Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 września 2019 r., imieniny Maurycego, Tomasza

Święto pracowników socjalnych

(Zam: 02.12.2015 r., godz. 12.19)

Na co dzień zajmują się pomocą najbardziej potrzebującym, kierując do nich wsparcie materialne, ale też i to emocjonalne. Pracownicy socjalni z wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej raz do roku zbierają się wspólnie podczas swojego święta.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest 21 listopada – tak przewiduje ustawa o pomocy społecznej. Pracownicy OPS-u spotkali się z tej okazji w piątek 20 listopada w restauracji „Baśniowa” podczas uroczystości, w której wzięli udział także wiceburmistrz Aneta Kowalewska, przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska, przewodniczący komisji oświaty i spraw społecznych Rady Miejskiej Jan Hryniewicz.
„Pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa, mającą na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości” – to ustawowa definicja, jednak, jak przekonywali uczestnicy spotkania, pracownik socjalny to nie tylko zawód, ale przede wszystkim niełatwa misja.
– Jesteście drużyną. Widać, że lubicie ze sobą pracować i lubicie ludzi – powiedziała A. Kowalewska. – Myślę, że najważniejsza wdzięczność, jaką otrzymujecie pochodzi od ludzi, którym pomagacie.
– Czym by była wiedza, profesjonalizm, gdybyście nie mieli empatii, z którą pomagacie potrzebującym – zwróciła się do zebranych Elżbieta Piórkowska.
Zacytowała też słowa Jana Pawła II „Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki”.
Podczas uroczystości wyróżniono osoby obchodzące jubileusze swojej pracy w pomocy społecznej. 35-lecie świętują Maria Figat, Jadwiga Smyk, Barbara Godleś, 30-lecie Urszula Złotkowska, Jerzy Ciok, 20-lecie Agnieszka Mróz.
– Te 20 lat minęło momentalnie dzięki wam. Myślę o was jak o dobrym zespole, rodzinie – powiedziała dyrektor OPS-u Agnieszka Mróz. – Są w tej pracy lepsze i gorsze sytuacje, ale tych lepszych jest więcej, a trudności wspólnie rozwiązujemy. Jestem osobą, która się pośród wielu z was wychowała, bo pracowaliście tu już w tedy, kiedy przyszłam do pracy.
A. Mróz poinformowała też, że Olga Nowakowska – terapeutka w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyszkowie została wyróżniona nagrodą „Zawsze Pomocni” za działania środowiskowe, które przyczyniają się do budowy lokalnej platformy współpracy podmiotów działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi, promocji tych działań w środowisku lokalnym oraz realizacji zadań w ramach projektów zewnętrznych. Wyróżnienie przyznaje marszałek województwa mazowieckiego od 2012 r.
Uczestnicy piątkowej uroczystości wznieśli toast i świętowali przy wspólnym posiłku.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl