Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 02.12.2015 r., godz. 12.34)

W tym tygodniu… Z niedowierzaniem przeczytałam krytyczne artykuły dotyczące zorganizowanej przez gminę imprezy „Sportowa Niedziela”, która odbyła się w hali WOSiR. Chaos, zła organizacja, mała frekwencja – tak gazety opisały zorganizowane wydarzenie.

„Nowy Wyszkowiak” w artykule „Chaotyczna Niedziela” napisał m. in. „Większość obserwatorów chwali sportowców, ale o organizacji mówi krótko: chaos”. Portal „Infowyszków” w informacji „Kiepska sportowa niedziela” napisał tak „Na trybunach naliczyliśmy zaledwie 52 osoby. (...) Co zawiodło, że nie dopisała frekwencja i nie spełniono założonego celu? Może trochę rutyna? Udało się w ubiegłym roku, to i teraz się uda? Może pogoda? Może brak odpowiedniej reklamy?”. Odpowiedź na pytania zadane na portalu „Infowyszków” pojawiła się natychmiast w formie komentarza „A bo rok temu przed sportową niedzielą były wybory, a teraz nie i wszystko jasne!”.

***

W „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Wyszków stolicą PiS-u na Mazowszu”. Tytuł artykułu zaciekawił mnie i tylko dlatego nie przeszłam obok niego. Z zainteresowaniem przeczytałam więc tekst, gdyż chciałam dowiedzieć się z jakiego powodu Wyszków jest stolicą PiS-u na Mazowszu. Członkowie PiS spotkali się, by podsumować wyniki październikowych wyborów. Było wiele ochów i achów dotyczących świetnego wyniku wyborczego PiS. Były zapewnienia, że lista PiS okręgu siedlecko-ostrołęckiego była najlepszą listą w kraju oraz zapewnienia, że w każdym powiecie będą znajdować się biura poselsko-senatorskie PiS-u. Niestety, ku mojemu rozczarowaniu, nie dowiedziałam się dlaczego Wyszków jest stolicą PiS-u na Mazowszu. Szkoda, tak bardzo chciałam wiedzieć, czym szczególnym wyróżnił się nasz miejscowy, wyszkowski PiS, by uzyskać miano stolicy PiS-u Mazowsza. Szkoda, że autor artykułu nie poinformował czytelników, z czyich ust na zakończenie spotkania padło sformułowanie „(…) Wyszków nadal pozostaje stolicą PiS-u na Mazowszu”.

***

Na stronie internetowej „Wyszkowiaka” ukazała się informacja „Seniorzy mają swoją reprezentację”. Urząd Miejski i Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował spotkanie andrzejkowe osób starszych. W trakcie burmistrz wręczył akty powołania członkom Rady Seniorów Gminy Wyszków oraz zespołu konsultacyjnego Rady. Wielokrotnie zastanawiałam się, w jakim celu miejscy radni powołali radę młodzieżową i senioralną. Co prawda czytałam, że rady te będą miały charakter opiniodawczy, doradczy i inicjatywny, oraz że będą stanowiły „pomost” między młodzieżą, seniorami a burmistrzem. Niestety, nie bardzo wierzę w bezinteresowność takich działań na rzecz lokalnej społeczności (tej młodszej i tej odrobinkę starszej) i zazwyczaj doszukuję się w takich działaniach tzw. drugiego dna. Być może dlatego z lekkim rozbawieniem i odrobiną satysfakcji, że nie tylko ja jestem podejrzliwa, przeczytałam taki oto komentarz „Kolejne psucie demokracji w Wyszkowie. Nowosiel tworzy kolejne komitety poparcia własnej osoby. Dodatkowe pieniądze na dodatkowe komitety poparcia Nowosiela. Seniorzy, młodzieżowcy, fundusze sołeckie, radni-bezradni, kupowanie członków partyjnych i innych. Ostatnio było trójprzymierze plus PiS i komitet Bociana, w nowych wyborach będzie jeden sześciokomitet (bo jeszcze PSL). Boże chroń Wyszków”.

***

W „Wyszkowiaku” ukazała się relacja z III Zjazdu Absolwentów „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” (artykuł „Mamo, tato nie mów do mnie, tylko ze mną rozmawiaj”). Mam mieszane uczucia co do słuszności realizacji tego typu projektów. Być może dlatego, że należę do osób, które nie potrafią i nie chcą rozmawiać o swoich problemach z osobami postronnymi. Zapotrzebowanie na tego typu szkolenia jest jednak duże i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Każdy sam decyduje chce, czy nie chce uczestniczyć w takich projektach. Ja nie chcę i nie potrzebuję. Moją uwagę zwróciła wypowiedź pani Anety Kowalewskiej „Powinniśmy rozmawiać z dziećmi, jednak umyka nam to, bo jesteśmy zabiegani, mamy wiele zadań do zrealizowania. Rodzicem zostaje się łatwo, być nim jest trudniej, ale być dobrym rodzicem to naprawdę trudne wyzwanie”. Cóż, warto o tym pamiętać…
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Umyka nam rozmowa z własnym dzieckiem? Straszne to jest
Dodane przez A!, w dniu 02.12.2015 r., godz. 13.07
„Powinniśmy rozmawiać z dziećmi, jednak umyka nam to, bo jesteśmy zabiegani, mamy wiele zadań do zrealizowania. Rodzicem zostaje się łatwo, być nim jest trudniej, ale być dobrym rodzicem to naprawdę trudne wyzwanie”. Jaka szczerość
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2015 r., godz. 16.13
Taka praca, a bez pracy dzieci nie maja "kołaczy", a jak ich nie mają, to się foszą, stroszą i obrażają. Wychowanie to podstawa, której warunkiem jest czas dla własnych dzieci.
Dodane przez Lupa, w dniu 02.12.2015 r., godz. 21.52
Młodzieżową Radę Gminy już przerabialiśmy. Prym tam wiódł syn ex radnego Chodkowskiego (PO). Dobrze było, ale się skończyło.
Dodane przez Sport to zdrowie, w dniu 03.12.2015 r., godz. 08.31
Pierwszy zwrócił uwagę na temat "sportowej niedzieli" właścicieli infowyszków. Ten, o którym krążyły plotki, że sam chciałby zasiąść na fotelu dyrektora WOSiR, kiedy jego małżonka miała zostać naczelnikiem wydziału promocji. Niezależnie od motywów, w ocenie imprezy ma rację.
Wyszków stolicą PiS-u na Mazowszu
Dodane przez Jest się czym chwalić?, w dniu 03.12.2015 r., godz. 21.46
To wypadałoby żeby w tej stolicy rządził także PiS, a tu co? Komuna i PO!
Stolyca!
Dodane przez S., w dniu 03.12.2015 r., godz. 23.45
Wstydziłbym się na tę okoliczność rozgłaszać tego hasła.
Dodane przez Stolec Mazowsza, w dniu 04.12.2015 r., godz. 09.14
Nie rządzi, bo za wroga nr 1 towarzystwo obrało sobie Klub Gazety Polskiej. Konkurencję, jak to określił w wywiadzie nowokomucha Waldemar Sobczak. Korzysta na tym kto? Komuna i PO!
Dodane przez hajke, w dniu 04.12.2015 r., godz. 15.09
Rzeczywiście, nie ładnie robić sobie nieprzyjaciela z członków klubu GP kiedy wróg dokoła. Jest to chyba ewenement na skalę Mazowsza.
moralność klubowiczów
Dodane przez Jurek, w dniu 04.12.2015 r., godz. 16.35
Może Sobczak myśli, że KGP w Wyszkowie to w większości koniunkturaliści i hipokryci, którzy dla zdobycia władzy posuną się do każdego draństwa? Gdy ich kolega leżał w szpitalu, walcząc o życie oni lżyli go na forach internetowych. Prawda Panie Głowacki? My takich nie chcemy w PIS
Dodane przez Anonim, w dniu 04.12.2015 r., godz. 16.40
Bo to widocznie nie jest PiS! Zobaczcie z kim oni tu trzymają, a z kim walczą.
Dodane przez anonim, w dniu 04.12.2015 r., godz. 23.03
Wy sami nie wiecie czego chcecie. Wszystko to kłamstwo i manipulacje. Waldek walczy z Głowackim z Klubu Gazety Polskiej a załatwia stołek w Warszawie dla Osęki. Przyjaźni się z Mrozem z PO i Chodkowskim, który ma tworzyć podobno Nowoczesną. Gdzie sens gdzie logika. Ja wymiękam.
Dodane przez Sumienie, w dniu 04.12.2015 r., godz. 23.41
Mało lżyli, oni go po prostu wykolegowali z PiS. Pozbyli się jak wilki chorego osobnika.
dla mądrali
Dodane przez Jurek, w dniu 05.12.2015 r., godz. 12.41
Waldek sobie dotychczas świetnie radzi z wszelkiej maści mądralami z klubu. Cały czas pouczacie,a my dobrze wiemy co dla naszego PISu najlepsze.Ja chcialbym poznać jedne ze stanowisk Pana Glowackiego ws choćby szpitala, i westycji czy choćby finansów samorządu ktorego jest radnym. A, tu nic, tylko komunały, a to o polityce obronnej, a to sytuacji na Ukrainie. Jak trudny temat to go niema, jak choćby na ostatniej sesji rady powiatu.Wiadomo PO zła, Nowosielski zły tylko ja się pytam co w zamian?
Może niech się przeprowadzi do Radzymina?
Dodane przez Radzi sobie, w dniu 05.12.2015 r., godz. 13.16
W zamian wojenka na prawicy i z tego co? W Wyszkowie rządzi komuna i PO. Gdzie wysłać gratulacje?
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2015 r., godz. 18.01
I dobrze, jak może nich Osęce dopomoże.
Dodane przez Jurek, w dniu 06.12.2015 r., godz. 05.25
A to czasem nie pani ładna kandydatka z Osęką flirtowała? To nie on pisał, jakiesz to elitarne szkoły kończyła? Jakie to strategiczne programy tworzyła? A pan Gajewski to nie działa teraz pod rękę z Jerzym O. Myśmy was przejżeli już dawno i od wyszkowskiego wam pisu wara.
Dodane przez klubowicz., w dniu 06.12.2015 r., godz. 09.00
Słowa Jurka są obraźliwe. Gdy Warpas miał poważny wypadek, w mediach lokalnych było wiele wzmianek o wypadku i mszy świętej. Ja byłem na mszy świętej o zdrowie dla Warpasa w "Wojciechu", widziałem wiele osób a wśród nich wielu kolegów z KGP, i nikt go nie lżył. Nie jesteśmy jak wasz przywódca przez pięć lat niszczył panią Teresę Trzaskę a następnie z dziwnymi osobami, przyczynił się do jej odwołania z funkcji starosty. Co do programu to on był przedstawiony w trakcie kampanii wyborów samorządowych, w różnych sprawach i będzie aktualizowany bo i czasy się zmieniają gwałtownie. Wczoraj na TVP 1 widziałem film Układ Zamknięty. Jednak w Polsce się zmienia, w Wyszkowie też te zmiany nastąpią. Z PiS czy bez.
Dodane przez S., w dniu 06.12.2015 r., godz. 11.03
Panią Trzaskę, jej zarobki "kontrolował" niejaki Jadacki. Z czyjego polecenia? Kto skontroluje jego, jego zarobki, kompetencje i to, na czyjej krzywdzie dostał posadę na pływalni?
Dodane przez Jurek, w dniu 06.12.2015 r., godz. 12.19
PIS w samorzadzie to pracowitość i kompetencje. Przygotowany do sesji rady, może nie tak widowiskowy jak omówienie sytuacji na Ukrainie na łamach gazet. A co z was za siła że tak sie nadymacie? Jakieś podstawy do takiego zachowania. A Sobczak zdobył jeden z najlepszych wyników wyborczych, to chyba sie zweryfikował?
Dodane przez klubowicz., w dniu 06.12.2015 r., godz. 13.28
Co do programu tu naciskamy aby realizować także nasz program np plaża miejska, inwestycje drogowe, kładka przy moście kołowym itp..Przyjdzie czas na inwestycje, na innowacyjność itp. Gdybyśmy mieli wpływ na władzę to byłby np. wielki Sylwester Miejski.
Dodane przez Xy, w dniu 06.12.2015 r., godz. 15.01
Stolica PiS może dlatego, bo po prostu tutaj jest siedziba ZO ! A swoją drogą to ciekawe, że kandydatka z Osęką flirtowała, może po prostu pomagał, chwalił itd ale grunt to efekt końcowy, wypłynięcie na szerokie wody i ugranie dla siebie coś.
Wara od wyszkowskiego pisu?
Dodane przez Zołza, w dniu 06.12.2015 r., godz. 20.26
Ten pis nie jest atrakcyjny, ostatnio cierpi na syndrom szklanego sufitu. Co wybory to gorzej. W samorządówce klapa, w parlamentarnych bryndza. Parafrazując: Wyszkowianie was przejrzeli (przez "rz") już dawno i od wyszkowskich wam konfitur wara.
Dodane przez odlot, w dniu 07.12.2015 r., godz. 09.29
Jurek co ty bierzesz? Gdzie ta pracowitość i kompetencja? Jedyny radny miejski to pewnie nie zabrał jeszcze głosu. Radny-bezradny Sobczak gdyby kilkanaście głosów mniej to radna byłaby Wyszyńska. Może jest widowiskowy jak wcześniej z Mikołajczykową ale mało efektywny. Podpisane porozumienie z pielęgniarkami miało być sukcesem, skonsumowali je Kowalczyk i Czartoryski w wyborach do Sejmu ale ponieważ jest tylko na papierze to pielęgniarki odbiją to sobie na Sobczaku. Teraz wije się jak piskorz, niech idzie do Nowosielskiego, który był mediatorem w tym sporze.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 07.12.2015 r., godz. 11.58
Nie działałem i nie działam teraz pod rękę z Jerzym Osęką, chociaż jak Go spotykam zawsze się mile przywitam i zamienię kilka słów. Pochwalę jego felietony ewentualnie powiem z czym się nie zgadzam. Powiedzieli mi, że to "Cwany Lis" więc staram się "za bardzo nie rozgadać" i miarkuję aby "czegoś nie chlapnąć". Wymiany poglądów nie unikam.
Do Jurek i odlot
Dodane przez Xy, w dniu 07.12.2015 r., godz. 12.12
Jurek chyba nie wiesz co piszesz lub nie masz jeszcze rozeznania w tej sprawie. To cwany lis i wie gdzie można było uderzyć, w jakie środowisko i jakimi metodami się to robi. Głównie emeryci na niego głosowali a i gro ze środowiska pielęgniarek bo wiadomo o co chodzi, zwyczajna reklama swojej osoby. Odlot, może masz rację w tym co piszesz, ale czy odbiją sobie pielęgniarki, raczej nie, on umie się wykręcić z każdej strony.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta