Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłyHo, hooo – to niezła rozgrywka!

(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.19)

Z zainteresowaniem wziąłem udział w zorganizowanej w Wyszkowie chyba po raz pierwszy debacie parlamentarnej. Mieliśmy możliwość posłuchać w gościnnej bibliotece miejskiej, co mają nam do powiedzenia kandydaci na posłów z naszego okręgu odpowiadający na te same pytania. Oczywiście wszystko było na poważnie, ale bardzo rozbawiły mnie koncepcje rzucane przez przedstawicieli rządzącej nami od 8 lat koalicji – kandydatów PO i PSL-u.

Planują upraszczać prawo, wprowadzać dogodny dla Polaków system podatkowy, wprowadzać zmiany w ZUS itp., itd. Jest jednak mały drobiazg, szanowni panowie koalicyjni kandydaci. Jesteście mianowicie niewiarygodni. Na to mieliście czas przez 8 lat stabilnej koalicji. To obiecywaliście 8 lat temu i to powinno być już zrealizowane. Dzisiejsze opowieści z mchu i paproci skierowane są więc do ludzi naiwnych, bądź kompletnie zdezorientowanych.
Nie będę omawiał przebiegu spotkania, ponieważ z pewnością wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z tym w obszernych relacjach prasowych. Uwagę moją zwrócił jeden lokalny aspekt spraw publicznych. Nasza Platforma Obywatelska wytypowała na listy swojej partii osoby zupełnie nieznane. Na dokładkę, osoby te nie robią jak na razie żadnej zauważalnej kampanii wyborczej. Wyszkowska PO nie wykorzystała nawet takiej okazji jak debata kandydatów, żeby ich promować. Jak rozejrzałem się na spotkaniu w bibliotece, to zobaczyłem co najmniej 5 lepszych kandydatów na posłów to znaczy ludzi, którzy mogliby realnie powalczyć o głosy dla tej partii. A jednak żaden z nich nie został wystawiony. Świadczy to z pewnością o kompletnej degrengoladzie w lokalnych strukturach tej partii, braku wiary w zwycięstwo i osobistej niechęci do wystawiania się na porażkę, która jest dla wszystkich oczywista. Osobiście typuję, że w całej Polsce PO zbierze mniej niż 20 % głosów. Szalupa Ryszarda Petru może z pewnością również zatonąć na wzburzonym politycznym morzu. Jeżeli do tego zatonie PSL, to będzie wówczas prawdziwy, w pełni zasłużony pogrom dla tego środowiska. Za pogardę dla szarego człowieka, za złodziejstwo i afery, za cynizm, kłamstwa i obłudę, za niedotrzymanie obietnic, za kupczenie polskim interesem. Wracając jednak do wyszkowskiej PO – nie wykazuje się ona jakąkolwiek aktywnością na zewnątrz. Zapatrzeni jak w obrazek w smakoszy ośmiorniczek i carpaccio z żubra wyszkowscy platformersi nie rozmawiają z ludźmi, nie organizują od dawna publicznych spotkań. Układy budowane są w ciszy gabinetów, a lud wyszkowski, a także oczywiście inteligencja mają wszystkiego domyślić się i co najważniejsze, zagłosować jak trzeba. Jest w tym jednak jakaś zagadka. O ile sądzę, że stan wyszkowskiej PO opisany przeze mnie jest bliski rzeczywistości, o tyle jestem również pewien, że wola walki nie wygasła w liderach tej partii. Zbyt wiele mają bowiem do stracenia – przede wszystkim wypracowane przez lata przeróżne układy i stołeczki. Z pewnością więc wystawienie słabych wyszkowskich kandydatów jest elementem strategii przedwyborczej. Pojawienie się przedstawiciela PO z zewnątrz na wyszkowskiej debacie może być z pewnością elementem tej strategii, ale nie wydaje mi się, żeby była to gra na niego. „Zgadnij kotku, co mam w środku” mogliby powiedzieć liderzy wyszkowskiej Platformy, a także boss lokalnych bossów – sam pan burmistrz Nowosielski, który jak wiemy, w wielu wyszkowskich sprawach ma najwięcej do powiedzenia. Podejrzewam, że wszyscy są w ten pomysł zaangażowani. Być może chodzi o to, żeby wobec słabości PO wstawić swojego kandydata do Sejmu z list PiS. Ho, hoooo – jeżeli to prawda, to z pewnością byłaby to niezła, wielopiętrowa rozgrywka, ponieważ praca nad nią, przynajmniej w sensie koncepcyjnym musiałaby zacząć się z pewnością ponad rok temu i wymagałaby współpracy lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Czy to jednak możliwe?

Komentarze

Dodane przez Mieszkaniec/Wyborca, w dniu 21.10.2015 r., godz. 18.14
Gdyby Andrzejewski wystąpił do mieszkańców z apelem o powszechne poparcie i przyznał się, że kolaboruje z miejscowa PO, to uznałbym to za uczciwe postawienie sprawy i być może przyłączył bym się. Marek Głowacki zasiał swoim felietonem ziarno wątpliwości co do prawdziwych intencji wyszkowskiego PiS. Pielęgnowanie zgnilizny wcale nie jest tu wykluczone, dlatego dobrze się zastanowię na swoim głosem.
Rozgrywka
Dodane przez Reniek, w dniu 21.10.2015 r., godz. 18.31
Ma pan racje przecież to koledzy andrzejewski z nowosielkim. A Sobczak robi co mu burmistrz każe szok ! Przecież on sie dopiero co zapisał do PiS-u i juz jest tu liderem wystawionym na posła ! Nie dajcie sie ludzie oszukać!
Dodane przez K, w dniu 21.10.2015 r., godz. 19.01
Andrzejewskiego łączy z Nowosielskim więcej niż można by się tego spodziewać. Dla mnie nie jest autentycznym PiSowcem. A raczej tancerzem, który pląsa jak mu zagrają.
Dodane przez do PO, w dniu 21.10.2015 r., godz. 20.17
5 lepszych kandydatów z PO... Ja się zapytam dlaczego stchórzył Adam Mróz, lider resztek PO w Wyszkowie?
Dodane przez www, w dniu 21.10.2015 r., godz. 20.39
i Sobczak tez. czego się boja?
Dodane przez Smutne, w dniu 21.10.2015 r., godz. 21.02
Czyli sugeruje Pan, że układ szałajdy gdzie PO PSL i wyszkowski PiS nadal tworzą klikę trzymającą w mieście władzę. I nic się w temacie nie zmienia.
Dodane przez Xy, w dniu 21.10.2015 r., godz. 21.17
Niestety smutne ale prawdziwe.
Dodane przez ela, w dniu 21.10.2015 r., godz. 22.15
Dlatego chyba zagłosuję na dziewczynę, którą ten układ już raz wykolegował z pozycji 9 na liście PiS. Panią Joannę Bala. Nie sprzeniewierzę się PiS, a nie wesprę chorego wyszkowskiego układu.
PiS i PO w sprawach istotnych niczym się od siebie nie różnią.
Dodane przez Pozbawiony złudzeń, w dniu 22.10.2015 r., godz. 02.18
L. Dorn, J. Gowin, M. Kamiński, J. Kluzik-Rostkowska, J. Libicki, R. Sikorski, P. Zalewski, J. Żalek, śp. Z. Religa, itd. Co łączy tych ludzi? To że swobodnie przechodzili z PiS do PO i na odwrót i nie musieli przy tym zmieniać poglądów, bo PiS czy PO to to samo barachło!
Dodane przez ---?, w dniu 22.10.2015 r., godz. 07.56
Ta coś w tym jest, nawet z PO mało kto się reklamuje.
Dodane przez popieram, w dniu 22.10.2015 r., godz. 08.21
Popieram oddajcie głos na Joannę Balę, nie popierajcie układu
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.10.2015 r., godz. 10.26
To ja wam teraz coś ciekawego zdradzę - wszyscy pisowscy kandydaci z naszego okręgu (nie tylko Andrzejewski) są już od dawna z PO "po słowie", który z nich do sejmu wejdzie, przy pierwszej okazji przejdzie do PO lub jego koalicjanta. Sorry Winettu...
Dodane przez Popieram, w dniu 22.10.2015 r., godz. 10.35
Panie Marku Eychlerze dziękuję za popieranie Henia Kowalczyka.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.10.2015 r., godz. 10.39
Tak Eychler, ja liczyłem, że wyszkowska PO wystawi Ciebie. Co za niefart. Co możemy Ci na to poradzić... sanatorium?
Dodane przez wyborca, w dniu 22.10.2015 r., godz. 10.56
Nikt z nich nie jeest gotowy aby reprezentować nas w parlamencie. Niech najpierw zdobęda zaufanie, pokażą się w praktyce a pzrede wszytskim nie kolaborują .;
Nikt z naszych kandydatów nie jest gotowy
Dodane przez Granda, w dniu 22.10.2015 r., godz. 14.14
Tak właśnie jest. To oczywiście nie jest wrogi zarzut ale fakt. Bez obrazy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.10.2015 r., godz. 14.48
No widzicie, Marek Głowacki, który ma zawsze wiadomości pewne i z pierwszej ręki, nawet temu nie zaprzecza (przez grzeczność oczywiście).
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.10.2015 r., godz. 14.53
Life is brutal and full of ... zasadzkas.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.10.2015 r., godz. 22.25
Miłe wieści docierają z politycznego rynku. PiS nadal mocny, PO słabnie, Kukiz skoczył w górę, Korwinowcy nieźle się trzymają. Ciekawe kto wyskoczy na zakręcie ? Wyraźnie słabnący Petru, ZLEW, czy PSL ? A może wszyscy ? To jednak raczej się nie uda. Zastanawia potężne pompowanie po drugiej debacie partii Razem. Czyżby to juz nie chodziło o te wybory ? Bowiem w najbliższych może to oznaczać nieprzekroczenie progu przez ZLEW, a to przecież dla eleganckiego towarzystwa, które książeczki partyjne pozamieniało na czekowe byłby duży cios.
stadion
Dodane przez nieaktywny, w dniu 22.10.2015 r., godz. 22.39
Pan Darek pokazuje się jako działacz sportowy . Dlaczego więc gdy rok temy było tak głośno o stadionie i jego tzw ,, przeniesieniu ,, nie zabrał w tej sprawie głosu ? Przecież pomysł forsował jego bliski kolega . Mógłby go łatwiej przekonać niż ktokolwiek inny , miałby też wdzięczność wielu mieśzkańców i byłby wiarygodny . A tak , pan Marek ma chyba rację , że po ostatnich wyborach pan boss wszystkich bosów widząc PiS na fali wznoszącej delegował tam zaufanego kolegę , bo sam jest spalony / nie u Sobczaka co prawda , ale w PiS jest na szczęście hierarchia . Wybory do Sejmu mają go podlansować aby mógł być kandydatem partii na burmistrza . PiS będzie na fali to ma chłop szanse . Wtedy Nowos startuje do rady powiatu i w koalicji z Andrzejewskim i Sobczakiem zostaje starostą ./Ktoś musi być jeszcze wicestarostą . Choć Gajewski liczy na łączenie prawicy przez Andrzejewskiego to tym wicestarostą nie zostanie . Zgadnijmy więc kto w takim układzie zostałby wicestarostą ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.10.2015 r., godz. 23.31
No nie wiem, strzelam - Kryśka Pawłowicz?
Wiem! Wice starostą zostanie na starość -
Dodane przez AntyBox, w dniu 23.10.2015 r., godz. 00.29
Mordochlej Eychlej!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.10.2015 r., godz. 07.53
Wczoraj jakąś godzinkę oglądałem TVN. Cały czas ciągły, zdumiewający, chamski atak na PiS. Za komuny nie było tak prymitywnej propagandy. Rano natomiast słuchałem radiowej jedynki. Propaganda podobna jeżeli chodzi o kierunek, ale bardziej inteligentna, stonowana. Ciekawe na kogo to jeszcze działa, oprócz oczywiście najtwardszego elektoratu PO. Ale ten jednak sukcesywnie topnieje pomimo tego, że pani premier jest teraz wszędzie, a dziennikarze "zaprzyjaźnionych" mediów rozpływają się w zachwytach nad osiągnięciami PO.
Dodane przez Melomania, w dniu 23.10.2015 r., godz. 09.35
To nam zjednoczą prawicę z PO i jeszcze z lewicą. Pod światłym przewodnictwem Andrzejewskiego z Sobczakiem za suflera. Dziękuję. Na liście PiS jest co najmniej 22 innych kandydatów.
Dodane przez ela, w dniu 23.10.2015 r., godz. 11.18
Jasne, że cała para puszczona na Andrzejewskiego ma nu stworzyć podwaliny pod działalność samorządową. Niby czemu nie, ale jak dla mnie to nadal zbyt słaby kandydat nawet na radnego. Nie rozumiem zachwytów Gajewskiego nad niby fachowością kandydata. Widzi go jako speca od sportu, których to brakuje PiS-owi, przedsiębiorcę z zawodem- zapytam- jakim zawodem? Znającego problemy - akurat on w swojej branży ma tych problemów mniej niż inni. Nie każdemu trafiają się zlecenia wykostkowania całych placów np. w PWiK. Inni forumowicze widzą w tej kampanii podwójne dno polegające na wylansowaniu go na stołek burmistrza. Jeśli to prawda, to nie dziwi mnie odwrót mieszkańców do jądra wyszkowskich struktur PiS. Frekwencja na głośnej konwencji daje myślącym do myślenia. Wg mnie, zabrakło tam wielu do niedawna aktywnych członków, nie mówiąc o sympatykach. Osobiście życzę sukcesu partii PiS i trzymam za to kciuki, jednak nie widzę większego sensu popierania miernot, jedynie z powodu, że są "nasi". Jak wielokrotnie już powtarzano, i mówił to sam poseł Kowalczyk - żaden głoś oddany na PiS nie będzie zmarnowany. I ja swój głos na PiS oddam, rozsądnie, bo parlament to nie cyrk.
Kamfora na forach
Dodane przez Obserwator, w dniu 23.10.2015 r., godz. 12.25
Szukam bezskutecznie pewnego wpisu rzucającego światło na karierę POlityczną Pana Andrzejewskiego. Nie mogę się doszukać, bo widocznie został przez redakcję usunięty za sprawą prośby albo groźby. Poszukam na innych forach. Może tam gdzieś się odnajdzie. Czyżby komentarz mówiący jakim to PiSowcem (od pół roku) jest nasz kandydat, okazał się bardzo niewygodny?
Dodane przez czytelnik, w dniu 23.10.2015 r., godz. 13.30
Może na stanowisko wicestarosty liczy Pan Gajewski skoro działa w kierunku kandydata na burmistrza. Może też usunął post.
Granda nie rób grandy!
Dodane przez Wyborca, w dniu 23.10.2015 r., godz. 16.56
Jak to nikt nie jest gotowy, jak jest? Roman Składanowski (KORWiN) bardzo dobrze zaprezentował się na debacie, co można zobaczyć na nagraniu video z niej, zamieszczonym przez jeden z portali.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.10.2015 r., godz. 17.03
Huśtawką sondaży oczywiście nie ma się co przejmować. Widać jednak konkretne tendencje. PiS jest mocny i zdobędzie prawdopodobnie ok. 40 %. PO raczej na poziomie 20-23, choć może zjechać poniżej 20. Kukiz nierówny - w większosci sondaży 6-7 %, ale był jeden i to swieży 12 %. To ciekawostka bo rozrzut bardzo duży. O pozostałych można powiedzieć, że wszystko może się zdarzyć tak blisko są granicy wejscia do parlamentu. Prawdopodobnie jeden albo dwa podmioty wyskoczą za burtę - ZLEW, Petru, Korwin i/lub PSL. Ciekawe, jak dużo traci PO. Przecież jeszcze nie tak dawno były juz na szczęście prezydent Komorowski zdobył w pierwszej turze wyborów prezydenckich 31 % głosów. PO nie zdołała tego utrzymać mimo potężnego wsparcia mediów "głównego", czy też mętnego nurtu. To przede wszystkim zasługa pani premier Kopacz,która raz po raz się ośmiesza choć były prezydent też z pewnością dołożył się do tego - casus Gęsiarki, a cała Platforma zalicza również wpadkę za wpadką - choćby przerżnięcie głosowań za postawieniem Ziobry przed trybunał stanu, czy nieudana próba odrzucenia veta prezydenta. Wydaje mi się również, że nachalna, prymitywna propaganda jaką uprawiają michnikopodobne media jest przeciwskuteczna. Podobnie ataki na prezydenta Dudę uderzają rykoszetem w ich inicjatorów, jak to było próbą ośmieszenia prezydenta w związku z jego wypowiedzią z Londynu. Jest dobrze. Polska ma szanse na duuuuże zmiany.
Zwycięstwo jest w zasięgu ręki!
Dodane przez Zdecydowany, w dniu 23.10.2015 r., godz. 19.09
Nie odpuszczamy do końca!!! Ni dajemy się zwodzić zmanipulowanymi sondażami, które na wyrost pompują lewackie przybudówki PO. Nie rozdrabniajmy głosów, a dla pewności głosujmy na PiS. Nie dajcie wciągnąć się w lokalne spory na temat naszych kandydatów. Zapewniam wa, wszyscy są warci naszych głosów. Każdy głos się liczy, oddany na PiS nie będzie głosem zmarnowanym. Zwycięstwo jest w zasięgu ręki, wystarczy po nie sięgnąć.
Dodane przez obserwator, w dniu 23.10.2015 r., godz. 21.46
Odpowiedź. Pan Głowacki?
Do obserwatora z 12.25. Znalazła się twoja zguba. Jest pod relacją z konwencji PiS
Dodane przez anoNimek, w dniu 23.10.2015 r., godz. 22.00
wrażenie artystyczne Dodane przez brr, w dniu 22.10.2015 r., godz. 22.18 G.Gajewski zagłosuje na DA ze względu na wrażenie artystyczne . Rzecz gustu choć u Gajewskiego jest mocno wysublimowany . Gdyby startowała u nas wiceprewmier Bieńkowska też by6 chyba zagłosował , bo ta to dopiero robi wrażenie . Gajewaski pisze że Andrzejewskiego poprą także platformersi . Moim zdaniem głównie oni , przecież DA jako doświadczony samorządowiec jest im bliski . W 2002 r był związany z przymierzem Garbarczykowej i Malinowskiego . W 2010 reprezentował już w wyborach Wspólnotę Nowosielskiego . Od iluś miesięcy bo nie lat zapałał miłością do PiS i teraz tą partię reprezentuje od razu do sejmu . I będą razem z Gajewskim i Nowosielskim zmieniać wyszkowski PiS . Chyba bez kobiet skoro jest za Andrzejewskim bo jest facetem . Powodzenia . Ja wolę kobiety choć gust niejest sprawą do dyskusji .
Nie wpuśćmy PO i PSL do sejmu !!!
Dodane przez A!, w dniu 23.10.2015 r., godz. 22.58
PO-PSL sprzedali naszą Polskę, odebrali nam godność do życia, prawo do leczenia i nadal mają czelność patrzeć w kamerę i kłamać obiecując to czego nie zrobili przez osiem lat !!! To zgraja oszustów, aferzystów i złodziei !!! Uczciwy człowiek nie będzie się bał PIS-u !!! To tylko złodzieje i kombinatorzy się boją i nim straszą !!! Ta brzydka chuda kobieta już wiele razy nas okłamała jak chociażby w sprawie Smoleńska jak przekopywała ziemię. Nie wpuśćmy PO i PSL do sejmu !!! Oni sprzedali naszą Polskę - otwórzmy oczy szeroko !!!
Dodane przez ???, w dniu 23.10.2015 r., godz. 23.41
"Skąd" się wzięła ta tzw. Nowoczesna ? Przecież to jest jawna manipulacja ludźmi, czy pamiętacie "kto" zakładał platformę ? Odpowiem Olechowski a czy wiecie "kto" jest teraz założycielem tzw. Nowoczesnej przede wszystkim Olechowski z Balcerowiczem i tym Petru. Nie pozwólmy sobą manipulować, przecież ten cały teatrzyk jest, powinien być, jasny i czytelny. Warto wpisać w Google frazę PANOWIE POLICZMY GŁOSY - polecam - Już najwyższy czas na Prawo i Sprawiedliwość w naszym kraju
Dodane przez Ja, w dniu 23.10.2015 r., godz. 23.55
Mam swoje lata, pamiętam Polskę o prężnej gospodarce, pamiętam jak przyszedł Balcerowicz i teraz mamy Albanię. Tutaj nie trzeba bankierów, zacząć trzeba od zmiany ustroju państwa. Jeśli potrafisz słuchać z zrozumieniem ,posłuchaj pana Kukiza (tego grajka), to mądry człowiek i wie co należy w naszej Ojczyźnie
Podziękowania Joanny Bali youtube
Dodane przez Jacek Trzciński, w dniu 23.10.2015 r., godz. 23.56
W przeglądarkę wpiszcie: Dziękuję że jesteście ze mną :) youtube Zachęcam do głosowania lista nr 1 miejsce 22
Dodane przez ola, w dniu 25.10.2015 r., godz. 21.47
przyszło nowe - gratuluję PiS-owi! będzie rządzić niepodzielnie, z możliwością wykonania wszystkich ( sic! ) obietnic wyborczych - życzę pomyślnej kadencji!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.10.2015 r., godz. 09.45
Życzę wszystkim duuuużo zdrowia, bo śmiech to zdrowie, a śmiechu będzie teraz K U P A !
Dodane przez Zdecydowany, w dniu 26.10.2015 r., godz. 11.47
Już jest KUPA - z Marka Eychlera, śmiechu.
Dodane przez JA, w dniu 26.10.2015 r., godz. 15.11
Z niecierpliwością czekam na obiecane 500 zl na dziecko.
Dodane przez ola, w dniu 26.10.2015 r., godz. 17.44
dobrze napisane - obiecane...i nie tylko to! a na razie mamy "drugą pirwszą damę", na pierwszym planie - ot, i cała sprawiedliwość, nie wspominając o prawu
olu
Dodane przez Solidarność, w dniu 26.10.2015 r., godz. 18.13
Boli?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.10.2015 r., godz. 18.36
Jak na razie wygląda to na druzgocące zwycięstwo obozu niepodległościowego. Ale poczekajmy na oficjalne wyniki. Trwa przecież druga tura wyborów - liczenie głosów.
Dodane przez ola, w dniu 26.10.2015 r., godz. 19.29
nic mnie nie boli - nie czekam na 500 zł na dziecko, nie mam 75 lat, od kiedy będą darmowe leki ( średnia życia dla kobiet i mężczyzn w Polsce wynosi 73 lata ), nie interesuje mnie spadek podatku o 1% ( z 23 do 22 ) nie pracuję na godziny, za obiecane 12 zł brutto ( ! ) - spadła wartość złotówki, pierwsza jaskółka dobrobytu, i to już mnie interesuje, bo święta będą kosztowały drożej - gratuluję wygranej PiS-owi!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.10.2015 r., godz. 05.20
Oficjalne wyniki niewiele zmieniają w stosunku do prognoz. Potwierdzają wspaniałe zwycięstwo PiS i pozycje pozostałych ugrupowań. Kukiz - nowe spojrzenie na polskie sprawy znalazł się w sejmie ze sporą liczba posłów. Towarzysze zdziesiątkowani. Palikociarnia za burtą. PSL ledwie się zmieścił. Specjaliści od "dorzynania watahy" szlochają po kątach. Jedynie niezastąpiony Stefan Niesiołowski tryska dziką nienawiscią. Pokręciło go zupełnie. Od zwycięstwa Andrzeja Dudy mówiłem i pisałem, że przeczuwam zmianę na miarę Solidarności. Być może waga polskich zwycięstw z 2015 będzie nawet większa. Polska wspaniała wiosna 2015 - to będzie dopiero prawdziwy koniec komunizmu w naszej Ojczyźnie !!!!
Dodane przez ola, w dniu 27.10.2015 r., godz. 07.56
przymiotnika "druzgocący/druzgoczący" używa się tylko w kontekście negatywnym, zastosowanie go w innych wypadkach uważa się za błąd językowy - czy tak miało być/ nie cieszy się pan, panie Głowacki ze zdecydowanego zwycięstwa PiS-u, bo ja zdecydowanie, miłego dnia; uwaga na mgły!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.10.2015 r., godz. 19.32
Pani olu, bardzo się cieszę z wyników wyborów. To jest prawdziwy, pozytywny przełom dla Polski. To wielkie zwycięstwo polskiego ducha. Ale muszę powiedzieć, że pani obłudna pseudoradość nie robi na mnie żadnego wrażenia. Podobnie jak kampania nienawiści ze strony wiernych koledników gwiazdy pięciramiennej oraz sierpa i młota.
Dodane przez Zonk, w dniu 27.10.2015 r., godz. 20.23
Pani oli znów spada wartość złotówki, na bank zadłużyła się we frankach. To samo cwirkała po zwycięstwie Dudy. Ciekawe co powie, jak nowy rząd dokona bilansu otwarcia?
Dodane przez Władysław Koński, w dniu 27.10.2015 r., godz. 20.55
Jako rolnik, czekam na spełnienie obietnicy złożonej przez PiS w prawie skutecznego zabezpieczenia polskiej ziemi przed masowym wykupem jej przez lepiej sytuowanych cudzoziemców. PO dla zamydlenia oczu stworzyło nieskutecznego Bubla. Zagłosowałem na PiS, bo wierzę, że zrobi to na właściwym poziomie.
Dodane przez ola, w dniu 27.10.2015 r., godz. 21.57
panie Głowacki, nie jestem w żadnej mierze "obłudnie pseudoradosna", cieszę się szczerze z wygranej PiS - to tak jak z wrzodem, im szybciej się przetnie, tym szybciej zaczniemy zdrowieć - na tym polega zdrowa demokracja, raz na wozie, a raz pod; ważne tylko co się zostawi po sobie...a czas pokaże jaki dopisać przymiotnik do przełomu - jakby nie patrzył jednak, to wartość złotówki spadła i jak się czują nasi licznie latający do obcych, rodacy?
Kto mówi, że państwo nie zdaje egzaminu?
Dodane przez TD, w dniu 27.10.2015 r., godz. 21.58
Na kilka dni przed wyborami dwa państwowe banki PKO BP i BGK przejęły of kulejącej spółki Prokom Investments 11,63% akcji równie kulejącego dewelopera Polnord, które były wcześniej zastawem za dług Prokom Investments wobec tych banków: Prokom Investments kuleje finansowo już od lat i dwa państwowe banki złożyły we wrześniu tego roku wniosek o jego upadłość. Jednak do upadłości nie doszło i zamiast tego banki państwowe (czyli my podatnicy) pokornie wzięły akcje Polnordu. Kurs akcji Polnord spada od lat. To się nazywa rozsądne zarządzanie w stylu PO.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.10.2015 r., godz. 06.45
Mamy spokojne 4 lata na gruntowne zmiany, których oczekuje Polska. Nie wątpię, że będą konsekwentnie wprowadzane. Niech pani, pani olu nie próbuje jednak zarządzać rady gabinetowej na naszym forum. To z pewnością się nie powiedzie.
Dodane przez ola, w dniu 28.10.2015 r., godz. 07.46
500 zł na pierwsze dziecko będzie wypłacane w tych rodzinach, gdzie dochód na jednego członka rodziny jest mniejszy niż 800 zł, na drugie i następne dziecko - bez kryterium dochodowego - prawda jakie proste hasło? 500 zł na każde (!) dziecko! a dzień po wyborach, już nie na każde; nie chcę powtórnie rozpisywać się o darmowych lekach dla seniorów, gdzie kryterium wieku wynosi 75 lat (!) - to są, panie Głowacki konkrety, a pan chcesz tworzyć "wielką" politykę, będąc radnym powiatowym, może najpierw posprzątać liście, na nieszczęsnej ulicy I AWP przy zespole szkół ( lewa strona, idąc do ronda od ul. Prostej ) - "kampania nienawiści" rozpoczęta, tylko przez kogo?
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 28.10.2015 r., godz. 09.49
Nie na każde, ale jak się siało zamęt to się słyszało co się chciało"oluś". Twoja opcja nie zrobił żadnego kroku w kierunku ludzi starych, nie ulżuła nawet rzadkim 100 latkom. POdsumowując tę naszą kampanię uznaję, że przegrałaś wszystko. W samorządówce też POlegniesz. A tfuj sarkazm, to nic innego jak bezsilność i zgrzytanie z frustracji zębami. Smacznego lalko, pa.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.10.2015 r., godz. 10.08
Pani olu, troszeczkę mniej nerwowości. To na prawdę jest niepotrzebne. Proszę uspokoić skołatane nerwy i lekko zdystansować się od gorączki tego świata. Radziłbym mniej oglądać TVN i odstawić na jakiś czas GazWyb. To dobrze pani zrobi.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta