WKS pokonał Błyskawicę

(Zam: 01.03.2011 r., godz. 12.10)

W niedzielę 27 lutego WKS Rząśnik rozegrał kolejne spotkanie sparingowe. Rząśniczanie pokonali w Warszawie stołeczną Błyskawicę aż 6:1.

Pierwszą bramkę goście z Rząśnika zdobyli już w 8. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Zalewskiego najsprytniejszy w polu karnym okazał się Grzegorz Abramczyk, który trafił do siatki rywali strzałem głową. W pierwszych minutach przewaga WKS-u była zdecydowana, a miejscowi ograniczyli się do rzadkich kontr. Rząśniczanie grali spokojnie i konsekwentnie, co zaowocowało kolejnym golem, którego zdobył Mariusz Dziczek, wykorzystując podanie Piotra Ciemerycha. Dwubramkowe prowadzenie nieco uśpiło przyjezdnych, którzy po nieporozumieniu swojego bramkarza i obrońców stracili gola w 31. minucie. W dalszej części pierwszej połowy zdecydowanie ,,siadło” tempo meczu, a na boisku dominowały dyskusje piłkarzy z sędzią, którym był trener Błyskawicy.

W drugich 45. minutach gole strzelali już tylko rząśniczanie. Zanim jednak piłka trafiła do bramki warszawian, kilka okazji zostało także przez drużynę gości zmarnowanych. Najlepszą z nich miał Grzegorz Abramczyk, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił prosto w niego. Dużo lepiej najlepszy strzelec WKS-u spisał sie w 63. minucie, kiedy to wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Wynik podwyższył starszy z braci, Paweł Abramczyk, który pewnie strzelił w sytuacji sam na sam. W końcówce spotkania ładną akcją w ataku popisał się Łukasz Zalewski – w 80. minucie przeprowadził indywidualną akcję, po której zawodnik z Warszawy wpakował piłkę do własnej bramki. W ostatniej akcji meczu grający trener rząśniczan ponownie popisał się efektownym rajdem, a swoją drugą bramkę dołożył Paweł Abramczyk. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem WKS-u 6:1.

Błyskawica Warszawa – WKS Rząśnik 1:6 (1:2)

WKS: testowany bramkarz (46 - R.Gałązka, 80 - P. Zalewski) - Z. Kałek (70 - T. Osowiecki), P. Kulesza, Ł. Zalewski, A. Ciemerych (60 - Ł. Abramczyk) - P. Osowiecki (70 - M. Kucharczyk), K. Borowski, D. Zalewski (70 - B. Szurawski), G. Abramczyk (70 - D. Wiśniewski) - M. Dziczek (65 - P. Abramczyk), P. Ciemerych (46 - Ł. Gałązka).

Kolejny mecz sparingowy WKS rozegra w sobotę 5 marca. Rywalem podopiecznych trenera Zalewskiego będzie drużyna KS Pniewo. Spotkanie zostanie rozegrane w Legionowie.