Bug lepszy od Czarnych

(Zam: 06.04.2016 r., godz. 12.39)

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Bugu Wyszków. W piątek 25 marca podopieczni trenera Salamona pokonali na własnym stadionie Czarnych Węgrów 1:0.

W starciu z węgrowskimi Czarnymi wyszkowianie byli faworytami. Trener Salamon zwracał jednak przed meczem uwagę na to, by nie zlekceważyć przeciwnika. Spotkanie od jego pierwszych minut można było określić jako „mecz walki”. Przez większość czasu rywalizacja toczyła się w środku pola. Po około pół godzinie gry wynik nadal nie ulegał zmianie. Ze strony Bugu ładnie, aczkolwiek nieskutecznie uderzał Kamil Kaput. W ostatniej minucie pierwszej połowy miała miejsce akcja, która przesądziła o ostatecznym wyniku całego spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym Czarnych Alan Wróbel oddał strzał głową, po którym piłka zatrzepotała w bramce gości.
W drugiej odsłonie mecz wyglądał bardzo podobnie. Zacięta walka w środku pola oraz mało sytuacji podbramkowych. Po stronie wyszkowian niezłe okazje mieli Rejnuś i Kowalczyk, byli jednak nieskuteczni. W ostatnich minutach spotkania Bug cofnął się do defensywy. Wynik meczu nie uległ już jednak zmianie i ostatecznie wyszkowianie mogli się cieszyć z drugiego, tej wiosny, zwycięstwa.
Bug Wyszków – Czarni Węgrów 1:0 (1:0)
Bramka dla Bugu: A. Wróbel 45.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – A. Majczyna, M. Maciak, A. Wróbel, Ł. Wolf – P. Herman, B. Salamon, T. Kobyliński, K. Kaput – J. Rejnuś, Ł. Kowalczyk.
W następnej kolejce Bug uda się na wyjazdowe spotkanie do Łomianek, gdzie zmierzy się z miejscowym KS-em. Mecz na trudnym terenie będzie miał duże znaczenie ze względu na sytuację w środkowej strefie tabeli, w przypadku zwycięstwa Bug znacznie zbliżyłby się do czołowej piątki ligi. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 2 kwietnia.

MKS Ciechanów – Bzura Chodaków 4:0
Wkra Bieżuń – Korona Szydłowo 3:0
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Huragan Wołomin 2:1
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Mławianka Mława 0:3
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Naprzód Skórzec 1:)
Błękitni Gąbin – MKS Przasnysz 0:3 (wo)
Wisła II Płock – KS Łomianki 0:2