Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraDzisiaj tylko jeden temat

(Zam: 10.02.2016 r., godz. 12.14)

Relacje z sesji Rady Powiatu, które przeczytałam w lokalnej prasie wywołały u mnie uśmiech, zdziwienie, zaskoczenie i niedowierzanie. Radni powiatowi poświęcili trzy godziny na dyskusję dotyczącą diet. Jak wiemy, radni inkasują niemałe kwoty za pełnienie społecznej funkcji radnego.

Przewodniczący rady oraz członkowie zarządu (oprócz starosty i wicestarosty) otrzymywali miesięcznie 2 252 zł, wiceprzewodniczący rady oraz przewodniczący komisji dostawali 1 850 zł, zaś pozostali radni zgarniali 1 295 zł.
Po raz pierwszy za obniżeniem diet opowiedział się pan Marek Głowacki w grudniu 2014 r. („Wyszkowiak” nr 51/2014 artykuł „Nie zgodzili się na okrojenie diet”): „Ze strony społeczeństwa występuje oczekiwanie umiaru w sprawach związanych z dietami. Ciągle słychać o jakichś z tym związanych dziwnych zachowaniach władzy szczebla centralnego – jakichś ośmiorniczkach za państwowe pieniądze, czy nieuzasadnionym wykorzystywaniu pieniędzy na podróże służbowe. Byłbym za tym, by dać sygnał, że my chcemy ten umiar zachować”. Pan Marek zaproponował wówczas, by zmniejszyć diety o 20% oraz by za nieusprawiedliwioną nieobecność na sesji lub komisji diety nie wypłacać. Niestety, wniosek pana Marka nie spotkał się z aprobatą pozostałych radnych.
Minęło 13 miesięcy, gdy sprawą diet zainteresowali się radni PiS-u, którzy zaproponowali ich obniżenie w następujący sposób: dla przewodniczącego rady i członków zarządu do kwoty 2 127,50 zł (czyli o 124,50 zł mniej), dla wiceprzewodniczących rady i przewodniczących komisji do kwoty 1 665 zł (czyli o 185 zł mniej), zaś dla szeregowych radnych do kwoty 1 202,50 zł (czyli o 92,50 zł mniej).
W ślad za radnymi PiS swoją propozycję przedstawili również radni koalicji, którzy zaproponowali takie oto obniżenie diet: członkowie zarządu i przewodniczący rady będą otrzymywali 2 139 zł (mniej o 113 zł), przewodniczący komisji i wiceprzewodniczący rady 1 734 zł (mniej o 116 zł), zaś pozostali radni 1 193 zł (mniej o 102 zł).
Zarówno radni PiS-u, jak też koalicyjni zaproponowali, by za nieobecność na sesji/komisji potrącać 20% diety, a za drugą i każdą kolejną 40%. Radni PiS zaproponowali dodatkowo, by nieobecność usprawiedliwiać na podstawie zwolnienia lekarskiego lub wówczas, gdy ktoś wykonuje w czasie sesji/komisji inne czynności na rzecz powiatu (niestety, nie doczytałam się jakie).
Dowiedziałam się również, że sprawa diet była tak bardzo kontrowersyjna, że radni PiS i koalicji spotkali się na mediacjach. W rolę mediatora wcielił się… burmistrz Grzegorz Nowosielski. Oczy ze zdziwienia wybałuszyłam, po czym pomyślałam, że pan Grzegorz nie sprawdził się w roli mediatora, skoro na sesji dyskusja przybrała formę kabaretu.
Dwie różne uchwały dotyczące jednej sprawy spowodowały „spięcia” wśród radnych. Dowiedziałam się np., że mamy radnych I, II a nawet III kategorii. Radnymi I kategorii są ci zapisani do koalicji, II kategorii radni PiS, zaś III pani Justyna Garbarczyk i chyba pan Marek Głowacki, którzy jako radni nie PiS-u i niekoalicyjni nie zostali zaproszeni do mediacji. Radni w trakcie dyskusji mieli różne przemyślenia. Pani Katarzyna Wysocka (lekarz) stwierdziła, że radnemu nie można wystawić zwolnienia, skoro nie jest on pracownikiem Starostwa, gdyż nie ma NIP-u. Starosta Bogdan Pągowski zauważył, że pan Waldemar Sobczak goni króliczka tak, żeby go nie złapać. Pan Marek Głowacki uznał zaś, że ma wrażenie, że mamy do czynienia z wydarzeniami skali międzynarodowej. Jednocześnie pan Marek złożył wniosek o bardziej radykalne cięcia diet, zgodnie z którymi przewodniczący i członkowie zarządu otrzymaliby 1 572,50 zł (mniej o 679,50 zł), wiceprzewodniczący rady i przewodniczący komisji 1 295 zł (mniej o 555 zł), zaś pozostali radni 925 zł (mniej o 370 zł). Niestety, radnym nie spodobał się ten wniosek, tak jak nie spodobał się im również, a nawet wywołał lekką konsternację, wniosek pani Justyny Garbarczyk, która zaproponowała, by radni pracowali za darmo, co spowoduje roczne oszczędności w wysokości 300 000 zł. Okazało się niestety, że radni za darmo pracować nie mogą (co przyniosło im zapewne ulgę). Skoro radni nie mogą pracować za darmo, pani Justyna zaproponowała, by radny dostawał dietę w wysokości 1 zł. Następnie zmieniła zdanie i zaproponowała, by przewodniczący rady i członkowie zarządu otrzymali dietę w wysokości 370 zł, zaś pozostali radni 185 zł. Niezdecydowanie pani Justyny spowodowało, że przewodniczący rady pan Jacek Bachański stwierdził, że „To już w absurd idzie” i wniosków pani Justyny nie poddał pod głosowanie.
Przeczytałam artykuły i stwierdziłam, że w całej tej dyskusji wcale nie chodziło o wysokość diet dla radnych. Dyskusja była próbą sił między radnymi koalicji a radnymi PiS. Swoją drogą, na palcach jednej ręki (i tak palców by było za dużo) można by policzyć radnych, którzy chcieli, chcą i będą chcieli pracować na rzecz mieszkańców naszego powiatu, nawet wtedy, gdyby mieli pracować za przysłowiową złotówkę...
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

kIEDY WPROWASZONO DIETY
Dodane przez Anonim, w dniu 10.02.2016 r., godz. 12.35
DLA RADZĄCYCH? JAK UZASADNIONO TAKĄ DECYZJĘ? POPRZEDNIO PEŁNIONO TĄ FUNKCJĘ BEZ UPOSAŻEŃ. POPRZEZ TO BYŁA W MIARĘ UCZCIWA. POWIEDZMY ,WSZYSCY MIESZKAŃCY MIASTA I OKOLICY COŚ ZYSKIWALI. A TERAZ FORSA ZA GADANIE WYŻSZA NIŻ NIE JEDNO WYNAGRODZENIE ZA CIĘŻKĄ ROBOTĘ!
Dodane przez /, w dniu 09.02.2016 r., godz. 09.34
Dodane przez Kpa, w dniu 10.02.2016 r., godz. 14.03
Judyta w "okiem rzuciłam" w dzisiejszym numerze Wyszkowiaka kapitalnie ten kabaret podsumowała. O stanie naszej demokracji oraz kultury samorządowej świadczy też niezaproszenie do mediacji pod patronatem Grzegorza Nowosielskiego autora pierwszego wniosku o obniżenie diet Marka Głowackiego. Pan Marek jest szefem wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej, ale chyba nie to było powodem niezaproszenia go do wspólnego stołu negocjacji. Mnie to pachnie zwyczajną, prostacką dyskryminacją. Swoją drogą ciekawi mnie czy którykolwiek uczestnik tego spotkania upomniał się o pierwszego wnioskodawcę, a szczególnie starości Pągowski i Mróz, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Nowosielski? Groteska. Takie małe lokalne zwierciadełko.
Dodane przez CM, w dniu 10.02.2016 r., godz. 17.45
Tym tematem powinien zająć się "Komitet z Klasą". Komisja pod jego przewodnictwem mogłaby wyrazić swoją opinię nt. ile jest tej klasy w klasie naszych samorządowców?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.02.2016 r., godz. 17.59
Unikamy konfrontacji z mądrzejszymi?
Komitet Osmiorniczkowej Demokracji
Dodane przez Josek, w dniu 10.02.2016 r., godz. 20.44
Na spedzie KODziarzy (tak reklamowanym przez pierwszego wyszkowskiego KODziarza Marka E...) bylo wiecej policjantow niz protestujacych.Pod budka z piwem bywa wiecej meneli niz dzisiaj spadkobiercow czerwonej komuny.Wiekszosc tych starcow/zapewne z postepujaca demencja starcza/ zamiast posypac glowy popiolem i poddac sie wielkopostnej refleksji, moknnie na deszczu dorabiajac pare groszy do SB-eckich emerytur...O,ooo!!!!
Dodane przez ola, w dniu 10.02.2016 r., godz. 21.51
jak to było wydarzenie w skali międzynarodowej, to może tak zwrócić się o opinię za granicę? szlaki zostały przetarte...tak to właśnie wygląda zgoda w najbardziej katolickim kraju Europy ( wg. deklaracji, oczywiście, bo koń jaki jest, każdy widzi )
Dodane przez test prawdy, w dniu 10.02.2016 r., godz. 22.04
Samym niezaproszeniem Głowackiego, Nowosielski mocno podkopał swoje mediatorskie kwalifikacje.
Dodane przez Siostra, w dniu 11.02.2016 r., godz. 08.37
Zapytajcie pielęgniarek jaki to jest mediator. Wymediował im POdwyżki...
Dodane przez anonim, w dniu 11.02.2016 r., godz. 09.57
Każdy dobrze wie, że to była kolejna ustawka Nowosielskiego i Sobczaka. Ich wspólne gierki to z tych bardziej znanych,wcześniej nękanie wiceburmistrz Trzaski, walka z wewnętrzną opozycją w PiS, a niedawno wyrzucenie wicestarosty Trzaski z stanowiska w zarządzie powiatu. Nowosielski kreuje się na lidera w Wyszkowie, który chce o wszystkim decydować i wszystkimi kierować, żeby pokazać niedawny numer z Siekierskim, któremu zabroniono pisać w Wyszkowiaku. Nowosielski chciał pomóc swojemu pomocnikowi, Sobczakowi, który też chciał odgrywać wielką rolę ale jest tylko syndykiem masy upadłościowej jakim jest PiS w Wyszkowie. Ustawka nie wyszła bo pewnie PSL dowiedziało się wcześniej, że będą czystki w urzędach i agencjach i stracą pracę. A były to niezłe konfitury, Bachański jako dyrektor zarabiał ponad 200 tysięcy rocznie a Pędzich prawie 100 tysięcy rocznie w Wyszkowie. Widzę, że jedyni niezależni,Głowacki i Garbarczyk, głosują podobnie więc jest szansa, że Głowacki z prawej, Garbarczyk z lewej, pogonią tą hołotę.
Dodane przez Zołza, w dniu 11.02.2016 r., godz. 11.00
Niech się już więcej nie kompromituje. Z Głowackim sam strzelił sobie w kolano. Ludzie się śmieją z tych jego mediacji.
Dodane przez Dobromir, w dniu 11.02.2016 r., godz. 11.38
To niech Nowos zrobi w prezencie dla PiS trzeciego Burmistrza. Wtedy wszyscy się od tego towarzystwa odwrócą.
KOD-AKCJA-MAZOWSZE
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.02.2016 r., godz. 15.54
data marszu została zmieniona z 5-go marca na 27 lutego z uwagi na uzupełniające wybory do senatu i ciszę wyborczą 5-go marca. P.S. -Do josków i innych tego typu typów. Nie mam zamiaru dłużej udawać że napędza mnie wyłącznie troska o demokrację. Nie. Kaczyński i PIS muszą odejść. Dla dobra Polski i Polaków. Obojętnie jaką metodą, ale trzeba ich odsunąć od władzy, na zawsze. Osądzić i rozliczyć. I temu ma służyć społeczna praca dla KOD, dla Polski i Polaków, dla przyszłych pokoleń, dla naszych dzieci i wnuków. Gdybym tego dziś nie robił ciężko byłoby odpowiedzieć dzieciom, wnukom za lat 15-20 na pytanie - tato/dziadku, a co ty wtedy zrobiłeś dla Polski? KOD rośnie, a to was wku...wia najbardziej joski, mośki, komuchy z pisu, głowackie, kibole, oszuści.
Do troszczacych sie o demokracje inaczej / czyli KODziarzy
Dodane przez Mosiek, w dniu 11.02.2016 r., godz. 17.13
Za 15-20 lat wnuki beda sie wstydzily za uzytecznych idiotow, ktorzy aktywnie popierali alimenciarza i dewianta w rozowej czapce........Wiersz z internetu: "Kwicza swinie rozpasane Od koryta oderwane.Kiedy slucham ich narracji O gwalceniu demokracji To mnie taka mysl nachodzi Nie o wolnosc swiniom chodzi Pelen falszu jest ten kwik Bo to o koryto krzyk Zawlaszczone, rokradane Slusznie swiniom odebrane. Wie juz cala okolica Ze ten kwik to Targowica.
Do marka e.
Dodane przez Josek, w dniu 11.02.2016 r., godz. 19.08
KOD rosnie na smietnisku histori!!!!! Niech spadkobiercy czerwonej komuny i alimenciarze przestana martwic sie o demokracje i dobro Polski i Polakow.Polacy w demokratycznych wyborach wybrali swoich przedstawicieli do sejmu i senatu. A nawolywanie do obalenia legalnie wybranego rzadu "obojetnie jaka metoda" jest zamachem stanu i blednym pojmowaniem wolnosci obywatelskiej. Wiec marku e.. musisz wybrac sie do psychiatry, bo psycholog ( z pewnoscia) ci juz nie pomoze.
a w internecie krąży kawał
Dodane przez do mosiek, w dniu 11.02.2016 r., godz. 20.37
że Szydło stoi w sejmie przed kamerą i ciągle powtarza "jestem zwycięzcą, jestem zwycięzcą, jestem zwycięzcą, jestem zwycięzcą, jestem zwycięzcą, jestem zwycięzcą, jestem ....... itd." podchodzi do niej Jarosław i ironicznie do niej mówi " taaa kur......., Ty jesteś zwycięzcą...!?"
27 lutego
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.02.2016 r., godz. 08.40
PiS należy obalić, a Kaczyński musi odejść i to tak, żeby już nie mógł wrócić. I w tej chwili to powinien być nasz cel. A kiedy już to się stanie, naszym zadaniem będzie pilnowanie, by już nikomu takie pomysły nie przyszły do głowy. Dzisiaj walka o demokrację i wolności obywatelskie, to walka z PiSem. 27-go lutego przyjdźcie na Wielki marsz, początek godz. 13.00 błonia Stadionu Narodowego.
Dodane przez ola, w dniu 12.02.2016 r., godz. 08.57
Co to za szkoła mediacji uczy pomijać kluczowych uczestników debaty? Czy mógłby pan burmistrz zdradzić gdzie nabył tę sztukę. Na jakimś kursiku dla początkujących, czy na renomowanej prywatnej uczelni?
Dodane przez anonim, w dniu 12.02.2016 r., godz. 08.59
" Dyskusja była próbą sił między radnymi koalicji a radnymi PiS " to zdanie nieprawdziwe. Bardziej próbą sił był np. taniec posłanki Joanny z PiS z starostą Pągowskim z PSL na powiatowym balu przebierańców. Określenie przebierańcy bardzo pasuje do radnych bezradnych.
Dodane przez ola, w dniu 12.02.2016 r., godz. 09.37
rząd PiS-u został wybrany w wyborach demokratycznych, ale to nie znaczy, że można prawicy pozwolić zniszczyć demokrację - nikt nie chce jeszcze obalać legalnie wybranego rządu, tylko część społeczeństwa ( gorszy sort, komuniści, złodzieje, w futrach, alimenciarze i inni ) buntują się przeciwko polityce obecnego rządu, a to też demokracja dopuszcza - jak naród jest niezadowolony to manifestuje - demonstracje i marsze są dobrowolne, idzie kto podziela poglądy protestujacych - to, że demonstracje są legalne, mówi nawet prawica! w tym tygodniu był KOD, byli franczyzobiorcy, marsz do stolicy zapowiadają górnicy, będzie manifestacja 27 lutego 2016 roku - tak jest w krajach demokratycznych na całym świecie - raczej kuriozalnym był marsz zwolenników Kaczyńskiego i poparcie dla rządu, bo uliczne poparcie dla rządzących jest znane z systemów reżimowych ( np. Korea Północna ) i taki marsz planuje prezes na wiosną, za wolność i suwerenność, szukając na siłę wroga wewnętrznego i zewnętrznego, bo obietnice socjalne sypią się, a winnego trzeba znaleźć - jednym słowem, naczelnik nie może spać spokojnie, chociaż już wszystko ma, "nosi go" dalej ( sumienia tak łatwo się nie można zagłusić, niestety ), a powinien wiedzieć, że minister obrony swoją ostatnią deklaracją, że wojska polskie będą walczyć we wiadomym kraju, wiadomo z kim, sam może nam zwalić na głowę prawdziwe nieszczęście, zwłaszcza w kontekście szczytu i zjazdu młodzieży - mądre to to wszystko nie jest, niestety...ale rząd się budzi i już robi czystki we własnych szeregach i formacjach, coś jednak trzeba umieć i być kimś - póki co, zwycięzcy nie widzę, raczej "zabawę" państwem - jedyna nadzieja w Nowoczesnej, trzyma za Was i wspieram, zwłaszcza te jakże mądre i śliczne dziewczyny, prawdziwe perełki intelektualne
Dodane przez Na przymusowej diecie, w dniu 12.02.2016 r., godz. 10.50
alimenciarze i wegetarianie, gorszy sort. Nie możemy pozwolić tym ośmiorniczkowym gangom zniszczyć polskiej demokracji. Zapisz się do Nowoczesnej, myślisz, że ta będzie wsparciem dla różowego balonika. On wylatuje i ty za nim. To będzie dopiero nowoczesna na bruku.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.02.2016 r., godz. 11.06
Olu, i tu się z Tobą nie zgadzam. Napisałaś, że mądre to nie jest (zaangażowanie polskiej armii w walce z ISIS, co może nam zwalić na głowę prawdziwe nieszczęście). Owszem, mądre nie jest, ale cwane już tak. Ludzie pokroju Maciorewicza i Kaczyńskiego, którzy doszli do władzy dosłownie - po trupach to wierni uczniowie i naśladowcy Putina, nie zawahają się też przed prowokacją, np. zamachem bombowym podczas np. Dni Młodzieży, by obciążyć tym np. islamistów czy polską opozycję (np. KOD) i wprowadzić stan wojenny by móc siłą trzymać Polaków w ryzach i za mordę. Potem oczywiście ustanowią tęż komisję dla zbadania zamachu, która będzie pracować latami, nic nie wykryje, ale stan wojenny zostanie, podobnie jak komisja smoleńska. Osobiście zalecałbym wszystkim rodzicom w Polsce na wszelki wypadek nie wysyłanie swoich dzieci na tę imprezę.
Dodane przez ola, w dniu 12.02.2016 r., godz. 11.47
staram się nie myśleć aż tak katastroficznie dla Polski, ale rzeczywiście może tak być, bo wroga trzeba będzie znaleźć, i mieć wytłumaczenie dla swojej nieudolności - nie mniej jednak byłby to przypadek dla psychiatry, ale tacy w historii świata też już byli, wg zasady: cel uświęca środki...tylko jaki cel? tutaj nie rozumiem, pocieszenie tylko w tym, że w sumie zwolennicy miłościwie nam panujących, to nikła garstka społeczeństwa
Na naszych oczach tworzy się historia
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.02.2016 r., godz. 12.40
21 gniewnych ludzi Finalizowany jest już proces rejestracji stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji, którego sygnatariuszami stało się na przełomie listopada i grudnia 21 osób. Spośród nich wyłoniony został komitet założycielski, powstały tymczasowy zarząd i komisja rewizyjna. Następne dni i tygodnie to gorączkowa praca nad strukturami, nad podziałem zadań, nad statutem, to medialna gorączka, niezliczone wywiady lidera, nasza obecność na ulicach, a także - co jest esencją ruchu - wykształcanie się struktur regionalnych. Za kilkadziesiąt dni odbędzie się walny zjazd, który zadecyduje o postaci ruchu, ukształtuje go na następne miesiące i lata. Wszystko, co jest teraz, jest tymczasowe i czeka na weryfikację ze strony elektorów. Dopiero wtedy KOD stanie się w pełni demokratycznym ruchem, mającym mandat społeczny. Zapewne tylko niektóre osoby z członków obecnych ciał zechcą ubiegać się o rozmaite funkcje - jest jasne, że ruch musi być reprezentowany przez działaczy z całej Polski. Obserwuję z zaciekawieniem, jak wykształcają się naturalni liderzy wielkiego ruchu społecznego - to ci, którzy mają szczególne predyspozycje psychiczne do przewodzenia, do nadawania kierunku. Obok nich cisi, ale pracowici i kompetentni organizatorzy, a także osoby o szczególnych zainteresowaniach, wykonujący konkretne zadania. I wreszcie szeregowcy - masa przejętych ideą osób, które gdy trzeba stawiają się na manifestacji. Tych 21 ludzi to tylko formalny początek, a właściwie organizacyjny zawiązek czegoś, co wirtualnie powstało już kilka miesięcy wcześniej wskutek niesamowitego odzewu facebookowej społeczności. To był nasz polski, pokojowy plac Tahrir. Zapewne tylko niektórzy z nas pójdą dalej w pierwszych szeregach KOD, ale wszyscy pozostaną sympatykami, nawet różniąc się do co celów i środków potrzebnych do ich osiągnięcia. My jesteśmy tu nieważni, ważne jest społeczne przebudzenie, którego doświadczyliśmy za sprawą impulsu, jaki wyszedł trzy miesiące temu - piórem Krzysztofa Łozińskiego - z internetowych łamów Studia Opinii. To już fakt historyczny, jaki stanie się przedmiotem analiz socjologów, politologów i historyków.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.02.2016 r., godz. 13.41
Olu, przecież to SĄ psychopaci.
Dodane przez ola, w dniu 12.02.2016 r., godz. 15.04
no tak, normą nie jest aby się poddawać do dymisji niejako"prewencyjnie", oraz, wcześniej ułaskawiać nieskazanego - i to wszystko pod egidą Prezydenta-prawnika - tworzy się historia...
Dodane przez Armia, w dniu 12.02.2016 r., godz. 15.37
Zwolennicy KOD to ola i Eychler - marna nawet nie garstka. Wstydzi się nie garstka wyjść na ulice w Wyszkowie. Zademonstrować. Targowica schowana za ekranem komputera.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.02.2016 r., godz. 16.08
A ty "armia" to coś za jeden? Bohater się znalazł. Zapraszam "bohatera" do mnie , mieszkam Pułtuska 27, schodami na górę. Miło mi będzie poznać tą "armię bohaterów" co się chowają za ekranem.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.02.2016 r., godz. 16.23
Armio, podaj choć swoje nazwisko, bohaterze z za komputera. No i zapraszam na Pułtuską. Porozmawiamy.
Dodane przez Rudy, w dniu 12.02.2016 r., godz. 18.31
Ryszard Petru chciałby uchodzić za poważnego polityka, ale w ostatnich tygodniach jego medialne wystąpienia dają głównie pretekst do kpin z lidera Nowoczesnej. Co zabawniejsze, Petru próbując tłumaczyć jedne wpadki, pogrąża się jeszcze bardziej. Doszło do tego, że kpią już z niego nawet politycy Platformy Obywatelskiej.
KOD-AKCJA-Mazowsze
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.02.2016 r., godz. 18.31
Największym wrogiem PiS jest sam PiS. Jest to sekta, która bytuje w rzeczywistości równoległej. 500+, frankowicze, kwestia progów podatkowych, dotowanie górnictwa i obiecanki-cacanki górnikom, kompletni amatorzy nominowani do władz miliardowych spółek, lekarstwa dla seniorów, ograniczenie obrotu ziemią plus dalsze wydatki budżetowe. Dość interesujący mix socjalu i niespełnionych obietnic z rysującą się na horyzoncie recesją - "WITAJ GRECJO" Dlatego czas pogonić żoliborskiego konusa z metra ciętego i jego kolesi. Można to zrobić pokojowymi manifestacjami, a jeśli to nie pomoże... KOD organizuje tym razem jedną ogólnopolską manifestację 27 - 02 - 2016 w Warszawie. Będzie rekordowe uczestnictwo. Sobota 27 luty godz. 13.00 błonia Stadionu Narodowego.
Dodane przez ola, w dniu 12.02.2016 r., godz. 18.32
Armia - dla twojej informacji i tych, którzy jeszcze ufają i dają wiarę rządowi: pieniędzy z LTE może nie być wcale, ile z podatku handlowego nie wiadomo, raczej mniej, niż więcej a i górnicy twardo stawiają swoje warunki, w środę kolejne masówki w kopalniach, a potem to już marsz na Warszawę, program MdM sypie się, pieniędzy wystarczy do czerwca tego roku - oj, będzie się działo z wiosną - P.S. pani Premier najczęśćiej używa takich słów: mam nadzieję, głęboko wierzę, ufam, zrobimy wszystko, były dobre rozmowy - niestety rząd to nie miejsce aby wierzyć i ufać, a naród to nie prosty lud, który wszystko kupi
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 12.02.2016 r., godz. 19.14
oj, będzie się działo. Od grudnia słyszę olu co to się nie będzie działo. 13, 18, 24 go. Złoty zdechnie, Frank odfrunie i na dodatek unijnej flagi nie wywiesili. Komisje europejskie wykluczą nas z Unii. Karmisz się ola nadzieją, że w końcu, że wreszcie i nic z tego. Co jutro wymyślisz?
Wiecie jak wygląda Ukraina po swojej majdanowej rewolucji?
Dodane przez ???, w dniu 12.02.2016 r., godz. 19.23
Chcecie żeby w Warszawie zamiast Budapesztu zrobił się drugi Kijów?
Dodane przez rodak zza buga, w dniu 12.02.2016 r., godz. 21.10
Tak, wiemy jak Ukraina wyglądała wcześniej, podobnie jak Polska dziś. Jak sądzicie, gdzie spieprzy Dziadu, do Rosji jak Janukowycz czy na Węgry?
do jaś-fas-ola
Dodane przez przedsiębiorca, w dniu 12.02.2016 r., godz. 21.32
co ty człowieku pier...sz. Ty wiesz co ty mówisz. prowadzisz jakąś działalność czy tylko obijasz się między jądrami. Jak byś rozliczał się z kontrahentami w walutach to byś nie pieprz....ł takich głupot. Na samych różnicach kursowych jestem ok 140 tyś w plecy i nikt mi tego nie zwróci. I co ty na to? Gdzie jest ten wasz cud gospodarczy?Wiesz co jest najśmieszniejsze i jedynym "pocieszeniem" dla mnie, a to, że różnice kursowe są kosztem podatkowym tak że bez mrógnięcia okiem zaliczę je do kosztów co pomniejszy mój dochód a tym samym zapłacę mniejszy podatek do budżetu. I co wpływy na program 500+ zmalały? Jak ktoś jest laikiem w temacie biznesu to niech siedzi na dupie cicho i nie wymądrza się - teoretyku z głową kury.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.02.2016 r., godz. 22.02
Przedsiębiorco, ci jasie, Głowackie, Cabaje i cała reszta pisowskich fanatyków co tu wypisują to przykłady Prawdziwego Polaka Katolika, którego nie tyle obchodzi czy on będzie miał z tego więcej, jego w pierwszym rzędzie podnieca, że ty będziesz miał MNIEJ! To są ludzie komuny, co widać po składzie rządu, po wypowiedziach na różnych forach, również tu. Gatunek Homo Sapiens został wyparty 25 X przez gatunek Homo Erektus, a ten głowy nie używa.
do eychlera
Dodane przez ja, w dniu 12.02.2016 r., godz. 22.57
gul gul gul gul gul gul gul gul gul gul gul gul gul gul gul gul
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.02.2016 r., godz. 23.43
Przedsiębiorco, mamy gospodarkę rynkową więc nie zwalaj winy na rząd, że akurat złotówka słabnie. Za stabilizacje złotówki odpowiada NBP z prezesem Belką i Radą Polityki Pieniężnej. Słabsza złotówka to gorzej dla importerów ale lepiej dla eksporterów, wzrost prognozowany eksportu na 2016 rok będzie wynosił 10-11 %. Jak rząd będzie źle gospodarował to nie będzie kasy na inwestycje, zmniejszał będzie się wzrost gospodarczy. Na razie się na to nie zanosi, mimo wielkich starań opozycji w tym na forum europejskim. Państwa europejskie interesy potrafią robić i wykorzystują takie zabawne działania przeciwko swojemu państwu. Co do działań inwestycyjnych rządu to ma się wypowiedzieć w tej sprawie wicepremier i minister rozwoju, Mateusz Morawiecki w tym miesiącu. Poprzedni rząd mimo, że liberalny podwyższał podatki i jakoś nie słyszałem jęków dezaprobaty.
Dodane przez Ja, w dniu 13.02.2016 r., godz. 00.05
program PO - PSL480+na każde dziecko .............na tyle koalicja PO- PSL zadłużyła polskie dzieci - brawo PO-PSL
Ku pokrzepieniu serc- Matthew Tyrmand - "Kocham Polskę"
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 13.02.2016 r., godz. 00.18
Ponieważ jest część osób na tym forum, którzy sypią piasek w tryby, przedstawię rozmowę z Matthew Tyrmandem pt "Kocham Polskę " Matthew to syn pisarza Leopolda Tyrmanda. Z zawodu bankier na Wall Street. Działa w organizacjach NGO monitorujących transparentność mediów i wydatków publicznych w USA. Pytanie : "Niektórzy chcą tylko patrzeć, jak świat płonie". Jesteś jedną z tych osób ? Odpowiedź : W życiu! ja chcę patrzeć jak świat staje się lepszy, ale czasami jedyną drogą do tego celu jest podłożenie ognia pod złe rzeczy. Rozumiem przez to przerost biurokracji, korupcję,traktowanie państwa jak swojego folwarku, kłamliwe media. W niektórych przypadkach polskie życie polityczne jest jak zatrute komunizmem i postkomunizmem, że na ratunek jest za późno. Pytanie : PiS nie grzeszy do tej pory ostrożnością, za to metodyczności w "czyszczeniu" państwa odmówić Jarosławowi Kaczyńskiemu nie można. Ofiary wliczone w koszt pogrzebu III RP ? Odpowiedź : Trudno, walka z korupcją i układami - tym rakiem trawiącym społeczeństwo- nigdy nie będzie prowadzona z chirurgiczną precyzją. Z dwojga złego wolę lekką przesadę niż zbytnie pobłażanie. Kiedy zostawi się fragment chorej tkanki, wszystko zacznie się na nowo. Niedawno w autobusie w Warszawie zaczepił mnie chłopak, którego wyrzucili z jednego z ministerstw podczas "dobrej zmiany". Rozmawialiśmy. Powiedziałem mu, że wydaje się bardzo inteligentny i nie powinien mieć problemu z znalezieniem nowego zajęcia, ale tak po prostu wygląda rzeczywistość, gdy che się ją poukładać inaczej niż poprzednicy. Kiedy polityk obieca ci, że na reformach skorzystają wszyscy, to na pewno wierutnie kłamie. Pytanie : Bardzo wygodne wyjaśnienie, bo w sumie co miałeś mu powiedzieć? Odpowiedź: ....Trzeba zmieniać system minimalizując liczbę ofiar. Nie da się tego zrobić utrzymywaniem korupcji, kolesiostwa i układów. W ten sposób w rzeczywistości POGŁĘBIA SIĘ DYSPROPORCJE W REDYSTRYBUOWANIU WŁADZY I DÓBR. To działa na dłuższą metę także na niekorzyść tego chłopaka z autobusu. Nie mówiąc już o całym społeczeństwie.
Ku pokrzepieniu serc- Matthew Tyrmand - "Kocham Polskę"
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 13.02.2016 r., godz. 00.37
Pytanie: W jakiej roli widzisz siebie dzisiaj? Odpowiedź : Będę robić to, co zaczął mój ojciec. Kocham Polskę, możesz mnie nazwać egoistą, ale po prostu chciałbym, żeby była krajem większej niż do tej pory wolności. Pytanie: Z miłości robi się czasami szalone rzeczy Odpowiedź : Prawdziwa miłość działa zawsze w interesie obu stron. Pytanie: Wchodzenie na Charytatywny Bal Dziennikarzy, wykorzystywanie chwili słabości polskiego salonu i robienie sobie z tymi ludźmi złośliwych selfie to element krucjaty o lepszą Polskę? Odpowiedź: Dla mnie cały ten bal to postawienie porządków na głowie. Dziennikarze piją drinki z politykami, których potem zapraszają do studia, obok tego kręcą się celebryci i ludzie biznesu. Co to ma być? Selfie i ironia to też element satyry politycznej, niemal wszystkie ruchy społeczne tak się zaczynały. Żeby osłabić jakąś ideologię najlepiej ją na początku wyśmiać. Pytanie : Przyjaciół sobie tym w mediach nie przysporzysz. W dobrym stylu to chyba nie było. Odpowiedź: NIE PO TO TUTAJ PRZYJECHAŁEM, ŻEBY BRATAĆ SIĘ Z ELITĄ, KTÓRA NIE MOŻE PRZEBOLEĆ UTRATY WŁADZY. Może popisy nie były "w dobrym stylu", ale tak samo nie jest w nim współpraca z politykami, którzy działają na niekorzyść tego pięknego kraju. Ci ludzie nie przepuszczają żadnej okazji, żeby dogryźć opozycji, skompromitować córkę prezydenta itd. Jeśli raz na jakiś czas ktoś potraktuje ich tą samą bronią, to korona nikomu z głowy nie spadnie.
panie Gajewski
Dodane przez Anonim, w dniu 13.02.2016 r., godz. 08.44
przecież przedsiębiorca nie zwala winy na rząd, pokazuje tylko jak można szybko ograniczyć wpływy budżetowe i jak słaba złotówka odbija się na biznesie. Kilku takich przedsiębiorców i dupa blada kasy nima i do tego kilka osób może iść na bruk albo do rządu po 500zł. Jakby przedsiębiorcy nie mieli racji to rząd tak szybko nie ugiął by się pod ich naciskiem i nie zmieniał wysokości podatku handlowego.
odpowiem utartym sloganem-
Dodane przez Anonim, w dniu 13.02.2016 r., godz. 09.34
niestety widzę ciemność!
Dodane przez Pasi, w dniu 13.02.2016 r., godz. 10.02
Arogancki burmistrz mediatorem? Boki zrywać. A jak na co dzień reaguje na niesprawiedliwość, nie za często zdarza mu się odpowiadać - nie miałem obowiązku?
ola
Dodane przez 500 +, w dniu 13.02.2016 r., godz. 10.41
Dalej rodzisz, czy zrobisz sobie półroczną przerwę?
Dodane przez ola, w dniu 13.02.2016 r., godz. 10.59
jaś-fas-ola - oto co już rząd wymuślił: sparaliżował TK ( sprawa w toku w Komisji Weneckiej i dalej w KE ) uchwalił program 500+ a conto przyszłych wpływów z LTE ( pod znakiem zapytania ) oraz podatku handlowego ( demonstracje handlowców ), w kolejce do demonstracji czekają górnicy i być może nauczyciele, gdy dojdzie do zapowiadanej likwidacji gimnazjów ( brak miejsc pracy ), banki zostały obciążone podatkiem ( też na 500+ ), są zapowidane ustawy o przewalutowaniu kredytów we frankach i konieczność ratowania SKOK-ów ( wspieranych przez PiS ), seniorzy dopytują się o darmowe leki i słyszą, że nie dosłyszeli, że nie na wszystkie leki, komendant główny policji rezygnuje ze stanowiska po dwóch miesiącach , niejako prewencyjne ( ciągnie się za nim jakieś śledztwo ), tenże komendant ujawnia podsłuchy dziennikarzy ( nie przedstawia dowodów ), natomiast zwalnia większość wyższej kadry, prof. Ryszard Bugaj rezygnuje z zasiadania w Narodowej Radzie Rozwoju przy prezydencie a ministrowie rozwoju i finansów zatrudnią naczelnego detektywa do poszukiwań "niebieskiej teczki" pani premier ze świetnie przygotowanymi ustawami i planem rządzenia na 100 dni PiS-u - nie brałam udziału w wyborach i jest mi wszystko jedno kto rządzi, byle mądrze i z korzyścią dla Polski, a tego napewno PiS nie robi!
Dodane przez RozKODowani, w dniu 13.02.2016 r., godz. 11.38
Komisja Wenecka to nie Sąd, a więc bredzisz olu mówiąc że sprawa w toku. Sprawy są w Sądzie. Ten komendant mi się nie spodobał i cieszę się, że się na milionerze poznano. Seniorzy od PO nie mieli nawet proszka z krzyżykiem od bólu głowy za darmo, dlaczego mają się nie cieszyć z tego co dostaną od PiS. Nauczyciele? Niech zadbają o poziom wychowanków a nie swojego konta. Pamiętaj, z nauczycielami i lekarzami mało kto się identyfikuje. Są to grupy, które tańczyły na sznureczku PO. Jeśli dziś krzyczą , to jest to krzyk świński ludzi odrywanych od koryta. A PiS mimo histerii prze do przodu! W ARMiR zmiany, lecą kierownicy jak w Wyszkowie. Sondaże dla PiS bardzo dobre, ludzie te wszystkie naprawcze działania popierają.
Dodane przez osnowa, w dniu 13.02.2016 r., godz. 12.31
Mowa o Nowosielskim Negocjatorze? Czynny polityk nigdy nie będzie obiektywnym rozjemcom. Z Głowackim to prawda, że się go burmistrz przestraszył. On unika bezpośredniej z nim konfrontacji.
Panie Gajewski
Dodane przez przedsiębiorca, w dniu 13.02.2016 r., godz. 13.28
czy Pan uważa, że ja nie wiem w jakiej gospodarce żyjemy i co oznacza słaba złotówka dla importerów i eksporterów? Czy Pan prowadzi lub prowadził jakąs działalnośc gdzie rozliczałby sie Pan w walutach obcych? Czy Pan uważa, że jesteśmy Rosją i bez problemu w przeciągu 3 miesięcy wpompujemy w gospodarkę 700 mld $ dla ochrony własnego rynku? My nie mamy takich rezerw, my mamy deficyt budżetowy i ogromny dług. Mnie nie interesuje kto rzadzi aby była stabilna sytuacja gospodarcza. Wolałbym jednak żeby rządził ojciec redemptorysta z Torunia bo on przynajmniej odniósł sukces w biznesie i jest obliczalny w swoich poczynaniach. Znalazł niszę na rynku i ją wypełnił. Stworzył imperium, którego nie jeden mu pozadrosci i jeszcze potrafi uzyskać dofinansowanie rządowe. Jak prowadzi Pan biznes to napewno Pan to zrozumie a jezeli jest Pan tylko teoretykiem, który przeczytał kilka książek i artykułów prasowych dotyczących ekonomi to niech Pan to wdroży w życie i wg tych zasad działa a wtedy porozmawiamy co to jest biznes i z czym to się jie.
Dodane przez ola, w dniu 13.02.2016 r., godz. 13.42
nie ty jeden "RozKODowani" dałeś się uwieść PiS-owi, i uwierzyłeś, że czarne jest białe, a białe...ale wiara cudów nie czyni, zwłaszcza w gospodarce, polityce, praworządności - i cdn. "grasowania" gości z Komisji Weneckiej w Warszawie nastąpi, mniej więcej za miesiąc, a co z tym zrobi obecny rząd, to już Bóg raczy wiedzieć. P.S. obecnie w Polsce lekarzy jest tak mało, że minister zdrowia zaproponował przyjmowanie na medycynę 20% studentów więcej! - jakoś rząd się liczy z tą grupą zawodową, nie sądzisz?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.02.2016 r., godz. 13.56
Ola jest od bredzenia, co czyni z zapałem. Są zmiany i o to właśnie chodziło.
Do ola
Dodane przez Ryszard, w dniu 13.02.2016 r., godz. 14.29
Na nic zdadza sie twoje klamstwa i przedruki twoich zleceniodawcow. Sama nie masz pojecia o czym piszesz,tak jak twoj guru Swetru nie wiedzial jak brzmi ustawa,ktora rzekomo napisal. Jednym slowem sciema,komedia i jeki rozpaczy. Notowania naszego demokratycznie wybranego Rzadu rosna w gore,co raz to nowa uchwala przyjazne ludziom. Nie ma klamstw,afer I wszystko powoli idzie ku normalnosci. Z pewnoscia znalazles czas,aby dowiedziec sie prawdy,a nie tylko zyjesz manipulacjami,ktorych nikt nie bierze na powaznie. PO rzadach waszych ,audyty okazaly na czym nasze panstwo stoi. To finansowa ruina w kazdym resorcie. Wierze w nasz Rzad w uczciwosc I determinacje jaka prezentuja uczciwi ministerowie i wierze w pana Prezydenta. Taki sklad pomoze nam wyjsc z bagna.
Zyjmy w zgodzie
Dodane przez Josek, w dniu 13.02.2016 r., godz. 17.20
Mozna nie lubic Kaczynskiego, moze nie podobac sie jego typ urody, wzrost, kolor oczu lub wlosow; ale jedno trzeba przyznac, ze cale swoje zycie ( i tu sie zgadzam z markiem e. i ola) poswiecil Polsce. Potrafi prawidlowo pisac i mowic po polsku, myslec politycznie zgodnie z polska racja stanu, zachowac sie w towarzystwie, szanowac swoich przeciwnikow politycznych; i tak dalej i tak dalej..........Wiele pozytywnych rzeczy mozna by tu na jego temat wymieniac, ale nie czas i miejsce w tej chwili!!!! Ponad 85% KODziarzy i Nowoczesnych Inaczej to: UB-ecja, SB-ecja, kapusie, tajni donosiciele, menty i szumowiny spoleczne oplacane przez wrogow Polski i narodu polskiego. Najbardziej z nich ryje dra /wszedzie gdzie sie da/ ludzie z obcobrzmiacymi nazwiskami. Petru Neumann, nasz wyszkowski Eychler ...... i wielu innych nie wymienionych tu z nazwiska osob obcego albo podejrzanego pochodzenia. MY was prosimy dajcie nam zyc spokojnie i godnie / wy zyjcie tak samo/ i nie robcie w Polsce "dymu"..!!!
Dodane przez ola, w dniu 13.02.2016 r., godz. 20.18
Josek, zgadzam się z tobą, że każdy ma takiego idola, na jakiego zasługuje; żyj ze swoim spokojnie i godnie. P.S. pani Premier niewątpliwie osiągnęła w Berlinie "sukces" na wszystkich frontach, pouczając Niemców o Europie i wprowadzając już podczas pierwszej wizyty na tym szczeblu lodowatą atmosferę, szkoda tylko, że nie pomyślała, iż Polska negocjuje z NATO pobyt wojsk na wschodzie naszej ojczyzny ( USA liczy się tylko z Niemcami i bez ich zgody nic nie zrobi ) oraz, że Niemcy są naszym największym eksporterem i "kilku" Polaków z tego się utrzymuje, płaci podatki, nakręca koniunkturę itd. - jakoś to myślenie o pańswie, jako organizmie, PiS-owi nie wychodzi...Josek i Ryszard, powymyślajcie jakieś nowe inwektywy, stajecie się nonotematyczni
Dodane przez ;), w dniu 13.02.2016 r., godz. 21.26
twoim idolem ola nadal jest Komorowski? :)
Dodane przez Przedsiębiorco nie udawaj Greka, w dniu 13.02.2016 r., godz. 21.35
Przedsiębiorca jak z Rydzykiem wyskakuje to wiemy jaki to biznes. Jak osoba nie wie co się w Polsce dzieje to podpowiadam. Kolesie z PO, Nowoczesnej i PSL podkablowali Polskę do UE i instytucji europejskich. Wrzeszczeli ratunku, PiS przejął władzę i nas wyrzuca od koryta. I co kolesie pomogli, wzięli na dywanik do PE Beatę Szydło a agencja obniżyła Polsce rating a obniżony rating spowodował tąpnięcie złotówki. To kolesiom oderwanym od koryta powinieneś wysłać rachunki, bo im się żyje dostatnio i rządzą nadal w samorządzie. Powinieneś ten rachunek przesłać, Mrozowi, Nowosielskiemu, Siekierskiemu, Jastrzębskiej z PO, Pągowskiemu, Bachańskiemu, Kalinowskiemu z PSL . Stać ich na to. Utrzymują swoich może i tobie coś skapnie.
Dodane przez ola, w dniu 14.02.2016 r., godz. 09.19
Komisarz praw człowieka Rady Europy zakończył tygodniowy pobyt w Polsce. Sporządzi okresowy raport ze stanu przestrzegania praw człowieka. Spotkał się z przedstawicielami rządu, parlamentu, TK, Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa, Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz organizacjami pozarządowymi. Raport będzie gotowy za trzy miesiące; jeśli rząd nie posłucha rekomendacji w nim zawartych, Nils Muiżniekes wróci do nas. Ta kontrola, jak i poprzednia przeprowadzona przez Komisję Wenecką odbyła się z inicjatywy naszego rządu, konkretnie ministra spraw zagranicznych ( nie zaś "kolesi" z PO, Nowoczesnej i PSL ). W zamian za to, pani Premier złożyła wizytę w Berlinie, gdzie w ramach deklarowanego partnerstwa i oddaniu się sprawom UE, sama od siebie pootwierała szyflady w Brukseli, stwierdzając, że nie może tam być zamykany duch europejskiego zjednoczenia i wypuściła ducha na zewnątrz, pomimo zimnej atmosfery. W związku z tym na koniec stwierdziła, że nie wyobraża sobie Niemiec bez Polski, a Polski bez Niemiec; Polska "jest kolebką demokracji" i nie jest zadowolona z przetrząsania u nas i czytania ze zrozumieniem naszych ustaw przez obcych, zwłaszcza Niemców, bo demokracja ma się ""świetnie", czego dowodem są demonstarcje KOD-u i ich zwolenników - i tutaj na naród może liczyć, najbliższa demonstracja 27 lutego 2016 rok
Dodane przez Echolajla, w dniu 14.02.2016 r., godz. 11.28
ola, to ty całkiem Nowoczesna jesteś. Twoim idolem jest Petru? Jaki miał wynik, pytam bo wiesz, że sondaże przed i powyborcze się nie liczą. Sondaż nad urną jest wiążący. Ledwo przekroczony próg. Wierzysz w te 20 %, miłego dnia. Jak poczujesz się lepiej. A co u Mediatora, on jest gdzieś zrzeszony, może by wysłał parę ściągawek na temat jego sztuki negocjacji?
27 lutego demonstracja KOD
Dodane przez Echolajla, w dniu 14.02.2016 r., godz. 11.38
A co z Wyszkowem, jesteście dla KOD wiarygodni, dlaczego nic się tu nie dzieje? Czyżby KOD to banda frustratów schowanych jedynie za komputerem. Do dzieła, pod patronatem naszego mediatora zacznijcie naprawiać wyszkowski burdel. Ale was nie ma, nie istniejecie. PiS wam odbiera wyszkowskie koryto ARMiR gdzie wasz KOD, gdzie ta obrona. Czy naprawdę naród może na was zdrajcy liczyć i czy w ogóle tego od kwiczącej Targowicy oczekuje. Wyszkowski KOD nawet pokwiczeć nie jest samodzielnie zdolny.
Majdan Petru
Dodane przez Zły, w dniu 14.02.2016 r., godz. 12.41
Wesoły autobus PO z Wiśniewskim i Mrozem w I rzędzie jedzie na ten Majdanek? Weźcie transparenty "Wyszków też świętuje"...
Dodane przez anonim, w dniu 14.02.2016 r., godz. 13.27
Dziwią dwie sprawy. Na tym forum piszą osoby zorientowane w sprawach polityki dosyć dobrze. Więc na pytanie czy w Polsce jest demokracja odpowiedź powinna być konkretna i nie trzeba się posiłkować komisją wenecką czy innymi "autorytetami" z Zachodu - w Polsce jest demokracja. Kiedy skończy się pat w TK - gdy przewodniczącym przestanie być prezes Rzepliński czyli pod koniec roku. W temacie obniżek diet w powiecie sprawa jest oczywista, radni rok temu, oprócz Głowackiego i Garbarczyk uznali, że nie należy obniżać diet. Teraz jest to temat zastępczy ruszony przez PiS i Sobczaka. Pytanie obecnie powinno być następujące, czy w Wyszkowie jest korupcja, kolesiostwo, traktowanie samorządu jak swojego folwarku.Odpowiedź jest pewnie pozytywna. To nasuwa się następne, dlaczego pan Sobczak i Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie nie zwalcza tego jak to robi prezes Kaczyński i rząd Beaty Szydło. Niektórzy złośliwi mówią , że zostałby w partii sam bo inni przeszliby do formacji rządzącej w samorządzie, bojąc się zwolnienia z stanowisk.
Dodane przez ola, w dniu 14.02.2016 r., godz. 14.26
trzej wpływowi senatorowie USA napisali do pani premier list: "Wzywamy Pani rząd, aby potwierdził wierność zasadom OBWE i UE, w tym zobowiązał sie szanować demokrację, prawa człowieka i rządy prawa." Zaznaczyli, że są zwolennikami silnych relacji Polski i USA. "W tym duchu apelujemy do Pani, żeby potwierdziła Pani przywiązanie do wartości demokratycznych, które wspólnie wyznajemy" - ten apel chyba na skutek frustracji, prawda Echolajla?
W odpowiedzi KOD Eychlerowi i jemu podobnym
Dodane przez Observator, w dniu 14.02.2016 r., godz. 16.05
Na wasze prostackie i antypaństwowe pomysły istnieje tylko jedna odpowiedż : Ruch Kontroli Władzy. Pytam: czy oddział Ruchu Kontroli Władzy istnieje w Wyszkowie,jeśli tak do się do niego przyłączę, jeśli nie nie to natychmiast go powołam
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.02.2016 r., godz. 17.20
Widać dobitnie jak KOD boli wyszkowską dawną ubecję, ups! - dziś pisowskich patriotów i katolyków, jak sami o sobie mawiają.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.02.2016 r., godz. 17.22
A na prawdę boleć to dopiero was komuchy zacznie.
Dodane przez Ir, w dniu 14.02.2016 r., godz. 18.20
Dzisiaj jakiś KoD był w Wyszkowiance. Wszyscy elegancko w białych koszulach. Panowie pod krawatem. Nawet Pan Marek, ogolony, nie poznałam go.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.02.2016 r., godz. 18.33
Skąd informacje o sytuacji Polski czerpią Eychler i ola? Nic co oni przekazują nie potwierdzają żadne media, a oglądam różne przekazy wiadomości. Może się okazać że nie specjalnie będzie tak jak oni sobie życzą. Już nie spełniają się ich przepowiednie. Szkoda ich wątroby, niepotrzebnie zalewa ją żółć. Bedzie co ma być, czy tego chcą, czy nie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.02.2016 r., godz. 18.45
Banda, która nami rządzi, już wielokrotnie złamała prawo. Kiedy zmieni się władza, te wszystkie Dudy, Asty, Pawłowicze, Piotrowicze, Mularczyki, Ziobra i inne Szydła, Rydzyki, Kaczory czy Kamińscy staną przed Trybunałem Stanu. Niektórzy pewnie pójdą do pierdla. I nie będzie to już kwestia dobrej lub złej woli, lecz psi obowiązek nowej ekipy rządzącej, "oczywista oczywistość" wynikająca z egzekwowania prawa. Dziś ci wszyscy ludzie powinni wiedzieć, że jak PiS pójdzie do piachu, nie wykaraskają się gadaniem, że wykonywali tylko rozkazy.
Dodane przez jaś-fas-ola, w dniu 14.02.2016 r., godz. 19.27
ola, trzech amerykańskich senatorów coś tam powiedziało, wyrazili zaniepokojenie. Co ty na to, zmieniłaś już pampersa?
KOD Eychlerowi
Dodane przez Observator, w dniu 14.02.2016 r., godz. 20.49
Ruch Kontroli Władzy jest wspaniałą inicjatywą obywatelską, ludzi uczciwych i szanujących prawo.Nie ma tam absolutnie żadnych komunistów,ubeków i tych,którzy wyją z bólu po utracie władzy ,pieniędzy i wpływów ,wystawiając na ulicę byłych esbekow , milicjantów,resortowe dzieci , zagrożonych utratą wysokich emerytur ,przestraszonych zblizajacym sie rozpędzeniem lokalnych układów.To oni dalej chcą niszczyć państwo to są uzurpatorzy ,przebierańcy z wielkimi napisami na plecach ,których czas definitywnie minął.Żaden KOD NIE ZAWRÓCI KIJEM WISŁY ANI BUGU.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.02.2016 r., godz. 20.55
Obserwatorze, ruch kontroli władzy istnieje, również w Wyszkowie, a nazywa się KOD.
prostKODaki
Dodane przez :D, w dniu 14.02.2016 r., godz. 21.11
"Prowokacja" - wrzeszczał przed megafon lider KOD Mateusz Kijowski, jego zwolennicy dodawali „faszyści”, a na koniec wezwano policję. Bo na Krakowskim Przedmieściu pojawili się członkowie Klubu Gazety Polskiej z Otwocka, którzy brali udział w akcji "Zakochaj się w Polsce" i chcieli uczcić rocznicę powstania Armii Krajowej. Co ciekawe, manifestacja Kijowskiego i spółki odbywała się pod hasłem "KOD łączy, nie dzieli".
komunikat KOD-AKCJA-MAZOWSZE
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.02.2016 r., godz. 22.20
Szanowni Państwo! 27 lutego spotkamy się na marszu „My, Naród!”. Naród, czyli wszyscy, którzy żyją w Polsce, którzy czują się z Polską związani, którzy wiążą z Polską swoją przyszłość. Nie dajmy sobie odbierać właściwego znaczenia słowa naród. Nie dajmy go zawłaszczyć tym, którzy chcą dzielić i wykluczać. Dla nas słowo naród brzmi dumnie. Bo zaprasza do wspólnoty. Wspólnoty otwartej, szczerej i gościnnej. Wspólnoty, w której każdy znajdzie swoje miejsce. Siła narodu przyjdzie w sobotę za dwa tygodnie, żeby pokazać, że popiera zasady konstytucyjnego porządku państwa prawnego. Że sprzeciwia się łamaniu prawa oraz dobrego demokratycznego obyczaju. Naród, społeczeństwo, obywatele – nie pozwolimy zniszczyć tego, co z wielkim trudem i wysiłkiem budowaliśmy przez ponad 26 lat. Polska ma legalny rząd, wybrany w demokratycznych wyborach. Ale obywatele obserwują jego poczynania i będą zwracać uwagę na każde łamanie zasad. Dlatego wszyscy spotkamy się o godzinie 13:00 pod Stadionem Narodowym i w Marszu „My, Naród!” zamanifestujemy że naród stoi na straży Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku, na straży porządku prawnego, na straży demokracji. I że nie damy się przez wykluczające myślenie, przez łamanie zasad, przez lęki, frustracje i obawy przed światem, wykluczyć z wspólnoty europejskich państw, budowanej na wartościach liberalnej demokracji. Nie pozwolimy, żeby w Polsce zapanowała dyktatura.
KODzie Eychler
Dodane przez Observator, w dniu 14.02.2016 r., godz. 22.35
Ruch Kontroli Władzy to nie jest organizacja ,która ma zajmować się władzą centralną wybraną w ostatnich wyborach parlamentarnych tak przez SB KODZIARZY znienawidzonej.Jest to stowarzyszenie które zgodnie ze statutem zajmuje się monitorowaniem władz lokalnych w zakresie przestrzegania prawa ,a szczególnie przypadkami korupcji i nielegalnych interesów na styku administracji samorządowej i partnerów prywatnych.To stowarzyszenie zacznie wkrótce działać w Wyszkowie ,więc KODzie Eychler chyba przychodzą trudne czasy dla twoich kumpli z PO-PSL .Ukrywanie się pod przykrywą zwaną KOD nic nie pomoże.
KOD AKCJA MAZOWSZE
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.02.2016 r., godz. 08.51
27-go lutego w sobotę o godz. 13.00 zbieramy się na Błoniach Stadionu Narodowego. KOD to tysięce ludzi w całej Polsce i na świecie. Pokażmy, ile nas KODerek i KODerów jest naprawdę! Niech wszyscy zobaczą, że KOD "się nie kończy", że to nie żadna "garstka", jak o nas pisze pisokomuna. Spotkajmy się wszyscy w jednym miejscu i pokażmy jaką jesteśmy siłą. Będziemy zbierać podpisy pod naszym, KODowskim, projektem ustawy o Trybunale. Musimy zebrać minimum sto tysięcy podpisów. Pokażmy, że tyle zbierzemy w jeden dzień. Na zbieranie podpisów mamy trzy miesiące. Zbierzmy tyle, ile się da! Jak najwięcej!! Pokażmy, że damy radę - My Naród !
Dodane przez ola, w dniu 15.02.2016 r., godz. 09.40
W minionym tygodniu Prezydent oraz pani Premier pojechali do Niemiec, aby uczyć ten kraj demokracji. Prezydent: "jestem przekonany, że będziemy mieli w przyszłości jeszcze do czynienia z wieloma działaniami, które uderzą w Polskę. Tak się dzieje, gdy rząd narusza wielkie interesy" - a jakie my mamy interesy, panie Prezydencie? zreanimować Grupę Wyszehradzką i ruszyć na Berlin? - polecam obszerny wywiad z Andrzejem Dudą we "Wprost", i proszę przede wszystkim zwrócić uwagę na "spójność treści", którą Prezydent przekazuje - i nasuwa się kolejne pytanie: ale o co chodzi? P.S. trzech amerykańskich senatorów ma więcej do powiedzenia w geopolityce, niż cały nasz pałac, parlament i Nowogrodzka. Ciekawostka: Kornel Morawiecki: "pierwsze dziecko to jest jakby biologiczny wymóg", komu dedykował te słowa? ogłaszam konkurs... 27 lutego 2016 rok - Stadion Narodowy, godz. 13.00 - sobota!
Dodane przez gość, w dniu 15.02.2016 r., godz. 10.20
Ta czytając ten artykuł nasuwa się pytanie, czy PiS w Wyszkowie jest w koalicji czy opozycji, w gminie czy urzędzie. Bo z tego felietonu to nie wynika. Po co ta mediacja burmistrza jak widać, że Sobczak nawet z osobami z opozycji, z Głowackim i Garbarczykową, nie rozmawiał. A jeżeli jest w koalicji to powinni to wcześniej dograć aby na sesji nie było 3 godzinnej bezsensownej paplaniny.
Dodane przez gość, w dniu 15.02.2016 r., godz. 10.22
A przy okazji się zapytam co to jest ten KOD, bo z wypowiedzi na tym forum zwolenników tego czegoś, nie jest to nic dobrego.
Dodane przez ola, w dniu 15.02.2016 r., godz. 10.39
cokolwiek by się w Polsce działo, PiS zawsze jest w stanie gotowości bojowej, szczególnie każdego dziesiątego dnia miesiąca, z pieśnią religijną na ustach - obecnie KOD to, wg PiS, polityczna formacja, która chce przejąć władzę w Polsce - bardzo szybko nastąpiła transformacja ruchu społecznego "gorszego sortu" w futrach, w prawie partię - może PiS-owi już nie jest do śmiechu?
Dodane przez Pampersy zmienione?, w dniu 15.02.2016 r., godz. 12.13
Niechaj Niemcy zajmą się obroną swoich molestowanych kobiet, a nie naszą demokracją.
Dodane przez CKP, w dniu 15.02.2016 r., godz. 12.17
Starosta błaźni się wołając na pomoc negocjatora Nowosielskiego. Już wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle, bo ten niespełniony poseł od Kukiza ma chrapkę na fotel piętro niżej.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.02.2016 r., godz. 13.03
Dla was dawne komuchy, KOD to z pewnością nic dobrego.
Dodane przez Do M Eychlera, w dniu 15.02.2016 r., godz. 14.55
A czym może się ten "dobry" KOD pochwalić?
Do ja z 1202
Dodane przez Anonim, w dniu 15.02.2016 r., godz. 17.53
teraz wszystko jasne.
Do Oli
Dodane przez Josek, w dniu 15.02.2016 r., godz. 18.08
Apel tych trzech czosnkowych senatorow z USA to nic . Burak Obama nie przyleci do Polski, bo go postraszyl KOD, ze Kaczynski moze wprowadzic niewolnictwo krotko przed jego wizyta i bedzie mial problem z powrotem...............Ha,Ha !
No i co na te układy
Dodane przez Anonim, w dniu 15.02.2016 r., godz. 18.18
poradzisz?!
Bardzo ciekawy tekst Jacka Parola w Studio Opinii.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.02.2016 r., godz. 18.32
Mylą się wszyscy ci, którzy powtarzają jak mantrę, że musimy wytrzymać przez 3,5 roku i potem odzyskamy naszą Polskę. Dlaczego? Uważam, że za 3,5 roku nie będzie co zbierać z naszej demokracji, o czym pisałem już kilkukrotnie; szkoda zmuszać czytelników do ponownego czytania tego samego. Generalnie po 3,5 roku takich radosnych rządów będziemy gospodarczo i politycznie przypominać Białoruś, a dzisiejsi marzyciele będą odpracowywać swoją beztroskę w obozach pracy albo na przymusowej emigracji na zaprzyjaźnionej Syberii. Znacznie ciekawsze jest to, że nie wierzy w to również Jarosław Prezes Polski. Podczas ostatniej miesięcznicy pod Pałacem Prezydenckim wygłosił znamienne zdanie, które przeszło prawie bez echa. A nie powinno. Prezes Polski wezwał swoich zwolenników do mobilizacji na wiosnę w związku z koniecznością walki o Polskę wolną i niepodległą. Brzmi to podobnie jak zwykle i pojawiało się w wielu przemówieniach prezesa, więc jesteśmy trochę znieczuleni na taką retorykę, ale… PiS pod przewodnictwem Kaczyńskiego wygrał wszystko co było do wygrania. Ma swojego człowieka w Pałacu Namiestnikowskim, ma większość w Sejmie i Senacie, sparaliżował TK i pracowicie demontuje trójpodział władzy. Odbił telewizje publiczną i ma jeszcze wiele programów naprawczych, które do wiosny wprowadzi korzystając z bandyckiego prawa siły i braku konieczności negocjacji z kimkolwiek. W tym świetle stwierdzenie, że na wiosnę zwolennicy PiS będą musieli walczyć o Polskę brzmi inaczej niż zwykle i co innego musi znaczyć niż zwykle. Od razu napiszę: nie wiem co oznacza. Prawdopodobnie nie wiemy czegoś, co wie prezes. Scenariuszy może być parę. Być może PiS szykuje na wiosnę coś, o czym wie, że spowoduje zdecydowany protest społeczny. Kaczyński już wcześniej powoływał się na wzorce białoruskie czy rosyjskie w kwestii masowych wieców poparcia dla rządzących. Być może będziemy świadkami mobilizacji wyznawców w celu poparcia działań rządu i potępienia dla warchołów z KOD, Nowoczesnej i PO. Co może być takim działaniem? Na przykład delegalizacja partii lub organizacji opozycyjnych poprzedzona działaniami służb mającymi udowodnić antypolskość wyżej wymienionych. Być może wprowadzenie stanu wojennego pod pretekstem zagrożenia terrorystycznego. Oczywiście do tego trzeba będzie najpierw jakiejś tragedii… No cóż, cel uświęca środki. Być może prognoza nie musi być taka dramatyczna. Może Kaczyński wie, że do wiosny rozejdą się w szwach wszelkie obietnice, programy z niebieskiej teczki i przede wszystkim ludzie popierający dobrą nocną zmianę. Być może do wiosny pęknie najsłabsze ogniwo tego kajdaniarskiego łańcucha biało-czerwonej drużyny w postaci ludzi Gowina i Ziobry. Niektóre scenariusze mogą jeżyć włosy na głowie, inne wywoływać uśmiech satysfakcji. Wszystkie są prawdopodobne, ale najistotniejsze jest to, że Kaczyński wie, że na wiosnę dojdzie do zderzenia jego Polski z naszą Polską. I Kaczyński nie jest pewien wyniku tego zderzenia. Skoro rywal polityczny sam sygnalizuje swój ruch, to może nie dajmy się zaskoczyć?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.02.2016 r., godz. 18.55
Neo-bolszewicy z PIS chcą sprezentować Polakom prawdziwą ruinę.Dokonują kroczącego zamachu stanu z pełnym pogwałceniem polskiej konstytucji. Z trójpodziału władzy zrobiono jedynowładztwo, a na dodatek z mediów publicznych uczyniono reżimową tubę propagandową. W pałacu zasiada zaś kontrolowana przez esbeka Łopińskiego, marionetka. Rezydent I sekretarza KC PIS. Opozycja parlamentarna została praktycznie rozjechana przez bolszewicki walec PIS-u i nie ma żadnej możliwości sprawczej. Jedyne co pozostaje to konsolidacja wszystkich pozaparlamentarnych ruchów postępowych jak i zachowawczych (od lewa do prawa) oraz globalna manifestacja, włącznie ze strajkiem generalnym w całym kraju. Pożyjemy, zobaczymy. Zapowiada się bardzo niespokojna wiosna, a zarazem ciekawa.
Dodane przez Do ola, w dniu 15.02.2016 r., godz. 19.33
Takiego prymitywizmu,belkotu,klamstw,oszczerstw mozna przeczytac od ola. Coz i takie zwyrodniale istoty sa w spoleczenstwie i jedno co mozna to tylko lekcewazyc. ola uswiadom sobie,ze czytajacy sa osobami myslacymi a nie judaszami z konkursu na tepote. Dlatego wybieraja was na hejterow gdyz zdaja sobie sprawe,ze przyjdzie czas kiedy za atak na Rzad trzeba poniesc konsekwencje i licza na to,ze hejterzy wybronia sie popieram stwierdzajacymi niepoczytalnosc. Wuluzuj,nie kompromituj sie,wasze ujadania nie robia wrazenia. Proponuje ocene szKODnikow,bo do nich ci blizej i o nich to niekonczacy sie temat. ,,wspanialosci" Dlatego robisz wszystko,zeby omijac smierdzacy temat na zasadzie ,,lapac zlodzieja" manipulujesz i klamiesz. Jeszcze tylko pytanie do ciebie? Czy nie brzydzisz sie soba?
Dodane przez ela, w dniu 15.02.2016 r., godz. 19.59
Raz powąchanego grosza trudno odpuścić.
Dodane przez Hans-Olaf Henkel, w dniu 15.02.2016 r., godz. 20.17
"Nagonka niemieckich mediów i polityków na Polskę jest zadziwiająca! Niemiecki komisarz UE Günther Öttinger chce badać polską ustawę medialną, a niemiecki szef Europarlamentu Martin Schulz mówi o zamachu stanu i dopatruje się nad Wisłą sterowanej demokracji w stylu Putina. Czytam regularnie międzynarodową prasę i niestety rzuca się w oczy, że szczególnie media niemieckie stosują wobec Polski podwójne standardy. To, co pisze „FAZ” jest groteskowe. Kryzys imigracyjny w końcu pokazał, że to nie Polska, tylko Niemcy są osamotnione w Europie. Berlin sam zapędził się w izolacje i ganiąc nieustannie swoich partnerów zapewne z niej nie wyjdzie. Wręcz przeciwnie. Izolacja się tylko pogłębi (...)
Dodane przez Hans-Olaf Henkel, w dniu 15.02.2016 r., godz. 20.29
Stosunki są złe, ale wina za ten stan rzeczy nie leży po stronie Polaków tylko po stronie Brukseli oraz romantycznych eurocentralistów w Niemczech. Polski rząd odważył się przeciwstawić zapędom Brukseli do dalszej centralizacji władzy i harmonizacji. Nawet euro nie chcą! Niesłychane! Dlatego tacy ludzie jak Öttinger i Schulz nie odczekali nawet wyników prac Komisji Weneckiej, by wydać swój wyrok na Polskę. Krytyka niemiecka polskich reform jest przedwczesna, zakłamana i zbędna. Ci, którzy dziś krytykują rząd w Warszawie milczeli, gdy trzech byłych sędziów niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego określiło niemiecką politykę wobec uchodźców za sprzeczną z ustawą zasadniczą. Milczeli także gdy niemiecka państwowa telewizja optymistycznie kłamała na temat rozmiarów kryzysu imigracyjnego, a na temat straszliwych wydarzeń w Kolonii w ogóle milczała. Miłujący wolność Polacy nie potrzebują pouczeń od nikogo na temat demokracji, szczególnie od Niemców.
Dodane przez Adam Bielan, w dniu 15.02.2016 r., godz. 20.39
Nie przesadzałbym z oceną wagi tego listu. Mieliśmy już jakiś czas temu informacje, że taki list jest przygotowywany. On był inspirowany przez byłych polskich polityków działających obecnie w Waszyngtonie. Sygnały o tym liście dochodziły do nas już od kilku tygodni. List miał być znacznie ostrzejszy w formie, a podpisać go miało kilkunastu senatorów. Treść została znacznie złagodzona, zaś widnieją pod nim jedynie trzy podpisy.
Dodane przez ola, w dniu 15.02.2016 r., godz. 20.52
retoryka PiS-u: więcej inwestycji i rozwoju - praktyka PiS-u: mniej inwestycji i rozwoju; na to zwraca uwagę nikt inny tylko...wicepremier, minister rozwoju Morawiecki Młodszy - 19.33 "szkoda czasu i atłasu", twojego
KODzie Eychler
Dodane przez Observator, w dniu 15.02.2016 r., godz. 21.30
Eychler - twój niedawny bohater Palikot skończył się ,więc znalazłeś sobie nowego ,czyli KOD.Powtarzasz od lat te same bzdury ,zmień gazety które czytasz.NIE i GW kompletnie zwapniły ci mózg. Przyjmij do wiadomości bardzo prosty komunikat : po 70 latach skończył się wreszcie w Polsce komunizm dzięki wyborom w 2015 roku.Najpierw była PPR,potem PZPR, "Solidarność" pod kierownictwem Bolka,Unia Wolności, SLD,Platforma Obywatelska a dzisiaj Petru z Nowoczesną - ta sama banda kierowana najpierw przez ubeckie służby,pózniej przez SB- ckie i WSI.KOD to w skrócie: SB - ckie rodziny bojące się utraty horrendalnych emerytur,ich resortowe dzieci i wnuki,urzędnicy z administracji państwowej zajmujące stanowiska dzięki nepotyzmowi - kwalifikacje się i kompetencje są im obce.Zapamiętaj więc Eychler- twój skowyt i całego tego KODu nigdy nie doprowadzi w Polsce do powrotu komunizmu - skończyło się wreszcie i nigdy nie wróci choćbyście razem z tym EuroSowietKołchozem czyli Unią Europejską stali codziennie na ulicach urządzając demonstracje jedna za drugą.Zrozumiał wreszcie ?
Dodane przez ola, w dniu 16.02.2016 r., godz. 04.28
Jedność Unii Europejskiej wisi na włosku, i wszyscy to wiedzą( migrantów jest za dużo ) jeżeli się rozpodnie najwięszymi przegranymi będziemy my; Wielka Brytania sobie poradzi, Niemcy też a reszta zosatnie na pastwę swoich wewnętrznych sporów, my prawdopodonie z wojną ojczyźnianą, do czego zagrzewa prezes, a potem to już tylko zwycięstwo Rosji - komuś się to podoba, poza Putinem? i islamistami?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.02.2016 r., godz. 06.54
Opozycja pogubiła się zupełnie. Zmiany są tak szybkie, że nie nadążają. Ostatnie reakcje PO na program 500+ to jakaś parodia. Jakiś czas temu PO nie przewidywała w ogóle pieniędzy na ten program, podważała jego sens. Dziś atakuje PiS, że program obejmuje zbyt małą liczbę dzieci i powinien być dwukrotnie zwiększony. Boki zrywać ! Ryszard Rubikoń Petru zalicza wpadkę za wpadką. Nie zna swojego programu - w tej sprawie musi mu podpowiadać partyjna koleżanka. Jest świetnym anglistą - internet obiega filmik, na którym premiera Camerona określa Kamerun. Jego bezczelna pyszałkowatość przynosi wizerunkowi Nowoczesnej potężne szkody. W ilości szyderczych memów niedługo dogoni towarzysza Kwaśniewskiego. Ale najlepiej ostatnio wypadli KODowcy bowiem zaatakowali członków Klubu Gazety Polskiej, którzy namawiali do uczczenia rocznicy powstania Armii Krajowej i rozdawali naklejki "Kocham Polskę". Kijowski idzie w ślady swojego dziadka ?
do Observatora
Dodane przez MarekGłowacki, w dniu 16.02.2016 r., godz. 07.02
Zgadzam się z zdecydowaną większością stwierdzeń z wpisu z 21.30. Jednak jedna sprawa budzi mój sprzeciw. "Solidarność" była wielonurtowa i wg mnie bilans jej działania jest pozytywny. Co nie oznacza, że inaczej oceniam "Bolka". To komunistyczny agent, który uczynił wiele złego.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.02.2016 r., godz. 08.43
My robiliśmy " coś" dla was teraz wy zróbcie coś dla nas. Tak działali PO/PSL.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.02.2016 r., godz. 09.33
Obserwatorze, określenia, których użyłeś, owszem pasują, ale do dzisiejszej władzy PISu, do ich wyznawców. KOD to ja i moja rodzina, ludzie których dobrze znam z warszawskiej sekcji Akcja, warszawska inteligencja, ludzie sztuki, nauki, aktorzy, artyści, polska inteligencja, młodzież uniwersytecka. Ale też zwykli ludzie, którym bliska jest normalność, liberalna demokracja europejska. Ludzie, których osobiście znam w KODzie nie są ani resortowymi dziećmi, wnukami, nawet prawnukami, ani nigdzie nie zajmowali państwowych stanowisk. Kłamiesz jak najęty, nikt rozumny tobie w te kłamstwa rodem z Radia ma ryja, TV trwam itp. nie wierzy. Komunizm właśnie usiłuje wprowadzać w Polsce PIS.
KODzie Eychler
Dodane przez Observator, w dniu 16.02.2016 r., godz. 11.13
Przywołana przez ciebie" warszawska inteligencja" stanowiąca ten cały KOD to w zdecydowanej większości migranci z innych części Polski,ich dzieci i wnuki zajmujący stanowiska w administracji państwowej - przez 70 lat komunizmu sporo ich się nazbierało.Może i oni są inteligentami ,ale w rozumieniu komunistycznej nomenklatury.Oni nie są warszawiakami ,co najwyżej warszawianami zamieszkującymi stolicę. Nie obrażaj prawdziwej warszawskiej inteligencji - ta z żadnym KODem nie chce mieć nic wspólnego.Co ty możesz rozumieć z otaczającej cię rzeczywistości jeśli twój mózg wypełniają treści z NIE,GW czy TVN.
Dodane przez Socjalny, w dniu 16.02.2016 r., godz. 12.00
Lepszy dla ludzi komunizm PiS niż demokracja PO-PSL. Ludzie wybrali PiS wam dano kosza.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.02.2016 r., godz. 12.14
Wybacz obserwatorze, ale dyskusja z tobą to nie moje piętro, pogadaj sobie np. z Cabajem czy Głowackim, jeden poziom, jednomyślność itp.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.02.2016 r., godz. 13.18
Pan Eychler i jemu podobni nienawidzą komunizmu, bo założenia komunizmu mówią o równości obywateli, a dla nich są obywatele wyżsi, najwyżsi i plebs pracujący dla dobra wybrańców. Dbają tylko o własy dobrobyt i własne interesy. Jak sępy walczą o łup.
Do Eychlera
Dodane przez Ryszard, w dniu 16.02.2016 r., godz. 15.22
ile musisz sie srodze natrudzic nim wypadnie z twojej pustej,chorej glowki na klawiature. To co piszesz dopelnia obrazu twojej intelektualnej atrofi. Ciagle kompromitujesz sie,zero wiedzy tylko propaganda,negowanie,podwazanie,krytykanctwo i pouczanie,Zero myslenia. To,ze czujesz sie wyzszy ponad innych,to tylko jeden z symptomow twojej choroby. Moze jestes chwilowo w remisji a uplynie troszke czasu i oznajmisz nam,ze jestes Mesjaszem a wszystko wskazuje,ze tak bedzie.Z empati do ludzi z taka przypadloscia zycze ci dlugiej remisji i spokoju ducha.
ola a nie pisalem wyluzuj sie
Dodane przez Anonim, w dniu 16.02.2016 r., godz. 15.35
Czy czlowiek o zdrowej psychice o 4.28 zasiada do komputera aby pisac nastepne klamstwa i przeinaczenia. Swiadczy o jednym o waszej klesce i bezradnosci. Widac,ze rosnace poparcie dla PiS i Rzadu to dla ciebie nie przebyta otchlan.Ignorancja to twoj znak rozpoznawczy.Argumenty do takiego platnego typa nie docieraja.
ola!
Dodane przez 04.20, w dniu 16.02.2016 r., godz. 15.53
Co Ty robisz o tej godzinie na forum?
Wasze domy, działki, nieruchomości są zagrożone!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.02.2016 r., godz. 16.19
Rządzący chcą wprowadzić niebezpieczne zmiany w prawie dotyczącym wsi: - Jeśli macie działkę większą niż jeden hektar, wasze dzieci nie będą jej mogły po was dziedziczyć, o ile nie są rolnikami własnoręcznie uprawiającymi rolę. Będzie mógł ją odkupić tylko rolnik, który jest waszym sąsiadem, albo przejmie ją, razem z budynkami, Agencja Nieruchomości Rolnych po cenie, którą sama wyznaczy. - Nie będziecie mogli także sprzedać swojej działki komu chcecie. Będziecie mogli ją sprzedać tylko sąsiadowi rolnikowi lub Agencji Nieruchomości Rolnych. - Jeśli sami nie jesteście rolnikami własnoręcznie uprawiającymi ziemię (czyli z małych gospodarstw) nie będziecie mogli też ziemi rolnej kupić. - Już obecnie wstrzymano, teoretycznie na 5 lat (a w zamyśle na zawsze), prawo nabywania ziemi z Agencji Nieruchomości Rolnych. Nie mogą jej kupić nawet ci, którzy już wygrali przetargi. Jest to skutek obsesji Jarosława Kaczyńskiego, obsesji wrogości do wszystkiego co prywatne, a do prywatnej ziemi zwłaszcza. Ten pomysł narusza podstawowe prawa obywatelskie: - prawo własności; - prawo do dziedziczenia. Jest sprzeczny z Konstytucją RP i prawem Unii Europejskiej. W ludność wiejską uderzy też podatek obrotowy od handlu. Najbardziej zdrożeją: opał (drewno i węgiel), nawozy, pasze, nasiona, materiały budowlane, wszelkie narzędzia, wszelkie pojazdy i maszyny, oraz części do nich. Właśnie te towary, będące poważnymi pozycjami w budżetach rodzin wiejskich, zdrożeją najbardziej, bo będą objęte najwyższą stawką podatku obrotowego od handlu. Ten pomysł tez jest sprzeczny z Konstytucją RP i prawem UE.
Dodane przez ola, w dniu 16.02.2016 r., godz. 17.37
dzisiaj rozpoczęła się wizyta ministra spraw zagranicznych w USA, oto jej cele ( trzy !): 1. zniesienie wiz dla Polaków ( między bajki włożyć, zresztą po co skoro minister rozwoju obiecuje w planie na polski rozwój gospodarczy dobrobyt w wysokości 50% obecnego statusu gospodarczego notowanego obecnie np. w Niemczech ( tfu! tfu! i jeszcze przez lewe ramię tfu! ) za ok. 15 lat, między co to włóżyć? ), 2. pozyskanie od strony amerykańskiej informacji dotyczących katastrofy smoleńskiej, z naciskiem, że cokolwiek mają, to musi potwierdzać teorię spiskową PiS-u, że katastrofa była wynikiem zamachu, 3. wbicie raz i na zawsze administracji amerykańskiej, że są dyletantami w sprawach Polski, zwłaszcza Danielowi Friedowi - taka strategia zasługuje na "uznanie", tym bardziej, że mamy wobec USA jednocześnie bardzo wygórowne wymagania, łącznie z zapewnieniem nam bezpieczeństwa, wiadomo jak - komentarz zbędny. P.S. do niektórych, internet i to forum jest czynne całą dobę, pozdrawiam
Dodane przez Kaszmir, w dniu 16.02.2016 r., godz. 18.02
Strachy na Lachy...
Dodane przez rozkodowany, w dniu 16.02.2016 r., godz. 19.00
M. Eychler napisał, że KOD to "warszawska inteligencja, ludzie sztuki, nauki, aktorzy, artyści, polska inteligencja, młodzież uniwersytecka. Ale też zwykli ludzie, którym bliska jest normalność, liberalna demokracja europejska." I to jest właśnie podstawowa różnica, jaka będzie pomiedzy manifestacjami KODu i zwolenników rządu, które odbędą się pewnie na wiosnę. Na manifestacjach KODU będą przede wszystkim "warszawska inteligencja, ludzie sztuki, nauki, aktorzy, artyści”, pewnie chodzi o tzw. autorytety, a dopiero w dalszej kolejności M. Eychler wymienia „zwykłych ludzi”. Swoją drogą nieładnie jest dzielić ludzi na tych zwykłych i tych lepszych, bo nie-zwykłych. Natomiast na manifestacjach poparcia dla rządu są właśnie przede wszystkim zwykli ludzie. Dlatego te manifestacje będą o wiele liczniejsze. Ale dziwi mnie, że zwolennicy PO nadal nie rozumieją dlaczego przegrali wybory parlamentarne i prezydenckie. PO/Nowoczesna/KOD to partie, czy organizacje dla bogatych, "inteligencji", autorytetów, natomiast PIS jest właśnie partię dla „zwykłych ludzi”.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.02.2016 r., godz. 19.07
Już sobie nieżle ostrzyli ząbki zachodni klijeńci na Polską ziemię, a tu du...a z tego. A rolników dzieci będą mogli dziedziczyć ziemię po ukończeniu szkolenia rolniczego z zakresy produkcji roślinnej i zwierzęcej. Jasne ze uprawiać ziemię powinna osoba mająca choć trochę pojęcia o uprawie roślin, a nie biznesmen zlecający byle komu uprawę biorąc dopłaty bezpośrednie, tak jak to się działo nagminnie za czasów PO PSL. Mam pytanie czy chciałby pan jeść żywność wyprodukowaną przez laika nie znającego zasad i norm w stasowaniu środków ochrony roślin?
Dodane przez ola!, w dniu 16.02.2016 r., godz. 20.40
Więcej obowiązków ola?
Dodane przez Adam Bielan, w dniu 16.02.2016 r., godz. 21.02
KOD jest pompowany medialnie - widać, które media kibicują i trzymają za niego kciuki. Wszystko zmierza do tego, by powstała wspólna lista KOD, Platformy i Nowoczesnej. (…) Nie wiem, kto zorganizował KOD i kto za nim stoi tak naprawdę. Jest tam wielu społeczników, ale kręcą się tam również ci, którzy chcą upiec polityczną pieczeń
Nocna zmiana
Dodane przez Doba, w dniu 16.02.2016 r., godz. 21.28
Ola nie śpi,bo obmysla z Markiem E. plan obalenia rządu☺.jest jeszcze jedno wytłumaczenie -depresja
Dodane przez ;), w dniu 16.02.2016 r., godz. 22.20
Ola celuje w to, że w następnej kadencji może może załapać się na coś z ramienia nowoczesnej? Chytre.
ola
Dodane przez 04.20, w dniu 17.02.2016 r., godz. 08.07
To taki instynkt samozachowawczy. Aby przy żłobie.
:)
Dodane przez MM, w dniu 17.02.2016 r., godz. 08.50
Spokojnie przy następnych wyborach (najpóźniej po pełnej kadencji) wszystkim tych wyłopotanych PIS-em zapytamy co to się stało... Nie może być inaczej przy takich kompetencjach pokazywanych na każdym kroku...
Dodane przez anonim, w dniu 17.02.2016 r., godz. 08.53
Z tego co wczoraj czytałem to Schetyna ma wygaszać KOD. Zrobili swoje ale teraz nie mają energii, nie będzie formuły piu pitu a ostra polityka.
do Adam Bielan
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.02.2016 r., godz. 09.05
Osobniku A. Bielan, w twoim Klubie Gazety "Polskiej" są sami tacy co chcą upiec polityczną pieczeń, tam u was wyłącznie chodzi o stołki. Temu służy każda okazja gdzie możecie się pokazać z flagami i transparentami udając patriotów. Dziś macie swoje czasy, ale nie na długo, zaręczam.
Dodane przez Korekta, w dniu 17.02.2016 r., godz. 10.50
Co zatem radzisz panie Eychler zrobić z Wyszkowem?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.02.2016 r., godz. 11.26
Wyszków zapraszam do Warszawy 27-go na marsz "My Naród" na błonia Stadionu Narodowego o godz.13.00

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta