Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 07.10.2015 r., godz. 13.30)

Na forum „Wyszkowiaka” znalazłam taki wpis: „Jak sobie załatwić możliwość publikacji takich opinii jak „Okiem rzuciłam”? Gdzie to trzeba się zgłosić lub kogo znać? Też bym popisał swoje spostrzeżenia”. Proponuję zgłosić do którejś z lokalnych gazet i zaproponować współpracę. Jak właśnie tak zrobiłam i zostałam przyjęta.

„Wyszkowiak” przedstawił relację z pikiety zorganizowanej przez Młodzież Wszechpolską „Wyszków przeciw imigrantom” (artykuł „Powiedzieli nie imigrantom”). Poprzez informacje zamieszczane na Facebooku Młodzież Wszechpolska zapraszała do udziału w proteście mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego. Na Facebooku blisko 350 osób zadeklarowało udział w pikiecie, kolejnych 50 zainteresowanych było tym wydarzeniem. W sobotnie popołudnie przy fontannie na ul. Sowińskiego zebrało się kilkadziesiąt osób, by wyrazić swój sprzeciw wobec polityki rządu Ewy Kopacz i Unii Europejskiej, które postanowiły zaopiekować się falą imigrantów z Afryki i Azji. Na stronie internetowej „Nowego Wyszkowiaka” znalazłam komentarz: „DEMONSTRACJA – pięciu dresiarzy, 3 panienki, usiłujące zwrócić na siebie uwagę dresiarzy, trzech zawiedzionych byłych/odwiecznych sfrustrowanych kandydatów, których poparcie w wyborach waha się w granicach błędu statystycznego no i fotograf. Wyszkowska prawica”. Ciekawa jestem, czy komentujący był na pikiecie, czy też liczbę pikietujących dresiarzy i panienek „wyrachował” oglądając zdjęcia jakie znalazły się w lokalnych tygodnikach?

***

W „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Pochylili się nad stadionem”. Gazetka zapewnia nas że „Stadion miejski zmieni się nie do poznania”. Z niecierpliwością na nie czekam. Niestety, już dziś mam wątpliwości, czy koncepcja przebudowy stadionu na pewno jest przemyślana. W artykule przeczytałam „Oprócz boiska głównego o wymiarach płyty 68x105 m (…), będzie tez boisko boczne do rozgrywek m.in. futbolu amerykańskiego o wymiarach 65x100 m (…)”.Pogrzebałam w Internecie i ze zdziwieniem przeczytałam, że mecze futbolu amerykańskiego rozgrywa się na prostokątnym boisku o długości całkowitej 120 jardów (czyli 109,728 metra) i szerokości 53 i 1/3 jarda (czyli 48,768 metra). Oznacza to, że żadne boisko, ani to główne, ani tym bardziej to boczne nie będzie pełnowymiarowym boiskiem, na którym będą mogły odbywać się ligowe mecze futbolu amerykańskiego. Plany przebudowy boiska będą omawiane jeszcze raz i mam nadzieję, że zostanie w nich uwzględnione pełnowymiarowe boisko, na którym chłopaki z Rhinos będą mogli rozgrywać mecze.

***

Z zainteresowaniem obserwuję dyskusje toczące się wokół szkolnych sklepików. Państwo zadecydowało, że dzieciaki i młodzież mają się zdrowo odżywiać i zabroniło sprzedaży w szkole kawy i drożdżowych buł. W czwartkowe popołudnie z lekkim niedowierzaniem i rozbawieniem słuchałam wypowiedzi polityków, którzy postanowili pochylić się nad zasadnością dostępności drożdżówek w szkolnych sklepikach. Jest szansa, że drożdżóweczki ponownie będą dostępne w szkołach. Jeśli ktoś myśli, że bułeczki będą słodkie i ociekające lukrem to nic bardziej mylnego. Bułeczki będą odchudzone, czyli fit. Wszystko co fit jest dzisiaj modne, więc politycy Platformy też postanowili być fit. To oni zadecydują, ile cukru może być w drożdżówce.

***

Pan poseł Bartłomiej Bodio nieustannie zaskakuje mnie swoimi wypowiedziami. W najnowszym felietonie, który ukazał się w „Wyszkowiaku” pan poseł napisał „Startuję w wyborach do Senatu. Sam, a przeciwko mnie trójka reprezentantów skrajnej prawicy z PiS na czele. W tych wyborach będę jedynym wyjściem dla wyborców obywatelskich, nowoczesnych, lewicowych i liberalnych mimo, iż startuję z komitetu ludowców. Jako jedyny „normalny” i ponadpartyjny kandydat otrzymałem list od jednego z wyborców. (…) W wyborach do Senatu w Pułtusku, Wyszkowie, Ostrołęce nie startują kandydaci PO, Lewicy, ani Nowoczesnej. Będę tylko ja. Sam w imieniu wszystkich. Sam przeciwko skrajnej prawicy i żołnierzom Kaczyńskiego. Nie będzie łatwo, ale być może wspólnie ponad podziałami damy radę”. Pozwolę sobie zadać panu Bodio dwa pytania:
1. Co sprawia, że jest Pan jedynym normalnym kandydatem? Dlaczego, według Pana, reszta kandydatów jest nienormalna?
2. Czy ci, którzy zdecydują się oddać swe głosy na innego kandydata niż Pan, nie są wyborcami nowoczesnymi i obywatelskimi?

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 07.10.2015 r., godz. 15.16
Pan Bodo za wszelką cenę chce zdobyć mandat do senatu, teraz przyklapnął do PSL u. Jak ktoś raz pokręci się przy korycie to i kijem go nie odgoni.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.10.2015 r., godz. 16.17
Pamiętajcie, że do Bodio Niemcy na granicy strzelali!! :)
Dodane przez A!, w dniu 07.10.2015 r., godz. 16.21
PSL może mieć kłopoty z przekroczeniem progu wyborczego do Sejmu, nie mówiąc już o Senacie. Bodio większe szanse miałby chyba w PO.
Ad. A!
Dodane przez Korki, w dniu 07.10.2015 r., godz. 22.37
Moim zdaniem chyba w SLD. On ma lewackie poglądy.
językiem "rzuciłem"
Dodane przez jasio małolat, w dniu 08.10.2015 r., godz. 08.23
po pierwsze: to jak się do czegoś odnosi i twierdzi że jest to "wpis" to powinno się go zacytować w całości lub zaznaczyć że jest to fragment wpisu, po drugie: clou mojego wpisu nie dotyczyło chęci publikacji swoich spostrzeżeń a sposobu manipulacji i narzucaniu czytelnikom swojego punktu widzenia. Osoba komentująca (tak jak każdy dziennikarz) winna być osobą obiektywną a nie osobą stronniczą. W swoich komentarzach winna odnosić się do obowiązującego prawa pisanego i ewentualnie do prawa zwyczajowego. Musi być osobą moralnie nieskazitelną. Ja za taką osobę się nie uważam i chylę czoła ludziom których cechuje taka osobowość. Szkoda tylko, że czytając te i inne gazety, artykuły i komentarze nie mam przed kim chylić czoła. po trzecie: znowu dałem się wciągnąć w nic nieznaczącą dyskusję, sprowokowaliście mnie znowu. wasz kochany Jasio Małolat;)
Dodane przez ola, w dniu 08.10.2015 r., godz. 10.00
jasiu- jaki ty elokwentny. A przecież wiesz, że te twoje wypociny nie mają najmniejszego sensu. Po co się pocić nadaremie?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 08.10.2015 r., godz. 10.38
;)
Dodane przez wyborca, w dniu 08.10.2015 r., godz. 11.04
Pan Bodio ma wyjątkowe wyobrazenie własnej osoby o rzeczywistości. Nie pozwólmy aby senat funkcjonował w sposób w jaki prezentuje siebie i nasz region poseł Bodio. Jak Polska ma fukncjonować prawidłowo skoro decydentami są przedsiębiorcy : np. właściciel hurtowni kawy i herbaty przynoszącej straty - rozliczenie na koniec kadencji 2015
Uchodźcy domagają się seksu
Dodane przez Warto wiedzieć, w dniu 08.10.2015 r., godz. 13.42
Dodane przez Olala, w dniu 06.10.2015 r., godz. 20.45 Było narzekanie na złe jedzenie, odległość do centrum miast oraz przepełnione pokoje. Teraz pojawia się nowy, poważny problem w obozach uchodźców. Młodzi mężczyźni domagają się seksu. W jednym z obozów w Holandii dziennikarka zapytała kilku mężczyzn jakie są w chwili obecnej ich największe problemy. Wszyscy wskazują na brak seksu i warunków do jego uprawiania. 70 proc. uchodźców przybywających do Europy do młodzi mężczyźni. - Spędziłem trzy dni w szpitalu, bo to jest problem – mówi jeden z uchodźców. Na pytanie dziennikarki co jest tym problemem uchodźca pokazując swoje krocze powiedział – Tu, tu jest problem. Moje jądra były bardzo duże (spuchnięte). Zpraszamy do nas. Czeka tu jauz na was ola z rozchylonymi nogami.
Dodane przez AntyS, w dniu 08.10.2015 r., godz. 16.36
Z tymi wymiarami boisk, to Judyta strzeliła mąndralom GOLA! Kto dopuścił tych dyletantów do władzy?
Dodane przez Zabawne, w dniu 08.10.2015 r., godz. 23.06
Czytając sam lead, reszty tak prawdę mówiąc nie chce mi się czytać... No ciekawa jestem kto kogo poprosił o współpracę... Pozdrawiam felietonistkę. Szczęść Boże.
Orliki i stadion!
Dodane przez amator sportu, w dniu 09.10.2015 r., godz. 00.23
Chciałem się odnieść do spostrzeżeń Judyty odnośnie modernizacji stadionu, są jak najbardziej trafne. Proszę spojrzeć również na najnowsze tzw. Orliki oddane w 2015 r. ( jakość materiałów i wykonanie poniżej standardów, kto je odbierał?, Jestem ciekawy ile pieniędzy kosztowały remonty wynikające z z bubli projektowo /materiałowych. Jeszcze jedno spostrzeżenia odnośnie orlika przy SzP nr 1. - bieżnia która powinna mieć 200 m. ma około 150 m jak by nie można było zrobić/ zaprojektować coś z sensem i w sposób przemyślany. Co do stadionu warto by zaprojektować przynajmniej 6-9 torów na bieżni, aby było ono profesjonalne, jak coś robić to warto to robić raz a porządnie i na lata.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2015 r., godz. 13.56
To ma wyglądać a nie służyć. Jak w Hutniku. Ma być przede wszystkim ładnie.
Footbol amerykanski
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 09.10.2015 r., godz. 15.39
Krotsze boisko do amerykanskiego futbolu zostalo zaprojektowane w trosce o zdrowie zawodnikow. Nie beda sie tak pocic mniej biegajac. Ma pani racje, ze boiska do zawodow profesjonalnych maja takie wymiary jakie pani podala, to samo jest z boiskami uniwerysteckimi, ale pojemnosc uniwersyteckich stadionow jest porazajaca. Bylem na stadionie Uniwerytetu Norte Dame w Indianie. Moze pomiescic przeszlo 80 000 widzow. Ale record nalezy do University of Michigan — Ann Arbor Michigan Stadium 109,901 miejsc siedzacych. Swoja droga na tych footbolowych meczach najbardziej podobaly mi sie wbeigajace w przerwach Cheerliderki ;)
Na manifestację zaprasza
Dodane przez WC, w dniu 09.10.2015 r., godz. 15.58
W sobotę 10 października o godzinie 16. na Placu Defilad w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja: Polacy Przeciw Imigrantom. Nie pierwsza, nie ostatnia, nie jedyna. Władza podjęła decyzje o wpuszczeniu muzułmanów bez pytania Narodu o zgodę. Decyzje można cofnąć. Władza nie zrobi tego sama - trzeba ją do tego przymusić! Mówi W. Cejrowski
Biblia mówi o ojczyznach
Dodane przez PS, w dniu 09.10.2015 r., godz. 20.11
"Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania," Dz.17,26. Tak więc nawet Bóg wyznacza porządek na ziemi w postaci różnych narodów podzielonych na zamieszkałe, oddzielne terytoria. I w takich przypadkach dbanie o swój dom, o swoją rodzinę, o ojczyznę, jest czymś normalnym i błogosławionym. Multikulti niesie przekleństwo. A to dlatego, że można mieć różne pomysły na strukturę, obyczaje, sposób funkcjonowania kraju, narodu i przy wyraźnych podziałach można zauważyć który sposób niesie największe błogosławieństwo, najlepsze owoce. Które państwo jest najlepsze dla swych mieszkańców. Przy mieszaninie narodowej, zwyczajów, religii, trudno jest się zorierntować co jest dobre, a co powoduje upadek, zło.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.10.2015 r., godz. 00.06
Po tym, jak zniszczono polski przemysł, polskie górnictwo, polskie stocznie, polskie cukrownie itd, to nie ma co liczyć na come back robotniczego zrywu, bo i robotników po prostu nie ma, a ten co pracuje w niemieckiej fabryce VW, czy dla jakiejś innej zachodniej korporacji, będzie siedział cicho na dupie, aby przypadkiem nie stracić posady, bo wszak dzieciom musi dać coś zjeść. Uczyniono z Polaków niewolników i zabrano im państwo. Pozbawiono narodowej godności, a teraz jeszcze te kanalie będą budować meczety w polskich miastach. Nie wystarcza muzeum dla żydów w Warszawie za 100 milionów, należy jeszcze urozmaicić polski pejzaż minaretami z zawodzącym imamem.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.10.2015 r., godz. 09.01
Imigrantami niech się zajnie Zachód. To on kolonizuje imigrantów ojczyzny, zgarnia co się tylko da. Zachodnie mocarstwa nauczyły się ograbiać inne panstwa bez wojny i okupacji. Teraz niech podzielą imigrantów na te kraje , które czerpały z tamtąd zyski. Dla każdego kraju przydział imigrantów w zależności od pozyskanych dóbr. Biorą zyski, niech się zajmą imigrantami. Ciekawi mnie jakie zyski przypadają na poszczególny kraj. Polskę też zaczęli kolonizować. Zniszczyli plski przemysł, wcisnęli swoje korporacje. Praktycznie dyktują wszystko dzięki przychilności polskich polityków.
Dodane przez Dziad we własnym kraju, w dniu 11.10.2015 r., godz. 13.51
Pomachali nam przed oczami szmatą z napisem "Wolny rynek". Zakładów Hipolita Cegielskiego w Poznaniu nie zniszczyły zabory, I wojna światowa, II wojna światowa, komuna. Zniszczył je "Wolny rynek" demokracja po 89 r. Jesteśmy dzidami we własnym kraju. PO jest kontynuatorką dzieła zniszczenia.
ZRób pan porządek
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2015 r., godz. 14.36
Panie Andrzejewski, tak od serca, co nie otworzę jakiś portal to pojawia się pana osoba. Wizerunkowo tu i tam trochę za okrągło ale nie to jest najważniejsze.Jak pan takiś mocny a widać ,że równy z pana gość, zrób pan porządek z tym ludowym podejściem do miasta, bo Naprawdę już wstyd !
Dodane przez jasio małolat, w dniu 13.10.2015 r., godz. 14.13
:) nowa miotła - nowe porządki
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 13.10.2015 r., godz. 17.48
No to powiedz jasiu, kiedy doczekamy się porządku w naszym Urzędzie? Nowa miotła - jest :)))
Polska jest krajem ludzi wykształconych !
Dodane przez JELEŃ z RYKOWISKA, w dniu 14.10.2015 r., godz. 14.12
Wniosek : Niech rządzący krajem reprezentują poziom i uczciwą przyzwoitość większości a Urząd Miasta i inni dostosują się. Nie, odwrotnie,uczciwie, naprawdę mówiąc , żeby wysoki przykład, ze wstydu , nie był muszony dawać przykład a przykład idzie również z góry - jasne , proste i oczywiste , prosze wysokiego ludu! Nie trzeba chodzić do biblioteki , żeby to wiedzieć!
Dodane przez jasio małolat, w dniu 14.10.2015 r., godz. 14.24
Nowa miotła nie służy porządkowi, na niej nowa szefowa lata ;)
FORA ZE DWORA !
Dodane przez Gloria, w dniu 14.10.2015 r., godz. 14.27
RADA - jak dobrze umisz licz na siebie ,nie zwalaj na innych, innym podziękuj jak masz za co a walec i nowe wyrówna.
Jka się masz kochanie ?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.10.2015 r., godz. 15.15
Co to będzie ? Co to będzie?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta