Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 09.12.2015 r., godz. 14.04)

Troszkę o drzewach... - Z zainteresowaniem przeczytałam relację ze wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej („Wyszkowiak” artykuł „Co sadzić, co wycinać”), z której dowiedziałam się, że w ciągu trzech lat w Wyszkowie wycięto 53 drzew, zaś 203 drzew nowych się pojawiło.

Wycięcie wszystkich drzew dorosłych zauważyłam. Zastanawiam się jednak, w których miejscach posadzono nowe drzewa. Przypuszczać należy, że są to maleńkie patyczki, których na razie nie widać i dlatego, przynajmniej z wyglądu nie zasługują na miano drzewa. Pan Adam Szczerba w sprawie drzew powiedział m.in. tak „Wycięcie 7 dużych drzew i posadzenie 50 nowych nie zawsze jest dla mieszkańca zauważalne. U nas nie są sadzone drzewa duże – 3-letnie drzewo nie zastąpi 40-letniego”. Co jakiś czas w Wyszkowie toczy się dyskusja w sprawie drzew. Mieszkańcom miasta nie podoba się to, że co i raz znikają kolejne. Solą w oku stały się jabłonki rosnące przy ul. Dworcowej. Nie wiem, czy są uciążliwe dla mieszkańców Wyszkowa, czy tylko dla radnego Rafała Salwina, który zaatakował je takimi oto słowami „Piękne przez kilka tygodni, uciążliwe przez wiele miesięcy. Uciążliwość wynika nie tylko ze spadających jabłek, ale także krążących wokół nich os. Były przypadki ukąszenia dorosłych i dzieci. We wtorki i piątki to miejsce jest często uczęszczane przez pieszych narażonych na wypadki, przewrócenia, złamania. Spadające liście trafiają na posesje”. W odpowiedzi na słowa pana Rafała na forum „Wyszkowiaka” pojawił się komentarz „Z tego co mówi radny Salwin można wywnioskować, że przez drobne jabłuszka ulica Dworcowa to śmiertelnie niebezpieczna okolica! Były przypadki ukąszeń przez osy! Jest to też, jak twierdzi, miejsce narażenia na wypadki, przewrócenia, a nawet złamania, chociaż chyba nikt tam takich wypadków spowodowanych jabłkami nie widział. Tak w ogóle to chyba tylko dzięki Bogu do tej pory nikt nie padł tam trupem:). Ciekawe jest też, w jaki sposób radny wyliczył na kilkanaście lat wiek drzew sadzonych w latach siedemdziesiątych. Może liczył bez kalkulatora, w pamięci... Dobrze, że pan radny wyraził zdanie jako swoje własne, bo zdaje się, że ma ono niewiele wspólnego ze zdaniem większości mieszkańców osiedla”. Na mnie największe wrażenie wywarło ostatnie zdanie wypowiedziane przez pana Rafała: „Drzewo powinno służyć człowiekowi, a nie człowiek ma być uciemiężony przez drzewo”. Zdanie to przeczytałam kilka razy i stwierdziłam, że niestety nie rozumiem, w jaki sposób drzewa uciemiężają pana Rafała? W jaki sposób biedne drzewa wyzyskują, ograniczają wolność i prawa pana Rafała?

...protokół...
W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł (lub może raczej krótka notatka) pt. „Radny wywołany do tablicy”. Pan Adam Szczerba odniósł się do wypowiedzi pani Eli Piórkowskiej, która dwa tygodnie temu dla „Nowego Wyszkowiaka” udzieliła nibywywiadu („Dyskusja, czy promocja własnej osoby?”). „I czemu na przykład Adam Szczerba wstrzymuje się od głosu nawet przy głosowaniach nad przyjęciem protokołu z sesji, choć chyba nie ma do niego uwag, bo wówczas powinien głosować przeciw. To sprawia wrażenie, jakby chciał zwrócić na siebie uwagę, budować wizerunek jednego przeciw wszystkim.” mówiła pani przewodnicząca rady. Pan Adam wypowiedź tę skomentował tak: „Dla mnie protokół z posiedzeń jest ważnym dokumentem. Do głosowania staram się podchodzić etycznie. Jeśli zapoznaję się z protokołem i nie mam uwag to głosuję za, jeśli się nie zapoznałem z różnych przyczyn, to wstrzymuję się od głosu. Czy głosowanie za, przeciw, wstrzymujące jest zgodne z procedurami?”. Zastanawiam się ilu radnych miejskich, powiatowych i gminnych czyta protokół z sesji, zanim zagłosuje za jego przyjęciem? A jeśli ktoś protokołu nie przeczytał, to skąd wie, co jest w nim zapisane i co właśnie przyjął, czyli tak naprawdę pod czym się podpisał? Po przeczytaniu wywiadu z panią Piórkowską zastanawiałam się, czy będziemy mieli możliwość przeczytania kolejnego wywiadu, tym razem z panem Adamem Szczerbą. Niestety, jak na razie, czytelnicy niebieskiej gazety mieli okazję poczytać tylko to, co do powiedzenia miała pani Ela. Zastanawiam się, czy pan Adam nie chciał wywiadu udzielić, czy też nikt nie zadzwonił do pana Adama z propozycją wywiadu?

...nasi radni?...
„Państwo widzą tylko czubek własnego nosa. Czy państwo zauważają potrzeby innych ludzi?”, tak na sprawy poruszane na sesji przez radnych zareagowała pani Monika Bieżuńska („Wyszkowiak” artykuł „Radni, nie myślcie tylko o swoich ulicach”). Moja odpowiedź na pytanie pani Moniki jest prosta: większość radnych nie zauważa potrzeb innych ludzi. Moim zdaniem, radni uważają, że najważniejsze są ich własne potrzeby. O potrzebach wyborców radni przypominają sobie w czasie kolejnej kampanii wyborczej. Wtedy obiecują, słodzą i przymilają się nam, by chwilę później o nas zapomnieć. Czy radny jest naszym reprezentantem? Jak mantrę będę powtarzała jedno zdanie wypowiedziane przez panią Elżbietę Piórkowską, zdanie, które według mnie w pełni oddaje stosunek radnych do swoich wyborców „Budżet jest nasz, nie wasz i chcemy go w spokoju uchwalić” („Wyszkowiak” nr 5/2015 „Asfaltu w Sitnie nie będzie”). Budżet jest radnych, miasto jest radnych, potrzeby są radnych... Czy istnieją potrzeby innych ludzi?
Judyta
Judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Drzewa
Dodane przez AWP, w dniu 09.12.2015 r., godz. 14.41
Mam pytanie do Starosty,kiedy na AWP (od pawilonu do Rrełkowej) zostaną posadzone małe śliczne ozdobne drzewka?
Dodane przez Zbyszek, w dniu 09.12.2015 r., godz. 16.01
Szkoda czasu na pytania i tak nic dobrego obecna wladza nie zrobi dla nas Wyszkowa. Czas na zmiane. Potrzeba ludzi ,dla ktorych wladza nie jest jednoznaczna przede wszystkim dla własnych korzysci. Dlaczego oni tak szybko sie bogaca? Człowiek który wiecej zarabia ma tez i większe wydatki. Przeanalizowac,ich dochody i wzbogacenie. Od nas zalezy kogo widzimy we władzach. Po uszy mamy rzadow PO i PSL . Przyjrzymy sie kto jest zatrudniony w urzedach i na dobrych posadkach i z czyjej protekcji. Aktualnie wielkie larum,ze usuwa sie osoby, ktore wręcz szkodzily Polsce. A co do rzetelności Nowego Wyszkowiaka,to od dawna wiadomo,ze sprzyjal i sprzyja wladzy piszac tylko pochlebne o nich. Zastanawiam sie,kto jeszcze te gazetkę kupuje,daleko,daleko mu do Wyszkowiaka,a nawet nie ma co porownywac.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2015 r., godz. 16.09
Władza za pochlebstwa się odwdzięcza. Podobno córka Eli Bożymkowej dostała po cichu pracę w naszej bibliotece, jeśli to prawda, to wiele wyjaśnia.
W jakich okolicznościach , z czyjej inicjatywy ?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2015 r., godz. 16.14
Kiedy powstał Nowy Wyszkowiak? Czy któś może wspomnieć te czasy, fakty? Jak sądzę było to już dosyć dawno .
Dodane przez Sąsiad, w dniu 09.12.2015 r., godz. 16.28
Ciekawsze od tego kiedy powstał jest pytanie, co to znaczy, że córka naczelnej nowokomucha po cichu dostała pracę w bibliotece. Sam mam oczytaną córkę, może okazałaby się bardziej przydatna. Co to więc znaczy?
Dodane przez Lechu, w dniu 09.12.2015 r., godz. 17.23
Nowy Wyszkowiak powstał dawno i wielu ludzi krzywdzil spreparowanymi ,nie prawdziwymi artykułami. Tak pani Bozymek,nic nie trwa wiecznie.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2015 r., godz. 17.57
Pamiętam powielkanocny artykuł na pierwszej stronie komucha szkalujący nauczyciela muzyki. Tania sensacja Barbiszewskiej
Niezbyt odległe czasy
Dodane przez Czytelnik, w dniu 09.12.2015 r., godz. 19.17
Swego czasu w Nowym Wyszkowiaku funkcjonowała rubryka "Proste pytania" Był to swoisty bicz na ludzi niewygodnych. Pytania drukowno nie wiedząc kto je nawet zadawał. Najczęściej telefonicznie - choć nie tylko- ktoś anonimowy zadawał pytanie adresowane do konkretnej osoby. Pytanie drukowano tak długo aż osoba której ono dotyczyło udzieliła odpowiedzi. Najczęściej były to pytania poniżające a nawet niszczące w przestrzeni publicznej daną osobę a często całą rodzinę tej osoby. Nigdy Pani Bożymek - tak na dobrą sprawę nie sprawdzała autora tych pytań i tak do końca nie wiedziała czy problem poruszony w putaniu zaistniał czy tylko jest chęcią dokuczenia danej osobie. Ileż to wówczas wyrządzono ludziom krzywd. Pani Bożymek często po interwencjach osoby krzywdzonej publicznymi pomówieniami odpowiadała że takie są zasady demokracji a czytelnicy mają prawo do informacji. (Chyba zasady demokracji w pojęciu Pani Bożymek, demokracji chorej z nienawiśći) Wiem to bo byłem tym próbom poddany. Dopiero Sąd uznał tą działalność za niezbyt właściwą i sprawa "Prostych pytań" przestała istnieć. Pani Bożymek to co wówczas Pani robiła niektórzy z konieczności zapamiętają na całe życie. A może teraz - po latach - jakaś refleksja. Ma Pani już swoje lata i wiele życiowego doświadczenia może czas popatrzeć na swoje czyny. Sam nie wiem czy jest to możliwe ale zachęcam.
Dodane przez ela, w dniu 09.12.2015 r., godz. 19.21
Kilkadziesiąt lat temu ten pan to mieszkał tam gdzie jego rodzice, na wsi. Dziwne, że nie nauczył się tam szacunku do drzew, szczególnie owocowych.
Dodane przez PiSków n/Bugiem, w dniu 09.12.2015 r., godz. 20.45
Co z tą córką redaktor, pracuje, czy dopiero ma pracować w tej bibliotece? Zresztą nie wierzę, żeby pani dyrektor wiedząc jaka jest społeczna niechęć do nepotyzmu zdecydowała się na zatrudnienie kogokolwiek bez konkursu.
Dodane przez Pani Bozymek czas popatrzeć na swoje czyny, w dniu 09.12.2015 r., godz. 20.47
Z pewnoscia pamięta pani z jaka podloscia klamliwymi artykułami był niszczony św.pamieci dr Serwach. Czy pani sumienie pozwala spokojnie i w szczęściu egzystowac. .?Czy po czymś takim mozna miec śmiałe spojrzenie? Czy znane jest pani słowo podstawowe poczucie sprawiedliwości,nie wspomnę wstydu,godnosci albo pokory
Dodane przez do ela, w dniu 09.12.2015 r., godz. 21.09
Tobie elu radzę nauczyc się szacunku do ludzi... sama sie nie ujawniasz a publicznie oczerniasz człowieka. z resztą jak obserwuje to większości Sprawiedliwym " komentatorom" tych wybitnej treści i stylistyce artykułów, autorce zreszta również. LUDZIE.... wasze wypowiedzi przepominaja pozegnannie bylej premier - pełne są jadu
Dodane przez Jest różnica?, w dniu 09.12.2015 r., godz. 22.06
Piórkowska (przewodnicząca Rady): "I czemu na przykład Adam Szczerba wstrzymuje się od głosu nawet przy głosowaniach nad przyjęciem protokołu z sesji, choć chyba nie ma do niego uwag, bo wówczas powinien głosować przeciw. To sprawia wrażenie, jakby chciał zwrócić na siebie uwagę, budować wizerunek jednego przeciw wszystkim." Miażdżąca odpowiedź Szczerby (radny): "Dla mnie protokół z posiedzeń jest ważnym dokumentem. Do głosowania staram się podchodzić etycznie. Jeśli zapoznaję się z protokołem i nie mam uwag to głosuję za, jeśli się nie zapoznałem z różnych przyczyn, to wstrzymuję się od głosu. Czy głosowanie za, przeciw, wstrzymujące jest zgodne z procedurami?".
Szacunek dla drzew
Dodane przez Przyjaciel Jarosława K, w dniu 09.12.2015 r., godz. 22.24
Skończyły się dobre czasy dla" ostrych siekier",przekupionych urzędników,łapówkarzy z lasów państwowych, koślawych architektów i tego wszystkiego co do tej pory robili.Mariusz K. wie już o was i jest wdrodze do Wyszkowa.
A czy ty zapaliłeś już świecę chanuka?
Dodane przez Przyglądam się PiS uważnie, w dniu 09.12.2015 r., godz. 22.58
DUDA dzisiaj, zapalając świecę na żydowskie święto chanuka: "Chciałbym, aby płomień chanukowych świec, wyrażający nadzieję jaśniał nad całą Rzeczpospolitą" ( !! )
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 09.12.2015 r., godz. 23.43
Mimo, że nie udało mam się odnieść sukcesu w wyborach samorządowych to udało nam się stworzyć grupę aktywnych osób i stworzyć ciekawy program działania, z którego korzysta nawet konkurencja. Podczas kampanii wyborczej podnieśliśmy np. w ramach innowacyjności sprawę oświetlenia LEDowego, która podniosłaby jakość oświetlenia jak również podniesie rangę i atrakcyjność miasta. Nowa technologia jest korzystna dla wizerunku miasta. Ważne jest zastosowanie opraw oświetlenia LEDowego ale i ewentualnie czy zastosujemy automatykę- system zarządzania oświetlenia, możliwość ustawiania każdej lampy.Jednak ta automatyka zwiększa kwotę inwestycji o około 50%. Sama inwestycja jest droższa od tradycyjnej gdyż same oprawy LEDowe są kilka razy droższe od tradycyjnych. Jeśli dodamy automatykę - to warto aby pozyskać dofinansowanie aby zwrot inwestycji był krótszy. Burmistrz chce pozyskać fundusze w ramach gospodarki niskoemisyjnej. Trzymamy za słowo i będziemy się temu przyglądać.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 10.12.2015 r., godz. 00.06
Sołtys Monika Bieżuńska zwróciła uwagę, że na budowę chodnika w Leszczydole Starym czekają wiele lat. Podobnie pani Jadwiga Ickiewicz zwracała uwagę, że nowej drogi we wsi Sitno nie mogą się doczekać, mimo że spełnili oczekiwania burmistrza i wykonali swoją pracę. U nas na Rybienku Nowym, na osiedlu Bajkowym, prace drogowe też toczą się niemrawo. Natomiast nowa droga powstała w Leszczydole Pustki, gdzie sołtysem została osoba z rodziny radnego Abramczyka, tak "od ręki". Tak się nie godzi. Nasz radny, Adam Szczerba proponował utworzenie katalogu inwestycji drogowych do realizacji. Wiadomo byłoby jakie inwestycje są do realizacji i kiedy to nastąpi.
Panie Gajewski
Dodane przez jasio małolat, w dniu 10.12.2015 r., godz. 08.55
o zastosowaniu oszczędnego oświetlenia ledowego prowadziłem rozmowy ok 4 lat temu. Czyli biorąc Pana punkt widzenia to cieszy mnie to, że zainteresowaliście się moim pomysłem w waszej kampanii wyborczej. Pomimo to, że nie sympatyzuję z żadną formacją polityczną więc także i z Państwa ugrupowaniem i nie uważam stworzoną przez was "grupę" za konkurencję dla wykorzystania mojego pomysłu to cieszy mnie fakt, że zarówno Pan jaki ta wasza cała "konkurencja" podejmie się realizacji tego tematu. Teraz jest dobry moment na to bo są dotacje z nowego rozdania więc jest kasa do wzięcia wystarczy tylko dobry wniosek. Ja lub mój pełnomocnik będziemy reprezentować firmę, która stanie do przetargu na realizację całego projektu tak że prędzej czy później pewnie się spotkamy w realu to może podrzucę wam jeszcze kilka pomysłów;) Przy czym nie liczy się sam pomysł lecz jeszcze fundusze na jego realizację a ja mogę dokładnie je wskazać i nie będzie to wróżenie z fusów ani też "podatek bankowy";) ale faktyczne pieniądze wynikające z czystej i prostej ekonomi:)
"Budżet jest nasz, nie wasz i chcemy go w spokoju uchwalić"
Dodane przez Jątek, w dniu 10.12.2015 r., godz. 09.09
Złote usta dla tej pani, toć to unikat na skalę ogólnopolską.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2015 r., godz. 10.27
Zatrudnienie młodej Bożymek przez koleżankę jej mamy, to plotki.
Dodane przez ola, w dniu 10.12.2015 r., godz. 11.51
o fundusze na realizację wszelkich pomysłów jestem spokojna, w końcu jesteśmy, jak to oznajmił swego czasu Adam Mróz, liderem w pozyskiwaniu środków unijnych na Mazowszu :)
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2015 r., godz. 12.33
Radny jest reprezentantem burmistrza, dlatego jest bezradny.
Do 1233
Dodane przez Walcząca, w dniu 10.12.2015 r., godz. 14.14
- Skoro radny reprezentuje interesy burmistrza i nic nie radzi to w jakim celu podatnicy go utrzymują? Nie jeden mieszkaniec miasta nie ma takiej pensji jakdodatkowa gaża radnego. No chyba,że ktoś przejeżdża po nowopowstałym trakcie w okolicy danego radnego. - Nowy Wyszkowiak powstał na początku Starostwa w mieście, żeby powalczyć z przeciwnikami . Wydaje do dnia dzisiejszego . Jak długo mu jesze sądzone ? Kto to wie?
KRZYWDA
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2015 r., godz. 14.18
ZAWSZE BOLI!
Dodane przez Swetru, w dniu 10.12.2015 r., godz. 16.35
Są gdzieś statystyki mówiące ile to wniosków zostało uwalonych?
Dała pracę, czy to tylko plotki?
Dodane przez Kaliope, w dniu 10.12.2015 r., godz. 19.32
Nie widzę lepszego sposobu na poznanie prawdy od zastosowania n.komuszego. Wystosujcie do jednej z pań "proste pytanie".
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 10.12.2015 r., godz. 20.18
Cieszę się, że są niezależne osoby,grupy, działające w Wyszkowie, to jest lepiej dla naszego miasta. Akurat ja nie znałem p. działalności,w sprawie LEDów opierałem się na informacjach od osoby zajmującej się optymalizacją sieci oświetleniowej. Po tym okresie stagnacji w Wyszkowie, czas na dobrą zmianę także u nas. I udział osób z pomysłami.
Dodane przez Gribar, w dniu 10.12.2015 r., godz. 22.15
Jaką metodą głosowania wybierzemy metodę głosowania, którą panią zapytamy?
Dodane przez jacek, w dniu 11.12.2015 r., godz. 05.20
To Pan panie Grzegorzu, Osęka, Głowacki i Trzaska macie być tą dobrą zmianą dla Wyszkowa? I tylko wam Sobczak przeszkadza w tej zmianie? Chwała Bogu!
No mamy PAT :)
Dodane przez Frukty, w dniu 11.12.2015 r., godz. 09.22
Może zapytać wszystkie 3 panie? A niby to takie PROSTE PYTANIE.
A jaką zmianę proponuje wyszkowski PiS?
Dodane przez nie taki już młody, w dniu 11.12.2015 r., godz. 11.16
Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że zmiana w tym towarzystwie jest konieczna. Andrzejewski, Wyszyńska? To wszystko są odgrzewane kotlety, bez urazy obrażalscy, ale to już było i się nie ziściło.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 11.12.2015 r., godz. 11.36
Panie Jacku, dobra zmiana to nie działanie przeciwko komukolwiek a działanie w celu naprawy tego co nie działa. To np podniesienia jakości życia, działanie dla dobra wspólnego naszej wyszkowskiej społeczności, wychodzenie z inicjatywami obywatelskimi, wspieranie tych działań, ograniczenie partyjniactwa, kumoterstwa, przeciwdziałanie tworzeniu niedemokratycznych struktur poparcia, wybór na stanowiska na podstawie konkursów, wzmocnienie służby cywilnej, przetargi, zapytania ofertowe, to popieranie działań pro rozwojowych itp. Popieram także inicjatywy obecnej władzy np targi budowlane, popieranie działań, które realizuje pomysły z naszego programu. Nikt nie ma monopolu na mądrość ale ważne są osoby działające w sferze publicznej. To one zadecydują w jakim kierunku pójdzie Wyszków - czy w kierunku obecnego monopolu czy w kierunku systemu reprezentującego interesy różnych grup społecznych.
Dodane przez Darek, w dniu 11.12.2015 r., godz. 14.52
Jestem. apolityczny,nie mniej jednak interesuje mnie moje miasto i jak jest zarzadzane. Popieram obecny rzad w smialym dzialaniu ratując Polske. Nasuwa mi sie pytanie,dlaczego wyszkowskie PiS nic w tym kierunku nie robi. Od czasu wyborów nic nie drgnelo inie zanosi sie na lepsze. Osoby,ktore dały plamę kiedy strajkowaly pielegniarki,juz dawno powinny byc odsuniete od pełnienia obowiazkow. Zaniechanie tego stanowi pogodzenie sie z dranstwem osob przynaleznych do PSLu..Panie Sobczak,nie działając w tym temacie pan rowniez jest wspolwinien. Oczekujemy od pana dzialan ,ktore przyniosą normalność w Wyszkowie. Jezeli to przekracza pana możliwości oddaj pan ster komuś innemu dla kogo praworzadnosc jest na pierwszym miejscu.
Świeża krew
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2015 r., godz. 15.55
jest wskazana nie tylko w szpitalu jakby to nie rozumiał !
Do nie taki młody
Dodane przez ---?, w dniu 11.12.2015 r., godz. 16.50
Następny nawiedzony i sfrustrowany, jak jesteś nie taki młody, to z pewnością sam jesteś tym odgrzewanym kotletem, który nie może osiągnąć celu. Łatwo jest wylewać pomyje na głowę innej osoby i cieszyć się z tego, że sobie ulżyłem. Za dużo jadu w tych komentarzach.
Dodane przez hahaha, w dniu 11.12.2015 r., godz. 21.17
W kraju Jarek i PiS czyści platformrsów i innej maści kliki. W Wyszkowie okazuje się że oprócz Nowosielskiego, PO-PSL, trzeba sczyścić także Waldka i wyszkowskie PiS.
Dodane przez do odgrzewane mielone, w dniu 11.12.2015 r., godz. 22.02
JOWy wam nie służą. Zlikwidujecie?
Remis
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2015 r., godz. 22.17
O tak,czystka tych co napisales nareszcie przywróci normalność,a przede wszystkim uczciwość w zarzadzaniu. Co niektorzy zapomnieli,ze są tylko zwykłymi urzędnikami,ktorzy powinni dbać o dobro miasta,gminy i ich mieszkancow i to dzięki naszym podatkom oplywaja w luksusie. Nalezy skutecznie pozbyć sie tego,,towarzystwa" i (aby nigdy wiecej.)
Za dużo jadu w tych komentarzach...
Dodane przez Układanka, w dniu 12.12.2015 r., godz. 09.37
Dlatego, że ktoś pyta, jak została zatrudniona w bibliotece córka koleżanki? Nie przesadzaj, chyba nie o taką Polskę walczy PiS.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2015 r., godz. 11.14
Ta mała to po dziennikarstwie jest. Mamusia nie dała pracy?
Biblioteki ostoją pracy dla poprzedniego systemu.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2015 r., godz. 12.19
Ludziom wydaje się , że praca w bibliotece to prosta sprawa.Niew iarygodna bzdura. By, biblioteka była prowadzona w sposób profesjonalny potrzebna jest ogromna wiedza, systematycznie uzupełniana. Najprotszy przykład ze stanowiska wypożyczeń - trzeba mieć wiedzę na temat dziedzin , z których wypożyczenia udostępnia biblioteka. Pogadaj z bibliotekarzem, może Ci coś odpowiedniego poleci, przekonasz się wówczas z kim masz doczynienia. Katalogi, ich dostosowanie do norm Biblioteki Kongresu , digitalizacja to jedna z wielu , czynnności zakresu obowiązków. Co zatem w bibliotekach robią ludzie bez przygotowania?!Poźniej wychodzą takie kwiatki,że czytelnik znajduje powieść ,, Pożegnanie z Afryką'' - dział literatury amerykańskiej, w dziale geografia a jeszcze lepiej w podziale turystyka . Ktoś tym zarządza , ktoś za to odpowiada i nie zwala odpowiedzialności na innych.
Dodane przez Zołza, w dniu 12.12.2015 r., godz. 14.19
Tak, to bardzo odpowiedzialna praca. W sam raz dla sroczki po koneksjach. Nie takie cuda w tym mieście przechodzą. Wystarczy popatrzeć na urzędy.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2015 r., godz. 17.32
Nich tylko szanują petentów i sami ponoszą odpowiedzialność za swoją pracę, tak jak to jest w prywatnych firmach. Za błędy pracowników nie powinien odpowiadać skarb państwa.
do Zołzy
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2015 r., godz. 18.57
Zołza, czyżbyś miała na myśli urzędy i instytucje zarządzane przez Twój ukochany PSL? :)
Dodane przez Zołza, w dniu 13.12.2015 r., godz. 10.28
No może w agencjach jest paru, co się na rolniczych sprawach zna. A co, wolałabyś, żeby rolnictwem zajmował się jakiś budowlaniec, jak u was w mieście gosPOdarką komunalną? Ładne wam już wyhodował kwiatki. Tylko drzew coraz mniej. Kwadratowe miasto betonu, bez okazałej zieleni wygląda jak murzyńska dzielnica na przedmieściu Kapsztadu. Łyso wam? Do wiosny będzie jeszcze gorzej.
do Zołzy
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2015 r., godz. 22.36
Wolałbym, żeby wszędzie pracowali fachowcy a nie szwagry, chrześniaki i inni krewni oraz znajomi jak to ma miejsce w starostwie. Co do zieleni w mieście to pełna zgoda, poza tym, że zgody na wycinki wydaje starosta - z PSL ! :)
Dodane przez anonim, w dniu 14.12.2015 r., godz. 06.30
Niestety zouzie tej elementarnej wiedzy brak..
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 14.12.2015 r., godz. 08.54
Podczas meczu Campera z drużyną z Zawiercia miała miejsce następująca sytuacja: zawodnik atakuje mocno i trafia na podwójny blok, piłka szybko trafia z powrotem. Aby dać zawodnikowi się odbudować, rozgrywający ponownie podaje piłkę, ten sam zawodnik mocno atakuje i ponownie dostaje nieprzyjemną czapę. Przechodząc na sferę publiczną, nie warto używać za dużo siły, nie raz warto pomyśleć. Dziwi podniecenie opozycji, która 2 miesiące po wyborach i miesiąc po utworzeniu rządu urządza demonstracje w sprawie, w której jest mocno umoczona.Pomysł aby protestować pod domem Jarosława 13 grudnia jest co najmniej skandaliczny. Podobnie z rządzącymi, że szefowa kancelarii premiera, Beata Kempa, podgrzewa atmosferę nie drukując postanowienia TK jest co najmniej małostkowe. Piłka jest po stronie TK i tylko od Rzeplińskiego zależy czy zakończy pat i dopuści 5 nowych sędziów do orzekania czy będzie eskalował konflikt, który dla żadnej strony nie jest dobry i budzi zniesmaczenie.
Dodane przez Zołza, w dniu 14.12.2015 r., godz. 09.04
Będę musiała z nim na poważnie porozmawiać. Niech no tylko wróci z pielgrzymki!
Do uczonego drogą przez Antoniego !
Dodane przez Ania z Marek, w dniu 14.12.2015 r., godz. 10.53
Dyrekcja już zredukowana, cóż, w zamian równo kabluje jak dawniej a to umiem , aż szyja trzeszczy !A i też perfekcja w kolorze opracowania i kablowania taka sama i lubiana , już przerobiona , ugruntowana . Lepiej tego nie wymyślisz , potrzeba takim być w sensie osobowym na codzień , żeby taka perfekcję wymysleć !HA, HA !
Do ano nima z 630
Dodane przez Judyta, w dniu 14.12.2015 r., godz. 11.02
,że brak przygotowania każdy to powie ale najgorsza jest to ,że zołza nie chce się szkolić, zwija kase i ucieka!
dO 0912 2015 2159
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2015 r., godz. 13.41
Z TEGO POWODU WŁAŚNIE , STYLOWE TO LUBIĘ JAK WIĘKSZOŚĆ Z RESZTĄ ALE MEBLE. TŁUMACZYĆ DŁUŻEJ NIE ROZTROPNYM MOŻE NIEWYKSZATAŁCONYM NIE MA CO.
Dodane przez Stareńka, w dniu 14.12.2015 r., godz. 14.01
Potrzeba zmienić radnych taka nasuwa się rada w kwestii kwestii radnych!
Dodane przez W pracy nazywają to Katar Sienny, w dniu 14.12.2015 r., godz. 15.20
Kto przeholował z kreską, a kto z jasiem wędrowniczkiem?
Do Starenki
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2015 r., godz. 22.34
Popieram! Szczególnie tych starych cwaniaków, którzy myślą tylko o swoich korzyściach i ambicjach

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta