Podział punktów w Wyszkowie

(Zam: 07.10.2015 r., godz. 13.02)

Bezbramkowym remisem zakończył się środowy pojedynek pomiędzy Bugiem Wyszków a Ostrovią Ostrów Mazowiecka w ramach 9. kolejki rozgrywek IV ligi.

Przed meczem ciężko było wskazać wyraźnego faworyta. W tym sezonie, jak dotychczas, lepiej wiedzie się Ostrovii, która ociera się o pierwszą piątkę tabeli. W ostatnich latach bezpośrednie pojedynki obu zespołów częściej na swoją korzyść rozstrzygali wyszkowianie.
W ostatnią środę z boiska, niestety wiało jednak nudą. W pierwszej połowie dominowała walka w środku pola, przeplatana próbami długich podań do napastników. Mimo wszystko gospodarze zdołali wypracować sobie jedną bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki. Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony golkipera gości nie zdołał jednak pokonać wyróżniający się w tym sezonie Ernest Dobkowski.
W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ drastycznej zmianie. Nadal brakowało składnych akcji, a piłka wędrowała spod jednego pola karnego pod drugie za pośrednictwem długich podań. W tej połowie bliżsi zdobycia bramki byli goście. W 65. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeden z zawodników Ostrovii ładnie uderzył głową, jednak piłkę zdołał sparować na poprzeczkę Krzysztof Goleń. Była to jedna z ostatnich sytuacji bramkowych, a na pewno najlepsza w wykonaniu gości. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który nie jest krzywdzący dla żadnej z drużyn.

Bug Wyszków – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:0
Bug: K. Goleń – K. Kaput, Ł. Wolf, M. Maciak, Ł. Damętko – A. Majczyna (79. – M. Kropiewnicki), P. Herman (60. – M. Bala), B. Salamon (88. – R. Nogaj), J. Rejnuś, E. Dobkowski – M. Krawczyk.
Błękitni Gąbin – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 0:0
W 10. kolejce Bug pauzował ze względu na wycofanie się z rozgrywek zespołu Narwi Ostrołęka. W najbliższą sobotę (3 października) wyszkowianie zmierzą się natomiast z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie WOSiR w Wyszkowie, początek o godz. 16.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Rezerwy wygrywają po kolejnej strzelaninie
W rozgrywkach B-klasy nie zawodzą w tym sezonie zawodnicy Bugu II Wyszków. W 6. kolejce rozgrywek podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka pokonali po emocjonującym spotkaniu rezerwy Sokoła Serock 6:3. Bramki dla Bugu zdobyli: Karol Rosa, Tomasz Cichocki, Robert Nogaj, Alan Wróbel (dwa trafienia) oraz Łukasz Kowalczyk. Co ciekawe, na kilka minut przed zakończeniem meczu, boisko z powodu czerwonej kartki opuścił bramkarz rezerw Kacper Heronimek. W jego miejsce na bramce pojawił się nominalnie stoper, zdobywca dwóch bramek w tym spotkaniu, Alan Wróbel.
Sokół II Serock – Bug II Wyszków 3:6 (2:3)
Bug: K. Heronimek – R. Nogaj, A. Wróbel, Marcin Rosiński (46. – B. Rejnuś), K. Maciak – Ł. Szymański (70. K. Skoczeń), M. Bala, Ł. Łada (85. – A. Gołębiewski), K. Rosa (75. – P. Nasiadka) – T. Cichocki, Ł. Kowalczyk.
W niedzielę 4 października o godz. 16.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie rezerwy rozegrają swój kolejny mecz ligowy. Przeciwnikiem Bugu II Wyszków będzie Farmacja Tarchomin. Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion!