Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 12.17)

Święta tuż, tuż… W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Obiady w szkołach będą tańsze”. Firma „Mleks”, która dostarcza obiadki do szkoły obniżyła ich cenę. Teraz za obiad dla dzieci będziemy płacić 8,23 zł brutto. Opłacenie obiadów na tydzień dla jednego dziecka to wydatek 41,15 zł.

W ciągu miesiąca za obiady musimy więc zapłacić około 164,60 zł. Urząd Miejski cieszy się, że „Obniżona cena obiadów to dobra, przedświąteczna wiadomość zarówno dla gminnego budżetu, z którego finansowane są obiady dla dzieci korzystających ze świadczeń OPS, jak i rodziców, którzy płacą za szkolne obiady swoich pociech”. Mnie, jako rodzica, nie cieszy ta wyjątkowa przedświąteczna wiadomość. W dalszym ciągu uważam, że to wysoka cena za marnej jakości obiad, który przyrządzany w dużych ilościach, hurtem, zbiorowo powinien kosztować zdecydowanie mniej.

***

W „Nowym Wyszkowiaku” w rubryce „Czytelnicy napisali” ukazała się informacja „InPost przeprasza za błąd”, w której czytamy „Mimo upoważnienia i dwukrotnej wizyty w punkcie odbioru przesyłek nasza czytelniczka nie mogła odebrać sądowej korespondencji do syna. (…) Ponieważ syn mieszka poza Wyszkowem, korespondencję w jego imieniu odbierała już wcześniej bez żadnych przeszkód. Problem pojawił się wraz z przeniesieniem Punktu Odbioru Korespondencji InPost do innego kiosku. – Pani powiedziała, że upoważnienie, które mam, nie wystarczy, ale nie miała też odpowiednich druczków – relacjonuje nasza czytelniczka. – Miała się dowiedzieć, ale jak poszłam na drugi dzień, było to samo. Powiedziała, że po prostu nie wie. Przecież tak być nie może, zwłaszcza, że korespondencja z sądu jest bardzo ważna”. Każdy, kto chociaż raz musiał skorzystać z usług InPost, miał niemały problem ze zlokalizowaniem punktu odbioru przesyłek lub co gorsza ze „wstrzeleniem się” w godziny pracy placówki. Podobne problemy, jak ten opisany w „Nowym Wyszkowiaku” miało zdecydowanie więcej osób. Tym bardziej cieszę się, że od 1 stycznia 2016 r. to Poczta Polska będzie doręczała nam korespondencję sądową („Wyszkowiak” artykuł „Listy z sądów dostarczy Poczta Polska”).

***

„Gmina planuje wydatki na przyszły rok” poinformował nas „Wyszkowiak”. Miejscy radni debatują nad kształtem przyszłorocznego budżetu. W 2016 r. samorząd planuje m.in. budowę kładki przez Bug przy moście kołowym, na którą zarezerwowano 300 tys. zł. W tegorocznym budżecie na budowę kładki również zarezerwowane były środki w wysokości 150 tys. zł. W gmatwaninie urzędowych paragrafów, uchwał i przesunięć nie doszukałam się informacji, czy pieniądze te były wykorzystane jak zaplanowano, czy też poszły na coś zupełnie innego. Zastanawiam się jednak, na co zostanie przeznaczone 300 tys. zł w następnym roku. Czy są to pieniądze na projekt, czy też na rozpoczęcie inwestycji, bo projekt został już wykonany? Gmina planuje również wydać 365 070 zł na zagospodarowanie terenu osiedla przy ul. Prostej (zgodnie z życzeniem mieszkańców w pierwszej kolejności miałby być budowany plac zabaw). Mam nadzieję, że tak duże pieniądze zostaną wydane nie tylko na placyk. Szkoda, że w prasie nie znalazła się informacja, co jeszcze radni planują na osiedlu przy ul. Prostej. W planach gminy na 2016 r. ponownie znalazła się budowa drogi w Sitnie, na którą gmina chce pozyskać dofinansowanie z PROW (wkład własny 806 381 zł). Czas najwyższy, by gmina, nawet bez dofinansowania z PROW, podjęła się realizacji tej inwestycji.

***

W WOK „Hutnik” zorganizowana została Świąteczna Giełda Artystyczna. Jestem przekonana, że każdy, kto w sobotni dzień znalazł chociaż kilka minut wolnego czasu, by tam się udać, nie żałował swojej decyzji. Dostać można było zawrotu głowy i oczopląsu od wspaniałości, które się tam znalazły. Zaganiani, zapominalscy, zbieracze lub zwykli gadżeciarze mogli tam kupić cuda i cudeńka: świece i świeczuszki, witraże, torebki i torebeczki, aniołki, bombki, choinki i stroiki wszelkiego rodzaju. Moim zdaniem, Świąteczna Giełda Artystyczna powinna trwać co najmniej tydzień.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2015 r., godz. 15.05
Tydzień to przesada, ale prawdą jest, że przemknęła prawie niezauważona. W WOK zapanowała rutyna i robi się tam sztukę dla sztuki. Na odhaczenie i kolejna tłusta pensja zasili konto.
Życzenia
Dodane przez Judyta, w dniu 23.12.2015 r., godz. 21.54
Wszystkim Państwu życzę radosnych, pełnych miłości, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy pełni optymizmu i wiary w lepsze jutro zasiedli razem z najbliższymi przy wigilijnym stole.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 23.12.2015 r., godz. 23.50
Dziękuję bardzo pani Judyto. Podobnie życzę Wesołych Świąt. :)
Dodane przez Hans Frank, w dniu 25.12.2015 r., godz. 11.18
Wesołych Świąt!
Dodane przez Sąsiad, w dniu 25.12.2015 r., godz. 23.42
A, że na dobre życzenia nigdy nie jest za późno, i ja życzę Pani zdrowych i rodzinnych świąt. Również dzieciom. No i proszę nie katować się żadną cud dietą. W końcu to święta. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2015 r., godz. 07.25
No to na kładkę na Bugiem powinno być razem 450 tys. Trzeba dopytać skarbnika co z tą kasa? I kiedy w rzeczywistości ta kładka powstanie.
Dodane przez Giełda Świąteczna, w dniu 28.12.2015 r., godz. 14.01
Jak tak dalej pójdzie to i na godzinę nie będzie się nikomu chciało tam przyjść. Łącznie z wystawcami. Dyro ma kontrakt na 7 lat, nie musi się już o nic starać. Ot POlitika!
Dzień dobry
Dodane przez Jurek, w dniu 29.12.2015 r., godz. 09.29
Zastałem Jolkę?
Komuś się chyba
Dodane przez Anonim, w dniu 29.12.2015 r., godz. 12.09
nie nudzi!
Dodane przez Jolka, w dniu 29.12.2015 r., godz. 18.44
Skecz z Sexmisji
Oberek
Dodane przez Anonim, w dniu 30.12.2015 r., godz. 11.22
Przekaż dalej, ja Cię znam !

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta