Rhinos Wyszków trzeci w Polsce!

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 12.24)

W sobotę 19 grudnia w Pruszkowie odbył się Ogólnopolski Turniej Futbolu Flagowego, którego organizatorem była Polska Liga Futbolu Amerykańskiego. 21 zespołów juniorskich i seniorskich stoczyło walkę o Mistrzostwo Polski, w tym drużyna Rhinos Wyszków.

Przypomnijmy, że futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego. Zatrzymywanie (tzw. szarżowanie) atakującego przeciwnika, polega tutaj nie na fizycznym powaleniu, a na zerwaniu flagi lub szarfy przyczepionej do pasa przeciwnika.
Na pruszkowski turniej pojechała 7-osobowa drużyna reprezentująca Rhinos. Sam turniej został podzielony na 2 grupy, w których trzeba było wywalczyć 4 pierwsze pozycje, aby trafić do ćwierćfinałów.
Wyszkowianie w pierwszej kolejności zmierzyli się z Wombatami z Warszawy pokonując ich 39:19. Po krótkim odpoczynku, Nosorożce stanęli w szranki z zawodnikami Warsaw Sharks, drużyny występującej na co dzień w TOPLIDZE (najwyższa klasa rozgrywkowa w PLFA). Po ciężkim meczu wyszkowianie zwyciężyli 13:12, co dało im awans do ćwierćfinałów z drugiego miejsca.
W 1/4 finału wyszkowianie spotkali się z Green Ducks Radom, pokonując ich 25:12 i dostali się tym samym do grupy 4 najlepszych drużyn turnieju. Niestety, w półfinale przegrali z „Pomarańczowymi” (zawodnicy Warsaw Eagles), późniejszymi mistrzami i został im mecz o 3. miejsce. O medale Nosorożce walczyli z Gigantami z Pruszkowa (zawodnicy Warsaw Crusaders) i pewnie wygrali spotkane 31:2 zapewniając sobie brązowy medal.
– Dla Rhinos był to debiut w tej wersji Futbolu Amerykańskiego i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Trzecie miejsce w Polsce to duży sukces dla nas i cieszymy się z pierwszego pucharu dla naszej drużyny – podsumował sobotni występ grający prezes Rhinos, Piotr Wykowski.
Podczas turnieju Rhinos wystąpili w składzie: Piotr Wykowski, Bartłomiej Oleksiak, Bartosz Szymański, Antoni Podgórski, Łukasz Wiech, Mateusz Lubański, Szymon Berbeć.
Serdecznie gratulujemy dużego sukcesu i z niecierpliwością czekamy na kolejne występy Nosorożców!