Camper udanie rozpoczął rok

(Zam: 20.01.2016 r., godz. 14.38)

Od zwycięstwa 3:1 nad AZS-em AGH Kraków rozpoczęli 2016 rok w rozgrywkach I ligi siatkarzy zawodnicy Campera Wyszków. Najlepszym zawodnikiem wyszkowskiej drużyny w tym meczu był Łukasz Owczarz.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 9 stycznia w Krakowie. Premierowa odsłona była wyrównana do stanu po 13. Potem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zdołali wywalczyć kilka punktów z rzędu i objąć wysokie prowadzenie. Mimo ambitnej walki, wyszkowianie nie potrafili odrobić strat i ostatecznie przegrali 20:25.
W drugiej odsłonie obraz gry uległ zmianie. Podrażnieni porażką wyszkowianie szybko objęli prowadzenie, które z upływającymi minutami stawało się coraz wyższe. Szkoleniowiec rywali Andrzej Kubacki próbował ratować swój zespół zmianami personalnymi, nie przyniosło to jednak żadnych rezultatów. Grający „swoją” siatkówkę wyszkowianie pokonali pewnie rywali 25:16 i wyrównali stan meczu.
W trzeciej odsłonie nadal trwała ofensywa Campera. Po kolejnym skutecznym ataku Łukasza Owczarza wyszkowianie prowadzili już 7:1. Potem w grę podopiecznych Pawła Blomberga wkradło się pewne rozluźnienie, co wykorzystali rywale stopniowo niwelując dużą stratę (11:13). Siatkarze Campera nie utracili jednak „kontroli” nad setem, ponownie odskakując w jego środkowej części. Skuteczni na skrzydłach byli Owczarz i Wojtkowski, dobrze, wyjątkowo w roli libero, spisywał się Sebastian Wójcik. Wystarczyło to, by wygrać trzeciego seta 25:19.
W czwartej, i jak się później okazało ostatniej, partii Camper kontynuował dobrą grę. Wyszkowianie popełniali niewiele błędów własnych, co było miłą odmianą w stosunku do poprzednich spotkań. Początek czwartej odsłony należał do Campera, który szybko wyszedł na prowadzenie (6:2). Rywale zdołali wyrównać przy stanie po 9 i do końca partii walka toczyła się „na kontakcie”. W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak wyszkowianie i to oni ostatecznie wygrali seta 25:23, a tym samym cały mecz 3:1.
AZS AGH Kraków – Camper Wyszków 1:3 (25:20, 16:25, 19:25, 23:25)
Camper: Konrad Woroniecki, Tobiasz Wojtkowski, Szymon Piórkowski, Mariusz Pruszki, Dariusz Szulik, Łukasz Owczarz, Sebastian Wójcik (libero), a także: Przemysław Gniewek, Łukasz Dyl, Kamil Bodzon, Jakub Nurczyński (libero).
Trzy punkty zdobyte w Krakowie sprawiły, że Camper zbliżył się do czołowej ósemki ligi. Obecnie wyszkowska drużyna z dorobkiem 15 oczek traci 5 punktów do ósmej Stali Nysa. Strata znacząca, jednak do odrobienia. W najbliższą sobotę (16 stycznia) wyszkowianie będą mieli szansę na poprawę dorobku punktowego we własnej hali. Nie będzie jednak łatwo, ponieważ przeciwnikiem ekipy trenera Blomberga będzie lider tabeli, GKS Katowice.