Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 września 2019 r., imieniny Mateusza, Miry

OSP Rybno uroczyście przyjęte do KSRG

(Zam: 24.02.2016 r., godz. 14.36)

W sobotę 20 lutego w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji przyjęcia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, połączone z walnym zebraniem sprawozdawczo-wyborczym.Podczas sobotniego spotkania członkowie miejscowej jednostki OSP z prezesem dh. Tadeuszem Karolewskim na czele podejmowali w swojej remizie wielu honorowych gości, m. in.: komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie st. bryg. Ignacego Woźniaka, burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, prezesa gminnego oraz wiceprezesa powiatowego zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Adama Mroza, przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Bachańskiego. Obecna była również jedyna kobieta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie Justyna Garbarczyk. Najważniejszym gościem był jednak były komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, gen. brygadier w stanie spoczynku, Wiesław Leśniakiewicz. To właśnie gen. bryg. Leśniakiewicz wręczył dh. Tadeuszowi Karolewskiemu decyzję o włączeniu OSP w Rybnie do KSRG.
– Włączenie OSP Rybno do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego było moją ostatnią decyzją w czasie czynnej służby jako komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Jest mi niezmiernie miło gościć w tych okolicznościach, w tej pięknej, odnowionej strażnicy, wśród druhów, którzy stanowią teraz elitę wśród strażaków-ochotników w kraju. Jedynie 4 tys. z ponad 16 tys. jednostek OSP w Polsce znajduje się w KSRG. Teraz należy do nich również ta, mająca za sobą niespełna 90-letnią historię jednostka. Gratuluję! – powiedział Wiesław Leśniakiewicz.
– Niezmiernie miło jest patrzeć na to, jak z roku na rok rozwija się Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie. Teraz, drodzy druhowie, będzie częścią ogólnokrajowego systemu, możecie więc brać udział w zażegnywaniu niebezpieczeństw nie tylko w waszych okolicach, ale również powiecie, województwie, a nawet kraju. Ja jednak, paradoksalnie życzę wam jak najmniejszej liczby wyjazdów, spotykajmy się w ich miejsce na paradach i uroczystościach, takich jak ta dzisiejsza – życzył komendant PSP w Wyszkowie st. bryg. Ignacy Woźniak.
– Jako przedstawiciel władz gminy chciałem również serdecznie pogratulować całej OSP w Rybnie, a w szczególności zarządowi jednostki. Wasze prężne działania nie pozostają niezauważone, a ja ze swej strony mogę zapewnić, że jednostki OSP, w szczególności te w KSRG mogą liczyć na gminne wsparcie. Serdecznie gratuluję – dodał burmistrz Grzegorz Nowosielski.
– OSP Rybno to kolejna, dziewiąta już w naszym powiecie, a trzecia w gminie Wyszków jednostka, włączona do KSRG. Jest dla mnie wielkim honorem uczestniczyć w tej miłej uroczystości i z tego miejsca pogratulować wszystkim obecnym druhom. KSRG to najwyższy poziom profesjonalizmu w ochotniczych jednostkach straży pożarnej, ukoronowanie działań danej OSP – również nie szczędząc gratulacji powiedział wicestarosta Adam Mróz.
Kilkunastu członków OSP w Rybnie zostało w czasie uroczystości wyróżnionych za wieloletnią służbę.
Po zakończonej części oficjalnej odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Podsumowano rok 2015 w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie. Omówione zostały wydatki i przychody jednostki oraz jej osiągnięcia. Członkowie jednostki jednogłośnie uchwalili absolutorium dla swojego zarządu. Szeregi straży zasiliło pięciu nowych członków. Najważniejszym punktem zebrania były wybory nowego zarządu. Prezesem pozostał, pełniący tę funkcję od 25 lat dh Tadeusz Karolewski, naczelnikiem – dh Janusz Siatkowski, a skarbnikiem – dh Zdzisław Wróbel. Do zarządu weszli również: dh Paweł Karolewski – wiceprezes, dh Mateusz Siatkowski – zastępca naczelnika, dh Artur Wróbel – sekretarz, dh Mariusz Rozenek – kronikarz, dh Wiesław Mościcki – gospodarz, dh Mieczysław Grzeszkiewicz – członek zarządu.
Turu

Strażacy wyróżnieni za wieloletnią i wzorową służbę w OSP:
dh Paweł Karolewski,
dh Krzysztof Wróbel,
dh Mateusz Świadkowski, dh Michał Grzeszkiewicz, dh Mateusz Siatkowski,
dh Mieczysław Grzeszkiewicz,
dh Zdzisław Wróbel,
dh Własdysław Dudzik,
dh Tadeusz Karolewski,
dh Janusz Siatkowski,
dh Jerzy Oleksiak,
dh Adam Soból,
dh Stanisław Grześkiewicz, dh Krzysztof Kępczyński,
dh Krzysztof Polak,
dh Andrzej Sosnowski,
dh Mariusz Rozenek,
dh Wiesław Mościcki,
dh Artur Wróbel,
dh Marcin Skoczeń,
dh Grzegorz Raczkowski, dh Damian BrykKomentarze

Dodane przez Jarek, w dniu 24.02.2016 r., godz. 17.47
Gratuluję, Rybno to zgrana od lat, wielopokoleniowa drużyna
to prawda
Dodane przez Anonim, w dniu 25.02.2016 r., godz. 09.13
OSP Rybno bardzo dobrze pracuje.
Normalnie dobra prezentacja
Dodane przez Anonim, w dniu 25.02.2016 r., godz. 17.18
liczy się do sukcesu!
Lizus
Dodane przez ?, w dniu 25.02.2016 r., godz. 20.07
A od kiedy to S. wróbel jest w OSP Rybno? Ten to sie umie ustawić
Niezły
Dodane przez !, w dniu 26.02.2016 r., godz. 17.12
Tak, tak to cwany gość. Jak PSL na fali to startuje z listy PSL jak nie to ze wspólnoty samorządowej

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl