Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOkiem rzuciłam

(Zam: 14.10.2015 r., godz. 16.16)

W środę ogólnopolskie media podały, że mamy najniższą stopę bezrobocia od 7 lat, we wrześniu osiągnęła jednocyfrowy wynik i wyniosła zaledwie 9,9%. Jestem przekonana, że gdyby kampania wyborcza potrwała jeszcze kilka miesięcy, stopa bezrobocia spadłaby o kolejnych kilka procent, być może osiągnęłaby nawet wynik niższy niż 1%. PO wszelkimi siłami próbuje przekonać nas, że za ich panowania żyje się nam naprawdę dobrze

Miała być awaria. Mieszkańcy Wyszkowa zostali poinformowani, że w czwartek z kranów nie popłynie woda. Szkoły odwołały zajęcia, fryzjerzy zamknęli zakłady, stomatolodzy odwołali wizyty pacjentów. Kto żyw, nałapał wody w wanny, wiadra, garnki, butelki, czajniki. Strażacy dostarczyli baniaki z wodą pitną na osiedla. Wiadomo bowiem, że ciężko jest żyć normalnie bez bieżącej wody. Śmiało można powiedzieć, że alarm pt. „Nie będzie wody” z lekka sparaliżował Wyszków. Czwartek minął, awarii nie było. Ździebko się zdenerwowałam, że przyjdzie mi zapłacić za wodę, którą najpierw zmagazynowałam, a potem musiałam wylać. We wtorek w lokalnych gazetach ukazały się obszerne artykuły informujące nas, jak dzielne PWiK usunęło awarię bez potrzeby „odcinania” mieszkańców Wyszkowa od bieżącej wody. Bardzo się cieszę, że tak sprawnie to poszło, ale zastanawiam się, dlaczego tego typu naprawy planowane są w godzinach, kiedy ludzie są najbardziej aktywni, czyli w ciągu dnia. Dlaczego „zamach” na bieżącą wodę w kranie nie może odbyć się w godzinach nocnych, kiedy ludzie śpią i woda nie jest im tak bardzo potrzebna?

***

W „Wyszkowiaku” ukazał się wywiad z kandydatem na posła, panem Dariuszem Andrzejewskim („Jest, na szczęście, szansa na zmiany”). Z nieukrywanym zdumieniem przeczytałam „W lokalnym PiS-ie jest jednak potrzebna pewna zmiana, bo doszło w pewnym czasie do rozdźwięku. Niektórzy uważają się za lepszych prawicowców, ale jedni i drudzy nie chcą ze sobą rozmawiać. Nie chcę oceniać, kto jest winny takiemu stanowi rzeczy. (…) Podczas kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy nawiązałem kontakt z Klubem Gazety Polskiej, miałem rozmowę z jej szefem. Na arenie wyszkowskiej powinniśmy rozpocząć rozmowy, które będą mieć finał w wyborach samorządowych”. Po pierwsze, zastanawiam się o jakiej „pewnej zmianie” mówi pan Dariusz. Po drugie wydaje, mi się, że pan Dariusz na pewno dokonał oceny, kto winny jest rozłamowi, jaki nastąpił w wyszkowskim PiS-ie, tylko niestety, nie chce o tym głośno mówić. Po trzecie, zastanawiam się, czy pan Dariusz faktycznie widzi możliwość współpracy z wyszkowskim Klubem Gazety Polskiej. Jeśli tak, to będzie to prawdziwy przełom, gdyż nie jest tajemnicą, iż obecny przewodniczący wyszkowskiego PiS takiej współpracy sobie nie wyobraża.

***

Kilka tygodni temu radni miejscy powołali do życia Młodzieżową Radę Miejską, której celem jest „upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz zwiększenie aktywności młodych ludzi w gminie Wyszków” (uchwała Nr IX/89/15 Rady Miejskiej w Wyszkowie z dnia 25 czerwca 2015 r.). Na ostatniej sesji miejscy radni powołali Radę Seniorów Gminy Wyszków, której celem jest integracja osób starszych oraz wzmacnianie ich udziału w życiu społeczności lokalnej („Nowy Wyszkowiak” artykuł „Powstaje wyszkowska rada senioralna”). Jestem pełna podziwu dla seniorów, którzy od dawna aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności. Zastanawiam się, czy burmistrz i miejscy radni faktycznie będą brali pod uwagę inicjatywy składane przez radę młodzieżową i radę senioralną. Zastanawiam się również, jaką kolejną radę powoła rada miejska: 40-latków? Przedsiębiorców? Singli?

***

„Głos Wyszkowa” poinformował nas, iż nastąpiła „Zmiana lidera w prawyborach”. Gazeta zapewnia nas, że „To nie tylko zabawa, bo kandydaci mają okazję poznać Państwa (czyli nasze) preferencje, a także dostaną bardzo konkretną nagrodę (…)”. Moim zdaniem, to tylko zabawa i jak do zabawy należy do tego podchodzić. Myślę, że w zabawę zaangażowali się głównie sami kandydaci, rodziny kandydatów oraz ich znajomi. W ubiegłym roku podobną zabawę (plebiscyt) ogłosił „Nowy Wyszkowiak” wybierając „Radnego na medal”. Również wówczas największe zaangażowanie w wysyłanie SMS-ów „na siebie” przejawiali sami radni.
Judyta
Judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez wyszkowiak, w dniu 14.10.2015 r., godz. 18.42
Z tą wodą to skandaliczne zachowanie w stosunku do mieszkańców, kto zapłaci za straty? Dopóki nie będzie normalnych menadżerów i odpowiedzialności to takich kwiatków będzie więcej. Jak nie zlikwidujemy partyjniactwa i kumoterstwa to czeka nas bylejakość. Inny przykład bubla to oddana niedawno do użytku ulica Zapole i Geodetów. Na Zapolu, od Polnej do Serockiej, chodnik dla pieszych jest przy jezdni a ścieżka rowerowa przy posesjach. Ludzie będą narażeni na ochlapanie przez przejeżdżające samochody i muszą chodzić po nierównej płaszczyźnie.Kto tak projektuje i wykonuje, gdzie jest nadzór gminy. Za to odpowiada Nowosielski i wydział inwestycji z Fijałkowską na czele. Podobnie na fragmencie Geodetów. Powinna być odwołana Kowalewska bo się nie sprawdza. Poziom nauczania coraz niższy, dużo gorszy w stosunku do średniej województwa. Poziom matematyki w gminie Wyszków gorszy niż w niektórych szkołach, w gminach wiejskich. Kowalewska nic nie robi, tego kampanią wizerunkową się nie zastąpi. W Hutniku szkoła z Poloneza nagradza swoich najlepszych uczniów, Kowalewska się nawet na takie spotkanie nie pofatygowała. Jak nasze dzieci nie trafią do najlepszych szkół to zwiększą liczbę bezrobotnych. Czas wyrzucić tą niekompetentną ekipę.
Niemiecki Głos Wyszkowa
Dodane przez GłuchoNiemcy, w dniu 14.10.2015 r., godz. 18.47
Trochę żenujęce jest, kiedy do tego płatnego rankingu, bo jego wynik zależy od nakładu pieniędzy, nakłaniają Ci, którzy po wygranych wyborach zamierzają repolonizować media.
Dodane przez knom, w dniu 14.10.2015 r., godz. 19.19
SuperZiPOSqad urządził sobie cyrk. Butmistrz miał na modernizację 12 lat. Jak je wykorzystał? Sprawa ścieżek rowerowych, kolejny cyrk, która to już jego cześć? Kiedy ta amatorka się wreszcie skończy panie Burmistrzu. Co pan tym razem mądrego wymyśli?
Dodane przez wyborca, w dniu 15.10.2015 r., godz. 09.13
Te Zapole to cyrk i jeszcze te znaki pierwszeństwa przejazdu na środku chodnika dla pieszych. Na fejsie prowadzona jest strona - z kroniki wyszkowskiego dziadostwa, tylko to nagrać i pokazywać. Jeszcze niedawno siano propagandę jakiego to mamy burmistrza wizjonera,jak nam zazdroszczą, jak to buduje Wyszków.Widzimy dobrze, pastwisko na miejscu ratusza, zatoczka przy Galerii na Sowińskiego. Zabierajcie tego POzera wraz z Abramczykiem odbierającym te inwestycje, Rojkiem nie panującym nad siecią wodociągową i pozostałymi ludźmi tej ekipy, Piórkowską, Wyszyńskim czy Sławciem Wróblem. Panie Adamie Szczerbo, zainteresuj się tą inwestycją. 4 miliony pogorszyło a nie poprawiło, czy Schetyna odbierze ten schetynowy bubel.
Dodane przez Zołza, w dniu 16.10.2015 r., godz. 19.27
Jak napisani, do niemieckiego rankingu nt. polskich wyborów dokładają się sami zainteresowani i ich rodziny. Mnie byłoby szkoda nawet złotówki, Niemców dorabiać.
Dodane przez ?, w dniu 18.10.2015 r., godz. 23.18
Kim jest pan Dariusz? Nie znam go, był radnym, kimś szczególnym w PiS? Dlaczego z PiS nie kandyduje lider? Tak jestem z opcji przeciwnej i co z tego?
Dodane przez pisior, w dniu 19.10.2015 r., godz. 08.34
Dariusz popierał burmistrza Nowosielskiego więc jest okazja na rozszerzenie elektoratu, bo na PO nie ma na kogo głosować. Wczoraj w Ostrołęce była marszałek Kidawa- Błońska i było razem z kandydatami z listy PO, prasą i mieszkańcami razem ....10 osób. Totalna kompromitacja.
Do ? zawijam ... i już referuję chyba o to chodzi !
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2015 r., godz. 17.28
Ten temat też należy się zrefererować na odwyrtkę, po prostu z drugiej strony ale czy to normalnie możliwe, jak przykazała natura, czas pokazał ,że nienormalnie ,zrozumiałeś ?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta