Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 kwietnia 2024 r., imieniny Hermenegildy, PrzemysławaOkiem rzuciłam

(Zam: 23.09.2015 r., godz. 12.39)

Na stronie internetowej „Wyszkowiaka” ukazał się artykuł „Nie będzie obiecanych pieniędzy”. Pani Cecylia Domżała, dyrektor wyszkowskiego szpitala, powołując się na zapisy kodeksu cywilnego uchyla się od skutków prawnych oświadczenia woli z dnia 20 czerwca 2015 r.

W porozumieniu postrajkowym pani dyrektor zobowiązała się do podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek o kwotę 700 zł miesięcznie – 300 zł na podwyżki miał zapewnić wyszkowski szpital, zaś 400 zł miały pochodzić z Ministerstwa Zdrowia. Niestety, ministerstwo do tej pory nie przygotowało rozwiązań prawnych pozwalających na przekazanie pracownicom 400 zł. Pani dyrektor zapewnia jednak, że jest gotowa na wypłatę 300 zł, które miał zapewnić szpital. Czerwcowy strajk wyszkowskich pielęgniarek odbił się głośnym echem nie tylko w powiecie wyszkowskim, o strajku mówiły również ogólnopolskie media. Do Wyszkowa pofatygował się nawet wówczas świeżutko powołany minister zdrowia, pan Marian Zembala, który zasłynął stwierdzeniem, że zwolniłby pracowników, którzy by rozpoczęli strajk w jego szpitalu, po czym usiadł do negocjacji z wyszkowskimi pielęgniarkami. Minister „zrozumiał” ciężką sytuację pielęgniarek, obiecał podwyżki dla nich i położnych w całym kraju, zrobił sobie kilka fotek, wsiadł do samochodu, odjechał i… zapomniał o swoich obietnicach. Dzisiaj pani Cecylia Domżała uchyla się od skutków prawnych oświadczenia woli i twierdzi, że „działałam pod presją prowadzonego strajku i pozostawiania przez pielęgniarki pacjentów naszej jednostki bez opieki poprzez odchodzenie od łóżek pacjenta, by brać udział w akcji strajkowej”. Przypomnieć jednak należy tłumaczenia pani Jadwigi Pyt, przewodniczącej Związku Zawodowego Pielęgniarek Anestezjologicznych, która na nadzwyczajnej sesji rady powiatu mówiła „Strajk generalny polega na zaprzestaniu wykonywania pracy. Ale w naszych pielęgniarskich sercach nie ma miejsca na strajk. Zarabiamy marne pieniądze, ale zawsze nam zależy na życiu pacjentów. Zarząd związku codziennie udaje się na oddziały, pyta, czy zabezpieczone są siły. Pielęgniarki są w mundurkach i gdy jest potrzeba, natychmiast biegną, żeby pomóc w trudnych przypadkach. I tak się zdarzało. Na niektóre oddziały, na prośbę ordynatorów, pielęgniarki wracają. Nie jest to porzucenie pacjentów. Wszystko jest pod kontrolą” („Nowy Wyszkowiak” nr 25/2015 „Koniec strajku w wyszkowskim szpitalu”). Wydawało się, że podpisanie czerwcowego porozumienia da pielęgniarkom to, o co walczyły. Niestety, zostały oszukane, a sytuacja w szpitalu znowu powoli się zaognia.

