Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Koszmarny początek Bugu

(Zam: 17.08.2010 r., godz. 08.25)

W sobotę 14 sierpnia Bug Wyszków rozegrał swoje inauguracyjne spotkanie w rozgrywkach IV ligi w tym sezonie. Wyszkowski zespół uległ na własnym stadionie zdecydowanie lepszemu Hutnikowi Warszawa 0:3.

Początek spotkania był raczej nieciekawy. Obie strony postawiły na grę defensywną, bojąc się, że strata pierwszej bramki może przesądzić o wyniku całego meczu. W 10. minucie pierwszy strzał na bramkę rywali oddał Tomasz Zbrzeźniak, uderzenie było jednak zdecydowanie za słabe i bez większych problemów piłkę złapał bramkarz gości. W 13. minucie strzał z dystansu oddał Krzywicki, piłka minęła jednak słupek bramki po niewłaściwej stronie. Chwilę później podobne uderzenie oddał jeden z napastników gości – piłka zmierzała w światło bramki i ładną paradą popisał się Łukasz Rogulski. W 27. minucie bliski znalezienia się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali był Łukasz Kowalczyk, jednak nie doszedł do dobrego podania z głębi pola. W końcówce pierwszej połowy wyszkowianie zdecydowanie podkręcili tempo gry, jednak zarówno Kowalczyk jak i Woźniak uderzali niecelnie na bramkę Hutnika. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli wyszkowianie. W 55. minucie silny strzał z dystansu oddał Papierz, piłka po raz kolejny minęła jednak nieznacznie bramkę gości. W odpowiedzi Hutnik wyprowadził kontrę, która mogła skończyć się da Bugu utratą bramki, jednak jeden z rywali w dobrej sytuacji uderzył niecelnie z pierwszej piłki. Akcja ta rozpoczęła okres zdecydowanej przewagi gości. W 60. minucie rywale wyszli z kolejną szybką akcją, ale Maciej Demich poradził sobie z trzema napastnikami, odbierając jednemu z nich piłkę ładnym ślizgiem. Feralna dla gospodarzy była jednak 75. minuta. Jeden z zawodników Hutnika przejął górne podanie w polu karnym Bugu, minął defensorów i Rogulskiego, i w ostatniej chwili został sfaulowany w polu karnym przez Papierza. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę na korzyść Hutnika, po czym wyrzucił Papierza z boiska. Wykonujący rzut karny rywal bez większych problemów pokonał Rogulskiego, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. Chwilę później mogło być już 2:0 dla Hutnika, jednak Rogulski ładnie sparował silny strzał rywala na rzut rożny. Widać było, że wyszkowianie zdecydowanie nie radzą sobie grając w osłabieniu. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania Hutnik podwyższył prowadzenie. Jeden z zawodników ze stolicy przejął piłkę w środkowej strefie boiska i widząc wychodzącego Rogulskiego pięknym strzałem w okienko bramki nie dał mu najmniejszych szans na obronę. W końcówce Hutnik dołożył trzecie trafienie. Walczący z obrońcą napastnik z Warszawy przelobował wychodzącego Rogulskiego i tym samym ustalił wynik spotkania na 3:0.

Bug Wyszków – Hutnik Warszawa 0:3 (0:0)

Bug: Ł. Rogulski – M. Demich, W. Woźniak, A. Wróbel, D. Papierz, K. Krzywicki, Ł. Kowalczyk (62 – Ł. Szala), D. Gawęda, P. Kitliński (76 – M. Chorzępa), T. Zbrzeźniak, D. Dukalski (65 – Sz. Chalski) .

Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie zespół MKS-u Mława. Mecz pomiędzy obydwoma zespołami zostanie rozegrany w sobotę 21 sierpnia o godzinie 16.00 w Mławie.