Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.15)

W „Nowym Wyszkowiaku” przeczytałam, że będzie „Nowy wiadukt w przyszłym roku”. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na kolejny etap modernizacji ulic Serockiej i Kościuszki. Jest szansa, że z końcem listopada 2016 r. będziemy mieli nowiutki, bezpieczny wiadukt, kolejne rondo, odwodnioną jezdnię, nowe chodniki, ścieżki rowerowe i piękne oświetlenie.

Na tę inwestycję czekaliśmy bardzo długo. Cieszę się, że w końcu ruszy przebudowa i jednocześnie martwię się, że i tak mocno zakorkowany Wyszków stanie się jeszcze mniej przejezdny.

Nie 9, lecz 22
W „Wyszkowiaku” ukazał się wywiad z panią Joanną Balą, kandydatką na posła z listy PiS, w którym czytamy „Zapracowałam swoją postawą przez 10 lat działalności w strukturach PiS-u na dobrą pozycję, dlatego pierwotnie na liście wyborczej to ja miałam numer 9. Na tę chwilę nie chciałabym jednak mówić, jak sprawy się potoczyły, że ostatecznie mam na liście numer 22”. Szkoda, że pani Joanna tak wymijająco o tym powiedziała i nie wyjaśniła wyborcom, dlaczego z pozycji 9 na liście spadła na pozycję 22. W dalszej części wywiadu czytamy „Nie jestem prawnikiem, mam jednak wrażenie, że wymiar sprawiedliwości to instytucja, która znalazła się poza wszelką kontrolą społeczną. (...) Nie może też być sytuacji, że sędzią zostaje młody człowiek, 26-letni, który nie ma doświadczenia życiowego. Nie wyobrażam sobie, by taka osoba decydowała w sprawach odebrania dziecka, bo ona po prostu nie wie, na czym życie rodzinne polega”. Nie trzeba być prawnikiem, by wiedzieć że nie można zostać sędzią w wieku 26 lat, ponieważ studia prawnicze trwają 5 lat, zaś kolejnych czterech potrzeba, by ukończyć aplikację sądową. Dokonując prostego obliczenia wynika, że w najlepszym przypadku sędzią można zostać w wieku 19+5+4=28 lat. Jeśli miała Pani możliwość przeczytania wywiadu przed jego publikacją, należało sprawdzić taki szczegół. Zastanawiam się również, kiedy nabywa się doświadczenie życiowe. Czy na pewno wiek człowieka decyduje, że ktoś jest lub nie jest doświadczony życiowo? Dlaczego uważa pani, że 26-letni człowiek nie wie, na czym polega życie rodzinne?

Oko kamery
„Tuba Wyszkowa” poinformowała nas, że w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Wyszkowa – etap II”, na terenie Wyszkowa zainstalowano pięć dodatkowych kamer („Nowe kamery na terenie miasta”). Nowe kamerki znajdowały się będą przy stadionie miejskim, przy hali WOSiR oraz w okolicy Parku Miejskiego. Tuba napisała „O wszystkie dodatkowe kamery monitoring miejski zostanie wyposażony do końca października. Wówczas miasto będzie inwigilowane łącznie przez 30 kamer”. Podobno kamerki instalowane są dla naszego bezpieczeństwa. Niestety, ja czuję się za bardzo obserwowana, wręcz śledzona przez szklane oko kamery. Zaczęłam mieć obawy, że w Wyszkowie zabraknie niedługo miejsca, gdzie będzie można ukradkiem podłubać w nosie.

Chwalę się
W „Wyszkowiaku” ukazał się, być może ostatni, felieton posła Bartłomieja Bodio („35 tys. miejsc pracy na Narwi i Bugu”). Kolejny felieton pana Bodio może być felietonem senatora. Tym razem pan Bartłomiej napisał „Poseł może dużo gadać i obiecywać. Znacznie trudniej jest przedstawić swoje zdanie przed całym Sejmem, ministrami i rządem. Przepracowałem ciężko ostatnie cztery lata. Zadbałem o budowę dróg, Internetu, mostów, węzłów autostradowych i przejazdów kolejowych. (…) Skończyła się kadencja – dużo udało się osiągnąć, byłem jednym z najaktywniejszych posłów w Sejmie”. Uwielbiam czytać felietony pana Bartłomieja, które w moim odczuciu są listami pochwalnymi pana posła. Być może wynika to z przekonania, że jeśli nikt nas nie chwali, sami siebie musimy pochwalić.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

sprawdzasz to sprawdz dobrze sędzią być można od 29 roku życia
Dodane przez Ajajjaj, w dniu 21.10.2015 r., godz. 18.04
Na stanowisko sędziego sądu może być powołany ten, kto: posiada obywatelstwo polskie, korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, jest nieskazitelnego charakteru, ukończył wyższe studia prawnicze w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskał tytuł zawodowy magistra lub zagraniczne studia prawnicze uznane w Rzeczypospolitej Polskiej, jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków sędziego, ukończył 29 lat, złożył egzamin sędziowski lub prokuratorski, ukończył aplikację sędziowską w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury lub pracował w charakterze asesora prokuratorskiego – co najmniej przez trzy lata przed wystąpieniem o powołanie na stanowisko sędziego.
Dodane przez Lupa, w dniu 21.10.2015 r., godz. 18.33
A jaki wpływ te kamerki mają na bezpieczeństwo? Kiedy można by powołać się na zapis z pobliskiej kamerki w wielu sprawach, to najczęściej okazuje się, że albo nie zadziałała albo to atrapa. Nic dobrego z tego nie ma.
Zagadka, zgadnijcie czyje to są słowa:
Dodane przez jasio małolat, w dniu 21.10.2015 r., godz. 19.46
"Jak ktoś rządzi, to popełnia błędy i mówię to przede wszystkim we własnym imieniu. Ale z całą pewnością do tego dochodzi takie poczucie i potrzeba nowości. Na tym też polega demokracja. Można robić dobre rzeczy - i uważam, że ten dorobek jest absolutnie na plus, ale równocześnie opinia publiczna i media są od tego nie żeby wychwalać rządzących. I dochodzi do takiego momentu, kiedy ludzie mówią: "no, a nuż to nowe będzie lepsze". Być może taka będzie decyzja. Ja byłbym bardzo ostrożny z takimi prognozami. Ale rozumiem tych, którzy chcą zmiany."
Zagadka
Dodane przez A!, w dniu 21.10.2015 r., godz. 20.21
To są słowa demokraty Tuska :) Jaka nagroda?
Dodane przez Uważny czytelnik, w dniu 21.10.2015 r., godz. 23.27
Już Bodiowi internauci wykazali oszukaństwo z rzekomym doprowadzeniem do usytuowania węzła drogowego na S8 w Knurowcu, gdzie interpelację poselską w tej sprawie złożył i najbardziej przyczynił się do jego ujęcia w planach ostrołęcki poseł PO Kania. Jak do tej pory Bodio nie wytłumaczył się ze swojego oszukaństwa.
o i do Pani Bali
Dodane przez Anonim, w dniu 22.10.2015 r., godz. 10.24
Idąc tropem rozumowania Kandydatki to sędzia nie powinien orzekać w sprawach kryminalnych jeżeli sam kogoś nie zabił albo przynajmniej czegoś nie ukradł. W żadnym wypadku nie powinien też sądzić starszych od siebie :) Przestaje dziwić, że prewencyjnie przesunęli Panią na 22 pozycję. Na Pani miejscu cieszył bym się i z takiego miejsca na liście i z takiej pracy a przede wszystkim ze szczęścia rodzinnego, powodzenia! :)
oj jasiu, jasiu!
Dodane przez jasio małolat, w dniu 22.10.2015 r., godz. 12.20
jak próbujesz podszyć się pod kogoś to przynajmniej zachowaj styl wypowiedzi tak dla niepoznaki ;). Jeśli coś cytujesz to cytuj w całości bo wstyd przynosisz jasiowi małolatowi ;) a co do Donalda Tuska to tak samo darzę go "miłością" jak i TY ;)
W tym momencie wysuwa mi sie konkluzja
Dodane przez Anonim, w dniu 23.10.2015 r., godz. 12.34
dotycząca Aleksandra Dubczaka , obecnie patrona Uniwersytetu w Czechach. Jego umiejętności działania w trudnych sytucjach politycznych doprowadziły do pokoju aczkolwiek Czesi udział Polaków w praskiej wiośnie mają za złe. W związku z powyższym , dobrze byłoby ,żeby przyszli politycy , politykując posiedli wiedzę już historyczną , by polityka ich nie przerosła.
do Anonim, w dniu 23.10.2015 r., godz. 12.34
Dodane przez Anonim, w dniu 23.10.2015 r., godz. 13.01
Dubczeka a nie Dubczaka. Kiepski przykład bo za jego rządów doszło co prawda do do pokojowego wybuchu społecznego i pierwszej, naiwnej próby radykalnej zmiany systemu przez samych komunistów ale potem niestety do dość krwawego stłumienia Praskiej Wiosny. Sam zaś Dubczek przed "dobrowolnym" zrzeczeniem się funkcji został zmuszony udać się do Canossy ( czyt. Moskwy) gdzie został upokorzony ostatecznie. Zrobił tak żeby nie skończyło się to wszystko jeszcze gorzej czyli jak w na Węgrzech w roku 1956. I to w zasadzie tyle co zrobił dla pokoju.
Stawka tych wyborów
Dodane przez Jaka Polska, w dniu 23.10.2015 r., godz. 20.11
PO i PSL przy władzy to nie jest garnek, to jest sito – wyciekają przez nie do różnych kieszeni, w Polsce i za granicą, naprawdę ogromne sumy, dziesiątki miliardów złotych. Należy z tego sita z powrotem zrobić garnek i wtedy będzie wystarczało. Trzeba w ten sposób zrobić, by obywatele mieli pewne minimum – od kieszeni po kwestie bezpieczeństwa czy kwestie związane z oświatą i komunikacją. To niezmiernie ważna sprawa, o którą w tej chwili się spieramy w ramach procesu demokratycznego. 25 października obywatele będą decydowali czy sito czy garnek, czy będą środki czy nie będzie. Czy będzie tu policja czy będziemy zwijać, czy będą szkoły, czy będą likwidowane, czy będą domy kultury czy będą likwidowane. Wreszcie czy szpitale będą służyły leczeniu ludzi czy będą puste. To stawka tych wyborów
Kaganiec oświaty
Dodane przez Jacek, w dniu 27.10.2015 r., godz. 16.35
Państwo policyjne już nam nie grozi!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta