Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 stycznia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Piotra

Jest, na szczęście, szansa na zmiany

(Zam: 07.10.2015 r., godz. 13.39)

Zapewni je, zdaniem Dariusza Andrzejewskiego, Prawo i Sprawiedliwość. Kandydat startujący na liście PiS-u w okręgu siedlecko ostrołęckim wiele mówi o potrzebie obniżenia wieku emerytalnego, kosztów pracy, opodatkowania sklepów wielkopowierzchiowych itp. Widzi też potrzebę wprowadzenia zmian w lokalnych strukturach partii.„Wyszkowiak”: Jest Pan przedsiębiorcą od wielu lat. W Polsce narzeka się na zbyt duże podatki, wiele firm przenosi się i płaci je za granicą. Z perspektywy Pana doświadczenia, jakie największe problemy przedsiębiorców może Pan wskazać i jakie ma Pan pomysły na reformy w tym zakresie?
Dariusz Andrzejewski: – Polski przedsiębiorca nie jest równo traktowany z zachodnim. Tu należy w pierwszej kolejności dokonać zmian. W Polsce panuje też niestety, duża biurokracja. Ci, którzy chcą założyć działalność gospodarczą przechodzą przez długie procedury, by uzyskać różne pozwolenia, koncesje itp. Nawet jeśli są stawiane wymogi, to należy najpierw ułatwić ludziom rozpoczęcie działalności i pozwolić się im rozwinąć. Stawiamy sobie jako państwo wysoko poprzeczkę, a rodzimi przedsiębiorcy mają problem ze sprostaniem wymogom. Polacy są z natury przedsiębiorczy, ci, którzy wyjeżdżają za granicę świetnie sobie dają tam radę. Trzeba ograniczyć biurokrację i władczość urzędnika, od którego zależy wiele, który stawia się w pozycji pana i władcy. Powinniśmy uprościć procedury i konsekwentnie ich przestrzegać. Mówiąc o problemach przedsiębiorców nie można nie wspomnieć o obciążeniach podatkowych, składkach na ZUS i in. Trwa w Polsce dyskusja na temat umów świecowych. Każdy, kto ma doświadczenie w prowadzeniu firmy wie, że pracownika najbardziej interesuje, ile dostanie on na rękę. Polskie prawo nie sprzyja temu, żeby zawierać umowy o pracę. Państwowe instytucje i samorządy ogłaszając przetargi jako jedyne kryterium wyboru oferty stawiają niską cenę. Nie wymagają, by w firmach zatrudnione były osoby na etatach. Myślę, że nie byłoby problemu w zastąpieniu umów cywilno-prawnych umowami o pracę, ale na przeszkodzie stoi mocno zawyżony koszt pracy – podatki, składki na ZUS. Byłem na konferencji PiS, gdzie występowali poważni przedsiębiorcy zatrudniający po kilkaset osób. Oni mówili jedno – niepotrzebne są zmiany kosmetyczne, ale obniżenie kosztów pracy tak, by to nie była prawie połowa wynagrodzenia, które pracownik otrzymuje na rękę. Człowiek prowadzący działalność chce się skupić się na pozyskiwaniu zleceń i rozwijaniu firmy. Do tego potrzeba obniżenia kosztów pracy – ten zabieg spowoduje, że zatrudnienie wrośnie. PiS jest zdeterminowane, by robić zmiany – opodatkować sklepy wielkopowierzchniowe. Wobec tego postulatu słyszy się lament, że ceny zdrożeją, ale dziś nikt się nie przejmuje małymi sklepami, które też funkcjonują. Jeśli zachodnie sieci odejdą, polscy przedsiębiorcy połączą się i też założą dużą sieć. Od banków też trzeba wymagać, bo ich lobby jest przeogromne. W sprawie frankowiczów każdy ma swoje racje, ale młodzi ludzie bez żadnej pomocy z zewnątrz nie dostaliby kredytu, dlatego zadłużali się we frankach. Doświadczeni przedsiębiorcy mówią zaś, że jeśli zarabia się w złotówkach, to i w tej walucie powinno się zaciągać kredyty.

Gdyby nie kredyty we frankach młodzi ludzie nie mieliby szans na kupno jakiegokolwiek mieszkania.
– Tak, możliwości kiedyś i dziś dla nich w tej sferze są zerowe. Nie mają wystarczających dochodów, by pozwolić sobie na kredyt w złotówkach. Na Zachodzie ludzie idąc do szkoły zaciągają tak jakby kredyt, ale wiedzą, że po szkole będą pracowali. Osoby w Stanach Zjednoczonych kończąc medycynę, wiedzą gdzie i ile będą zarabiać. W Polsce kierunek studiów nie ma znaczenia, bo często ludzie z wyższym wykształceniem pracują na budowach. Swego czasu nakręcano rynek, zachęcano do studiowania, bo powstały prywatne uczelnie i one na tym zarabiały.

Jakie szkolnictwo Pan proponuje, skoro przedsiębiorcom brakuje fachowców, a ludzie po studiach często są zmuszeni pracować poniżej swoich kwalifikacji i aspiracji?
– W latach 90. pracowałem w Warszawie we francuskiej firmie i jednocześnie studiowałem zaocznie. Pewnego dnia szef zapytał mnie, po co ja studiuję. Byłem zdziwiony, bo przecież mówiło się, że trzeba się kształcić, rozwijać itd. On powiedział pragmatycznie. Jeśli się idzie na studia, np. prawnicze, to w przyszłości taka osoba powinna być prawnikiem. Tylko, że wielu wykształciło się w danych dziedzinach, na stosunkowo łatwiejszych studiach i nie znaleźli swojego miejsca na rynku. Ktoś tylko na tym zarabiał pieniądze. Myślę, że powinien być system stypendialny dla najzdolniejszych. Brakuje nam przecież inżynierów. Oczywiście nikomu zabronić studiowania na wybranym kierunku nie można, ale uczelnie państwowe powinny zachęcać najzdolniejszych do wybierania trudnych, potrzebnych w gospodarce kierunków. Zaniedbano też potrzebne gospodarce zasadnicze szkoły zawodowe. Każdy człowiek, który przychodzi do mnie do pracy i tak się uczy, trzeba mu pokazać jak się pewne rzeczy wykonuje. Jako państwo powinniśmy kształcić takich fachowców, jakich oczekują przedsiębiorcy. Bywa jednak często i tak, że państwo polskie owszem kształci fachowców, ale oni później wyjeżdżają na Zachód. Należy wprowadzić system skłaniający młodych, dobrze wykształconych ludzi, by po studiach pracowali w kraju. A jeśli ktoś wybierze emigrację, to będzie musiał pokryć koszty nauki.

Pańska formacja polityczna dużo mówi o obniżeniu wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę. Czy to jest realne dla tak zadłużonego państwa, które będzie miało problem z wypłatą świadczeń za kilkadziesiąt lat, bo stosunkowo niewielka liczba osób będzie swoimi składkami zasilać system świadczeń emerytalnych?
– Najbardziej stratne są kobiety, bo poniesiono ich wiek emerytalny z 60 do 67 roku życia. Myślę, że samych kobiet trzeba było zapytać o to, czy chcą mieć mniejszą emeryturę i skorzystać z niej wieku 60 lat, czy pracować dłużej i mieć wyższe świadczenie. Nieprawdą jest co się nam mówi, że żyjemy długo i dlatego wiek emerytalny musi być wyższy. Jestem za jego obniżeniem. Koszty tego zabiegu PiS oblicza na 10 mld zł. Sam przychód z opodatkowania wielkopowierzchniowych sklepów, banków dałby nam 8-9 mld zł. Uszczelnienie systemu podatkowego, ściągalności VAT od dużych konsorcjów, które nie płacą podatku w Polsce dałoby powyżej 50 mld zł. Nieprawdą jest, że nas nie stać. Musimy jednak sprawić, by wszyscy płacili podatki w Polsce.

Ale czy takie opodatkowanie zagranicznych, dużych konsorcjów, uszczelnienie systemu podatkowego nie sprawi, że te firmy wyprowadzą swoje biznesy z Polski, a przez to ludzie stracą pracę?
– Teraz mamy specjalne strefy ekonomiczne. Dzięki nim firmy zyskują duże pieniądze przez to, że nie płacą podatków. W Wyszkowie są firmy, które z takiej pomocy korzystają. Żaden inny przedsiębiorca lokalny z niej nie może skorzystać. Mówi się, że firmy działające w specjalnych strefach zatrudniają dużo osób. Ale dziesięć lokalnych firm łącznie też daje pracę wielu ludziom, a one żadnego wsparcia nie mają. Różne czynniki decydują o tym, że w Polsce zakładane są firmy. Nie tylko w grę wchodzą ulgi, czy kwestie podatkowe, ale też jakość pracowników, ich wydajność itp. Trzeba też zauważyć, że przez ostatnie 25 lat kraj zrobił wiele, by polski przemysł upadł. Czy to był celowy zabieg, czy głupota zarządzających, można dyskutować. Najlepsze rozwiązanie to obniżenie kosztów pracy i uproszczenie procedur. PiS idzie z chęcią takiej zmiany. Potrzebna jest też zmiana pokoleniowa. Politykiem nie można być całe życie, wielu z nich zasiadając w parlamencie latami nigdy nie dotknęło życia takiego, jakie jest wokół nas. Oni pewnych rzeczy nie widzą. To zjawisko nie tylko dotyczące wielkiej polityki, ale i tej lokalnej. Kiedyś rozmawiałem z pewnym radnym, który mówiąc o inwestycjach stwierdził „wiesz, teraz musimy trochę przystopować, tę krowę trzeba trochę poddoić”. Zrobiło mi się przykro, bo jedną z takich krów jestem ja płacąc podatki. Jest na szczęście szansa na zmiany. Sondaże dają nadzieję, że jako PiS będziemy mogli wprowadzić je w życie. Jeśli wyborcy dadzą nam szansę, będą mogli nas rozliczyć. Chcemy rządzić samodzielnie i za to odpowiadać.

W polityce krajowej PiS ma coraz większe poparcie, Andrzej Duda wygrał wybory i wiele wskazuje na to, że PiS wygra wybory parlamentarne. Natomiast okazuje się, że popularność na arenie krajowej nie przekłada się na poparcie kandydatów PiS w wyborach do Rady Miejskiej. Dlaczego tak jest Pana zdaniem?
– Panuje ogólna opinia, że PiS przegrało w wyborach samorządowych. Do Rady Miejskiej były większościowe wybory – wygrali je w dużej mierze ludzie, którzy już byli radnymi, czyli ci o znanych nazwiskach. Silna opozycja to też realny wpływ na rządzących – prezes powiatowy PiS na sesjach Rady Powiatu aktywnie uczestniczy w posiedzeniach. W lokalnym PiS-ie jest jednak potrzebna pewna zmiana, bo doszło w pewnym czasie do rozdźwięku. Niektórzy uważają się za lepszych prawicowców, ale jedni i drudzy nie chcą ze sobą rozmawiać. Nie chcę oceniać, kto jest winny takiemu stanowi rzeczy. Prawda jest taka, że polityka to nie piaskownica. Można się czasem poróżnić, czasem to dobrze jeśli mamy inne zdania, ale trzeba znaleźć wspólny mianownik, by osiągać cele. Teraz gdy kandyduję, mam możliwość samodzielnego kreowania niektórych spraw. Pewne rozmowy już podjąłem. Podczas kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy nawiązałem kontakt z Klubem Gazety Polskiej, miałem rozmowę z jej szefem. Na arenie wyszkowskiej powinniśmy rozpocząć rozmowy, które będą mieć finał w wyborach samorządowych. Zdaję sobie sprawę, że dużo się wylało złej energii i nie jest łatwo to przezwyciężyć. Mam jednak nadzieję, że będziemy dyskutować merytorycznie, bez obciążeń. Kandydując na posła, czy na radnego, jeśli zdobywasz mandat musisz reprezentować wszystkich, dlatego mam założenie, by w moim biurze poselskim także radni mieli możliwość spotykania się z ludźmi. Potencjał w Wyszkowie jest wielki, jest tu dużo mądrych ludzi, widać to po wielu inicjatywach. Trzeba rozmawiać.
Rozmawiała
Justyna Pochmara

Komentarze

To są wszystkie grzechy PiS? Dziękuję, przemyślę jeszcze swoją decyzję.
Dodane przez Sarnacki Z., w dniu 07.10.2015 r., godz. 14.39
Dlaczego nie PiS? Dodane przez Do Sarnacki Z., (Anonim) w dniu 07.10.2015 r., godz. 13.13 1. Byli za Traktatem lizbońskim - premier J. Kaczyński go negocjował, śp. prezydent L Kaczyński podpisał. Wyrzekli się więc niepodległości Polski. 2. Prezydent A. Duda i J. Kaczyński są za utworzeniem europejskiej armii. Kolejne potwierdzenie wyrzeknięcia się niepodległości Polski. 2. Głosowali za wypłatą emerytur dla Żydów mieszkających w Izraelu. 3. Popierali banderowski Majdan na Ukrainie. 4. PiS to w ogóle partia lewicowa, bo jest za państwem socjalnym, które będzie płaciło zasiłki, utrzymywało państwową edukację, służbę zdrowia i ubezpieczenia rentowo-emerytalne, jest także za silną pozycja związków zawodowych - to wszystko to lewicowe zdobycze, obce prawicy.Dodane przez ola, w dniu 07.10.2015 r., godz. 13.40 do Sarnacki Z - (ola) nie odwodzę od głosowania na PiS; wręcz przeciwnie, życzę wygranej. Nie piszę też nic złego na PiS, nie wyliczam afer i grzechów nikomu - podaję niektóre fakty, z życia wzięte i to niepokoi najbardziej zwolenników prezesa; panie Sarnacki proszę wytłumaczyć dlczego? bo król jest nagi? Gwoli wyjaśnienia - poprosiłem krytyków o konkretne zarzuty w stosunku do PiS
Dodane przez Anonim, w dniu 07.10.2015 r., godz. 15.09
Niestedy dla zwolenników PO większość obywateli Polski chce takich zmian jakie proponuje PiS, czy to się podoba siedzącym na wygodnych stołkach olom, polom itp.
Dodane przez Kaśka, w dniu 07.10.2015 r., godz. 15.23
Nic to, te fakty z życia wzięte. Złotówka nie zaliczyła gleby, jak wieszczyłaś. Polityka zagraniczna prezydenta Dudy jest w porównaniu do poprzednika na wyżynach, już na starcie. Z wizami, no cóż, przez 25 lat nikomu nie udało się ich zniesienie. Duda ma jednak szanse największe.
Dodane przez anonim, w dniu 07.10.2015 r., godz. 16.08
jestem ciekaw ilu zwolenników PiS jest w stanie pokazać różnice w podejściu do systemu podatkowego miedzy PiS a PO. Bo cała reszta o czym mówią to tematy zastępcze...
Dodane przez obserwer, w dniu 07.10.2015 r., godz. 16.08
Śmieszy mnie już ten Lizboński Traktat. Przypomnijcie sobie pod jaką presją był wtedy Lech Kaczyński. Wszyscy zachłyśnięci byli UE. Gdyby nie podpisał został by wyklęty przez euroentuzjastów. PS, czy jakieś państwo z ówczesnej UE nie podpisało tego Traktatu?
Dodane przez Strachy na Lachy, w dniu 07.10.2015 r., godz. 16.53
Z braku laku PO odświeża straszenie Macierewiczem. POdchwyciła to również bezstronna "ola", tylko co z tego? Ostatnie spotkanie z Antonim Macierewiczem w Wyszkowie zgromadziło wielu mieszkańców. Sala Hutnika pękała w szwach. Tak się go wszyscy przestraszyli. Teraz Ci ludzie pójdą zagłosować na PiS i cieszyć się będą ze swojej skuteczności. Brawo!
Dodane przez ela, w dniu 07.10.2015 r., godz. 17.02
A mnie wręcz brakuje Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i Krystyny Pawłowicz w tej kampanii. To są osoby, które chyba najbardziej wpływaja na rozstrój nerwowy po-wiaczków i postkomunistów. Przecież nie kto inny stworzył wielką koalicję prawicy. Kaczyński stoi także za sukcesem PiS w wyborach prezydenckich. Mam nadzieję, że niedługo bardziej się zaktywizuje.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 07.10.2015 r., godz. 19.31
Trudno się przyczepić do wywiadu. Kandydat przedstawił tezy z programu Prawa i Sprawiedliwości, z którego kandyduje do Sejmu. Podstawowe elementy programu są powszechnie znane i przyjmowane pozytywnie. Jedno co może dziwić to stosunek do SSE, które miały w zamian za zwolnienia podatkowe wnosić nowe technologie. Wydaje się, że w przypadku Wyszkowa to władze samorządowe pokpiły sprawę i nie wykorzystały możliwości QUAD/Winkowski w pozyskiwaniu nowych inwestorów. Brakuje także w wywiadzie kandydata Dariusza Andrzejewskiego odniesień do naszego terenu, naszego okręgu. Trudno się jednak temu dziwić bo ani okręgowe struktury, a tym bardziej struktury powiatowe, nie wypracowały spójnego podejścia co do celów i przedyskutowania sposobów rozwiązania tych celów. To nie rodzi się w toku krótkiej kampanii wyborczej. Wydaje się, że najważniejszymi celami dla naszego regionu, położonego na wschód od Warszawy nadal będzie infrastruktura i pozyskiwanie kapitału. Trudno mi odpowiedzieć, czy zagłosuję na tego kandydata z listy PiS, ale jedno trzeba docenić - to duża determinacja w walce o mandat. Jeszcze może za mało ale jest wiele banerów, wiele reklam w gazetach, sensowne wypowiedzi, szybko ogarnięta strona na facebook'u. Głównie Wyszków był tylko dostawcą głosów dla innych kandydatów, teraz może zostanie przełamana ta tendencja. Może nie odniesie sukcesu ale dobra robota zostanie wykonana na przyszłość. Co do kontaktów z innymi grupami centroprawicowymi to mówię sprawdzam- jutro jest spotkanie zorganizowane przez KGP w Wyszkowie, zobaczymy czy kandydat Andrzejewski się pojawi. Nie wierzę bowiem w szybkie porozumiewanie się osób o centroprawicowych poglądach bo to musiałoby się rozpocząć od odejścia największego niszczyciela i uniezależnienie się od obecnego burmistrza, reprezentującego koalicję PO-PSL. Ale małe kroczki są możliwe. Wybory to święto demokracji. Niektórzy w Wyszkowie, tak jak PO czy Zjednoczona Lewica o tym święcie zapomnieli. Po co są partie polityczne, po co dostają dotacje, subwencje i inne datki, skoro nie zabiegają o nasze względy, nie przedstawiają swoich programów. :)
Dodane przez Marko, w dniu 07.10.2015 r., godz. 20.59
Pan Dariusz przyjdzie jak mu szef pozwoli. Całkiem niedawno nie pozwolił mu przyjść na spotkanie z Markiem Jurkiem. W ogóle Pan Darek, jak sobie przypominam, nie uczestniczy w spotkaniach tego typu. Obojętnie przez kogo organizowanych (nie licząc ostatniego miesiąca).
Dodane przez wyborca, w dniu 07.10.2015 r., godz. 21.32
Tak się zastanawiam skąd u was tyle nienawiści, uważacie się za nie wiadomo co. Żadnych wyborów nie potraficie wygrać, od miesiąca tylko go krytykujecie. Nawet go nie znacie, ale to was nie interesuje. Brawo Darek ja głosuję na ciebie i wiele innych osób.
Dodane przez Demos, w dniu 07.10.2015 r., godz. 21.40
Od wyborów samorządowych minął prawie rok, a jak wiemy były to wybory bratobójcze, któe doprowadziły do totalnej kleskiobóz prawicowy. Sumując wyniki dwóch głównych, ale skonfliktowanych i konkurujących ze sobą komitetów prawicowych wychodzi, że połączone wygrały by w tym mieście w cuglach. Ktoś płacze, ale ktoś się cieszy, bo tam gdzie dwóch się bije tam inni korzystają. Dzięki temu mamy dziś w Radach "kwiat" samorządności np. w osobach, dla których do niedawna podstawowym ubiorem był pasiasty dres. Mam pytanie do pana Andrzejewskiego, czy po jego stronie ktoś z jesiennej porażki na życzenie Nowosielskiego wyciągnął wnioski?
Dodane przez Anonim, w dniu 07.10.2015 r., godz. 22.17
Bo to twór zastępczy. Zastąpił, albo wysiudał Warpasa. Dla Nowosielskiego jest to obojętne. Obaj to jego koledzy od szczeniecych lat.
Gdzie ta nienawiść wyborco?
Dodane przez Sorry!, w dniu 07.10.2015 r., godz. 22.23
W d... z tego pisowskiego szczęścia ci się poprzewracało! Jesteś w stanie przytoczyc choć jeden przykład nienawiści do kandydata? I nie rób sobie monopolu na tę znajomość, bo i o nim wielu może powiedzieć, że w przeszłości zachowywał się jak chorągiewka. A mimo wszystko nikt mu tu źle nie życzy.
Dodane przez Marko, w dniu 07.10.2015 r., godz. 22.50
Żeby nie było, że tylko się krytykuje szczerze dodam, że Pan Darek ma u mnie wielki szacun za zorganizowanie systemu szkoleń dla setek dzieci z naszego miasta i okolic. Mówi się, że to aż 300 małych zawodników regularnie uczestniczy w treningach i ligowych rozgrywkach. Uważam to za wielki sukces prezesa. Sam będąc chłopcem, w połowie lat 80 XX w., uczestniczyłem w podobnej przygodzie, gdzie będąc trampkarzem reprezentowałem Klub Bug Wyszków. Jeszcze raz wielki szacun za te wszystkie ogarnięte przez Klub dzieciaki.
PiS PO jedno zło!
Dodane przez Pozbawiony złudzeń, w dniu 07.10.2015 r., godz. 23.02
Oczywiście w wywiadzie ani słowa o tym, że PiS obniży jakiekolwiek podatki, zlikwiduje podatek dochodowy, zniesie przymus ubezpieczeń, uprości prawo, zmniejszy biurokrację. Ani słowa, bo PiS tego po prostu nie zrobi, bo jest partią lewicową, która ma gdzieś wysokie podatki, skomplikowane prawo i która dzięki rozbudowanej biurokracji będzie mogła poupychać w urzędach swoich ludzi. Podpisanie ustawy antysmogowej przez prezydenta wyraźnie pokazuje, że w sprawach gospodarczych PiS niczym się nie różni od PO.
Dodane przez do sorry, w dniu 07.10.2015 r., godz. 23.21
mów c... . w oczy nie pod pseudonimem.
Dlaczego nie zagłosuję na PO
Dodane przez Rak, w dniu 07.10.2015 r., godz. 23.45
Pamiętamy jak w marcu 2014 roku Tusk rozkładał ręce przed rodzinami dzieci niepełnosprawnych, które protestowały w Sejmie i mówił, że nie ma dla nich kasy. Fala migrantów rozwiązała nasze życiowe problemy. Nagle okazało się, że jest dobrze i fajnie a kasy jest w bród, znalazły się miliardy Euro. Tereska i Ewa zaśpiewały, że dostaniemy 6.000 Euro na każdego migranta, a to tylko początek, ponieważ Joanna Mucha obiecała nam, że migranci nas wzbogacą. Niektóre PO-wianki czekają już na te wzbogacenie z rozchylonymi nogami.
Tego chcecie?
Dodane przez Rak, w dniu 07.10.2015 r., godz. 23.49
Kilka dni temu w Salzburgu w Austrii banda nastoletnich Afgańczyków zadźgała nożem 50-o latka. Podejrzany o zadanie śmiertelnego ciosu nożem Afgańczyk ma 15 lat. Wśród kilku innych zatrzymanych Afgańczyków, dwóch jest już znanych policji za przestępstwa związane z narkotykami. Rozumiemy, że ci młodzi Afgańczycy z kartoteką policyjną będą pracować na nasze emerytury, w imię genialnego planu masonów i lewaków ?
Dodane przez Rak, w dniu 07.10.2015 r., godz. 23.51
Dochodzi już też do gwałtów, ale ofiary są proszone o zaciśnięcie zębów w imię walki o Europę wartości. Rewolucja postępu nie obchodzi się bez ofiar...
Dodane przez Rak, w dniu 07.10.2015 r., godz. 23.56
Europa wartości bliska kapralowi Schulzowi z Brukseli tworzy nowe miejsca pracy, jako że więzienia zapełniają się szmuglerami i handlarzami ludźmi. W samych austriackich więzieniach jest ich już ponad pół tysiąca. Czy będzie więcej więzień, więcej strażników, więcej psychologów więziennych, pracowników socjalnych, policjantów, prokuratorów, itd? Czy post-przemysłowa Europa rozkwitnie w sektorze usług, opartym na biznesie policyjno-więzienno-ochronnym, by żyło się lepiej ? Wzbogacanie już do nas dotarło. W 2013 roku młody Czeczen Samir S. mieszkający w Elblągu zamordował trzyosobową rodzinę w Gdańsku, w tym 16-o miesięczne dziecko. W tym samym roku w Olszynie saudyjski student Abdulrahman A. dźgnął nożem niewiernego i z pewnością nietolerancyjnego tubylca, Mariusza P.
Dodane przez Dobromir, w dniu 08.10.2015 r., godz. 00.18
Dobry pomysł z umieszczeniem tej małej reklamki na górze. Klikalność jest tu spora.
Dodane przez szału nie ma, w dniu 08.10.2015 r., godz. 07.09
Muszę się zgodzić z Sorry, kto tu atakuje Andrzejewskiego. Przecież to kawiorowy prawicowiec. Całe to środowisko Bugu Wyszków było platformiane, Andrzejewski popierał Nowosielskiego jeszcze rok temu w wyborach samorządowych, teraz robi szybką karierę w PiS. To świadczy o stanie PiS w Wyszkowie. Niech pracuje, zastanowię się czy na niego głosować.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 08.10.2015 r., godz. 07.20
A w Wyszkowie co wygrał ostatnio miejscowy PiS wyborco z g. 21.32. Czy Andrzejewski został chociażby radnym? Moim skromnym zdaniem PiS tu poległ z kretesem w wyniku personalnych wojenek każdy z każdym. Do wygrania posła potrzeba wspólnego, szerokiego frontu, ale to wymaga dobrej woli, kompromisu oraz pracy. Spełniliscie te warunki? Sami sobie wyborco odpowiedźcie. Jeszcze jedno, masz rację - mało znam Andrzejewskiego - ale czy mam się z tego powodu czuć winny? A to, że Ty go znasz, do niczego mnie nie przekonuje. Swoją histerią raczej mu nie pomagasz.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2015 r., godz. 09.06
OBNIŻYĆ PODATKI BO TYRAMY NA SKŁADKI I PODATKI.TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Nie gryzę, w dniu 08.10.2015 r., godz. 09.15
Panie Gajewski, obecność kandydata na spotkaniu będzie nie do przełkniecia dla pewnych osób. Ale ciekawi mnie czy Pan Darek rozumie irracjonalność sytuacji, w której się teraz znajduje i jak się zachowa? Właściwie to dzisiejsze, otwarte przecież spotkanie powinno być udziałem wszystkich. Gość oraz temat są tego warte.
Dodane przez ola, w dniu 08.10.2015 r., godz. 09.51
O rety! Nasz kandydat jesienią popierał Nowosielskiego? To ciekawe czy teraz Nowosielski poprze PiS i Andrzejewskiego?
Dodane przez roms, w dniu 08.10.2015 r., godz. 10.36
Widzę, Olu, że jesteś baaardzo nie w temacie. Ach, ta młodzieńcza żywiołowość!
polityct
Dodane przez wyborca, w dniu 08.10.2015 r., godz. 10.55
Politykę jak widać chcą robić przedsiębiorcy. Czy to oznacza dobry biznes?
Dodane przez knom, w dniu 08.10.2015 r., godz. 11.57
Jedynym sensownym wyborem jest głosowanie na PIS - nie tylko z uwagi na deklaracje geopolityczne (sprawa "uchodźców") ale także na deklaracje działań wewnętrznych jakie ta partia składa - tu propozycje są rozsądne, choć nie wiemy jak będzie z realizacją. To może czas się przekonać... a czy to będzie kandydat lokalny czy nie, nie ma to większego znaczenia. Szans na dostanie się "miejscowego" w tych warunkach nie widzę. Czas na pojednanie od wyborów samorządowych został stracony.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2015 r., godz. 12.27
A czy po wyborach coś sie w Wyszkowie w temacie zmieni? Chciałbym usłyszeć odpowiedź kandydata.
Do wygrania posła potrzeba wspólnego, szerokiego frontu, ale to wymaga dobrej woli, kompromisu oraz pracy.
Dodane przez obserwer, w dniu 08.10.2015 r., godz. 12.32
Potrzeba równiez autentycznego lidera.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 08.10.2015 r., godz. 13.02
Z tą lewicowością PiS to bym nie przesadzał. Czy za SLD-PSL, czy PiS-Samoobrona-LPR czy PO-PSL następowało coraz większe rozwarstwienie społeczeństwa. To za rządów PiS liberałka Zyta Gilowska obniżyła podatki. Oczywiście produkowano za każdych rządów dużo przepisów, dla lobbystów ale i dla zwiększającej się liczby biurokratów. Wydaje się, że za rządów PiS najmniej marnotrawiono pieniędzy publicznych, dosyć mocno czuwało CBA. Jeśli przejdziemy do obecnej sytuacji o mamy kilka pozytywnych zapowiedzi. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku, obniżenie CIT do 15 %, Z innych pobudzających gospodarkę a zarazem w ramach polityki prorodzinnej- 500 zł na prawie każde dziecko, ulgi dla dużych rodzin. W zamierzeniach jest nowa ustawa o VAT, gdyż nie ma co nowelizować starej, która jest różnie interpretowana w różnych miejscach naszego kraju. Dużo dobrego mogą zrobić pieniądze z UE, które w dużej ilości mają być przeznaczone na innowacyjność. Coraz więcej jest głosów aby naszą konkurencyjność budować nie na niskich płacach tylko na nowych technologiach, lepszych produktach. Nie będzie to łatwe ale należy podjąć wysiłek, szczególnie, że PiS stawia na uprzemysłowienie. Przez PO-PSL straciliśmy szansę na tańszą energię, z łupków, a co z energią odnawialną. Dużym atutem PiS jest prezydent Andrzej Duda.Jego ADHD powoduje, że jest wszędzie. Wydaje się, że to on będzie głównym kreatorem polityki polskiej, krajowej i zagranicznej, gospodarczej i społecznej.To on w głównej mierze będzie likwidował złe prawo. Rząd B. Szydło będzie bardziej nudnym, rządem technicznym próbującym rozwiązywać zadania, bo ma więcej uprawnień. Nie sądzę aby w tym rządzie były jastrzębie PiS czyli Antoni Macierewicz czy chociażby nasza Krystyna Pawłowicz, bo nie będzie takiej potrzeby. W dzisiejszym radiu słyszałem rozmowę z Pawłem Kukizem. Twierdził, że w obecnym systemie proporcjonalnym nie ma szans na władzę jednej partii. Może to teza słuszna ale im więcej osób zagłosuje na PiS tym więcej będzie miała posłów a może i ponad 231.Przekroczeniu tej liczby może sprzyjać brak niektórych partii w Sejmie lub przykład Wiktora Orbana na Węgrzech, który otrzymał pełnię władzy na skutek kompromitacji wcześniej rządzącej koalicji. Samodzielne rządy ułatwią lepsze rządzenie i łatwiejsze podejmowanie decyzji.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 08.10.2015 r., godz. 13.12
Co do niektórych straszących PiSem. Chcę zwrócić uwagę, że czołowe osoby wcześniej związane z PiS są już w Platformie Obywatelskiej. To chcący wziąć w kamasze lekarzy, trzeci bliźniak, Ludwik Dorn, to główny podpowiadacz premier Kopacz, Misiek Kamiński, to minister Oświaty, negocjująca drożdżówki, Joanna Kluzik-Rostkowska. A tak atakowany Roman Giertych jest teraz przyjacielem PO. Można przytoczyć co wcześniej mówili o PO i jej postaciach.
Dodane przez Sam, w dniu 08.10.2015 r., godz. 13.32
Jeżeli PIS nie będzie mógł rządzić sam, to będziemy mieli do czynienia z kolejnymi latami nawalanki, z której nic dobrego nie wyniknie - ku uciesze wszystkich sił zewnętrznych - I WEWNĘTRZNYCH - którym na tym zależy. Studia telewizyjne pełne są przerażonych haczykowatych długich nosów.
Dodane przez Dariusz Andrzejewski, w dniu 08.10.2015 r., godz. 14.01
Szanowni Państwo prosiłbym, żeby mniej oceniać innych jak nie znamy pewnych faktów. Co do pytań odpowiadam: - na dzisiejszym spotkaniu będę bo jest otwarte. - co do chorągiewki to możemy porozmawiać, pochodzę z rodziny i tak zostałem wychowany ,że kręgosłup mam jeden nie zmienny co do wątpliwości chętnie porozmawiam jak będę wiedział z kim. - Bug Wyszków klub o 93 letniej historii jeden z dwóch polskich przed wojną, prosiłbym o szacunek. W ciągu sześciu lat zmieniłem dużo, trenuje w nim ponad 400 dzieciaków i młodzieńców tu o polityce nie rozmawiamy - szanse na mandat Wyszków ma. Według badań 8 na 12 parlamentarzystów będzie z PiS. Pozdrawiam w razie dalszych pytań zapraszam na fb.
do P.Gajewswkiego
Dodane przez xyz, w dniu 08.10.2015 r., godz. 14.08
Jeśli w polityce chodzi po wyborach o łatwiejsze podejmowanie decyzji to strzeżcie mnie przed głosowaniem na PiS. W tych wyborach postanowiłem głosować na człowieka. mamy na listach bardzo fajnego i mądrego kandydata. jest nim P dr Darocha. Kto go zna wie że to prawda. Oddany pacjentom , z otwartą głową i co również ważne potrafiący rozmawiać a nie wyzywać i krzyczeć , dlatego też warto na niego zagłosować.
Do wygrania posła potrzeba wspólnego, szerokiego frontu, ale to wymaga dobrej woli, kompromisu oraz pracy.
Dodane przez wyborca, w dniu 08.10.2015 r., godz. 14.10
Lider- jak juz kiedyś tu było napisane musi spełniać ,posiadać pewne uwarunkowania , wyuczone i nabyte. Wg. mnie takich lokalnie nie ma . A co do wspólnego posła byłby gdyby powstała lista społeczna KWW Zjednoczna Prawica.
Gdzie jest Waldek S.?
Dodane przez exit poll, w dniu 08.10.2015 r., godz. 14.13
A dlaczego nie staruje słynny Waldemar S. lokalny przywódca PiS-u? Ponoć robi teraz doktorat na którejś z lokalnych sołtysówek.
ok.
Dodane przez Jątek, w dniu 08.10.2015 r., godz. 14.32
1. Na facebooku nie rozmawiam o polityce, kandydat powinien umieć to uszanować. fb jest niebezpieczny i służy do szpiegowania. 2. Mógłby Pan zdementować ewentualną plotkę jakoby w wyborach do samorządu popierał obecnego burmistrza?. 3. Co znaczą słowa: - Bug Wyszków klub o 93 letniej historii jeden z dwóch polskich przed wojną (w Polsce, Wyszkowie?). 4. Służba Zdrowia jest chora, nie zaufam człowiekowi, który żeruje na tej patologii (xyz)
@Dariusz Andrzejewski, godz 13.32
Dodane przez roms /Roman Składanowski/, w dniu 08.10.2015 r., godz. 15.12
Optymizmem pachnie zmiana Pańskiego poglądu na zasadę: zawsze lepiej rozmawiać niż nie rozmawiać. W ubiegłym tygodniu prezentował Pan diametralnie inne stanowisko.
Nie opłaci się ?
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2015 r., godz. 15.19
Z jakiego powodu w kampanii przedwyborczej nie są przybliżani przedstawiciele partii SLD, których w Wyszkowie reprezentuje głównie rodzina Oleksiaków? Nie ma żadnych informacji na temat programu wyborczego kandydata na posła z tej partii z terenu Wyszkowa p. Garbarczyk? Czyżby wcześniejszy artykuł na temat kłamstw pani Garbaczyk , publikowany podczas wyborów na burmistrza zatytułowany ,,Kłamliwa kandydatka'', prezentowany przez portal INFO oraz debta zadecydowały, że w kolejnych wyborach, tym razem do Sejmu pani Garbarczyk nie prowadzi kampanii przedwyborczej. Ponownie jest to nieuczciwe!
Kłamstwo ma krótkie nogi !
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2015 r., godz. 15.38
Jest rzeczą godną podkreślenia , iż p. Andrzejewski reprezentujący wyszkowski PIS, gotów jest z otwartą przyłbicą rozmawiać z wyborcami. Organizuje otwarte spotkanie. Z mieszkańcami miasta, przyszłymi wyborcami chce rozmawiać również na fb . SLD w Wyszkowie nie spełnia warunków kampanii przedwyborczej. Jak w zaistniałej sytuacji Wyszkowiacy mają głosować na tą partię ? Czy jest zgodne przepisami regulującymi wybory ?!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2015 r., godz. 16.04
TĘ partę!
Dodane przez Zwollenik, w dniu 08.10.2015 r., godz. 16.10
Panie Darku, jeśli zostanie Pan posłem, to kto zostanie pańskim asystentem w wyszkowskim biurze poselskim
Dodane przez Dodo, w dniu 08.10.2015 r., godz. 19.30
Kto pamięta plakat sprzed lat Andrzejewski z Nowosielskim? Chłopaki ok! A kto pamięta jak kilka miesięcy po wyborach ktoś komuś wyciągnął jak to w Berlinie w kancelarii prawniczej na praktykach worki po cemencie trzepał? No jak chłopaki? OK?
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2015 r., godz. 21.59
Grześ napisał w ulotce: jestem prawnikiem, pracowałem w kancelarii w Niemczech. Darek sprostował: zapomniałeś dodać, że przy remoncie. Chłopaki się pocięli, Nowos dał ciała w pewnej nieciekawej sprawie.
Kolej na Ewę
Dodane przez AntyBox, w dniu 08.10.2015 r., godz. 22.56
Stoi na stacji Ewka Peron, / Tuż za nią ślini się właśnie on, / W oczach ma zgon. / Łysą ma czaszkę, a po niej spływa, / Tłusta oliwa. / Stoi i sapie, dyszy i dmucha, / Ewka udaje, że ludzi słucha, / Już ledwo dycha, już ledwo zipie, / Lecz Misiek ostrym spojrzeniem łypie, / Uśmiech się zmienia w półgrymas wąski, / Gdy Ewka chwali znów naród śląski. // Wsiedli pospiesznie już do wagonu, / Z tyłu pozostał odór peronu, / Ewka zmęczona macha z oddali, / Wagony do niej podoczepiali, / I biedna ciągnie co najmniej cztery: / W pierwszym się gnieżdżą wszystkie afery, / W drugim wśród biedy i niedostatków, / Ponad dwadzieścia nowych podatków, / W trzecim kolejki do specjalisty, / Upchnięte między obietnic listy, / Obietnic pustych jak mózg leminga, / W czwartym wagonie, jak ostra klinga, / Błyszczą pieniądze zabrane z OFE, / Wśród nich się toczy gorący kartofel. // Jedzie przez Polskę ów pociąg złoty, / Wiezie oszustów, zdrajców, miernoty, / Oni wraz z Wołkiem, czy innym Lisem, / Myślą, że samo straszenie PiS-em, / Znowu da władzę, znowu zaskoczy, / Lecz naród w końcu przejrzał na oczy. / Już wkrótce skończy się ta udręka, / Ja się nie boję, bo ja nie pękam. // I choćby przyszło tysiąc Żakowskich, / I Sobieniowskich i Paradowskich, / Choćby wbijali nam kłamstwa młotkiem, / A Morozowski zeżarł Stokrotkę, / To nic nie zmienią. Nie ma już Tuska, / Bronka belweder to Buda Ruska. / Choćby kusiła syrenim śpiewem, / Nic to zmieni, kolej na Ewę./
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 08.10.2015 r., godz. 23.04
Na pewno trzeba wspomóc naszych kandydatów, zostało ostatnie dwa tygodnie.
Dodane przez By żyło się lepiej?, w dniu 09.10.2015 r., godz. 08.21
Dlaczego to, co jej mąż ma niepasujące do jego poziomu wiedzy i wykształcenia ważne stanowisko, codziennie namawia sąsadki zeby głosowały na PO? Mąż stanowisko zawdzięcza partyjnym układom, a i ona otrzymuje z tego słodkie konfitury. Żeby żyło się lepiej i nigdy nie kończyło, ale tylko takim jak oni. Bo żadna z sąsiadek nie poliże nawet słodkości.
Dodane przez Pomagam, w dniu 09.10.2015 r., godz. 13.52
No to nie ma co rozglądać się za Ostrołękami czy Pułtuskami, bo nasi posłowie Czartoryski i Kowalczyk dadzą sobie radę, a w to miejsce należy wesprzeć naszych lokalnych kandydatów. Zwolennicy innych partii (oprócz PO i SLD) niech robią tak samo.
nie zdecydowany
Dodane przez wyborca, w dniu 09.10.2015 r., godz. 15.04
A klub Gazety Polskiej w Wyszkowie kogo wspomoże?
Dodane przez Popieram, w dniu 09.10.2015 r., godz. 15.31
Niech "nasi" posłowie mają do myślenia, że trzeba się z Wyszkowem coraz bardziej liczyć. Nawet jeśli nie uda nam się wprowadzić lokalnego posła, to dobry wynik naszych kandydatów swoje zrobi. Głosujmy na swojch. Nie dajmy traktować się "naszym" posłom jako dostarczyciele "organów"!
Litości
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2015 r., godz. 15.46
Nie mogę już patrzeć na wszelkiego rodzaju plakaty i bilbordy p.Andrzejewskiego... Ile można, wszystko ma swoje granice, niedługo wyskoczy z lodówki. Litości...
Dodane przez Sąsiad, w dniu 09.10.2015 r., godz. 16.23
Co w tym złego? Wolałbyś Niesiołowskiego? Takie są prawa kampanii.
Dodane przez wyborca z wyszkowa, w dniu 09.10.2015 r., godz. 17.24
To nie patrz.
KGP głosuje
Dodane przez :), w dniu 09.10.2015 r., godz. 17.45
Na naszych lokalnych przedstawicieli PiS! Panią Joannę Bala i Dariusza Andrzejewskiego ;)
sprawdzampolityka.pl
Dodane przez Solidarność, w dniu 09.10.2015 r., godz. 18.21
Ruszyła akcja sprawdzampolityka.pl na stronie której znaleźć można wiele ciekawych informacji nt. polityków typu - jak w konkretnych sprawach głosowali itp. - Jak człowiek, który dzięki nowelizacji kodeksu pracy stracił płatne nadgodziny, przypomni sobie, że to premier Kopacz mu to zafundowała, to liczę na to, że się wzburzy i przy wyborach wyśle tę panią polityczną emeryturę. Ją i innych szkodników - mówi szef Solidarności Piotr Duda.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2015 r., godz. 18.39
Może potrafi mi ktoś odpowiedzieć na pytanie, co robił radny Abramczyk na spotkaniu z panem Andrzejewskim, ktore odbyło się w ostatnim czasie w salce w Sw.Wojciechu? Na zwiady przyszedł?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2015 r., godz. 19.31
Sporo musiał zainwestować...Ale co z tego, wszak nie o to chodzi ile ma tylko jakim jest człowiekiem.
Dodane przez MK, w dniu 09.10.2015 r., godz. 20.49
Mamy kampanię wyborczą i w związku tym wypadałoby przymknąć buzię dla dobra sprawy zwłaszcza, że wizerunek Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego jest tak zdeformowany medialnie, jak tylko można zgnoić człowieka bez powodu. Nie da się tego odrobić w dwa tygodnie, co więcej nie da się skutecznie walczyć, dysponując dzisiejszym skromnym potencjałem środków. Mam jednak to szczęście, że nie jestem politykiem, ani też zatrudnionym w redakcji dziennikarzem i mogę sobie pozwolić na brutalne wyłożenie faktów na stół, które ułożą się w pasjansa RP III...
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2015 r., godz. 21.22
ZAPAMIĘTAJCIE TEN WPIS...POLSKĄ DŁUGO NIE PORZĄDZI PISSSSSS.
pRezydenci
Dodane przez MK, w dniu 09.10.2015 r., godz. 22.11
Po 26 latach od rzekomego obalenia komunizmu mieliśmy w Polsce 4 prezydentów wyprodukowanych w PRL. Pierwszym był zbrodniarz, agent ZSRR uczestniczący w czystkach antysemickich, agresji na Czechosłowację, odpowiedzialny za morderstwa na Wybrzeżu w 1970 i w stanie wojennym. Drugi to tajny współpracownik SB „Bolek”, analfabeta z zawodowym wykształceniem i fałszywym życiorysem. Trzeci to alkoholik, członek KC PZPR, agent ZSRR i SB, wykształcenie średnie, wyższe okłamane. Czwarty teoretycznie wyrósł z antykomunistycznej opozycji, był tak prześladowany, że teść esbek napisał mu pracę magisterską, a żona przynosiła do ośrodka internowania grubo krojoną szyneczkę. Ukradzione nazwisko i szlachectwo, powiązania z przefarbowaną komuną WSI i jej centralą w Moskwie, szabrownik wynoszący precjoza z Pałacu Prezydenckiego i w końcu dokumentny idiota.
Wąbrzeźno kulawicko-wysiowe
Dodane przez tnematset, w dniu 10.10.2015 r., godz. 01.27
a co teraz mamy ? wiocha, wiocha i jeszcze raz wiocha. Brak jakielkowiek elokwencji. Cały świat nabija sie z dudka. "nie wracjacie do kraju bo niema po co" bo bym musiał zrobić dla was miejsca pracy a nie wiem jak to maiałbym zrobić dlatego lepiej waszą tułaczkę zwalić na Donka. W Polsce nie ma sprawiedliwości, no bo nie ma, jest PO a powinno być PIS bo w tym skrócie jest sprawiedliwość i dlatego musi rządzić PIS ażeby słowo stało się ciałem i mieszkało między Jarem, Endriu i Betą, z udziałem AntoniaM.
Sprawdzam polityka
Dodane przez Wyborca, w dniu 10.10.2015 r., godz. 05.40
Pytanie do kandydata do Sejmu - Ile w ciągu ostatnich 10 lat Pana Firma dostała zleceń bez przetargów od kolegi burmistrza na wykonanie zleconych robót budowlanych? Proszę o podanie ilości, kwoty zleceń i miejsca ich wykonania .Proszę o odpowiedź tu na łamach wyszkowiaka
Premierzy
Dodane przez MK, w dniu 10.10.2015 r., godz. 10.12
Przez 26 lat urząd premiera RP III sprawowało 14 polityków, 5 należało do PZPR, w tym sekretarz z KC PZPR. Jeden należał do Frontu Zjednoczenia Narodowego, jedna do Stronnictwa Demokratycznego, dwoje do komunistycznego ZSL.
Dodane przez obserwator, w dniu 10.10.2015 r., godz. 12.08
Panie Darku źle Panu z oczu patrzy.
Do wyborca
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2015 r., godz. 13.33
A powiedz, gdzie teraz zalatwisz coś bez znajomości? Ma chłop dojście, to korzysta. Każdy na jego miejscu robił by to samo. Jak juz kogoś winić, to wyższy szczebel.
Dodane przez MK, w dniu 10.10.2015 r., godz. 18.07
Koncesje na dwie największe telewizje komercyjne dostali tajni współpracownicy SB i/lub funkcjonariusze medialni PRL: Solorz-Żak, Wejchert, Walter. Gwiazdami dziennikarstwa są dzieci i wnuki esbeków lub/i peerelowskich dygnitarzy: Kraśko, Olejnik, Lis, Pochanke, Miecugow.
Dodane przez wyborca, w dniu 10.10.2015 r., godz. 18.18
Widzę, że niektórzy przeżyć nie mogą. Andrzejewski ma największe szanse na dostanie się do sejmu. Masz wiadomości co do ustawionych robót to do prokuratury. Mam pomysł oskarż go to w trybie wyborczym sprawę można wyjaśnić, a jak nie masz dowodów to się zamknij.
Takie są prawa kampanii
Dodane przez Z klasą, w dniu 10.10.2015 r., godz. 20.19
Niestety panie od "kampanii z klasą" nie zainicjowały tych regół w wyborach parlamentarnych. I jeszcze jedno, jak sie używa takich określeń, że komuś źle z oczu patrzy, to znaczy, że nie ma się poważniejszych zarzutów. To tak jak napisać, ze obserwatorowi śmierdzi z buzi.
Dodane przez MK, w dniu 10.10.2015 r., godz. 20.36
Za największego filantropa III RP uchodzi drobny cinkciarz, hochsztapler, półanalfabeta, syn ubeka i brat ormowca. Wśród tak zwanych celebrytów króluje przepchane przez studia, za masło i jajka, zdegenerowane intelektualnie i moralnie potomstwo rodziców i dziadków, którzy zaopatrywali się w sklepach za żółtymi firankami. Przez blisko 25 lat bandyci uchodzili za bohaterów albo ludzi honoru i właśnie w tej kloace wypełnionej po brzegi produkowane są komunikaty na poziomie bawarskiej partii z lat 30-tych, które odczłowieczają i gnoją prawdziwych bohaterów walczących o wolność. Na Powązkach leży truchło Bieruta, z "Łączki" ciągle nie wydobyto i z należytymi honorami nie pochowano Żołnierzy Niezłomnych. Prezydent Warszawy pucuje pomnik bolszewickich zwyrodnialców i zabrania postawić pomnika ofiarom bolszewickiej zbrodni smoleńskiej. Na pogrzebie mordercy stoczniowców i górników pojawia się szabrownik pełniący funkcję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ciało Anny "Solidarność" Walentynowicz błąka się do dziś po ruskich trumnach i nikt, łącznie z rodziną, nie wie, gdzie złożyć kwiaty. Z pierwszej po 1989 roku "Gazety" z logo "Solidarność" wyleciał Bronisław Wildstein, bo ujawnił w niej agenta SB Lesława Maleszkę, który wydał na śmierć swojego przyjaciela Stanisława Pyjasa. Córka generała biega z gołą dupą po kurortach i pisze wzruszające książki o wrażliwym ojcu, ma pełen serwis medialny i wydawniczy. Matka zatłuczonego na śmierć Przemyka, nie dowiedziała się kto zabił jej syna, ani z książki córki generała, ani z książki żony generała, która puszczała się po wszystkich komitetach. Sędzia sądu okręgowego składa hołd politykowi i pyta w jaki sposób ma poprowadzić postępowanie. Skorumpowani Sędziowie Sadu Najwyższego przez telefon dyktują stronie procesowej treść apelacji. Prezesem kolejnego banku zostaje kapuś SB, jego żona pracuje w telewizji założonej przez służby i tak wygląda lista 100 najbogatszych Polaków. Schorowany Krzysztof Wyszkowski, legenda podziemnej prasy, chodzi kanałami internetowymi w II obiegu. O żonie „Bolka” powstała sztuka, esbecy za emerytury wpieprzają carpaccio z żubra. Joanna i Andrzej Gwiazda, za kilkaset złotych po rewaloryzacji, płacą abonament potem oglądają w telewizji i czytają w niemieckich gazetach, jakimi są oszołomami i faszystami. Szkolony w Moskwie peerelowski siepacz Dukaczewski robi za eksperta od liberalnej demokracji, a założyciel KOR, ofiara komunistycznych represji, Antoni Macierewicz dzień w dzień jest szczuty jak Żyd za okupacji. A zatem nie mów mi rodzicu i progenituro PRL, kogo trzeba schować, to wy się, kurwa, schowajcie i nie śmiejcie łba na cal wystawić.
Dodane przez MKS, w dniu 10.10.2015 r., godz. 20.42
Ja popieram Dariusza Andrzejewskiego to spoko gość.
Dodane przez PiS, w dniu 11.10.2015 r., godz. 10.22
Widzę, że Andrzejewski Dariusz ciężko pracuje. Powodzenia może wreszcie i Wyszków będzie miał swojego Posła.
Dodane przez Niezdecydowany, w dniu 11.10.2015 r., godz. 13.36
Ja zapytam czy Wyszków nie stać na lepszego, bardziej doświadoczonego kandydata? Bez obrazy Panie Darku, ale nie znam żadnych pańskich sczególnych dokonań. Nie był pan nawet samorządowcem, gdzie mógłby pan zatknąć się z zawiłościami administracji, nabrać doświadczenia i zyskać zaufanie ludzi. Pewnie "Wyborca" naskoczy teraz na mnie ze swoją śpiewką, że go nie znam, i powie, ze jest fajnym kumplem itd. Jak dla mnie nie są to przekonujące argumenty. Nie mówię nie Andrzejewskiemu, ale proszę uzupełnić treść wywiadu, który ogranicza się do tego co kandydat chciałby zrobić o to, co poza zorganizowaniem zajęć piłki dla młodzieży dokonał. Będę wdzięczny.
Dodane przez jasio małolat ;), w dniu 11.10.2015 r., godz. 16.43
Sobczak stwierdził że mają już kandydatów a ja muszę jeszcze długo pracować na swój wizerunek i rozpoznawalność w Wyszkowie... To niby Andrzejewski zapracował już na tę rozpoznawalność w Wyszkowie, niby czym?
sprawdzam polityka
Dodane przez wyborca, w dniu 11.10.2015 r., godz. 18.49
Czytając wywiad z Panem proszę o odpowiedz - ile osób zatrudnia Pana Firma , czy są to umowy o pracę czy śmieciówki.
Dodane przez Obiektywnie, w dniu 11.10.2015 r., godz. 20.42
A jakie oni maja szanse. Jastrzębski, który wydaje się dobrym kandydatem, ustąpił Nalewajkowi z Pułtuska. Wszędzie w wyszkowskim banery Nalewajka a Jastrzębskiego nie widziałem. Wyszkowski PSL schodzi na psy i są tylko zającami, Kim jest Nalewajk, śmiesznym wiceministrem, który już wiele razy próbował tym razem będzie podobnie. Andrzejewski się stara ale trochę tylko w Wyszkowie a w Somiance, Rząśniku, Długosiodle, Zabrodziu brak albo jednostkowo. W naszym powiecie to więcej jest innych kandydatów z PiS niż Andrzejewskiego. A ten Milewski to skąd jest, nie słyszałem o nim a ma banery wszędzie a wiele jeżdżę. Więcej pracy bo nie ma wielkich szans.
Dodane przez Jątek, w dniu 12.10.2015 r., godz. 09.04
Nie marudzimy, 25 wszyscy idziemy na wybory zagłosować na właściwego kandydata. Nie będę Wam mówił kto nim jest, sami musicie dokonać wyboru wedle własnego sumienia, interesu oraz dobra ogólnego. Razem zadbajmy o jakość polskiego Parlamentu.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.10.2015 r., godz. 10.32
Propozycje podatkowe PiS ciepło przyjęte przez ekspertów. (Relacja Zbigniewa Kuźmiuka) 1. W ostatnią sobotę w Warszawie odbyła się prezentacja propozycji zmian w podatkach przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość i zawartych w programie z którym idziemy do wyborów parlamentarnych. Ponieważ rządząca Platforma w tym przede wszystkim premier Ewa Kopacz wręcz codziennie straszy rządami PiS-u, zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie najważniejszych propozycji podatkowych aby dla przedsiębiorców już na etapie kampanii wyborczej było jasne jakie rodzaju zmiany w podatkach chcemy wprowadzić po wygraniu wyborów parlamentarnych. Brałem udział w tej prezentacji więc pokrótce przedstawię podstawowe propozycje podatkowe zaprezentowane ekspertom podatkowym. 2. Został zaprezentowany napisany od początku projekt ustawy o VAT razem z rozporządzeniami wykonawczymi, który naszym zdaniem powinien znacznie ograniczyć zarówno przestępstwa karuzelowe w wyniku których wyłudzane są zwroty tego podatku, a także znaczne zmniejszenie rozmiarów obrotu nieopodatkowanego tym podatkiem.Zasygnalizowane zostały także podstawowe zmiany w podatku akcyzowym uniemożliwiające sprzedaż bez uiszczania tego podatku, przy jednoczesnym zapewnieniu, że podczas naszych rządów stawki tego podatku nie będą podwyższane.Został przedstawiony projekt nowej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) w tym możliwość wliczenia wydatków inwestycyjnych w koszty uzyskania przychodów w roku ich poniesienia, a także wprowadzenie obniżonej 15% stawki tego podatku dla małych firm (z obrotami poniżej 1,2 mln euro rocznie).Przedstawiliśmy także główne zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) w tym podwyższenie kwoty wolnej od podatku z 3 do 8 tysięcy być może jednak w wariancie degresywnym czyli zmniejszającym się wraz ze wzrostem poziomu dochodów). Wreszcie zostały przedstawione dwa projekty ustaw dotyczące nowych podatków: podatku bankowego w wariancie od aktywów bankowych albo podatku od instrumentów finansowych i podatku obrotowego sprzedaży detalicznej handlu wielkopowierzchniowego. 3. Obecni na sali eksperci (między innymi profesorowie Witold Modzelewski, Robert Gwiazdowski, Elżbieta Chojna-Duch, Grażyna Ancyparowicz, Andrzej Kaźmierczak, Adam Glapiński), ciepło przyjęli te propozycje podatkowe w tym także podatków nowych: bankowego i od sklepów wielkopowierzchniowych. Dyskusja toczyła się głównie wokół załamania się dochodów podatkowych w tegorocznym budżecie i skali wyłudzeń podatku VAT, a także wyprowadzania dochodów za granice i uszczuplania w związku z tym podatku CIT.Powoływano się na opracowania Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, obydwie instytucje oceniają, że uszczuplenia podatku VAT wynoszą około 50 mld zł rocznie, a podatku CIT około 40 mld zł rocznie (a więc uszczuplenia w tym podatku są wyższe niż roczne wpływy z niego wynoszące około 30 mld zł).Stopniowe zwiększanie wydajności podatkowej z 4 podstawowych podatków będzie jednym z głównych celów zmian dokonywanych w systemie podatkowym z dojściem w ciągu 3-4 lat do wydajności rzędu 17,5% PKB (obecnie wynosi ona zaledwie 13,5% PKB, podczas gdy w roku 2007 wydajność ta wyniosła właśnie 17,5% PKB). 4. Profesor Modzelewski wręcz stwierdził, że ostatnie zmiany w podatku VAT i CIT przeprowadzone przez koalicję Platformy i PSL-u, były przygotowywanie przez lobbystów zajmujących się optymalizacją podatkową i w związku wpływy z obydwu podatków w tym roku uległy załamaniu.Zasugerował także, że wszelkie zmiany w przepisach podatkowych w przyszłości muszą być przygotowywane w strukturach Rady Ministrów, a w parlamencie w czasie obrad komisji, musi być wyeliminowana możliwość składania poprawek do tych ustaw przez lobbystów. Dyskusję wzbudziły także rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o podatku bankowym, sugerowano raczej żeby był to podatek od niektórych rodzajów pasywów a nie jak naszej propozycji od aktywów (zdaniem ekspertów taka konstrukcja może ograniczać akcję kredytową banków). W prezentacji projektów podatkowych brali także dziennikarze z mediów ekonomicznych w tym tych zagranicznych, co naszym zdaniem powinno uspokoić atmosferę wśród inwestorów zagranicznych obecnych w polskiej gospodarce.
JEST RZECZĄ RAŻĄCO NIEUCZCIWĄ
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2015 r., godz. 10.53
Do dnia dzisiejszego wyborcy nie mieli możliwości poznać nawet nazwisk wyszkowskich kandydatów na posłów ze Zjednoczonej Lewicy , którą reprezenrtuje między innymi PSL i SLD ! Z pewością co poniektórzy cichaczem przeszli już do PO gdyż ti ugrupowanie polityczne ma wyższe słupki wyborcze. Wtedy można zachować stołek , zatrudniać rodziny, gromadą czerpać nawet nie sprawdzając się na stanowiskach dużą KASĘ ! Nepotyzm z punktu widzenia prawa w Polsce , w przeciwieństwie do większości krajów nie jest przestępstwem , czego efekty doświadczamy ! Osony starsze, inwalidzi mają możliwość poznania przyszłych posłów tylko drogą elektroniczną ! Brak widocznej, uczciwej kampanii wyborczej jest niezgodny z prawem !
Tygodnik "Wprost" odwołuje wszystkie zarzuty i przeprasza senatora Grzegorza Biereckiego.
Dodane przez Infos, w dniu 12.10.2015 r., godz. 13.24
Warto podkreślić, że właśnie od kłamliwego artykułu w tygodniku "wprost" (był inspirowany przez instytucję państwową - KNF) zaczęła się potężna nagonka na Grzegorza Biereckiego, jego współpracowników, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, a pośrednio także na kandydata na prezydenta Andrzeja Dudę. Nieprawdziwe i już sprostowane tezy „Wprost” inne media powieliły tysiące razy, powoływali się na nie politycy miotający obelgi i mnożący zarzuty. Dziś nie zostało z tego nic, dosłownie nic!
do Antyboxa - na zdrowie !
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2015 r., godz. 14.26
ni mors , ni to wydra ale za to jest śmiesznie !
Nie głosuję na PO jak nie dostanę 6 tysięcy. Nie jestem idiotą.
Dodane przez Ale jaja ale jaja., w dniu 12.10.2015 r., godz. 14.45
Jeżeli widzimy to co jest to PiS w naszym powiecie powinien dostać 80 % głosów. PO przeszło obok wyborów wystawiając zające, które nie należą nawet do partii. Jastrzębski z PSL się boi i oddał pole innym, pewnie się pokłócili. SLD czy tam zjednoczona lewica, poddało się walkowerem. Kukizów jest pięciu, jest wybór ale cholera wie komu dać głos. Tylko na Balę trzeba głosować lub Andrzejewskiego. Inni kandydaci poszli na piwo.
Motek w walcu
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2015 r., godz. 15.13
już WAs tam znają , liczą na głosy . Wyszkowskie SLD czy się poddało, czy się przyczaiło się, diabli wiedzą . Naprawdę to się nie przedstawiło czego uczciwie rzecz mówiąc wymaga kultura, bo i za co i poco ? Z pewnością się przestroiło w inne bardziej opłacalne piórka !
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2015 r., godz. 15.37
Jeśli ktoś zmienia swoje poglądy i przeskakuje z jednej parti do drugiej dla własnych korzyści to powiecmy mu teraz i w przuszłości NIE !!!
kręgosłup mam jeden nie zmienny co do wątpliwości chętnie porozmawiam jak będę wiedział z kim
Dodane przez Niezdecydowany, w dniu 12.10.2015 r., godz. 20.10
Jak są pytania powinien pan bezwarunkowo na nie odpowiadać. Nie ma znaczenia kto je zadaje. Swój głos w wyborach też oddaję anonimowo, a wydaje mi się, że pan nim gardzi. Bo chciały pewnie mieć listę tych poprawnych, którzy byli za, by wiedzieć kto był przeciw. To jest szkoła pana Waldemara, ale zapomnieliście, że oświata również na tym szczeblu przeszła kilka reform. Pozdrawiam i życzę samodzielności.
Do Anonim z 15.37
Dodane przez Xy, w dniu 12.10.2015 r., godz. 20.14
Brawo
Dodane przez Wolny Kamieńczyk, w dniu 12.10.2015 r., godz. 22.01
Panie Darku, Pan się nie boi - nie tylko cały Lucynów, bo i większość (90%) wiosek w naszej gminie za PiSem stoi. Nie odpuszczać do końca, bo nikt tu nie mówi, że będzie łatwo. Pozdrawiam.
3 komedie, 1-Wsza "Przekopałam go na metr w głąb"
Dodane przez MK - przekaz dnia, w dniu 12.10.2015 r., godz. 23.35
Medialne otwarcie budowanego wciąż gazoportu. Jednak część mediów nie była w stanie utrzymać ciężaru paranoi i pokazała rzeczywistość bez różowych okularów. "Robotnicy parsknęli śmiechem" - poinformowała stacja RMF24. Jak mieli nie parsknąć, skoro wszyscy wiedzą, że jeszcze w piątek był syf na placu budowy i nie ruszone fundamenty pod trzeci zbiornik? Jak się nie śmiać, gdy nie tylko wtajemniczeni wiedzą, że nie ma żadnych technicznych odbiorów, które pozwoliłby na rzekomą dostawę gazu planowaną na 17 grudnia.
3 komedie, 2- Óga, "Składamy się na bilet"
Dodane przez MK- przekaz dnia, w dniu 12.10.2015 r., godz. 23.39
Druga komedia, która miała udawać tragedię związana jest z córką Ewy Kopacz, która w kolorowej prasie udziela wywiadu i płacze, że wyjedzie z Polski jeśli będzie rządził Kaczyński z Macierewiczem. Taki komunikat to może wydać jakiś "przypadkowy przechodzień", ale nie dziecko urzędującego premiera 40 milionowego kraju. W USA, Francji, Niemczech byłaby afera i kupa śmiechu, gdyby młody Obama zdeklarował wyjazd do Kenii po wygranej Trumpa.
3 komedie, 3- CIA, "Ośmiornica"
Dodane przez MK - przekaz dnia, w dniu 12.10.2015 r., godz. 23.46
Dyżurny wyrobnik medialny Tomasz Lis, przy pomocy swoich asystentów z Newsweeka publikuje "tajny raport" dotyczący nagrań w lokalu "Sowa&Przyjaciele". Ostatnia rzecz jaka jest PO i Kopacz potrzebna w kampanii, to jakiekolwiek przypominanie, zwracanie uwagi na zbiór knajpianej żenady, który obiegł całą Polskę, a jednak ze strachu resztki rozumu odbiera. Lis wysmażył idiotyczny paszkwil na PiS i dobrym ludziom zajęło parę chwil ustalenie, że to dzieło Romana Giertycha, popularnego Konia. I tak mamy kopę jaj, po pierwsze Polacy znów sobie przypomnieli o "ch.j, dupa i kamieni kupa", po drugie odgrzał się temat dysydentów IV RP, którzy teraz robią w PO i po trzecie Lis dostarczył następnego argumentu dla swojego hucznego wylotu z TVP. 3 komedie okazały sie trzema świetnymi prezentami. I tak się dzieje zawsze, gdy speców udają ufajdani po kostki gówniarze.
Pół nocnej zmiany się z tego śmieje. Brawo AntyBox
Dodane przez Cieć, w dniu 13.10.2015 r., godz. 00.32
Stoi na stacji Ewka Peron, / Tuż za nią ślini się właśnie on, / W oczach ma zgon. / Łysą ma czaszkę, a po niej spływa, / Tłusta oliwa. / Stoi i sapie, dyszy i dmucha, / Ewka udaje, że ludzi słucha, / Już ledwo dycha, już ledwo zipie, / Lecz Misiek ostrym spojrzeniem łypie...
PiS PO jedno zło!
Dodane przez Pozbawiony złudzeń, w dniu 13.10.2015 r., godz. 02.14
"Była burmistrz Wadowic kojarzona z Platformš Obywatelskš Ewa Filipiak została oskarżona przez Regionalnš Izbę Obrachunkowš o działalnoœć na szkodę miasta. Na jej działalnoœci miało ono stracić 1.500.000 zł. Teraz kandyduje do Sejmu z listy… PiS-u." (pisze PolskiePiekielko)
Dodane przez pisior, w dniu 13.10.2015 r., godz. 10.33
Przejrzałem dzisiejsze gazety i dwie informacje zwróciły uwagę, pierwsza to debata kandydatów na posłów 17 października o godzina 18 w Bibliotece Miejskiej i druga spotkanie PiS w Hutniku 17 października o godzinie 18.30. Jeżeli pan Andrzejewski mówi, że coś się zmieni w wyszkowskim PiS to nie wie co mówi. To jest typowe zagranie Sobczaka zakrywające inne wydarzenie i dalsza wojna grup prawicowych w Wyszkowie bo w debacie będzie kandydujący na liście PiS Marian Piłka a tą partię w Wyszkowie reprezentuje Teresa Trzaska. Mogłem pójść i na jedno ciekawe wydarzenie i na drugie ale ponieważ Sobczak to uniemożliwił to zostanę w domu z rodziną. Miałem głosować na Dariusza Andrzejewskiego ale po takim zdarzeniu zagłosuję na PiS ale ani na Andrzejewskiego ani na Balę ani na Kowalczyka. Dzięki za takie traktowanie jak osła i wciąganie w prywatne wojenki.
Dodane przez Jacek, w dniu 13.10.2015 r., godz. 11.27
To wcale nie musiało być tak jak pisze pisior. Spotkania się nakładają, bo pewnie przygotowywane były niezależnie. Każdy ma prawo wyboru w czym będzie uczestniczył. Kandydaci też kalkulują gdzie ich obecność będzie bardziej owocna. Nie dziwię się, że nasi pisowcy wybrali swoją, bezpieczną formułę. Inaczej narażeni byliby na konfrontację z trudnymi pytaniami oraz konkurencyjnymi kandydatami. Trudno się dziwić, ale niedosyt jednak jest. Śmieszy mnie za to postawa pisiora, który z tak błahego powodu rezygnuje z głosowania na naszych kandydatów i w ogóle z PiS. Współczuje huśtawki nastrojów, poglądów i pewnie nerwicy natręctw z ADHD. Czy PiS dużo straci na tak kapryśnym sympatyku? Wątpię.
Dodane przez pisior, w dniu 13.10.2015 r., godz. 11.50
Przestań Jacku, jakie przygotowania, wynająć salę i zawiesić kilka emblematów. Chcę, żeby traktowano mnie poważnie a nie jako przedmiot rozgrywek. Andrzejewski mówił o nowym otwarciu a tu stare numery. A co to za różnica czy zagłosuję na Andrzejewskiego, Kowalczyka, Piłkę czy Pawłowicz. W Sejmie będą tylko maszynką do głosowania. Andrzejewski nie zmienił postępowania wyszkowskiego PiS a miał na to sporo czasu.
Dodane przez Nie potrafili schować Sobczaka., w dniu 13.10.2015 r., godz. 12.07
Za taki numer Andrzejewski stracił z tysiąc głosów, które pójdą głosować na inne osoby z listy PiS. Utrwali się też, że wyszkowski PiS nie potrafi się zachować przyzwoicie.
Podbijmy poprzeczkę na 12 tysięcy!!!
Dodane przez Jacek, w dniu 13.10.2015 r., godz. 12.51
A przyznam, że nie liczyłem, że może dostać wiele więcej niż 1 tysiąc w ogóle. Nie dlatego, że jestem uprzedzony, ale z powodu, że on jest dosyć słabym kandydatem i mało rozpoznawalnym. Jest wybrykiem życzeniowej postawy przewodniczącego, który myśli, że wepchał człowieka do pociągu ciągnionego potężną lokomotywą PiS, i to mu z automatu zagwarantuje powodzenie. Moim zdaniem niekoniecznie. Czy winić za to Pana Darka? Dlatego niech się nie zdziwi , kiedy okaże się, że ludzie choć zagłosowali na PiS, to go pominęli. Na swój sukces powinno się pracować, On nie został nawet radnym. Nie wystarczy na pewnej stacji przed końcem trasy wsiąść do pociągu z napisem PiS i wygrać. PS. Jednak na tej debacie mógłby się pokazać. Przyznaję rację.
PS.
Dodane przez Jacek, w dniu 13.10.2015 r., godz. 12.54
Wbrew pozorom, wynajęcie sali w Hutniku w sobotę może nie być takim prostym przedsięwzięciem.
Dodane przez gość, w dniu 13.10.2015 r., godz. 13.40
Trzeba przyznać, że tylko Dariusz Andrzejewski budzi w Wyszkowie wśród kandydatów emocje. Gratulacje za kampanię.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 13.10.2015 r., godz. 14.08
;) "ty go bij a ty go przezywaj" polewka, że boki zrywać :;)
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2015 r., godz. 14.45
Też spojrzałem w gazety. Organizator Rafał Bujak informuje o debacie gdzie mają wziąść udział Kandydaci..... pewnie przez niego zaproszeni. Nie widzę tam zaproszenia do debaty innch kandydatów. Dlatego ci a nie iini ?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2015 r., godz. 14.54
PO i PiS już pokazało na co ich stać i jak potrafią rządzić. Nadszedł czas, aby dać się wykazać innym. Dajmy szansę kukizowcom lub korwinowcon. Przyda się ktoś z zewnątrz.
Dodane przez xxx, w dniu 13.10.2015 r., godz. 14.55
A czarny koń Kukiz'15 będzie ?
Dodane przez wyborca, w dniu 13.10.2015 r., godz. 16.10
Nie znam ludzi od Kukiza i Korwina. Są jakby z nikąd . Nic ciekawego sobą nie zareprezentowali. Tyle że są listy zapełnione. Podejzrewam ze większość wyborców nie wie kto jest kto , znają Kukiza i Korwina z TV lub ze spotkań w Wyszkowie.
do anonima
Dodane przez Rafał Bujak, w dniu 13.10.2015 r., godz. 17.44
zapewniam, że ciężko byłoby mi zorganizować debatę bez zaproszenia na nią kandydatów. Zaprosiłem członków wszystkich ugrupowań liczących się w tych wyborach: 1. Marian Piłka – PiS 2. Roman Składanowski – KORWiN 3. Stanisław Jastrzębski – PSL 4. Michał Czajka – Kukiz’15 5. Stanisława Kilińska-Vögele – Nowoczesna 6. Mariusz Popielarz – PO (dopiero wczoraj potwierdził swój udział, dlatego nie ma o nim wzmianki w gazecie). Są to ludzie, którzy reprezentują cały przekrój naszej sceny politycznej i wiem, że zawsze może pojawić się pytanie: dlaczego Kowalski a nie Malinowski, ale nie da się zrobić debaty ze wszystkimi. Także zapraszam 17 października na godzinę 18 do biblioteki.
pytanie do wszystkich znawców polityki obecnych na tym forum
Dodane przez debiutant, w dniu 13.10.2015 r., godz. 21.55
Śledzę to forum od jakiegoś czasu ale nie brałem udziału w tych dyskusjach. Ponieważ mamy okres przedwyborczy pomyślałem że może właśnie tutaj ktoś będzie szukał informacji o lokalnych kandydatach ( uważam że powinno się głosować na osoby wywodzące się z naszego regionu ponieważ trudno wymagać od posła z Pułtuska bądź Ostrołęki żeby myślał o Wyszkowie jak o swoim mieście ) choć szczerze przed tym przestrzegam. Według moich obserwacji dyskusje tutaj prowadzi kilkanaście osób pod różnymi pseudonimami tworząc tzw. towarzystwo wzajemnej adoracji" bądź antypatii.
Dodane przez O co chodzi, w dniu 13.10.2015 r., godz. 22.57
Wyszkowiak miał zawsze dynamiczne forum, gdzie jest dużo pozytywnych myśli. Ale najważniejszą rolę dopiero może spełnić. Ja też chciałbym aby był poseł z Wyszkowa, który ma coś do powiedzenia ale z piasku bicza nie ukręcisz. Wśród startujących jest jeden kandydat, który mógłby dobrze nas reprezentować ale wolał pójść na piwo. :)
Co z tym wyszkowskim PiS?
Dodane przez Adam., w dniu 14.10.2015 r., godz. 09.58
Zagłosuję na PiS ale nie na żadnego z kandydatów wyszkowskich. PiS w Wyszkowie odbieram jako ugrupowanie korytowców co to byle jak z byle kim aby do koryta. Proszę spojrzeć na postepowanie Sobczaka, proszę zwrócić uwagę ilu ludzi napiętnował aby osiagnąc te nedzne posadki dla siebie swojej rodziny i swoich kolesi z Zarzadu wyszkowskiego PiS. Z takim ludzmi jak Sobczak, Sobieski, Zareba zmieniać kraj na lepsze to istna kpina. Ci ludzie wpierw sami powinni się zmienić aby mieć prawo do oceniania innych.
Z informacji o Cynkowni
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2015 r., godz. 11.04
ważne Dodane przez ważne, w dniu 14.10.2015 r., godz. 08.21 Rodzinę osoby zmarłej proszę o kontakt na adres askrzypek12@gmail.com
Dodane przez AWP, w dniu 14.10.2015 r., godz. 13.25
Panie Darku, trzymamy kciuki. To czego Pan nie umie, to się nauczy. Jak wielu z wielu komitetów. Trzymam kciuki.
gratuluję debiutu :)
Dodane przez jasio małolat, w dniu 14.10.2015 r., godz. 14.31
Jednak i Ty dołożyłeś swoje 3 grosze. Może wciągniesz się jaki i ja ;)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl