urząd Gminy wybrał disco polo?
Dodane przez Asia, w dniu 27.04.2016 r., godz. 11.36
Kto preferuje, ten zapłaci. Impreza jest biletowana z tego co podają.
Do Asi
Dodane przez rockendrollowiec, w dniu 27.04.2016 r., godz. 11.56
rozchodzi się o wybór, za inne też by zapłacili może nawet więcej !
Dodane przez Rockendrolowiec, w dniu 27.04.2016 r., godz. 12.06
rozchodzi się o wybór. Gala, koncert z innym typem muzyki też z całą pewnością byłaby opłacalna a może bardziej. Osobiście też nie słucham disco polo.
pani bala
Dodane przez anonimowe, w dniu 20.01.2017 r., godz. 17.59
Czy ładnie tak samej się chwalić? Największym osiągnięciem tej pani jest najpewniej szybka wymiana kierowników placówek terenowych KRUS, a o to przecież w tym wszystkim chodzi!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta