Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 16.12.2015 r., godz. 12.16)

Zrobiło się świątecznie... W sklepach... U mnie nie. Nie mam prezentów. Mam w domu bałagan. Nie chce mi się pracować i nie chce mi się planować. Dobrze mi z tym:) Czy zawsze przedświąteczne szaleństwo musi mną rządzić?

Planujemy imprezy
„Wyszkowiak” poinformował, że Urząd Miejski zachęca mieszkańców Wyszkowa do współtworzenia kalendarza gminnych imprez na 2016 rok (artykuł „Samorząd planuje przyszłoroczne imprezy”). Magistrat do końca grudnia czeka na propozycje dotyczące planowanych przez mieszkańców imprez kulturalnych, rozrywkowych, czy też sportowych. „Urząd Miejski prosi o przekazanie informacji dotyczących przewidzianych imprez własnych i podanie przybliżonego terminu ich realizacji. Chodzi tu o wydarzenia, które miałyby się odbyć pod patronatem burmistrza Wyszkowa lub przy wsparciu organizacyjnym gminy i gminnych jednostek. Należy podać również imprezy (ich krótki opis merytoryczny lub scenariusz) uwzględniające udział burmistrza”. Przeczytałam ten fragment i zastanowiłam się, czy w następnym roku podwładni burmistrza dokonają selekcji imprez, które będą się odbywały pod patronatem pana Grzegorza. W kwietniu tego roku w kalendarzu gminnych imprez pojawił się „Babiniec” – kiermasz rzeczy używanych. Kiermasz jak kiermasz, nic specjalnego na nim się nie działo, ale… patronat honorowy nad imprezą, czyli handlem starymi szmatkami, objął burmistrz Grzegorz Nowosielski. Czy w następnym roku burmistrz znowu pojawi się jako gość honorowy wśród straganów z używanymi rzeczami?
***

Parkomaty?
W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Gmina wraca do koncepcji płatnego parkowania”. W przyszłym roku burmistrz chce utworzyć w centrum Wyszkowa strefę płatnego parkowania. Pan Nowosielski zapewnia, że „nie chodzi o nabijanie miejskiej kasy, a uwolnienie miejsc parkingowych zajmowanych przez kierowców, którzy na kilkanaście godzin dziennie zostawiają auta przy głównych ulicach miasta i autobusami jeżdżą do Warszawy. Właśnie trwa ich liczenie. (…) Trwa liczenie samochodów o różnych porach dnia i sprawdzanie, w których okolicznych gminach mieszkają ich właściciele. To zresztą nie tylko gminy powiatu wyszkowskiego, ale też pułtuskiego. – Niektóre numery rejestracyjne z pewnością będą się powtarzały – przypuszcza burmistrz”. Zastanawiam się, w jaki sposób miejscy urzędnicy rozróżnią auta osób, które dojeżdżają do stolicy autobusami i swoje samochody zostawiają na długie godziny na miejskich parkingach, od aut tych osób, które pracują w centrach handlowych, bankach czy urzędach zlokalizowanych w centrum miasta? Czy płatny parking obowiązywał będzie również w okolicach Alei Róż, gdzie znajduje się siedziba gminy? Czy płatne miejsca parkingowe będą także w okolicy Zespołu Szkół nr 1 i Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”? Wyszkowianie są coraz bardziej zmotoryzowani. Niestety, nikt nie pomyślał o tym, by ułatwić nam parkowanie przy urzędach, szkołach, bankach, centrach handlowych. Czy płatna strefa parkowania na pewno rozwiąże ten problem? Moim zdaniem, nie.
***

Remoncik Kościuszki
Ucieszyłam się, gdy przeczytałam, że ulica Kościuszki doczekała się w końcu remontu („Wyszkowiak” artykuł „Generalna dyrekcja bierze się za remont”). Co prawda, przez 12 miesięcy mieszkańców Wyszkowa czeka komunikacyjny koszmar, ale warto poświęcić się, uzbroić w cierpliwość i nie denerwować, być może nawet rozpocząć piesze wędrówki, jeśli będziemy mieć gwarancję, że po roku jedna z głównych ulic naszego miasta zmieni swój przerażający wygląd. Jeśli dodamy do tego nowy wiadukt to jest szansa, że nareszcie będzie pięknie, bezpiecznie, może nawet będzie luźniej.
***

Trzy słowa o Zabrodziu
„Przedstawiony kandydat daje gwarancję poprawnego wykonywania powierzonych zadań”, czyli Zdzisław Bocian na stanowisku sekretarza gminy Zabrodzie. Moja reakcja na tego newsa jest jedna… Współczuję zabrodzkim urzędnikom...
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Idąc tym tropem
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2015 r., godz. 16.41
francuskie te ciuchy chociaż?
Nie sądzę
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2015 r., godz. 16.47
żeby było luźniej tą ulicą ludzie, przynajmniej niektórzy dojeżdżąją przecież do Warszawy gdzie pracują!
Dodane przez Zabrodziak, w dniu 16.12.2015 r., godz. 16.49
Dlaczego współczuje Pani zabrodzkim urzędnikom nominacji Z. Bociana na sekretarza Gminy? To jeszcze przecież nie wójt.
Babiniec
Dodane przez Asia, w dniu 16.12.2015 r., godz. 17.25
Fajna inicjatywa. Ale patronat nad imprezą bardziej by może pasował żonie burmistrza? Pozdrawiam :)
prawda: trzy slowa
Dodane przez judyta1, w dniu 16.12.2015 r., godz. 19.52
Współczujesz??, ze urzędnicy tacy jak TY nie będą mogli pisać "okiem rzuciłam"?Judytko nie przejmuj się. Ty masz oparcie/wsparcie gazety, prawda:)
Dodane przez Judyta 3, w dniu 16.12.2015 r., godz. 21.07
Wsparcie samego prezesa mam. A co!
Dodane przez Cieć, w dniu 17.12.2015 r., godz. 03.44
Bocian, to jeszcze nie wójt. Choć z aspiracjami.
Dodane przez KOŚCiUSZKO, w dniu 17.12.2015 r., godz. 10.32
Dzięki,
Jednak coś się w Polsce zaczyna zmieniać. :)
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 17.12.2015 r., godz. 11.18
Prezydent Andrzej Duda na uroczystościach związanych z wydarzeniami na Wybrzeżu w 1970 roku. : „Przyklękam w pamięci i hołdzie, za tych, którzy polegli, zostali ranni, cierpieli, byli prześladowani przez całe lata. Nigdy nie doczekali się od III Rzeczpospolitej elementarnej sprawiedliwości – na poziomie prawnym i państwowym. Bo w sercach ludzi, Polaków, uczciwych i dumnych, są i zawsze będą. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Ale za tę III RP, po 1989 r., która nie umiała wskazać tej zbrodni, wstyd. Zwyczajnie wstyd dzisiaj. Chyba nam wszystkim, tak jak tutaj stoimy. Za tę III RP, w której komunistycznych bandytów nazywano „ludźmi honoru”. Za tę III RP, która z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców 70. roku. Wstyd, zwyczajnie wstyd” Jak dodawał prezydent: „Można byłoby długo mówić, dlaczego tak się stało, ale myślę, że nie muszę tego państwu wyjaśniać – wszyscy to wiemy (…) Dziś ja ze wstydem, i, mam nadzieję, wielu ludzi władzy, pochylam głowę za tę [III] Rzeczpospolitą (…) III RP nie zdała egzaminu. Nie zdała egzaminu sprawiedliwości, uczciwości, nie zdała egzaminu elementarnej przyzwoitości i gospodarności (…) Przysięgam […], że zrobię wszystko, by ta Rzeczpospolita była naprawiona. Aby stała się wreszcie państwem sprawiedliwym i uczciwym”
Panie Gajewski
Dodane przez jasio małolat, w dniu 17.12.2015 r., godz. 14.37
może Pan mówić jaśniej, bo za bardzo nie wiem o co Panu chodzi z tymi zmianami? Przytacza Pan wypowiedź Prezydenta RP, który powiedział to co powiedział i każdy to czyta i rozumie, ale gdzie w tej wypowiedzi widzi Pan te zmiany? Nie wiem czy to zmiany czy obietnice zmian. Kampania wyborcza się skończyła, czas wziąć się do pracy. No chyba, że te zmiany mają polegać, jak podaje Kancelaria Prezydenta, na tym że wyrok TK i zaprzysiężenie 3 sędziów przez Pana Prezydenta nie zostanie wykonane. W tej kwestii to na pewno widać wicherek "nowego stylu prowadzenia prezydentury", tak obiecanego przed wyborami przez kandydata Andrzeja Dudę.;)
Dodane przez Do jasia malo lata, w dniu 17.12.2015 r., godz. 16.20
Kiedy dojdzie do wyczyszczenia klamliwych mediow a ich miejsca zastapia ludzie nie przekupni wtedy beda podawanie prawdziwe informacje i wtedy dowiemy sie co rzad dla nas robi. Obecne media,przymilaczaja wazne wydarzenia,albo manipulujac podaja nie prawde. Przykladow na to jest mnostwo. Z pewnoscia wiesz kto tam pracuje i co ma za zadanie nie mowiac za jak nie wyobrazalnie sa sowicie wynagradzani. Pensyjki powyzej 100 000 to normalka a jeszcze dodac za jak smieszny wymiar godzin.
Dodane przez Do zabrodziaka, w dniu 17.12.2015 r., godz. 17.03
Na pewno nie Jesteś Zabrodziakiem
do "Do jasia malo lata"
Dodane przez jasio małolat, w dniu 17.12.2015 r., godz. 17.40
"media manipulują"? a co powiesz na temat wypowiedzi Pana Grzegorza Gajewskiego? czy to nie jest manipulacja? cytowane wystąpienia Prezydenta jest kompletnie pocięte a przytoczone sa tylko te fragmenty, które autor uważał za stosowne i które się jemu najbardziej podobały i które miały wywołać określone reakcje komentujących. Czyż nie jest tak? Pamiętaj, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i ten ma rację kto jest w stanie przekonać innych do swoich racji. Zarówno Marek Eychler, Grzegorz Gajewski a także Judyta i Marek Głowacki a i Jasio Małolat mają tu swoich zwolenników jak i przeciwników pozostaje tylko kwestia tego kto, kogo i w jakim stopniu przekona do swoich racji. Dlatego, bez względu na to kto bedzie nadzorował media to zawsze będzie ta druga strona, która zawsze bedzie twierdziła, że media są stronnicze, kłamliwe i upartyjnione. Prosta logika.
Prosta logika
Dodane przez A!, w dniu 17.12.2015 r., godz. 19.46
Media niech przejmuje ten kto rządzi!
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 17.12.2015 r., godz. 21.20
Panie Jasiu! Zarzucano mi zbyt długie wypowiedzi, dlatego przytoczyłem fragment artykułu, który znalazłem na facebooku w postaci przedstawionej. Nie "ciąłem", uważałem, że jest ciekawą ocenę. Ocenę, którą podzielam. Pyta się pan co jest tą pozytywną zmianą ? Ta wypowiedź jest w charakterze tej dobrej zmiany. Nie wciska ludziom kitu, dokonuje realnej oceny, wstydzi się i przeprasza, proponuje próbę naprawy. A jak inni oceniają fakt, że ta tragedia nie została rozliczona ? Posłuchajmy prezydenta Lecha Wałęsę czy marszałka Bogdana Borusewicza.
Dodane przez do Gajewskiego, w dniu 17.12.2015 r., godz. 22.25
Wolę posłuchać Krzysztofa Wyszkowskiego czy Andrzeja Gwiazdę.
Panie Grzegorzu
Dodane przez jasio małolat, w dniu 18.12.2015 r., godz. 07.52
Jestem jak najdalszy umniejszaniu Pana wypowiedzi. To jest Pana ocena i uważam że każdy "homo sapiens" ma prawo do własnych ocen. Nie mogę się jednak zgodzić z Pana stwierdzeniem "jednak coś się w Polsce zaczyna zmieniać" tym bardziej, że motywuje to Pan takim stwierdzeniem "ta wypowiedź jest w charakterze tej dobrej zmiany". Przeżyłem sporo lat, nie jedną zmianę polityczną, nie jedne wypowiedzi i obietnice polityków i życie nauczyło mnie jednego, że słowa nie idą w parze z czynami. Ja tych czynów nie widzę i raczej nie zobaczę!. To jest kolejna partia, kolejny prezydent który obiecuje. Ja tego nie kupuję!;)
Dodane przez Anonim, w dniu 18.12.2015 r., godz. 09.49
"Przeżyłem sporo lat" jasio małolat.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.12.2015 r., godz. 15.13
,,przezylem sporo lat" z PO i PSL jestem za pan brat. Zawsze bede ich popieral za ich rzadow mialem miodzik no i kasy tez uzbieral. Teraz drze o swoja posade,Bo co bedzie jak PiS zrobi roszade ? . Wezme ole I e. chlera bede robil za klakiera.
Dodane przez jasio sporolat, w dniu 18.12.2015 r., godz. 17.06
No i tak pletę bo pletę te swoje wypociny, których nikt i tak nie czyta. Marny jest żywot obrońcy rzeczy, które same nie potrafią się już obronić.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 18.12.2015 r., godz. 21.30
Ten fragment mojego komentarza tj....."ta wypowiedź jest w charakterze tej dobrej zmiany" bardzo mi się spodobał już wczoraj. To tłumaczy mi odstępstwa od idealnego zachowania, wystąpienia postawienia diagnozy czy realizacji określonego celu. Mój głos na prezydenta Andrzeja Dudę był w/g mnie najbardziej trafny. Jego wizyty w Estonii,Niemczech, w USA na ONZ, w Rumunii, w Wielkiej Brytanii, w Chinach miały pozytywne efekty, mimo że nie zainteresowały polskich mediów. Oczywiście jest pytanie czy Prezydent mógł się inaczej zachować w sprawach konfliktowych, szczególnie przy tym nieszczęsnym TK. Jednak przy tak ostrym konflikcie politycznym i agresywnym zachowaniu PO, Nowoczesnej czy PSL trudno było o inną reakcję. Popełniłby polityczne seppuku i byłby chłopcem do bicia z każdej strony. Nawet jeśli teraz poniesie straty wizerunkowe to w przyszłości znacznie to odrobi. Bo co nas nie zabije to nas wzmocni. :)
Petru
Dodane przez BankDyta, w dniu 19.12.2015 r., godz. 00.58
Trybunał Konstytucyjny jest nieszczęsnym. Nikt nie musi nic robić, profesor Rzepliński sam go POciągnie na dno. Nikt z rządu, a tym bardziej prezydent nie stracą nic na wizerunku z jego powodu. Wręcz przeciwnie, zyskają. Widzicie sami, że histeria bez solidnych prawnych argumentów się wypala. Mendialne histeryczne sztuczki mają coraz krótszy żywot. Jak ta napadem Macierewicza na placówkę NATO. Mendialny szok trwał zaledwie parę godzin, po południu wszyscy wiedzieli, jak było. Co to oznacza? ano, że po kilku takich akcjach rozumny człowiek zaczyna się irytować i na kolejne, tego typu, sensacyjki staje się odporny. Podobnie jest z sondażami. POdobno największym zaufaniem Polaków cieszy się BankDyta Petru!!! Ten sam co prawdę o swoim posiadaniu chciał przed polakami ukryć pod sukienka żony. Dzieci się już śmieją z tej komicznej rozpaczy beneficjentów III RP
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 19.12.2015 r., godz. 11.13
Na 14 stycznia na godzinę 18.00, do Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie, klub Gazety Polskiej zaprosił Jerzego Roberta Nowaka. Pan Nowak, specjalizujący się w tematyce węgierskiej, będzie mówił o sukcesie obecnych przemianach na Węgrzech. Będą także inne tematy. Zapraszam na spotkanie. :)
Dodane przez jasio małolat, w dniu 19.12.2015 r., godz. 11.37
;)
Dodane przez jasio sporolat, w dniu 19.12.2015 r., godz. 14.19
wyPOciłeś :)
oj ten jasio sporolat;););)
Dodane przez jasio małolat, w dniu 19.12.2015 r., godz. 20.43
jednak brak ci moich wypocin?;) tak to się człowiek uzależnia...... ;)
w temacie jasia sporolata
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2015 r., godz. 17.05
jeszcze raz powtarzam - LIPA

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta