Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Bogatym zabiera, biednym daje

(Zam: 25.11.2015 r., godz. 10.38)

Po ostatnich trzech kolejkach rundy jesiennej w mazowieckiej IV lidze, Bug Wyszków można określić jako rozgrywkowego „Janosika”, który zabiera bogatym, a daje biednym.

Po zwycięstwie nad Huraganem Wołomin sprzed niespełna dwóch tygodni, kibicom Bugu Wyszków wyraźnie poprawiły się humory. W przekroju całej rundy Bug grał „nijako”, dobre spotkania przeplatając bardzo słabymi. Pokonanie lidera dobrze wróżyło jednak przed dwoma ostatnimi meczami rundy jesiennej: z okupującym ostatnie miejsca w tabeli Mazurem Gostynin oraz mającą za sobą solidną jesień Mławianką Mława.
Z Mazurem Bug zmierzył się w środę 11 listopada i nie ukrywajmy – był tego meczu zdecydowanym faworytem. Beniaminek z Gostynina sprawił jednak wyszkowskim kibicom smutną niespodziankę. Precyzując, sprawili ją właściwie piłkarze Bugu. Mecz od początku nie układał się po myśli trenera Artura Salamona. Już w 3. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie, gdy piłka po strzale z około 35 metrów przelobowała Krzysztofa Golenia. Wyszkowianie zdołali wyrównać na minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Bramkę „do szatni” wbił gospodarzom po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i strzale głową Michał Kropiewnicki.
Wynik remisowy utrzymał się w drugiej połowie aż do 75. minuty, kiedy to rywale rozgrywali rzut wolny pośredni w polu karnym Bugu i po strzale nad ustawionym na linii bramkowej murem, ponownie wyszli na prowadzenie. Wyszkowianie odpowiedzieli kilka minut później, kiedy to zamieszanie w polu karnym rywali wykorzystał Mateusz Krawczyk. Wyszkowski snajper przejął piłkę i mocnym strzałem wyrównał stan meczu. Niestety, zaraz po wznowieniu gry, wyszkowska defensywa pozwoliła jednemu z rywali na oddanie strzału z dystansu. Tomasz Jóźwiak z Mazura ładnie przymierzył i uderzeniem lewą nogą ustalił wynik meczu na 3:2 dla gospodarzy.
Mazur Gostynin – Bug Wyszków 3:2 (1:1)
Bramki dla Bugu: M. Kropiewnicki 44., M. Krawczyk 82.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – R. Nogaj, M. Maciak, M. Paradowski, A. Majczyna, K. Kaput, Ł. Wolf, P. Herman, B. Salamon, M. Kropiewnicki, M. Krawczyk.
MKS Przasnysz – Czarni Węgrów 4:0
Wyszkowianie mieli jeszcze szansę na zakończenie rundy dobrym akcentem poprzez udany występ na własnym stadionie, w starciu z wyżej notowaną Mławianką Mława. Pierwsza połowa rozegranego w deszczową sobotę (14 listopada) spotkania była mało porywającym widowiskiem. Oba zespoły grały bardzo zachowawczo. Częściej przy piłce utrzymywali się goście, jednak sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Do przerwy bezbramkowy remis.
Ciekawiej zrobiło się w drugiej odsłonie. Wyszkowianie w końcu wyczekali na swoją okazję i objęli prowadzenie. Po asyście Mateusza Krawczyka bramkę zdobył Jakub Rejnuś. Chwilę później jeden z piłkarzy z Mławy otrzymał drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartkę. Mławianka grała w „10” niespełna kwadrans, ponieważ w 85. minucie ich kolejny zawodnik wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce i bój toczyło już tylko dziewięciu rywali. Grę w przewadze wykorzystali gospodarze, a dokładnie Łukasz Wolf, który w ostatniej minucie spotkania ustalił jego wynik na 2:0. Wolf strzelał na pustą bramkę, ponieważ bramkarz gości uczestniczył wcześniej w egzekwowaniu rzutu rożnego dla swojego zespołu i nie zdążył wrócić do własnej bramki. Chwilę później kolejną czerwoną kartkę za „pyskówki” otrzymał trzeci piłkarz Mławianki. Rywale kończyli w „8”. Najważniejszą jednak informacją jest, że Bug wygrał spotkanie 2:0 i zachował kontakt z górną częścią tabeli.
Bug Wyszków – Mławianka Mława 2:0 (0:0)
Bramki dla Bugu: J. Rejnuś 71., Ł. Wolf 90.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Goleń – R. Nogaj, Ł. Wolf, M. Maciak, P. Herman – A. Majczyna, B. Salamon, M. Bala, E. Dobkowski, J. Rejnuś – M. Krawczyk.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Wkra Bieżuń 3:1
Spotkaniem z Mławianką Bug zakończył występy w rundzie jesiennej sezonu 2015/16. Wyszkowianie na półmetku rozgrywek zajmują 9. miejsce w tabeli, ze stratą 12 punktów do liderującego zespołu z Przasnysza. W następnym wydaniu naszego tygodnika podsumujemy rundę w wykonaniu wyszkowskiej drużyny.