Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 04.11.2015 r., godz. 12.28)

„Wyszkowiak” poinformował nas, że miejski samorząd rozpoczął przygotowania do Targów Budowlanych i Wyposażenia Wnętrz, które 13 marca 2016 r. odbędą się w hali WOSiR (artykuł „Przygotowania do targów budowlanych”).

Targi odbywać się będą pod hasłem „Wyszków – tu się dobrze mieszka”. Miejscy włodarze chcą wypromować nasze miasto jako miejsce atrakcyjne do zamieszkania. „Chcemy tworzyć modę na mieszkanie w Wyszkowie, pokazać, że tu się żyje wygodnie, nowocześnie. Chcielibyśmy pozyskać nowych mieszkańców, którzy tu płacą podatki i żyją życiem tego miasta” powiedziała pani Aneta Kowalewska, zastępczyni burmistrza. Zastanawiam się, w którym to miejscu Wyszków jest taki nowoczesny? Czy „nowoczesność” Wyszkowa określa ilość supermarketów, sklepów, sklepików i galerii przypadających na 1 mieszkańca? Jeśli tak, to Wyszków jest najbardziej nowoczesnym miastem w Polsce. Czy w Wyszkowie żyje się wygodnie? Nie, gdyż Wyszków od lat tonie w korkach. Tak, pod warunkiem że pracę mamy na miejscu i nie jeździmy „za pracą” do Warszawy. Czyżby Wyszków pretendował do miana tzw. sypialni Warszawy?

***

Również w mojej gazecie pojawiła się relacja z pierwszej sesji młodzieżowej rady. Jak być dobrym radnym i jak właściwie sprawować swój mandat mówił Grzegorz Wyszyński, radny miejski. Pan radny stwierdził, że najważniejsza jest umiejętność kompromisów, słuchania innych i poświęcania im swojego czasu. Od lat obserwuję funkcjonowanie rady miejskiej. Od lat pani Jadwiga Ickiewicz walczy o wybudowanie drogi w Sitnie, na którą od lat brakuje pieniędzy. W styczniu „Wyszkowiak” przedstawił relację z sesji miejskiej (artykuł „Asfaltu w Sitnie nie będzie”). Pani Jadwiga powiedziała wówczas „Walczę o swoje, a wy jesteście u władzy – 20 osób przeciw 1. Nie dam wam rady, zrezygnuję. Nasza ulica ma ponad 100 lat, czy taki czas to mało na budowę drogi? Wy zrywacie dobre chodniki i budujecie nowe. Za 2 600 000 zł zrobiliście chodniki, przeznacza się pieniądze na bzdety, fontanny, kwiatki. Czy jak państwa radnych by zalewało, to też byście budowali chodniki? Może niech mieszkańcy się przeniosą na ul. Stolarską”. Emocje ostudziła wówczas pani Elżbieta Piórkowska słowami „Budżet jest nasz, nie wasz i chcemy go w spokoju uchwalić”. W ten sposób radni słuchają głosu wyborców...

Po wyborach, leciutko, bez polityki
„Głos Wyszkowa” w rubryce w górę/w dół strzałkę do góry dał dla „Strefy malucha”, która powstała w Urzędzie Miejskim. W informacji pt. „Kącik dla maluchów, czyli jak wytrzymać w urzędzie” czytamy „Wizyta z małym dzieckiem w jakimkolwiek urzędzie to nic przyjemnego dla dzieci, no i dla rodziców. Zwłaszcza, gdy nie ogranicza się tylko do wejścia i wyjścia, a trzeba chwilę poczekać w kolejce. Dzieci w takim miejscu się potwornie nudzą, a jak się nudzą, to marudzą, wpadają w złość. Dlatego świetnym pomysłem wydaje się być Strefa malucha, która powstała w urzędzie miejskim”. Moim zdaniem, spraw w urzędzie nie da rady załatwić od ręki. Niestety, wizyta w urzędzie ogranicza się zazwyczaj do: 1) wejścia, 2) zostawienia stosownego papierka na kancelarii lub w jakimś konkretnym pokoju, 3) wyjścia. Po co więc strefa dla malucha, skoro wizyta w urzędzie trwa kilka minut? Urządzony kącik dla dzieci jest kolorowy, lecz, niestety, nie ma tam nikogo, kto by pilnował dzieciaków, które się tam znajdą. Moim zdaniem, utworzenie strefy malucha w miejskim urzędzie nie jest pomysłem trafionym. Ciekawa jestem, jaki był koszt jej utworzenia? Ile maluchów będzie z niej korzystało?

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „O inwestycjach w centrum miasta”. 20 października burmistrz spotkał się z mieszkańcami Osiedla nr 7, którzy złożyli wniosek do przyszłorocznego budżetu dotyczący m. in. inwestycji w parku miejskim. Mieszkańcy zaproponowali, by w parku założyć monitoring, wybudować alejki i ścieżki rowerowe, wykonać oświetlenie, dokonać modernizacji starego placu zabaw. Pan Grzegorz Nowosielski na wniosek mieszkańców odpowiedział tak „W parku inwestycje będą, nie jestem przekonany, czy będzie monitoring. (…) Park jest jednym z najpopularniejszych miejsc. Państwo zauważacie, że trzeba budować oświetlenie, monitoring. Chcę udowodnić, że najpierw trzeba wyciąć drzewa. Monitoring widziałby liście, oświetlenie niewiele by dało. W naszym parku jest za dużo drzew, szkodzą sobie nawzajem. Za zgodą konserwatora szereg drzew zostanie usuniętych. Chcemy to zrobić w sezonie jesienno-zimowym. Już przez to będzie widniej, przestrzenniej”. Nie przekonał mnie pan burmistrz do pomysłu wycinki kolejnych drzew w moim mieście. Zdecydowanej lepiej byłoby założyć w parku oświetlenie niż monitoring, gdyż postawienie lamp nie wymaga wycinki drzew. Park jest właśnie po to, by były w nim drzewa.

Judyta
Judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Nowoczesny Wyszków?
Dodane przez Mieszkaniec/Wyborca, w dniu 04.11.2015 r., godz. 15.07
Mieszkańcy, a przede wszystkim przyjezdni sikają z braku miejskich szaletów gdzie się da. Pod blokami, klatkami, drzewami (nie tylko w parkach). Gdzie ta nowoczesność?
Dodane przez Echo, w dniu 04.11.2015 r., godz. 20.16
A ja do końca będę przypominał i wypominał Mrozowi obiecaną ale nie załatwiona sprawę przeniesienia z centrum miasta szpetnej kolumny transportu sanitarnego. Mróz dał ciała.
„Budżet jest nasz, nie wasz i chcemy go w spokoju uchwalić"
Dodane przez Czarna Mamba, w dniu 05.11.2015 r., godz. 17.23
"Złote usta demokracji" dla tej Pani!
Dodane przez AntyBox, w dniu 05.11.2015 r., godz. 19.17
Dał ciał i spuścił się w dół. Umył ręce?
Dodane przez Mama :), w dniu 06.11.2015 r., godz. 10.00
Zawsze to urzędnicy mogą przyprowadzić swoje pociechy i pozostawić w strefie malucha na 8 godzin ich urzędowej pracy.
Dodane przez Zołza, w dniu 06.11.2015 r., godz. 17.32
Niech o parku miejskim nie decydują jedynie mieszkańcy jednego osiedla, bo na te inwestycje składa się całe miasto.
Dodane przez Matka Polka, w dniu 09.11.2015 r., godz. 09.59
Jak nikt tych dzieci tam nie pilnuje to jaki to w ogóle ma sens? Nie wyobrażam sobie zostawić dziecka i pójść na pokoje załatwiać swoje sprawy.Kto w tym czasie weźmie odpowiedzialność za moje dziecko? Mat też co do takiego stanu rzeczy wątpliwości natury prawnej. czy dopuszczalne jest zostawić dziecko, nawet w takim miejscu, bez opieki?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2015 r., godz. 14.42
Pani Ickiewicz niepotrzebnie uwikłała się w politykę. Powinna ją zostawić radnym a robić swoje.
Do matki radnych
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2015 r., godz. 15.33
- A ojciec dzieci co robi ? No chyba ,że z dziećmi w tym czasie będzie chciał lub nie w kąciku Urzędu cóś zmalować. Tylko nie na ścianie bo malowanie jest zbyt drogie. No, to ojca rodziny , szczególnie kilkudzietnej naprawdę usprawiedliwia. - Ale żeby takie emocje , wręcz poetyka wypowiedzi radnych na temat drogi z drugiej strony , tym razem do siebie , do Sitna , no, no. Sesje budzą duże zainteresowanie. - Ze szkodą z powodu zbyt dużej ilości drzew , to bym wcale nie przesadzał .

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta