Bug rozpoczął sparingi

(Zam: 03.02.2016 r., godz. 14.21)

W sobotę 23 stycznia drużyna seniorów Bugu Wyszków rozegrała pierwszy tej zimy mecz towarzyski. Piłkarze trenera Artura Salamona ulegli trzecioligowemu ŁKS-owi Łomża 1:4.

Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży. W pierwszej połowie gra wyszkowian wyglądała dobrze. Piłkarze Bugu nie ustępowali wyżej notowanym rywalom i stworzyli sobie kilka sytuacji podbramkowych. Niestety, jedynego gola zdobyli gospodarze i to oni prowadzili po pierwszej połowie 1:0.
W drugiej odsłonie trener Salamon desygnował do gry rezerwowy skład, wskutek czego rywale osiągnęli przewagę. Udokumentowali ją trzema bramkami. Wyszkowianie odpowiedzieli jednym golem. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Aron Majczyna. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:1 na korzyść ŁKS-u.
Warto wspomnieć, że w szeregach Bugu wystąpił jeden testowany zawodnik (na pozycji środkowego pomocnika). Połowę meczu rozegrał również Alan Wróbel, który zadeklarował chęć powrotu do pierwszej drużyny Bugu (w ostatniej rundzie Wróbel występował jedynie w B-klasowym zespole rezerw).
ŁKS Łomża – Bug Wyszków 4:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: A. Majczyna.
W najbliższą sobotę (30 stycznia) pierwsza drużyna Bugu (wg słów trenera 13-14 zawodników) zmierzy się w stolicy z III-ligową Polonią Warszawa. Zawodnicy, którzy nie zagrają z „Czarnymi Koszulami” wystąpią natomiast dzień później w meczu z Makowianką Maków Mazowiecki (Liga Okręgowa). To spotkanie zostanie rozegrane w Ostrołęce.