***

W ostatnim felietonie pan Jerzy Osęka zastanawia się, czy będziemy mieli posła z Wyszkowa („Wyszkowiak” felieton „Poseł z Wyszkowa?”). W wyścigu do sejmu PO wystawiło mało znanych lub wcale nieznanych kandydatów. „A gdzie te ambitne „tuzy” Platformy? Czego się boją, bo ambicji, o ile wiem, nie stracili?” – zastanawia się pan Osęka. Również się zastanawiam, dlaczego na listach PO nie pojawił się np. pan Adam Mróz. Nieco więcej zaangażowania wykazało PSL, które na posła proponuje pana Stanisława Jastrzębskiego. W tym przypadku pan Jerzy twierdzi, że „(…) Staszek – jak go znam – nie będzie o to walczył jak lew”. Moim zdaniem, pan Stanisław miałby szansę uzyskania mandatu posła, gdyby chociaż odrobinę zaangażował się w kampanię wyborczą. Zaskoczeniem jest to, że w nadchodzących wyborach swojego kandydata nie wystawiło wyszkowskie SLD. Zdziwiona jestem kandydatami wystawionymi przez wyszkowski PiS, który na listy wyborcze „wpisał” pana Dariusza Andrzejewskiego oraz panią Joannę Balę. Żadnej z tych osób nie znam, ale wiem, że pan Darek znany jest z tego, że kieruje „Bugiem”, zaś pani Joanna próbowała swoich sił w ostatnich wyborach samorządowych. Pan Jerzy reklamuje panią Joannę pisząc „O drugiej kandydatce nie wiedziałem prawie nic, więc z obowiązku dziennikarskiego musiałem to nadrobić, skoro PIS może dać miastu posła. I duże pozytywne zaskoczenie. Pani Joanna, matka piątki dzieci jest absolwentką najlepszej uczelni w kraju. Chociaż bardzo skromna i dlatego mijałem ją na korytarzu Starostwa bez większego zainteresowania, to ma na koncie wiele sukcesów zawodowych i społecznych, w tym udany debiut w wyborach do Sejmiku Mazowieckiego, w których zdobyła ponad 3 tys. głosów, a więc znacznie więcej niż wielu dużo bardziej znanych wyszkowskich działaczy”. Cóż, każdy ma prawo reklamować kogo chce. Nie doczytałam się niestety, o jakie sukcesy zawodowe i społeczne pani Joanny chodzi, ale mam nadzieję, że wkrótce te informacje pojawią się w wyszkowskich mediach. Zastanawiam się jednak, dlaczego wyszkowski PiS nie wystawił na wyborczych listach bardziej znanych działaczy, np. pana Waldemara Sobczaka?
Judyta
Judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Całym sercem jestem za pielęgniarkami
Dodane przez Anonim, w dniu 23.09.2015 r., godz. 15.12
Dokument prawny podpisuje się świadomym jego konsekwencji. Jak widać z przebiegu tego długotrwałego konfliktu, pielegniarki na polecenie ordynatora , czy w innych przypadkach wracały do pacjentów. Zagrożenia życia z ich powodu nie było.
Dodane przez ola, w dniu 23.09.2015 r., godz. 17.44
jak sama nazwa wskazuje: pielęgniarka- pielęgnuje, lekarz- leczy; to kto odpowiada za zdrowie pacjenta?
Dodane przez Bella, w dniu 24.09.2015 r., godz. 01.17
Za swoje zdrowie odpowiada człowiek. Tak jak za swój dom, swój samochód, drzewa w ogrodzie tak i za własne zdrowi sam odpowiada.
Do Oli
Dodane przez Anonim, w dniu 24.09.2015 r., godz. 08.56
Bardzo pokrętna odpowiedzio/ wypowiedź. Nie ogarniam takich kuwet.
Dodane przez ola, w dniu 24.09.2015 r., godz. 09.29
odpowiedź - za zdrowie odpowiada uzdrowiciel; za życie odpowiada pacjent i nie pomoże pielęgniarka, lekarz i uzdrowiciel, jak ma umrzeć to tak zrobi i kropka, ogarnięte
Dodane przez do ideologów, w dniu 24.09.2015 r., godz. 11.58
jak za swoje zdrowie odpowiadam sam to z jakiej okazji mam płacić do Państwa składkę zdrowotną??? przecież jak te pieniądze bym przeznaczył na prywatną opiekę medyczną to bym się mógł leczyć w najlepszych szpitalach a tak to skazany jestem na łaskę Państwa i w konsekwencji na strajkujące pielęgniarki i/lub lekarzy. I kto tu jest ku....a chory???
Za swoje zdrowie odpowiada człowiek
Dodane przez Rybles, w dniu 24.09.2015 r., godz. 12.12
nie do końca... 2 lata temu zawiozłem Ojca do szpitala , cierpiał na astmę, kłopoty z sercem. a umarł na zapalenie płuc, jakaś larwa 15 stycznia otworzyła okno w sali , było minus 15 na zewnątrz i chłopa załatwili! o współczuciu dla pacjenta , dla jego rodziny nie da się mówić. Nie spotkałem żadnego CZŁOWIEKA wśród pielęgniarek,dla nich mój Tata to przedmiot, a nie osoba ludzka. nie mam dla nich żadnego usprawiedliwienia, to prostackie , na najniższym poziomie larwy, pacjenci w łóżkach powinni jak najszybciej zejść, wtedy nie będzie trzeba się nimi zajmować. teraz żądają podwyżek, cisz się taka larwo że masz 2 tys ,,ja na budowie mam 10 zeta za godzinę
Dodane przez Zołza, w dniu 24.09.2015 r., godz. 12.14
POległaś, nie pierwszy już raz.
Dodane przez Do Rybies, w dniu 24.09.2015 r., godz. 22.53
Z twoim umyslem to 5 zl za duzo. Ublizasz pielegniarkom nazywajac je larwami. Wspolczuje ci z powodu smierci Ojca,ale zapalenie pluc napewno nie bylo przyczyna wywietrzenia sali. Czesto smrod i zaduch niewietrzonych pomieszczen przy astmie,chorobie serca jest bardzo szkodliwy. Nie wysilaj sie ze swoja zjadliwoscia, bo nikt myslacy nie bierze tego serio co naplules.
Pół serio
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 13.43
Nie mów , że komentarz RYbles jest chamski
jako pacjent
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 14.32
byłam na SOR z dzieckim w ciagu dnia , niedawno, dziecko skomentowało to tak .....Dużo tych Pań i są niezadowolone że im przeszkadzamy...... Pan doktor nerwowy i niemiły ( ja czytam traktował nas mocno z góry ) . Miła była Pani z okienka z zapisów do RTG bo się uśmiechała i taka miła była.... ja nic nie skomentowałam mogło być jeszcze gorzej ...... moim złamnym palcem nie chcieli się zająć jakiś czas temu w poniedziałek bo 1. zdarzenie miało miesce w niedzielę więc powinnam pobiegać od rodzinnego ze skierowaniem do chirurga i podstawa odczekać zwoje w kolejkach aż palec by się sam zrósł ;)
Wiedząc już jak sobie tutaj, poradzić z dzieckiem
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 15.05
do a nonima z 1432, - Jeżeli palec s am się zrośnie, to ponownie , nie da się ukryć , jest w dalszym ciągu nierówny tak jak pozostałe palce w dłoni. Chociaż może wydawać się inaczej .Należało po mówić o okienku, pójść lekarza rodzinnego tam by ci doradzili a następnie do wspomnianego przez Ciebie , znanego , dobrego chirurga
Zainteresował się
Dodane przez BęcZmiana, w dniu 25.09.2015 r., godz. 16.15
Chociaż bardzo skromna i dlatego mijałem ją na korytarzu Starostwa bez większego zainteresowania... Zainteresowałby się gdyby miała mini, że stringi byłoby jej widać, to dziadziunio...
Dodane przez Anonim, w dniu 26.09.2015 r., godz. 09.46
Jeżeli starszych niedołężnych osób nikt z rodziny nie odwiedza, to są umieszczane w oddzielnej sali po to, aby nikt nie widział i nikomu nie przeszkadzały odchodząc z tego świata. Na własne oczy widziałam jak staruszka leżała sama w pojedyńczej sali, zachłystała się flegmą i tylko wodziła oczami. Gdybym nie zajęła się swoim rodzicem to mino to, że trafił tam ze złamaną nogą, to zmarłby na zapalenie płuc. To nie było w Wyszkowie. Jak oddajecie niesamodzielną osobę do szpltala, to również tam musicie ją otoczyć opieką. Nie liczcie na innych, im płacą za godzinę, a nie za serce okazywane pacjętom. Są pielęgniarki z powołania, ale nigdy nie wiemy na jaką nasi bliscy trafią.
PYTANIE
Dodane przez WŁ. LOKALU, w dniu 27.09.2015 r., godz. 09.55
a nam kto współczuje jak każą nam płacić prawie 20 zł za metr lokalu handlowo-usługowego pobudowanego za własne pieniądze,który stoi pusty i nie zarabia.Za co nas karzą takim podatkiem przecież pusty lokal pieniędzmi nie robi
Dodane przez ola, w dniu 27.09.2015 r., godz. 12.22
okiem rzuciłam i stwierdziłam, że prezydent Andrzej Duda został wezwany do USA, razem z innymi, bo prezydent Stanów Zjednoczonych chce wiedzieć, co się dzieje poza jego kontynentem - osobiste spotkanie obu prezydentów nie jest zaplanowane
Dodane przez Anonim, w dniu 27.09.2015 r., godz. 14.04
Dla urzędników taki lokal to potencjalna żyła złota dla właściciela. Dopuścili do zalania rynku hipermarkietami i centrami chńskimi i chcą żeby funkconowała lokalna, drobna przedsiębiorczość.
Od takiej władzy teraz i zawsze trzeba odzielić się chinskim murem
Dodane przez Wojewoda Mazowiecka, w dniu 28.09.2015 r., godz. 14.53
By nie wprowadzić w życie podany werset -,, A kiedy przyjdą podpalić mój dom ? ...
Kolejne pudło oli co ...
Dodane przez okiem rzuciłam i stwierdziłam, w dniu 29.09.2015 r., godz. 13.01
"...że prezydent Andrzej Duda został wezwany do USA, razem z innymi, bo prezydent Stanów Zjednoczonych chce wiedzieć, co się dzieje poza jego kontynentem - osobiste spotkanie obu prezydentów nie jest zaplanowane" A tymczasem - prezydent Duda przemawiał w najlepszym możliwym czasie antenowym tuż po prezydencie USA B. Obamie, z którym przed wystąpieniem miał okazję chwilę porozmawiać. Było to jednak dopiero preludium do 1,5 h rozmowy przy stole nr 1, którego bezpośrednim gospodarzem był sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Duda zasiadał w towarzystwie Baracka Obamy oraz bardzo wpływowych osób współczesnej światowej polityki.
Dodane przez ola, w dniu 29.09.2015 r., godz. 17.06
do 13.01 z 29.09.2015 - to się nazywa "świecić blaskiem odbitym", lub "efekt księżyca" - kto z kim rozmawiał przez 1,5 h przy stole nr 1? P.S. prezydent Andrzej Duda zasiadał ( bardzo blisko! ) z bardzo wpływową osobą współczesnej światowej polityki
oli
Dodane przez ela, w dniu 29.09.2015 r., godz. 22.22
Ale wytknęli Ci twoją nietrafioną złośliwość. I racja im ola. Bo niby co miałaś na myśli pisząc: osobiste spotkanie obu prezydentów nie jest zaplanowane - Już wróżyłaś katastrofę, na wieść zwycięstwa Dudy, naszego złotego. "Złotówka spada" cieszyłaś się jak odmóżdżona idiotka i co? Kiedy ta się umacnia. Obserwuję Ciebie, jesteś taka sobie. W pracy pewnie też.
Dodane przez Smacznego, w dniu 29.09.2015 r., godz. 23.58
A teraz nazwij to co w światowej POlityce robił Bul Komoruski np. w Japonii :) Jak to się nazywa :)))
Dodane przez ola, w dniu 30.09.2015 r., godz. 11.28
eli - 4.24 zł za 1 euro to jest mniej niż 4.17 zł za to samo? kiedy kurs złotówki spada, a kiedy rośnie? -znajomość praw ekonomii taka sobie
Dodane przez ola, w dniu 30.09.2015 r., godz. 11.38
bardzo wpływowa osoba współczesnej światowej polityki, pomimo zasiadania w towarzystwie, od dzisiaj wprowadziła embargo na nasze przetwórstwo rybne, natomiast druga bardzo wpływwa osoba współczesnej światowej polityki, pomimo zasiadania, do dzisiaj nie zniosła wiz dla obywateli polskich - takie to ostatnie ( nie jedyne ) konkretne "korzyści" z zasiadania
Dodane przez BęcZmiana, w dniu 30.09.2015 r., godz. 12.50
Nasze przetwórstwo rybne zostało w czasie rządów PO-PSL zniszczone (na rozkaz UE). Nie ma dziś porównania do potęgi jaką byliśmy.
Kultura też wymaga ...
Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2015 r., godz. 13.00
To za ścisłe, nie lubię powyższych ujęć , no ale dobra. ~ W swych pracach artystka na wzór Madam Bater... podpatrzyła, odtworzyła czarne charaktery , sceny z ulicy, pokazując na przykład żebraka , muzykanta, paralityka bądź inne typy. Według wszelkich źródeł wskazują one, na wysoki procent zawartości wad i śmieszności społeczeństwa, w którym mi żyć dano! Dzięki.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2015 r., godz. 13.13
Nie ośmieszaj się ola, to czego Komorowski nie dokonał przez 5 lat a PO 8 lat, ty chciałabyś żeby prezydent Duda dokonał w 5 tygodni? Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Duda zaczyna znakomicie i wierzę, że do końca tak będzie. Jak skończył Komorowski widzi każdy, tylko nie ty ola.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta