Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 06.04.2016 r., godz. 13.28)

Nastała wiosna. Czas najwyższy zimowe kapoty i ciężkie buty schować na dnie szafy i odkurzyć lżejsze kurteczki i buciki na cienkiej podeszwie. Cieszę się, że coraz częściej pojawia się słońce, a dni robią się coraz dłuższe. Co prawda w dalszym ciągu brakuje mi energii, ale jest szansa, że wkrótce i ona się u mnie pojawi.

Już od dawna wiemy, że w Wyszkowie panuje prawdziwy kolorystyczny miszmasz na domach, domkach, blokach i państwowych urzędach. Co i raz na forach internetowych toczą się dyskusje, w jaki sposób i czy w ogóle można zapanować nad tym kolorystycznym bałaganem, jaki panuje w naszym mieście. Od dawna wyjątkową fantazją w malowaniu swoich bloków wykazuje się Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość”. Tym razem nie mniejszą fantazją wykazał się powiat. Tuż obok Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie budowane są domki dla dzieci, których mają zamieszkać podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach. Domki już stoją, więc nie ma co dyskutować, czy to odpowiednie miejsce dla tego typu inwestycji. Dwa dni temu jechałam ulicą Dworcową i oczom mym ukazał się niezwykły widok – dwa niewielkie domki ozdabiane są kolorami, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Zastanawiam się, kto zatwierdził tak koszmarny, żółciutki kolor. Pomimo, iż święta Wielkiej Nocy mamy już za sobą, mam wrażenie, że budynki wyglądają jak wielkanocne pisanki lub żółte, małe kurczaczki. Różnica jest jednak taka, że kurczaczki wyrastają ze swojej żółtości, zaś domki w takich barwach pozostaną na lata…

***

Minął czas, gdy zachłyśnięci tym wszystkim co zachodnie, odstawiliśmy na bok wszystko to, co nasze rodzime – polskie. Coraz częściej sięgamy po nasze wędliny, nabiał, słodycze, środki czystości. Coraz częściej wczytujemy się w etykiety na opakowaniach i staramy się wybierać to, co wytworzył nasz rodzimy przemysł. Już od pewnego czasu staram się zwracać uwagę na to, co kupuję. Staram się wybierać produkty polskie, być może czasem odrobinę droższe, ale moim zdaniem, dużo lepsze. Dlatego też ucieszyłam się, gdy w „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Kupuj polskie produkty”. Akcję promującą kupowanie polskich produktów w ubiegłym roku przeprowadziła Młodzież Wszechpolska z Wyszkowa. Wspomniał o niej w swoim felietonie pan Marek Głowacki. „Zasada jest prosta i oczywista – jeżeli będziemy kupować polskie produkty, to wspieramy polską przedsiębiorczość. Jednak młodzież rozdająca ulotki przed wyszkowskim, ale jednak niemieckim Kauflandem została przez polską obsługę tego sklepu przepędzona. (…) Jestem przekonany, że obsługa Kauflandu mogła zachować się przyzwoicie, ale gdzieś tam zabrakło wyobraźni” („Wyszkowiak” nr 36/2015 felieton „Volkswagn, das Auto”). Promocja polskich produktów powinna ruszyć na szerszą skalę. Warto poświęcić trochę czasu na poszperanie w Internecie, by dowiedzieć się jakie polskie produkty warto kupować, zwłaszcza że jak na talerzu pani Justyna podała nam strony, na których znajdziemy katalogi krajowych marek (www.kupujepolskieprodukty.pl, www.590powodow.pl, wspieramrozwoj.pl, www.patriotyzmekonomiczny.pl).

***

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Kościuszki. Jak napisał „Wyszkowiak” „To jedno z ważniejszych przedsięwzięć realizowanych w tym roku w Wyszkowie”. Teraz w jednym ciągu, na jednej ulicy mamy dwie duże inwestycje – przebudowę wiaduktu i przebudowę ul. Kościuszki. Cieszę się, że walący się wiadukt zniknie z naszego krajobrazu, a na ulicy Kościuszki kierowców przestaną straszyć wszechobecne dziury, ale… Zakorkowany Wyszków z dnia na dzień staje się coraz bardziej nieprzejezdny, a wielgachne tiry ani myślą omijać nasze miasto. Ponieważ mam naturę marudy pomyślałam, że być może tylko dla mnie ta inwestycja jest mocno uciążliwa. Delikatnie się ucieszyłam, gdy na stronie internetowej „Wyszkowiaka” pod artykułem „Ulica Kościuszki w przebudowie” pokazały się m. in. takie komentarze „Remont Kościuszki nie zastąpi straconej przez Nowosielskiego małej obwodnicy, ale przynajmniej poprawi się estetyka tej ulicy. Miasto zyska”, „Ja wolałbym żeby TIR-y nie jeździły po centrum miasta. Zapobiec miała temu niedokończona mała obwodnica”, „Dlaczego nikt nie pomyślał o zakazie ruchu tranzytowego dla TIRów na czas remontu??? Przecież teraz nie da się przejechać przez miasto!!!”. Zmotoryzowanym mieszkańcom Wyszkowa życzę dużo cierpliwości podczas przemieszczania się po naszym mieście.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Drogowskaz, w dniu 06.04.2016 r., godz. 14.08
Gdyby wiadukt się walił, byłby zamknięty dla ruchu.
Dodane przez ola, w dniu 06.04.2016 r., godz. 19.22
Mamy miszmasz architektury, bez sensu jest teraz narzucać tej mozaice urzędowy kolor. Pod tym pojęciem rozumiem karminowo-gołębiowy (kolor, którego nikt nie potrafi dwa razy powtórzyć). Zresztą nikt nie pozwoli sobie na swoim prywatnym terenie narzucić urzędniczej wizji.
Będzie ciepło w KOD
Dodane przez AntyBox, w dniu 06.04.2016 r., godz. 19.41
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy wpisami na portalu społecznościowym po wypadku prezydenckiej limuzyny w marcu. Chodzi o obraźliwe komentarze pod adresem prezydenta Dudy zamieszczone m.in. na facebookowym profilu Komitetu Obrony Demokracji. Autorzy wpisów mieli życzyć prezydentowi śmierci i wyrażać niezadowolenie, że nie ucierpiał on w wypadku. Eychler dorzucił do hejtu swoje 3 grosze?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.04.2016 r., godz. 19.57
Jak urzędnicza wizja to coś w rodzaju gustu urzędnika, to ja dziękuję za taki Wyszków.
Dodane przez nowy mieskzaniec, w dniu 06.04.2016 r., godz. 20.53
Witam Państwa, rzadko czytam te wpisy, nie mniej jednak w cyklu "okiem rzuciłam" macie Państwo Wyszkowiacy bardzo subiektywne i STRONNICZE spojrzenie na swoje miasto :)
Dodane przez Kaliope, w dniu 06.04.2016 r., godz. 21.24
O to właśnie chodzi. Warto poznać inny, subiektywny punkt widzenia. Różniący się tu od retoryki rodem z Gazety Wyborczej, której tu nie chcemy.
Pani Judyto, a co sądzi Pani na ten temat?
Dodane przez Solidarność, w dniu 07.04.2016 r., godz. 10.55
10 kwietnia, w rocznicę katastrofy smoleńskiej na placu Defilad ONR Mazowsze organizuje ogólnopolską manifestacje anty-emigracyjną. Jak wiadomo, data ta od lat kojarzy się z rocznicą katastrofy smoleńskiej i zarezerwowana była dla jej uczczenia. Co narodowcy chcą w ten sposób osiągnąć, liczą, że na fali ogólnego zainteresowania rocznicą uda im się upiec swoje kartofelki?
Dodane przez Jątek, w dniu 08.04.2016 r., godz. 00.21
Nie znam w ogóle szczegółów, ale to wcale n ie musi być zły pomysł. Wielu ludzi przyjeżdżających do Warszawy na rocznicę smoleńską, zapewne mogłoby uczestniczyć w obu wydarzeniach. Oby tylko terminy czasowe ze sobą nie kolidowały.
Dodane przez Miszmasz, w dniu 11.04.2016 r., godz. 20.49
Trochę dziwnie będzie, jak nagle zaczniemy wymagać jednolitości kolorów elewacji. Nasze miasto ma być kolorowe, a nie smutne jak utopijne PGR-y.
Do nowego mnieszkańca -
Dodane przez MALARZ, w dniu 13.04.2016 r., godz. 10.03
to się nazywa miejscowa i już okoliczna kliko - bufonada. Bezpodstawnie Stronnicza od pokoleń. Obecnie już z przystosowaną dużą domieszką przecież się przyznających do... , - HA,HA,

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta