Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Zwycięstwo w Łomiankach

(Zam: 13.04.2016 r., godz. 11.42)

Bug Wyszków pokonał KS Łomianki 2:0, w spotkaniu 21. kolejki rozgrywek mazowieckiej IV ligi. Wygrana cieszy tym bardziej, że podopieczni trenera Salamona od 31. minuty grali w dziesięciu.

Spotkanie KS Łomianki – Bug Wyszków zostało rozegrane w sobotę 2 kwietnia na boisku rywala. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Zespół z podwarszawskiej miejscowości był wyżej notowany w tabeli, w dodatku w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe silne rezerwy Wisły Płock. Dodatkowym atutem rywali było własne boisko. Za Bugiem stała natomiast dobra dyspozycja w trzech pierwszych spotkaniach rundy wiosennej (zwycięstwa z Czarnymi Węgrów i Naprzodem Skórzec oraz porażka po dobrym meczu z MKS-em Przasnysz).
Pierwsze pół godziny gry upłynęło pod znakiem wyrównanej walki, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. W tym czasie rywale oddali kilka niecelnych strzałów na wyszkowską bramkę, z naszej strony, uderzeniem z ostrego kąta odpowiedział Ernest Dobkowski (piłkę „na raty” złapał bramkarz). Na kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy, Mateusz Maciak nieumyślnie zablokował piłkę ręką, za co został ukarany swoją drugą w tym meczu żółtą, a chwilę później czerwoną kartką. W rezultacie wyszkowian czekała ponad godzina gry w osłabieniu, co nie wróżyło dobrze. Na szczęście piłkarze trenera Salamona nie załamali się i nadal odważnie atakowali. W jednej z akcji pod bramką KS-u, Dobkowski był nieprzepisowo zatrzymywany przez jednego z rywali w polu karnym, za co sędzia podyktował „jedenastkę”. Rzut karny pewnie wykorzystał Aron Majczyna i to Bug nieoczekiwanie prowadził 1:0. Jeszcze przed przerwą rywale kilkukrotnie zagrozili bramce Krzysztofa Golenia, jednak wyszkowski golkiper oraz osłabiona brakiem Maciaka defensywa zdołała zażegnać wszystkie niebezpieczeństwa.
Na początku drugiej odsłony napastnik Łomianek zmarnował najlepszą okazję do wyrównania, nie trafiając w sytuacji sam na sam. Od tego momentu rywale nie zagrozili poważnie bramce Bugu. Miejscowi mieli co prawda zdecydowaną przewagę, jednak wyszkowianie w dobrym stylu neutralizowali ich ofensywne zakusy. Nastawiony na grę z kontry Bug kąsał co jakiś czas przeciwników szybkimi akcjami na skrzydłach, jednak z nich również niewiele wynikało. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania rywale popełnili jednak fatalny błąd. Maciej Bala, który niewiele wcześniej pojawił się na boisku, przeciął zmierzające do bramkarza Łomianek podanie i po długim, samotnym rajdzie wpakował futbolówkę do pustej bramki. Tym samym młody pomocnik ustalił wynik spotkania na 2:0.
KS Łomianki – Bug Wyszków 0:2 (0:1)
Bramki dla Bugu: A. Majczyna (k), M. Bala.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – Ł. Damętko, A. Wróbel, M. Maciak, K. Kaput – Ł. Wolf, A. Majczyna, B. Salamon, E. Dobkowski – J. Rejnuś, Ł. Kowalczyk.
W drugiej połowie zagrali również: Maciej Bala, Łukasz Kamiński.
W najbliższym spotkaniu Bug zmierzy się z rezerwami Wisły Płock. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 9 kwietnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Początek spotkania o godz. 11.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!