Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 30.03.2016 r., godz. 12.15)

Ubiegłotygodniowe gazety najwięcej uwagi poświęciły na drukowanie życzeń świątecznych od władz gminnych, powiatowych, posłów, zarządów spółek itp., itd.

W „Głosie Wyszkowa” głos zabrał redaktor naczelny („Zajmijmy się sami sobą. Nie polityką”). Pan naczelny najpierw skrytykował postawę ważnych polityków partii rządzącej: „Ba, nie tylko połowę narodu uważają za ludzi drugiej kategorii, niegodną dialogu, ale zdaje się, że właśnie wypowiedzieli wojnę Rosji. A przynajmniej minister od obrony, postanowił zaatakować. Zaatakował w Toruniu, ale eksplozje słychać było na całym świecie. Świat już zresztą nie wie, czy śmiać się czy płakać, ciągle przeciera oczy ze zdumienia. Weźmy taki Trybunał Konstytucyjny. Nie chcą, nie publikują. W końcu kto bogatemu zabroni?”. Po czym zwykłym szarakom, czyli nam udzielił rady „Dla poprawienia świątecznej atmosfery w naszych domach polecam nieprzełączanie telewizorów na kanały informacyjne, wyciszenie gadających głów w radiach. (…) Zresetujmy głowy, zajmijmy się tym co rzeczywiście nas dotyczy, co jest w naszym życiu najważniejsze: rodziną, bliskimi, sami sobą. Gdybyśmy tyle czasu dziennie poświęcali swojej głowie, ile zajmuje nam śledzenie politycznych informacji, na pewno bylibyśmy dużo szczęśliwsi”. Mam nadzieję, że pan naczelny udzielając tej rady miał na myśli tylko dni świąteczne. W święta faktycznie należy się odrobinę zresetować i na chwilę przestać myśleć o polityce. Jeśli jednak rada pana naczelnego jest bardziej ogólna i dotyczy naszego ciągłego funkcjonowania, to, niestety, nie zgadzam się z nią. Baczne obserwowanie tego, co dzieje się na scenie politycznej jest bardzo ważne i ma znaczący wpływ na nasze codzienne życie. Nie ma nic bardziej samolubnego niż zajmowanie się tylko swoją rodziną i swoim szczęściem, i lekceważenie tego, co dzieje się w naszym kraju na scenie politycznej, bez względu na to, kto nami rządzi i jakie są nasze polityczne przekonania.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez osevatorre, w dniu 30.03.2016 r., godz. 18.56
Jaka gazeta (niemiecka) taki redaktor.
Już po swiętach
Dodane przez Jątek, w dniu 30.03.2016 r., godz. 20.04
Zresetujmy głowy, zajmijmy się tym co rzeczywiście nas dotyczy, co jest w naszym życiu najważniejsze: rodziną, bliskimi, sami sobą... Proszę wziąć sobie te słowa do serca panie redaktorze.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 30.03.2016 r., godz. 20.36
Typowa niemiecka retoryka polskiego wyrobnika. Człowiek ma być lemingiem? Widzimy jak zniewieściali są dzisiejsi Niemcy, mają tez problemy z określeniem własnej płci i orientacji. O taki model społeczny chodzi Redaktorowi Naczelnemu niemieckiego głosu Wyszkowa? Dziękuję, nie.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.03.2016 r., godz. 20.57
Redaktor naczelny niemieckiej gazety w Polsce, to ważna osobistość.
Dodane przez Lusia, w dniu 30.03.2016 r., godz. 22.50
Proponuje nie kupowac a zatem i nie czytac glupot majacych na celu manipulowanie czytelnikami.
Dodane przez Amber, w dniu 30.03.2016 r., godz. 22.55
Rady redaktora są bezcenne.
Dodane przez Lusia, w dniu 30.03.2016 r., godz. 23.04
Proponuje nie kupowac a zatem i nie czytac glupot majacych na celu manipulowanie czytelnikami.
Dodane przez i co z tym zrobić?, w dniu 31.03.2016 r., godz. 21.16
Warto też wiedzieć takie rzeczy, że właścicielem Głosu Wyszkowa jest Niemiec. Że jest to polskojęzyczna niemiecka gazeta. Stąd nie dziwi mnie postawa życiowa redaktora naczelnego. Typowa niemiecka, lewacka lemingoza. Można czytać, można nie czytać.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.04.2016 r., godz. 15.01
To się redaktor na Święta popisał.
Dodane przez K, w dniu 02.04.2016 r., godz. 13.20
W ogóle te redaktorski wstępniaki są zwalające z nóg. W24 mi się też przypomina i wypocinki naczelnego Wróbelka - politycznego, co to zapowiedział władzy patrzeć na ręce.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.04.2016 r., godz. 23.35
Nie da się nie zauważyć propagandy mediów liberalnych w Polsce. Jednak, mimo, że mi to specjalnie nie przeszkadza, za dużo publicystyki naszych ministrów. Jednak minister, jak już chce przedstawiać konkretne wizje czy to w polityce zagranicznej czy wewnętrznej, szczególnie dla mediów zagranicznych, powinien przedstawiać w sposób przygotowany, wykorzystując najlepsze środki przekazu. Takie wdawanie się w spekulacje prasowe ministrów średniego państwa w Europie nie przystoi. To inne zachowanie niż będąc w opozycji. Ostatnio minister Kowalczyk podsumowywał 100 dni rządów zjednoczonej prawicy w Wyszkowie i zrobił to w sposób przyzwoity.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.04.2016 r., godz. 23.54
Jeżeli ktoś nie czytał naszej prasy lokalnej to proponuję oprócz informacji z naszej gazety przeczytać w Nowym Wyszkowiaku odpowiedź doktora Zdzisława Jaremczuka, startującego z naszej listy "Masz Wybór" na artykuł europosła J. Kalinowskiego pt. "Czarno-biała Polska" jak również list do redakcji dotyczący fikcji konkursów urzędniczych w naszym samorządzie.Na łamach Wyszkowiaka sprawy konkursów są znane teraz, ukazuje się to w NW.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2016 r., godz. 09.39
Córka trzęsącej magistratem resortowej naczelnej za POmocą czarodziejskiej różdżki dostała pracę w bibliotece. Tyle na temat Nowokomuch. Niech pan robi reklamę brukowca gdzie indziej. Wiem, że pańska ulubiona telewizja Gajewski to Nowy Wyszkowiak. Wazelinka za komentarze?
hipokryzja
Dodane przez Chłop, w dniu 03.04.2016 r., godz. 12.12
Rozumiem że przykład "wygranego" konkursu przez Panie Król, Rębała, czy też w niedalekiej przyszłości Pana Żukowskiego, to przykłady "dobrej zmiany". A to nas ludowców obwiniano o nepotyzm
Dodane przez Anonim, w dniu 03.04.2016 r., godz. 21.44
Daliście "Chłopi" przykład jak zwyciężać mają.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 04.04.2016 r., godz. 17.35
Czesi rozwiązali sprawę imigrantów umieszczonych w Czechach, którzy z Czech chcieli przedostać się do Niemiec. Grupa uchodźców rozlokowana w Czechach próbowała przedostać się autobusem do Niemiec. Jednak od razu po przekroczeniu granicy zostali zatrzymani przez niemiecką policję, która zwróciła się do czeskich władz o przyjęcie imigrantów z powrotem.Minister Spraw Wewnętrznych Czech Milan Chovanec oświadczył, że Irakijczycy, którzy usiłowali wyjechać do Niemiec, nadużyli życzliwości Czech i należy ich szybko odesłać do Iraku. Policja czeska dała im siedem dni na zorganizowanie sobie powrotu.
ad vocem
Dodane przez chłop, w dniu 05.04.2016 r., godz. 21.05
Panie Gajewski, moze tak parę słów o nominatach dobrej zmiany -z konkursu rzecz jasna

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta