Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, WeryBóg, Honor i Ojczyzna

(Zam: 17.02.2016 r., godz. 12.02)

Prawdziwy wysyp różnych inicjatyw związanych ze świętem Żołnierzy Niezłomnych mamy w tym roku. Jakiś tydzień temu otrzymałem od znajomego wykaz zgłoszonych do 15 stycznia wydarzeń w Warszawie i okolicach.

Mnóstwo imprez, spotkań, wykładów, prezentacji filmów, odsłonięć tablic, koncertów, manifestacji i biegów. Przeważnie o charakterze lokalnym, ale również z udziałem ważnych w naszym państwie osób – czasem wśród organizatorów pojawiają się najróżniejsze stowarzyszenia, czy fundacje o nieznanych nazwach, ale innym razem są to lokalne filie ogólnopolskich organizacji. Pozwolę sobie wymienić kilka z nich: Fundacja Łączka, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Solidarni 2010, Fundacja Wolność i Demokracja, Kibice Legii, Młodzież Wszechpolska, Straż Marszu Niepodległości, Stowarzyszenie Motocyklowy Rajd Katyński, Kluby Gazety Polskiej. I wiele, wiele innych. Nie sposób ich wymienić, jest ich dużo, są z najróżniejszych środowisk – patriotycznych, antykomunistycznych, konserwatywnych, narodowych, katolickich. Organizatorami czasem są ludzie bardzo młodzi, nawet nastolatkowie, ale również osoby w średnim wieku i ci generalnie dominują, ale czasem zdarzają się energiczne starsze osoby – emeryci, a nawet kombatanci II wojny światowej. Ten oddolny, potężny ruch zmiata resztki ubeckich i gazetowo-wyborczych manipulacji o prawdziwych bohaterach naszej wolności, o żołnierzach, dla których hasło „Bóg, Honor i Ojczyzna” było życiowym drogowskazem.
Od momentu ustanowienia po raz pierwszy święta Żołnierzy Niezłomnych, od 1 marca 2011 r. również i w Wyszkowie przybywa inicjatyw. Oprócz składania kwiatów pod pomnikiem przez różne podmioty od 4 lat Młodzież Wszechpolska organizuje najpierw wiec, potem Marsz Pamięci. Zawsze 1 marca i zawsze wspólnie z kibicami Bug Wyszków. Ta impreza, utrzymana trochę w duchu ogólnopolskiego Marszu Niepodległości wywołała początkowo niepotrzebne kontrowersje, dziś zadomowiła się już bezdyskusyjnie w wyszkowskim grodzie i tworzy specyficzny koloryt święta. Pan kapitan Marian Czajkowski, jeden z ostatnich Żołnierzy Niezłomnych naszej ziemi podczas rozmowy o tej inicjatywie był szczególnie wzruszony, że właśnie młodzież podejmuje patriotyczną sztafetę. W tym roku MW jest zaangażowana dodatkowo w spotkanie z Kajetanem Rajskim, autorem publikacji o dzieciach żołnierzy antykomunistycznego, powojennego podziemia. Odbędzie się ono w bibliotece 20 lutego o godz. 18.00. Wyszkowski Klub Gazety Polskiej co roku od początku swojego istnienia organizuje co najmniej jedno spotkanie poświęcone takiej tematyce. Są to zawsze jakieś wykłady, spotkania lub prezentacje filmów. Tym razem będzie to wykład pana Jacka Karczewskiego na temat związany ze zbliżającą się rocznicą. Odbędzie się on 24 lutego o godz. 18.00 w bibliotece. Największym novum tegorocznych obchodów będzie jednak bieg „Tropem Wilczym” zainicjowany przez bardzo aktywne w ostatnim czasie Stowarzyszenie Pepisko, który odbędzie się w niedzielę 28 lutego. To ogólnopolska inicjatywa. Biegi w tej samej formule odbędą się w tym roku w 160 miejscach w Polsce. Podstawowy i obowiązkowy bieg odbywa się zawsze na dystansie 1 963 m. Liczba ta upamiętnia śmierć Józefa Franczaka ps. „Laluś”, który zginął w ubeckiej obławie w 1963 r., 18 lat po wojnie. Wygląda na to, że pomysł biegu trafił u nas w dziesiątkę. Do organizatorów zgłaszają się przedstawiciele rodzin żołnierzy antykomunistycznego podziemia i delegacje najróżniejszych środowisk, a także osoby prywatne chcące wziąć w nim udział. Zachęcam wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.
Na naszych oczach dokonało się coś niezwykłego. Jeszcze nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu marszałek Sejmu „wolnej Polski”, towarzysz Marek Borowski razem z towarzyszem Longinem Pastusiakiem próbowali nie dopuścić do uchwały sejmowej oddającej hołd Żołnierzom Niezłomnym. Jeszcze nie tak dawno, zarówno w urbanowym szmatławcu, jak i „Gazecie Wyborczej” ukazywały się materiały szkalujące bohaterskich żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Jeszcze nie tak dawno, komentując atmosferę jednego z Marszów Niepodległości, dziennikarka TVN-u hasło „Bóg, Honor i Ojczyzna” określiła jako nazistowskie. Dziś, dzięki setkom oddolnych inicjatyw przywróciliśmy cześć niezłomnym bohaterom naszej wolności, a triada „Bóg, Honor i Ojczyzna”, która była ich drogowskazem zyskuje należne miejsce w myśleniu o Polsce i sercach Polaków.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Rudy, w dniu 17.02.2016 r., godz. 13.18
Jeszcze niedawno Gazeta Wyborcza patriotyzm nazywała zaściankowością i obciachem.
Oprócz składania kwiatów pod pomnikiem przez różne podmioty od 4 lat Młodzież Wszechpolska organizuje najpierw wiec, potem Marsz Pamięci.
Dodane przez Drobna uwaga, w dniu 17.02.2016 r., godz. 13.32
Jak w tym roku ma być III Marsz a wcześniej był wiec, to organizatorzy robią to nie od czterech a od trzech lat. W 2013 był wiec, w 2014 I Marsz, w 2015 II Marsz (3 lata).
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.02.2016 r., godz. 13.37
Czyżby kolega "narodowiec" zapomniał o największej imprezie w najbliższym czasie - Marszu My Naród 27-go lutego? Znów przypadek? Przypominam wszystkim prawdziwym, a nie farbowanym Patriotom (tym przez duże P) - 27. 02. godz. 13.00 błonia Stadionu Narodowego !
KOD
Dodane przez MAR, w dniu 17.02.2016 r., godz. 14.53
My Naród, Wałęsa, Bolek.....
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 17.02.2016 r., godz. 20.49
Proszę Pana, patriotów w tym mieście nigdy nie brakowało. Jest wiele środowisk, które na wiele sposobów patriotyzm swój przejawiają. To niewątpliwie cieszy.
Dodane przez Pepisko, w dniu 17.02.2016 r., godz. 22.10
Więcej o Biegu Pamieci "Tropem Wilczym" znajdą Państwo na blogu viscobar.cba.pl. Zapraszamy do udziału.
Dodane przez ola, w dniu 18.02.2016 r., godz. 09.10
każdego dnia, Fundacja Naród maszeruje do sklepów, aby rząd mógł nazbierać pieniądze na swój sztandarowy pomysł 500+, że nie wspomnę cudu, jakim okazał się plan Morawieckiego: zakrojony na 25 lat, oparty w połowie na wpływach z Unii Europejskiej ( której za chwilę może nie być, a ostatni plan pomocowy dla Polski kończy sie w 2020 roku! ), natomiast reszta - z drugiej połowy, z kapitału prywatnego oraz od kogo? od obywateli, a więc można się spodziewać kolejnego zamachu na nasze oszczędności - aby był rozwój muszą być oszczędności i rodzima produkcja, natomiast 500+ to raczej konsumpcja, gdzie jest początek a gdzie koniec tego gada gospodarczego, trudno zrozumieć - jednym słowem, gdybyśmy przestali konsumować przez najbliższe 15 lat, a jedynie inwestowali i produkowali, to może będziemy mieć średnio tyle, ile np. w Niemczech ( tfu! ) teraz, ale pod warunkiem oczywiście, że Niemcy zapadną w tym czasie w długoletni sen; to już prędzej UE padnie. Generalnie popieram więc imprezy, spotkania, wykłady, odsłonięcia, prezentacje, koncerty, manifestacje, biegi i wiele innych, pod warunkiem, że z poczęstunkiem. Rząd czeka na pieniądze, bo "rewelacyjny" projekt podatku handlowego jest coraz bardziej dziurawy i prawdziwy patriota to zrozumie, nie mówiąc o narodowcu - polecam artykuł prof. Modzelewskiego na ten temat - interia.pl
Dodane przez AntyBox, w dniu 18.02.2016 r., godz. 10.50
Co Ola jeszcze tu robi? Jak Polakom nie podobały się rządy to zaczęli masowo emigrować. P.s. Interia to kapitał....?
Dodane przez ola, w dniu 18.02.2016 r., godz. 12.45
AntyBox - żeby pisać "tu", nie trzeba być "tu"; jak można tego nie wiedzieć? - gdyby było, tak jak piszesz, że ludzie emigrają, gdy nie podoba im się rząd, to w ciągu ostatnich 8 lat rządów PO-PSL, cały PiS musiłby wyemigrować, bo jak wiadomo nie cierpiał poprzednich rządów, a nawet wręcz nie uznawał - Polacy nie emigrują z powodu sympatii czy antypatii do rządzących, tylko z przesłanek ekonomicznych - jak społeczeństwo polskie jest zainteresowane wyborami, pokazała frekwencja wyborcza, ok. 50% uprawnionych, a wygrał ten, który obiecywał więcej pieniędzy w potrfelach obywateli - PiS bardzo się musi starać spełnić obietnice wyborcze, co też czyni, głównie poprzez ich urealnianie ekonomiczne - minister rozwoju właśnie poinformował, że kwota wolna od podatku będzie wynosić 5 tys? albo i mniej...a rząd faktycznie już zgodził się na indeksację świadczeń dla dzieci tych osób, które pracują na wyspach a dzieci zostawili w Polsce.
Dodane przez ola, w dniu 18.02.2016 r., godz. 13.06
i jeszcze jedno - rząd, a dokładnie minister rozwoju, pan Morawiecki Młodszy oświadczył, że nie będzie obecnie pracował nad ustawą frankową, zaproponowaną przez Prezydenta w kampanii wyborczej - z jakich powodów? bo nie lubi Prezydenta? nie; z powodów ekonomicznych!
Dodane przez Jątek, w dniu 18.02.2016 r., godz. 13.27
PiS ma misję i musiał zostać aby odebrać władzę PO-PSL. Sam przyznajesz, że kiepsko było z tymi przesłankami ekonomicznymi z waszych rządów. Rekordowa emigracja. Takie mamy społeczeństwo 50 na 50 % co poradzisz? Znasz kogoś z uprawnionych, kto pogardzi zastrzykiem 500 +? I oto chodzi, żeby narosły przez 25 lat tort dobrobytu był w końcu dzielony również między zwykłych Polaków. To was najbardziej boli, bo Polak pomocy nie zapomina.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.02.2016 r., godz. 13.44
Znowu te franki, na Białołęce cała deweloperka oparta jest o kredyty frankowe. Biedaczki będą musieli poczekać? Za PO się nie doczekali.
do ciebie słów kilka, Głowacki, lewactwo i komuchy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.02.2016 r., godz. 16.30
W związku z typowym dla szczujni sposobem działania które jedyne co ma na celu to dyskredytacja ikon polskiego zrywu wolnościowego lat 80tych mogę powiedzieć tylko tyle , że z jeszcze większą determinacją i większym zapałem ( o ile może być większy) wezmę udział ja, rodzina, znajomi i nieznajomi w marszu KOD pod hasłem My Naród 27.02. w Warszawie. Dla mnie nabiera on dodatkowego znaczenia jako marsz przeciwko zbydlęceniu obecnych elit z Piotrowiczem , Jasińskim , Kurskim, Macierewiczem, Ziobrą i setkami innych postkomuchów na czele. 'Akcja Wałęsa' jasno stawia mnie po stronie wrogów politycznych tych ludzi. Poprę każdego i każde ugrupowanie które zechce rozpędzić ich na cztery strony świata. Dowolną metodą. Jest mi obojętne co robił Wałęsa w latach 70 i potem po 90. Nie jest mi obojętne co robili Kaczyńscy przez cały ten czas i co robi jeden z nich do dziś. Nie interesują mnie opinie matołków, których jedyną cechą wspólną jest zawiść, bezmyślność i rządza pokazania, że istnieją. Jestem z Wałęsą jak nigdy dotąd.
Do wyszukiwarki:
Dodane przez 101, w dniu 18.02.2016 r., godz. 17.20
Wałęsa grozi, że znowu będzie walczył! :D - film trwa 2.40
Dodane przez ola, w dniu 18.02.2016 r., godz. 17.37
to co zrobiła wdowa po Kiszczaku, jest tak niesamowite, że brak słów - już żałuje, że się pośpieszyła - bardzo starsza pani, jak teraz stanie przed sądem ostatecznym? nawet jej zmarły mąż, nie był tak podły ...
Blee
Dodane przez T.W., w dniu 18.02.2016 r., godz. 17.50
Przedostatnie zdanie wręcz ciebie mi odzwierciedla, zieje od ciebie nienawiścią człowieku. Nie panujeaz już nad sobą...przykre to :(
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.02.2016 r., godz. 18.06
To, co ta ekipa politycznych śmieci, które dorwały się do władzy wyrabia jest moralnie obrzydliwe. Ludzie, którzy na każdym kroku przywracają komunizm, tylko pod inną nazwą, opluwają najwartościowszych ludzi, największych polskich bohaterów, bredząc przy tym o „godności narodu polskiego".
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.02.2016 r., godz. 18.08
Głowackiemu i jego postkomunie gratuluję nowej idolki - jest nią od wczoraj wdowa po Kiszczaku. Sam Kiszczak był idolem wcześniej.
Śmieć
Dodane przez Pułtuska, w dniu 18.02.2016 r., godz. 18.30
A kim ty majtku jesteś, skoro polityków nazywasz śmieciami. Trollisz jak śmierdzący tchórz schowany za komputerem, nie masz odwagi na nic innego
Dodane przez Do Marka Eychlera, w dniu 18.02.2016 r., godz. 18.49
Co Ty sobą reprezentujesz człowieku? Jak Ty się wyrażasz o ludziach? Jak można nazwać kogoś smieciem? Czy Macierewicz, Kaczyński, Ziobro itd.zabili kogoś, Zrobili Ci krzywdę po której nie możesz się pozbierać? Każdy ma swoje zdanie i jakieś poglądy polityczne, ale żeby tak pałac nienawiścią? Czytam Twoje komentarze i po nich można stwierdzic jaki jesteś-niepoprawny (delikatnie mówiąc). Życzę Ci więcej pokory(nie masz jej w ogole) i lepszego rozeznania rzeczywistości.
DO KOD-ziarzy i innych POmylencow
Dodane przez Josek, w dniu 18.02.2016 r., godz. 19.03
Patriotyzm to wielkie slowo i nie trzeba definiowac go na nowo, jak to probuja robic KOD-ziarze i Nowoczesni Inaczej z Markiem Ey.... udawadniajac, ze donosiciele i tajni wspolpracownicy SB to wielcy bohaterowie a ich ofiary to polityczne smieci. Szczesliwie ten prawdziwy " gorszy sort" stanowi mniejszosc, co widac po spedach KOD-ziarzy robiacych za uzytecznych idiotow na roznych demonstracjach. Polacy stanowia dosc homogeniczna wspolnote narodowa, ale mocno zroznicowana mentalnie. Chcialbym aby takie wartosci jak: BOG, HONOR, OJCZYZNA,MILOSC i WOLNOSC byly obecne w naszej polskiej codziennosci . To co wypisuje Mark E. I Ola to jest wlasnie " obrzydliwe moralnie" i mysle, ze inni piszacy tutaj komentarze tez tak uwazaja.....
Dodane przez Ja, w dniu 18.02.2016 r., godz. 20.38
Mówisz o KODowcach eychler
Dodane przez Anonim, w dniu 18.02.2016 r., godz. 21.29
Pis z Kaczyńskim niszczy wszystko.Niszczy autorytet Wałęsy bo ten go prywatnie obraził.Kaczyński jest niespotykanie złym,wrednym,maluczkim,małostkowym indywidułum kryjącym się za plecami marionetek....Nie zasługuje na pełnienie żadnych funkcji państwowych.Jest zaślepiony nienawiścią do określonej grupy ludzi.Dązy do rewanżu za 8 lat przegrywania wszystkiego co było możliwe.
Dodane przez do Anonim z g. 21.29, w dniu 18.02.2016 r., godz. 22.04
Małżonka Kiszczaka należy do PiS psie?
KODzie Eychler
Dodane przez Observator, w dniu 18.02.2016 r., godz. 22.20
Niedawno napisałem w odpowiedzi na twój post ,że dzięki wyborom 2015 roku w Polsce skończył się komunizm po 70 latach jego trwania .Widać,że nie zapamiętałeś ,być może jest to trudne do zrozumienia przez tak unikalny umysł jak twój.Posłuchaj teraz i spróbuj jednak zapamiętać : dzisiaj skończyła się III RP, która oparta była na kłamstwie Wałęsy, że TW Bolek to nie on tylko jakiś kosmita.Jest to tak straszna dla ciebie wiadomość,że kompletnie pomieszało ci zmysły.Martwię się o ciebie człowieku - twój stan psychiczny kwalifikuje się do natychmiastowego hospitalizowania .Są wolne miejscach w Tworkach - powiedzieli, że chętnie i troskliwie się tobą zaopiekują.
Dodane przez ....Do Anonim z godz. 21.29, w dniu 19.02.2016 r., godz. 07.58
No patrz to niczym przewodniczący W Wyszkowie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.02.2016 r., godz. 09.05
Jestem pewien, że z wielką chęcią przyjęlibyście postkomuchy do swojego psisu wdowę po Kiszczaku, a jeszcze chętniej jego samego. Zróbcie dla niego wyjątek i przyjmijcie go pośmiertnie, to dla was wielki bohater. Może jakiś pomniczek, gdzieś w centrum Warszawy?
Dodane przez ola, w dniu 19.02.2016 r., godz. 09.23
polecam film, pokazywany, a jakże w tv narodowej, z Magdalenki, i co miał tam do powiedzenia jeden z braci. P.S. Josek, też bym chciała aby w Polsce był obecny, zwłaszcza w polityce, honor - jest to postawa, która łaczy silne poczucie własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne i społeczne. Honoru nie można zadeklarować, podlega on w udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację wg norm moralnych danej społeczności. Zachowania uznawane za honorowe: przyznanie się do błędu, dotrzymanie słowa, bronienie podwładnego, obrona ojczyzny , obrona słabszych itp. Zachowania uznawanie za niehonorowe: kłamanie w żywe oczy, oportunizm, lizusostwo, napuszczanie ludzi na siebie, i inne.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.02.2016 r., godz. 09.51
Mam gdzieś, czy Wałęsa był Bolkiem czy nie. Mam gdzieś, czy w młodości coś głupiego zrobił. To historia. Wiem, że bez niego Polska nie była by wolna. Dla mnie, bez względu na wszystko, pozostanie Symbolem. Mimo Jego głupot jakie mówił i robił ( często). Mimo to. I nie mam zamiaru wmawiać Dzieciom, że Wolna Polska to spisek zdrajców i agentów Okrągłego Stołu. I mam głeboko w d...radosny rechot prawicy w tej sprawie. Cieszcie się kundle z podrzuconej wam fałszywki ubeków, w końcu to wasi ludzie ją spreparowali, i na wasze potrzeby.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2016 r., godz. 09.56
Polacy czekają na prawdę. Dość ukrywania syfu politycznego i afer. Teraz rozumię czemu Wałęsa mówił "chcem ale nie mogem".
do 20.20
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2016 r., godz. 10.08
Prawdopodobnie w latach 80-tych szczałeś w pieluchy i nie dotarło do dziś do Ciebie kolego zwycięztwo narodu Polskiego i pokojowe przejście do nowego ustroju.Komunizmu w Polsce NIGDY nie było.Z socjalizmem rozstaliśmy się w 1989 roku.Dzięki roztropności takich ludzi jak Wałęsa i jednak tamtej władzy.Nie doszło do większego rozlewu krwi.Jeżeli chodzi o poniżanie ludzi na tym forum.To jest ono przejawem twojego fanatyzmu i bezradności w argumentach.
Piękna definicja honoru.
Dodane przez jaś, w dniu 19.02.2016 r., godz. 10.31
To teraz wszystko jasne, że panowie od Amber Gold, ośmiorniczek i "ch...uj, d...upa i kamieni kupa" to towarzystwo, które z honorem nie ma nic wspólnego. Tak jak Petru milioner, który połowę majątku schował pośpiesznie pod spoódnicą żony. Jak się nazywa popieranie ludzkich szmat bez honoru?
Fałszywy KODziarz ME
Dodane przez KOD Wyszków, w dniu 19.02.2016 r., godz. 11.01
Fałszywy KODziarz o podrzuconej przez ubeków fałszywki na Bolka
Dodane przez ola, w dniu 19.02.2016 r., godz. 19.50
ale jedno jest już pewne - stałych baz wojsk NATO u nas nie będzie! kolejna obietnica PiS runęła, a takie Niemcy (tfu! ) mają!
do jaś
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2016 r., godz. 20.39
Fasoli się koleś naźarłeś albo blekotu.Jakiś tam Amber Gold do którego frajerzy wpłacali nadwyżki kasy z którą nie wiedzieli co zrobić. Nas Polaków nie interesuje.Wpier..i w piramidę finansową i niech sobie w brodę plują.Nie będzie ratowania głupoli z kasy państwowej i tematu nie ma.To nie była spółka skarbu państwa dowodzona przez aparatczyka.
do ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.02.2016 r., godz. 20.44
Niemcy nie są tfu.Tfu to będzie pis.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.02.2016 r., godz. 23.12
Zarówno ola, jak i ME rozbawiają mnie tradycyjnie swoim monotonnym bełkotem. Wszystko jedno , czego dotyczy materiał prasowy - drzew, książek, żołnierzy, centrum Wyszkowa, czy zmian w Polsce oni zawsze o tym samym. To taka nowoczesna kodowsko-platformerska nowomowa. Wspólczesne ble, ble ble. Teraz czekamy na wiosnę i antypisowskie, ogólnonarodowe powstanie. Minie wiosna będziemy czekać na jesień i obalenie pisowskiego rządu. I tak na okrągło. A tu niedawno PiSowi podskoczyły sondaże. Co to będzie, co to będzie, co to będzie ?
Dodane przez Asia, w dniu 20.02.2016 r., godz. 08.41
Pani Ola tylko zmienia daty kolejnej rewolucji. Już Trybunał w grudniu, już Bruksela w styczniu, już bez szczytu NATO i tak w koło Macieju. A tu nic zupełnie. PiS tylko zyskuje.
Dodane przez ola, w dniu 20.02.2016 r., godz. 09.17
panie Głowacki, nie jest pan obiektywny - wypowiedziałam się na temat tego, czego dotyczy materiał prasowy, a że w swoim stylu, to już nic nie poradzę - każdy swoje "pióro" ma, tak jak gusta kulinarne, i np. ośmiorniczek bym nie zjadła, nawet na koszt podatników, bo nie lubię. Rządu PiS-u nikt nie ma zamiaru obalać, nie widziałam, nie słyszałam, natomiast jako Polka oczekuję realizowania obietnic wyborczych, a z tym raczej krucho.
do Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2016 r., godz. 09.40
Głowaci,nie bądz ty taki pewny siebie.Zaufanie tego twojego chwiejnego elektoratu do pisu,skończy się natychmiast z brakiem funduszy.Pycha niejednego już zżarła.Wasz koniec też jest pewny.Przez oszustwo i za pieniądze (500+) dorwaliście się do władzy.Kupiliście wyborców obietnicami nie do zrealizowania..Kompromitujecie się codziennie.Świat patrzy na Polskę ze wstrętem i zadziwieniem.Jak stateczny,poważny kraj mógł z dnia na dzień stać się aż tak nieobliczalny.Ja wiem,co to będzie.KOD was rozgoni na cztery wiatry a pora roku będzie wielką niespodzianką.
do Głowackiego
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.02.2016 r., godz. 10.01
Podskoczyły wam, ale na skutek przyciągania ziemskiego za chwilę wam opadły. Cytując klasyka - staliśmy na progu przepaści, ale zrobiliśmy zdecydowany krok naprzód.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.02.2016 r., godz. 10.12
Wczoraj był ciekawy wywiad z m.in. p .Bielanem. Ten wstrząsająco inteligentny działacz PiS w zasadzie udowodnił, że TW Bolek mógł być sterowany przez SB, a zatem również przez KGB. Logicznie wnioskując, za pośrednictwem Lecha Wałęsy KGB obaliło światowy system komunistyczny, umożliwiło zjednoczenie Niemiec, a FSB (jako następca KGB) za pośrednictwem Lecha - wyprowadziło od nas Armię Czerwoną. To oznacza dwie wiadomości dla p. Bielana; dobra jest taka, że w rządzie PiS ma szansę na tekę ministerialną. Zła jest taka, że po upadku władzy PiS - kwalifikuje się do leczenia w zakładzie zamkniętym.
Dodane przez Dobromir, w dniu 20.02.2016 r., godz. 10.15
Najważniejszy sondaż to wybory panie Marku Eychler. Dzisiaj jest też rocznica, minęło dwa lata od wybuchu ukraińskiego Majdanu. Myśli pan, że ludziom się tam polepszyło? KOD dalej marzy o przejęciu władzy w podobny sposób...
do anonima, 9.40
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.02.2016 r., godz. 11.00
Wasz problem polega na tym, że pomimo dzikiej nagonki kodziarzy, michnikowszczyzny, przeróżnych lewaczków i ośmiorniczkowych cwaniaczków, elektorat wspierający zmiany nie topnieje, a ostatnio nawet go co nieco przybyło. Skuteczność eleganckiego towarzystwa jest podobna do tej serwowanej niedawno przez panią/towarzyszkę Kopacz. Skakała w szpileczkach przez wodę, zaglądała ludziom do talerzy, próbowała kotlecików i ośmieszała się publicznie, a niewiele to zmieniło... Swoją drogą ta dzisiejsza nagonka jest moim zdaniem zbyt prymitywna. Nawet wielu zwolenników PO i Nowoczesnej popiera 500 + i śmieje się z argumentacji serwowanej przez opozycję w tej sprawie. A pielgrzymki Petru i Schetyny do obcych stolic kojarzą się jednoznacznie - to współczesna Targowica. Ale wracając do tematu felietonu. Jak panu podobają się wyszkowskie inicjatywy związane ze świętem Żołnierzy Niezłomnych ? Czy hasło Bóg, Honor i Ojczyzna ma dla pana pozytywne przesłanie, czy podobnie jak dla dziennikarki TVNu jest wg pana nazistowskie ?
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2016 r., godz. 11.01
Jeszcze Polska nie zginęła. A już było blisko, jeszcz trochę poprzednia klika porządziłaby a całkowicie byśmy byli pod dyktaturą zachodnich państw, a zamiast chrześcijaństa mieblibyśmy islam. Olu martw się raczej co to będzie, jak nadciągnie nowa fala uchodzców. W obecnym rządzie pracują specjaliści, nie tak jak za poprzedniej władzy kolesie z partii, lub rodzinka (daleko nie trzeba szukać- władza samorządowa).
Dodane przez ola, w dniu 20.02.2016 r., godz. 11.02
do Asia - właśnie PiS zyskał: wynegocjował od Wielkiej Brytanii, że zasiłki dla imigrantów, którzy zostawią dzieci w Polsce będą indeksowane do warunków w kraju zamieszkania dziecka, do takich rozwiązań dołączyła jeszcze Holandia i Niemcy, już nie wspomnę o okresie tzw. hamulca bezpieczeństwa i pominę fakt, że inni członkowie Grupy Wyszehradzkiej, np. Czechy i oczywiście (!) Węgry, wcale Polski w negocjacjach z UE nie wspierały, tylko walczyły o swoje interesy - suma sumarum, nie mamy baz wojsk NATO w Polsce i zasiłków socjalnych w obecnym kształcie na Wyspach - mamy cały czas obietnice! i oczywiście "rośnie" PiS-owi. P.S. opinie z Komisji Weneckiej nadejdą w połowie marca tego roku. Tak, że w sumie ma pani rację, "a tu zupełnie nic"..tylko wstyd.
Lepsze obietnice od złodziejskich rządów PO_PSL
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 20.02.2016 r., godz. 11.37
Kto się jeszcze wstydzi jak ola? Wstyd to kochana mamy z twojego bohatera "Bolka". Ja baz NATO w Polsce nie chcę, choć głosowałem na PiS. Emigranci wybrali swoją drogę kiedy to za sterami siedziała koalicja PO-PSL.
Dodane przez ola, w dniu 20.02.2016 r., godz. 12.36
Anonim, myślałam , że do tej pory wszyskie choinki poszły do pawlaczy albo na śmietnik, a jednak nie! bo właśnie z choinki się urwałeś - wśród licznych przykładów "braku" obecnie nepotyzmu, podam jeden: minister rolnictwa ( ten od drzemki w sejmie, nie dziwię się, w końcu była noc ) zwolnił wszystkich urzędników w ARiMR odpowiedzialnych za dopłaty unijne dla rolników, ale ponieważ nikt z nowo przyjętych ( absolutnie nie rodzina i kolesie z partii, nawet dziecko to wie ) się na tym nie zna, dopłaty będą opóźnione - ministerstwo proponuje rolnikom aby wzięli kredyty, a co tam! a co im się należy dostaną na żniwa, albo wykopki
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2016 r., godz. 13.44
A jak to było z dopłatamy do łęgów nadbużańskich? Specjaliści nad tym czówali? Chyba, aby się nie wydało kto zgarnął mln zł dopłat do tych terenów. Cicho sza, proceder trwa.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2016 r., godz. 14.49
Niech się wstydzi i się boi, ten co kradnie i coś broii!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2016 r., godz. 21.15
Podziękowania dla Pisu i prezia Kaczyńskiego.W rozmowach z Orbanem nawet ta du..a nie przypomniała że Polski przemysł obronny produkuje helikoptery.Węgrzy właśnie 30 sztuk kupują w Rasjiii u kolegi demokraty Putina.Jak się ciągle myśli o mszczeniu się to gospodarkę ma się w d... Pis to nie jest partia do rządzenia Polską.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.02.2016 r., godz. 21.42
Gdzie obiecana zwiększona kwota wolna od podatku ?????????? Weź Głowacki napisz coś na temat a nie tylko obsesja na punkcie kod w głowie i opluwanie Eychlera.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2016 r., godz. 10.13
Gdzie obniżenie wieku emerytalnego.Ruszacie się jak wół ciągnący karetę a do agresji jesteście pierwsi.Głowacki,wyłącz się bo Pis kompromitujesz.
Dodane przez anonim, w dniu 21.02.2016 r., godz. 14.08
Po tych wpisach widać, że postkomunizm w Wyszkowie trzyma się dobrze i będzie trwał dopóki w Wyszkowie będzie rządził Nowosielski i jego kolesie. Pamiętamy, że kadencji 2002-2006 wiceburmistrzem był sekretarz PZPR Zbigniew Wiśniewski, z którym razem burmistrz prowadził swoje gierki, teraz ten człowiek pracuje w PWiK i ma się dobrze. Pozostali współpracownicy Nowosielskiego, dawni PZPRowcy, też w wypowiedzi dla lokalnej gazety, mówili, że nie żałują,, że byli w PZPR i nie maja sobie nic do zarzucenia. Przykro, że w tej ekipie obecnego burmistrza jest także PiS w Wyszkowie. Jarosław Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Gowin i inni mogą tak walczyć o Polskę nieskutecznie wiele dekad jak lokalne struktury będą wspierać postkomunę. Na czym polega ten postkomunizm, na wspieraniu swoich, rozdział między siebie dóbr, przywilejów, stanowisk, zleceń, popieranie nadal kłamstw III RP w tym kłamstw o Bolku czy zwalczanie takich bohaterskich Polaków jak Marek Głowacki, którzy chcą aby w Polsce była normalność, rozwój był oparty osobach wartościowych i na wiedzy a nie jak teraz konfitury spijają kolesie. Nowosielski i jego dwór to nie tylko postkomuna ale także czapa nad rozwojem naszego miasta. Im wcześniej się ich pozbędziemy tym lepiej.
Dodane przez Do wpisu z 20. 2. g,21.42, w dniu 21.02.2016 r., godz. 14.29
Czy pluwocine mozna opluwac? Twoj skowyt nic nie pomoze. Robicie teraz to co tylko potraficie, zero madrosci, msciwosc i inne glupoty na ktore zabraknie miejsca na pisanie. Co ci sie tak spieszy do zmian. Powoli,zaczekaj,bedziesz mial zmiany.
Dodane przez Josek, w dniu 21.02.2016 r., godz. 15.15
Anonim chyba sie sam nazarles blekotu, bo czepiasz sie Glowackiego, jakby to on byl szefem PIS albo premierem rzadu
19 lutego odbyło się w Katowicach
Dodane przez 101, w dniu 21.02.2016 r., godz. 15.52
przesłuchanie uczestnika pikiet przeciwko inwigilacji. Jest oskarżony przez policję o przewodzenie i prowadzenie demonstracji i grozi mu miesiąc odsiadki lub grzywna. W kraju zapanowało ''Prawo i Sprawiedliwość''. Żoliborski Karakan i jego ''i love you'' - Zbysiu - państwo policyjne wprowadzają dla dobra obywateli... Tylko których?
Minister spraw zagranicznych Polski nalega,
Dodane przez 101, w dniu 21.02.2016 r., godz. 16.15
aby znieść „przestarzałe” porozumienie między Rosją i NATO i rozmieścić w Europie Wschodniej wojska dla „obrony przed rosyjską agresją”. *** Na Majdanie stanął namiot, który rozstawili członkowie organizacji Prawicowe Siły Rewolucyjne. Zapowiadają zdecydowany protest skierowany przeciwko obecnemu rządowi. Wśród PSR znajdują się m.in. przedstawiciele ruchów neobanderowskich, w tym z batalionu OUN czy byli członkowie Prawego Sektora, a także osoby związane z neonazistowskim pułkiem Azow. Są wśród nich również osoby związane z ukraińskimi siłami zbrojnymi, a także z batalionów Ajdar, batalionów zakarpackich, a takze organizacji „Monolit” czy „Biały Młot”. *** Kolejna próba wciągnięcia Polski do wojny z Rosją? Liczą, że Rosja nie poradzi sobie na bliskim wschodzie i bliżej rosyjskich granic? Poradzi. Kwestia tylko taka, który plankton ''wyparuje'' jako pierwszy.
Apis
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2016 r., godz. 20.28
W ekipie Pis jest prokurator Piotrowicz.Aha,,nie oskarżał prezesa i dostał rozgrzeszenie...No prezes to pupiny ani głowiny wogóle nie nadstawił a i teraz woli nie ryzykować.
do 101
Dodane przez Anonim, w dniu 21.02.2016 r., godz. 20.54
Plankton (ha,ha,ha),,,,który nie otrzyma po roku 500+.Wyparuje Wam tak,że Kaczyński odpłynie w siną dal.
PiS odwołał prezesów stadnin
Dodane przez 101, w dniu 21.02.2016 r., godz. 21.11
w Janowie Podlaskim i Michałowie. Znawcy koni arabskich są zaniepokojeni tymi zmianami. Zdaniem specjalistów zmiany te mogą mieć poważne konsekwencje. Hodowla koni arabskich jest procesem długim, wielopokoleniowym, wymaga więc odpowiedniego planu, koncepcji i doświadczenia. Odwołanie szefów stadnin może sprawić, że wieloletni proces hodowlany zostanie całkowicie zmarnowany. Co? Jarek z hodowlą sobie nie poradzi? Wyhodował stado baranów to i z hodowlą koni sobie poradzi. A może konie arabskie z Arabami mu się pomyliły...
BRAWO RADOMSKO
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2016 r., godz. 11.22
Brawo Radomsko.Kolejna poważna oznaka wiosny i odwracania się ludzi od Dudy i Pis-u.Nic Wam nie da przekupywanie wyborców...Nie każdy bierze.
burak
Dodane przez ciekawy, w dniu 22.02.2016 r., godz. 12.51
przepraszam ,ale kto to jest ten Marek Eychler,??????????
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2016 r., godz. 13.09
Marek Eychler to jest kolego sympatyczny..W Wyszkowie symbol walki z ciemnogrodem.
ciekawe
Dodane przez gorszy sort, w dniu 22.02.2016 r., godz. 14.04
Czytam, tu sobie te komentarze i mam parę uwag. Pana Eychlera znam, Głowackiego też. Jestem z urodzenia Waszkowiakiem, więc znam ludzi i wiem kto tu jest "emigrantem". Wiem kto był i pozostał komuchem, kto miał i ma plecy, a z tego posadki. Nasze elity powiatowo-gminne tworzą różne alianse i to całkiem sprzeczne z polityką góry. Panie Głowacki widziałem Pana występ w TV na Krakowskim Przedmieściu. Żenada, te szarpanie barierek i Strażników Miejskich! To wszystko pod krzyżem! Gdzie ten Bóg, honor? Czy, ten żyd uczył nienawidzić? No tak ale jak wy wszechpolacy możecie w żyda wierzyć? Panie Eychler mniej agresji wobec PiS, trzeba bolszewików uczyć kultury. Pan jako spadkobierca przedwojennej elity Wyszkowa powinien dać przykład. To zobowiązuje. Inaczej język dyskusji politycznej moherowo-kaczyński będzie dalej dominował.
Dodane przez anonim, w dniu 22.02.2016 r., godz. 14.41
Eychler, ola, 101 czy inni to są elementy postkomuny. Element nie wart uwagi. Obóz post solidarnśociowy i tak ma problem, że zostali rozegrani przez postkomunę w latach 80-tych i później jak dzieci. Bo jak m.in. Kornel Morawiecki zauważył, że postkomuna podpisała porozumienia strajkowe z komitetami, na czele, których stali agenci SB. W Gdańsku podpisał Bolek, Lech Wałęsa, w Szczecinie agent Jurczyk, w Jastrzębiu agent Sienkiewicz. A jeśli dodamy do tego, że na czele jedynej niepodległej partii, KPN, stał agent Leszek Moczulski. Okazuje się, że jak powiedział Michnik, Kiszczak okazał się człowiekiem honoru. Kiszczak zrewanżował się ekipie solidarnościowej,że nie dotrzymała słowa strona solidarnościowa, za ostatnie ściganie go po sądach i przesłał dokumenty do IPN. Cenkiewicz pisał o niewielu donosach, kilku donosów, na około 30 ludzi. Teraz w dokumentach z szafy Kiszczaka jest kilkadziesiąt donosów Wałęsy, na swoich kolegów robotników w latach 70-tych. To jest dobrze udokumentowane prowadzenie agenta Bolka. Lech Wałęsa nie mówi prawdy mówiąc, że nie donosił na kolegów i że nie brał za to pieniędzy.Jak się do tego nie przyzna to będzie wyglądał groteskowo.
Brawo psis
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.02.2016 r., godz. 14.47
Brawo PiS... Lada moment mija 100 dni Rządu w czasie których, zgodnie z obietnicami wyborczymi, Polska miała się stać krajem mlekiem i miodem płynącym. Lista obietnic była długa: 1.obniżenie wieku emerytalnego - wicepremier Morawiecki ostatnio stwierdził, że nie było w tym temacie "twardej" obietnicy; 2. darmowe leki dla seniorów - PiS da po ok 5 zł miesięcznie na seniora; 3. 500 zł na każde dziecko - wyszło jak widać; 4. wyższa kwota wolna od podatku - Rząd robi co może, by opóźnić jej wprowadzenie; 5. polska polityka zagraniczna podniesiona z kolan - udało się teraz stoi na głowie, ku zdziwieniu większej części cywilizowanego świata... Lista tego co PiS zrealizował bez wcześniejszych obietnic jest znacznie dłuższa: 1. zamach na niezależność Trybunału Konstytucyjnego; 2. zamach na media publiczne; 3. ustawa o policji i ustawa o prokuraturze; 4. ustawa o służbie cywilnej; 5. osłabienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej poprzez nieodpowiedzialne działania zarówno w sferze polityki zagranicznej, gospodarki i polityki wewnętrznej; 6. generowanie konfliktów w społeczeństwie; 7. bylejakość stanowionego prawa i kultury politycznej. Wniosek? Jeszcze nigdy w historii demokratycznej Polski tak niewielu nie schrzaniło tak wiele, w tak krótkim czasie. Brawo PiS.
Dodane przez ola, w dniu 22.02.2016 r., godz. 15.39
apeluję do rządu, aby postawił, gdzie sie tylko da, skarbonki na pieniądze dla Kampanii Węglowej, bo pensje górników są zabezpieczone jedynie do kwietnia, albo też, jak poprzednio rząd wymyślił, zapłacić za węgiel na hałdach - apel jest tym bardziej zasadny, bo jak wiemy gdzieś zapodziała się niebieska teczka pani Premier z kampanii wyborczej i dzisiaj stwierdziła: odpowiedzialna polityka wobec górnictwa wymaga przygotowania planu, który będzie "skuteczny i racjonalny"...dzisiaj myślę, że nie jest to długi czas ( wprowadzenie konkretnego planu ) - ja natomiast myślę, że plan dla górnictwa raczej nie będzie gotowy przez najbliższe 25 lat, ponieważ minister rozwoju w swoim, na temat górnictwa nawet się nie zająknął, natomiast bardzo chce reanimować stocznie, które mają się świetnie!
Do Gorszy Sort
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.02.2016 r., godz. 16.25
Zgadzam się z większością Twoich spostrzeżeń, ale... . Jak mawiali moi dziadkowie, bolszewik zrozumie tylko argument siły, szabli i pięści, a nie kulturalnych wywodów. Piso-bolszewik tym bardziej.
Dodane przez anonim, w dniu 22.02.2016 r., godz. 16.33
Wreszcie my pisis mamy swoją telewizję TVP, swoją reprezentację w Sejmie i rząd Beaty Szydło, swojego Prezydenta, swoją gazetę w Wyszkowie. Brakuje jeszcze naszej władzy w Wyszkowie bo jest to obecnie po jednym radnym w powiecie (Głowacki) i w gminie (Szczerba ). Ale będzie dobrze. Ole i Eychlery ani inne osoby gorszego sortu to są śmieszni. Co nam możecie zrobić. Wasz idol Lech Wałęsa nie robi wrażenia i jest zakładnikiem dawnej esbecji i oszukańców, którzy go wspierali. Teraz nastąpi przewartościowanie.
Dodane przez Josek, w dniu 22.02.2016 r., godz. 17.01
Moze Marek E. i Ola wymienia obietnice wyborcze PO; i ile z tych obietnic zrealizowano w ciagu 8 lat. Od PIS-u zadaja zrealizowania wszyskiego w ciagu 100 dni.Czysta hipokryzja....
Dodane przez AXA, w dniu 22.02.2016 r., godz. 17.09
Wyszkowianinie, jednak to Prawo i Sprawiedliwość wraz z obrońcami krzyża, moherami, rydzykami, klubami Gazety polskiej wygrało te wybory z kretesem. Łącznie z trzonem przedwojennej rodziny Eychlerów (Pan Marek w swoich poglądach jest w tej rodzinie osamotniony). Eychlerowie swoje zobowiązanie potraktowali bardzo poważnie, jak na prawdziwych Polaków, patriotów przystało - zagłosowali na PiS. Dzięki naszemu zwycięstwu, powoli dokonamy dekomunizacji kraju. Bolek już został spuszczony.
bohaterowie
Dodane przez gorszy sort, w dniu 22.02.2016 r., godz. 17.42
Pytanie, czy nie nastąpił już przesyt bogoojczyźnianą demagogią. Ten wysyp pamięci żołnierzy wyklętych, powstańców różnych powstań powoduje śmieszność i dewaluację ich etosu. Ostatnio dominuje polityka nagrobna. Przoduje w niej Kaczyński, obrzydliwie politykując na grobie brata. Tylko na grobach, ani przyszłości, ani bogactwa państwa nie zbudujemy. Dlaczego niema rocznic wybitnych, bogatych Polaków? Choćby Hipolit Cegielski o współczesnych nie wspomnę, bo to dla pospólstwa złodzieje. Wystarczy aby Kulczyk zginął w jakimś powstaniu, to bohater, jak zbudował firmę o zasięgu światowym, to złodziej. Na razie jesteśmy dziady ale w ostrogach, co propaguje jako hasło na politykę PiS
Dodane przez Ja, w dniu 22.02.2016 r., godz. 17.43
Eychler twojej wladzy osiem lat bylo malo aby zmienic Polskę na kraj mlekiem i miodem płynący. No tak dla niektórych były osmiorniczki i policzki a dla innych bedacych poza ukladem szczaw i mirabelki z nasypow kolejowych
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.02.2016 r., godz. 18.15
Obserwujemy nagonkę rodem wprost z pism brukowych podniesioną do rangi prasy i telewizji publicznej .Tym razem che się nas podzielić na zwoleniików i przeciwników Lecha Wałęsy .Kolejne oszustwo polityczne . Jak to sumuję to według mnie władza która - Demoluje Konstytucję własnego kraju ,Łamie prawo ułaskawień ,Ogranicza prawa obywateli ,Niszczy symbole narodowe - jest po prostu niczym innym tylko Naszym WROGIEM, nie władzą tylko wrogiem ludzi żyjących w tym kraju .A z wrogiem się nie dyskutuje, nie układa i nie pobłaża, wroga sie neutralizuje i tyle. Wyszkowianom przypominam - to już w tę sobotę o godz. 13.00 na błoniach Stadionu Narodowego (Al. Zieleniecka) wielki marsz MY NARÓD. Niech Wyszków nie zawiedzie.
Do ciekawy
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2016 r., godz. 18.20
Marek E.. to jest kolego sympatyczny...W Wyszkowie symbol ciemnogrodu
Wpis 22.02.2016, 14.04
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.02.2016 r., godz. 20.35
Bawią mnie te klasyczne gazetowo-wyborcze sosiki. To takie przewidywalne. Lech Wałęsa, dzisiejszy idol GazWyb też był nazywany w swoim czasie “bolszewikiem”. W wielu miejscach Pańskiej wypowiedzi wyczuwalne jest, że tak na prawdę to jest Pan “lepszym sortem”. Podobnie jak np. pani Bieńkowska, która gardzi idiotami zarabiającymi poniżej 6 tys zł, czy też pan Bronisław Komorowski, który jeszcze rok temu nie miał z kim przegrać, a po trzech miesiącach okazało się, że przegrał i w pierwszej i w drugiej turze. No cóż, nadszedł zły czas dla ludzi lepszego sortu. Przegrywacie na całej linii i nie potraficie wyciągać wniosków. Rozumiem, że to rodzi frustrację. Ale widzę , że umiejętnie Pan pogodził poczucie moralnej wyższości nad “bolszewikami z PiS” ze strzelaniem zza węgła. Gratuluję.
zapraszam na spotkanie, bieg i marsz
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.02.2016 r., godz. 20.49
W moim felietonie informuję o różnych wydarzeniach związanych ze świętem Żołnierzy Niezłomnych. Sobotnie spotkanie w bibliotece odbyło się przy dużym udziale młodych ludzi. Bardzo mnie to cieszy, choć sam nie mogłem się na spotkaniu pojawić. We środę 24 lutego o 18, również w bibliotece odbędzie natomiast wykład pana Jacka Karczewskiego o Żołnierzach Niezłomnych na północnym Mazowszu. Kolejne wydarzenia to bieg "Tropem Wilczym" w niedzielę 28 lutego i Marsz Pamięci we wtorek 1 marca.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2016 r., godz. 20.53
Szaleństwo Pisu z odziedziczonym po Po budżetem trwam nadal.Miliony na prawo,miliony na lewo.Rydzyk w siódmym niebie bez zgonu...Kto to ku..a słyszał żeby ksiądz w sądzie miał sprawy sądowe a potem wszyscy (wierzący i niewierzący) płacili za jego fanaberie ???? Pół biliona PO Wam ćfoki w Unii załatwiła i dalej tak działajcie,to złamanego oyro nie dostaniecie.
agenci
Dodane przez gorszy sort, w dniu 22.02.2016 r., godz. 21.52
Towarzyszu Anonim. Wszędzie agenci, Amerykanie zrzucają stonkę, Niemcy dybią na nasz majątek, Żydzi wszystko przejmują, islamiści nas zalewają. No cóż plan 25 letni nie wypali. Obiecanek wyborczych nie spełnimy. Ale wróg wskazany. Bolek i jego poplecznicy KOD-owcy, agenci amerykańscy w placówce NATO w Warszawie. Dobrze, że są nie agenci, wierni towarzysze Jasiński, Piotrowicz. Oni jedynie walczyli.. z ...no może za komunę. Nie ważne, są nasi, prezes wybaczył. Dobrze że wujkowie Jarosława Rajmundowicza byli po słusznej stronie i zwalczali kontrrewolucję. Inaczej "św.Leszek" by nie miał doktoratu z marksizmu - leninizmu. Niepokalana mamusia by nie miała willy po Kuli-Lisie( nazwisko nie przypadek? No tak Lis, toż to wróg). A co by kochanemu Jareczkowi zostawiła? Dzieła Lenina? No i największy patriota Toruński. Ciekawe gdzie jego teczka? Na...Łubiance?
Dodane przez Ryszard, w dniu 23.02.2016 r., godz. 00.10
Ile mozna tolerowac ciaglych insynuacji i pomowien ze strony Eychlera. Ubliza Prezydentowi,Ubliza przyzwoitych ludziom w polityce przez swoj ciagly zaklamany hejt. Moze ktos sie zajmie w koncu od strony prawnej cala sytuacja. Czy u niego da sie to leczyc? Co na to rodzina.
do lepszych sortów
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.02.2016 r., godz. 07.41
Macie wiele problemów. Nawet bardzo wiele. Najważniejszym jest to, że w ostatnim czasie przegrywacie wszystkie batalie i nie wyciągacie z tego wniosków. Po przegranych wyborach prezydenckich popełniliście te same błędy i przerżnęliście parlamentarne. Teraz brniecie ponownie w te same ścieżki. Tak trzymać !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2016 r., godz. 09.14
Pisiory !!! Sory ale jak można mieć w swoich szeregach prokuratora ze stanu wojennego.To jest NIEPOJĘTE !!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2016 r., godz. 09.33
Jestem pewien że w 1970 roku, po masakrze na wybrzeżu.100% "bohaterów" z Pisu tu się popisujących.W obawie o swoje rodziny Podpisała by WSZYSTKO co by im ubecja kazała.Wałęsa jak Kmicic.Nie ma ludzi kryształowo czystych.
Dodane przez ola, w dniu 23.02.2016 r., godz. 09.43
Proponuję, aby zwolennicy PiS - już zaprzestali powracać do tego, czego nie zrobiła poprzednia władza, tylko pokazali co zrobili sami, konkretnie: rozmontowali TK, zawłaszczyli TV, wprowadzili kilka ustaw, z których niektóre natychmiast wycofali albo zmieniali, szastają publicznymi pieniędzmi na lewo i prawo, przywłaszczyli sobie dobrze prosperujące stadniny koni, robią zamach na prywatny kapitał, powymieniali kompetentnych urzędników ( ze swoich już musi kilku zmienić! ) sieją destrukcję, nienawiść na lewo i prawo, zniszczyli dobre imię Polski za granicą, skłócili się z UE i przede wszystkim Niemcami oraz ze Stanami Zjednoczonymi - wszędzie gdzie już byli pozostawili przynajmniej zdumienie - przez 100 dni rządów, dosłownie jak obrażone dzieciaki i na takim infantylnym poziomie, podając się za jedynych patriotów, zrobili wielką .....we własne gniazdo. Jaka to jest polityka na przyszłość? Iluzoryczny plan rozwoju na 25 lat? Prezes tego nie potrzebuje; potrzebuje zemsty, że całe życie był w czyimś cieniu, że to robotnik został prezydentem i zrobi wszystko, aby jako jedyny w glorii chwały, był niepodważalnym spadkobiercą "Solidarności" - życzę powodzenia w tym zaorywaniu Polski, w końcu mogą wszystko, nawet przeprowadzić lustrację, postawić gilotyny na placach i wyciąć "wroga" w pień. Zwolennikom Naczelnego naczelnika nawet nie współczuję, że są tylko narządziem w rękach małego, chorego z nienawiści człowieczka, który nie musi myśleć co po nim, bo spadkobierców nie ma. P.S. Prezes w swojej willi mieszka sam, jak to się ma do polityki prorodzinnej, może kogoś domelduje? Nie? Ano właśnie, tak wyglada realizacja tego co się deklaruje
Ryszardzie, Cabaju, Głowacki, Dudo, Rydzyku, pisiory i mohery i wasze Pułki Smoleńskie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.02.2016 r., godz. 10.48
Oświadczam wam wszystkim, że możecie mnie (uroczyście) pocałować w ...brzozę.
do Marek Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2016 r., godz. 11.23
Przecieram oczy ze zdumienia.Co takiego przegrywa PO ?? Jest kilka miesięcy po wyborach.To Wy przez osiem lat WSZYSTKO do czego się dotkneliście zamienialiście w popiół.W Radomsku przerżnąl z kretesem lokalne wybory kandydat Pis a był nim wuj samego waszego nie naszego prezydenta Dudy.Ha,ha,ha...Prawie 100% więcej głosów otrzymał kandydat PO.Rozwalacie Polskę do czasu.Cierpliwość narodu się kończy.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2016 r., godz. 11.42
Ho ho ho czyżby ten pan miał tęczowe skłonności? Zaproszenie w detalu, czy orgietka?
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 23.02.2016 r., godz. 11.55
Nie przyjmuję propozycji oli. Tu się jednak realizuje, a nawet jeśli coś trzeba będzie dograć, to chyba w naszym interesie jest, żeby wszystko działało jak najlepiej. Poprzednia ekipa miała wiele obietnic, szczególnie na pierwszą kadencję. Nic nie zrobiła, a tyle ludzi uwiodła. Teraz tę różnicę czuć bardzo wyraziście. PO, kiedy jest już w opozycji i niewiele może zrobić, wyskakuje z pomysłem pomocy dla rodzin. Idealnie w czas. Ktoś się na to nabiera? To dlatego m.in Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2016 r., godz. 12.02
BRAWO EYCHLER.TRZYMAJ SIĘ. RACJA PO NASZEJ STRONIE.NIE JESTEŚ SAM.
Dodane przez MM, w dniu 23.02.2016 r., godz. 12.21
Brawo Ola i to są fakty a nie powtarzane w kółko te same pierdoły i nazywanie każdego kto kto choć pomyśli o skrytykowanie obecnego rządu ośmiorniczkowym cwaniaczkiem post albo neo we wszystkich możliwych konfiguracjach (ulubiony i jedyny zestaw "merytorycznych" argumentów niektórych...) Rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana niż ta którą próbuje pokazać pan Głowacki i niż tylko podzielona na PO i PIS (choć rozumiem, że mając w planach dorwanie się do władzy naszej lokalnej nie daj Boże to wygodna postawa...). Taka samo jak dużo bardziej skomplikowana jest ekonomia niż ta, którą na poziomie przedszkolnym pokazuje imć Głowacki w swoich felietonach i komentarzach promując np. program 500+ bo np. oprócz tego że trzeba rozruszać gospodarkę (boki zrywać) to jeszcze trzeba te pieniądze zarobić ale kto by się takimi drobiazgami martwił, 30 miliardów tu bilion tam... Dlaczego nie dwa biliony w sumie?.. Gdyby zapisać finansowanie z depozytów np. Niemców Francuzów to by się uzbierało tym bardziej że NAM POLAKOM pomazańcom Europy się należy przecież, wystarczy na Prezesa spojrzeć... Nie, to się na pewno długo nie utrzyma (wybory w Radomsku są ciekawym wydarzeniem w tym kontekście) tylko co potem i kto ten bałagan posprząta...? :(
poczytaj sobie Marek Eychler
Dodane przez burak, w dniu 23.02.2016 r., godz. 13.15
Anna Walentynowicz do Lecha Wałęsy - list otwarty opublikowany 25 września 1995 roku Anna Walentynowicz do Lecha Wałęsy - list otwarty opublikowany 25 września 1995 roku foto: Piotr Drabik/Wikimedia Commons LIST OTWARTY ANNY WALENTYNOWICZ DO LECHA WAŁĘSY KANDYDATA NA PREZYDENTA RP Na naszych oczach przeszłość ulega zakłamaniu i manipulacji. Aby ocalić prawdę, ktoś musi zapytać o fakty. Dopóki jeszcze żyją ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na urząd Prezydenta RP – Lechowi Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę odpowiedzialność za treść pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz ,jak w styczniu 1971 r. przyznałeś, że na zadanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni? 3. Jak godziłeś swoja katolicka moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła Ci publiczne awantury w 1980r.? 4. 9 grudnia 1980 r. przyznano "Solidarności" pierwsza nagrodę – 30 tys. USD. Co z tymi pieniędzmi? 5. Co zrobiłeś z 60 tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, którą miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś? 6. Czy mieszkanie przy ul. Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo? 7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwsza kampanie wyborczą? 8. Czy uważasz za właściwe, ze głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu? 9. Czy w 1981 r. byłeś informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem? 10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie zareagowałeś na jego poczynania? 11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed sadem dla nieletnich i sadem rejonowym, wymuszając pełną współpracę? 12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5- tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń? 13. Czy pamiętasz swoją wypowiedz na Kongresie w USA "lokujcie swoje kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić", czy nadal tak sądzisz? 14. Z jakiej obietnicy wyborczej się wywiązałeś? 15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie Andrzeja Gwiazdy z I zjazdu "Solidarności", jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą? 16. Kiedy spełnisz publiczna obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo Twoje książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB? 17. Czy nie dość już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu? Anna Walentynowicz
Dodane przez ola i Eychlej maja IQ takie same jak rozmiar ich butow. ow, w dniu 23.02.2016 r., godz. 14.48
To co oni wypisuja to mozna ich zaliczyc do tych co drzewo w lesie szalikiem piluja. Juz zadne prochy im nie polepsza intelektu,a zapasc nieuchronnie postepuje i przezera resztki normalnosci. Przegrywaja we wszystkim a rozum nie wytrzymuje i kipi. Pisza tez juz pod innymi nickami,ale prymitywizm,obluda i nie wyobrazalnie podly hejt ich demaskuje.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.02.2016 r., godz. 14.50
"Prawdopodobnie wielcy bliźniacy na zawsze zostaną nierozwiązaną zagadką. Współczesna nauka i wszyscy prokuratorzy IPNu, wobec Lecha i Jarosława są bezradni. Co do ich biografii, to głowią się nad tym najwięksi historycy naszych czasów nie tylko w Polsce. Jednak wiele dokumentów zaginęło, zostało zniszczonych lub sfałszowanych tak jak teczka Jarosława. Doszukano się pewnych wzmianek w Biblii, w kilku proroctwach i legendach. Odnaleziono kilka dokumentów staroegipskich o wielkich bohaterach. Nadal żywe są ustne przekazy międzypokoleniowe o czynach tak wielkich, że ludzkim umysłem trudno je ogarnąć. Na kamieniu z Rosetty można odczytać zapisy hieroglificzne i greckie zawierające imiona Lech i Jarosław (Balbina), dzięki temu naukowcy twierdzą, że starożytność wiele im zawdzięcza. Także na kartuszach w świątyni Amona w Karnaku możemy znaleźć symbole przypominające parę kaczek na kartoflu, co może świadczyć, że byli znani na terenie Dolnego i Górnego Egiptu. Podobne znaki znaleziono w Zigguracie w Ur, razen z przepisem na powstrzymanie sraczki, czyli starożytni Sumerowie również byli nimi zafascynowani. Muzeum narodowe w Meksyku, przechowuje tajemniczą misę znalezioną w ruinach Palenque z wizerunkiem dwóch postaci ciągnących księżyc w pełni, z czego wysnuto wniosek, że znani byli i tam. Jednak to wszystko domysły, słabo poparte dowodami. Być może dokumenty znalezione w szafie Kiszczaka wyjaśnią nam to i owo." Znalazłem gdzieś w sieci( nie mylić z czasoPiSmem).
PO, Nowoczesna i KOD to obciach.
Dodane przez gość, w dniu 23.02.2016 r., godz. 15.16
Bądźmy precyzyjni, bo pojawiło się wiele nieścisłości. W Radomsku wygrał kandydat niezależny a nie z PO. W ostatnich wyborach samorządowych przegrał z kandydatką PiS ale ta dostała się do parlamentu i zluzowała miejsce. Nie da się w krótkim czasie znaleźć równie dobrego kandydata, który dałby radę. W sąsiednim Łochowie, po śmierci burmistrza z PSL, burmistrzem została osoba z PiS. Wygrał w II turze z kandydatką wspieraną przez PSL. W I turze wygrał z kandydatem z PO, który utworzył swój komitet bo wstydził się PO. Uzyskał 19 % wszystkich oddanych głosów, kandydat z PiS dostał dwa razy więcej głosów(39%). Dlaczego PO przegrywa ? A pamięta ktoś, żeby PO zorganizował otwarte spotkanie w Wyszkowie z osobą, posłem z PO w ostatnim czasie. Nie bo boją się a może wstydzą. A pamiętacie jak przyjechał autobus wyborczy PO, ile osób go witało. A może władze samorządowe PO pochwalą się osiągnięciami. Forum Wyszkowiaka jest forum, które czyta wiele osób i się udziela na nim. Niektórzy zaniżają poziom wpisów, ale to źle świadczy o nich i o ludziach z "klasą", których reprezentują.
Dodane przez ola, w dniu 23.02.2016 r., godz. 15.20
z historii braci: ten bardziej spolegliwy 8 razy uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, natomiast ten drugi, ani razu - a gdzie siedział ten pierwszy w Magdalence, proszę zobaczyć na filmie - Naczelnik naczelnik już wie, że potęgi militarnej ani, tym bardziej gospodarczej nie zbuduje, lata lecą i jakieś miejsce w historii trzeba znaleźć, a że po trupach, dla wyznawcy ojca, nie jest to istotne - 27.02.2016 Warszawa godz. 13.00. P.S. to II takie same jak rozmiar butów podane w centymetrach, czy jakoś inaczej?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2016 r., godz. 16.10
Gdyby coś było na "braci", dawna ekipa szkalująca ich z pewnością by to ujawniła? Nareszcie mamy rząd niezastraszane przeszłością. Nie musi się płaszczyć i nadskakiwać Zachodowi.
Dodane przez ..., w dniu 23.02.2016 r., godz. 16.56
aszdziennik.pl to stąd czerpie inspirację M.E. To już wiadomo dlaczego sieczke w głowie ma.
Kiedy PiS pójdzie do piachu, nie wykaraskają się gadaniem, że wykonywali tylko rozkazy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.02.2016 r., godz. 17.15
PiS czyli kato-faszystowska bolszewia o cechach zarówno sekty jak i mafii nie przez przypadek bije pianę w mediach na temat Prezydenta Lecha Wałęsy. Chcą pdwrócić uwagę od faktu, że PiS nie realizuje kluczowych obietnic ze swojej kampanii zapowiedzianych na pierwsze 100 dni swojego "panowania" (a w zasadzie panoszenia). - 1. Obniżenie wieku emerytalnego. 2. 8 tysięcy wolne od podatku. 3. pomoc dla frankowiczów. 4. Naprawa polskiego górnictwa. 5. Darmowe leki dla seniorów. 6. "500 zł" na KAŻDE dziecko. Zamiast tego wprowadza z powrotem w Polsce ustrój socjalistyczny, na czele państwa stawiając byłych aparatczyków komunistycznych. Przerwijmy ten serial. Sobota 27. lutego godz. 13.00 - błonia Stadionu Narodowego - Wielki Marsz "My Naród".
Do Marka E., Oli, i innych warcholow wyszkowskich
Dodane przez Josek, w dniu 23.02.2016 r., godz. 18.38
Dzisiaj zamiast mojego subiektywnego,ale zawsze majacego charakter obiektywny komentarza zacytuje cos z polskiej literatury:Monolog Konrada z "Wyzwolenia" Wyspianskiego......WARCHOLY, to wy!- Wy, co lizecie obcych wrogow podloze, czolgacie sie u obcych rzadow i calujecie najezdzcom lapy; uznajac w nich prawowitych wam krolow.Wy holota, ktorzy nie czujecie dumy nigdy,chyba wobec biedy i nedzy, ktorej nieszczescie potracaliscie sytym brzuchem beszczelnikow i piescia slugi. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, ktorzy wyciagacie dlon chciwa po pieniadze - po lupiez pieniezna, zdarta z tej ziemi, ktorej zloto i miod nalezy jej samej i nie wolno ich grabic. WARCHOLY, to wy, co sie nie czujecie Polska i zywym poddanstwa i niewoli protestem."
KODzie Eychler
Dodane przez Observator, w dniu 23.02.2016 r., godz. 18.41
Co nie chcą cię przyjąć do Tworek?Widać uznali,że jesteś nie dającym nadziei przypadkiem medycznym .
spotkanie Jacek Karczewski, środa godz. 18
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2016 r., godz. 18.50
We środę 24 lutego o godz 18 w bibliotece miejskiej odbędzie się spotkanie z panem Jackiem Karczewskim - dyrektorem Muzeum Żołnierzy Niezłomnych z Ostrołęki. Zaprezentuje on wykład na temat "Żołnierze Niezłomni na Północnym Mazowszu" i opowie o projekcie muzeum. Oczywiście tradycyjnie, jak zawsze na spotkaniach Klubu Gazety Polskiej na koniec będą polskie rozmowy. Zapraszam.
Dodane przez Eychler tak trzymaj,miejsce w Pruszkowie zarezerwowane., w dniu 23.02.2016 r., godz. 19.22
Walcz,wez ze soba ola,zrob demonstracje w Wyszkowie,tylko odstaw flache, bo leb ci jutro odpadnie.
do Josek
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2016 r., godz. 20.40
Wyspiański ani nie przewidział ani nawet nie marzył o Unii Europejskiej....Naród ZADECYDOWAŁ O WEJŚCIU DO UNII EUROPEJSKIEJ i jakiś pis ze swoimi fanatykami idiotami tego nie da rady odwrócić.Nie odpowiada Unia to się z niej Cabaj wynoś.
A PO eychler zrealizowało
Dodane przez Ja, w dniu 23.02.2016 r., godz. 21.31
1. POdniesienie wieku emerytalnego. 2. POdniesienie podatków. 3. kredyty i namawianie na ich branie frankowiczów. 4. sprzedaż polskiego górnictwa. 5. droższe leki dla wszystkich. 6. "480 zł" zabrane KAŻDEMU dziecku PO POdniesieniu podatku Vat na produkty dla dzieci.
Dodane przez buhabuhabuha, w dniu 23.02.2016 r., godz. 21.38
Kilka dobrych rzeczy zdarza się w tym tygodniu. Swetru z Nowoczesnej ustalił, że Jarosław Kaczyński miał dobre relacje z Marią Kiszczak, spijali sobie z dziubków i teczki na Bolka to ich prowokacja. Druga fajna wiadomość to KOD ORGANIZUJE MARSZ W OBRONIE LECHA WAŁĘSY. BYŁY PREZYDENT ODPOWIE NA APELE I ZJAWI SIĘ 27 lutego w Warszawie. Będzie to tzw. marsz konfidentów.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.02.2016 r., godz. 21.52
No i co z tymi obiecankami, na które nabrało się masę ludzi ??? 1. Obniżenie wieku emerytalnego. 2. 8 tysięcy wolne od podatku. 3. pomoc dla frankowiczów. 4. Naprawa polskiego górnictwa. 5. Darmowe leki dla seniorów. 6. "500 zł" na KAŻDE dziecko. Zamiast tego wprowadza z powrotem w Polsce ustrój socjalistyczny, na czele państwa stawiając byłych aparatczyków komunistycznych. Przerwijmy ten serial. Sobota 27. lutego godz. 13.00 - błonia Stadionu Narodowego - Wielki Marsz "My Naród".
buhabuhabuha
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.02.2016 r., godz. 22.20
Konfidenci to zostaną w domach
wykład Jacka Karczewskiego
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.02.2016 r., godz. 07.56
We środę 24 lutego o godz 18 w bibliotece miejskiej odbędzie się spotkanie z panem Jackiem Karczewskim - dyrektorem Muzeum Żołnierzy Niezłomnych z Ostrołęki. Zaprezentuje on wykład na temat "Żołnierze Niezłomni na Północnym Mazowszu" i opowie o projekcie muzeum. Oczywiście tradycyjnie, jak zawsze na spotkaniach Klubu Gazety Polskiej na koniec będą polskie rozmowy. Zapraszam.
Dodane przez Ja, w dniu 24.02.2016 r., godz. 08.01
Eychler 27 siedzi w domu czeka na top zl od po za hejty
agent Bolek
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.02.2016 r., godz. 08.22
To że Wałęsa był agentem SB w latach 70tych to sprawa oczywista. Dokumenty są jednoznaczne. Dla mnie osobiście oczywista od 1992 roku, a więc od ponad 20 lat. Odsłaniają się jednak szczegóły. Donosił na kolegów z pracy, którzy organizowali się przeciwko komunistom. Wydawał ich w ręce oprawców. Brał za to pieniądze. Dziś z nich szydzi. Ohyda !!! Ważniejsze jest jednak z punktu widzenia naszego państwa w jakim stopniu ta współpraca była kontynuowana. Na ile był sterowany jako przewodniczący Solidarności, późniejszy lider opozycyjny, prezydent i ważna w Polsce osoba. Obecność Wachowskiego u jego boku w całym tym czasie oznacza, że to sterowanie miało charakter ciągły. Wiele decyzji np. pilnowanie i osłanianie wysokości ubeckich emerytur przez Wałęsę, próba zainstalowania sowieckiej agentury w ramach rozmów o wyprowadzenie ruskich wojsk z Polski w 1992 i inicjatywa "NATO bis" jednoznacznie wskazuje, że nadal był agentem. Jego dzisiejsze zachowanie to niestety potwierdza. Jest nim nadal.
Dodane przez KOD, w dniu 24.02.2016 r., godz. 09.21
Wspieranie Lecha Wałęsy gdy okazał się donosicielem na zwykłych robotników, dostawał za to pieniądze porównywalne z miesięczną pensją i jeszcze kłamie jest postępowaniem nagannym. Mam różne zdanie o KOD ale to zachowanie jest karygodne. Wałęsa swoje przywództwo Solidarności już wielokrotnie zmaterializował w różnej postaci, w tym nieudaną prezydenturą. Przykre jest także to, że nie starał się jakoś zadośćuczynić za te przykrości, które robotnikom uczynił. Wałęsa okazało się namacalnie, że to zwykły prostak i cham, żeby nie powiedzieć ostrzej. Powinien przeprosić, a nie że powinniśmy jeszcze go wspierać. Jak zobaczę tego człowieka w TV to zmienię kanał.
Do was "narodowcy", którzy wycieracie sobie ryje narodową świętością jaką jest Prezydent Lech Wałęsa.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.02.2016 r., godz. 09.35
W tym tygodniu dużo mówiono o składaniu podpisów przez Prezydenta Lecha Wałęsę. Choć komuniści mieli swoje haki na Niego, w końcu powiedział dość! To sprawia, że Jego osiągnięcia są jeszcze większe. Ponieważ to ON zwyciężył! To ON zrobił to, czego cała Armia Stanów Zjednoczonych nie mogła. To ON, zrobił to czego Winston Churchill obawiał się zrobić. To ON dokonał tego, czego nawet Kościuszko nie mógł! To ON zmusił wojska rosyjskie do opuszczenia Polski. Jego najważniejszy podpis znajdował się na pakcie z Borysem Jelcynem zamykającym rosyjskie bazy wojskowe na polskiej ziemi. I za to, naród polski musi być zawsze Jemu wdzięczny! A nie śmieciom politycznym typu Kaczyński, Maciorewicz i cała plejada małp, którymi sterują za sznurki.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.02.2016 r., godz. 10.32
Prawda jest taka że część ludzi poszła do urn po 500złotych a 50% je olało.Nie róbcie z tego wielkiego zwycięztwa bo to w większości "PLANKTON" Was popiera.Poparcie dla Was jest jak mydlana bańka.
Dodane przez ola, w dniu 24.02.2016 r., godz. 10.37
obecny minister finansów, Paweł Szałamacha w latach 2014/2015 studiował w USA, jednocześnie pobierał dietę poselską w wysokości o. 12 tys. miesięcznie - w sumie przez rok zarobił ok. 90 tys. bo na dwóch (!) sesjach jednak był - ma przeprosić czy oddać? czy odejść honorowo ze stanowiska? - Bardzo dobrze robi Lech Wałęsa, że nie przeprasza, bo nie ma za co, a jak wszystko jest takie oczywiste, wszyscy, którzy go obecnie szkalują, niech po prostu zgłoszą sprawę do prokuratury, najlepiej do prokuratora Piotrowicza, ma doświadczenie ze stanu wojennego. P.S. czy nie dziwi, że nie ma ekspertyz grafologicznych do tej pory? pewnie szukają kogoś, kto by się pod tym zechciał podpisać... 27.02.2016 rok - Warszawa
Dodane przez Anonim, w dniu 24.02.2016 r., godz. 10.46
POCZĄTEK KOŃCA PISU NASTĄPI Z CHWILĄ NOMINACJI KACZYŃSKIEGO NA PREMIERA.Szydło to zderzak.
Dodane przez ola twoj mozg odlecial, w dniu 24.02.2016 r., godz. 14.28
Nie dziwi mnie,ze zdrada,oszustwo,zlodziejstwo popierasz. Skoro czerpiesz wiadomosci ze zlecen, odpowiedz czy beda zwracane pieniadze za przeloty Kopacz do corki ,za balangi w resteuracjach za nasze pieniadze,za kilometrowki i. Lista tych przekretow jest duza. Chetnie krytykujesz obecny Rzad ,a powiedz ile jest uczciwosci w tak sprzedajnym osobnika jak ty.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.02.2016 r., godz. 15.51
Prawda jest taka, że część ludzi poszła zagłosować na Kukiza lub PiS, aby dać " po nosie" PO/PSL za stosunek do Polaków.
po spotkaniu z Jackiem Karczewskim
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.02.2016 r., godz. 22.11
Są dobre wieści po spotkaniu z dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Muzeum najprawdopodobniej nabierze niedługo rozpędu. Być może w najbliższych dniach o tym się dowiemy z mediów. A w Jurgach, w miejscu śmierci ostatnich trzech żołnierzy z oddziału Jana Kmiołka 1 marca ma się pojawić asysta wojskowa. Każda z tych informacji ma swój ciężar - czasy się zmieniają. To naprawdę poważne zmiany.
Dodane przez MM, w dniu 25.02.2016 r., godz. 08.04
Już nie dobre tylko poważne...
do MM
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.02.2016 r., godz. 19.14
Jurgi - miejsce ostatniej walki ostatniego patrolu z oddziału Jana Kmiołka. Jeżeli po raz pierwszy, w 65 lat po tych strasznych wydarzeniach pojawi się tam asysta wojskowa to mamy mocny znak, że dopiero teraz komunizm kończy się w naszej ojczyźnie. Oczywiście jest tych znaków więcej. Ale pan, panie MM ich zdaje się nie zauważa.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta