Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 30.09.2015 r., godz. 13.06)

Na początku gratulacje dla Rhinosów. „Wyszkowiak” poinformował nas: „Rhinos Wyszków w ćwierćfinale PLFA 8!”. Co prawda, nie mam pojęcia co to jest PLFA, ale i tak się cieszę z sukcesu chłopaków. Słyszałam, że ich mecze są wyjątkowo widowiskowe, fascynujące i przyciągają tłumy kibiców.

I tu zaczyna się problem. Jak wszyscy wiemy, mecze odbywają się na bocznym boisku miejskiego stadionu. Czemu nie na płycie głównej, nie mam pojęcia. Czyżby istniała obawa, że zawodnicy Rhinos grając zdewastują płytę główną? Po macoszemu zostali również potraktowani kibice, którzy na stojąco mogą oglądać rozgrywki. Jeśli więc komuś stać się nie chce, na mecz powinien przybyć z własnym krzesełkiem. Na forum internetowym gazety znalazłam taki wpis „Przepraszam, że pytam ale co robi kierownik stadionu? Nie może przez cały sezon doprowadzić tego boiska do użytku. Kibice muszą stać, bo trybuna jest? No właśnie gdzie jest trybuna?”. Ja również pytam: gdzie jest trybuna? Dlaczego kierownik stadionu zdaje się nie zauważać drużyny, która w szybkim tempie rozsławiła nasze miasto i powiat poza jego granice?

Krótko o uchodźcach
W „Głosie Wyszkowa” ukazał się artykuł „Chcemy pomagać, ale nie gościć u siebie”, który dotyczy gorącego tematu uchodźców. Gazeta zapytała przedstawicieli samorządów, mieszkańców oraz przedstawicieli kościoła czy pomogliby tym ludziom. Rozbawiła mnie wypowiedź wójta gminy Zabrodzie pana Tadeusza Michalika, który „nie chciał się wypowiadać w tej sprawie indywidualnie. Tłumacząc, że musi skonsultować się z radnymi, aby przemówić jednym głosem”. Nie rozumiem, dlaczego pan Tadeusz boi się przedstawić swojego zdania na temat uchodźców. Wydaje mi się, że nie zawsze prywatna opinia pana wójta musi być zgodna z opinią rady.

Prawybory
„Głos Wyszkowa” zaproponował zabawę w prawybory (artykuł „Zagłosuj w prawyborach”). Gazeta zachęca nas, byśmy w prawyborach do sejmu i senatu oddali głos na swojego kandydata, przez co „Kandydaci będą mieli okazję poznać Wasze preferencje i otrzymać prezentację wyborczą na naszych łamach”. Głos na swojego kandydata można oddać na trzy sposoby: poprzez „klik” na stronie gazety, poprzez Facebooka oraz wysyłając SMS-a. Możliwości dużo, ale… każdy ze sposobów jest inaczej punktowany. Jeśli zrobisz „klik” oddasz jeden głos na kandydata. Jeśli zagłosujesz na fejsie, oddasz dwa głosy na swojego kandydata, zaś jeśli wyślesz SMS-a (za 2,46 zł z VAT) twój kandydat zyska 10 głosów. Moim skromnym zdaniem, zasady zabawy/konkursu są dziwne. Uważam, że bez względu na to za pomocą jakiego sposobu oddajemy głos na kandydata, kandydatowi powinien przybywać tylko jeden głos: „klikasz” – 1 głos, Facebook – 1 głos, sms – 1 głos.

Wolniej, bo się boimy
„Nowy Wyszkowiak” poinformował nas, że „Jeździmy wolniej ze strachu”. Od maja tego roku obowiązują nowe przepisy, które „pomogły” policji zabrać niegrzecznym kierowcom na 3 miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości, o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Do tej pory 35 kierowców ma 3-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów. Gazetka podała, że średnio na tydzień jeden pirat drogowy traci prawko. Moim zdaniem, prawdziwi piraci drogowi nie tracą prawa jazdy, gdyż nie są zatrzymywani przez naszą policję. Prawdziwi piraci drogowi „uprawiają” wyścigi np. ulicami Wyszkowa w późnych godzinach wieczornych oraz w nocy, kiedy to policji na ulicach nie uświadczysz. Gdyby policja zainteresowała się nocnymi, drogowymi piratami ilość zatrzymanych prawek zdecydowanie by się zwiększyła, zaś policja podniosłaby swe statystyki w kwestii wykrywalności przestępstw.

Przedwyborczy wywiadzik
W „Wyszkowiaku” ukazał się wywiad z panem Bartłomiejem Bodio, kandydatem na senatora, obecnym posłem. Pan Bodio co jakiś czas zaskakuje mnie swoimi wypowiedziami. Tym razem z lekkim zdziwieniem przeczytałam coś takiego „Większość wójtów, starostów i marszałek województwa jest z PSL, bo ci ludzie sprawdzili się w działaniu. Mieszkańcy chcą mieć sprawdzonych przedstawicieli i głosują na człowieka, nie na partię”. Być może źle zrozumiałam lub chciałam zrozumieć źle co powiedział pan poseł, być może pan poseł powiedział źle, ale… Zgodnie z przepisami ludzie nie mają możliwości bezpośredniego wyboru starosty lub marszałka województwa. Bezpośrednio możemy wybrać tylko wójta. Starostę lub marszałka województwa wybiera, niestety, rada lub sejmik i zwykły śmiertelnik nie ma wpływu na to, kto będzie pełnił te zaszczytne stanowiska.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Sąsiad, w dniu 30.09.2015 r., godz. 13.37
Czasem mam wrażenie, że Pan poseł Bodio traktuje nas jako głupszych niż w rzeczywistości jesteśmy. Szkoda, bo wyglada to na patrzenie z góry.
Dodane przez Gdzie są trybuny?, w dniu 30.09.2015 r., godz. 18.06
Panie Borek, może pan wie co się dzieje z naszym stadionem?
Zgadzam się z ponizszym w pełni
Dodane przez Iza, w dniu 30.09.2015 r., godz. 21.11
"...Moim zdaniem, prawdziwi piraci drogowi nie tracą prawa jazdy, gdyż nie są zatrzymywani przez naszą policję. Prawdziwi piraci drogowi „uprawiają” wyścigi np. ulicami Wyszkowa w późnych godzinach wieczornych oraz w nocy, kiedy to policji na ulicach nie uświadczysz. Gdyby policja zainteresowała się nocnymi, drogowymi piratami ilość zatrzymanych prawek zdecydowanie by się zwiększyła, zaś policja podniosłaby swe statystyki w kwestii wykrywalności przestępstw." Policja chwali się tym co im się przypadkiem uda. A jak odpowie na zarzuty Judyty? Opisany problem dotyczy wielu chcących bezpiecznie żyć mieszkańców.
Może więc warto odświerzyć hasło:
Dodane przez Iza, w dniu 30.09.2015 r., godz. 21.14
Lekarzu pokaż co masz w garażu?
Taśmy prawdy cd.
Dodane przez Jątek, w dniu 30.09.2015 r., godz. 21.19
W jednej z opisanych przez GWno rozmów min. Karpiński narzeka, że państwo utopiło 400 mln zł w spółce LOT, ale nie może pozwolić jej zbankrutować, bo byłoby to "samobójstwo polityczne". Jak mówi, nie można dopuścić, by "nasze rządy były pod znakiem bankructwa narodowego przewoźnika" — opisuje gazeta.
Dodane przez Bell, w dniu 30.09.2015 r., godz. 22.18
Izo, a może warto odświeżyć ortografię?
Wow Bell!
Dodane przez Iza ;), w dniu 30.09.2015 r., godz. 23.26
Ale numer, rzeczywiście popełniłam gapę. A może to złośliwa redakcja domalowała mi ten numer? Mam dziwne wrażenie, że kiedy to pisałam wszystko było w porządku. Że zapytam Bell - lekarka?
Dodane przez ochotnik zza Buga, w dniu 01.10.2015 r., godz. 10.53
jak sobie załatwić możliwość publikacji takich opinii jak "okiem rzuciłam"?. gdzie to trzeba się zgłosić lub kogo znać? też bym popisał swoje spostrzeżenia. Każdy komentator interpretuje sprawy wg swojej wiedzy i własnego widzimisie więc tym samym może sugerować odbiorcy pewien tok myślenia, który ma go naprowadzić na jedyną słuszną rację, czyli rację opiniującego. Wypowiadanie "swoich skromnych zdań" i opinii oraz brak obiektywizmu dziennikarskiego może źle świadczyć o opiniującym. Nie mam najmniejszego pojęcia czy te artykuły są w jakiś sposób zmanipulowane i jaki ma być naprawdę cel przekazu. Jestem mizernym socjologiem ale staram się postrzegać to czego inni nie zauważają. I tak, ażeby nie być gołosłownym to zatrzymanie "prawka" za nadmierną prędkość nie stanowi przestępstwa a jedynie wykroczenie więc policja mogłaby zwiększyć statystyki w kwestii wykrywalności wykroczeń a nie "przestępstw" jak zostało to napisane.
Dodane przez POmoc humanitarna, w dniu 01.10.2015 r., godz. 11.15
Jedno jest pewne, "uchodźców" w naszym kraju chce rząd PO-PSL. Mam propozycję nie do odrzucenia dla lokalnych przedstawicieli tych partii. Żeby nie być gołosłownym właśnie oni powinni przyjąć pod swój dach islamistów. Tak samo w całej Polsce, gdzie obie partie cieszą się najwiekszym zaufaniem. Szczególnie na ziemiach zachodnich.
Wystarczy, że ochotnik zza Buga napisze komentarz.
Dodane przez moim zdaniem, w dniu 01.10.2015 r., godz. 12.02
Mniej lub bardziej zmanipulowany. Czytelnicy jak to czytelnicy, zdania mają zawsze podzielone.
Dodane przez Ja, w dniu 01.10.2015 r., godz. 12.15
Każdy swój rozum ma, a "spostrzeżenia" są tylko punktem wyjścia do mniej lub bardziej zmanipulowanej dyskusji, gdzie każdy swój rozum ma. Dla mnie ważniejsze jest, że Policja stała się nazbyt restrykcyjna, oczywiście wiem, że wynika to z zaostrzenia prawa ustanowionego przez PO-PSL.
Dodane przez ochotnik zza Buga, w dniu 01.10.2015 r., godz. 13.59
Już mam mętlik w głowie, to nie wiem w końcu czy te PO-PSL zrobiło dobrze czy źle zaostrzając przepisy prawa w zakresie bezpieczeństwa na drogach, bo nie wiem czy na nich głosować czy nie?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2015 r., godz. 16.55
Masz wybór ;) decyzja należy do Ciebie.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2015 r., godz. 19.24
10 głosów za sms, który ma mnie kosztować 2,46? Tylko niemiecki właściciel Głosu Wyszkowa mógł wpaść na tak beznadziejny pomysł. Naszymi wyborami nie bawię się z Niemcami.
25 musimy zadecydować o dalszym losie Polski - naszej Ojczyzny
Dodane przez Polska Biało-Czerwoni, w dniu 01.10.2015 r., godz. 20.53
Nasz wybór w odróżnieniu do wcześniejszych oparty będzie nie na słodkich kłamstwach OBIETNICACH, ale na podsumowaniu zmarnowanych lat. Poniżej przykład jak nas traktowano: Bieńkowska mówi, że posłuży się wynikami kontroli z 2011 r. i zrobi tak, "by wyszło dobrze". Bieńkowska: "o znaczy wiadomo, że to nie jest prawda, ale co, kto będzie te pieniądze zwracał? Ja wiem, jak jest, kontrole robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze. A jest źle, ale to są setki milionów złotych" - podaje "GW".
Dodane przez Obok was, w dniu 02.10.2015 r., godz. 12.38
Nadchodzi przełom i musimy to wykorzystac Polacy! Nie bacząc na straszenie PiS -em, musimy odpowiedziec sobie na pytanie co dla każdego z nas zrobił obecny rząd. Zmielił miliony podpisów obywatelskiej inicjatywy, sprzedał wszystko co mógł za bezcen, chce sprzedać również Lasy Państwowe a z pieniędzy zreperować krzywdy jakich doznal Żydzi na terenie Polski z rąk Niemców. * zmarnowanych lat. Sankcje dla przedsiębiorców i restrykcje dla kierowców. Afera goniąca aferę podsumowana słowami chu...j , d...pa i kamieni kupa. Głosowałem na PO jeszcze 4 lata temu, ale zawiodłem się na całej linii. Nie wiem co przyniesie PiS, ale kolejna kadencja z tymi złodziejami z PO to samobójstwo. Namawiam do głosowania na PiS ewentualnie na Kukiza, KORWiN, PSL.
Dodane przez Do Obok was, w dniu 02.10.2015 r., godz. 14.17
Zagalopowales sie wymieniajac partie na ktore nalezaloby glosowac piszac tez PSL. Przeciez peselowcy wspolnie z PO uczynili kraj jaki teraz mamy. Przyklad Wyszkowa, ile zla uczynil Jastrzebski,ktory obsadzil stanowiska tylko swoimi,nie mowiac o tym jak z premedytacja i dazeniem do wybranego z kumplami celu niszczyl ludzi. Niektorzy juz sie nie poskarza. Bo nie zyja. Co aktualnie prezentuje soba Pagowski? Co zrobila ze szpitalem Domzalowa,obsadzila etaty swoimi z rodzinki,wiadomo dlaczego wywindowala wynagrodzenia lekarzom,sadzac,ze reszta mozna pomiatac. Uczynila pieklo z miejsca pracy z akceptacja i poparciem PSLu. A poza tym Twoj komentarz jest madry,ktory tez popieram. Pozdrawiam.
Dodane przez ZSL?, w dniu 02.10.2015 r., godz. 20.30
Może miał na myśli to, że PSL jak potrzeba to pójdzie z każdym. Ma swoją cenę, ale później jest lojalne jak pies. Pociągnie swych wyznawców nawet do piekła. Mając i w tym swoje korzyści.
Dodane przez roms, w dniu 02.10.2015 r., godz. 21.48
Kto to powiedział: PSL chłopieje przed wyborami?
Dodane przez ola, w dniu 02.10.2015 r., godz. 22.17
okiem rzuciałam i stwierdziłam, że cofamy się w rozwoju cywilizacyjnym
okiem rzuciałam i stwierdziłam,
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2015 r., godz. 21.42
Szkoda, że zajeło ci to 8 lat!
Dodane przez Sroka, w dniu 05.10.2015 r., godz. 13.44
Z dużym zaciekawieniem przeczytała sroka tekst ogłoszenia wyborczego Joanny Bali z PiS. To naprawdę dobra sprawa. Pan Darek Andrzejewski bazuje na rozpoznawalności nie wysilając się na konkretny przekaz. Za bardzo uwierzył, ze można wybory wygrać facebookem. Zróżnicowany elektorat potrzebuje treści. Pani Joanna jak się okazuje, ma za sobą start do Sejmiku, gdzie uzyskała dobry wynik 3 tys. głosów. Gdyby startowała do Rady Powiatu, pewnie zdobyłaby mandat. Mamy dobry wybór dwóch lokalnych kandydatów i nie musimy oglądać się na ludzi z zewnątrz.
Dodane przez Adelajda, w dniu 05.10.2015 r., godz. 21.08
To naprawdę dobra kandydatka. I myślę, że nie potrzeba tu złośliwości, że Pani Joanna jest hostessą Sobczaka. To już tu nie działa, dlatego możecie wyzłośliwiać się pisząc nawet że ten pan jest ojcem jej 5 dzieci... Warto popierać swoich!!!
do Adelajdy
Dodane przez Anonim, w dniu 06.10.2015 r., godz. 12.14
Jasne, że przede wszystkim na swoich ! Tyle, że bez przesady i z zachowaniem zdrowego rozsądku. Naprawdę, nie każdy ze swoich reprezentuje poziom właściwy do pełnienia funkcji posła. Niektórzy z "naszych" kandydatów to miernoty, chabety wystawione do wyścigu o parlamentarny żłób przez swoich partyjnych dowódców dla zapełnienia listy startowej. Rzeczowa i chłodna ocena tych kandydatów siłą rzeczy ociera się o złośliwość czy wręcz satyrę ale naprawdę nie ze względu na brak bezstronności oceniającego. I byłoby to nawet zabawne gdyby nie dotyczyło tak poważnej kwestii jak wybory reprezentantów narodu. Krótko mówiąc, przydałaby się lepsza selekcja bo nie każdy się do tego nadaje. W życiu można spełniać się na różne sposoby, niekoniecznie piastując funkcję posła. Całej Prawicy i Pani Joannie życzę powodzenia, pozostając niezmiennie przy swojej ocenie Jej, jako kandydatki do parlamentu. Myślę, że mogłaby spożytkować swoje niewątpliwe atuty w lepszy i pożyteczniejszy sposób.
Dodane przez Adelajda, w dniu 06.10.2015 r., godz. 18.53
Moją faworytką jest pani Joanna Bala. Swój głos oddam na nią właśnie, bo niezależnie od powodzenia, chcę wyrazić swoje poparcie i daj Boże zachęcić Panią Joannę do aktywniejszej działalności na rzecz lokalnej społeczności. Jest młodą kobietą, i warto żeby pamietała o tym n ie tylko w okresie różnych kampanii. Wiem, że na posadę parlamentarzysty trzeba ciężko pracować na co dzień, przez cztery lata. Aż do skutku.
Dodane przez Sroka, w dniu 06.10.2015 r., godz. 20.28
W popierowym wydaniu szok! Pan Darek Andzrejewski uraczył mnie treścią wyborczą! Naprawdę przemówił, i to jak! Proszę Panie Darku pamiętać, że pańskie słowa powinny być wiążące nawet jeśli nie zostanie Pan Posłem. Polecam wywiad Wyszkowiaka z jednym z naszych kandydatów. Dla okrasy jest tam jeszcze wywiad z innym naszym kandydatem - Panem M. Czajką. Mamy wybór! Nie musimy oglądać się na ludzi z zewnątrz!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta