Camper pokonany w Katowicach

(Zam: 21.10.2015 r., godz. 16.38)

Nie udał się siatkarzom Campera Wyszków wyjazdowy mecz przeciwko GKS-owi Katowice. Podopieczni trenera Pawła Blomberga przegrali z silnym beniaminkiem ligi 0:3.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 10 października. Wyszkowianie rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Owczarz, Maciej Główczyński, Mariusz Pruski, Sebastian Wójcik, Przemysław Gniewek, Jakub Nurczyński (libero). Pierwszy set był wyrównanym widowiskiem jedynie do stanu 3:3. Potem w wyszkowskiej ekipie całkowicie „wysiadło” przyjęcie. Niesieni dopingiem miejscowej publiczności rywale wykorzystywali każdy błąd zespołu trenera Blomberga. GKS prowadził odpowiedni 8:5, 11:6, 21:13. Ostatecznie „set bez historii” zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:15.
Podobnie wyglądała druga partia. Dużo błędów siatkarzy Campera i bardzo skuteczna gra katowiczan z Janem Królem i Rafałem Sobańskim na czele. Począwszy od pierwszej przerwy technicznej aż do końca seta gospodarze utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie i niezagrożeni wygrali drugą odsłonę 25:16.
Camper postawił się rywalom dopiero w secie numer trzy. Wyszkowianie popełniali w nim zdecydowanie mniej błędów własnych, co zaowocowało oscylującym w okolicach remisu wynikiem. Gospodarze zdołali „przełamać” drużynę trenera Pawła Blomberga w połowie partii (16:13), jednak wyszkowianie nie złożyli broni i w końcówce ponownie włączyli się w walkę o zwycięstwo (21:20). Finałowe akcje trzeciej partii należały, niestety do gości, którzy ponownie „postraszyli” wyszkowskich przyjmujących mocnymi zagrywkami. GKS wygrał 25:22, a tym samym cały mecz 3:0.
GKS Katowice – Camper Wyszków 3:0 (25:15, 25:16, 25:22)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Owczarz, Maciej Główczyński, Mariusz Pruski, Sebastian Wójcik, Przemysław Gniewek, Jakub Nurczyński (libero), a także: Kamil Bodzon.
W najbliższą niedzielę (18 października) Camper wraca do Wyszkowa. Podopieczni trenera Pawła Blomberga podejmą w hali WOSiR Hutnik Kraków. Mecz rozpocznie się o godz. 16.00, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 3:1
Warta Zawiercie – Espadon Szczecin 0:3
KPS Kęty – Energa Omis Ostrołęka 3:1
AGH Kraków – Krispol Września 1:3
Hutnik Warszawa – Ślepsk Suwałki 0:3
Victoria Wałbrzych – AZS Stal Nysa 3:2